Μετάβαση σε περιεχόμενο
eleni or

καθεξιν αποβολες

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα,

Είμαι 29 ετών και έχω μείνει έγκυος 6 φορές με φυσική σύλληψη. 

Και τις 6 φορές έχω αποβάλλει μεταξύ 6-8 εβδομάδων. Πέρα απο Hashimoto ( το οποίο είναι αυτοάνοσο) είμαι υγιής. 

Όλοι οι γιατροί μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την ωοθηκική μου λειτουργία και ότι δεν μπορούν να βρουν τον λόγο για τις καθέξιν αποβολές. 

Γνωρίζει καμία σας κάποια άλλη ειδικότητα γιατρού ή κάποιον γιατρό που θα μπορούσε να βοηθήσει? 

Ειικρινά φοβάμαι να ξαμαμείνω έγκυος, είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό... 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα... Δεν μπορω καν να φανταστώ πόσο δύσκολο είναι αυτό που περνάς..

Εγώ θα έκανα

1) υστεροσκοπηση να δω τι γίνεται με μήτρα-ενδομήτριο με βιοψία ενδομητρίου για ενδεχόμενη ενδομητριτιδα.

2) Παραλληλα, κατακερματισμό DNA στο σπερμα..

3) Σε πολύ καλή αιματολόγο πληρη έλεγχο (στην Λευκού πχ)

4) Μετά θα πήγαινα για εξωσωματική με προεμφυτευτικο έλεγχο για να δω τι γίνεται με την ποιότητα των εμβρυων και να βάλω μονο τα υγιή.. Μια φίλη μου μετά από 3 αποβολες έκανε εξωσωματική με προεμφυτευτικο και ανακάλυψε πως τα περισσότερα από τα έμβρυα της είχαν χρωμοσωμικες ανωμαλίες.. 

Μην χάνεις τις ελπίδες σου.. Βρες έναν καλό εξωσωματικό να σε καθοδηγήσει.. παιδάκι θα κάνεις!’ 

Λυπάμαι πολύ... 

Από εξετάσεις δεν ξέρω όμως έχει πολύ καλό τμήμα καθ'εξιν αποβολων στο Έλενα. Θα έλεγα να απευθυνθείς εκεί κ να σε κατευθύνουν! Τυχαίο πάντως με τόσες φορές δεν είναι... 

Σου εύχομαι να βρεις την άκρη κ σύντομα να έχεις ευχάριστα! 

στις πριν 19 ώρες, ο/η eleni or είπε:

Καλησπέρα και από εμένα,

Και τις 6 φορές έχω αποβάλλει μεταξύ 6-8 εβδομάδων. Πέρα απο Hashimoto ( το οποίο είναι αυτοάνοσο) είμαι υγιής. 

Όλοι οι γιατροί μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την ωοθηκική μου λειτουργία και ότι δεν μπορούν να βρουν τον λόγο για τις καθέξιν αποβολές. 

Γνωρίζει καμία σας κάποια άλλη ειδικότητα γιατρού ή κάποιον γιατρό που θα μπορούσε να βοηθήσει? 

Καλημέρα, καρυοτυπο ζεύγους έχετε κάνει; νομίζω θα σε βοηθήσει πολύ 

στις On 2/10/2020 at 4:59 ΜΜ, ο/η eleni or είπε:

Καλησπέρα και από εμένα,

Να πας στο Έλενα, στο τμ. καθ᾽έξιν αποβολών. Είναι εξαιρετικό για τέτοια θέματα!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Προσθήκη...