Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Σαν την λιστα που κανουν στους γάμους ενα πραγμα; ααα αυτα είναι προχωρημενα! 😂

Ναι ναι ακριβώς. Εμεις εδω δεν εχουμε λιστα γαμου.... Εχουμε λιστα γεννας. Με βολεψε φοβερα..... Κ εχω ακομη για τον μικρο μου.. Κ για τη μικρη. Τα ειχα βαλει ουδετερα χρώματα.... 🤣😎❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι ακριβώς. Εμεις εδω δεν εχουμε λιστα γαμου.... Εχουμε λιστα γεννας. Με βολεψε φοβερα..... Κ εχω ακομη για τον μικρο μου.. Κ για τη μικρη. Τα ειχα βαλει ουδετερα χρώματα.... 🤣😎❤️

Εμεις λιστα γεννας μπορεί να μην έχουμε αλλα τις αγορες τις κανω σε ουδετερα χρώματα για να μπορώ να κρατήσω πράγματα και για το επόμενο 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμεις λιστα γεννας μπορεί να μην έχουμε αλλα τις αγορες τις κανω σε ουδετερα χρώματα για να μπορώ να κρατήσω πράγματα και για το επόμενο 🤗

Ναι το θεμα ειναι οτι γλιτωνουμε πολλαααααα λεφτα.... Ελεγα στην αρχη να κανω κ στη μπέμπα.. Αλλα λογω covid δεν θελω να πηγαινουν να παιρνουν κ να ρχονται σπιτι. Αφου μαιευτηριο δεν θα μπορουν... Οποτε λεω αστο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η chaotic είπε:

ευχαριστώ για την απάντηση σου.Κ έγω θα το προτιμούσα αλλά τι κάνω μεχρι 6 μήνων? Δεν βγαίνω? αγοράζω καινούριο ,οπότε δεν μου χρειαζεται αυτό?τα περισσοτερα καρότσια ειναι απο 6 μηνών κ επάνω για αυτό προβληματίζομαι.

Δεν κάνει τίποτα η αλλη λύση είναι να ρωτήσεις τον παιδίατρο σου, πάντως υπάρχουν οικονομικές λύσεις για καρότσι με Πορτ μπεμπέ για τους πρώτους έξι μήνες  εμείς πήραμε την τριπλέτα της cossato

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2021 at 9:50 ΜΜ, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια επανέρχομαι κι εγώ για το καρότσι γτ πήγαμε κ σε 2ο μαγαζί σήμερα κ έχουμε να διαλέξουμε μεταξύ 3! Σε Suzuki swift του 2012 λπν χωράνε σίγουρα τα εξής (περιστρεφόμενα) καρότσια: Nuna Triv και Mixx, Joie Chrome και το Cybex eezy twist2 της αγαπητής @eleni5525. Λέμε επίσης να πάρουμε αυγουλάκι της ίδιας εταιρείας για να μην αποκλείσουμε τη δυνατότητα κουμπώματος στο καρότσι. Ένα το κρατούμενο. Δεύτερο κρατούμενο, θα πάρουμε την αντίστοιχη βάση isofix. Με αυτάως ζητούμενα λπν αποκλείουμε κατά 99% τα cybex (όσο κι αν τα αγαπώ) γτ ξεφεύγουμε στο budget.  Όχι ότι τα Nuna απέχουν πολύ, αλλά λέμε να σώσουμε ό,τι μπορούμε. Τα Joie είναι σαφώς πιο οικονομικά κ από μια έρευνα που έκανα είναι ίσως η πιο δημοφιλής εταιρία στην Αγγλία. Μέσα στην επόμενη βδομάδα θα καταλήξουμε γτ υπολογιστε ότι μπορεί να χρειαστεί κ 1,5 μήνας (!) για να παραλάβουμε. Αυτάααα κ ελπίζω να βοήθησα!😊

Κορίτσι εγώ παρέλαβα προχθές το Nuna Mixx καρότσι! Στην προχθεσινή μου ανάρτηση που έβαλα το αυγό της cybex με την βάση isofix ήθελα να βάλω και το καρότσι αλλά νόμιζα για κάποιο λόγο ότι δεν το είχα βρει στην Ελλάδα και λέω δεν θα ενδιαφέρει καμία! 🙄 Είναι πολύ ωραίο, φυσικά δεν έχω ακόμη εμπειρία με μωρό μέσα αλλά είναι ελαφρύ και έχει πολύ καλές αναρτήσεις! Επίσης έρχεται μαζί με ειδικούς αντάπτορες(τουλάχιστον εδώ στη Γερμανία) ώστε να μπορείς να κουμπώνεις όποιο αυγό θέλεις! Εγώ θα βάζω της cybex κανονικά επάνω. Αγόρασα και την ασορτί τσάντα του καροτσιου και είναι πάρα πολύ εύχρηστη με πολλές θέσεις και τσεπάκια και επίσης έρχεται μαζί με αλλαξιερα που χωράει στην τσάντα και θήκη μπιμπερό ειδική να το κρατάει ζεστό! Αν θελήσεις κάποια παραπάνω πληροφορία για το συγκεκριμένο να μου πεις! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina και εγώ πραγματικά δεν έχω ιδέα. Άλλο το αυγό ? Άλλο το κάθισμα αυτοκινήτου??

Καλημέρα όχι είναι το ίδιο πράγμα απλώς κάποια αυγά έχουν και ειδική βάση που κουμπώνει στο αυτοκίνητο και δεν δένουν μόνο με τις ζώνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Τα καθίσματα αυτοκινητου χρειάζονται βαση; γιατι ειδα σε καποιες που πηρατε την βαση με το ποδι, δεν ξερω πως λειτουργεί το ολο σύστημα ας μου εξηγησει κάποια 🤷🏼‍♀️

Καλημέρα κάποια αυγά έχουν και ειδική βάση που κουμπώνει στο αυτοκίνητο και δεν δένουν μόνο με τις ζώνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι το θεμα ειναι οτι γλιτωνουμε πολλαααααα λεφτα.... Ελεγα στην αρχη να κανω κ στη μπέμπα.. Αλλα λογω covid δεν θελω να πηγαινουν να παιρνουν κ να ρχονται σπιτι. Αφου μαιευτηριο δεν θα μπορουν... Οποτε λεω αστο.... 

Καλημέρα ναι η αλήθεια είναι ότι είναι ριψοκινδυνο γιατι πλεον ακούγονται και κρούσματα σε βρεφη και τρομοκρατησε.. Εγω μέχρι και το νοσοκομείο φοβάμαι μην κολλησουμε τίποτα πηγαίνοντας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Κοιμαστε καλά το βράδυ? Πονάει η πλάτη μου,οι γοφοί μου και το γόνατο μου!! Δεν βολεύομαι με τίποτα.Διαβαζω κιολλας ότι ανάσκελα δεν πολύ κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Κοιμαστε καλά το βράδυ? Πονάει η πλάτη μου,οι γοφοί μου και το γόνατο μου!! Δεν βολεύομαι με τίποτα.Διαβαζω κιολλας ότι ανάσκελα δεν πολύ κάνει.

Εγω ξεκίνησα δουλειά αυτή την εβδομάδα (ήμουν σε αναστολή) και έχει 2 βραδια τώρα που πονάνε τα ποδια μου και η μέση.. Μονο όταν κοιμάμαι συμβαίνει αυτό. Το ειχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη.. Εβαζα στα πόδια μου το μαξιλάρι θηλασμού και ήταν κάπως καλύτερα.. Τώρα δεν το έχω ανασύρει ακόμα 😂

 

Καλημέρα 🌻🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Κοιμαστε καλά το βράδυ? Πονάει η πλάτη μου,οι γοφοί μου και το γόνατο μου!! Δεν βολεύομαι με τίποτα.Διαβαζω κιολλας ότι ανάσκελα δεν πολύ κάνει.

Καλημέρα! Δεν βολευομαι με τπτ στον ύπνο. Πάντα κοιμόμουν μπρούμυτα κ τώρα οποιαδήποτε άλλη στάση δεν με βολεύει... Για ανάσκελα κ εγώ έχω διαβάσει ότι δεν κάνει κ άμα ξυπνήσω μέσα στο βράδυ κ είμαι ανάσκελα (πολύ συχνό φαινόμενο) γυρίζω στο πλάι γρήγορα γρήγορα λες κ έχω κάνει κάτι πολύ κακό!!! 😂🤭 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Δεν βολευομαι με τπτ στον ύπνο. Πάντα κοιμόμουν μπρούμυτα κ τώρα οποιαδήποτε άλλη στάση δεν με βολεύει... Για ανάσκελα κ εγώ έχω διαβάσει ότι δεν κάνει κ άμα ξυπνήσω μέσα στο βράδυ κ είμαι ανάσκελα (πολύ συχνό φαινόμενο) γυρίζω στο πλάι γρήγορα γρήγορα λες κ έχω κάνει κάτι πολύ κακό!!! 😂🤭 

Νταξει οσο ειναι νωρίς δεν πειράζει νομίζω, οσο θα μεγαλώνει η κοιλιά δεν θα μπορείς ανασκελα έτσι κι αλλιώς 😛εμενα μου κοβόταν η ανασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Κοιμαστε καλά το βράδυ? Πονάει η πλάτη μου,οι γοφοί μου και το γόνατο μου!! Δεν βολεύομαι με τίποτα.Διαβαζω κιολλας ότι ανάσκελα δεν πολύ κάνει.

Χαχαχαχ καλοσωρισες στο κλαμπ.. Ανάσκελα κ γω δεν κοιμαμαι αλλα τυχαίνει καμια φορα κ αν ξυπνησω γυρναω.. Αλλα οχι ουτε εγω βολευομαι😂 πονανε τα παντα και μενα.. Και δυσκολευομαι να γυρίσω κ να σηκωθω μην φανταστείς τίποτα ιδιαίτερο ξερω οτι θα χειροτερεψει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Μαριλου1 και εγώ καπώ ετσι !!! Αλλά έχω πολλούς πόνους!!

@PanB πρέπει να πάρω όπως διποτε μαξιλάρι!!!

Μαξιλαρι οπωσδήποτε και εγω θελω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μέχρι τον 5ο είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον ύπνο γτ πάντα κοιμόμουν μπρούμυτα. Κ προσπαθούσα να κοιμάμαι μόνο στο πλάι με αποτέλεσμα να πονάνε τρομερά γοφοί κ πλευρά. Στον 5ο λπν το πήρα απόφαση κ επιστράτευσα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης κ σώθηκα!!! (ριξτε μια ματιά στη grecostrom)

@Νίναα μάλλον στο nuna triv θα καταλήξουμε με το καθισματακι της ίδιας εταιρείας. Λες οι αντάπτορες να παίρνουν κ άλλες μάρκες?? Δεν το ρώτησα αυτό! Αν βρεις σε κάποιο σάιτ την τσάντα που έγραψες, μου τη στέλνεις πλιζ? 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Κοιμαστε καλά το βράδυ? Πονάει η πλάτη μου,οι γοφοί μου και το γόνατο μου!! Δεν βολεύομαι με τίποτα.Διαβαζω κιολλας ότι ανάσκελα δεν πολύ κάνει.

Καλημέρα ! Κι εγώ το βράδυ ένα μάτσο χάλια, με πιάνει η πλάτη μου κάποιες λίγες φορές αλλά όταν με πιάνει τα δίνει όλα. Χθες το βράδυ με πέθανε και κοιμήθηκα με τη θερμοφορα παρέα. Καλά τα όνειρα και τις εφιδρώσεις δεν τα σχολιάζω είναι σιγουρακι. Μετά είναι κι αυτό το να κοιμάσαι μόνο στο πλάι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πρέπει να παραπονιομαστε κορίτσια έρχονται και χειρότερα θα εχουμε ενα αυτοσχέδιο ξυπνητήρι οπου να ναι και τι ξυπνητηρι.. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν πρέπει να παραπονιομαστε κορίτσια έρχονται και χειρότερα θα εχουμε ενα αυτοσχέδιο ξυπνητήρι οπου να ναι και τι ξυπνητηρι.. 😂

Άστα.. το βλέπω ότι από δω και πέρα μόνο θα γκρινιάζουμε εδώ μέσα που πονάει η κάθε μία 😂😂 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Χαζεύω κορίτσια καλαθακι καλλυντικών και καλάθι για άπλυτα είναι πολύ ακριβά!

Για τα άπλυτα εμεις ειχαμε παρει ενα με 25 € βέβαια χωράει αρκετα μεσα.. Τα υφασματινα κάποια στιγμή μυρίζουν και τα πλαστικά σπανε γρήγορα! Το καλύτερο μακραν ηταν αυτο που ειχε η γιαγια μου.. Ενσωματωμένο καλάθι σε ραφιερα ουτε χωρο έπιανε ουτε τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για εμάς έχω πλαστικό! Ένα για τον μπεμπακο χαζεύω. Αλλά η δεν μ αρέσουν η αυτά π Μ αρέσουν είναι ακριβά.κ λέω να δώσω ένα 30αρι για καλάθι για άπλυτα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ξυπνάω κάθε μέρα πολύ νωρίς γιατί δεν την παλεύω αλλο!Δοξα το Θεό όλα μια χαρά!!! 😊🥰

 

Εγω ανυπομονώ να βγω σε αδεια για να κοιμηθώ λιγο παραπανω.. Ξυπνάω 5:30 και εχω κουραστει😂😂 Δεν ξερω πως θα αντέξω τα ξυπνητούρια με το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω ανυπομονώ να βγω σε αδεια για να κοιμηθώ λιγο παραπανω.. Ξυπνάω 5:30 και εχω κουραστει😂😂 Δεν ξερω πως θα αντέξω τα ξυπνητούρια με το μωρο

Χαχχα πάντα ξυπνούσα νωρίς κ εγώ όταν δούλευα σε καφέ 4 η ώρα ήμουν ξύπνια μ άρεσε πολύ !!! Αλλά κ τώρα π άλλαξα δουλειά πάλι πρωινή είμαι!! Δεν κοιμόμουν ποτέ μέχρι 10-11 !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...