Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Δεν βρίσκω καλύτερη φώτο να φαίνεται.. 

Εδώ είναι 19 μηνών 

Screenshot_20210924_131213_com.android.gallery3d.jpg

Ο chicco mayamaki μάλλον είναι ένας ! Τώρα γιατί το εσωτερικό το στέλνουν διαφορετικά δεν ξέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 27 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμενα έχει το μεγάλο που βλέπεις στο βίντεο 

Θα πάω να το αλλάξω να πάρω κ εγώ με την επένδυση από μέσα αυτό ούτε π ξέρω τι να τα κάνω τα πανακια ότι να ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Θα πάω να το αλλάξω να πάρω κ εγώ με την επένδυση από μέσα αυτό ούτε π ξέρω τι να τα κάνω τα πανακια ότι να ναι

Ναι κάτι πήγε λάθος 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofoula28 υπομονή! Τουλάχιστον βρήκατε από τι ενοχλείται! 

@Diana_caterina μεγαλώσατε 😉😄 μεγαλωνουν πολύ γρήγορα μωρέ! Ήδη σκέφτομαι ποσο μικρουλης ήταν ο δικός μου κ μου φαίνεται περίεργο που μεγάλωσε τόσο! 

Εμείς κάναμε το εμβόλιο, το ένα τελικά @PanB είχες δίκιο απλά μου το έγραψε νωρίτερα μην τυχόν κ δεν το βρουμε γιατί πολλές φορές έχει έλλειψη το εμβόλιο του πνευμονιοκοκκου. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Σας διάβασα λιγάκι γρήγορα.. 

Η altion D3 είναι οκ απλά είναι με ηλιέλαιο... Εαν το ψάξετε λιγάκι παραπάνω. Προτείνουν με ελαιόλαδο ή έλαιο καρύδας. Η natures aid ειναι οκ.. Τελικά δεν πρέπει να την ενοχλεί η ντε την μικρή. 

@nik_ol τα άλματα τ μετράμε από την πητ αλλά υπάρχει απόκλιση 1-2 εβδ. Κ ο γιος μου κ η μικρή τωρα πάνε με την γέννηση. @Valxrisεάν θυμάμαι καλά έχουν 2-3  μερες διαφορά τα δικά μας. Αυτά που κάνει είναι σημάδια τοτ άλματος, εκτός κ αν περιμένεις περίοδο! Είμαστε σε δύσκολο άλμα τώρα. Εμένα τσιριζει, φωνάζει κ κλαίει οοολη μέρα. Στον μάρσιπο κάθεται 5 λεπτά αντε 10. Οτιδήποτε κ να της κάνω δεν θέλει τίποτα. Καλά για το στήθος δεν το συζητάμε από το 1ο άλμα αρνείται. Στο καρότσι επίσης δεν κάθεται, σε ρηλαξ εννοείται δεν κάθεται, σε γυμναστήριο δεν κάθεται κ όλο αυτό από τότε που μπήκε στο άλμα!! Αααα κ τις τελευταίες 2 μέρες δεν κοιμήθηκε ούτε 3ωρο το βράδυ!! Είμαι οριακά να αρχίσω κάπνισμα  να πάρω πιπιλες😂😂 αλλά υπομονή!! Θα περάσουν κ αυτά!!

Κορίτσια μου εάν δεν υπάρχουν άλλοι μάρσιποι myamaki της chocco,τότε αυτό που λέτε  δεν είναι εργονομικός!! Κ σε babywearing ομάδα στο φβ δεν τον προτείνουν αλλά κ στις φώτο της εταιρείας φαίνεται ότι το μωρό δεν κάθεται σωστά. Το πάνελ δεν πίανει από το ένα γόνατο στο άλλο. 

Περίοδο ο γιατρός μου είπε δεν βλέπει στον ορίζοντα!!! Αλλά είμαστε μέσα στο άλμα σίγουρα όλη μερααααα κλαίει κοιμιζω κ στον 5λεπτο σηκώνεται με λυγμούς κ το κάνουμε σίγουρα 5-6φορες μέχρι να καταφέρει να κοιμηθεί ένα μισάωρο, όλο πιπίλαει δεν κάθεται πουθενά μόνο αγγαλια και όρθια όχι στάσιμη! Αχ και Μ καθόταν καλά στο ρηλαξ τωωωωωρα πάει και αυτό όλο νεύρα έχει παντού!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι κάνετε εσείς; εμεις καλα. Η μπέμπα σαραντηζει σε λιγες μερες, μας κοιταει γελαει, αντιδρά σε κάποια πράγματα.. Αυτο με το χεράκι που λες εμας η μπεμπα απλα το κραταει ή οταν είναι πολυ κουρασμένη και πιπιλαει με μανια το τραβάει οταν νομιζει οτι παω να της το παρω

Ναι αυτό το έκανε πιο μικρούλης τώρα κάνει και μαλαξεις μόνος του!! Πως κάνουν τα γατάκια αν έχετε δει την ώρα που θηλάζουν? Ε έτσι!!! Κατά τα άλλα καλά λέμε γκρίνια έχει πολυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Sofoula28 υπομονή! Τουλάχιστον βρήκατε από τι ενοχλείται! 

@Diana_caterina μεγαλώσατε 😉😄 μεγαλωνουν πολύ γρήγορα μωρέ! Ήδη σκέφτομαι ποσο μικρουλης ήταν ο δικός μου κ μου φαίνεται περίεργο που μεγάλωσε τόσο! 

Εμείς κάναμε το εμβόλιο, το ένα τελικά @PanB είχες δίκιο απλά μου το έγραψε νωρίτερα μην τυχόν κ δεν το βρουμε γιατί πολλές φορές έχει έλλειψη το εμβόλιο του πνευμονιοκοκκου. 

 

 

Αχ ναι μεγαλώνουν πολυ γρήγορα! Εμας είναι και ψηλη και μοιάζει λογω ύψους για μεγαλύτερη εχει βαλει κ κιλα και δεν ξερω είναι λες και εχει μεγαλωσει πολυ! 😭 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Περίοδο ο γιατρός μου είπε δεν βλέπει στον ορίζοντα!!! Αλλά είμαστε μέσα στο άλμα σίγουρα όλη μερααααα κλαίει κοιμιζω κ στον 5λεπτο σηκώνεται με λυγμούς κ το κάνουμε σίγουρα 5-6φορες μέχρι να καταφέρει να κοιμηθεί ένα μισάωρο, όλο πιπίλαει δεν κάθεται πουθενά μόνο αγγαλια και όρθια όχι στάσιμη! Αχ και Μ καθόταν καλά στο ρηλαξ τωωωωωρα πάει και αυτό όλο νεύρα έχει παντού!!!!

Τι ωραια! Εμενα μου ηρθε περιοδος μολις πηγα να καθαρισω απο τα λοχεια και εκλεισα 58 μέρες με αιμα, σημερα καθαρισα. Ουτε 2 μηνες 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Τι ωραια! Εμενα μου ηρθε περιοδος μολις πηγα να καθαρισω απο τα λοχεια και εκλεισα 58 μέρες με αιμα, σημερα καθαρισα. Ουτε 2 μηνες 🙄

Εγώ ρε παιδιά είχα πολύ λίγο αίμα.. Ούτε 20 ημέρες και αυτές καφέ.. Στην κόρη μου είχα γύρω στις 30🤷🏼‍♀️δλδ απορώ αν όλα είναι καλα😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ ρε παιδιά είχα πολύ λίγο αίμα.. Ούτε 20 ημέρες και αυτές καφέ.. Στην κόρη μου είχα γύρω στις 30🤷🏼‍♀️δλδ απορώ αν όλα είναι καλα😅

Μια χαρα ειναι μου ειπε ο γιατρος μου οτι στην καισαρική καθαριζει η μητρα. Εμενα μετα τις 45 εγινε καφε για 2-3 μερες και μετα περιοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ ρε παιδιά είχα πολύ λίγο αίμα.. Ούτε 20 ημέρες και αυτές καφέ.. Στην κόρη μου είχα γύρω στις 30🤷🏼‍♀️δλδ απορώ αν όλα είναι καλα😅

Βρε κορίτσια κι εγώ είμαι στις 52 μέρες κ πάνω που πήγα να καθαρίζω από τα λόχεια πάλι εχω υγρά με χρώμα ,μήπως πρέπει να πάρω τον γυναικολόγο;

Καποια κοπέλα είχε αναφέρει πως είχε κυστουλα από το γάλα στη θηλή αν θυμάμαι καλά,τι κάνεις σεχαυτη την περίπτωση;στον θηλασμό μου πονάει πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Βρε κορίτσια κι εγώ είμαι στις 52 μέρες κ πάνω που πήγα να καθαρίζω από τα λόχεια πάλι εχω υγρά με χρώμα ,μήπως πρέπει να πάρω τον γυναικολόγο;

Καποια κοπέλα είχε αναφέρει πως είχε κυστουλα από το γάλα στη θηλή αν θυμάμαι καλά,τι κάνεις σεχαυτη την περίπτωση;στον θηλασμό μου πονάει πολύ

Πηγες να σε εξετασει στις 40 μερες; Εμενα παντως ειναι φυσιολογικό αφου σταματησα τον θηλασμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Πηγες να σε εξετασει στις 40 μερες; Εμενα παντως ειναι φυσιολογικό αφου σταματησα τον θηλασμό. 

Όχι... Εκείνες τις μέρες που γέννησα τον ρώτησα πότε θα πάω να με δεθβκ μου είπεβτου χρόνου!!Δεν χρειάζεται λέει!!!Τι να πω θα τον πάρω τηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ ρε παιδιά είχα πολύ λίγο αίμα.. Ούτε 20 ημέρες και αυτές καφέ.. Στην κόρη μου είχα γύρω στις 30🤷🏼‍♀️δλδ απορώ αν όλα είναι καλα😅

Και εγω ειχα λιγο και αυτα καφε.. Γυρω στις 20-25 ημέρες κ τωρα εχω εκκρίσεις καφε κοντευω 40

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Όχι... Εκείνες τις μέρες που γέννησα τον ρώτησα πότε θα πάω να με δεθβκ μου είπεβτου χρόνου!!Δεν χρειάζεται λέει!!!Τι να πω θα τον πάρω τηλ

Εγω στις 40 εκανα κολπικη καλλιέργεια που μου ειπε οτι ειναι καλα να κανεις μετα τη γεννα. Παρε να ρωτησεις και ο,τι σου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ πήγα μετά τις 40 μέρες για υπέρηχο και τεστ παπ. 

Εμεις σήμερα κάναμε το πρώτο εμβόλιο και ήδη εχω μια πάνα με αίματακι. Σας έχει τύχει τόσο αμεσα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά τζάμπα χαρήκαμε κορίτσια ... Βγήκε το pcr του παιδιού για τον κορονοιο και είναι δυστυχώς θετικό ... Σήμερα μου έκανε και λίγα δέκατα 37,2 37,4 .. φυσικά κοντευουμε να τρελαθουμε ... Φυσικά το μωρό τρώει ,δεν είναι ληθαργικο(το αντίθετο για την ακρίβεια γιατί απ' την παλινδρόμηση,τους κολικούς κλπ έχει πολλά αέρια και είναι ανήσυχη όλη μέρα και έχει υπερένταση) οπότε αυτό με παρηγορεί μόνο .. αλλά ειλικρινά θα τρελαθώ αν μου πάθει κάτι ..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Τελικά τζάμπα χαρήκαμε κορίτσια ... Βγήκε το pcr του παιδιού για τον κορονοιο και είναι δυστυχώς θετικό ... Σήμερα μου έκανε και λίγα δέκατα 37,2 37,4 .. φυσικά κοντευουμε να τρελαθουμε ... Φυσικά το μωρό τρώει ,δεν είναι ληθαργικο(το αντίθετο για την ακρίβεια γιατί απ' την παλινδρόμηση,τους κολικούς κλπ έχει πολλά αέρια και είναι ανήσυχη όλη μέρα και έχει υπερένταση) οπότε αυτό με παρηγορεί μόνο .. αλλά ειλικρινά θα τρελαθώ αν μου πάθει κάτι ..! 

Κορίτσι μου περαστικά στο μωρούλι σας! Όλα θα πάνε καλά!! Εσύ πως κολλησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσι μου περαστικά στο μωρούλι σας! Όλα θα πάνε καλά!! Εσύ πως κολλησες?

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!! Δεν έχω ιδέα πως κόλλησα !!! Τηρούμε αυστηρούς κανόνες υγιεινής στο σπίτι ,στην πολυκατοικία και το ασανσέρ πάντα φοραμε μάσκα ,σε εσωτερικό χώρο (όπως σούπερ μάρκετ κλπ) έχω να μπω από πριν γεννήσω ,ο άντρας μου είναι εμβολιασμενος και προσέχει το ίδιο με μένα και τα 3 άτομα που ήρθαν σε "επαφή" με το μωρό είναι επίσης εμβολιασμενα και είχαν κάνει και σελφ τεστ πριν δουν το μωρό ! Εμείς μόνο βολτουλες με το καρότσι κάναμε ,και πάλι οπότε έβλεπα συνωστισμό στο δρόμο πήγαινα από αλλού !!! Πραγματικά δεν έχω ιδέα πως κόλλησαμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!! Δεν έχω ιδέα πως κόλλησα !!! Τηρούμε αυστηρούς κανόνες υγιεινής στο σπίτι ,στην πολυκατοικία και το ασανσέρ πάντα φοραμε μάσκα ,σε εσωτερικό χώρο (όπως σούπερ μάρκετ κλπ) έχω να μπω από πριν γεννήσω ,ο άντρας μου είναι εμβολιασμενος και προσέχει το ίδιο με μένα και τα 3 άτομα που ήρθαν σε "επαφή" με το μωρό είναι επίσης εμβολιασμενα και είχαν κάνει και σελφ τεστ πριν δουν το μωρό ! Εμείς μόνο βολτουλες με το καρότσι κάναμε ,και πάλι οπότε έβλεπα συνωστισμό στο δρόμο πήγαινα από αλλού !!! Πραγματικά δεν έχω ιδέα πως κόλλησαμε ! 

Κοίτα ν δεις απίστευτο! Κράτα την ψυχραιμία κ όλα θα πάνε καλά! Θ πάρει κάτι το μπουμπούκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κοίτα ν δεις απίστευτο! Κράτα την ψυχραιμία κ όλα θα πάνε καλά! Θ πάρει κάτι το μπουμπούκι?

Depon μόνο άμα ανεβάσει πυρετό η δέκατα ! Εγώ να σου πω την αλήθεια της έδωσα στο 37,2 δε θέλω να ανεβάσει πυρετό !!! Ευτυχώς στο 36,6 είναι τώρα το καλό μου! Σημασια έχει να τρώει και να μην είναι ληθαργικη μου είπανε ! Οπότε την παρακολουθούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Τελικά τζάμπα χαρήκαμε κορίτσια ... Βγήκε το pcr του παιδιού για τον κορονοιο και είναι δυστυχώς θετικό ... Σήμερα μου έκανε και λίγα δέκατα 37,2 37,4 .. φυσικά κοντευουμε να τρελαθουμε ... Φυσικά το μωρό τρώει ,δεν είναι ληθαργικο(το αντίθετο για την ακρίβεια γιατί απ' την παλινδρόμηση,τους κολικούς κλπ έχει πολλά αέρια και είναι ανήσυχη όλη μέρα και έχει υπερένταση) οπότε αυτό με παρηγορεί μόνο .. αλλά ειλικρινά θα τρελαθώ αν μου πάθει κάτι ..! 

Περαστικά κορίτσι μου, εύχομαι όλα να πάνε καλά και γρήγορα να είστε υγιείς και δυνατές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Τι ωραια! Εμενα μου ηρθε περιοδος μολις πηγα να καθαρισω απο τα λοχεια και εκλεισα 58 μέρες με αιμα, σημερα καθαρισα. Ουτε 2 μηνες 🙄

Στην κόρη μου που δεν θήλασα 40ημερων καθάρισε τελείως από λοχεια και 60ημερων ήρθε περίοδος,κ από εκεί κάθε μήνα σταθερή! Τώρα μάλλον λόγω θηλασμού αργεί? Και μου είπε ότι μπορεί να μην έρχεται και κάθε μήνα σταθερά?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...