Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Αυτό με το πυαρ δηλαδή το παθαίνουμε όλες; Εγω δεν έχω βγάλει ακόμα τίποτα από το στήθος... λέτε να έχω θέμα με τον θηλασμό; Αύριο κλείνω τις 30 εβδομαδες

Καλημέρα, κι εγώ στην 33η είμαι και δεν έχει φανεί τίποτα ακόμα, δεν νομίζω ότι είναι σημάδι ότι δεν θα πάει καλά ο θηλασμός, όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@Tweema λες όλο αυτό να γίνεται για να με προετοιμάσει για καισαρική....? Όχι ότι έχω πρόβλημα με την καισαρική παιδιά, ειλικρινά, απλά να ξέρω ότι χρειάζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Tweema λες όλο αυτό να γίνεται για να με προετοιμάσει για καισαρική....? Όχι ότι έχω πρόβλημα με την καισαρική παιδιά, ειλικρινά, απλά να ξέρω ότι χρειάζεται. 

Παίζει 😜 Πότε έχεις πητ είπαμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Παίζει 😜 Πότε έχεις πητ είπαμε; 

1/7. Δεν ξέρω ρε κορίτσια...θα κάνω την προσπάθεια μου μπας κ σταθεροποιηθω (ή ακόμα κ να χάσω λίγο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

1/7. Δεν ξέρω ρε κορίτσια...θα κάνω την προσπάθεια μου μπας κ σταθεροποιηθω (ή ακόμα κ να χάσω λίγο)

Ε δεν νομίζω να πάει διακοπές τόσο νωρίς 😅

Οχι ρε συ μην αγχώνεσαι.. Εγω ειχα αυξημένο αμνιακο απ το ντοπλερ και μετα χωρίς διαβήτη χωρίς τπτ.. Συμβαίνει.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ε δεν νομίζω να πάει διακοπές τόσο νωρίς 😅

 

Μην την κακολογω τη γιατρό, δε θέλω...πάνω από 5 συνεχόμενες μέρες έχει χρόοοονια να πάει διακοπές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα!!!

 Κ εγώ το σκέφτομαι αυτό που είμαι λίγο πριν τον 15Αυγουστο.

Δε θέλω να πιστέψω ότι πάει έτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Έχω ερώτηση! Όσες θα γεννησετε σε ιδιωτική κλινική έχετε επικοινωνήσει με την κλινική ή είναι νωρίς ακόμα; Θα ρωτήσω από βδομάδα κ τη γιατρό γτ τώρα το σκέφτηκα κ αγχώθηκα λίγο. Τέλος Αυγούστου γεννάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Έχω ερώτηση! Όσες θα γεννησετε σε ιδιωτική κλινική έχετε επικοινωνήσει με την κλινική ή είναι νωρίς ακόμα; Θα ρωτήσω από βδομάδα κ τη γιατρό γτ τώρα το σκέφτηκα κ αγχώθηκα λίγο. Τέλος Αυγούστου γεννάω.

Να επικοινωνησω για πιο λόγο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Να επικοινωνησω για πιο λόγο? 

Τύπου : θα γεννήσω εκεί προς τα τέλη Αυγούστου, ενδιαφέρομαι για μονοκλινο ή δίκλινο κ δεν ξέρω τι άλλο. Πώς κλείνουμε δωμάτιο σε ξενοδοχείο, μη πάρω κ μου πουν λυπάμαι δεν έχουμε διαθέσιμο δωμάτιο 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Έβαλα το πινακακι στην αρχική δημοσίευση... @Liiida και εγώ θεωρώ ότι είναι υπερβολικός ο γιατρός σου για τα κιλά..εμένα δε με ζύγισε ποτέ!! Αύριο κλείνω την 33η και έχω πάρει ήδη 10 κιλά.. πιστεύω ότι αν ήμουν πολύ δραστήρια όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη, θα είχα βάλει λιγότερα αλλά δεν πειράζει!! Σήμερα έχω κ εγώ ντοπλερ κ έχω αγωνία 🙄🙄 η μικρή μου πριν 2 εβδομάδες ήταν 1500γρ περίπου..

Με την κλινική είχα επικοινωνήσει τον περασμένο μήνα για να ρωτήσω τιμές κλπ ,αλλά για τα διαδικαστικά μου είπαν να πάρω όταν θα πλησιάζει ο καιρός ώστε να δούμε τα ισχύοντα πρωτόκολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τύπου : θα γεννήσω εκεί προς τα τέλη Αυγούστου, ενδιαφέρομαι για μονοκλινο ή δίκλινο κ δεν ξέρω τι άλλο. Πώς κλείνουμε δωμάτιο σε ξενοδοχείο, μη πάρω κ μου πουν λυπάμαι δεν έχουμε διαθέσιμο δωμάτιο 😂😂😂😂

Δεν χρειάζεται καλέ 🤣🤣🤣🤣🤣 εκείνη την ημέρα τα δηλώνει αυτά ο αντρας σου οσο σε ετοιμάζουν 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Το lidl βγάζει ανά περιόδους πολυ οικονομικό που θα βολέψει στον ύπνο, δεν ξέρω στο θηλασμό βέβαια γτ είναι πολύ μαλακό. Παρακολουθησε το μπας κ το βγάλει 😁

502570-900-100000.jpg

Ααα τελεια θα εχω το νου μου!! Ευχαριστώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Δεν χρειάζεται καλέ 🤣🤣🤣🤣🤣 εκείνη την ημέρα τα δηλώνει αυτά ο αντρας σου οσο σε ετοιμάζουν 😜

Ουφ! Εντάξει τότε! 😁😁😁 Πάει κ αυτό! Ας πάω τώρα να καθαρίσω ξέγνοιαστη!!! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Στην μικρή προσπαθώ να είμαι πάντα με διαθεση αλλά θέλω να μάθει ότι και να κλαίμε δεν πηραζει γιατί και η μαμά και ο μπαμπάς είναι άνθρωποι και στεναχωριουνται και αυτοί!!!! Εδώ θα είμαι φυσικά και θα γράφω και μετά την γέννα θα λέμε για τα άλλα τα ωραία που θα ξεκινήσουν

 

 

Ναι εννοείται, ειναι πολυ ωραιο τα παιδιά να ξερουν οτι ολοι είμαστε δυνατοι και οτι το κλαμα μας ανακουφιζει και μας κανει δυνατοτερους! Αχ θα ηταν πολυ ωραιο να ειμαστε ολες εδω και μετα και να τα συζητάμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κοριτσια κακο πραγμα ο υπνος! Μια ζωη κοιμομουν μπρούμυτα, τωρα στο πλαι δυσκολευομαι παρα πολυ ξυπναω συνεχεια πιασμενη!!! Και το πρωι εννοειται ειναι λες και με δερνανε 😂 εκανα μια ψιλοερευνα για μαξιλαρι εγκυμοσυνης αλλα φεν εβγαλα ακρη! Και οι τιμες σε πολλα εξωφρενικές! 23/8 εγω κοριτσακι!!!😁😁😁

Μπες στο linen home δεν ειναι διπλο σαν κατι αλλα που ειδα του εξωτερικού αλλα πιστεύω κανει δουλειά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Έχω ερώτηση! Όσες θα γεννησετε σε ιδιωτική κλινική έχετε επικοινωνήσει με την κλινική ή είναι νωρίς ακόμα; Θα ρωτήσω από βδομάδα κ τη γιατρό γτ τώρα το σκέφτηκα κ αγχώθηκα λίγο. Τέλος Αυγούστου γεννάω.

Εγω που είμαστε μαζί δεν το εχω κανει αλλα εγω εμαθα τιμη του τρικλινου απο τον γυναικολόγο αν δεν εμαθες τιμη καλο θα ηταν να παρεις να μαθεις και πως εχει η κατάσταση γιατί μπορει να σου πουν για παράδειγμα οτι τωρα λογω κοβιντ μπαινεις σε δικλινο μονη σου ας πουμε. Εγω θα παρω στα τέλη του 7ου γιατι πολλα θα αλλαξουν κιολας μεχρι τοτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ουφ! Εντάξει τότε! 😁😁😁 Πάει κ αυτό! Ας πάω τώρα να καθαρίσω ξέγνοιαστη!!! 🤭

Μπορεις να μπεις στο σαιτ της κλινικής εγω μπηκα εχθες και χαζευα για το Λητώ (αν και χλωμο το βλέπω να γεννήσω εκει) αλλα μπηκα και γραφουν την διαδικασία εισαγωγής και εξιτήριο πως να παρεις.. Ποτε πληρωνεις και που.. Πως δηλωνεις τα νεογνα, συμβουλες παιδιατρου.. Γραφουν για τον θηλασμο και τι θα χρειαστεί να εχεις μαζι σου για την εισαγωγή σου και τι οταν βγεις για το μωρο. Εμενα μου φανηκε χρησιμο και με εκανε να σκεφτω κάποια πράγματα που θα μιλήσω με την μαια την επόμενη φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Έχω ερώτηση! Όσες θα γεννησετε σε ιδιωτική κλινική έχετε επικοινωνήσει με την κλινική ή είναι νωρίς ακόμα; Θα ρωτήσω από βδομάδα κ τη γιατρό γτ τώρα το σκέφτηκα κ αγχώθηκα λίγο. Τέλος Αυγούστου γεννάω.

Για τι πράγμα? Όταν σπάσουν τα νερά πας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τύπου : θα γεννήσω εκεί προς τα τέλη Αυγούστου, ενδιαφέρομαι για μονοκλινο ή δίκλινο κ δεν ξέρω τι άλλο. Πώς κλείνουμε δωμάτιο σε ξενοδοχείο, μη πάρω κ μου πουν λυπάμαι δεν έχουμε διαθέσιμο δωμάτιο 😂😂😂😂

Δεν γίνεται προ κράτηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2020 at 11:31 ΠΜ, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!!λίγο διστακτικά ανοίγω το θέμα του Ιουνίου..για να δούμε πόσες είμαστε στους ίδιους μήνες...ελάτε να μοιραστούμε τα άγχη, τις αγωνίες αλλά και τις χαρές μας!!

Εμείς με το καλό περιμένουμε το 2ο με Πητ 11/6..

Εύχομαι σε όλες υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες 🙏🙏🧿🧿 

Παραθέτω και το πινακακι μας, μετά την πολύτιμη βοήθεια της @Tweema...

Smurf88                11/6     κοριτσάκι
Tweema                14/6     κοριτσάκι 
eleni5525              15/6     κοριτσάκι
Νίναα                     16/6     κοριτσακι
Alexey                      1/7     κοριτσακι
Liiida                        1/7     κοριτσακι
Valxris                      1/7     αγορακι
Clairy.                       9/7     αγορακι
nic_ol                       4/8     αγοράκι
Lia5                          7/8     αγορακι
Love32                  12/8     αγορακι
Al Kate                  14/8     αγορακι
lenaki92                24/8     αγορακι
Diana_caterina     24/8     κοριτσακι
Μαριλου1             26/8     κοριτσάκι
PanB                        8/9     αγορακι

8-8 η πλήρης ισοπαλία!!! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...