Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Όλα καλά..κάναμε το εμβόλιο μας πήρε μισό κιλό και 4 πόντους μέσα σε 20 ημέρες...θα ξεκινήσουμε στέρεες την Τετάρτη ..πατάτα έχω μια αγωνία σχετικά...για το πώς θα πάει...

Τέλεια μπράβο κορίτσι μου! Καλή αρχή! Ε για αρχή μην ανχονεσαι κανένα δεν τρώει σιγά σιγά αρχίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις On 24/1/2022 at 10:00 ΜΜ, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ναι εννοείται κ θα αρνηθώ αν μου προτείνει χωρίς λόγο. Έτσι κ η μεγάλη μ δεν έπαιρνε βαρος απ το θηλασμο κ προτίμησε να με βάλει στις στερεές παρα να δώσω φόρμουλα. κλείσαμε τους 3 τη προηγουμενη βδομαδα. 

Εμενα τώρα ο μπεμπης πίνει ξένο αλλά όχι ποσότητα. 120γρ σχεδόν ανά 3 με 4 ώρες. Εσένα από θηλασμο κ δεν έπαιρνε βάρος?

 

Ναι μειώθηκε η παραγωγή μου...και εμένα τοσσο πίνει για να διατηρουμε και το ενδιαφέρον για τον θηλασμό...χθες με την πατατα υπήρξε ένας ενθουσιασμός....να δούμε πως θα πάει σήμερα...🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mommy to be είπε:

Ναι μειώθηκε η παραγωγή μου...και εμένα τοσσο πίνει για να διατηρουμε και το ενδιαφέρον για τον θηλασμό...χθες με την πατατα υπήρξε ένας ενθουσιασμός....να δούμε πως θα πάει σήμερα...🤗🤗

Μπράβο σας!! Σίγουρα θα συνεχίσει με ενθουσιασμό αν πεινάει. Έτσι μ εκανε η μεγάλη μου δεν έβρισκε γάλα στο στήθος κ έτρωγε στα γεύματα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μπράβο σας!! Σίγουρα θα συνεχίσει με ενθουσιασμό αν πεινάει. Έτσι μ εκανε η μεγάλη μου δεν έβρισκε γάλα στο στήθος κ έτρωγε στα γεύματα πολύ 

Ο μικρός σου δεν θηλάσε καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2022 at 10:40 ΠΜ, ο/η Mommy to be είπε:

Γειά σας κορίτσια! Έχω και εγώ ένα αγοράκι που γεννήθηκε τον Ιούλιο! Θα ήθελα να συμμετέχω στην παρεα σας αν γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2022 at 10:40 ΠΜ, ο/η Mommy to be είπε:

Ο μικρός σου δεν θηλάσε καθόλου;

Θηλασε 10 μέρες μετά έπαθε ουρολοιμωξη κ μπήκε στα νεογνά για 1 εβδομάδα κ εμένα μου κόπηκε το γάλα αυτές τις μέρες που έλειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2022 at 9:19 ΜΜ, ο/η Ανθή39 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Έχω και εγώ ένα αγοράκι που γεννήθηκε τον Ιούλιο! Θα ήθελα να συμμετέχω στην παρεα σας αν γίνεται!

Καλησπερα κορίτσι. Φυσικά απλά πλέον δεν γράφουμε εδώ έχουμε κάνει ομάδα στο μεσσεντζερ εάν θέλεις μπορείς να Μ στείλεις πως σε λένε στο μεσσεντζερ σε προσωπικό μήνυμα να σε προσθέσουμε στην ομάδα μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπερα κορίτσι. Φυσικά απλά πλέον δεν γράφουμε εδώ έχουμε κάνει ομάδα στο μεσσεντζερ εάν θέλεις μπορείς να Μ στείλεις πως σε λένε στο μεσσεντζερ σε προσωπικό μήνυμα να σε προσθέσουμε στην ομάδα μας! 

Καλησπέρα love32, δοκίμασα να σου στείλω, όμως μου βγάζει ειδοποίηση πως μπορω να στείλω μόνο 0 μηνύματα την ημέρα και να προσπαθήσω αργότερα.. μάλλον επειδή είμαι νέο μέλος. Σε ευχαριστώ πολύ όμως για την απάντηση. Μόλις μου επιτραπεί θα σου στείλω!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ανθή39 είπε:

Καλησπέρα love32, δοκίμασα να σου στείλω, όμως μου βγάζει ειδοποίηση πως μπορω να στείλω μόνο 0 μηνύματα την ημέρα και να προσπαθήσω αργότερα.. μάλλον επειδή είμαι νέο μέλος. Σε ευχαριστώ πολύ όμως για την απάντηση. Μόλις μου επιτραπεί θα σου στείλω!🙂

Τέλεια σε περιμένουμε !!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι ωραία παρέα που είστε εδώ 😀
Εγώ γέννησα αρχές Οκτώβρη☺️ Χθες κλείσαμε τον 4ο μήνα!
Ελπίζω να μην είμαι πολύ άσχετη με την ομάδα εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2022 at 3:33 ΜΜ, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα για πρώτη φορά είδα λίγη βλέννη σε συνδιασμό με ελάχιστο αιμα στα  κόπρανα του μωρου.κανουμε μεικτή διατροφή..να τον ενόχλησε κάτι που έφαγα εγώ για τη την φόρμουλα την περνει εδώ και 15 μέρες περίπου και δεν είχε κάποιο θέμα...τι κάνατε σε αντίστοιχη περίπτωση...

Το αίμα αν το δεις μια φορά μόνο, δεν αξιολογείται. Γενικά, να ξέρεις ότι αν είναι αλλεργία, δε φαίνεται κατευθείαν με αίμα στις κενώσεις, διότι παίρνει χρόνο να ερεθιστεί το έντερο (μέρες έως και μήνες) και κατά συνέπεια να βγει αίμα, οπότε θα μπορούσε να είναι από το γάλα, ειδικά αν δίνεις αγελαδινό. Καλό θα ήταν να πας μια πάνα στο μικροβιολογικό για να του κάνουν mayer κοπράνων, αλλά πρώτα δες μήπως έχει κάποια ραγάδα στον ποπό και είναι από αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 ,νομίζω εσύ ενδιαφέρουν για τον ατμομαγειρα . Πραγματικά φανταστικό σου λύνει τα χέρια ..από τη μια πλευρά αλεθει από την άλλη βράζει ..δεν λερώνεις έτσι πολλά σκεύη..η εισαγωγή τροφών μας πηγαίνει μια χαρά ..έχουμε ολοκληρώσει την εισαγωγή πατάτα μπρόκολο καρότο..και τώρα είμαστε στην δεύτερη φάση του φρούτου...μετά το μήλο ,μήλο μπανάνα σήμερα ..από την επόμενη βδομάδα θα κάνουμε και εισαγωγή κρέατος μοσχάρι κοτόπουλο...ο μικρός πλέον ξυπνάει τις περισσότερες φορές μονάχα μια φορά ..εκεί κατά τις 2 από τις 8μιση και ξανά κατά τις 6-7..😇😇

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

@Love32 ,νομίζω εσύ ενδιαφέρουν για τον ατμομαγειρα . Πραγματικά φανταστικό σου λύνει τα χέρια ..από τη μια πλευρά αλεθει από την άλλη βράζει ..δεν λερώνεις έτσι πολλά σκεύη..η εισαγωγή τροφών μας πηγαίνει μια χαρά ..έχουμε ολοκληρώσει την εισαγωγή πατάτα μπρόκολο καρότο..και τώρα είμαστε στην δεύτερη φάση του φρούτου...μετά το μήλο ,μήλο μπανάνα σήμερα ..από την επόμενη βδομάδα θα κάνουμε και εισαγωγή κρέατος μοσχάρι κοτόπουλο...ο μικρός πλέον ξυπνάει τις περισσότερες φορές μονάχα μια φορά ..εκεί κατά τις 2 από τις 8μιση και ξανά κατά τις 6-7..😇😇

 

Ναι ? Θυμησ εμ ποιο έχεις?

Μπραβο το αγόρι τα παιε πολύ καλά λοιπόν. Ακόμη να φτάνεις το κινητό σου???

στις On 4/2/2022 at 1:49 ΜΜ, ο/η itsathina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι ωραία παρέα που είστε εδώ 😀
Εγώ γέννησα αρχές Οκτώβρη☺️ Χθες κλείσαμε τον 4ο μήνα!
Ελπίζω να μην είμαι πολύ άσχετη με την ομάδα εδώ!

Καλησπέρα κοριτσι!! 

 

Εμείς πλέον γράφουμε σε ομάδα στο messenger 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

@Love32 ,νομίζω εσύ ενδιαφέρουν για τον ατμομαγειρα . Πραγματικά φανταστικό σου λύνει τα χέρια ..από τη μια πλευρά αλεθει από την άλλη βράζει ..δεν λερώνεις έτσι πολλά σκεύη..η εισαγωγή τροφών μας πηγαίνει μια χαρά ..έχουμε ολοκληρώσει την εισαγωγή πατάτα μπρόκολο καρότο..και τώρα είμαστε στην δεύτερη φάση του φρούτου...μετά το μήλο ,μήλο μπανάνα σήμερα ..από την επόμενη βδομάδα θα κάνουμε και εισαγωγή κρέατος μοσχάρι κοτόπουλο...ο μικρός πλέον ξυπνάει τις περισσότερες φορές μονάχα μια φορά ..εκεί κατά τις 2 από τις 8μιση και ξανά κατά τις 6-7..😇😇

 

Πρώτα ξεκινήσατε με πατάτα μπρόκολο κ μετά φρούτα?

Καλύτερη αυτη η εισαγωγή μ φαίνεται απ ότι κατευθείαν στα φρουτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γειά σας κορίτσια! Ελπίζω να το δει κάποια! Έχω να μπω καιρό... Με το μωρό ήμουν λίγο ζόρικα από χρόνο. Ελπίζω να είσαι στε όλες καλά! Εάν κάποια το δει ας μου στείλει για την ομάδα στο messenger. Τα φιλιά μου σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!Προσπαθω να σας στείλω μήνυμα το messenger μου για να με προσθέσετε αλλά δεν μπορώ.Οποία μπορεί,ας μου στείλει μήνυμα.

Σας ευχαριστώ παρά πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...