Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, έχω ένα αγοράκι 7,5 μηνών... Απλά να σας πω να μην αγχώνεστε και ο Θεός, ο Χριστός και η Παναγία θα στείλει το θαυματακι την κατάλληλη στιγμή... ΠΊΣΤΗ στον Θεό και ΟΧΙ άγχος..... Μην περιμένετε να βλέπετε συμπτώματα, δεν ισχύει τίποτα για όλες ούτε καν απο την μία εγκυμοσύνη μιας γυναίκας από την άλλη... ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ότι δεν είχα κανένα σύμπτωμα εκτός από την καθυστέρηση.... Αν περίμενα από συμπτώματα δεν θα καταλάβαινα ότι είμαι έγκυος χεχε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσι κ εγώ α ίδια θέματα είχα... Η δεν ταίριαζαν τα τεστ η ή θερμοκρασία.... Καλύτερα κάνε παρακολούθηση με υπέρηχο από το γυναικολόγο σου... Μόνο έτσι θα δεις ποτέ πραγματικά έχεις ωορρηξια!!!!! 💕

Και τι γινόταν τελικά, είχες κανονικά ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έχω ένα αγοράκι 7,5 μηνών... Απλά να σας πω να μην αγχώνεστε και ο Θεός, ο Χριστός και η Παναγία θα στείλει το θαυματακι την κατάλληλη στιγμή... ΠΊΣΤΗ στον Θεό και ΟΧΙ άγχος..... Μην περιμένετε να βλέπετε συμπτώματα, δεν ισχύει τίποτα για όλες ούτε καν απο την μία εγκυμοσύνη μιας γυναίκας από την άλλη... ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ότι δεν είχα κανένα σύμπτωμα εκτός από την καθυστέρηση.... Αν περίμενα από συμπτώματα δεν θα καταλάβαινα ότι είμαι έγκυος χεχε.... 

Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!!!κι εμείς προσπαθούμε για το πρώτο μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!!!κι εμείς προσπαθούμε για το πρώτο μας..

Θα σου έρθει.. Έχε Πίστη στην Παναγία μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι έναν τέλειο διπλασιασμό!!! Και τώρα στα δικά μου....όπως σας είχα πει αυτό το μήνα είχα μόνο μια μέρα περίοδο και αν και ήξερα το αποτέλεσμα είπα να κάνω μια χοριακη για σιγουριά και φυσικά βγήκε αρνητική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

@Clairy πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι έναν τέλειο διπλασιασμό!!! Και τώρα στα δικά μου....όπως σας είχα πει αυτό το μήνα είχα μόνο μια μέρα περίοδο και αν και ήξερα το αποτέλεσμα είπα να κάνω μια χοριακη για σιγουριά και φυσικά βγήκε αρνητική

Ευχαριστώ πολύ. Δεν κατέβηκε άλλο αιματακι; μόνο μια μέρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι μόνο μια μέρα και ούτε καν κανονικό αιματακι.... 

Περιεργο.. Ρώτησες τον γυναικολόγο σου; 

Κορίτσια κάνει κάποια ενεσακια ινοχεπ να σας ρωτήσω κάτι για τον τρόπο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Περιεργο.. Ρώτησες τον γυναικολόγο σου; 

Κορίτσια κάνει κάποια ενεσακια ινοχεπ να σας ρωτήσω κάτι για τον τρόπο; 

Ναι μου είπε ότι μπορεί να είναι από άγχος ή από καμία κυστουλα..οι ινοχεπ αντυπικτικες δεν είναι;; Έκανα εγώ μετά το χειρουργείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια ξέρετε μόνο τι δεν κατάλαβα ποτέ;;γιατί και αυτή και την προηγούμενη φορά η μικροβιολόγος με ρώτησε πότε ήταν η τελευταία μου περίοδος;;τι σημασία έχει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Βρε κορίτσια ξέρετε μόνο τι δεν κατάλαβα ποτέ;;γιατί και αυτή και την προηγούμενη φορά η μικροβιολόγος με ρώτησε πότε ήταν η τελευταία μου περίοδος;;τι σημασία έχει;;

Για χοριακη πήγες στο μικροβιολογικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι είναι μικροβιολογικό βιοχημικό

Ε για αυτό σε ρώτησε κορίτσι μου και εμένα με ρωτούσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Βρε κορίτσια ξέρετε μόνο τι δεν κατάλαβα ποτέ;;γιατί και αυτή και την προηγούμενη φορά η μικροβιολόγος με ρώτησε πότε ήταν η τελευταία μου περίοδος;;τι σημασία έχει;;

Μάλλον για να δει αν έχει περάσει επαρκής χρόνος ώστε να φανεί στο αίμα. Αλλιώς γιατί να σε ρωτήσει. Εκτός αν το σημειώνει τυπικά στα αποτελέσματα ώστε στο περίπου να υπολογίσεις αν συμβαδίζει η τιμή που έχεις με την εβδομάδα που βρίσκεσαι.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Περιεργο.. Ρώτησες τον γυναικολόγο σου; 

Κορίτσια κάνει κάποια ενεσακια ινοχεπ να σας ρωτήσω κάτι για τον τρόπο; 

Έκανα κι εγώ clairy μου προληπτικά μετά την γέννα. Τι σε προβληματίζει;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μάλλον για να δει αν έχει περάσει επαρκής χρόνος ώστε να φανεί στο αίμα. Αλλιώς γιατί να σε ρωτήσει. Εκτός αν το σημειώνει τυπικά στα αποτελέσματα ώστε στο περίπου να υπολογίσεις αν συμβαδίζει η τιμή που έχεις με την εβδομάδα που βρίσκεσαι.💗

Ήξερα ότι μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη και να μην ανιχνευετε η ορμόνη στα ούρα αλλά στο αίμα είχα την εντύπωση ότι ανιχνευετε αμεσως και ότι δεν επιδέχεται η χοριακη από καθυστερημένη σύλληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έκανα κι εγώ clairy μου προληπτικά μετά την γέννα. Τι σε προβληματίζει;💗

Με προβληματίζει αν η φυσαλίδα που έχει μπροστά πρέπει να μην την βάζω.. Γράφει στις οδηγίες ότι πρέπει να χτυπήσω για να πάει η φυσαλίδα στο έμβολο. Εννοεί μπροστά;; δεν έχω καταλεβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Ήξερα ότι μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη και να μην ανιχνευετε η ορμόνη στα ούρα αλλά στο αίμα είχα την εντύπωση ότι ανιχνευετε αμεσως και ότι δεν επιδέχεται η χοριακη από καθυστερημένη σύλληψη

Κοριτσακια μου, αυτό το μήνα για πρώτη φορά είχα καθυστέρηση χωρίς εγκυμοσύνη! Βασικά είχα καθυστέρηση 1 εβδομάδα... Από την 2η ημέρα καθυστέρησης ο ιατρός μου είπε πως αν είμαι έγκυος θα φανεί αν είναι αρνητικό τότε είναι αρνητικό... Να φανταστείτε είχα 1 ημέρα καφετι σταγονες και μετά τίποτα....του το είπα αλλά μου είπε πως απλά έρχεται σιγά σιγά... Αυτό συμβαίνει και λόγο αλλαγής καιρού κτλ... Πράγματι έτσι έγινε... Μετα την 1 εβδομάδα καθυστέρησης και αρνητικό τεστ ούρων ήρθε και η περίοδος... Συμβαίνει και μην αγχώνεστε.... Όλα θα γίνουν στην ώρα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Με προβληματίζει αν η φυσαλίδα που έχει μπροστά πρέπει να μην την βάζω.. Γράφει στις οδηγίες ότι πρέπει να χτυπήσω για να πάει η φυσαλίδα στο έμβολο. Εννοεί μπροστά;; δεν έχω καταλεβει

Κορίτσι μου συγχαρητήρια και με το καλό! Εγώ κάνω αυτές τις ενεσεις! Η φυσαλίδα είναι πίσω όποτε εννοεί ότι πρέπει να την κανείς και να πάει μπροστά! Δεν διάβασα τις οδηγίες αλλά μου είπε η φαρμακοποιός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irinula91 είπε:

Κοριτσακια μου, αυτό το μήνα για πρώτη φορά είχα καθυστέρηση χωρίς εγκυμοσύνη! Βασικά είχα καθυστέρηση 1 εβδομάδα... Από την 2η ημέρα καθυστέρησης ο ιατρός μου είπε πως αν είμαι έγκυος θα φανεί αν είναι αρνητικό τότε είναι αρνητικό... Να φανταστείτε είχα 1 ημέρα καφετι σταγονες και μετά τίποτα....του το είπα αλλά μου είπε πως απλά έρχεται σιγά σιγά... Αυτό συμβαίνει και λόγο αλλαγής καιρού κτλ... Πράγματι έτσι έγινε... Μετα την 1 εβδομάδα καθυστέρησης και αρνητικό τεστ ούρων ήρθε και η περίοδος... Συμβαίνει και μην αγχώνεστε.... Όλα θα γίνουν στην ώρα τους

Εγώ δεν είχα ουσιαστικά καθυστέρηση απλά δεν είχα το συνηθισμένο αίμα...απλά μου έκανε εντύπωση που με ρώτησαν στο μικροβιολογικό πότε ήταν η τελευταία περίοδος... ήμουν σίγουρη ότι θα είναι αρνητική γιατί δεν ξέρω αν πετύχαμε έστω και μια γόνιμη αυτό το μήνα απλά είπα να την κάνω μπας και....είδα και μια μικρή αλλαγή στο χρώμα των θηλών και λέω λες αλλά σιγά κολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ δεν είχα ουσιαστικά καθυστέρηση απλά δεν είχα το συνηθισμένο αίμα...απλά μου έκανε εντύπωση που με ρώτησαν στο μικροβιολογικό πότε ήταν η τελευταία περίοδος... ήμουν σίγουρη ότι θα είναι αρνητική γιατί δεν ξέρω αν πετύχαμε έστω και μια γόνιμη αυτό το μήνα απλά είπα να την κάνω μπας και....είδα και μια μικρή αλλαγή στο χρώμα των θηλών και λέω λες αλλά σιγά κολας

Είδες τελικά περίοδο? Και εμενα πρώτη φορά συνεβει αυτό.... Μπορεί να είναι όπως μου είπε ο ιατρός αλλαγή του καιρού κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν είδα τη συνηθισμένη περιοδο εντωμεταξυ εμένα ο κύκλος μου είναι μικρός οπότε έχω μπει ήδη στις γόνιμες του επόμενου κυκλου

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια και με το καλό! Εγώ κάνω αυτές τις ενεσεις! Η φυσαλίδα είναι πίσω όποτε εννοεί ότι πρέπει να την κανείς και να πάει μπροστά! Δεν διάβασα τις οδηγίες αλλά μου είπε η φαρμακοποιός! 

Να μεινει δηλαδη μέσα στην ένεση όταν το υγρό έχει μπει υποδορια; την κάνεις ευθεία η λοξά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηγα στο γιατρο ευτυχως εχω καθαρισει εντελως στο ενδομήτριο...μου γραψε να κανω αλλη μια χοριακη να δουμε οτι μηδενισε κ να κανω κ για θυροειδη...μου ειπε οτι υπαρχει κ για θρομβοφιλια εξεταση αλλα δεν με υποχρεωσε να τη κανω προς το παρον ,του ειπα μήπως την κανω τον επομενο μηνα γιατι ειμαστε οικονομικα λιγο πιεσμενοι..κ μου ειπε οτι ξεκιναω οποτε θελω παλι προσπαθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Είδες τελικά περίοδο? Και εμενα πρώτη φορά συνεβει αυτό.... Μπορεί να είναι όπως μου είπε ο ιατρός αλλαγή του καιρού κτλ 

Κορίτσια κι εγώ έχω καθυστέρηση 5 μέρες.. έχω κάνει δύο τεστ και τα δύο αρνητικά. Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα και αν δεν μου έρθει θα κάνω χοριακή... Μπας και....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...