Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Λιγο?? 🤔🤪🤐🤫😴😴😴🥴😕😵😳😳😳😳😳😳😱😱😱

Εσύ τώρα έχεις βαλθεί να φουντάρουμε βραδιάτικα?!?! Λίγη αισιοδοξία!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Εσύ τώρα έχεις βαλθεί να φουντάρουμε βραδιάτικα?!?! Λίγη αισιοδοξία!!! ❤

😳😁😁😁😁😂😂😂 Παμε να κοιμηθουμε.... Οσο εχουμε καιρο... ❤️❤️❤️❤️💯💯💯💯💕💕😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια.. Για τον ύπνο λέτε μόνο;; εγώ συνειδητοποίησα ότι το σεξ δε θα είναι ποτέ ξανά το ίδιο με ένα παιδί να κοιμάται δίπλα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Για τον ύπνο λέτε μόνο;; εγώ συνειδητοποίησα ότι το σεξ δε θα είναι ποτέ ξανά το ίδιο με ένα παιδί να κοιμάται δίπλα 😂😂

Καλά κάτσε να κάνεις κι ας μην είναι ίδιο 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Για τον ύπνο λέτε μόνο;; εγώ συνειδητοποίησα ότι το σεξ δε θα είναι ποτέ ξανά το ίδιο με ένα παιδί να κοιμάται δίπλα 😂😂

Σεξ; Τι είναι αυτό; 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Για τον ύπνο λέτε μόνο;; εγώ συνειδητοποίησα ότι το σεξ δε θα είναι ποτέ ξανά το ίδιο με ένα παιδί να κοιμάται δίπλα 😂😂

Πεντε λεπτα κ πολύ ειναι. Κι αυτο ξημερώματα η πολυ βραδυ..... Και αννν βολεψει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εεε ρε έχει να παίξει διανυκτέρευση της μικρής στα παππουδογιαγιάκια.....

Και εγώ αυτό έλεγα αλλά όσο πλησιάζει ο καιρός που θα βγει μου φαίνεται δύσκολο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ αυτό έλεγα αλλά όσο πλησιάζει ο καιρός που θα βγει μου φαίνεται δύσκολο.. 

Πώς το εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πώς το εννοείς?

Να το αφήσω κάπου αλλού να κοιμηθεί.. Πιστεύω θα περάσει αρκετός καιρός για να νιώθω έτοιμη.. Και δε θέλω να γίνω έτσι ανασφαλής γιατί εγώ μεγάλωσα πολύ χαλαρα από γονείς. κοιμόμουν με θείες ξαδελφια, διακοπές από μικρη αρκετό καιρό μακριά από γονείς και θεωρώ ότι με βοήθησε πολύ αυτή η αντιμετώπιση. Ήμουν από μικρή πολλή ανεξάρτητη και  υπεύθυνη. είμαι σίγουρη ότι φταίει ότι δεν με είχαν από κοντά.. Και το βλέπω δύσκολα να το καταφέρνω και εγώ αυτό.. Φοβάμαι ήδη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Εγώ έχω πείσει τον εαυτό μου ότι έχω πάρει από τη μητέρα μου που έκανε εμένα σε 4 ώρες κ την αδερφή μου σε 2! Και έχω Επίσης πείσει τον εαυτό μου ότι η μικρή θα πάρει από μένα που από τον 3ο μήνα κοιμόμουν 10 ωρες σερί το βράδυ! Τί λέτε, καλά μου τα κανόνισα??? 😂😂😂

Καλημέρα!!

Να σαι καλά με έκανες κ γελασα πρωί πρωί!! Εύχομαι να τα βρείτε με την μικρή κ να γίνουν όλα όπως θέλεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Μολις διαβασα τα προηγούμενα 🤣🤣🤣 νταξει ειστε θεες! Εγω απο τωρα πάντως δεν προλαβαίνω για το σεξ, δεν βολευουν και πολυ οι ωρες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Να το αφήσω κάπου αλλού να κοιμηθεί.. Πιστεύω θα περάσει αρκετός καιρός για να νιώθω έτοιμη.. Και δε θέλω να γίνω έτσι ανασφαλής γιατί εγώ μεγάλωσα πολύ χαλαρα από γονείς. κοιμόμουν με θείες ξαδελφια, διακοπές από μικρη αρκετό καιρό μακριά από γονείς και θεωρώ ότι με βοήθησε πολύ αυτή η αντιμετώπιση. Ήμουν από μικρή πολλή ανεξάρτητη και  υπεύθυνη. είμαι σίγουρη ότι φταίει ότι δεν με είχαν από κοντά.. Και το βλέπω δύσκολα να το καταφέρνω και εγώ αυτό.. Φοβάμαι ήδη.. 

Μη τα σκέφτεσαι από τώρα Clairy, με το καλό να γεννηθεί και όλα θα έρθουν με τη σειρά τους..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα ο μικρούλης μου δεν τα είχε καθόλου καλά με τον υπνο δυσκολεύτηκα παρα πολύ στην αρχή να προσαρμοστεί, το 2ωρο ήταν αστείο, μετα τους 4 μήνες κοιμήθηκε 2ωρο συνεχόμενο .. Κάποια στιγμή το συνήθισα κ δεν παραπονέθηκα ποτέ..ξυπνουσε τα βράδια μέχρι 2χρ+2μ 4-5 φορες κ όχι δεν φταινε τα δοντια!!!! Τελείωσε με τα δόντια στους 21μηνες.απο την αρχή όμως ακολουθούσα ρουτίνα.. Το πιο αργα που τον έβαζα για ύπνο ήταν στις 21:00..συγκεκριμενα όταν ήταν πιο μικρός κοιμόταν 7-8,στα 2 έτη πήγαμε 7-21:00 κ αυτό το έχουμε μέχρι κ τώρα που είναι 4χρ+2μ...ομως το ξύπνημα του κυμαίνεται 6-8 το πρωί. Δεν με ενοχλησε το πρωινό ξύπνημα ποτέ μόνο τώρα στην εγκυμοσύνη. Κ προσωπικά πιστεύω πρέπει να κοιμούνται νωρίς να ξεκουράζονται κ να ξεκουραζομαστε κ εμείς. Κ εννοείται δεν είμαι η τρελή του χωριού που γυρνάω όπωσδηποτε σπίτι για να κοιμηθεί το παιδί.. Δεν το έκανα ποτέ.. Όταν τον δω ότι έχει κουραστεί όμως του μιλάω. Φαντάζομαι με την μικρή κ τον ύπνο δεν θα δυσκολευτώ ιδιαίτερα έχοντας περάσει δύσκολα στο 1ο δεν έχω σκεφτεί ότι υπάρχει χειρότερος υπνος.ετσι θέλω να πιστεύω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Να το αφήσω κάπου αλλού να κοιμηθεί.. Πιστεύω θα περάσει αρκετός καιρός για να νιώθω έτοιμη.. Και δε θέλω να γίνω έτσι ανασφαλής γιατί εγώ μεγάλωσα πολύ χαλαρα από γονείς. κοιμόμουν με θείες ξαδελφια, διακοπές από μικρη αρκετό καιρό μακριά από γονείς και θεωρώ ότι με βοήθησε πολύ αυτή η αντιμετώπιση. Ήμουν από μικρή πολλή ανεξάρτητη και  υπεύθυνη. είμαι σίγουρη ότι φταίει ότι δεν με είχαν από κοντά.. Και το βλέπω δύσκολα να το καταφέρνω και εγώ αυτό.. Φοβάμαι ήδη.. 

Εγω 17 μηνων ο μικρος μου βραδυ δεν εχει κοιμηθει αλλου... Λιγα μεσημερια στη μαμα μου... Μ αυτο τψρα που ψιλο καταλαβαινει κ η μαμά μου μενει σε απόσταση 5 λεπτων με αμαξι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα ο μικρούλης μου δεν τα είχε καθόλου καλά με τον υπνο δυσκολεύτηκα παρα πολύ στην αρχή να προσαρμοστεί, το 2ωρο ήταν αστείο, μετα τους 4 μήνες κοιμήθηκε 2ωρο συνεχόμενο .. Κάποια στιγμή το συνήθισα κ δεν παραπονέθηκα ποτέ..ξυπνουσε τα βράδια μέχρι 2χρ+2μ 4-5 φορες κ όχι δεν φταινε τα δοντια!!!! Τελείωσε με τα δόντια στους 21μηνες.απο την αρχή όμως ακολουθούσα ρουτίνα.. Το πιο αργα που τον έβαζα για ύπνο ήταν στις 21:00..συγκεκριμενα όταν ήταν πιο μικρός κοιμόταν 7-8,στα 2 έτη πήγαμε 7-21:00 κ αυτό το έχουμε μέχρι κ τώρα που είναι 4χρ+2μ...ομως το ξύπνημα του κυμαίνεται 6-8 το πρωί. Δεν με ενοχλησε το πρωινό ξύπνημα ποτέ μόνο τώρα στην εγκυμοσύνη. Κ προσωπικά πιστεύω πρέπει να κοιμούνται νωρίς να ξεκουράζονται κ να ξεκουραζομαστε κ εμείς. Κ εννοείται δεν είμαι η τρελή του χωριού που γυρνάω όπωσδηποτε σπίτι για να κοιμηθεί το παιδί.. Δεν το έκανα ποτέ.. Όταν τον δω ότι έχει κουραστεί όμως του μιλάω. Φαντάζομαι με την μικρή κ τον ύπνο δεν θα δυσκολευτώ ιδιαίτερα έχοντας περάσει δύσκολα στο 1ο δεν έχω σκεφτεί ότι υπάρχει χειρότερος υπνος.ετσι θέλω να πιστεύω!! 

Αφού έχεις περάσει bootcamp με τον μικρό στο δεύτερο θα είσαι έτοιμη για όλα 🤪 ελπίζω να σου βγεί υπναρου η δεύτερη και να ξεπεράσει κάθε προσδοκία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Να το αφήσω κάπου αλλού να κοιμηθεί.. Πιστεύω θα περάσει αρκετός καιρός για να νιώθω έτοιμη.. Και δε θέλω να γίνω έτσι ανασφαλής γιατί εγώ μεγάλωσα πολύ χαλαρα από γονείς. κοιμόμουν με θείες ξαδελφια, διακοπές από μικρη αρκετό καιρό μακριά από γονείς και θεωρώ ότι με βοήθησε πολύ αυτή η αντιμετώπιση. Ήμουν από μικρή πολλή ανεξάρτητη και  υπεύθυνη. είμαι σίγουρη ότι φταίει ότι δεν με είχαν από κοντά.. Και το βλέπω δύσκολα να το καταφέρνω και εγώ αυτό.. Φοβάμαι ήδη.. 

Δεν είναι κακό να μην θέλεις από την αρχή να αφήνεις το παιδί σου αλλού. Ούτε είναι κακο να θέλεις να έχεις το παιδί σου μαζι.. Άλλωστε να σκεφτεσαι ότι αυτό δεν είναι για πάντα. Κ αν το παιδί πάει να μείνει με άλλους δεν σημαίνει ότι θα του κάνει καλό θα είναι ανεξάρτητο κλπ, έχει να κάνει με τον τρόπο που το μεγάλωνουν οι φροντιστες του οπως επίσης κ με τον χαρακτήρα του. Όταν ένα παιδί μεγαλώνει με ανθρώπους που το αγαπάνε, το φροντίζουν,του βάζουν όρια παίζουν μαζί του, σέβονται κ τα δικά του θέλω, μην ξεχνάμε ότι κ αυτοί άνθρωποι είναι, δεν έχει σημασία επειδή είναι μικροί δεν ειναι αρκετά καλά. Θέλουν δουλειά τα παιδιά κλαιρη μου.. Φυσικά οι παππούδογιαγιαδες είναι ευκολία για τους γονείς αλλά δεν θα το κάνουν ανεξάρτητο αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Εεε ρε έχει να παίξει διανυκτέρευση της μικρής στα παππουδογιαγιάκια.....

Εχεις σκοπό να θηλασεις; γτ αν θηλασεις αποκλειστικά και να θες δεν γίνεται 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν είναι κακό να μην θέλεις από την αρχή να αφήνεις το παιδί σου αλλού. Ούτε είναι κακο να θέλεις να έχεις το παιδί σου μαζι.. Άλλωστε να σκεφτεσαι ότι αυτό δεν είναι για πάντα. Κ αν το παιδί πάει να μείνει με άλλους δεν σημαίνει ότι θα του κάνει καλό θα είναι ανεξάρτητο κλπ, έχει να κάνει με τον τρόπο που το μεγάλωνουν οι φροντιστες του οπως επίσης κ με τον χαρακτήρα του. Όταν ένα παιδί μεγαλώνει με ανθρώπους που το αγαπάνε, το φροντίζουν,του βάζουν όρια παίζουν μαζί του, σέβονται κ τα δικά του θέλω, μην ξεχνάμε ότι κ αυτοί άνθρωποι είναι, δεν έχει σημασία επειδή είναι μικροί δεν ειναι αρκετά καλά. Θέλουν δουλειά τα παιδιά κλαιρη μου.. Φυσικά οι παππούδογιαγιαδες είναι ευκολία για τους γονείς αλλά δεν θα το κάνουν ανεξάρτητο αυτό.. 

Θέλοντας και μη θα μείνει με παππουδογιαγιαδες γιατί θα πρέπει να γυρίσω για δουλειά. Και θα ήθελα και από μηνών που θα είναι να έχω τη δύναμη να το αφήσω και να κάνω μια βόλτα. Όλα αυτά πριν μείνω έγκυος μου φαινοντουσαν εύκολα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Θέλοντας και μη θα μείνει με παππουδογιαγιαδες γιατί θα πρέπει να γυρίσω για δουλειά. Και θα ήθελα και από μηνών που θα είναι να έχω τη δύναμη να το αφήσω και να κάνω μια βόλτα. Όλα αυτά πριν μείνω έγκυος μου φαινοντουσαν εύκολα.. 

Καλά μέσα στην ημέρα κι εμένα μένει.. Δεν γίνεται αλλιώς αν δουλεύεις αλλά εγώ προσωπικά δεν ένιωθα σίγουρη στην αρχή ούτε για τη μαμά μου, τώρα είμαι οκ με τη μαμά μου αλλά όχι με τους υπόλοιπους! Ακόμα με ενοχλούν πράγματα που κάνουν οι φροντιστες κι εγώ δεν θα έκανα ποτέ.. Αλλά αν δεν γίνεται κι αλλιώς τι να κάνεις 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Αφού έχεις περάσει bootcamp με τον μικρό στο δεύτερο θα είσαι έτοιμη για όλα 🤪 ελπίζω να σου βγεί υπναρου η δεύτερη και να ξεπεράσει κάθε προσδοκία!

Είμαι έτοιμη ψυχολογικά!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εχεις σκοπό να θηλασεις; γτ αν θηλασεις αποκλειστικά και να θες δεν γίνεται 🤣

Γίνεται βρε συ... Αν δεν θέλουν να δώσουν ξένο, θα αντλήσουν γαλάτακι κ θα το αφήσουν στον φροντιστή να το δώσει όταν ξυπνήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εχεις σκοπό να θηλασεις; γτ αν θηλασεις αποκλειστικά και να θες δεν γίνεται 🤣

Ε καλά δε λέω για όσο θα διαρκεί ο θηλασμός. Θεωρητικά όλες ξεκιναμε με κάποιους στόχους. Εγώ πχ λέω θα προσπαθήσω να θηλασω αποκλειστικά 6 μήνες, μετά θα αρχίσω να αφήνω τη μικρή στους παππούδες λίγο λίγο κλπ...Αλλά τί νόημα έχουν από τώρα όλα αυτά?? Ούτε το μωρό ξέρω πώς θα είναι ούτε τί ανάγκες κ συναισθήματα θα γεννηθούν σε εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...