Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξοσωματικη κ Ψυχολογία μηδέν


Recommended Posts

Κορίτσια μου εγώ χάνομαι εδώ μέσα. Πέρασα επιτροπή τον Σεπτέμβριο κ από τότε πάνε όλα στραβά. Μετά από ένα σωρό εξετάσεις επί 6 μήνες κ εγώ κ ο άντρας μου, ένα γάμο στο μπαμ για να χουμε το χαρτί της εξοσωματικης, τώρα νιώθω μια απίστευτη άρνηση. Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά πραγματικά νομίζω δεν έχω το κουράγιο. Έχω πάρει τα φάρμακα κ τα χω κρύψει γτ όταν τα είδα όλα μαζί έπαθα κρίση πανικού. Είμαι 34 κ θέλω πάρα πολύ παιδάκι. Τα λατρεύω. Αλλά με τέτοια ψυχολογία δε μπορώ να ξεκινήσω τπτ. Εν τω μεταξύ ψάχνουμε σπίτι μανιωδώς κ δεν βρίσκουμε εδώ κ έναν χρόνο.τώρα μένω στο πατρικό μου κ δεν γίνεται να ξεκινήσω εδώ τα φάρμακα γτ δεν υπάρχει ηρεμία. Όλα πάνε στραβά κ φοβάμαι πολύ την αποτυχία κυρίως.συγνωμη για το μεγάλο κείμενο. Ήθελα να το βγάλω από μέσα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου εγώ χάνομαι εδώ μέσα. Πέρασα επιτροπή τον Σεπτέμβριο κ από τότε πάνε όλα στραβά. Μετά από ένα σωρό εξετάσεις επί 6 μήνες κ εγώ κ ο άντρας μου, ένα γάμο στο μπαμ για να χουμε το χαρτί της εξοσωματικης, τώρα νιώθω μια απίστευτη άρνηση. Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά πραγματικά νομίζω δεν έχω το κουράγιο. Έχω πάρει τα φάρμακα κ τα χω κρύψει γτ όταν τα είδα όλα μαζί έπαθα κρίση πανικού. Είμαι 34 κ θέλω πάρα πολύ παιδάκι. Τα λατρεύω. Αλλά με τέτοια ψυχολογία δε μπορώ να ξεκινήσω τπτ. Εν τω μεταξύ ψάχνουμε σπίτι μανιωδώς κ δεν βρίσκουμε εδώ κ έναν χρόνο.τώρα μένω στο πατρικό μου κ δεν γίνεται να ξεκινήσω εδώ τα φάρμακα γτ δεν υπάρχει ηρεμία. Όλα πάνε στραβά κ φοβάμαι πολύ την αποτυχία κυρίως.συγνωμη για το μεγάλο κείμενο. Ήθελα να το βγάλω από μέσα μου. 

Nα προσπαθήσεις να ηρεμήσεις γιατί κ εμείς στην ίδια φάση ειμαστε το Νοέμβρη έχουμε κλείσει για να την κάνουμε κ όντος υπάρχει πολύ άγχος.πρεπει να ηρεμήσουμε κ είναι δύσκολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου εγώ χάνομαι εδώ μέσα. Πέρασα επιτροπή τον Σεπτέμβριο κ από τότε πάνε όλα στραβά. Μετά από ένα σωρό εξετάσεις επί 6 μήνες κ εγώ κ ο άντρας μου, ένα γάμο στο μπαμ για να χουμε το χαρτί της εξοσωματικης, τώρα νιώθω μια απίστευτη άρνηση. Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά πραγματικά νομίζω δεν έχω το κουράγιο. Έχω πάρει τα φάρμακα κ τα χω κρύψει γτ όταν τα είδα όλα μαζί έπαθα κρίση πανικού. Είμαι 34 κ θέλω πάρα πολύ παιδάκι. Τα λατρεύω. Αλλά με τέτοια ψυχολογία δε μπορώ να ξεκινήσω τπτ. Εν τω μεταξύ ψάχνουμε σπίτι μανιωδώς κ δεν βρίσκουμε εδώ κ έναν χρόνο.τώρα μένω στο πατρικό μου κ δεν γίνεται να ξεκινήσω εδώ τα φάρμακα γτ δεν υπάρχει ηρεμία. Όλα πάνε στραβά κ φοβάμαι πολύ την αποτυχία κυρίως.συγνωμη για το μεγάλο κείμενο. Ήθελα να το βγάλω από μέσα μου. 

Καλημέρα κοπέλα μου, καταλαβαίνω πως μπορεί να σου φαίνονται βουνό αλλά πραγματικά είναι πολύ πιο απλό απ όσο νομίζεις. Το φόβο της αποτυχίας τον είχαμε όλες αλλά ο σκοπός είναι τόσο σημαντικός που το ξεχνάς. Επίσης η φύση σου δίνει τρομερή δύναμη!! Όταν ξεκινήσεις με το καλό θα δεις πως δεν είναι τίποτα!! Προσωπική μου άποψη είναι πως ακόμα καλύτερα αν είστε στο πατρικό σου γιατί μετά την εμβρυομεταφορα καλό θα είναι να είσαι κ λίγο πιο χαλαρή από πριν. Εμείς σκέψου πήγαμε στη μάνα μου μετά την εμβρυομεταφορα κ κάτσαμε 2 μήνες γιατί στην αρχή είχα κάτι επιπλοκές. Όταν το πάρεις απόφαση με το καλό κ ξεκινήσεις θα το δεις. Και όταν με το καλό μείνεις έγκυος θα ξεχάσεις την όλη διαδικασία της εξωσωματικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου,κορίτσι μου! Καταρχας, παρε μια βαθιά ανάσα. Ξεκινάτε ενα ταξιδι με εσενα και τον αντρα σου γιατι μαζι ειστε που χρειαζεται ηρεμια , ψυχραιμια, θετικότητα και αγαπη. Ολες νομιζω λιγο πολυ αγχωνόμαστε με τη διαδικασια, αν θα πανε ολα καλα τα στάδια της εξωσωμΑτικης ομως πρεπει οπωσδηποτε να σκεφτεσαι το θαυματακι που θα ερθει στη ζωη σας και τιποτα αλλο. Εχουμε ενα θεματάκι Μελλοντικες Μανουλες 2021 με εξωσωματικη κι εκει ειμαστε πολλες.. αν θες μπες να μιλησεις με τα κοριτσια κ να λύσουμε κ τυχον απορειες. Οπως κι αν εχει σου ευχομαι Καλη Καλη επιτυχια κ γρηγορα με ενα μωρακι στην αγκαλιτσα σου👶🏻❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, καταλαβαίνω πως μπορεί να σου φαίνονται βουνό αλλά πραγματικά είναι πολύ πιο απλό απ όσο νομίζεις. Το φόβο της αποτυχίας τον είχαμε όλες αλλά ο σκοπός είναι τόσο σημαντικός που το ξεχνάς. Επίσης η φύση σου δίνει τρομερή δύναμη!! Όταν ξεκινήσεις με το καλό θα δεις πως δεν είναι τίποτα!! Προσωπική μου άποψη είναι πως ακόμα καλύτερα αν είστε στο πατρικό σου γιατί μετά την εμβρυομεταφορα καλό θα είναι να είσαι κ λίγο πιο χαλαρή από πριν. Εμείς σκέψου πήγαμε στη μάνα μου μετά την εμβρυομεταφορα κ κάτσαμε 2 μήνες γιατί στην αρχή είχα κάτι επιπλοκές. Όταν το πάρεις απόφαση με το καλό κ ξεκινήσεις θα το δεις. Και όταν με το καλό μείνεις έγκυος θα ξεχάσεις την όλη διαδικασία της εξωσωματικής.

Ξαφνικά τα είδα όλα μαύρα κ αυτό το άγχος δε παλεύεται. Ευχαριστώ πολύ κ εγώ πιστεύω ότι θα βρω το κουράγιο αλλά μερικές φορές λυγίζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Ξαφνικά τα είδα όλα μαύρα κ αυτό το άγχος δε παλεύεται. Ευχαριστώ πολύ κ εγώ πιστεύω ότι θα βρω το κουράγιο αλλά μερικές φορές λυγίζεις. 

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου, δες το όμως αλλιώς. Θα μπεις στη διαδικασία και θα είσαι πιο κοντά στο να γίνεις μανούλα!! Κάθε βήμα θα σε φέρνει πιο κοντά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2020 at 3:59 ΠΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου εγώ χάνομαι εδώ μέσα. Πέρασα επιτροπή τον Σεπτέμβριο κ από τότε πάνε όλα στραβά. Μετά από ένα σωρό εξετάσεις επί 6 μήνες κ εγώ κ ο άντρας μου, ένα γάμο στο μπαμ για να χουμε το χαρτί της εξοσωματικης, τώρα νιώθω μια απίστευτη άρνηση. Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά πραγματικά νομίζω δεν έχω το κουράγιο. Έχω πάρει τα φάρμακα κ τα χω κρύψει γτ όταν τα είδα όλα μαζί έπαθα κρίση πανικού. Είμαι 34 κ θέλω πάρα πολύ παιδάκι. Τα λατρεύω. Αλλά με τέτοια ψυχολογία δε μπορώ να ξεκινήσω τπτ. Εν τω μεταξύ ψάχνουμε σπίτι μανιωδώς κ δεν βρίσκουμε εδώ κ έναν χρόνο.τώρα μένω στο πατρικό μου κ δεν γίνεται να ξεκινήσω εδώ τα φάρμακα γτ δεν υπάρχει ηρεμία. Όλα πάνε στραβά κ φοβάμαι πολύ την αποτυχία κυρίως.συγνωμη για το μεγάλο κείμενο. Ήθελα να το βγάλω από μέσα μου. 

Δεν Εχω περάσει απο το κομμάτι της εξωσωματικής αλλά κατα ενα τροπο θαυμαζω αυτες τις γυναίκες για την δυναμη τους εγώ θα σου έλεγα να το δεις σαν δώρο που εχεις πλεον το χαρτί και να ξεκινήσεις με τόση χαρά που να σου φέρει το μωρακι όταν θες κάτι πιστευε με γίνεται μπορεί να μην είμαι μια γυναίκα που έχει περάσει απο αυτό το κομμάτι αλλά Εχω περάσει παρα πολύ δύσκολα Εχω ζήσει την απώλεια και τα κατάφερα όταν κάποια γυναίκα θέλει κάτι το κανει με την βοήθεια του Θεού και τηε επιστήμης όλα γίνονται μην το βλέπεις σαν εμπόδιο κάνε αυτό που πρεπει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2020 at 3:59 ΠΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου εγώ χάνομαι εδώ μέσα. Πέρασα επιτροπή τον Σεπτέμβριο κ από τότε πάνε όλα στραβά. Μετά από ένα σωρό εξετάσεις επί 6 μήνες κ εγώ κ ο άντρας μου, ένα γάμο στο μπαμ για να χουμε το χαρτί της εξοσωματικης, τώρα νιώθω μια απίστευτη άρνηση. Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά πραγματικά νομίζω δεν έχω το κουράγιο. Έχω πάρει τα φάρμακα κ τα χω κρύψει γτ όταν τα είδα όλα μαζί έπαθα κρίση πανικού. Είμαι 34 κ θέλω πάρα πολύ παιδάκι. Τα λατρεύω. Αλλά με τέτοια ψυχολογία δε μπορώ να ξεκινήσω τπτ. Εν τω μεταξύ ψάχνουμε σπίτι μανιωδώς κ δεν βρίσκουμε εδώ κ έναν χρόνο.τώρα μένω στο πατρικό μου κ δεν γίνεται να ξεκινήσω εδώ τα φάρμακα γτ δεν υπάρχει ηρεμία. Όλα πάνε στραβά κ φοβάμαι πολύ την αποτυχία κυρίως.συγνωμη για το μεγάλο κείμενο. Ήθελα να το βγάλω από μέσα μου. 

Καλημέρα, βγες και κάνε μία βόλτα με την πρώτη ευκαιρία. Στα ίδια ήμουν κ εγώ μέχρι που μια μέρα σταμάτησα, έκανα το σταυρό μου και είπα εγώ θα τα καταφέρω και ότι χρειαστεί θα το πολεμήσω. Τελικά κατάλαβα πως αν το βάλεις στο μυαλό σου και πεις εγώ αυτά πρέπει να κάνω μέσα στην ημέρα & όλα τα άλλα τα αφήνω 2α αν προλάβω μπαίνεις σε μία σειρά. Δε ξέρω ποιο γενετιστή/στρια έχεις αλλά εμένα ήταν κ γυναίκα και με βοήθησε τόσο πολύ στη ψυχολογία αλλά και ιατρικώς που της χρωστάω νομίζω πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2020 at 3:59 ΠΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου εγώ χάνομαι εδώ μέσα. Πέρασα επιτροπή τον Σεπτέμβριο κ από τότε πάνε όλα στραβά. Μετά από ένα σωρό εξετάσεις επί 6 μήνες κ εγώ κ ο άντρας μου, ένα γάμο στο μπαμ για να χουμε το χαρτί της εξοσωματικης, τώρα νιώθω μια απίστευτη άρνηση. Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά πραγματικά νομίζω δεν έχω το κουράγιο. Έχω πάρει τα φάρμακα κ τα χω κρύψει γτ όταν τα είδα όλα μαζί έπαθα κρίση πανικού. Είμαι 34 κ θέλω πάρα πολύ παιδάκι. Τα λατρεύω. Αλλά με τέτοια ψυχολογία δε μπορώ να ξεκινήσω τπτ. Εν τω μεταξύ ψάχνουμε σπίτι μανιωδώς κ δεν βρίσκουμε εδώ κ έναν χρόνο.τώρα μένω στο πατρικό μου κ δεν γίνεται να ξεκινήσω εδώ τα φάρμακα γτ δεν υπάρχει ηρεμία. Όλα πάνε στραβά κ φοβάμαι πολύ την αποτυχία κυρίως.συγνωμη για το μεγάλο κείμενο. Ήθελα να το βγάλω από μέσα μου. 

Καλήμερα Αναστασία!!

Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια και είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρεις, (σίγουρα το σπίτι θα σου αλλαζε την ψυχολογία αλλα δεν ειναι κ τοσο καταστροφικό) ολα θα γίνουν αφού είσαι με την οικογένεια σου και εχεις την στήριξη του άντρα που αγαπάς... Προσπαθιστε μαζι να κανετε πραγματα που σου αλλαζουν την ψυχολογια και φροντισε να εισαι ηρεμη στο ταξιδι της εξωσ. που ξεκινάς ... Στο λεω  γτ είμαι & εγώ περίπου στην ιδια κατάσταση, ήμουν χωρίς ηρεμία & με άγχος αποτυχίας, αλλα προσπαθώ να το ξεπεράσω τώρα που φτάνει η στιγμή να ξεκινήσω. Ετοιμάζομαι να μετακομίσω Αθήνα για εξωσ. & είμαι η περίπτωση που δεν έχει ούτε τους γονείς ουτε πεθερικά κοντα για βοήθεια (λόγο απόστασης) & γενικά είμαι χωρίς ψυχολογική στήριξη απο φίλους ή γνωστούς γτ δεν θέλω κανένας να ξέρει γτ πάμε Αθήνα  γτ (τόσα χρόνια άκουγα τα ίδια:πχ: γτ δεν έχετε ενα παιδάκι τοσα χρόνια παντρεμένοι?δεν μπορείτε?έχετε πρόβλημα?γιατι δεν πάτε σε ενα γιατρό) ειναι & αυτο ενας λογος που αγχώνομαι & στεναχωριεμαι.

Σίγουρα το διάστημα αυτο μπορεί να έχεις κάποιες δυσκολίες αλλα με ψυχρεμια και θετικές σκέψεις θα δεις και την θετική  πλευρά, οτι ολα γινοντε για κάλο σκοπό, το μωράκι σας και σε αυτο πρέπει να αφοσιωθείς οτι και να γίνετε γύρω σου. Εχουμε ολες τον ίδιο φόβο της αποτυχίας αλλά  δεν το βάζουμε κάτω (ισα ισα εμενα με πισμωνει να προσπαθισω περισσοτερο) γιατι ο σκοπός μας είναι τόσο σημαντικός που πρεπει να τα ξεχνάμε κ τα προσπερνάμε ολα. Καλη αρχή!! @};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2020 at 3:59 ΠΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου εγώ χάνομαι εδώ μέσα. Πέρασα επιτροπή τον Σεπτέμβριο κ από τότε πάνε όλα στραβά. Μετά από ένα σωρό εξετάσεις επί 6 μήνες κ εγώ κ ο άντρας μου, ένα γάμο στο μπαμ για να χουμε το χαρτί της εξοσωματικης, τώρα νιώθω μια απίστευτη άρνηση. Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά πραγματικά νομίζω δεν έχω το κουράγιο. Έχω πάρει τα φάρμακα κ τα χω κρύψει γτ όταν τα είδα όλα μαζί έπαθα κρίση πανικού. Είμαι 34 κ θέλω πάρα πολύ παιδάκι. Τα λατρεύω. Αλλά με τέτοια ψυχολογία δε μπορώ να ξεκινήσω τπτ. Εν τω μεταξύ ψάχνουμε σπίτι μανιωδώς κ δεν βρίσκουμε εδώ κ έναν χρόνο.τώρα μένω στο πατρικό μου κ δεν γίνεται να ξεκινήσω εδώ τα φάρμακα γτ δεν υπάρχει ηρεμία. Όλα πάνε στραβά κ φοβάμαι πολύ την αποτυχία κυρίως.συγνωμη για το μεγάλο κείμενο. Ήθελα να το βγάλω από μέσα μου. 

Έτσι ένιωθα κ εγώ! Ζήτησα από τη φαρμακοποιών να μ τα τυληξει σαν δώρα ανάλογα με τη φάση για να τα βλέπω λίγα λίγα!!! Όλα θα πάνε καλά απλά τα βλέπεις σα σύνολο κ όχι σαν βήμα βήμα... Πάρε μια ανάσα, κοίταξε το βήμα βήμα κ θα δεις ότι δεν είναι τόσο δύσκολο!!!! Καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2020 at 3:59 ΠΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου εγώ χάνομαι εδώ μέσα. Πέρασα επιτροπή τον Σεπτέμβριο κ από τότε πάνε όλα στραβά. Μετά από ένα σωρό εξετάσεις επί 6 μήνες κ εγώ κ ο άντρας μου, ένα γάμο στο μπαμ για να χουμε το χαρτί της εξοσωματικης, τώρα νιώθω μια απίστευτη άρνηση. Δεν είναι ότι δεν θέλω αλλά πραγματικά νομίζω δεν έχω το κουράγιο. Έχω πάρει τα φάρμακα κ τα χω κρύψει γτ όταν τα είδα όλα μαζί έπαθα κρίση πανικού. Είμαι 34 κ θέλω πάρα πολύ παιδάκι. Τα λατρεύω. Αλλά με τέτοια ψυχολογία δε μπορώ να ξεκινήσω τπτ. Εν τω μεταξύ ψάχνουμε σπίτι μανιωδώς κ δεν βρίσκουμε εδώ κ έναν χρόνο.τώρα μένω στο πατρικό μου κ δεν γίνεται να ξεκινήσω εδώ τα φάρμακα γτ δεν υπάρχει ηρεμία. Όλα πάνε στραβά κ φοβάμαι πολύ την αποτυχία κυρίως.συγνωμη για το μεγάλο κείμενο. Ήθελα να το βγάλω από μέσα μου. 

Κσλησπερα κοπέλα μου! Κ εγώ στην ίδια φάση είμαι κ έχω κ δυσκολίες με την δουλειά λόγω της εξωσωματικής αλλά ειλικρινά δεν είναι τίποτα η διαδικασία πολύ εύκολη. Δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Ακόμα κ οι ενέσεις σαν τσιμπίμα κουνουπιού! Στο μυαλό είναι όλα. Όταν θα κάνεις ωοληψια δεν θα καταλάβεις τίποτα κοιμασαι σαν πουλάκι 20 λεπτά  κ μόνο λίγα πονακια περιόδου θα έχεις! 

Μην το βάζεις κάτω..

Θετική σκέψη θα πάνε όλα τέλεια! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 25/10/2020 at 11:14 ΜΜ, ο/η Dorina είπε:

Κσλησπερα κοπέλα μου! Κ εγώ στην ίδια φάση είμαι κ έχω κ δυσκολίες με την δουλειά λόγω της εξωσωματικής αλλά ειλικρινά δεν είναι τίποτα η διαδικασία πολύ εύκολη. Δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Ακόμα κ οι ενέσεις σαν τσιμπίμα κουνουπιού! Στο μυαλό είναι όλα. Όταν θα κάνεις ωοληψια δεν θα καταλάβεις τίποτα κοιμασαι σαν πουλάκι 20 λεπτά  κ μόνο λίγα πονακια περιόδου θα έχεις! 

Μην το βάζεις κάτω..

Θετική σκέψη θα πάνε όλα τέλεια! 

 

 

Είχα πολύ καιρό να μπω κ τώρα τα είδα. Ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2020 at 11:08 ΠΜ, ο/η melodyy είπε:

Έτσι ένιωθα κ εγώ! Ζήτησα από τη φαρμακοποιών να μ τα τυληξει σαν δώρα ανάλογα με τη φάση για να τα βλέπω λίγα λίγα!!! Όλα θα πάνε καλά απλά τα βλέπεις σα σύνολο κ όχι σαν βήμα βήμα... Πάρε μια ανάσα, κοίταξε το βήμα βήμα κ θα δεις ότι δεν είναι τόσο δύσκολο!!!! Καλή επιτυχία!!! 

Ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να έχουν πάει καλά κ εσένα οι διαδικασίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2020 at 1:02 ΜΜ, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλήμερα Αναστασία!!

Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια και είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρεις, (σίγουρα το σπίτι θα σου αλλαζε την ψυχολογία αλλα δεν ειναι κ τοσο καταστροφικό) ολα θα γίνουν αφού είσαι με την οικογένεια σου και εχεις την στήριξη του άντρα που αγαπάς... Προσπαθιστε μαζι να κανετε πραγματα που σου αλλαζουν την ψυχολογια και φροντισε να εισαι ηρεμη στο ταξιδι της εξωσ. που ξεκινάς ... Στο λεω  γτ είμαι & εγώ περίπου στην ιδια κατάσταση, ήμουν χωρίς ηρεμία & με άγχος αποτυχίας, αλλα προσπαθώ να το ξεπεράσω τώρα που φτάνει η στιγμή να ξεκινήσω. Ετοιμάζομαι να μετακομίσω Αθήνα για εξωσ. & είμαι η περίπτωση που δεν έχει ούτε τους γονείς ουτε πεθερικά κοντα για βοήθεια (λόγο απόστασης) & γενικά είμαι χωρίς ψυχολογική στήριξη απο φίλους ή γνωστούς γτ δεν θέλω κανένας να ξέρει γτ πάμε Αθήνα  γτ (τόσα χρόνια άκουγα τα ίδια:πχ: γτ δεν έχετε ενα παιδάκι τοσα χρόνια παντρεμένοι?δεν μπορείτε?έχετε πρόβλημα?γιατι δεν πάτε σε ενα γιατρό) ειναι & αυτο ενας λογος που αγχώνομαι & στεναχωριεμαι.

Σίγουρα το διάστημα αυτο μπορεί να έχεις κάποιες δυσκολίες αλλα με ψυχρεμια και θετικές σκέψεις θα δεις και την θετική  πλευρά, οτι ολα γινοντε για κάλο σκοπό, το μωράκι σας και σε αυτο πρέπει να αφοσιωθείς οτι και να γίνετε γύρω σου. Εχουμε ολες τον ίδιο φόβο της αποτυχίας αλλά  δεν το βάζουμε κάτω (ισα ισα εμενα με πισμωνει να προσπαθισω περισσοτερο) γιατι ο σκοπός μας είναι τόσο σημαντικός που πρεπει να τα ξεχνάμε κ τα προσπερνάμε ολα. Καλη αρχή!! @};-@};-

Κορίτσι μου καλό, σου εύχομαι καλή επιτυχία!!! Δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσω ακόμη. Έχω όλα τα φάρμακα κ είμαι σε φάση που προσπαθώ να χαλαρώσω λίγο. Τώρα φαντάσου είμαστε κ μεις εκτός Αθηνών λόγω δουλειάς του άντρα μου κ είμαι αρκετά καλύτερα που άλλαξα παραστάσεις. Βασικά να μην νοιάζει κανέναν γτ δεν είχατε κάνει παιδάκι, τσαντιζομαι όταν ακούω τέτοια πραγματικά. Ελπίζω να σου πανε όλα καλά ❤️❤️❤️

Καλή αρχή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2020 at 10:56 ΠΜ, ο/η af1978 είπε:

Καλημέρα, βγες και κάνε μία βόλτα με την πρώτη ευκαιρία. Στα ίδια ήμουν κ εγώ μέχρι που μια μέρα σταμάτησα, έκανα το σταυρό μου και είπα εγώ θα τα καταφέρω και ότι χρειαστεί θα το πολεμήσω. Τελικά κατάλαβα πως αν το βάλεις στο μυαλό σου και πεις εγώ αυτά πρέπει να κάνω μέσα στην ημέρα & όλα τα άλλα τα αφήνω 2α αν προλάβω μπαίνεις σε μία σειρά. Δε ξέρω ποιο γενετιστή/στρια έχεις αλλά εμένα ήταν κ γυναίκα και με βοήθησε τόσο πολύ στη ψυχολογία αλλά και ιατρικώς που της χρωστάω νομίζω πολλά. 

Άντρας είναι ο γιατρός μου κ μου λέει πως θα πάμε καλά.έστω κ αυτό μόνο μου αρκεί.σε κάνα μήνα θα ξεκινήσω λέω, θέλω να ηρεμήσω κ βασικά φοβάμαι κιόλας με τη κατάσταση γύρω μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2020 at 10:50 ΠΜ, ο/η Penny89 είπε:

Δεν Εχω περάσει απο το κομμάτι της εξωσωματικής αλλά κατα ενα τροπο θαυμαζω αυτες τις γυναίκες για την δυναμη τους εγώ θα σου έλεγα να το δεις σαν δώρο που εχεις πλεον το χαρτί και να ξεκινήσεις με τόση χαρά που να σου φέρει το μωρακι όταν θες κάτι πιστευε με γίνεται μπορεί να μην είμαι μια γυναίκα που έχει περάσει απο αυτό το κομμάτι αλλά Εχω περάσει παρα πολύ δύσκολα Εχω ζήσει την απώλεια και τα κατάφερα όταν κάποια γυναίκα θέλει κάτι το κανει με την βοήθεια του Θεού και τηε επιστήμης όλα γίνονται μην το βλέπεις σαν εμπόδιο κάνε αυτό που πρεπει

Πολύ κουράγιο δίνουν τα λόγια σου όπως κ όλων εδώ. Απλά κάποιες φορές νιώθω αδύναμη κ νομίζω λογικό είναι. Να σαι καλά κοπέλα μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2020 at 8:35 ΠΜ, ο/η Despoin είπε:

Nα προσπαθήσεις να ηρεμήσεις γιατί κ εμείς στην ίδια φάση ειμαστε το Νοέμβρη έχουμε κλείσει για να την κάνουμε κ όντος υπάρχει πολύ άγχος.πρεπει να ηρεμήσουμε κ είναι δύσκολο 

Τώρα μπήκα και είδα τα μνμτα, ελπίζω να χεις ξεκινήσει κ να πηγαίνουν όλα καλά μέσα απ την καρδιά μου. Εγώ θέλω λίγο χρόνο ακόμη νομίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Είχα πολύ καιρό να μπω κ τώρα τα είδα. Ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️

Εγώ είμαι έγκυος με την πρώτη εξωσωματικη! Είμαι στην 6η βδομαδα. .πήγαν όλα πολύ καλά. .στο λέω για να σου ανεβάσω το ηθικό! Δεν γνωρίζω αν έχεις ξεκινήσει αλλά εύχομαι να σου έρθουν όλα βολικά κ θετικά! 😉😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Εγώ είμαι έγκυος με την πρώτη εξωσωματικη! Είμαι στην 6η βδομαδα. .πήγαν όλα πολύ καλά. .στο λέω για να σου ανεβάσω το ηθικό! Δεν γνωρίζω αν έχεις ξεκινήσει αλλά εύχομαι να σου έρθουν όλα βολικά κ θετικά! 😉😊

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ χάρηκα! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ χάρηκα! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! 

Ευχαριστω πάρα πολύ! Μακάρι να πάνε όλα καλά στην πορεία γιατί το πρώτο τρίμηνο είναι λίγο δύσκολο! 😊 Εύχομαι να πετύχεις με την πρώτη κ εσύ κ το 21 να έχεις ένα ή και δύο ζουζούνια στην αγκαλια σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
    • Αν το νιώθω λέει!! Μετράω τις ώρες εγώ!! Συνέχισε να γράφεις κορίτσι μου όταν σου εγκρίνουν και τις 20 δημοσιεύσεις θα μπορείς να γράφεις κατευθείαν για να υπάρχει κανονική επικοινωνία γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό!!! Και εγώ κάθε μέρα προσεύχομαι πραγματικά για να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️
    • Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, χάρηκα πολύ για σένα!! Έρχεται το ουράνιο τοξο σας🌈 όλα να πάνε κατ'ευχην μέχρι τέλους, κια ανεφελη εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα❣️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...