Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sova είπε:

Μια χαρά είναι μέχρι 34 νομίζω το κάνουμε ! Εγώ το έκανα χθες 32+6 

Α πολυ ωραια ακριβώς κ εγώ τότε θα το κάνω... εμείς μειναμε τώρα, τα κορίτσια γεννησαν!! Με το καλό😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Α πολυ ωραια ακριβώς κ εγώ τότε θα το κάνω... εμείς μειναμε τώρα, τα κορίτσια γεννησαν!! Με το καλό😍😍 

Μόνο οι δυο μας είμαστε ?? Με το καλό και καλά αποτελέσματα! Εγώ δεν ξέρω γιατί αλλά την χάρηκα αυτήν την εξέταση την έκανα σε άλλο κέντρο από τις άλλες και ήταν πολύ ευγενικές οι κυρίες εκεί και όλα ήταν και πολύ καλά ! Εύχομαι σούπερ αποτελέσματα και σε σένα και με το καλό τα ζουζουνακια μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Α πολυ ωραια ακριβώς κ εγώ τότε θα το κάνω... εμείς μειναμε τώρα, τα κορίτσια γεννησαν!! Με το καλό😍😍 

Κοριτσάκια μου γλυκά και εγώ το έκανα 32 +3  όποτε μια χαρά είναι.. Εχτες ήμουν στο νοσοκομείο το απόγευμα γιατί μ έπιασε έντονος πονος και είχα συσπάσεις. Είμαι ακριβώς 34 εβδομάδων.. Ο τράχηλος είναι σε άθλια κατάσταση καιρό γιατρός μ έβαλε να κάνω τις ενέσεις κορτιζόνης καλου κακου  και βλέπουμε. Τι να πω ας φτάσουμε μέχρι 36 και ας γεννήσω. Έκανα καρδιοτοκογραφημα και φάνηκε ότι κάνω συσπάσεις αρκετές αλλά ευτυχώς το μωρό είναι ψηλά ακόμα.. Εχω τρομοκρατηθεί και φοβάμαι παρα πολυ μην παθει κάτι το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά και εγώ το έκανα 32 +3  όποτε μια χαρά είναι.. Εχτες ήμουν στο νοσοκομείο το απόγευμα γιατί μ έπιασε έντονος πονος και είχα συσπάσεις. Είμαι ακριβώς 34 εβδομάδων.. Ο τράχηλος είναι σε άθλια κατάσταση καιρό γιατρός μ έβαλε να κάνω τις ενέσεις κορτιζόνης καλου κακου  και βλέπουμε. Τι να πω ας φτάσουμε μέχρι 36 και ας γεννήσω. Έκανα καρδιοτοκογραφημα και φάνηκε ότι κάνω συσπάσεις αρκετές αλλά ευτυχώς το μωρό είναι ψηλά ακόμα.. Εχω τρομοκρατηθεί και φοβάμαι παρα πολυ μην παθει κάτι το μωρό. 

Σου έδωσε κάποια αγωγή για τον τράχηλο;; Σε είχε ξάπλα;; Εφόσον είναι ψηλά το μωρό είσαι καλά! Μου έχουν πει ότι από την 34 εβδομάδα και μετά είναι μια χαρά βιώσιμα τα μωράκια χωρίς προβλήματα.. προσπάθησε να ηρεμήσεις για να το βοηθήσεις! Θα δεις ότι θα φτάσεις μια χαρά στον μήνα σου..Είμαι κ εγώ ξάπλα λόγω τραχήλου οπότε σε καταλαβαίνω.. βέβαια στην τελευταία εξέταση τον μετρήσαμε 3 εκατοστά που θεωρείται μια χαρά αλλά εξακολουθώ να ξαπλώνω..

Doppler έκλεισα κ εγώ 32+6 αλλά έχω ακόμη..είμαι 24+2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sova είπε:

Μόνο οι δυο μας είμαστε ?? Με το καλό και καλά αποτελέσματα! Εγώ δεν ξέρω γιατί αλλά την χάρηκα αυτήν την εξέταση την έκανα σε άλλο κέντρο από τις άλλες και ήταν πολύ ευγενικές οι κυρίες εκεί και όλα ήταν και πολύ καλά ! Εύχομαι σούπερ αποτελέσματα και σε σένα και με το καλό τα ζουζουνακια μας 

Ευχαριστώ παρα πολυυυ!! Κ εγώ άλλου κάνω τις μεγάλες εξετάσεις κ πραγματι τις, χαίρομαι γιατί βλέπω 3D φάτσες χαχα!!! Ναι ναι με το καλό λοιπόν, η σειρά σου κ ακολουθώ κ εγώ.. 30+4 σήμερα είμαι.. Θα με δει σ 2 βδομάδες κ θα κανονίσουμε ραντεβου.. Εγώ έχω κοριτσάκια εσυ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά και εγώ το έκανα 32 +3  όποτε μια χαρά είναι.. Εχτες ήμουν στο νοσοκομείο το απόγευμα γιατί μ έπιασε έντονος πονος και είχα συσπάσεις. Είμαι ακριβώς 34 εβδομάδων.. Ο τράχηλος είναι σε άθλια κατάσταση καιρό γιατρός μ έβαλε να κάνω τις ενέσεις κορτιζόνης καλου κακου  και βλέπουμε. Τι να πω ας φτάσουμε μέχρι 36 και ας γεννήσω. Έκανα καρδιοτοκογραφημα και φάνηκε ότι κάνω συσπάσεις αρκετές αλλά ευτυχώς το μωρό είναι ψηλά ακόμα.. Εχω τρομοκρατηθεί και φοβάμαι παρα πολυ μην παθει κάτι το μωρό. 

Βαστα γερά φιλενάδα!!!! Είπαμε, εμείς δίκλινο θα κλεισουμε.. Περίμενε!!! Όλα καλά θα πανε, ξεκουραση μέχρι τέλους...καλα έκανες με τις ενέσεις κ μένα θα Μ τις βάλει την επόμενη φορά που θα με δει.. Αντε ένα ένα να παιρνουν το δρόμο τους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Σου έδωσε κάποια αγωγή για τον τράχηλο;; Σε είχε ξάπλα;; Εφόσον είναι ψηλά το μωρό είσαι καλά! Μου έχουν πει ότι από την 34 εβδομάδα και μετά είναι μια χαρά βιώσιμα τα μωράκια χωρίς προβλήματα.. προσπάθησε να ηρεμήσεις για να το βοηθήσεις! Θα δεις ότι θα φτάσεις μια χαρά στον μήνα σου..Είμαι κ εγώ ξάπλα λόγω τραχήλου οπότε σε καταλαβαίνω.. βέβαια στην τελευταία εξέταση τον μετρήσαμε 3 εκατοστά που θεωρείται μια χαρά αλλά εξακολουθώ να ξαπλώνω..

Doppler έκλεισα κ εγώ 32+6 αλλά έχω ακόμη..είμαι 24+2!

Κοριτσι, εσυ πως είσαι? Βλέπω τα νέα σου... Με το καλό κ σ σένα.. Προγεστερονη κ ξαπλα για τον τράχηλο. Εμένα ήταν 35 την προηγουμενη βδομάδα αλλά έχω χαμηλό πλακουντα στη μια μπεμπα.. Κ αυτή χαμηλά είναι κ έχει αφήσει την αδελφή της να αλωνίζει πανω🤣🤣 30+4 υπομονή σε όλες😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Σου έδωσε κάποια αγωγή για τον τράχηλο;; Σε είχε ξάπλα;; Εφόσον είναι ψηλά το μωρό είσαι καλά! Μου έχουν πει ότι από την 34 εβδομάδα και μετά είναι μια χαρά βιώσιμα τα μωράκια χωρίς προβλήματα.. προσπάθησε να ηρεμήσεις για να το βοηθήσεις! Θα δεις ότι θα φτάσεις μια χαρά στον μήνα σου..Είμαι κ εγώ ξάπλα λόγω τραχήλου οπότε σε καταλαβαίνω.. βέβαια στην τελευταία εξέταση τον μετρήσαμε 3 εκατοστά που θεωρείται μια χαρά αλλά εξακολουθώ να ξαπλώνω..

Doppler έκλεισα κ εγώ 32+6 αλλά έχω ακόμη..είμαι 24δεν 

Ποτε δεν μ έβαλε ξαπλα και πηγα σε δυο γιατρους και μου είπε  απλά ξεκουραση  και vasclor και φουλ μαγνήσιο.. Γενικώς μια χαρά περασε ο καιρός από 5 5 μηνών.. Κάναμε και ενεσουλες και περιμενουμε .. Πέμπτη ξανά έχω ραντεβου και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Βαστα γερά φιλενάδα!!!! Είπαμε, εμείς δίκλινο θα κλεισουμε.. Περίμενε!!! Όλα καλά θα πανε, ξεκουραση μέχρι τέλους...καλα έκανες με τις ενέσεις κ μένα θα Μ τις βάλει την επόμενη φορά που θα με δει.. Αντε ένα ένα να παιρνουν το δρόμο τους!! 

Μακάρι να ημαστε μαζί φιλεναδα και γερά τα μωράκια μας. Τίποτα άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσι, εσυ πως είσαι? Βλέπω τα νέα σου... Με το καλό κ σ σένα.. Προγεστερονη κ ξαπλα για τον τράχηλο. Εμένα ήταν 35 την προηγουμενη βδομάδα αλλά έχω χαμηλό πλακουντα στη μια μπεμπα.. Κ αυτή χαμηλά είναι κ έχει αφήσει την αδελφή της να αλωνίζει πανω🤣🤣 30+4 υπομονή σε όλες😍😍😍

Αχ αυτά τα μωράκια...κάνουν τη ζωή τους εκεί μέσα κ αγχώνουν εμάς 😂😂 με το καλό να κρατήσεις τα μωράκια σου..λίγο έμεινε!! Εγώ στην αρχή έπαθα ένα σοκ και έτρεμα σε κάθε κίνηση γιατί δεν είχα τέτοια θέματα στην πρώτη εγκυμοσύνη, αλλά τώρα που με μέτρησε ξανά ηρέμησα λίγο!! Απλά με έχει στην ξάπλα..μετράω τις ημέρες σαν τους φαντάρους για να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες..

@Σταυρι εμένα ο εμβρυολογος μου είπε απλά να περιορίσω δραστηριότητες αλλά ο γιατρός μου ήταν πιο αυστηρός κ εγώ από τον φόβο μου έκανα ότι μου είπε.. ευτυχώς θα πάω πάλι σύντομα κ έχω κάτι να περιμένω!! Κράτα γερά εσύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ αυτά τα μωράκια...κάνουν τη ζωή τους εκεί μέσα κ αγχώνουν εμάς 😂😂 με το καλό να κρατήσεις τα μωράκια σου..λίγο έμεινε!! Εγώ στην αρχή έπαθα ένα σοκ και έτρεμα σε κάθε κίνηση γιατί δεν είχα τέτοια θέματα στην πρώτη εγκυμοσύνη, αλλά τώρα που με μέτρησε ξανά ηρέμησα λίγο!! Απλά με έχει στην ξάπλα..μετράω τις ημέρες σαν τους φαντάρους για να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες..

@Σταυρι εμένα ο εμβρυολογος μου είπε απλά να περιορίσω δραστηριότητες αλλά ο γιατρός μου ήταν πιο αυστηρός κ εγώ από τον φόβο μου έκανα ότι μου είπε.. ευτυχώς θα πάω πάλι σύντομα κ έχω κάτι να περιμένω!! Κράτα γερά εσύ!!!

Ολα καλα θα πάνε!!! Έχεις βέβαια κ το μικράκι σου το άλλο κ είναι πιο δυσκολο αλλά πραγματικα ο καναπές είναι σωτήριος για τον τράχηλο.. Υπομονή μέχρι να τα παρουμε αγκαλιτσα.. 😍😍 ακριβώς όπως το είπες σα τους φαντάρους κ εγώ🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά και εγώ το έκανα 32 +3  όποτε μια χαρά είναι.. Εχτες ήμουν στο νοσοκομείο το απόγευμα γιατί μ έπιασε έντονος πονος και είχα συσπάσεις. Είμαι ακριβώς 34 εβδομάδων.. Ο τράχηλος είναι σε άθλια κατάσταση καιρό γιατρός μ έβαλε να κάνω τις ενέσεις κορτιζόνης καλου κακου  και βλέπουμε. Τι να πω ας φτάσουμε μέχρι 36 και ας γεννήσω. Έκανα καρδιοτοκογραφημα και φάνηκε ότι κάνω συσπάσεις αρκετές αλλά ευτυχώς το μωρό είναι ψηλά ακόμα.. Εχω τρομοκρατηθεί και φοβάμαι παρα πολυ μην παθει κάτι το μωρό. 

Κοριτσάκι μου είσαι σε εβδομάδα ασφαλείας κ τώρα να γεννήσεις όλα καλά θα πάνε!! Να ξέρεις όμως ότι αν ανησυχούσε τόσο ο γιατρός θα σε κρατούσαν μέσα στο νοσοκομείο για παρακολούθηση. Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά κ θα γεννήσεις ένα υγιέστατο μωρακι!! Εσυ ξεκουράσου κ να σκέφτεσαι θετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Να σας ζήσουν, να είναι γερά και καλότυχα!! Τι ευλογία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Να σου ζήσουν κορίτσι μου. Τέλεια τα μωράκια σου σε κιλάκια!!! Μπράβο σας... Κοίτα τα κοίτα τα δικά σου είναι❤❤❤  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Να σου ζήσουν κορίτσι μου..  Γερά και καλοτυχα μωρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Έκλεισε πολύ όμορφα αυτό το ταξίδι! Να είναι γερά και τυχερά και εσείς να τα καμαρώνετε! 
Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις για προσαρμογή με  δίδυμα στο σπιτι  σε συνδυασμό με μεγαλύτερο αδερφάκι!! 
Όλα να πάνε καλά εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να σου ζήσουν τα μωρούλια σου!! Γερά, δυνατά κ καλότυχα !! Σούπερ είναι τα κιλά τους. Εσυ είσαι καλά; Ότι χρειαστείς κ μπορούμε εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2021 at 6:09 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Πολυ ησυχία.. Γεννησατε κ τρέχετε🥰🥰😊 σήμερα θα γέννησε κ η @Antelope έτσι? Με το καλό σε όλες!! 

Να σας ρωτησω ντόμπλερ ποτε κάνατε? Εγώ πήρα να κλείσω αλλά θα λείπει κ βάλαμε ραντεβου σε 2 βδομάδες όταν θα είμαι 32+5. Συμφώνησε ο γιατρός μου αλλά Μ φάνηκε μακρινό χαχχ.. 

Οντως εχει τρεξιμο με τα διδυμα :-)  
30 +4 εκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Μπραβο! Τελεια κιλα & τελεια ολα! Ειδες τα θαυματακια μας ..πως να το πιστέψουμε;γερα και Τυχερα να ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οντως εχει τρεξιμο με τα διδυμα :-)  
30 +4 εκανα.

Τελικά κορίτσι εσυ βρήκες κοπέλα για βοήθεια? Μένει μαζί σας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γέννησα κορίτσια μου! Όλα πήγαν καλά. Τα μωρά 2650&2700 ευτυχώς δεν χρειάστηκαν έξτρα παρακολούθηση. Η καισαρική δεν μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε, αν εξαιρέσουμε την πρώτη μέρα. Τώρα τα κοιτάζω, είναι πολύ ήρεμα και όμορφα και δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι είναι δικά μου. Με το καλο στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όσες έχουν ήδη τα μωράκια τους. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή 🥰

Να σας ζήσουν 💞💞💞💞💞 να είναι γερά και ευτυχισμένα 💖💖 μια χαρά γεννήθηκαν!! Καλή ανάρρωση σε εσένα και καλή προσαρμογή στο σπίτι..να μας πεις εντυπώσεις από τον μικρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Τελικά κορίτσι εσυ βρήκες κοπέλα για βοήθεια? Μένει μαζί σας? 

Με βοηθα η πεθερα και  ο αντρας μου πολυ..ελληνιδα δυσκολο να βρω να μεινει μαζι μας..και να εχει εμπειρια κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Με βοηθα η πεθερα και  ο αντρας μου πολυ..ελληνιδα δυσκολο να βρω να μεινει μαζι μας..και να εχει εμπειρια κλπ 

Καλυτερα έτσι πιστευω.. Μια χαρά βοήθεια έχεις κ θα τα καταφέρεις!! Θα είστε κ πιο άνετα. Εγώ δε θα μπορουσα να το κάνω.. 😇❤ φιλιά στα μικρουλια σου.. 

Κορίτσια δε μας είπατε όσες γεννησατε τα διδυμάκια σας μοιάζουν??

Επεξεργάστηκε από lactaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ευχαριστώ παρα πολυυυ!! Κ εγώ άλλου κάνω τις μεγάλες εξετάσεις κ πραγματι τις, χαίρομαι γιατί βλέπω 3D φάτσες χαχα!!! Ναι ναι με το καλό λοιπόν, η σειρά σου κ ακολουθώ κ εγώ.. 30+4 σήμερα είμαι.. Θα με δει σ 2 βδομάδες κ θα κανονίσουμε ραντεβου.. Εγώ έχω κοριτσάκια εσυ?? 

Εγώ έχω ένα και ένα !με το καλό κορίτσι μου να έρθουν τα κοριτσάκια σου στην ώρα τους και να είναι γερά και τυχερά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...