Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Πως ειστε; 

Εγω απο αγορες δεν εχω κανει(περα απο ενα λευκο κορμακι για το καλο) αλλα μου εχουν φερει ηδη πράγματα και τα περισσότερα ειναι ουδετερα εκτος απο κατι αγορες που εκανε η μητέρα μου 😂 εγω μαρσιπο δεν θα αγοράσω μου εφεραν εναν με κλιπς και θα δω αν το βολευτω αλλιως θα μπω σε διαδικασία αγορας αργότερα! Εχω ενθουσιαστει με το ανοιγμα των καταστημάτων, Τρίτη έκλεισα ραντεβού να παω να δω καρότσια. Δεν θα αγοράσουμε ακομη λογω χωρου αλλα θελω να εχω το κεφάλι μου ήσυχο και να εχω καταληξει σε κάποιο, οπότε αργότερα οταν χρειαστεί θα μπορω να το αγοράσω και με click away ή μεσω ίντερνετ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως ειστε; 

Εγω απο αγορες δεν εχω κανει(περα απο ενα λευκο κορμακι για το καλο) αλλα μου εχουν φερει ηδη πράγματα και τα περισσότερα ειναι ουδετερα εκτος απο κατι αγορες που εκανε η μητέρα μου 😂 εγω μαρσιπο δεν θα αγοράσω μου εφεραν εναν με κλιπς και θα δω αν το βολευτω αλλιως θα μπω σε διαδικασία αγορας αργότερα! Εχω ενθουσιαστει με το ανοιγμα των καταστημάτων, Τρίτη έκλεισα ραντεβού να παω να δω καρότσια. Δεν θα αγοράσουμε ακομη λογω χωρου αλλα θελω να εχω το κεφάλι μου ήσυχο και να εχω καταληξει σε κάποιο, οπότε αργότερα οταν χρειαστεί θα μπορω να το αγοράσω και με click away ή μεσω ίντερνετ! 

Καλημέρα :) ναι κ εγώ χάρηκα π ανοιγουν αν και δεν μ αρέσει όλη αυτή η διαδικασία αλλά κάτι είναι! Να βγούμε λίγο να χαζέψουμε. Εσύ έκανες β. Επιπέδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Λογικά σε συνεννόηση με τον εργοδότη? Γιατί αλλιώς δεν θα πήρες τα επίδοματα?

Απο οτι κατάλαβα σταματησε 56 ήμερες πριν οπως κανονικα οριζει ο νομος απλα λεει 40 λογω οτι γεννησε νωρίτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα :) ναι κ εγώ χάρηκα π ανοιγουν αν και δεν μ αρέσει όλη αυτή η διαδικασία αλλά κάτι είναι! Να βγούμε λίγο να μαζέψουμε. Εσύ έκανες β. Επιπέδου?

Εγω εχω κλείσει την β επιπέδου για τις 19/4 θα εχω μπει στον 6ο.

Απλα ειμαι κατα 90% σιγουρη για το φυλο λογω οτι το ειπαν 2 γιατροι.. Και λογω της κοιλιας απο το σχημα.. 

Σε αυτο λενε οτι δεν ισχύει τόσο αλλα οσες φορες εχω κοιταξει αλλες κοπέλες εχω πεσει μεσα! 

Εσυ την εκανες την β επιπέδου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω εχω κλείσει την β επιπέδου για τις 19/4 θα εχω μπει στον 6ο.

Απλα ειμαι κατα 90% σιγουρη για το φυλο λογω οτι το ειπαν 2 γιατροι.. Και λογω της κοιλιας απο το σχημα.. 

Σε αυτο λενε οτι δεν ισχύει τόσο αλλα οσες φορες εχω κοιταξει αλλες κοπέλες εχω πεσει μεσα! 

Και εμείς ξέρουμε σίγουρα το φύλο ! Για την κοιλίτσα δεν ξέρω να σ πω στρογγυλή είναι! Αλλά το κινεζικό ημερολόγιο πέφτει μέσα χαχαχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω εχω κλείσει την β επιπέδου για τις 19/4 θα εχω μπει στον 6ο.

Απλα ειμαι κατα 90% σιγουρη για το φυλο λογω οτι το ειπαν 2 γιατροι.. Και λογω της κοιλιας απο το σχημα.. 

Σε αυτο λενε οτι δεν ισχύει τόσο αλλα οσες φορες εχω κοιταξει αλλες κοπέλες εχω πεσει μεσα! 

Εσυ την εκανες την β επιπέδου; 

Καλημέρα! Κ εγώ 19/4 έχω τη β επιπέδου!!! Όταν πας για καρότσι στείλε εντυπώσεις γτ εγώ φοβάμαι να βγω από τις πρώτες εβδομάδες που θα ανοίξουν τα μαγαζιά οπότε θ'αργησω να ξαμοληθω για ψώνια! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Και εμείς ξέρουμε σίγουρα το φύλο ! Για την κοιλίτσα δεν ξέρω να σ πω στρογγυλή είναι! Αλλά το κινεζικό ημερολόγιο πέφτει μέσα χαχαχ!!

Και μενα επεσε μεσα! Τι περιμένεις ;εμεις κορίτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Κ εγώ 19/4 έχω τη β επιπέδου!!! Όταν πας για καρότσι στείλε εντυπώσεις γτ εγώ φοβάμαι να βγω από τις πρώτες εβδομάδες που θα ανοίξουν τα μαγαζιά οπότε θ'αργησω να ξαμοληθω για ψώνια! 😁

Αχ ωραία!! Ναι αμε! Θα παω να δω 2 της lorelli αν δεν μου κάνουν δεν ξέρω τι θα κανω γιατι οι καλαθουνες δεν μου πολυ αρέσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα 🌞🌞🌞🌞

Εμάς μας είπε ο γιατρός κατά 90% αγόρι κ νομίζω ότι το είδα κ εγώ στον τελευταίο υπέρηχο. Στην αυχενική ξέχασα να ρωτήσω την εμβρυολογο, με την αγωνία που είχα για όλα τα υπόλοιπα αλλά έτσι κ αλλιώς ήταν νωρίς. 

Για το καρότσι που λέτε... Μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα μου πρότεινε το inglesina aptica xt. Μου φαίνεται ωραίο αλλά θα πρέπει να το δουμε από κοντά κ να μετρήσουμε κ το αυτοκίνητο ώστε να χωράει σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα 🌞🌞🌞🌞

Εμάς μας είπε ο γιατρός κατά 90% αγόρι κ νομίζω ότι το είδα κ εγώ στον τελευταίο υπέρηχο. Στην αυχενική ξέχασα να ρωτήσω την εμβρυολογο, με την αγωνία που είχα για όλα τα υπόλοιπα αλλά έτσι κ αλλιώς ήταν νωρίς. 

Για το καρότσι που λέτε... Μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα μου πρότεινε το inglesina aptica xt. Μου φαίνεται ωραίο αλλά θα πρέπει να το δουμε από κοντά κ να μετρήσουμε κ το αυτοκίνητο ώστε να χωράει σίγουρα. 

Με ενα iglesina έρχεται μια πελάτισσα μου ωραίο φαίνεται και ειναι καλο απο την αποψη οτι βαζεις αν θες καλαθουνα ή το αυγο και αργότερα το κανεις κανονικο. Βέβαια με ανησυχουν αυτα που εχουν την βαση γιατι ενας γνωστός μου ελεγε οτι δεν ειχε ασφαλίσει καλα και επεσε κ ηταν το μωρο μες στο αυγο (δεν ξερω ποιο καρότσι ειχαν παρει) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Με ενα iglesina έρχεται μια πελάτισσα μου ωραίο φαίνεται και ειναι καλο απο την αποψη οτι βαζεις αν θες καλαθουνα ή το αυγο και αργότερα το κανεις κανονικο. Βέβαια με ανησυχουν αυτα που εχουν την βαση γιατι ενας γνωστός μου ελεγε οτι δεν ειχε ασφαλίσει καλα και επεσε κ ηταν το μωρο μες στο αυγο (δεν ξερω ποιο καρότσι ειχαν παρει) 

Μου είπε ότι γενικά το έψαξε πολυ κ ότι όντως τώρα στη χρήση είναι πολυ βολικό. Ειδικά το ότι δε χρειάζεται να ξυπνάει το μωρό για να το παρει από το αυτοκίνητο. Βέβαια υπάρχουν κ άλλα αντίστοιχα 3 σε 1 τα οποία λογικά κάπως θα ασφαλιζουν κ θα σιγουρευεσαι πριν βάλεις το μωρό (φαντάζομαι κ ελπίζω) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Μου είπε ότι γενικά το έψαξε πολυ κ ότι όντως τώρα στη χρήση είναι πολυ βολικό. Ειδικά το ότι δε χρειάζεται να ξυπνάει το μωρό για να το παρει από το αυτοκίνητο. Βέβαια υπάρχουν κ άλλα αντίστοιχα 3 σε 1 τα οποία λογικά κάπως θα ασφαλιζουν κ θα σιγουρευεσαι πριν βάλεις το μωρό (φαντάζομαι κ ελπίζω) 

Της lorelli ειναι 2 σε 1 γιαυτο θα παω να τα δω γιατι θα έχουμε το αυγο για αρχη πανω, διαφορετικά εχει και της cbx ενα εκει οικονομικο. Γενικα το κατάστημα που βρηκα στα καρότσια κανει καλες τιμες! Στις κουνιες ηταν τσιμπημένο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Της lorelli ειναι 2 σε 1 γιαυτο θα παω να τα δω γιατι θα έχουμε το αυγο για αρχη πανω, διαφορετικά εχει και της cbx ενα εκει οικονομικο. Γενικα το κατάστημα που βρηκα στα καρότσια κανει καλες τιμες! Στις κουνιες ηταν τσιμπημένο! 

Καλαθουνα γιατι δε θέλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Εμένα όταν έμεινα έγκυος πήγε κοντά στο 3 οπότε ξεκίνησα χάπι και από τότε είναι 1,5-1,7..το όριο κάποτε ήταν 2,5 αλλά το αλλάζουν συνεχώς οπότε δε ξέρω τι ισχύει τώρα! Καλύτερα ρώτησε κάποιον ενδοκρινολόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Και μενα επεσε μεσα! Τι περιμένεις ;εμεις κορίτσι 

Εμείς αγοράκι :) :) ! εντομεταξυ δωμάτια π έχουν είδη ντουλάπα δεν υπάρχει λόγος για συρτάριερα έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Εμείς αγοράκι :) :) ! εντομεταξυ δωμάτια π έχουν είδη ντουλάπα δεν υπάρχει λόγος για συρτάριερα έτσι?

Αν σε βολευει η ντουλάπα γιατί να πάρεις κ συρταριερα; λογικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Αν σε βολευει η ντουλάπα γιατί να πάρεις κ συρταριερα; λογικά... 

Μόνο για αλλαξιερα μετά σκέφτομαι ! Ένας συνάδελφος π έγινε μπαμπάς πρόσφατα τους έχει βολεύει πολύ η αλλαξιερα από ΙΚΕΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ ωραία!! Ναι αμε! Θα παω να δω 2 της lorelli αν δεν μου κάνουν δεν ξέρω τι θα κανω γιατι οι καλαθουνες δεν μου πολυ αρέσουν! 

Αφού θα πάτε που θα πάτε να δείτε καρότσια, μη διστάσεις αν κάτι σου αρέσει να ζητήσεις να στο βάλουν στο Πορτ παγκαζ κλειστό, κατά προτίμηση μαζί με το καθισματακι του, όχι μόνο σκελετό. Αν δεν δεχτούν μετρήστε το Πορτ παγκαζ πριν πάτε και πάρε στο κατάστημα μαζί σου μεζούρα και μέτρησε το. Έτσι πως είναι με τα καταστήματα δεν ξέρεις πότε θα ξαναμπορεσεις να κάνεις ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Μόνο για αλλαξιερα μετά σκέφτομαι ! Ένας συνάδελφος π έγινε μπαμπάς πρόσφατα τους έχει βολεύει πολύ η αλλαξιερα από ΙΚΕΑ.

Η απλή με τα 30€;

Εμείς αυτή λέμε να πάρουμε γιατί έχουμε ντουλάπα οπότε δε θα βάλουμε συρταριερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Η απλή με τα 30€;

Εμείς αυτή λέμε να πάρουμε γιατί έχουμε ντουλάπα οπότε δε θα βάλουμε συρταριερα

Ναι αυτή έβαλαν πάνω το μαλακό το στρωματακι κ είναι πολύ βολική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Ναι αυτή έβαλαν πάνω το μαλακό το στρωματακι κ είναι πολύ βολική!!

Γενικά αν έχεις χώρο δε θα σου είναι περιττή κ η συρταριερα- αλλαξιερα. Αλλά αν δεν έχεις κάτι πρέπει να μη βάλεις. 

Αυτή μου φαίνεται καλή λύση κ οικονομική δεδομένου ότι κάποια στιγμή θα βγει από το δωμάτιο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Γενικά αν έχεις χώρο δε θα σου είναι περιττή κ η συρταριερα- αλλαξιερα. Αλλά αν δεν έχεις κάτι πρέπει να μη βάλεις. 

Αυτή μου φαίνεται καλή λύση κ οικονομική δεδομένου ότι κάποια στιγμή θα βγει από το δωμάτιο. 

 

Δεν είναι μεγάλο το δωμάτιο η αλήθεια είναι ! Αλλά ψάχνουμε κ σπίτι! Βέβαια δεν βρίσκουμε τίποτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλαθουνα γιατι δε θέλεις;

Θεωρω οτι ενα μωρο μετα απο τον 4ο 5ο θα θελει να χαζευει εξω οπότε θα κανει τις κινήσεις να σηκωθει😂 αν βρω κατι που να μου αρεσει και να είναι 3 σε 1 ναι θα το παρω αλλα κατι αλλα που εχω δει που ειναι καλαθουνες και μετα σηκωνονται δεν μαρεσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμείς αγοράκι :) :) ! εντομεταξυ δωμάτια π έχουν είδη ντουλάπα δεν υπάρχει λόγος για συρτάριερα έτσι?

Ανάλογα ποσο μεγαλη ειναι η ντουλάπα και τι αποθηκεύεται! 

Εμεις στην μοναδική ντουλάπα που εχουμε αποθηκευουμε απο βαλιτσες ανεμιστηρα μεχρι κουβερτες κ λευκα ειδη οπότε τα περισσότερα ρούχα μας περα απο αυτα που κρεμιουνται τα έχουμε σε συρταριερα κ θα παρουμε και μια για το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Αφού θα πάτε που θα πάτε να δείτε καρότσια, μη διστάσεις αν κάτι σου αρέσει να ζητήσεις να στο βάλουν στο Πορτ παγκαζ κλειστό, κατά προτίμηση μαζί με το καθισματακι του, όχι μόνο σκελετό. Αν δεν δεχτούν μετρήστε το Πορτ παγκαζ πριν πάτε και πάρε στο κατάστημα μαζί σου μεζούρα και μέτρησε το. Έτσι πως είναι με τα καταστήματα δεν ξέρεις πότε θα ξαναμπορεσεις να κάνεις ραντεβού. 

Στο πορτ παγκαζ δεν θα εχουμε θεμα σίγουρα γιατι ειναι μεγάλο λογω οτι το αμαξι είναι του 2002 και ευρυχωρο και ταξιδι να παμε παλι θα χωρεσει και εξτρα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...