Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κάτσε να δεις τι θα δουν τα μάτια σου κ τι θα ακούσουν τα αυτιά σου!! Εγώ με τον 1ο παιδίατρο τσακωνομουν μια ώρα στο ιατρείο του γιατι δεν ήθελα να πάρω το κουτί bio bebe  ρυζάλευρο, γιατί δνε ήθελα να δώσω στο παιδί μου κάτι έτοιμο κ ήθελα να φτιάχνω εγώ.. Το καταλάβαινεις;;; 

Τρατζικ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 58 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Στο νοσοκομείο μας εδώ προ κοβιντ κάνανε μαθήματα θηλασμού τώρα τα κόψανε, ρώτησα κι έμαθα. Ήλπιζα από εκεί να βρω μια μαια..πως αλλιώς μπορεί να βρει κανείς. Λέτε αυτές που κάνανε τα μαθήματα να έρχονται και σπίτι επί πληρωμή αν βρω τηλέφωνο;

Εγω έκανα μαθήματα μέσω ικα.... Μπορείς να πάρεις τηλ τώρα τα κάνουν μέσω βίντεο κλήσεις τηλε διασκέψεις.... 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εγω έκανα μαθήματα μέσω ικα.... Μπορείς να πάρεις τηλ τώρα τα κάνουν μέσω βίντεο κλήσεις τηλε διασκέψεις.... 😎

Θα το κοιτάξω και εκεί ευχαριστώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια ο θηλασμός είναι μεγάλη ιστορία!! Τα έχουμε ωραιοποιημένα εξ αρχής τα πράγματα αλλά στην πράξη είναι πολύ πιο δύσκολα, ειδικά αν για κάποιους λόγους δε σου βγει τόσο εύκολα!! Όλοι γύρω σου λένε ότι το μωρό κλαίει γιατί πεινάει κ δε χορταινει με το θηλασμό, εσύ νομίζεις ότι δεν έχεις γάλα κ όλο αυτό σε συνδυασμό με τις ορμόνες της λοχείας γίνεται ένας φαύλος κύκλος!! Εγώ ξεκίνησα πολύ χαλαρά αλλά λόγω παρατεταμένου ίκτερου κ νοσηλείας 14ων ημερών στο νοσοκομείο, έχασα κ αυγά με τα πασχάλια!! Για να μπορέσω να συνεχίσω το θηλασμό έφτασα στο σημείο σχεδόν να μην κοιμάμαι αλλά τα κατάφερα!! πολλές φορές σε πιάνουν κ τα νεύρα σου με την όλη ταλαιπωρία.. παρόλα αυτά αξίζει 100 φορές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida μου εμείς αναφέραμε πως είναι έξω η πραγματικότητα με τους γιατρούς με βάση την εμπειρία μας κ με βάση αυτά που γνωρίζουμε καλώς ή κακώς οι περισσότερες από ομάδες εθελοντικες..Η συγκεκριμένη ομάδα στο φβ που έχεις μπει ότι αναφέρει στα αρχεία της κ ότι λένε οι διαχειριστριες της είναι όλα βγαλμένα από ΠΟΥ κ όχι από το κεφάλι τους κ ο σκοπός των διαχειριστριων όπως κ αρκετών μελών είναι να βοηθήσουν μαμάδες πάνω στο κομμάτι του θηλασμού κ οχι για να σου πουν να θηλασεις ή οχι,να σε βοηθήσουν πχ γιατί θέλεις να κόψεις τον θηλασμό κ με ποιον τρόπο να το κάνεις. Ο ΠΟΥ συστήνει μεχρι τους 6 μήνες απόκλειστικη τροφή των μωρών να είναι το μητρικό γαλα κ έπειτα να γίνεται σταδιακή εισαγωγή στερεών τροφών με συνέχιση του μητρικού γάλατος μέχρι τα 2 έτη. Αυτά λέει ο ΠΟΥ.. Τώρα το τι θα κάνει η καθεμία μας είναι δικαίωμα της απλά αναφέραμε το σαμποτάζ που γίνεται περί θηλασμού. 

@nik_ol @eleni5525 συμφωνώ μαζί σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema γιατί σε άγχωσα καλέ;;

Αφού δεν παίρνεις κάτι εσύ να ανησυχείς αν κλείσει η όχι η πληγή.. 

Αφού ξέρεις είμαι αγχώδης.. Δεν έχω ιδέα με το θέμα αυτό κ μόλις διάβασα αυτό που έγραψες λέω δεν είναι καλό να μας ανοίγει η μύτη.μην με δίνεις σημασία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ κορίτσια ο θηλασμός είναι μεγάλη ιστορία!! Τα έχουμε ωραιοποιημένα εξ αρχής τα πράγματα αλλά στην πράξη είναι πολύ πιο δύσκολα, ειδικά αν για κάποιους λόγους δε σου βγει τόσο εύκολα!! Όλοι γύρω σου λένε ότι το μωρό κλαίει γιατί πεινάει κ δε χορταινει με το θηλασμό, εσύ νομίζεις ότι δεν έχεις γάλα κ όλο αυτό σε συνδυασμό με τις ορμόνες της λοχείας γίνεται ένας φαύλος κύκλος!! Εγώ ξεκίνησα πολύ χαλαρά αλλά λόγω παρατεταμένου ίκτερου κ νοσηλείας 14ων ημερών στο νοσοκομείο, έχασα κ αυγά με τα πασχάλια!! Για να μπορέσω να συνεχίσω το θηλασμό έφτασα στο σημείο σχεδόν να μην κοιμάμαι αλλά τα κατάφερα!! πολλές φορές σε πιάνουν κ τα νεύρα σου με την όλη ταλαιπωρία.. παρόλα αυτά αξίζει 100 φορές!! 

Πέρασες δύσκολα!!! Ήσουν μαζί με το μωρό αυτές τις μέρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγω έκανα μαθήματα μέσω ικα.... Μπορείς να πάρεις τηλ τώρα τα κάνουν μέσω βίντεο κλήσεις τηλε διασκέψεις.... 😎

Κι εγώ εκεί έκανα, στο κέντρο μητέρας και παιδιού.. Ήμουν και μόνη μου, σαν ιδιαίτερο ήταν 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Tweema τα ίδια λέμε κατα βάση! Απλά κ σε αυτές τις ομάδες υπάρχει μια πίεση προς την αντίθετη κατεύθυνση..

Ισως έχεις δίκιο..εχω διαβάσει πολλά σε πολλές ομάδες, έχω ακούσει αρκετά κ από μαμάδες φίλες-γνωστές.  Δεν ξέρω όπως είπα κάντε αυτό που θέλετε εσείς, αυτό κάνω κ εγω. Θα κάνω αυτό γιατί φοβάμαι μην πάθει αυτό επειδή το διάβασα στην τάδε ομάδα δεν σου φταίει η ομάδα για την επιλογή σου ούτε η γειτόνισσα,εσυ την έκανες την επιλογή.. Αυτά που λέω για τον θηλασμό κρατήσε για τον 1ο καιρό που η ψυχολόγια μας έχει σκαμπανεβασματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Πέρασες δύσκολα!!! Ήσουν μαζί με το μωρό αυτές τις μέρες; 

Μωρέ ήμουν με το μωρό αλλά ενώ ξεκίνησε να παίρνει κανονικά βάρος και να πέφτει ο ίκτερος στο πρώτο 24ωρο, πέτυχα σε αργίες, σε πολλές αλλαγές βάρδιας κ ο καθένας μου έλεγε ότι ήθελε με αποτέλεσμα να μην κάνω σωστή εδραίωση. Ο ίκτερος άρχισε τα σκαμπανεβάσματα, η μικρή έχασε βάρος κ φυσικά για όλα έφταιγε ότι δεν είχα γάλα 😂😂 θυμάμαι χαρακτηριστικά μια νοσηλεύτρια που μου το είπε έντονα κ όταν με είδε να τη θηλάζω, μου λέει με ύφος: " καλά μαμά τι κάνεις;; Αφού δεν έχεις γάλα τι το ταλαιπωρεις το μωρό;;;"

Δυστυχώς με πήρε πολύ από κάτω κ ήμουν σαν φυτό που δεν μπορούσε να αντιδράσω, ήμουν πολύ χάλια! Τώρα που το σκέφτομαι θα λειτουργούσα εντελώς διαφορετικά εννοείται κ δε θα καθόμουν τόσες ημέρες εκεί μέσα! Ούτε να τους δω δε θέλω..είχα και την πεθερά να μου λέει μην τυχόν κ υπογράψεις να φύγεις γιατί αν τύχει ξανά κάτι δε θα σε δεχτούν 😡😡 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Μωρέ ήμουν με το μωρό αλλά ενώ ξεκίνησε να παίρνει κανονικά βάρος και να πέφτει ο ίκτερος στο πρώτο 24ωρο, πέτυχα σε αργίες, σε πολλές αλλαγές βάρδιας κ ο καθένας μου έλεγε ότι ήθελε με αποτέλεσμα να μην κάνω σωστή εδραίωση. Ο ίκτερος άρχισε τα σκαμπανεβάσματα, η μικρή έχασε βάρος κ φυσικά για όλα έφταιγε ότι δεν είχα γάλα 😂😂 θυμάμαι χαρακτηριστικά μια νοσηλεύτρια που μου το είπε έντονα κ όταν με είδε να τη θηλάζω, μου λέει με ύφος: " καλά μαμά τι κάνεις;; Αφού δεν έχεις γάλα τι το ταλαιπωρεις το μωρό;;;"

Δυστυχώς με πήρε πολύ από κάτω κ ήμουν σαν φυτό που δεν μπορούσε να αντιδράσω, ήμουν πολύ χάλια! Τώρα που το σκέφτομαι θα λειτουργούσα εντελώς διαφορετικά εννοείται κ δε θα καθόμουν τόσες ημέρες εκεί μέσα! Ούτε να τους δω δε θέλω..είχα και την πεθερά να μου λέει μην τυχόν κ υπογράψεις να φύγεις γιατί αν τύχει ξανά κάτι δε θα σε δεχτούν 😡😡 

 

Εγώ παίζει να της είχα σουρει κ οσα δεν άκουσε ποτέ αν μου μιλούσε ετσι .Μπραβο για την υπομονή σου! Αυτα αν θυμαμαι καλά εγιναν στο μαιετήριο που σου είπα οτι θέλω να πάω εγώ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

 

Εγώ παίζει να της είχα σουρει κ οσα δεν άκουσε ποτέ αν μου μιλούσε ετσι .Μπραβο για την υπομονή σου! Αυτα αν θυμαμαι καλά εγιναν στο μαιετήριο που σου είπα οτι θέλω να πάω εγώ??

 

Για αυτό σας λέω ότι οι ορμόνες της λοχείας είναι ανεξέλεγκτες!! Ήμουν κοντά στην κατάθλιψη κ άργησα πολύ να δεθω με την μικρή λόγω της όλης κατάστασης..

Όχι αυτά έγιναν σε δημόσιο νοσοκομείο που πήγα για τον ίκτερο..στο μαιευτήριο είχα θέμα με τον παιδίατρο γιατί προσπαθούσε να μας βάλει να κάνουμε κάποιες εξετάσεις εκεί μέσα με το ζόρι κ τον ενόχλησε που δεν κάθισα το 3μερο που είχαν αυτοί ως πρωτόκολλο, αλλά έφυγα στο 2ο 24ωρο.. παρόλα αυτά αυτός ήταν μυστήριος γιατί σαν έμαθε ότι ο γυναικολόγος μου ήταν στο ίδιο κτίριο με αυτόν ήθελε να με πιάσει πελάτισσα..στην αρχή είχαμε μια άλλη πολύ καλή παιδίατρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Για αυτό σας λέω ότι οι ορμόνες της λοχείας είναι ανεξέλεγκτες!! Ήμουν κοντά στην κατάθλιψη κ άργησα πολύ να δεθω με την μικρή λόγω της όλης κατάστασης..

Όχι αυτά έγιναν σε δημόσιο νοσοκομείο που πήγα για τον ίκτερο..στο μαιευτήριο είχα θέμα με τον παιδίατρο γιατί προσπαθούσε να μας βάλει να κάνουμε κάποιες εξετάσεις εκεί μέσα με το ζόρι κ τον ενόχλησε που δεν κάθισα το 3μερο που είχαν αυτοί ως πρωτόκολλο, αλλά έφυγα στο 2ο 24ωρο.. παρόλα αυτά αυτός ήταν μυστήριος γιατί σαν έμαθε ότι ο γυναικολόγος μου ήταν στο ίδιο κτίριο με αυτόν ήθελε να με πιάσει πελάτισσα..στην αρχή είχαμε μια άλλη πολύ καλή παιδίατρο! 

 Α ναι το θυμήθηκα τώρα που το ειπες πάλι! Καλά τώρα αυτός τι κόλλημα έφαγε  πότε θα φύγεις εσυ?Μετοχές είχε? Αχ τι μας περιμένει σε μια τοσο ευαισθητη κ ιδιαίτερη πέριοδο της ζωής μας ..Αντι να μας αντιμετωπίζουν με ευγένια κ κατανοηση,  διαβάζω τα αντίθετα κ έχω αγχωθεί λιγο ομολογώ τώρα που περνάει ο καιρός..

Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η chaotic είπε:

 Α ναι το θυμήθηκα τώρα που το ειπες πάλι! Καλά τώρα αυτός τι κόλλημα έφαγε  πότε θα φύγεις εσυ?Μετοχές είχε? Αχ τι μας περιμένει σε μια τοσο ευαισθητη κ ιδιαίτερη πέριοδο της ζωής μας ..Αντι να μας αντιμετωπίζουν με ευγένια κ κατανοηση,  διαβάζω τα αντίθετα κ έχω αγχωθεί λιγο ομολογώ τώρα που περνάει ο καιρός..

Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα υπέροχα!

Κοιτα υπάρχουν εξαιρέσεις. Ωραία είναι να σκεφτόμαστε την θετική πλευρά κ σε ένα σημείο του μυαλού σου να υπάρχει κ η άλλη εκδοχή για να είσαι προετοίμασμενη για όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Μωρέ ήμουν με το μωρό αλλά ενώ ξεκίνησε να παίρνει κανονικά βάρος και να πέφτει ο ίκτερος στο πρώτο 24ωρο, πέτυχα σε αργίες, σε πολλές αλλαγές βάρδιας κ ο καθένας μου έλεγε ότι ήθελε με αποτέλεσμα να μην κάνω σωστή εδραίωση. Ο ίκτερος άρχισε τα σκαμπανεβάσματα, η μικρή έχασε βάρος κ φυσικά για όλα έφταιγε ότι δεν είχα γάλα 😂😂 θυμάμαι χαρακτηριστικά μια νοσηλεύτρια που μου το είπε έντονα κ όταν με είδε να τη θηλάζω, μου λέει με ύφος: " καλά μαμά τι κάνεις;; Αφού δεν έχεις γάλα τι το ταλαιπωρεις το μωρό;;;"

Δυστυχώς με πήρε πολύ από κάτω κ ήμουν σαν φυτό που δεν μπορούσε να αντιδράσω, ήμουν πολύ χάλια! Τώρα που το σκέφτομαι θα λειτουργούσα εντελώς διαφορετικά εννοείται κ δε θα καθόμουν τόσες ημέρες εκεί μέσα! Ούτε να τους δω δε θέλω..είχα και την πεθερά να μου λέει μην τυχόν κ υπογράψεις να φύγεις γιατί αν τύχει ξανά κάτι δε θα σε δεχτούν 😡😡 

Μπραβο ειλικρινά που βρήκες το κουράγιο κ σηκώθηκες απο όλο αυτό που πέρασες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η chaotic είπε:

 Α ναι το θυμήθηκα τώρα που το ειπες πάλι! Καλά τώρα αυτός τι κόλλημα έφαγε  πότε θα φύγεις εσυ?Μετοχές είχε? Αχ τι μας περιμένει σε μια τοσο ευαισθητη κ ιδιαίτερη πέριοδο της ζωής μας ..Αντι να μας αντιμετωπίζουν με ευγένια κ κατανοηση,  διαβάζω τα αντίθετα κ έχω αγχωθεί λιγο ομολογώ τώρα που περνάει ο καιρός..

Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα υπέροχα!

Οι περισσότεροι "βασικοί" γιατροί εκεί έχουν κ μικρά ποσοστά...επίσης τα τελευταία χρόνια έβαλαν καινούργια μονάδα ΜΕΘ κ ήθελαν να την προωθήσουν! Φυσικά υπάρχουν κοπέλες που πήγαν κ ξαναπήγαν και έμειναν ευχαριστημένες, χωρίς κανένα θέμα! Σε μένα δυστυχώς έτυχε αυτό..κατά τ άλλα δεν είχα κάποιο θέμα! 

Κορίτσια γενικά να είστε λίγο πονηρεμενες..η διπλανή μου γέννησε το τρίτο της τότε και θυμάμαι που μου είπε μην ακούς κανέναν από δω μέσα..όταν με το καλό βγεις θα μιλήσεις με τον παιδίατρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Οι περισσότεροι "βασικοί" γιατροί εκεί έχουν κ μικρά ποσοστά...επίσης τα τελευταία χρόνια έβαλαν καινούργια μονάδα ΜΕΘ κ ήθελαν να την προωθήσουν! Φυσικά υπάρχουν κοπέλες που πήγαν κ ξαναπήγαν και έμειναν ευχαριστημένες, χωρίς κανένα θέμα! Σε μένα δυστυχώς έτυχε αυτό..κατά τ άλλα δεν είχα κάποιο θέμα! 

Κορίτσια γενικά να είστε λίγο πονηρεμενες..η διπλανή μου γέννησε το τρίτο της τότε και θυμάμαι που μου είπε μην ακούς κανέναν από δω μέσα..όταν με το καλό βγεις θα μιλήσεις με τον παιδίατρο σου!

Καλά σίγουρα υπάρχουν και μαμάδες που θα έχουν καλή εμπειρία αλλά θέλω να έχω στο νου μου τα άσχημα για να είμαι πιο έτοιμη για αυτές τις καταστάσεις. Κάτι άλλο θέλω να σε ρωτήσω κ. Εσένα κ τις υπόλοιπες. Κάνατε κάποιες έξτρα εξετάσεις οταν γεννήθηκαν τα μωρά σας τα οποία έχουν συνήθως σε πακέτα, όπως τα μεταβολικα νοσήματα; ή απλά το είδε ο νεογνολογος και μετά ακολουθήσατε τις οδηγιες του παιδιάτρου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κοιτα υπάρχουν εξαιρέσεις. Ωραία είναι να σκεφτόμαστε την θετική πλευρά κ σε ένα σημείο του μυαλού σου να υπάρχει κ η άλλη εκδοχή για να είσαι προετοίμασμενη για όλα. 

Αυτό ακριβώς. Απλά σαν άνθρωπος γενικότερα σε όλα θέλω να είμαι όσο γίνεται πιο έτοιμη Να αντιμετωπίσω άσχημες καταστάσεις. Γενικά παίζει κ πολύ ο παράγοντας τύχη. Έχω ακούσει απόψεις εντελώς διαφορετικές για ίδια μαιευτήρια. Πχ έχω μια φίλη η οποία πήγε σε ένα μαιευτήριο που της έλεγαν οι φίλες της τα καλύτερα ενώ εκείνη είχε μια πολύ άσχημη εμπειρία κ δε θέλει να περνάει ούτε απ'εξω.. Τέλος πάντων όσα περισσότερα ξέρουμε θεωρώ τόσο καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Καλά σίγουρα υπάρχουν και μαμάδες που θα έχουν καλή εμπειρία αλλά θέλω να έχω στο νου μου τα άσχημα για να είμαι πιο έτοιμη για αυτές τις καταστάσεις. Κάτι άλλο θέλω να σε ρωτήσω κ. Εσένα κ τις υπόλοιπες. Κάνατε κάποιες έξτρα εξετάσεις οταν γεννήθηκαν τα μωρά σας τα οποία έχουν συνήθως σε πακέτα, όπως τα μεταβολικα νοσήματα; ή απλά το είδε ο νεογνολογος και μετά ακολουθήσατε τις οδηγιες του παιδιάτρου; 

Εγώ δεν τις έκανα στη μικρή.. Είπα θα μιλήσω με την παιδιατρο μου και αν μου συστήσει κάποια θα την κάνω.. Το ίδιο θα κάνω και τώρα αν όλα είναι καλά 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! Πήγα χθες για υπέρηχο κ είμαστε οκ! Μου έφυγε έναάγχος γτ ειχα να πάω 5 βδομάδες. Τώρα ντόπλερ σε 3 βδομάδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Πήγα χθες για υπέρηχο κ είμαστε οκ! Μου έφυγε έναάγχος γτ ειχα να πάω 5 βδομάδες. Τώρα ντόπλερ σε 3 βδομάδες..

Έτσι μπράβο, να φεύγουν τα άγχη! Πάντως να σας πω κι εγώ είχα την εμπειρία μου που πήγα χθες στον γιατρό του νοσοκομείου για υπέρηχο..μου είπε θα σου κάνω και ντοπλερ..λέω άντε να δούμε τι είναι αυτό.. τίποτα δεν μου έδειξε ένα όλα καλά μου είπε, και σύνολο ένα τέταρτο να έκατσα στον υπέρηχο βαριά.. μάλλον δουλευομαστε στο νοσοκομείο μου φαίνεται με αυτόν τον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Έτσι μπράβο, να φεύγουν τα άγχη! Πάντως να σας πω κι εγώ είχα την εμπειρία μου που πήγα χθες στον γιατρό του νοσοκομείου για υπέρηχο..μου είπε θα σου κάνω και ντοπλερ..λέω άντε να δούμε τι είναι αυτό.. τίποτα δεν μου έδειξε ένα όλα καλά μου είπε, και σύνολο ένα τέταρτο να έκατσα στον υπέρηχο βαριά.. μάλλον δουλευομαστε στο νοσοκομείο μου φαίνεται με αυτόν τον γιατρό. 

Πάντως ρώτησα κι εγώ τη γιατρό τί θα δουμε στο ντόπλερ και η αλήθεια είναι ότι δε μου είπε τρομερά πράγματα. Την ανάπτυξη του μωρού, τη ροή του αίματος, τη λειτουργία της καρδιάς και κτ τέτοια. Και οικονομικά είναι πρπ τα μισά χρήματα από την αυχενική και τη β' επιπέδου αρα συνολικά υπολογίζω μισή ώρα εξέταση μαξ...Προφανώς ο γιατρός στο νοσοκομείο, πέρα από έμπειρος προφανώς, είδε τα βασικά που ήθελε να δει κ δεν το ανησύχησε κτ. Κορίτσια να σας πω το εξής: στην 1η μου εγκυμοσύνη που κατέληξε δε παλλινδρομη, ο τότε γιατρος μου έβλεπε το πρόβλημα από την αρχή, άσχετο που δεν μας είπε ΤΙΠΟΤΑ ο γελοίος. Παρόλα αυτά με έβαζε να πηγαίνω ανά 10 ημέρες πρπ κ εγώ, ως μικρό χαζό κ άσχετο, δεν αναρωτιόμουν γιατί. Αυτό που θέλω να πω είναι πώςαν οι γιατροί δουν κτ ανησυχητικό θα το καταλάβετε (δεν είστε σαν εμένα πριν λίγα χρόνια!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πάντως ρώτησα κι εγώ τη γιατρό τί θα δουμε στο ντόπλερ και η αλήθεια είναι ότι δε μου είπε τρομερά πράγματα. Την ανάπτυξη του μωρού, τη ροή του αίματος, τη λειτουργία της καρδιάς και κτ τέτοια. Και οικονομικά είναι πρπ τα μισά χρήματα από την αυχενική και τη β' επιπέδου αρα συνολικά υπολογίζω μισή ώρα εξέταση μαξ...Προφανώς ο γιατρός στο νοσοκομείο, πέρα από έμπειρος προφανώς, είδε τα βασικά που ήθελε να δει κ δεν το ανησύχησε κτ. Κορίτσια να σας πω το εξής: στην 1η μου εγκυμοσύνη που κατέληξε δε παλλινδρομη, ο τότε γιατρος μου έβλεπε το πρόβλημα από την αρχή, άσχετο που δεν μας είπε ΤΙΠΟΤΑ ο γελοίος. Παρόλα αυτά με έβαζε να πηγαίνω ανά 10 ημέρες πρπ κ εγώ, ως μικρό χαζό κ άσχετο, δεν αναρωτιόμουν γιατί. Αυτό που θέλω να πω είναι πώςαν οι γιατροί δουν κτ ανησυχητικό θα το καταλάβετε (δεν είστε σαν εμένα πριν λίγα χρόνια!)

Μακάρι να ναι έτσι και να είδε στα γρήγορα ότι έπρεπε.. ότι είναι έμπειρος δεν το συζητώ βγαίνει κυριολεκτικά λίγες μέρες αφού γεννήσω στη σύνταξη. Μα καλά δεν σε προιδεασε έστω λίγο ότι κάτι δεν του αρέσει στο έμβρυο; Όχι πως βοηθάει στην ψυχολογία της εγκύου αλλά τουλάχιστον κρατας μικρό καλάθι μέχρι να περάσει λίγο ο καιρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...