Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Λογικά εννοούσε πως είχε κοντό τράχηλο κάπως... Δεν σου είπε πόσα χιλιοστά? Κ ότι να προσέχεις να μην σηκώνεις βάρος. Μην ανησυχείς. Να ξεκουραζεσαι κ όλα καλά. ❤️

Δε μου ειπε λεπτομέρειες γιατι ξερει πως ειμαι πολυ αγχωδης σαν ανθρωπος! Μου ειπε απλα να ξεκουραζομαι αρκετα και εννοειται να μη σηκωνω βαρη και να μη σκυβω! Νομιζω ειπε κατι για τον τραχηλο αλλα μεσα στο αγχος δεν ρωτησα ουτε το προσεξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 11 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Γλυκια μου ειμαστε κοντα εμεις! Συμφωνώ με την @Starrr κοιταξε κ τα αποτελέσματα της αυχενικης εκει εγραφε για τον τραχηλο! 

Δεν τα εχω καν τα αποτελεσματα της αυχενικης ,τα έχει ο γιατρος μου!! Να αναφερω απλα , πως τον εμπιστευομαι απολυτα τον γιατρο μου δεν τίθεται τετοιο θεμα ,απλως εκανα την χαζομαρα να μη ρωτησω λεπτομερειες εκεινη τη στιγμη και τωρα απλα αναρωτηθηκα αν το έχει περασει καμια μπας και παρω καποια γνωμη 😂 αν δω πως με αγχωνει πολυ το θεμα θα του τηλεφωνησω εννοειται ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Δεν τα εχω καν τα αποτελεσματα της αυχενικης ,τα έχει ο γιατρος μου!! Να αναφερω απλα , πως τον εμπιστευομαι απολυτα τον γιατρο μου δεν τίθεται τετοιο θεμα ,απλως εκανα την χαζομαρα να μη ρωτησω λεπτομερειες εκεινη τη στιγμη και τωρα απλα αναρωτηθηκα αν το έχει περασει καμια μπας και παρω καποια γνωμη 😂 αν δω πως με αγχωνει πολυ το θεμα θα του τηλεφωνησω εννοειται ...

Εμένα μου μετράει κάθε φορά τον τράχηλο κ τα χω σε φωτός. Στα χαρτιά που μου δίνει. Αλλά γενικά μην αγχώνεσαι. Απλά απόλαυσε την ησυχία.... Όλα καλά θα είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; 🤗

Εγώ έχω ξυπνήσει κ σκέφτομαι ότι θα γίνω σαν 🐳😂 κακή μερα. Άτιμη καραντίνα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Εγώ έχω ξυπνήσει κ σκέφτομαι ότι θα γίνω σαν 🐳😂 κακή μερα. Άτιμη καραντίνα 😂

Εγω ξυπνησα γκρινιαρα! 😅 Δεν θα εισαι 🐳 θα αυτονομαζεσαι δελφινι🐬💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω ξυπνησα γκρινιαρα! 😅 Δεν θα εισαι 🐳 θα αυτονομαζεσαι δελφινι🐬💙

Κάποιος θαλάσσιο κήτος τέλος πάντων 😂😂😂 εσύ τι έπαθες; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κάποιος θαλάσσιο κήτος τέλος πάντων 😂😂😂 εσύ τι έπαθες; 🤔

Δεν ξερω ξύπνησα κακοδιαθετη, πιασμενη, πρισμενη λιγο ο καιρος, δεν εχει και δουλεια.. Ολα μαζι😂 

Έχετε σκεφτει καθολου ονοματα για τα πλασματακια σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν ξερω ξύπνησα κακοδιαθετη, πιασμενη, πρισμενη λιγο ο καιρος, δεν εχει και δουλεια.. Ολα μαζι😂 

Έχετε σκεφτει καθολου ονοματα για τα πλασματακια σας; 

Εγώ ξυπνάω κάθε μέρα όπως εσύ σήμερα! Το φυσιολογικόμου είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν ξερω ξύπνησα κακοδιαθετη, πιασμενη, πρισμενη λιγο ο καιρος, δεν εχει και δουλεια.. Ολα μαζι😂 

Έχετε σκεφτει καθολου ονοματα για τα πλασματακια σας; 

Εμείς είμαστε ανάμεσα σε 3😅 εσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Για πες 😛 εμείς είμαστε ανάμεσα σε Αλέξανδρος, Οδυσσέας και Αναστασης 😊

Αα τι ωραια και τα τρια! Εμεις είμαστε στο εβελινα, λυδια, ραφαελα και ειρήνη(πεθερα μου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις κάποιο που σου αρεσει περισσότερο στα δικα σας; Η γνωμη μου ειναι οτι το αναστασης καλύτερα να το αφησετε, απο την αποψη οτι γιορταζει την ανάσταση! Εμεις ειχαμε το Αναστασία στην λιστα αλλα βγηκε για αυτον τον λογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Για πες 😛 εμείς είμαστε ανάμεσα σε Αλέξανδρος, Οδυσσέας και Αναστασης 😊

Το Οδυσσέας τέλειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχεις κάποιο που σου αρεσει περισσότερο στα δικα σας; Η γνωμη μου ειναι οτι το αναστασης καλύτερα να το αφησετε, απο την αποψη οτι γιορταζει την ανάσταση! Εμεις ειχαμε το Αναστασία στην λιστα αλλα βγηκε για αυτον τον λογο

Τα 2 πρώτα είναι ονόματα άσχετα που μας αρέσουν.. Το Αναστασης είναι του μπαμπά μου που τον χάσαμε όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου και γι αυτό το σκέφτομαι.. Και τα δικά σας είναι πολύ όμορφα 😍

Απ τα δικά σας το Εβελινα είναι το πιο ιδιαίτερο, θα ψηφίσω αυτό 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αα τι ωραια και τα τρια! Εμεις είμαστε στο εβελινα, λυδια, ραφαελα και ειρήνη(πεθερα μου) 

Κ σε σένα ψηφίζω Λυδία!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τα 2 πρώτα είναι ονόματα άσχετα που μας αρέσουν.. Το Αναστασης είναι του μπαμπά μου που τον χάσαμε όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου και γι αυτό το σκέφτομαι.. Και τα δικά σας είναι πολύ όμορφα 😍

Απ τα δικά σας το Εβελινα είναι το πιο ιδιαίτερο, θα ψηφίσω αυτό 😂

Λυπάμαι για τον πατέρα σου! Αν θες να τον τιμησεις τοτε ναι ειναι και ωραίο όνομα . Αλλα θα ψηφισω το Αλέξανδρος που  μου αρεσει πολυ, ειναι δυναμικο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ σε σένα ψηφίζω Λυδία!!! 😊

💙 Υπάρχει καποιος τροπος που θα μας βοηθησει να επιλεξουμε πιστευεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα φτιάξει μια λιστα με τουλάχιστον 10 και εβαλα τον άντρα μου να διαγραψει αυτα που δεν του αρέσουν. Ειχαν μεινει 6! Και τα 2 τα αφαιρεσα απο μονη μου, το ενα το Αναστασία και το αλλο το Δανάη! Λογω οτι καταγομαι απο την Μολδαβία το Δ θα το προφερουν Ντ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2021 at 9:55 ΠΜ, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! 

Είναι σίγουρα μάρκετινγκ. Το αμυγδαλελαιο είναι κάτι που μπορούμε να το κάνουμε σπίτι μας την συγκεκριμενη κρεμουλα πάλι όχι. Πολλές φορές στα αιθέρια έλαια βάζουν κ αλκοόλ!! Κ με την ευκαιρία αυτό που είπες για την ψωριαση. Ο μικρός είχε ατοπικη δερματιτιδα, είχε τεράστια έκζεματα...σαφως ο καλός μου παιδίατρος τότε μου έδωσε στην αρχή την frezyderm κ αφού δεν έκανε δουλειά LA Roche pochay που ειναι για ατοπικη δερματιτιδα. Αυτά οταν τον είχα μωρό. Φυσικά κ δεν έκανε δουλειά τίποτα. Βρέθηκε μια κοπέλα τότε κ μου είπε να πάρω σαπουνι καστιλλης να το υγρόποιώ κ να τον κάνω με αυτό μπάνιο. Κορίτσια όντως το έκανα κ σε λιγότερο από μήνα εξαφανιστηκαν τα πάντα κ δεν εμφάνισε ποτέ ξανά κάτι. Τον έκανα νομίζω για ένα χρόνο με αυτο μπάνιο  κ μετά πήρα της weleda την κίτρινη σειρά που είναι πιο φιλική για το δερματακι τους. Κ να σας πω επειδή σκέφτομαι ότι μπορεί να έχει κ η μικρη το ίδιο θα ξεκινήσω με σαπούνι καστιλλης. Επίσης κρέμες συγκαματος δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ φτιάχνω κεραλοιφη με σπάθολαδο κ ελαιόλαδο. Κ λέω φέτος να πάρω να κάνω κ σπάθολαδο. 

Καλημερα! Συμφωνω σε παρα πολλα απο αυτα που λες κ γενικα ψαχνομαι με φυτικα καλλυντικα κ skincare κ απορρυπαντικα εδω κ χρονια κ πριν μεινω εγκυος. Αν θες ριξε μια ματια στο site "organic brands" εχει πολλα προιοντα φυτικα με πιστοποιησεις κλπ. Εχω δοκιμασει απο εκει οδοντοκρεμα, αφρολουτρο και οζα για τα νυχια, κραγιον και αν εξαιρεσεις οτι δεν εχουν εντονη μυρωδια οπως τα ποο εμπορικα που μας κανουν να τα μυριζουμε κ ν νιωθουμε πολυ ομορφα, κατα τ'αλλα ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη απο τα προιοντα! (Μη παρεξηγηθω, δε δουλευω εκει ουτε κερδιζω κατι! Το λεω καθαρα εμπειρικα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

💙 Υπάρχει καποιος τροπος που θα μας βοηθησει να επιλεξουμε πιστευεις; 

Εμείς που έχουμε 2-3 επικρατέστερα, αποφασίσαμε να περιμένουμε να γεννηθεί η μικρή για να δούμε τί της ταιριάζει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Εμείς που έχουμε 2-3 επικρατέστερα, αποφασίσαμε να περιμένουμε να γεννηθεί η μικρή για να δούμε τί της ταιριάζει 😊

Ωραιος τροπος και αυτός! Αλλα επειδή την πατησα με την αδελφή μου ετσι ουτε τοτε μπορούσαμε να αποφασίσουμε 😂. Εγω πρότεινα στον άντρα μου κληρωση, δικαια και ωραια και εκεινος με κοροιδευε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εμείς που έχουμε 2-3 επικρατέστερα, αποφασίσαμε να περιμένουμε να γεννηθεί η μικρή για να δούμε τί της ταιριάζει 😊

Εσείς ποια σκέφτεστε; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εμείς που έχουμε 2-3 επικρατέστερα, αποφασίσαμε να περιμένουμε να γεννηθεί η μικρή για να δούμε τί της ταιριάζει 😊

Κι εμείς το ίδιο 😁😁 άλλο να το φανταζόμαστε και άλλο να το δούμε από κοντά. Εσύ σκέφτεσαι να πας με τον παραδοσιακό τρόπο (όνομα μητέρας - πεθεράς) ή ονόματα που σου αρέσουν; Εγώ έχω 2-3 ονόματα που μου αρέσουν πολύ αλλά φοβάμαι ότι θα παρεξηγηθεί η εθερα γιατί μας το έχει αναφέρει πολλές φορές ότι θέλει κι αυτή καπου να υπάρχει... Η μαμά μου δεν έχει θέμα γενικά είναι κουλ με αυτά οπότε δεν πιέζομαι από αυτή τη μεριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...