Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.. Ο μπέμπης έχει πάει 800 και γραμμάρια.. Μέσα στην εβδομάδα πάω και για καμπύλη.. 

Είναι το κεφαλάκι ακόμα πάνω βέβαια... Μου είπε ότι ιδανικά μέχρι την 33η εβδομάδα θέλουμε να γυρίσει ως τότε δε μας αγχώνει κάτι. 

Εσάς πόσα γραμμαρια είναι;; είμαι 25 + 4 σήμερα.. 

Εμένα είναι 1600 αλλα ειμαι στην 30η εβδομαδα...Αλλά εμείς μαλλον δεν είμαστε σωστό παράδειγμα γιατι από την αρχή το μωρό ηταν στην ανώτερη καμπύλη ανάπτυξης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

κορίτσια γιατί τόσο αγχος με τα κιλά??? 7 κιλα που λετε δεν ειναι κ κατι,εγω φυσιολογικο το βρίσκω..Υποτιθεται αν πάρεις μέχρι 12 κιλα ,ενω ξεκινας με κανονικά ,είσαι οκ..Εγω θα σας πώ οτι ξεκίνησα με 56,5 κιλα κ 1.70  και τωρα στην 30η εβδομαδα ειμαι 71. Και έχασα και 2 με 3 επειδη προσέχω για το σακχαρο..Ο γιατρος δεν μου είπε πότε τίποτα παρα μόνο να έχω στο νου μου τους υδατάνθρακες ,μην ανέβει το σακχαρο. Εχουμε αρκετό αγχος πιστεύω με όλα αυτα ,τουλάχιστον ας μην έχουμε κ τρέλα με τα κιλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι στο μπάνιο δεν θα εχω χώρο να βάλω κάπου αυτά τα πράγματα! Εκτός κι αν περνω τα ρούχα μαζι κ να φτιαξω ενα κουτί που θα εχω μεσα τα υπόλοιπα 

Επίσης το μαξιλάρι δεν θα φαίνεται, θα στρώνεις αδιάβροχο από πάνω 😂

Δες εδω: https://www.theangel.gr/copy-of-beachwear

 

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τα mark'snspenser εντομεταξυ έχουν φοβερά Φορμακια :)

Δες κ στο laredoute

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Έχουν τα είδα κι εγώ! Έχεις παραγγείλει ;

Όχι δεν το χω παραγγείλει ακόμα! Έχεις αγοράκι η κοριταακι? Πόσο είσαι.? Σκέφτομαι μόνο ότι τα φοράνε πολύ λίγο στην αρχή οπότε μήπως πρέπει να επιλέξουμε οικονομικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Επίσης το μαξιλάρι δεν θα φαίνεται, θα στρώνεις αδιάβροχο από πάνω 😂

Δες εδω: https://www.theangel.gr/copy-of-beachwear

 

 

Δες κ στο laredoute

Ααα τ όμορφα που είναι!!! Ναι έχω δει κ εκεί έχει πολύ όμορφα..!!!τα θέλεις όλα βρε παιδί μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από σουτιέν θηλασμού τι λένε οι πιο έμπειρες μαμάδες; Ποτε μεγαλώνει το στήθος; Θέλω να παραγγείλω αλλά δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω γιατί έως τώρα είναι απλά λίγο φουσκωμένο το στήθος μου και μου κάνουν ακόμα τα κανονικά σουτιέν μου... Άρα τι νούμερο να πάρω; Μεγαλώνει ξαφνικά το στήθος πχ αμέσως μετά τη γεννά λόγω του γάλακτος;🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ααα τ όμορφα που είναι!!! Ναι έχω δει κ εκεί έχει πολύ όμορφα..!!!τα θέλεις όλα βρε παιδί μου.

Φωλιά λέω να πάρω από εκεί 😊

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexey είπε:

Από σουτιέν θηλασμού τι λένε οι πιο έμπειρες μαμάδες; Ποτε μεγαλώνει το στήθος; Θέλω να παραγγείλω αλλά δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω γιατί έως τώρα είναι απλά λίγο φουσκωμένο το στήθος μου και μου κάνουν ακόμα τα κανονικά σουτιέν μου... Άρα τι νούμερο να πάρω; Μεγαλώνει ξαφνικά το στήθος πχ αμέσως μετά τη γεννά λόγω του γάλακτος;🙄

Εγώ πήρα h&m ένα νούμερο μεγαλύτερο απ ότι φορούσα κ μου ήταν κομπλέ.. Γενικά δες να μην πάρεις με μπανέλες καλύτερα, όσο πιο μαλακό τόσο καλύτερο γτ αν σφίγγει υπάρχει κίνδυνος φραγμενων πόρων και μαστιτιδας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι δεν το χω παραγγείλει ακόμα! Έχεις αγοράκι η κοριταακι? Πόσο είσαι.? Σκέφτομαι μόνο ότι τα φοράνε πολύ λίγο στην αρχή οπότε μήπως πρέπει να επιλέξουμε οικονομικά.

Κοριτσάκι και στην 30 η βδ. Ναι λίγα ρουχακια για νεογέννητο θα πάρω κι εγώ κι επειδή θα είναι και καλοκαίρι θα στεγνώνουν και αμέσως αν τα πλύνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Κοριτσάκι και στην 30 η βδ. Ναι λίγα ρουχακια για νεογέννητο θα πάρω κι εγώ κι επειδή θα είναι και καλοκαίρι θα στεγνώνουν και αμέσως αν τα πλύνεις. 

Με το καλό!! Ναι έτσι είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Κοριτσάκι και στην 30 η βδ. Ναι λίγα ρουχακια για νεογέννητο θα πάρω κι εγώ κι επειδή θα είναι και καλοκαίρι θα στεγνώνουν και αμέσως αν τα πλύνεις. 

Ναι, επίσης μικρά μικρά μην πάρετε πάνω από 5-6 φορμακια.. Θα τα βάλει κανένα μήνα Μαξ.. Επενδύστε καλύτερα σε 1-3 μηνών κι ας είναι λίγο μεγάλα στην αρχή 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Φωλιά λέω να πάρω από εκεί 😊

 

Εγώ πήρα h&m ένα νούμερο μεγαλύτερο απ ότι φορούσα κ μου ήταν κομπλέ.. Γενικά δες να μην πάρεις με μπανέλες καλύτερα, όσο πιο μαλακό τόσο καλύτερο γτ αν σφίγγει υπάρχει κίνδυνος φραγμενων πόρων και μαστιτιδας

Κι εγώ πήρα δύο h m, μεγαλύτερο νούμερο και με βγάλαμε καλά ως τώρα αλλά ήδη αισθάνομαι ότι θα χρειαστεί μεγαλύτερο και κου λένε ότι μετά τον τοκετό όταν κατέβει το γάλα θες κι άλλο νούμερο πιο πάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ πήρα δύο h m, μεγαλύτερο νούμερο και με βγάλαμε καλά ως τώρα αλλά ήδη αισθάνομαι ότι θα χρειαστεί μεγαλύτερο και κου λένε ότι μετά τον τοκετό όταν κατέβει το γάλα θες κι άλλο νούμερο πιο πάνω

Είχες μεγάλο στήθος από πριν; 🤔 πάρε ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτά που φοράς τώρα εγώ λέω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι δεν το χω παραγγείλει ακόμα! Έχεις αγοράκι η κοριταακι? Πόσο είσαι.? Σκέφτομαι μόνο ότι τα φοράνε πολύ λίγο στην αρχή οπότε μήπως πρέπει να επιλέξουμε οικονομικά.

Για τα φορμακια του jumbo μου είπαν να παίρνω ένα νούμερο μεγαλύτερο και ότι μαλακώνουν με το πλύσιμο γιατί μου είχαν φανεί λίγο σκληρά υφάσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Για τα φορμακια του jumbo μου είπαν να παίρνω ένα νούμερο μεγαλύτερο και ότι μαλακώνουν με το πλύσιμο γιατί μου είχαν φανεί λίγο σκληρά υφάσματα

Γενικα τα ρουχα του jumbo ειναι λιγο σφιχτα! Ειχα παρει παιδικα εσώρουχα στην αδελφη μου απο εκει και της ηταν σφιχτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Είχες μεγάλο στήθος από πριν; 🤔 πάρε ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτά που φοράς τώρα εγώ λέω 😊

75 B φορούσα πριν, δεν το λες και μεγάλο. Στα h&m πήρα το large σε σουτιέν θηλασμού. Τώρα μετά τον τοκετό δεν ξέρω που θα φτάσουν!! Ήδη έκανα ραγαδες πολλές στο στήθος και έπεσε. Χάλια το στήθος άσε μη τα συζητάς...😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

@PanB φώλια για να το έχεις στο κρεβάτι σου? Επίσης να σε ρωτήσω οι συσπάσεις πονάνε? 

Επειδή θα τον βάλω στην κούνια (που έχουμε ήδη για τη μικρή και δεν έχει κοιμηθεί ποτε) κολλητά στο κρεβάτι, θέλω κάπως να τον περιορίσω για να νιώθει πιο ασφαλης και να κοιμάται Καλύτερα.. Όταν κοιμούνται έχουν ένα αντανακλαστικο που πετιούνται και τιναζονται ολόκληρα και ξυπνάνε συνήθως, οπότε θέλω να είναι σε φωλιτσα για να είναι πιο περιορισμένος απ ότι σε ολόκληρη κούνια μια σταλιτσα ανθρωπάκος 😂

Τις συσπάσεις δεν τις καταλαβαίνω καν εγώ τώρα 😂 στην αρχή τις καταλάβαινα όταν θήλαζα την μικρή σαν πόνους περιόδου αλλά πολύ ηπια.. Τώρα δεν γέννησα φυσιολογικά για να σου πω στον τοκετό 😛 ούτε είχα πετρώματα που λένε μέχρι να γεννήσω.. Γέννησα 38+1.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Για τα φορμακια του jumbo μου είπαν να παίρνω ένα νούμερο μεγαλύτερο και ότι μαλακώνουν με το πλύσιμο γιατί μου είχαν φανεί λίγο σκληρά υφάσματα

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γενικα τα ρουχα του jumbo ειναι λιγο σφιχτα! Ειχα παρει παιδικα εσώρουχα στην αδελφη μου απο εκει και της ηταν σφιχτα 

Εγώ νομίζω ότι είναι φυσιολογικα τα νούμερα, δεν έχουν στενή γραμμή 😅 όσα είχα εγώ τουλάχιστον 😛

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

75 B φορούσα πριν, δεν το λες και μεγάλο. Στα h&m πήρα το large σε σουτιέν θηλασμού. Τώρα μετά τον τοκετό δεν ξέρω που θα φτάσουν!! Ήδη έκανα ραγαδες πολλές στο στήθος και έπεσε. Χάλια το στήθος άσε μη τα συζητάς...😩

Α καλά, που να δεις με το θηλασμό χαχα 

Καλά να είμαστε κ σηκώνονται ξανά 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Επειδή θα τον βάλω στην κούνια (που έχουμε ήδη για τη μικρή και δεν έχει κοιμηθεί ποτε) κολλητά στο κρεβάτι, θέλω κάπως να τον περιορίσω για να νιώθει πιο ασφαλης και να κοιμάται Καλύτερα.. Όταν κοιμούνται έχουν ένα αντανακλαστικο που πετιούνται και τιναζονται ολόκληρα και ξυπνάνε συνήθως, οπότε θέλω να είναι σε φωλιτσα για να είναι πιο περιορισμένος απ ότι σε ολόκληρη κούνια μια σταλιτσα ανθρωπάκος 😂

Τις συσπάσεις δεν τις καταλαβαίνω καν εγώ τώρα 😂 στην αρχή τις καταλάβαινα όταν θήλαζα την μικρή σαν πόνους περιόδου αλλά πολύ ηπια.. Τώρα δεν γέννησα φυσιολογικά για να σου πω στον τοκετό 😛 ούτε είχα πετρώματα που λένε μέχρι να γεννήσω.. Γέννησα 38+1.. 

Ναι μωρέ τα ανθρώπακια χαχα ψυχουλες μου!!εμένα ρε συ δεν νιώθω πόνο απλά νιώθω να σφίγγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γενικα τα ρουχα του jumbo ειναι λιγο σφιχτα! Ειχα παρει παιδικα εσώρουχα στην αδελφη μου απο εκει και της ηταν σφιχτα 

Εγώ είχα πάρει εσώρουχα για εμένα απ το τζάμπο για μετά τον τοκετό, επειδή με τα λοχεια γίνονται 💩💩💩😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι μωρέ τα ανθρώπακια χαχα ψυχουλες μου!!εμένα ρε συ δεν νιώθω πόνο απλά νιώθω να σφίγγει!

Ναι φυσιολογικό είναι.. Παίρνεις μαγνησιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Εγώ είχα πάρει εσώρουχα για εμένα απ το τζάμπο για μετά τον τοκετό, επειδή με τα λοχεια γίνονται 💩💩💩😛 

Εγώ έχω βάλει στο μάτι πάνες βρακάκια της tena, για τις πρώτες μέρες στο νοσοκομείο και μετά κλασικές βρακαρες ψηλομεσες για να μην ενοχλούν την καισαρική μαζί με σερβιετες νύχτας ή ακράτειας... Σέξυ!!! 🥴🥴🥴.  Θα κοιτάξω μια στα Jumbo για εσώρουχα τώρα που έδωσες ιδέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ έχω βάλει στο μάτι πάνες βρακάκια της tena, για τις πρώτες μέρες στο νοσοκομείο και μετά κλασικές βρακαρες ψηλομεσες για να μην ενοχλούν την καισαρική μαζί με σερβιετες νύχτας ή ακράτειας... Σέξυ!!! 🥴🥴🥴.  Θα κοιτάξω μια στα Jumbo για εσώρουχα τώρα που έδωσες ιδέα

Έλα ρε με καισαρική δεν έχεις τόσο πολύ αίμα χαχαχα δεν χρειάζεται πανα πιστεύω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...