Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ πλάγια την εχω πάντως, αν μου πεις να αλλάξω το παιδί από μπροστά δεν μπορώ 😂😂 συνήθεια είναι! 

Υπάρχουν κάποιες που μπαίνουν στη κούνια, από πάνω, έχεις δει καμία τέτοια; 

Αυτη δεν βολευει σίγουρα γιατι εκτος οτι η δικια μας η κουνια κατεβαινει η μια μερια για να μην σηκώνομαι θα ειναι κ κολλητα στο κρεβάτι μας οπότε θα πρέπει να το παιζω τσακι τσαν για να την αλλαζω🤣🤣🤣 αστα σου λεω ζω ενα δράμα και ρωταω τον άντρα μου μπας και μου δωσει ιδέα και μου λεει θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Εμείς μάλλον θα πάρουμε το έπιπλο αλλαξιερα του ΙΚΕΑ, αυτό με τα 30€. Στην αρχή λέγαμε για συρταριερα αλλαξιερα αλλά μετά σκεφτήκαμε ότι έχουμε ήδη ντουλάπα στο δωμάτιο (την οποία πρέπει να αδειάσουμε βέβαια) και ότι θα ήταν καλυτερα να μην παρουμε ένα ογκώδες έπιπλο που σε κανένα χρόνο δε θα το θέλουμε στο δωμάτιο γιατί θα χρειαζόμαστε χώρο για παιχνίδι. 

Βέβαια δεν έχω ψάξει αν η αλλαξιερα του ΙΚΕΑ είναι καλή από θέμα ασφάλειας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς μάλλον θα πάρουμε το έπιπλο αλλαξιερα του ΙΚΕΑ, αυτό με τα 30€. Στην αρχή λέγαμε για συρταριερα αλλαξιερα αλλά μετά σκεφτήκαμε ότι έχουμε ήδη ντουλάπα στο δωμάτιο (την οποία πρέπει να αδειάσουμε βέβαια) και ότι θα ήταν καλυτερα να μην παρουμε ένα ογκώδες έπιπλο που σε κανένα χρόνο δε θα το θέλουμε στο δωμάτιο γιατί θα χρειαζόμαστε χώρο για παιχνίδι. 

Βέβαια δεν έχω ψάξει αν η αλλαξιερα του ΙΚΕΑ είναι καλή από θέμα ασφάλειας. 

Πήραμε τώρα απλη συρταριερα ΙΚΕΑ...4 ωρες του πήρε του άντρα μου να την φτιάξει, καλή τύχη 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πήραμε τώρα απλη συρταριερα ΙΚΕΑ...4 ωρες του πήρε του άντρα μου να την φτιάξει, καλή τύχη 😂😂😂

Χαχαχα😂😂😂

Ας παιδευτούν κ αυτοί σε κάτι 😝

Εμείς γενικά θα χρειαστούμε αρκετά από το ΙΚΕΑ γιατί το παιδικό δωμάτιο είναι το γραφείο μου τώρα οπότε όλα αυτά τα πράγματα θα πρέπει να μετακομίσουν στο σαλόνι που φυσικά δε χωράνε τα έπιπλα του γραφείου. Οπότε του ετοιμάζω αρκετές συναρμολογήσεις. Ευτυχώς δεν έχει θέμα κ πιάνουν τα χέρια του 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Χαχαχα😂😂😂

Ας παιδευτούν κ αυτοί σε κάτι 😝

Εμείς γενικά θα χρειαστούμε αρκετά από το ΙΚΕΑ γιατί το παιδικό δωμάτιο είναι το γραφείο μου τώρα οπότε όλα αυτά τα πράγματα θα πρέπει να μετακομίσουν στο σαλόνι που φυσικά δε χωράνε τα έπιπλα του γραφείου. Οπότε του ετοιμάζω αρκετές συναρμολογήσεις. Ευτυχώς δεν έχει θέμα κ πιάνουν τα χέρια του 😉

 

Εγώ τον άντρα μου θα ξε-γραφειώσω όταν φτιάξουμε το δωμάτιο μέχρι να μετακομισουμε! Αρχίζουν οι θυσίες από νωρίς 😋🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς μάλλον θα πάρουμε το έπιπλο αλλαξιερα του ΙΚΕΑ, αυτό με τα 30€. Στην αρχή λέγαμε για συρταριερα αλλαξιερα αλλά μετά σκεφτήκαμε ότι έχουμε ήδη ντουλάπα στο δωμάτιο (την οποία πρέπει να αδειάσουμε βέβαια) και ότι θα ήταν καλυτερα να μην παρουμε ένα ογκώδες έπιπλο που σε κανένα χρόνο δε θα το θέλουμε στο δωμάτιο γιατί θα χρειαζόμαστε χώρο για παιχνίδι. 

Βέβαια δεν έχω ψάξει αν η αλλαξιερα του ΙΚΕΑ είναι καλή από θέμα ασφάλειας. 

Ικεα αγαπημένο εγώ θα πω 😂

Εμενα μου έδωσαν συρταριερα στο πρώτο μωρό και έβαλα απλά το μαξιλάρι αλλά έχεις πολύ δίκιο σε αυτό που λες.. Πιάνει πολύ χώρο, κι εγώ όταν ξεπεταχτει και το 2ο θα την βγάλω σίγουρα απ το δωμάτιο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Τυχερες εσεις που μενετε σε μεγαλυτερα σπίτια. Εμεις ειπαμε να μετακομισουμε αργότερα και τώρα ειμαστε σε 2αρι! 

Κι εμείς σε 2αρι ήμασταν, μέχρι να πάει το παιδί 1 θα είστε μια χαρά εκεί 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Κι εμείς σε 2αρι ήμασταν, μέχρι να πάει το παιδί 1 θα είστε μια χαρά εκεί 😊 

Και εμεις ετσι το σκεφτόμαστε! Αλλα τωρα ηδη ειναι το σπιτι μικρο και μπουχτισμενο ελπίζω να βγάλω ακρη! Σκοπευουμε παντως να παρουμε τα συρταρια αποθηκευτικου χωρου της ΙΚΕΑ που μπαίνουν κατω απο το κρεβάτι για να βαζω τα σεντόνια μας οπότε σιγα σιγα θα φτιαχτει χωρος και ισως να βολεψω κ την αλλαξιερα στην συρταριερα αρκει να τις βαλω ανάποδα απο οτι τις ειχα σκεφτει ως τωρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ψάχναμε από την αρχή σπίτι με δυο δωμάτια γιατί ήθελα οπωσδήποτε το ένα να είναι το γραφείο μου. Δε σκεφτόμασταν τότε για μωρό. Το μόνο που μετανιώνω είναι ότι είχαμε πάρει ένα σχετικά ακριβό γραφείο το οποίο τώρα θα μπει ή στην αποθήκη ή θα χαριστεί (ελπίζω). Τουλάχιστον τις βιβλιοθήκες που έχω, εννοείται από ΙΚΕΑ θα τις χρησιμοποιήσω στο παιδικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς ψάχναμε από την αρχή σπίτι με δυο δωμάτια γιατί ήθελα οπωσδήποτε το ένα να είναι το γραφείο μου. Δε σκεφτόμασταν τότε για μωρό. Το μόνο που μετανιώνω είναι ότι είχαμε πάρει ένα σχετικά ακριβό γραφείο το οποίο τώρα θα μπει ή στην αποθήκη ή θα χαριστεί (ελπίζω). Τουλάχιστον τις βιβλιοθήκες που έχω, εννοείται από ΙΚΕΑ θα τις χρησιμοποιήσω στο παιδικό. 

Κι εγώ έχω πάρει kallax και έχω τα παιχνίδια της σε κουτιά, τα οποία φτάνει κ ανοίγει μόνη της. θα σε βολέψουν σίγουρα οι βιβλιοθήκες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εμεις ετσι το σκεφτόμαστε! Αλλα τωρα ηδη ειναι το σπιτι μικρο και μπουχτισμενο ελπίζω να βγάλω ακρη! Σκοπευουμε παντως να παρουμε τα συρταρια αποθηκευτικου χωρου της ΙΚΕΑ που μπαίνουν κατω απο το κρεβάτι για να βαζω τα σεντόνια μας οπότε σιγα σιγα θα φτιαχτει χωρος και ισως να βολεψω κ την αλλαξιερα στην συρταριερα αρκει να τις βαλω ανάποδα απο οτι τις ειχα σκεφτει ως τωρα! 

Κάποια από αυτά τα συρτάρια θα τα πάρουμε κ εμείς για τον ίδιο λόγο, για σεντόνια με σκοπό να αδειάσουμε την ντουλάπα στο παιδικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ έχω πάρει kallax και έχω τα παιχνίδια της σε κουτιά, τα οποία φτάνει κ ανοίγει μόνη της. θα σε βολέψουν σίγουρα οι βιβλιοθήκες! 

Ναι, αυτές έχω. Κ λέμε καλυτερα να μείνουν δυο από αυτές για παιχνίδια παρά να βάλουμε συρταριερα. Γιατί εντάξει μπορεί να έχουμε κ παιδικό δωμάτιο αλλά δεν είναι κ μεγάλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, αυτές έχω. Κ λέμε καλυτερα να μείνουν δυο από αυτές για παιχνίδια παρά να βάλουμε συρταριερα. Γιατί εντάξει μπορεί να έχουμε κ παιδικό δωμάτιο αλλά δεν είναι κ μεγάλο. 

Συμφωνώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς ψάχναμε από την αρχή σπίτι με δυο δωμάτια γιατί ήθελα οπωσδήποτε το ένα να είναι το γραφείο μου. Δε σκεφτόμασταν τότε για μωρό. Το μόνο που μετανιώνω είναι ότι είχαμε πάρει ένα σχετικά ακριβό γραφείο το οποίο τώρα θα μπει ή στην αποθήκη ή θα χαριστεί (ελπίζω). Τουλάχιστον τις βιβλιοθήκες που έχω, εννοείται από ΙΚΕΑ θα τις χρησιμοποιήσω στο παιδικό. 

Εγω τα δικα μου τα επιπλα που ειχα πρωτου μεινουμε μαζι με τον αντρα μου τα πουλησα στο marketplace με χαμηλοτερες τιμες και σκεψου οτι αν το δωσεις πχ 200 μπορεις να ψωνισεις κατι για το μωρο ή απλα να μπουν στην ακρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω τα δικα μου τα επιπλα που ειχα πρωτου μεινουμε μαζι με τον αντρα μου τα πουλησα στο marketplace με χαμηλοτερες τιμες και σκεψου οτι αν το δωσεις πχ 200 μπορεις να ψωνισεις κατι για το μωρο ή απλα να μπουν στην ακρη! 

Είναι εύκολη διαδικασία; δεν έχει τύχει να ασχοληθώ ποτέ. Γιατί έχουμε κ ένα ποδήλατο γυμναστικής που δε χωράει πουθενά πια κ εννοείται δε το χρησιμοποιούμε κ δεν το χρησιμοποιήσαμε κ πολύ 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κάποια από αυτά τα συρτάρια θα τα πάρουμε κ εμείς για τον ίδιο λόγο, για σεντόνια με σκοπό να αδειάσουμε την ντουλάπα στο παιδικό. 

Εμεις εχουμε μια ντουλάπα και μια συρταριερα μονο για τα δικα μας οπότε ψαχνουμε τωρα τροπους για αποθηκευση γιατι εχουμε κ 2 ηλεκτρικες σκουπες τρομαρα μας🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμεις εχουμε μια ντουλάπα και μια συρταριερα μονο για τα δικα μας οπότε ψαχνουμε τωρα τροπους για αποθηκευση γιατι εχουμε κ 2 ηλεκτρικες σκουπες τρομαρα μας🤣

Αν υπάρχει χώρος στο μπαλκόνι κ δεν έχετε θέμα με βροχή μπορείτε να πάρετε ντουλάπα για το μπαλκόνι κ να βάλετε εκεί πολλά πράγματα. Εμείς έχουμε μια μεταλλική που κλείνει πολυ καλά κ δεν μπαίνει ούτε σκόνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Είναι εύκολη διαδικασία; δεν έχει τύχει να ασχοληθώ ποτέ. Γιατί έχουμε κ ένα ποδήλατο γυμναστικής που δε χωράει πουθενά πια κ εννοείται δε το χρησιμοποιούμε κ δεν το χρησιμοποιήσαμε κ πολύ 😂😂😂😂

Εύκολο είναι ,σαν αγγελια τα βαζεις στο Facebook market place 

Βαζεις φωτογραφιες διαστασεις τιμη και σε τι κατάσταση είναι και σου στελνουν μηνύματα εγω τα εδωσα μεσα σε ενα μηνα 3 πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αν υπάρχει χώρος στο μπαλκόνι κ δεν έχετε θέμα με βροχή μπορείτε να πάρετε ντουλάπα για το μπαλκόνι κ να βάλετε εκεί πολλά πράγματα. Εμείς έχουμε μια μεταλλική που κλείνει πολυ καλά κ δεν μπαίνει ούτε σκόνη. 

Ναι αυτο θελει ο άντρας μου αλλα θελει φοριαμο μεταλλικό και στα καταστήματα τυπου leroy και praktiker  ειναι πολυ ψευτο φτιαγμενα! Το θελει για τα εργαλεια και λογικα θα βγουν και παπούτσια εξω γιατί πρέπει να κανουμε χωρο για να παρκαρουμε το καροτσι🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εύκολο είναι ,σαν αγγελια τα βαζεις στο Facebook market place 

Βαζεις φωτογραφιες διαστασεις τιμη και σε τι κατάσταση είναι και σου στελνουν μηνύματα εγω τα εδωσα μεσα σε ενα μηνα 3 πραγματα

Ωραία! Θα το προσπαθήσω μήπως το ξεφορτωθούμε το ποδήλατο 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αν υπάρχει χώρος στο μπαλκόνι κ δεν έχετε θέμα με βροχή μπορείτε να πάρετε ντουλάπα για το μπαλκόνι κ να βάλετε εκεί πολλά πράγματα. Εμείς έχουμε μια μεταλλική που κλείνει πολυ καλά κ δεν μπαίνει ούτε σκόνη. 

Εσεις απο που την πηρατε την μεταλλική ντουλαπα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι αυτο θελει ο άντρας μου αλλα θελει φοριαμο μεταλλικό και στα καταστήματα τυπου leroy και praktiker  ειναι πολυ ψευτο φτιαγμενα! Το θελει για τα εργαλεια και λογικα θα βγουν και παπούτσια εξω γιατί πρέπει να κανουμε χωρο για να παρκαρουμε το καροτσι🤣

Από εδώ την είχαμε πάρει. Πέρασε τον χειμώνα κ δεν έχει παθει τίποτα αλλά δε βρέχεται καθόλου

https://www.apothiki365.gr/προσφορές/ντουλάπες-εξωτερικού-χώρου-πλαστικές-ντουλάπες-μεταλλικές-ντουλάπες/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ωραία! Θα το προσπαθήσω μήπως το ξεφορτωθούμε το ποδήλατο 😝

Και εγω δεν ήξερα και μπηκα κ το εψαξα για να καταλαβω πως δουλεύει! Σκεψου το γιατι οτι δεν χρειαζεστε σε οτι κατάσταση κι αν είναι το δίνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Από εδώ την είχαμε πάρει. Πέρασε τον χειμώνα κ δεν έχει παθει τίποτα αλλά δε βρέχεται καθόλου

https://www.apothiki365.gr/προσφορές/ντουλάπες-εξωτερικού-χώρου-πλαστικές-ντουλάπες-μεταλλικές-ντουλάπες/

Τελεια θα βαλω τον αντρα μου να το δει. Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...