Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μετά μπορείς να το βάλεις άνετα σε ένα τέτοιου είδους κρεβάτι στο δωμάτιο του, απλά πολλοί λένε ότι πρέπει να είναι μαζί με τους γονείς μέχρι το χρόνο! Εγώ για δική μου ευκολία την έχω μαζί μας, καθώς ακόμα ξυπνάει το βράδυ και κοιμάται με στήθος.. Δεν θα άντεχα αυπνια και πέρα δώθε 😛

Ωραία! Θα τα σκεφτούμε όλα 😉😉😉 βέβαια στην πράξη τα βλέπεις καλυτερα, ανάλογα με τις συνήθειες του μωρού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Ωραία! Θα τα σκεφτούμε όλα 😉😉😉 βέβαια στην πράξη τα βλέπεις καλυτερα, ανάλογα με τις συνήθειες του μωρού 

Ναι για εμένα δεν είναι απαραίτητο να πάρεις απ την αρχή κούνια η κρεβάτι.. Πάρε το λίκνο να δεις πως θα πάει και αποφασιζεις ανάλογα με το παιδί σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αυτή είναι η λογική της Montessori να μπορεί να βγαίνει μόνο του οποτε θέλει για να γίνει αυτόνομο κλπ 😛 7-8 μηνών δεν νομίζω να βγαίνει πάντως, λογικά θα κλαίει για να πας 🤣 

Ορίστε, εδώ ξεκινανε οι ερωτήσεις της ασχετης: πότε αρχίζουν να μπουσουλάνε?? 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ναι για εμένα δεν είναι απαραίτητο να πάρεις απ την αρχή κούνια η κρεβάτι.. Πάρε το λίκνο να δεις πως θα πάει και αποφασιζεις ανάλογα με το παιδί σου 😊

Ναι νομίζω αυτό θα είναι το καλύτερο. Ειδικά όταν είναι το πρώτο σου κ δεν ξέρεις. Σκέφτομαι συνεχώς ότι δε θέλω να πάρω πράγματα που δε θα το χρησιμοποιήσω. Βέβαια σε κάποια είναι αναπόφευκτο 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ορίστε, εδώ ξεκινανε οι ερωτήσεις της ασχετης: πότε αρχίζουν να μπουσουλάνε?? 🤣🤣🤣 

Κάποια και ποτέ 😂 εμένα ξεκίνησε στους 6😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Τί εννοείς ποτέ??? 😶😳😂

Χαχαχα κάποια περπατάνε κατευθείαν χωρίς να μπουσουλησουν, πχ της ξαδέρφης μου 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

@PanB θα σε ρωτήσω κάτι ακόμα αφού έχεις ήδη ένα παιδάκι

Ιδανικά τι θα πρότεινες; 

Το έχω στο μυαλό μου να είναι το μωρό μέχρι 6 μηνών στο λίκνο, στο δικό μας υπνοδωμάτιο. Μετά; Δεδομένου ότι δε θα χωράει πια στο λίκνο

Εμένα μετά τον 4ο μήνα δεν χωρούσε στο λικνο... Μπορείς να πάρεις κρεβάτι ή κουνια. Έχεις δικό του δωμάτιο? Δεν χωράει κούνια στο δωμάτιο σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Ορίστε, εδώ ξεκινανε οι ερωτήσεις της ασχετης: πότε αρχίζουν να μπουσουλάνε?? 🤣🤣🤣 

Ανάλογα το παιδί. Τα κορίτσια πιο γρήγορα τα κάνουν γενικά όλα... Εμένα μπουσουλησε. Αλλά περπάτησε κανονικά 14 μηνών.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμένα μετά τον 4ο μήνα δεν χωρούσε στο λικνο... Μπορείς να πάρεις κρεβάτι ή κουνια. Έχεις δικό του δωμάτιο? Δεν χωράει κούνια στο δωμάτιο σου? 

Θα έχει δικό του δωμάτιο, ναι. Στο δικό μου δωμάτιο δε χωράει κουνια γι αυτό λέω για λίκνο. Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω κ το πορτ μπεμπέ από το καρότσι αλλά δεν ξέρω μήπως είναι πολύ ζεστό γιατί θα γεννήσω Αυγουστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Θα έχει δικό του δωμάτιο, ναι. Στο δικό μου δωμάτιο δε χωράει κουνια γι αυτό λέω για λίκνο. Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω κ το πορτ μπεμπέ από το καρότσι αλλά δεν ξέρω μήπως είναι πολύ ζεστό γιατί θα γεννήσω Αυγουστο

Κ εγώ έτσι το έκανα. Λίκνο αρχή. Κ μετά που ήρθαμε σε τριάρι σπίτι γιατί νοικιάζουν είχε το δικό του δωμάτιο κ του πήραμε το κρεβατάκι. Είναι ανάλογα το παιδί πόσο θα κάτσει στο λίκνο... Θα το δεις. Της κουνιαδα μου έκατσε 8 μήνες στο λίκνο. Εμένα 4...κ μετά κούνια... Ίσα που χωρούσε. Τώρα που είμαστε σε μεγάλο σπίτι στην μπέμπα θα χω την κούνια.... Κ ύστερα όταν θα τα ενώσω μαζί θα δω τι θα κάνω... Αλλά επειδή έχουμε 1 παιδικό θα αργήσει η μπέμπα να πάει σε δικό της δωμάτιο νομίζω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Θα έχει δικό του δωμάτιο, ναι. Στο δικό μου δωμάτιο δε χωράει κουνια γι αυτό λέω για λίκνο. Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω κ το πορτ μπεμπέ από το καρότσι αλλά δεν ξέρω μήπως είναι πολύ ζεστό γιατί θα γεννήσω Αυγουστο

Στο πορτ μπεμπέ τον έβαζα κ εγώ κάποια βραδιά διότι μου έκανε φουλ παλινδρομησεις κ εμετούς οπότε έπρεπε να ήταν σε ψιλό καθιστή θέση... Το αυγό να ξέρεις ζεσταίνει πιο πολύ. Βράζουν εκεί μέσα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Αυτή τη φορά θα πάω στη βιοκλινικη..το ντοπλερ το έχει στις βασικές εξετάσεις ο γυναικολόγος, αλλά και από το κέντρο που κάναμε τη β επιπέδου μου είχαν πει ήδη από την προηγούμενη εγκυμοσύνη ότι είναι εξίσου σημαντική εξέταση με τις άλλες δύο ( αυχενική και β επιπέδου)..

Ναι για την εφηβεία λέω!!! Επειδή έχουν από κάτω αυτό που απορροφάει τα υγρά 😉😉 κ εγώ πιο πολλά σεντόνια είχα αλλά κ τις πάνες αγκαλιας τις χρησιμοποιούσα ως σκέπασμα το καλοκαίρι στο καρότσι..γενικά δεν πήρα παρά πολλά και μπορώ να πω ότι τα χρησιμοποίησα όλα! Δεν έκανα υπερβολές, συγκρατηθηκα 😂😂 ακόμα κ στα ρούχα..

Χμμμ κατάλαβα τι λες... Κοίτα κ εγώ συγκρατηθηκα πολύ στον μικρό, κ τώρα το ίδιο κάνω. Λίγο χαμένη είμαι με τα ρούχα κ με την εποχή(τον μικρό τον γέννησα Γενάρη),δεν έχω παραγγειλει πολλά πράγματα, θα το δω στην πορεία τι θα χρειάζομαι. 

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

@Starrr από τι ηλικία κοιμάται στο κρεβάτι Montessori ο γιος σου; @Tweema εγώ γενικά δεν έχω θέμα με τη ζέστη αλλά μόλις μπήκα στον 6ο οπότε αργότερα ποιος ξέρει; 🤷‍♀️ Έχετε χρησιμοποιήσει καμία στα μεγάλα σας παιδάκια υφασμάτινες επαναχρησιμοποιούμενες πάνες;

Κ εμείς μοντεσσορι έχουμε το φτιάξαμε στα 2ετη κ δνε έχει κοιμηθεί ποτέ. Δεν τον έχουμε πιέσει επειδή δεν θέλουμε. Επαναχρησιμοποιουμενες πάνες ήθελα να πάρω όταν πήγε 20 μηνών κ λέω άστο μωρέ θα την κόψει σιγά σιγά. Τώρα που θέλω να πάρω από την αρχή δεν θέλει να πάρω ο άντρας μου γιατί λέει δεν θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Χθες να σκεφτείς του έλεγα ότι πήρα Επαναχρησιμοποιουμενα επιθέματα κ μου έλεγε γιατί ας πάρουμε αυτά που περνάμε, δεν θα προλαβαίνεις να βάζεις πλυντήρια με 2 παιδιά 😂😂άσε εγώ γελάω.. Έχει αγχωθεί τόσο πολύ ο καημένος!! 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Έχετε παρατηρήσει να σας ανοίγει η μύτη;; την τελευταία εβδομάδα 2 3 φορές παρατήρησα στο χαρτί λίγο αίμα από τη μύτη. Σήμερα ξύπνησα με παραπάνω. Όχι να τρέχει ροή αλλά είχε αρκετό. Σήμερα έχω ραντεβού με τον αιματολογο και θα τον ρωτήσω μηπως πρέπει κάτι να κάνω με το σαλοσπιρ γιατί και στο ξύρισμα δε σταματαει εύκολα αν κοπώ. 

Τωρα με άγχωσες λιγάκι... Εγώ ξέρω ότι στην μύτη γίνεται συχνά να έχουμε αίμα.. Στην 1η είχα για λίγο καιρό κ σε αυτήν έχω εδώ κ πολλη καιρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χμμμ κατάλαβα τι λες... Κοίτα κ εγώ συγκρατηθηκα πολύ στον μικρό, κ τώρα το ίδιο κάνω. Λίγο χαμένη είμαι με τα ρούχα κ με την εποχή(τον μικρό τον γέννησα Γενάρη),δεν έχω παραγγειλει πολλά πράγματα, θα το δω στην πορεία τι θα χρειάζομαι. 

 

Κ εμείς μοντεσσορι έχουμε το φτιάξαμε στα 2ετη κ δνε έχει κοιμηθεί ποτέ. Δεν τον έχουμε πιέσει επειδή δεν θέλουμε. Επαναχρησιμοποιουμενες πάνες ήθελα να πάρω όταν πήγε 20 μηνών κ λέω άστο μωρέ θα την κόψει σιγά σιγά. Τώρα που θέλω να πάρω από την αρχή δεν θέλει να πάρω ο άντρας μου γιατί λέει δεν θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Χθες να σκεφτείς του έλεγα ότι πήρα Επαναχρησιμοποιουμενα επιθέματα κ μου έλεγε γιατί ας πάρουμε αυτά που περνάμε, δεν θα προλαβαίνεις να βάζεις πλυντήρια με 2 παιδιά 😂😂άσε εγώ γελάω.. Έχει αγχωθεί τόσο πολύ ο καημένος!! 

 

Τωρα με άγχωσες λιγάκι... Εγώ ξέρω ότι στην μύτη γίνεται συχνά να έχουμε αίμα.. Στην 1η είχα για λίγο καιρό κ σε αυτήν έχω εδώ κ πολλη καιρό. 

Πωπω σχετικά με τα ρούχα, κι εγώ γέννησα Φλεβάρη και δεν έχω ιδέα τι να πάρω για τέλος Αυγούστου.. Γέννησε καμία τέτοια εποχή να μου πει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Στο πορτ μπεμπέ τον έβαζα κ εγώ κάποια βραδιά διότι μου έκανε φουλ παλινδρομησεις κ εμετούς οπότε έπρεπε να ήταν σε ψιλό καθιστή θέση... Το αυγό να ξέρεις ζεσταίνει πιο πολύ. Βράζουν εκεί μέσα... 

Σίγουρα θα το χρησιμοποιήσω το πορτ μπεμπέ φαντάζομαι. Γι αυτό λέω να παρω κ καρότσι τριλογία. Αν όχι για να κοιμάται τα βράδια είτε για το μπαλκόνι είτε για έξω είτε όπως στη δική σου περιπτωση. Σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χμμμ κατάλαβα τι λες... Κοίτα κ εγώ συγκρατηθηκα πολύ στον μικρό, κ τώρα το ίδιο κάνω. Λίγο χαμένη είμαι με τα ρούχα κ με την εποχή(τον μικρό τον γέννησα Γενάρη),δεν έχω παραγγειλει πολλά πράγματα, θα το δω στην πορεία τι θα χρειάζομαι. 

 

Κ εμείς μοντεσσορι έχουμε το φτιάξαμε στα 2ετη κ δνε έχει κοιμηθεί ποτέ. Δεν τον έχουμε πιέσει επειδή δεν θέλουμε. Επαναχρησιμοποιουμενες πάνες ήθελα να πάρω όταν πήγε 20 μηνών κ λέω άστο μωρέ θα την κόψει σιγά σιγά. Τώρα που θέλω να πάρω από την αρχή δεν θέλει να πάρω ο άντρας μου γιατί λέει δεν θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Χθες να σκεφτείς του έλεγα ότι πήρα Επαναχρησιμοποιουμενα επιθέματα κ μου έλεγε γιατί ας πάρουμε αυτά που περνάμε, δεν θα προλαβαίνεις να βάζεις πλυντήρια με 2 παιδιά 😂😂άσε εγώ γελάω.. Έχει αγχωθεί τόσο πολύ ο καημένος!! 

 

Τωρα με άγχωσες λιγάκι... Εγώ ξέρω ότι στην μύτη γίνεται συχνά να έχουμε αίμα.. Στην 1η είχα για λίγο καιρό κ σε αυτήν έχω εδώ κ πολλη καιρό. 

Κ εμένα η μύτη μου έχει συχνά αίμα, όχι πολυ όμως. Επίσης, κόπηκα στο ξυρισμα κ δε σταματούσε όπως κ στην αιμοληψια δε σταματάει ευκολα. Κάνω αντιπηκτικες από τον 1ο μήνα κ αυτός είναι ο λόγος. Βέβαια τώρα με την άνοιξη θα είναι πιο ευαίσθητη η μυτη μας λόγω της γυρης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Πωπω σχετικά με τα ρούχα, κι εγώ γέννησα Φλεβάρη και δεν έχω ιδέα τι να πάρω για τέλος Αυγούστου.. Γέννησε καμία τέτοια εποχή να μου πει; 

Εγώ έχω μιλήσει με 2 φίλες που γέννησαν Ιούνιο κ οι 2 μου τα έχουν πει διαφορετικά. Κλίνω προς φανελάκι. Κ το ίδιο θα έκανα αν γεννουσα κ Αύγουστο. Βέβαια μένω Αθήνα έχουμε γενικά ζέστη. Κ επειδή κ τον μικρό ποτέ δεν εντυσα βαριά έτσι θα κάνω κ με εκείνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Σίγουρα θα το χρησιμοποιήσω το πορτ μπεμπέ φαντάζομαι. Γι αυτό λέω να παρω κ καρότσι τριλογία. Αν όχι για να κοιμάται τα βράδια είτε για το μπαλκόνι είτε για έξω είτε όπως στη δική σου περιπτωση. Σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες

Καλαθουνα κ εγώ θα την έχω στο σαλόνι για τους πρωινούς ύπνους... Αυγό για την βόλτα.... Κ το πιο μεγάλο για πιο μετά. 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Σίγουρα θα το χρησιμοποιήσω το πορτ μπεμπέ φαντάζομαι. Γι αυτό λέω να παρω κ καρότσι τριλογία. Αν όχι για να κοιμάται τα βράδια είτε για το μπαλκόνι είτε για έξω είτε όπως στη δική σου περιπτωση. Σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες

Εμας κοιμόταν τον πρώτο καιρό πορτ μπεμπέ σπάνια χρησιμοποίησαμε την κούνια. Γιαυτό κ τώρα ήθελα πορτμπεμπε το είχα δώσει το προηγούμενο. 

Όσον αφορά το αίμα από την μύτη βλέπω ίσα ίσα εγώ, όταν μου παίρνουν αίμα δεν τρέχει καθόλου κ στο ξύρισμα κοπηκα μια φορά αλλά οκ  έτρεχε όπως πάντα. Φαντάζομαι όλο αυτό δεν είναι ανησυχητικό. Δεν κάνω αντηπικτικες, ούτε παίρνω σαλοσπιρ κ γενικά δεν έχω κάνει ποτέ εξετάσεις για θρομβο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πωπω σχετικά με τα ρούχα, κι εγώ γέννησα Φλεβάρη και δεν έχω ιδέα τι να πάρω για τέλος Αυγούστου.. Γέννησε καμία τέτοια εποχή να μου πει; 

Ότι πιο ελαφρύ υπάρχει... Αν έχει υψηλές θερμοκρασίες κ μόνο με παμπερσ. Τον πρώτο καιρό που δεν έχει ισορροπήσει η θερμοκρασία του ίσως έβαζα ζιπουνακι σορτσάκι. Κ ανάλογα. Έχει γίνει κ ο καιρός μας μια ζεστή μια κρύο.... Εγώ που θα γεννήσω αρχές Ιουλίου θα πλύνω, γιατί μου έδωσαν κ πολλά, ζιπουνακια, κ πιτζαμακια θελω να πάρω ολόσωμα, σορτσάκια κ κάνα φορεματάκι.... Τα ζιπουνακια άμα θες με ένα σορτσάκι τα κάνεις σα μπλουζάκι... Γενικά μην πάρεις πολλά. Είναι κ καλοκαίρι κ να βάλεις πλυντήριο στεγνώνουν πολύ εύκολα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάτι που δεν το σκέφτηκα ποτέ!!! Όταν επιλέξετε κρεβάτι να σκεφτείτε κ την περίπτωση να έρθει 2ο παιδί!!! Εμείς πχ αργήσαμε να φτιάξουμε το δωμάτιο, το κρεβάτι μας το έφτιαξαν δεν μας πήγε ακριβά ο μικρός δεν πήγε ποτέ εκεί αλλά 2ο κρεβάτι δεν χωράει στο δωμάτιο!!! Έχουμε κάτι φίλους που έφτιαξαν στον μικρό τους κρεβάτι μοντεσσορι με την εκδοχή να μπορεί να γίνει 2οροφο.σκεφτείτε θέλω να παρω κ άλλη βιβλιοθήκη γιατί δνε χωράνε τα παραμύθια κ δεν ξέρω πως θα το κάνω.σιγουρα αργότερα θα πάρουμε κουκετα κ αν δεν θέλουν να κοιμηθούν τα μικρά εκεί θα πάω εγώ με τον άντρα μου😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια κ εγώ με τα ρούχα προβληματίζομαι λίγο...ακόμα δεν πήρα κάτι.. γέννησα σε άλλη εποχή την μικρή οπότε τα πρώτα δε θα βολεύουν σίγουρα, εκτός από τα φανελάκια! Γενικά την μικρή πότε δεν την έντυσα σαν κρεμμύδι, οπότε το ίδιο θα κάνω κ τώρα..το εξόδου σίγουρα θα το πάρω μακρυμάνικο, για μετά δε ξέρω 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ότι πιο ελαφρύ υπάρχει... Αν έχει υψηλές θερμοκρασίες κ μόνο με παμπερσ. Τον πρώτο καιρό που δεν έχει ισορροπήσει η θερμοκρασία του ίσως έβαζα ζιπουνακι σορτσάκι. Κ ανάλογα. Έχει γίνει κ ο καιρός μας μια ζεστή μια κρύο.... Εγώ που θα γεννήσω αρχές Ιουλίου θα πλύνω, γιατί μου έδωσαν κ πολλά, ζιπουνακια, κ πιτζαμακια θελω να πάρω ολόσωμα, σορτσάκια κ κάνα φορεματάκι.... Τα ζιπουνακια άμα θες με ένα σορτσάκι τα κάνεις σα μπλουζάκι... Γενικά μην πάρεις πολλά. Είναι κ καλοκαίρι κ να βάλεις πλυντήριο στεγνώνουν πολύ εύκολα... 

Τι μήνα γέννησες τον μικρό σου; κ εσείς Κρήτη δεν έχετε κρύο γενικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμείς έχουμε το εξής πρόβλημα, επειδή είμαστε τελευταίο όροφο το καλοκαίρι πιάνουμε πολύ υψηλές θερμοκρασίες μέσα στο σπίτι, για πλάκα πάνω από 26-27 βαθμούς και μέχρι και 30 και... Το air condition είναι μόνο στη σαλοκουζινα και το σπίτι είναι μικρό, πιάνει το καλύπτει σχετικά όλο. Με το μωρό τι κάνω; Τη μέρα θα θέλω να την έχω και στο σαλόνι μαζί μου αλλά φοβάμαι με το air condition.. απ' την άλλη χωρίς air condition φοβάμαι μη μου πάθει τίποτα με τέτοιες θερμοκρασίες μέσα στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ κορίτσια κ εγώ με τα ρούχα προβληματίζομαι λίγο...ακόμα δεν πήρα κάτι.. γέννησα σε άλλη εποχή την μικρή οπότε τα πρώτα δε θα βολεύουν σίγουρα, εκτός από τα φανελάκια! Γενικά την μικρή πότε δεν την έντυσα σαν κρεμμύδι, οπότε το ίδιο θα κάνω κ τώρα..το εξόδου σίγουρα θα το πάρω μακρυμάνικο, για μετά δε ξέρω 🙄🙄

Εγώ οοολα τα παρήγγειλα από εξωτερικό κ οοολα καλοκαιρινά. Πως το σκέφτηκα εγώ.. θα της φοράω το φανελάκι κοντομάνικο κ από πάνω ένα κουβέρτακι καλοκαιρινό  πολύ ψιλό,για το σπίτι κ το νοσοκομείο αυτά.. Θα κάνει κρύο Ιούνιο μήνα; σήμερα εδώ 11 το πρωί είχε 21 βαθμούς κοντευα να σκάσω με τον ήλιο κ την μάσκα. Εν τω μεταξύ θυμαμαι τον μικρό Μάιο μήνα 4 μηνών ήταν τον είχα με καλοκαιρινά. Αλλά θυμάμαι μόνο εγώ ήμουν έτσι όλα τα άλλα ήταν κρεμμύδια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...