Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν έχεις πάει ακόμη κοπέλα μου?? 

Πήγα τη Δευτέρα που ήμουν 6 κ 1 και είδαμε μόνο σάκο. Γιαυτό αγχώνομαι λιγάκι. Έχω δύο αποβολές με κενούς σάκους στο παρελθόν. 

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Με το καλό να δεις το νινάκι σου!!!

Μακάρι κορίτσι μου!! Και σε εσένα τα καλύτερα! Μια τεράστια χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Πήγα τη Δευτέρα που ήμουν 6 κ 1 και είδαμε μόνο σάκο. Γιαυτό αγχώνομαι λιγάκι. Έχω δύο αποβολές με κενούς σάκους στο παρελθόν. 

 

Μακάρι κορίτσι μου!! Και σε εσένα τα καλύτερα! Μια τεράστια χοριακη! 

αχχ κοριτσι μου!Δεν ήξερα την ιστορία σου....Συγχωρέστε με αλλά δεν έμπαινα συχνα...Να πανε όλα καλά σ εύχομαι και να ακούσεις σύντομα καρδούλα ΚΑΙ ΜΙΑ ΥΠΈΡΟΧΗ εγκυμοσύνη μέχρι να έρθει αγκαλιά το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Τελικά...είπα να ελέγξω να δω που βρίσκεται ο τράχηλος μου και...τσουπ να λίγο αίμα στα δάχτυλα μου!! Οπότε η κυρία θα έχει κατέβει μέχρι αύριο το πρωί κανονικά.....😥😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

...Τελικά...είπα να ελέγξω να δω που βρίσκεται ο τράχηλος μου και...τσουπ να λίγο αίμα στα δάχτυλα μου!! Οπότε η κυρία θα έχει κατέβει μέχρι αύριο το πρωί κανονικά.....😥😥😥

Τι να πω τώρα βρέ κορίτσι μου...😥Καθαρό αίμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Τι να πω τώρα βρέ κορίτσι μου...😥Καθαρό αίμα;;;

Ναι κανονικό, καθαρό, ζωντανό κόκκινο αίμα!!!! Τι να πεις......τι να πω....το είπα και στον σύζυγο και στεναχωρήθηκε κι αυτός...!! Πάμε για τον επόμενο κύκλο....Έχω και τα τεστ ωορρηξίας τώρα και θα κάνω όπως είπε η γιατρός. Μόλις δω θετικό, μετά από ένα 24ωρο θα παω να μου κάνει υπέρηχο να δούμε εάν όντως θα κάνω ωορρηξία.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Πήγα τη Δευτέρα που ήμουν 6 κ 1 και είδαμε μόνο σάκο. Γιαυτό αγχώνομαι λιγάκι. Έχω δύο αποβολές με κενούς σάκους στο παρελθόν. 

Όλα καλα να πάνε κούκλα μου....υπομονή και πολλές θετικές σκέψεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ναι κανονικό, καθαρό, ζωντανό κόκκινο αίμα!!!! Τι να πεις......τι να πω....το είπα και στον σύζυγο και στεναχωρήθηκε κι αυτός...!! Πάμε για τον επόμενο κύκλο....Έχω και τα τεστ ωορρηξίας τώρα και θα κάνω όπως είπε η γιατρός. Μόλις δω θετικό, μετά από ένα 24ωρο θα παω να μου κάνει υπέρηχο να δούμε εάν όντως θα κάνω ωορρηξία.......

Τουλάχιστον όμως είχες μια σωστή β φάση σε διάρκεια... Έτσι δεν είναι? Και τώρα με τα τεστ ωορρηξιας θα σιγουρευτείς ότι πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ναι κανονικό, καθαρό, ζωντανό κόκκινο αίμα!!!! Τι να πεις......τι να πω....το είπα και στον σύζυγο και στεναχωρήθηκε κι αυτός...!! Πάμε για τον επόμενο κύκλο....Έχω και τα τεστ ωορρηξίας τώρα και θα κάνω όπως είπε η γιατρός. Μόλις δω θετικό, μετά από ένα 24ωρο θα παω να μου κάνει υπέρηχο να δούμε εάν όντως θα κάνω ωορρηξία.......

Υπομονή κορίτσι μου και δύναμη....την επόμενη φορά...Προσπαθείς κι εσύ καιρό ε;;;Να κάνεις οτι σου πει η γιατρός και που θα πάει;;Θα έρθει και ο τυχερός μήνας...

Εγώ δεν έχω πει τίποτα του συζύγου...Δεν θέλω να τον ξεσηκώνω...Την Παρασκευή με το αχνό τέστ...ένας Θεός ξέρει πως κρατήθηκα...χαζογελούσα για να μην του δείξω το τεστ...Να μην απογοητεύεται κι εκείνος...Είμαι πολύ συγκρατημένη... 

Να πας για υπέρηχο..Κι εγώ το έκανα ένα διάστημα για να ελέγξω ωορρηξία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostef Ναι φαίνεται Καλή β φάση και λογικά αύριο θα πέσει και η θερμοκρασία μου στα πριν της ωορρηξιας επίπεδα!! @αννι θαυμαζω την αυτοσυγκατηση σου και έχω καλό προαίσθημα για σένα!!!! 2 χρόνια κλεισμένα προσπαθούμε.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Kostef Ναι φαίνεται Καλή β φάση και λογικά αύριο θα πέσει και η θερμοκρασία μου στα πριν της ωορρηξιας επίπεδα!! @αννι θαυμαζω την αυτοσυγκατηση σου και έχω καλό προαίσθημα για σένα!!!! 2 χρόνια κλεισμένα προσπαθούμε.....

 

Μην θαρρείς...κι εμείς τέσσερα..και με εξωσωματική ...Οσο για αυτοσυγκρατηση...εεε ενα δυο φορές τον ξεσήκωσα  άδικα και αποφάσισα να το μάθει όταν θα είναι εντελώς σίγουρο...οτι υπάρχει εγκυμοσύνη..Κουράγιο και δύναμη κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Πήγα τη Δευτέρα που ήμουν 6 κ 1 και είδαμε μόνο σάκο. Γιαυτό αγχώνομαι λιγάκι. Έχω δύο αποβολές με κενούς σάκους στο παρελθόν. 

 

Μακάρι κορίτσι μου!! Και σε εσένα τα καλύτερα! Μια τεράστια χοριακη! 

Πας σε δημόσιο ή σε ιδιωτικό?. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Γειά σου κορίτσι καλώς ήρθες!  Με το καλό να μη σου έρθει! Έχεις ψάξει καθόλου τις αποβολές με εξετάσεις? 

Καλως σας βρήκα!!ναι εννοείται πως το έχω ψάξει..έκανα μια θεραπεία,κ τώρα τους τελευταίους 3 μήνες προσπαθούμε πάλι..8 εβδομάδων πήγαινα κ είχε σταματήσει η καρδούλα..θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε,η fsh μου ήταν 1.41..πολυ χαμηλή,επηρεάζει κάπου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η αννι είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου είδες τα καφέ;;

Δεν μπορώ να το υπολογίσω έτσι γιατί ήμουν από εμβρυομεταφορα. 6 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα είδα καφέ. 3 μέρες πριν τη χοριακη. Θεωρητικά μπορείς να πεις ότι είδα καφέ 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν μπορώ να το υπολογίσω έτσι γιατί ήμουν από εμβρυομεταφορα. 6 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα είδα καφέ. 3 μέρες πριν τη χοριακη. Θεωρητικά μπορείς να πεις ότι είδα καφέ 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο 

Σε ευχαριστώ πολύ!Καταλαβα περίπου...εγω είδα 4 μέρες μετά την επαφή....Τώρα οτι και να ψάχνω...αυριο θα φανεί...Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Πας σε δημόσιο ή σε ιδιωτικό?. 

Τον υπέρηχο 6 κ 1 τον έκανα ιδιωτικά σε γιατρό με πολύ καλό υπέρηχο. 

Κορίτσια είχα άγχος για τη κατάσταση και πήγα σήμερα στο νοσοκομείο να με δουν. Δυστυχώς πάλι δεν είδαμε κάτι μέσα, είδε λεκιθικο αλλά όχι έμβρυο. Μου είπε να ξαναπάω τη Τετάρτη το πρωί να με δουν ξανά γιατί αν δεν δούμε κ τότε μιλάμε πάλι για κενό σάκο. Προετοίμαζα τον εαυτό μου τόσο καιρό αλλά όμως πίστευα ότι θα πάει καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμείς μόλις γυρίσαμε από το βουνό! Περάσαμε πολύ ωραία αλλά κουράστηκα αρκετά!

Είπα να σας στείλω άλλη μια φωτογραφία από τα υπέροχα μέρη μας!

IMG_20200920_133958.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τον υπέρηχο 6 κ 1 τον έκανα ιδιωτικά σε γιατρό με πολύ καλό υπέρηχο. 

Κορίτσια είχα άγχος για τη κατάσταση και πήγα σήμερα στο νοσοκομείο να με δουν. Δυστυχώς πάλι δεν είδαμε κάτι μέσα, είδε λεκιθικο αλλά όχι έμβρυο. Μου είπε να ξαναπάω τη Τετάρτη το πρωί να με δουν ξανά γιατί αν δεν δούμε κ τότε μιλάμε πάλι για κενό σάκο. Προετοίμαζα τον εαυτό μου τόσο καιρό αλλά όμως πίστευα ότι θα πάει καλά. 

Πήγαινε την Τετάρτη όπως σου είπανε να δείτε. Είσαι 7 εβδομάδων τώρα?? Γιατί ρε γαμωτο όμως να γίνεται αυτό?? Δεν υπάρχει κάποια εξήγηση? Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να δείτε την Τετάρτη έμβρυο..μα η χοριακη ήταν μια χαρά τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τον υπέρηχο 6 κ 1 τον έκανα ιδιωτικά σε γιατρό με πολύ καλό υπέρηχο. 

Κορίτσια είχα άγχος για τη κατάσταση και πήγα σήμερα στο νοσοκομείο να με δουν. Δυστυχώς πάλι δεν είδαμε κάτι μέσα, είδε λεκιθικο αλλά όχι έμβρυο. Μου είπε να ξαναπάω τη Τετάρτη το πρωί να με δουν ξανά γιατί αν δεν δούμε κ τότε μιλάμε πάλι για κενό σάκο. Προετοίμαζα τον εαυτό μου τόσο καιρό αλλά όμως πίστευα ότι θα πάει καλά. 

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι!Δεν ξέρω γιατί αλλά πιστεύω ότι όλα θα σου πάνε καλά!Η χοριακη σου πόσο είναι; διπλασιάζεται κανονικά;αν ήταν κενός ο σάκος θα συνέχιζε να διπλασιάζεται κανονικά;Το μηχάνημα στο νοσοκομείο ήταν οκ;Γιατί απ'όσο ξέρω είναι και λίγο αρχαία στα νοσοκομεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου εμείς μόλις γυρίσαμε από το βουνό! Περάσαμε πολύ ωραία αλλά κουράστηκα αρκετά!

Είπα να σας στείλω άλλη μια φωτογραφία από τα υπέροχα μέρη μας!

IMG_20200920_133958.jpg

Τι όμορφη φωτογραφία είναι αυτή;Μαγευτικό μέρος!Με όλο το θάρρος θα μπορούσες να μου πεις που βρίσκεται;Μόνο που την κοιτάζω αγκαλιάζει η ψυχούλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου εμείς μόλις γυρίσαμε από το βουνό! Περάσαμε πολύ ωραία αλλά κουράστηκα αρκετά!

Είπα να σας στείλω άλλη μια φωτογραφία από τα υπέροχα μέρη μας!

IMG_20200920_133958.jpg

Που είναι αυτό κορίτσι μου;;Πανέμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι!Δεν ξέρω γιατί αλλά πιστεύω ότι όλα θα σου πάνε καλά!Η χοριακη σου πόσο είναι; διπλασιάζεται κανονικά;αν ήταν κενός ο σάκος θα συνέχιζε να διπλασιάζεται κανονικά;Το μηχάνημα στο νοσοκομείο ήταν οκ;Γιατί απ'όσο ξέρω είναι και λίγο αρχαία στα νοσοκομεία.

Έχω μια άρνηση, δεν έχει νόημα να κάνω χοριακη τώρα. Ότι είναι θα το δούμε με τον υπέρηχο. Το μηχάνημα δεν ήταν ότι καλύτερο αλλά δε θέλω να στηρίξω ελπίδες εκεί. Θα ξαναπάω κ βλέπουμε αλλά το έχω δει το έργο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πήγαινε την Τετάρτη όπως σου είπανε να δείτε. Είσαι 7 εβδομάδων τώρα?? Γιατί ρε γαμωτο όμως να γίνεται αυτό?? Δεν υπάρχει κάποια εξήγηση? Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να δείτε την Τετάρτη έμβρυο..μα η χοριακη ήταν μια χαρά τι να πω..

Ναι η χοριακη ήταν τέλεια, δε ξέρω γιατί γίνεται μπορεί να είναι χρωμοσωμικες ανωμαλίες και να μην αναπτύσσεται έμβρυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Έχω μια άρνηση, δεν έχει νόημα να κάνω χοριακη τώρα. Ότι είναι θα το δούμε με τον υπέρηχο. Το μηχάνημα δεν ήταν ότι καλύτερο αλλά δε θέλω να στηρίξω ελπίδες εκεί. Θα ξαναπάω κ βλέπουμε αλλά το έχω δει το έργο. 

Δεν εννοούσα να κάνεις χοριακη τώρα,αλλά γενικά η χοριακη σου μέχρι όταν την παρακολουθούσες ανέβαινε κανονικά;Έχε πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ναι η χοριακη ήταν τέλεια, δε ξέρω γιατί γίνεται μπορεί να είναι χρωμοσωμικες ανωμαλίες και να μην αναπτύσσεται έμβρυο. 

Θετική σκέψη όσο μπορείς κορίτσι μου!!!Μην  μου στενοχωριέσαι προκαταβολικά και επηρεάζεις το νινάκι...Περίμενε μέχρι τον υπέρηχο...Μπορεί να είναι νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...