Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Γύρνα το σε μαύρο ψωμί, μπορεί να σε ενοχλεί το λευκό. Και επίσης, οι χυμοί νομίζω το ανεβάζουν 😜

Μαύρο έτρωγα ολικής από την προηγούμενη εβδομάδα πήρα λευκό γιατί δεν είχε ο φούρνος. Και χυμό στημένο εννοώ πορτοκάλι ένα ποτήρι το πρωί 😏 από συσκευασμένους και αναψυκτικά κλπ δεν πίνω καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@Love32

έχουν δίκιο τα κορίτσια, το στρες δε βοηθάει! Αν είχες κ πριν ανεβασμένο κ υπήρχε κάποιο θέμα θα είχε φανεί στις εξετάσεις! Κ όντως χωρίς να είμαστε γιατροί δε φαίνονται να είναι τόσο ανεβασμένες οι τιμές. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια βγήκα σαν την τρελή μέσα στους 40 βαθμούς να αναβοκατέβω σκάλες...39+1 κι εγώ περιμένω🤣🤣🤣

Χαχαχα... Πραγματικά αν σε είδε κάποιος θα αναρωτήθηκε αν εισαι καλά 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Χαχαχα... Πραγματικά αν σε είδε κάποιος θα αναρωτήθηκε αν εισαι καλά 😝

Κ πέτυχα όλη την πολυκατοικία να μπαινοβγαίνει στο ασανσέρ! Μέχρι κ τον γείτονα του τελευταίου ορόφου που μας κρύβεται από την αρχή της προηγούμενης καραντίνας πέτυχα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κ πέτυχα όλη την πολυκατοικία να μπαινοβγαίνει στο ασανσέρ! Μέχρι κ τον γείτονα του τελευταίου ορόφου που μας κρύβεται από την αρχή της προηγούμενης καραντίνας πέτυχα 😅

Κορυφαίες συναντήσεις!!! 😂😂😂😂 πόση ώρα ανεβοκατεβαινες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κορυφαίες συναντήσεις!!! 😂😂😂😂 πόση ώρα ανεβοκατεβαινες;

Μέσα σε 5 λεπτά σου λέω! Ούτε συνέλευση πολυκατοικίας να είχαμε κανονίσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Liiida χαχαχ διάβασα κορίτσι μου και για καθίσματα αν την παλεύεις να κάνεις.

Τα καθίσματα είναι κ για την επίσπευση του τοκετού ή για την εμπέδωση? Γτ εμπέδωση έχουμε...Πονάνε κ τα γόνατά μου...Εσένα δεν πονάνε με το έξτρα βάρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Τα καθίσματα είναι κ για την επίσπευση του τοκετού ή για την εμπέδωση? Γτ εμπέδωση έχουμε...Πονάνε κ τα γόνατά μου...Εσένα δεν πονάνε με το έξτρα βάρος?

Για τοκετο διάβαζα! Τα γόνατα όχι 2 μέρες τώρα με πονάνε οι γαμπες μου όταν είμαι ξαπλωμένη αν είμαι όρθια κ κινουμε όχι ! Άλλο κ αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Τα καθίσματα είναι κ για την επίσπευση του τοκετού ή για την εμπέδωση? Γτ εμπέδωση έχουμε...Πονάνε κ τα γόνατά μου...Εσένα δεν πονάνε με το έξτρα βάρος?

Εμένα πονανε γονατα.. Τσούζουν πατουσες και εχουν πριστει οι αστραγαλοι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμένα πονανε γονατα.. Τσούζουν πατουσες και εχουν πριστει οι αστραγαλοι.. 

Τώρα π είπες πριξιμο. Κάθε φορά που πάω στον γιατρό με δείχνει η ζυγαριά 2 κιλά πάνω. Και την επόμενη μέρα στο σπίτι στα ίδια κιλά π ήμουν. Να είναι πριξιμο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τώρα π είπες πριξιμο. Κάθε φορά που πάω στον γιατρό με δείχνει η ζυγαριά 2 κιλά πάνω. Και την επόμενη μέρα στο σπίτι στα ίδια κιλά π ήμουν. Να είναι πριξιμο?

Ναι λογικα! Έτυχε να ζυγιστω απόγευμα μετα την δουλειά που τα ποδια ειναι φουλ πρισμενα φαγωμενη και με έβγαλε 64.8 ακριβώς τοσο βγηκα μετα απο μια βδομάδα πρωι πριν το φαγητο! Παίζει ρολο, και το φαι και το νερό και το πριξιμο! Εμας μας φερανε δωρο ζυγαρια και εχω βρει την υγεια μου, σου μετραει κιλα, μυικη μαζα, υγρα και λίπος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τώρα π είπες πριξιμο. Κάθε φορά που πάω στον γιατρό με δείχνει η ζυγαριά 2 κιλά πάνω. Και την επόμενη μέρα στο σπίτι στα ίδια κιλά π ήμουν. Να είναι πριξιμο?

Μήπως πάει αλλιώς η ζυγαριά του γιατρου. Γι αυτο καλο ειναι να ζυγιζομαστε σε μια ζυγαρια. Εκτος αν ζυγιζεσαι στον γιατρο βραδυ και στο σπιτι σου πρωι. Παιζει μεγαλο ρολο γιατι το βραδυ ολοι ειμαστε περισσοτερα. Εγω στο σπιτι μου ζυγιζομαι ο γιατρος δεν με εχει ζυγισει ουτε μια φορα δεν ξερω γιατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι λογικα! Έτυχε να ζυγιστω απόγευμα μετα την δουλειά που τα ποδια ειναι φουλ πρισμενα φαγωμενη και με έβγαλε 64.8 ακριβώς τοσο βγηκα μετα απο μια βδομάδα πρωι πριν το φαγητο! Παίζει ρολο, και το φαι και το νερό και το πριξιμο! Εμας μας φερανε δωρο ζυγαρια και εχω βρει την υγεια μου, σου μετραει κιλα, μυικη μαζα, υγρα και λίπος 

Κάπου είχα διαβάσει πως εμείς δεν κάνει να ανεβαίνουμε σε τέτοιες ζυγαριές ξυπόλητες, φορα σαγιονάρες καλύτερα κ ανέβα μόνο για να δεις τα κιλά σου. Δεν ξέρω αν ισχύει εγώ πάντως αυτό κάνω καλού κακού.🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κάπου είχα διαβάσει πως εμείς δεν κάνει να ανεβαίνουμε σε τέτοιες ζυγαριές ξυπόλητες, φορα σαγιονάρες καλύτερα κ ανέβα μόνο για να δεις τα κιλά σου. Δεν ξέρω αν ισχύει εγώ πάντως αυτό κάνω καλού κακού.🤔

Αα δεν εχω ακούσει κατι αλλα θα το κανω! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το μωρό δεν κατέβει και σήμερα με τόσες δουλειές που έχω κάνει δε θα κατέβει ποτε.. Σκεφτόμουν και εγώ τις σκάλες της πολυκατοικίας @Liiida

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μίλησα με τον ενδοκρινολόγο. Μ είπε ότι η τιμή που ανεβάζουν συνήθως οι έγκυες είναι αυτή μετά το πρωινό. Κ πως μετά της 30η εβδομάδα ανεβαίνουν πολύ οι τιμές. Να αλλάξω πρωινό κ να μετριεμαι πάλι μέχρι Δευτέρα που θα έχουμε ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μίλησα με τον ενδοκρινολόγο. Μ είπε ότι η τιμή που ανεβάζουν συνήθως οι έγκυες είναι αυτή μετά το πρωινό. Κ πως μετά της 30η εβδομάδα ανεβαίνουν πολύ οι τιμές. Να αλλάξω πρωινό κ να μετριεμαι πάλι μέχρι Δευτέρα που θα έχουμε ραντεβού.

Αρα όλα καλα!!!! Τέλεια!!! 😊🤗 τι πρωινό σου προτεινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Αρα όλα καλα!!!! Τέλεια!!! 😊🤗 τι πρωινό σου προτεινε?

Συνεχίζω να είμαι ανχομενη εγώ έτρωγα χυμό με τοστ που σας είπα σε όλη την εγκυμοσύνη !! 

Τ μ πρότεινε ένα ποτήρι γάλα με 2 σκέτες φρυγανιές! 

Εσείς βρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Συνεχίζω να είμαι ανχομενη εγώ έτρωγα χυμό με τοστ που σας είπα σε όλη την εγκυμοσύνη !! 

Τ μ πρότεινε ένα ποτήρι γάλα με 2 σκέτες φρυγανιές! 

Εσείς βρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό?

Εγώ αναλόγως πόσο πεινάω ως προς την ποσοτητα και το πρωινο μου περιλαμβανει συνήθως γάλα, αυγά, τοστ με μαυρο ψωμί τυρι ντοματα, κορνφλεικς με γαλα. Όχι όλα μαζί 🤣 συνδυαστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Συνεχίζω να είμαι ανχομενη εγώ έτρωγα χυμό με τοστ που σας είπα σε όλη την εγκυμοσύνη !! 

Τ μ πρότεινε ένα ποτήρι γάλα με 2 σκέτες φρυγανιές! 

Εσείς βρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό?

Οι φρυγανιές χωρίς λιγο μελι ή ταχινι? Απαγορευεται δηλαδη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ αναλόγως πόσο πεινάω ως προς την ποσοτητα και το πρωινο μου περιλαμβανει συνήθως γάλα, αυγά, τοστ με μαυρο ψωμί τυρι ντοματα, κορνφλεικς με γαλα. Όχι όλα μαζί 🤣 συνδυαστικά.

Εγώ τώρα τελευταία περνάω φάση αραβική ολικής τυρί γαλοπούλα ντομάτα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εσείς βρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό?

Δημητριακά ολικής με γάλα ή μαύρο ψωμί με μέλι κ ταχίνι ή φυστικοβουτυρο ή τοστάκι ή φρυγανιές με μαρμελάδα. Κοπέλα μου αν όντως είχες πρόβλημα σοβαρό πιστεύω ότι θα ειχες κ τεράστιο μωρό κ πολύ αυξημένα αμνιακά. Έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι οι φρυγανιές μου είπε σκέτες! 

Ο μπεμπακος μας είναι στα φυσιολογικά πάντα ποτέ δεν μ είπε ότι ανέβηκε τα ορια μπαμπατσικος από τι έχει πει ο γιατρός αλλά δεν με ανησύχησε ποτέ. Βγαινει 1 εβδομάδα κ κάτι μεγαλύτερος. 

Το αμνιακό πάντα Μ γράφει ότι είναι φυσιολογικό!

Δεν ξέρω αλήθεια 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...