Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μη συμβατη ηλικια κύησης με ΤΕΡ


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

ναι βαση τον υπερηχο μόνο. 

Αχχ αυτο μου δινει θαρρος... Θα δουμε και την αυριανη χοριακη...και βλεπουμε... Ισως περιμενω να παω και υπερηχογραφικα στις 7 εβδομαδες για να ακουσουμε και καρδια...δεν θα βιαστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αχχ αυτο μου δινει θαρρος... Θα δουμε και την αυριανη χοριακη...και βλεπουμε... Ισως περιμενω να παω και υπερηχογραφικα στις 7 εβδομαδες για να ακουσουμε και καρδια...δεν θα βιαστω...

καλυτερα ναι πηγαινε πιο μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ειχα δυο μηνες να δω περιοδο αλλα πιστευα οτι ηταν απο τα χαπια...ξαφνικα πριν μια εβδομαδα ειδα λιγο αιμα το οποιο σταματησε..και σκεφτηκα οτι δεν μπορει μια σταγονα να ειχα για περιοδο..εκανα τεστ και βγηκε αμεσως θετικο...και με βαση τον υπερηχο 5 εβδομαδων ειχα 6800 χοριακη... Αλλα στην ουσια ειμαι 9 εβδομαδων με βαση την περιοδο...

Για τόσο μεγάλο κύκλο 2 μήνες αποκλείεται να είσαι τόσο εβδομάδων. Μάλλον ο υπέρηχος είναι πιο σωστός. Και με βάση την χοριακή αν ήσουν 9 εβδομάδων θα ήταν μεγαλύτερη. Εγώ 5 εβδομάδων είχα τόση χοριακή.

Μπορεί να είχες να δεις περίοδο 2 μήνες, αλλά η ωορρηξία δε γίνεται στη μέση του κύκλου σε τόσο μεγάλο κύκλο. Γίνεται περίπου 14 μέρες πριν την επόμενη περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Για τόσο μεγάλο κύκλο 2 μήνες αποκλείεται να είσαι τόσο εβδομάδων. Μάλλον ο υπέρηχος είναι πιο σωστός. Και με βάση την χοριακή αν ήσουν 9 εβδομάδων θα ήταν μεγαλύτερη. Εγώ 5 εβδομάδων είχα τόση χοριακή.

Μπορεί να είχες να δεις περίοδο 2 μήνες, αλλά η ωορρηξία δε γίνεται στη μέση του κύκλου σε τόσο μεγάλο κύκλο. Γίνεται περίπου 14 μέρες πριν την επόμενη περίοδο.

Κι εγω αυτο πιστευω οτι πρεπει να κοιταξουμε τον υπερηχο απο τη στιγμη που υπαρχει τετοια αποκλιση....και με βαση αυτον ολα ειναι φυσιολογικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κι εγω αυτο πιστευω οτι πρεπει να κοιταξουμε τον υπερηχο απο τη στιγμη που υπαρχει τετοια αποκλιση....και με βαση αυτον ολα ειναι φυσιολογικα.. 

Άρα με βάση τον υπέρηχο ήταν νωρίς για ν' ακούσεις καρδούλα. Μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Άρα με βάση τον υπέρηχο ήταν νωρίς για ν' ακούσεις καρδούλα. Μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Μακαρι!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου κ εγώ είχα 3 εβδομάδες απόκλιση ανάμεσα στην υπέρηχο γραφική ηλικία και αυτήν με βαση την περίοδο. Είχα άστατο κύκλο και η ωορρηξια απ ότι φαίνεται έγινε, όταν κανονικά θα περίμενα περίοδο! Όλα τέλεια κύλησαν τελικά και αυτή η απόκλιση έμεινε σταθερή. Η πητ καθοριστηκε απ τον υπέρηχο στην αυχενική. Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κορίτσι μου κ εγώ είχα 3 εβδομάδες απόκλιση ανάμεσα στην υπέρηχο γραφική ηλικία και αυτήν με βαση την περίοδο. Είχα άστατο κύκλο και η ωορρηξια απ ότι φαίνεται έγινε, όταν κανονικά θα περίμενα περίοδο! Όλα τέλεια κύλησαν τελικά και αυτή η απόκλιση έμεινε σταθερή. Η πητ καθοριστηκε απ τον υπέρηχο στην αυχενική. Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις! 

Αχχχ μια ανακουφιση νιωθω!! Τωρα εκλεισα ραντεβου και σε αλλο νοσοκομειο..να δω τι θα γινει αυριο...και την δευτερα να παρω και μια δευτερη γνωμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αχχχ μια ανακουφιση νιωθω!! Τωρα εκλεισα ραντεβου και σε αλλο νοσοκομειο..να δω τι θα γινει αυριο...και την δευτερα να παρω και μια δευτερη γνωμη... 

Κατερίνα μην μας ξεχνάς να μας ενημερώνεις!Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια 🌺❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αχχχ μια ανακουφιση νιωθω!! Τωρα εκλεισα ραντεβου και σε αλλο νοσοκομειο..να δω τι θα γινει αυριο...και την δευτερα να παρω και μια δευτερη γνωμη... 

Καλά έκανες!!! Ειλικρινά πιστεύω πως είναι καθυστερημένη σύλληψη και όλα θα πάνε καλά!! όλα συμβαδίζουν εκτός από την τελευταία σου περίοδο!! Αν σε είδε ειδικευόμενος στο νοσοκομείο πάνε by the book από τη στιγμή που δεν έχουν εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας υπερ-ευχαριστω!! Μου δινετε μεγαλη δυναμη!!! Θα σας κραταω ενημερες οτι κι αν γινει!!! 

@annie! ναι ειδικευομενος ηταν..αυτοι κανουν τις εφημερίες και για κατι πολυ σημαντικο αναλαμβανουν οι γυναικολογοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εψαχνα τωρα μεσω ιντερνετ υπολογιστη κυησης..κανονικα ενω σημερα ειμαι 5+5 υπερηχογραφικα, θα επρεπε η τελευταια περιοδος να ηταν 22/8... Οποτε παμε 3 εβδομαδες πισω... 

Ας βαλει η Παναγια το χερι της και απο εκει και περα το αφηνουμε πανω της...οτι ειναι το θελημα της!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εψαχνα τωρα μεσω ιντερνετ υπολογιστη κυησης..κανονικα ενω σημερα ειμαι 5+5 υπερηχογραφικα, θα επρεπε η τελευταια περιοδος να ηταν 22/8... Οποτε παμε 3 εβδομαδες πισω... 

Ας βαλει η Παναγια το χερι της και απο εκει και περα το αφηνουμε πανω της...οτι ειναι το θελημα της!! 

Να μην φοβάσαι τίποτα και θα δεις θα βοηθήσει ο Θεός! Χαλάρωσε,όσο μπορείς, γιατί και αυτό νιώθει περισσότερα από όσα νομίζουμε!Ένα γλυκό φιλί σε εσένα και ένα στη μπέμπα σου😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Να μην φοβάσαι τίποτα και θα δεις θα βοηθήσει ο Θεός! Χαλάρωσε,όσο μπορείς, γιατί και αυτό νιώθει περισσότερα από όσα νομίζουμε!Ένα γλυκό φιλί σε εσένα και ένα στη μπέμπα σου😘

😍😍😍😍😘😘😘😘❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα κοριτσια!!! Δεν περναει η ωρα σημερα!! Αλλη μια ωρα για να παρουμε τα αποτελεσματα της χοριακης... Δεν την αντεχω αυτη την αγωνια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημεραααα κοριτσια!!! Δεν περναει η ωρα σημερα!! Αλλη μια ωρα για να παρουμε τα αποτελεσματα της χοριακης... Δεν την αντεχω αυτη την αγωνια!!! 

Ποοοοοσο σε καταλαβαίνω!Κάθε φορά με τις χοριακες η ίδια αγωνία!Όλα καλά θα σου πάνε θα δεις!Ο,τι και να γίνει έχεις το κορίτσι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημεραααα κοριτσια!!! Δεν περναει η ωρα σημερα!! Αλλη μια ωρα για να παρουμε τα αποτελεσματα της χοριακης... Δεν την αντεχω αυτη την αγωνια!!! 

Βγήκαν τα αποτελέσματα Κατερινάκι;όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα Κατερινάκι;όλα καλά;

Τα αποτελεσματα εχουν βγει! Ο αντρας μου μου κανει ψυχολογικο πολεμο... Θα τον πνιξω να γλιτωσω!! Θα πω οτι φταινε οι ορμόνες! 

Επειδη εγω ειμαι στη δουλεια, τον εστειλα να παρει εκεινος τα αποτελεσματα..και μαντεψε τι κανει?? Ερευνα αγορας για ανταλλακτικα για το αμαξι... Τον πηρα τηλεφωνο και χασκογελουσε... 😮😮😮😛😛😂😒😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Τα αποτελεσματα εχουν βγει! Ο αντρας μου μου κανει ψυχολογικο πολεμο... Θα τον πνιξω να γλιτωσω!! Θα πω οτι φταινε οι ορμόνες! 

Επειδη εγω ειμαι στη δουλεια, τον εστειλα να παρει εκεινος τα αποτελεσματα..και μαντεψε τι κανει?? Ερευνα αγορας για ανταλλακτικα για το αμαξι... Τον πηρα τηλεφωνο και χασκογελουσε... 😮😮😮😛😛😂😒😒

Καλά θα κάνεις...θα σε αθωώσει και το δικαστήριο λόγω όρμονων😂Εγώ μάρτυρας υπεράσπισης!

Χαχαχα νομίζω πως για να είναι τόσο χαλαρός όλα είναι καλά!Συγχαρητήρια κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Καλά θα κάνεις...θα σε αθωώσει και το δικαστήριο λόγω όρμονων😂Εγώ μάρτυρας υπεράσπισης!

Χαχαχα νομίζω πως για να είναι τόσο χαλαρός όλα είναι καλά!Συγχαρητήρια κορίτσι μου!

Μακαρι!!! Θα σκασω μεχρι να με παρει να μου πει εναν αριθμο!!! Τι ζηταω κ εγω η καημενη??😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ακυρο! Δεν εχει παει ακομα... 

Θα τον σκότωνα απλά... Άμα πάρεις τηλέφωνο στο μικροβιολογικό δε θα σου πουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ακυρο! Δεν εχει παει ακομα... 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Θα τον σκότωνα απλά... Άμα πάρεις τηλέφωνο στο μικροβιολογικό δε θα σου πουν; 

Ε μα ναι βρε κορίτσι μου καλά σου λέει η @annie!.πάρε το μικροβιολογικό ή δεν ξέρω πίεσε τον να πάει άμεσα.Με την αγωνία σου παίζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγγνωμη για την καθυστερηση!! Τωρα ειδα τις απαντησεις σας!! Η χοριακη πηγε 17 χιλιαδες και κατι.... Πηγαμε στο νοσοκομειο..ειδαμε εμβρυακι και μια καρδουλα να παλλεται..αλλα ειναι τοσο μικρουλι που δεν ειχαμε ηχο για να την ακουσουμε..δεν την ανιχνευε ο υπερηχος..μονο την βλεπαμε που κουνιοταν!!😀😀😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 σε μένα δεν έχει συμβεί αλλά στην κουνιαδα μου στην Αυχενική ο γιατρός είπε ότι η σύλληψη έγινε την ημέρα που κανονικά περίμενε περίοδο .

Είχαμε πάει τότε σε πολλούς γιατρούς και ο καθένας με τα δικά του σε γυναίκες όμως με μεγάλη κύκλο αυτό είναι σύνηθες μας είχε πει ο γιατρός που έκανε τους μεγάλους υπέρηχους και γέννησε έναν παιδαρο 4 κιλών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...