Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Εξάλλου οι έγκυες απαγορεύεται!και δε θα είμαστε έγκυες τότε! Όλα καλά θα πάνε.. Έχει εξελιχθεί η επιστήμη.. Δε χρειάζονται τόσα χρόνια δοκιμών πλέον.. Μη ξεχνάμε ότι το εμβόλιο της γρίπης κάθε χρόνο έρχεται καινούριο αλλά το κάνουμε αδιαμαρτυρητα γτ είπαν ότι πρέπει! Επίσης εμείς είμαστε οι πρώτες που πρέπει να αγαπάμε την επιστήμη!!!! Με αυτή γινόμαστε μανούλες!!!! ❤️❤️❤️❤️ Αααα εμένα δε μ χωράνε κούνιες στο δωμάτιο οπότε θα βάλω 2 λικνα.. Φωλιές στο κρεβάτι φοβάμαι.. Θεωρώ ότι ακόμη κ η 1ωρα ύπνου θα χάνεται αν κάνω συγκοιμηση κ δε θέλω.. 

Ναι κατάλαβα καλά θα κάνεις .. εμένα χωράει νομίζω κούνια αλλά ξέρεις τι απ' ότι είδα βγαίνει όλο το πάνω μέρος κ μένει σα λίκνο το στρώμα δλδ με τη βάση του κρεβατιού.. σα λίκνο.. φωλιές το είχα σκεφτεί κ εγώ αλλά δε θέλω να τα έχω στο πάτωμα χαχαχα οπότε κάτι πρέπει να βρω να ανέβει στο ύψος του κρεβατιού.. γενικά άμα πάρουμε όλα αυτά δε θα χωράμε 🏠🏡 χαχαα!! Ούτε εγώ θέλω συγκοιμηση γιατί μετά δε θα ξεκολλάνε κ ούτε θα κοιμόμαστε όπως είπες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Είναι για στρωματάκι 60x120 όπως κ σχεδόν όλα τα παρκοκρεβατα. Δεν έχει έρθει ακόμα αλλά επειδη έχω απλό παρκοκρεβατο κ το άνοιξα για τους πρώτους 2-3 μήνες θα χωράνε. Για παραπάνω δεν είμαστε ούτως ή άλλως μέχρι 15 κιλά σηκώνει. Όσον αφορά το εμβόλιο προφανώς κ συμφωνώ απόλυτα με τη @melodyy όταν έρθει η σειρά μας κ εφόσον έχω το οκ από τους γιατρούς προσωπικά θα πάω τρέχοντας να το κάνω. Αν υπάρχουν μακροχρόνιες παρενέργειες θα φανούν σε 10-20 χρόνια.. Οτιδήποτε άλλο θα φαινόταν ήδη δεν ξεκίνησαν εχθές οι δοκιμές. Ούτε δίνονται οι εγκρίσεις για ψύλλου πήδημα. Προσωπική μου άποψη πάντα κορίτσια 

Πάντα υπάρχουν παρενέργειες κ στο πιο απλό φάρμακο... Αλλά είναι τοοοοσο μικρά τα ποσοστά σε όλα τα εμβόλια (κ σε όλα τα φάρμακα γενικά) που αξίζει το ρίσκο... Τώρα άμα είμαι το 0,0κατι που θα συμβεί η στραβή εντάξει τι να πω... Ο Θεός βοηθός... Θεωρώ ότι τα οφέλη είναι πολυυυύ περισσότερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι κατάλαβα καλά θα κάνεις .. εμένα χωράει νομίζω κούνια αλλά ξέρεις τι απ' ότι είδα βγαίνει όλο το πάνω μέρος κ μένει σα λίκνο το στρώμα δλδ με τη βάση του κρεβατιού.. σα λίκνο.. φωλιές το είχα σκεφτεί κ εγώ αλλά δε θέλω να τα έχω στο πάτωμα χαχαχα οπότε κάτι πρέπει να βρω να ανέβει στο ύψος του κρεβατιού.. γενικά άμα πάρουμε όλα αυτά δε θα χωράμε 🏠🏡 χαχαα!! Ούτε εγώ θέλω συγκοιμηση γιατί μετά δε θα ξεκολλάνε κ ούτε θα κοιμόμαστε όπως είπες... 

Αχ αυτό ξαναπεστο... Σαν παζάρι θα ήμαστε.... Πάρε παρε παρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς κορίτσια θα πάρουμε μπαγκαζιερα γιατι το πορτ μπαγκάζ γέμισε με το καρότσι!!!! Όσον αφορά για το σπίτι γίνεται χαμός, ίσα που θα χωράμε να περνάμε στα δωμάτια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μεγάλο θέμα ο ύπνος γενικά. Μπορεί να μην το καταλαβαίνουμε τώρα αλλά η έλλειψη ύπνου μπορεί να μας αλλάξει τον τρόπο που σκεφτομαστε/ αντιδρούμε/συμπεριφερόμαστε. Πάντως αν κρίνω από τον μεγάλο μου, ο μόνος τρόπος για να εξασφαλίσουμε λίγο ύπνο ήταν η συγκοίμιση. Και εγώ δεν ήμουν υπέρ στην αρχή κυρίως για λόγους ασφαλείας αλλά στην πράξη αλλαξαν πολλά. Τώρα με τα δίδυμα ξέρω ότι θα είναι πολύ διαφορετικά. Το μονο που εύχομαι είναι να είναι εύκολα στον ύπνο. Αυτό το να κοιμάται μόνο στην αγκαλιά και μόλις πας να το ακουμπήσεις στο κρεβατακι του να ξυπνάει κλαίγοντας και πάλι απ την αρχή..... Με τα δίδυμα απλά δεν γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχ κορίτσια μεγάλο θέμα ο ύπνος γενικά. Μπορεί να μην το καταλαβαίνουμε τώρα αλλά η έλλειψη ύπνου μπορεί να μας αλλάξει τον τρόπο που σκεφτομαστε/ αντιδρούμε/συμπεριφερόμαστε. Πάντως αν κρίνω από τον μεγάλο μου, ο μόνος τρόπος για να εξασφαλίσουμε λίγο ύπνο ήταν η συγκοίμιση. Και εγώ δεν ήμουν υπέρ στην αρχή κυρίως για λόγους ασφαλείας αλλά στην πράξη αλλαξαν πολλά. Τώρα με τα δίδυμα ξέρω ότι θα είναι πολύ διαφορετικά. Το μονο που εύχομαι είναι να είναι εύκολα στον ύπνο. Αυτό το να κοιμάται μόνο στην αγκαλιά και μόλις πας να το ακουμπήσεις στο κρεβατακι του να ξυπνάει κλαίγοντας και πάλι απ την αρχή..... Με τα δίδυμα απλά δεν γίνεται 

Δε ξέρω εύχομαι να μη συμβεί... Γενικά πάντως κ από φίλες μ έχω ακούσει ότι αν το έχεις στο κρεβάτι δεν κοιμάσαι με τπτ... Κ πράγματι κοιμασαι μπορεί λίγο αλλα ξεκουραστα (πιο βαθιά ίσως;) όταν φεύγει εντελώς από το δωμάτιο... Αντε να δούμε τι μας επιφυλάσσουν τα "αγγελούδια" μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ακριβώς τις ίδιες απορίες έχουμε.. σε άλλο δωμάτιο δε θέλω να πάω γιατί θα χαθώ κ με τον άντρα μου χαχα άσε που θέλω κ μια βοηθεια τη νύχτα.. αυτό που σκέφτηκα για αρχή είναι η τις καλαθουνες δίπλα μου η να πάρω το ένα κρεβατάκι τους με βγαλμένο κάγκελο κ να τα βάλω δίπλα μου αλλά σε αντιθετη μερια..το ένα πάνω το άλλο κατω.. Δε θα χωράνε υποθέτω για πολύ καιρό αλλά τουλάχιστον να γίνει η αρχή.. σε λίκνο πάλι δε θα χωράνε .. οπότε μονόδρομος.χαχα!!!

Αχ τι μπέρδεμα! Δεν μιλησα ακόμα και με παιδίατρο μπας κ βγάλω καμιά ακρη. Τελικά καλά που μου έδειξες αυτο το καρότσι που θα πάρεις! Σκεφτηκαμε να παρουμε το ίδιο ή μηπως πάμε σε 2 σε 1. Αλλά με ξεμπέρδεψες και το είδαμε αλλιως! Ευχαριστωω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Αχ τι μπέρδεμα! Δεν μιλησα ακόμα και με παιδίατρο μπας κ βγάλω καμιά ακρη. Τελικά καλά που μου έδειξες αυτο το καρότσι που θα πάρεις! Σκεφτηκαμε να παρουμε το ίδιο ή μηπως πάμε σε 2 σε 1. Αλλά με ξεμπέρδεψες και το είδαμε αλλιως! Ευχαριστωω!! 

Χαχαχα χαίρομαι!!! Είναι πράγματι πολύ όμορφο.. α σκέφτεσαι χωρίς τα αβγα!?? Θα πάρεις όμως έξτρα για το αμάξι.. άντε να το παραγγείλεις να το δούμε όταν έρθει λογικά θα σου έρθει πρώτο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχα χαίρομαι!!! Είναι πράγματι πολύ όμορφο.. α σκέφτεσαι χωρίς τα αβγα!?? Θα πάρεις όμως έξτρα για το αμάξι.. άντε να το παραγγείλεις να το δούμε όταν έρθει λογικά θα σου έρθει πρώτο.. 

Αχ παλι μπερδεύτηκα! Τι εννοεις εξτρα για το αμαξι να παρω; Δευτερα θα παραγγειλουμε θα ενημερωσω ποτε θα ερθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi 89 είπε:

Αχ παλι μπερδεύτηκα! Τι εννοεις εξτρα για το αμαξι να παρω; Δευτερα θα παραγγειλουμε θα ενημερωσω ποτε θα ερθει!

Ναι τα αβγά που βλέπεις στο καρότσι κουμπωνουν κ στο αμάξι καθίσματακια είναι.. αν δε τα συμπεριλάβεις θα πάρεις έξτρα καθίσματα αυτοκινήτου.. πως θα κάνετε τις βόλτες σας χαχαχ👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι τα αβγά που βλέπεις στο καρότσι κουμπωνουν κ στο αμάξι καθίσματακια είναι.. αν δε τα συμπεριλάβεις θα πάρεις έξτρα καθίσματα αυτοκινήτου.. πως θα κάνετε τις βόλτες σας χαχαχ👶👶

Τι δυσκολες λέξεις! Να ρωτησω παλι κάτι! Αφού ειναι 3 σε 1, έτσι κ αλλιως μέσα δεν ειναι τα καθισματάκια; Τα βλεπουμε τωρα στην φωτο! Γιαυτο ρωταω! Μηπως δεν βλεπουμε κάτι; Το ενα ειναι αυτο η καλαθούνα, το άλλο τα καθισματάκια και το τριτο αυτα που ειναι να καθονται απο λιγο πιο μετα. Καλά τα λεω; Χριστέ μου κοντευω να γεννησω κ ακόμα να καταλαβω τις εννοιες κ την χρησιμότητα του κάθε πράγματος! Βοήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi 89 είπε:

Τι δυσκολες λέξεις! Να ρωτησω παλι κάτι! Αφού ειναι 3 σε 1, έτσι κ αλλιως μέσα δεν ειναι τα καθισματάκια; Τα βλεπουμε τωρα στην φωτο! Γιαυτο ρωταω! Μηπως δεν βλεπουμε κάτι; Το ενα ειναι αυτο η καλαθούνα, το άλλο τα καθισματάκια και το τριτο αυτα που ειναι να καθονται απο λιγο πιο μετα. Καλά τα λεω; Χριστέ μου κοντευω να γεννησω κ ακόμα να καταλαβω τις εννοιες κ την χρησιμότητα του κάθε πράγματος! Βοήθεια!

Μισό να δω κ θα σ πω. Γιατί μπορεί να έχεις δίκιο. Σε κάποια καροτσια που έβλεπα το ζητάς έξτρα έχει επιλογή  κ ανεβαίνει λίγο η τιμή.. σ αυτό μπορεί πράγματι να είναι μαζί εξ αρχής.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Τι δυσκολες λέξεις! Να ρωτησω παλι κάτι! Αφού ειναι 3 σε 1, έτσι κ αλλιως μέσα δεν ειναι τα καθισματάκια; Τα βλεπουμε τωρα στην φωτο! Γιαυτο ρωταω! Μηπως δεν βλεπουμε κάτι; Το ενα ειναι αυτο η καλαθούνα, το άλλο τα καθισματάκια και το τριτο αυτα που ειναι να καθονται απο λιγο πιο μετα. Καλά τα λεω; Χριστέ μου κοντευω να γεννησω κ ακόμα να καταλαβω τις εννοιες κ την χρησιμότητα του κάθε πράγματος! Βοήθεια!

Λοιπόν, αυτή την επιλογή που σου επισυνάπτω πρόσεξε την αν υπάρχει στα καροτσια που θα επιλέξεις.. σ αυτό που θέλω να πάρω εγώ είναι όλα μέσα καλά το κατάλαβες  , επιλέγεις απλά χρωμα... στο άλλο που Μ είχες στείλει χθες πχ την είχε την επιλογή αυτή που σ στειλα δλδ τώρα...

Screenshot_2020-12-12-21-43-12-600_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Λοιπόν, αυτή την επιλογή που σου επισυνάπτω πρόσεξε την αν υπάρχει στα καροτσια που θα επιλέξεις.. σ αυτό που θέλω να πάρω εγώ είναι όλα μέσα καλά το κατάλαβες  , επιλέγεις απλά χρωμα... στο άλλο που Μ είχες στείλει χθες πχ την είχε την επιλογή αυτή που σ στειλα δλδ τώρα...

Screenshot_2020-12-12-21-43-12-600_com.android.chrome.jpg

Α κατάλαβα τι λες! Οκ νομιζω το ειδαμε στις επιλογές οτι τα έχει  ήδη μεσα Τα καθισματάκια. Άρα θα παρουμε το ιδιο με τα παντα μεσα.. αντε ωραια! Εμενα μου αρεσει το μαυρο χρυσο. Εσεις ποιο σκεφτεστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi 89 είπε:

Α κατάλαβα τι λες! Οκ νομιζω το ειδαμε στις επιλογές οτι τα έχει  ήδη μεσα Τα καθισματάκια. Άρα θα παρουμε το ιδιο με τα παντα μεσα.. αντε ωραια! Εμενα μου αρεσει το μαυρο χρυσο. Εσεις ποιο σκεφτεστε;

Εμείς αν κ δεν έχουμε καταλήξει ακόμα σκεφτόμαστε το νούμερο 7. Γκρι είναι .. όλα ωραία είναι κ το πέτρολ ωραίο αλλά πολύ τολμηρο Μ αρέσει μόνο να το βλέπω χαχαχ... Κ το μαύρο χρυσό είναι ωραίο αλλά είπα μήπως πέσει πολύ μαυρίλα.. το έχεις δει ότι είναι δέρμα κ όχι ύφασμα έτσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εμείς αν κ δεν έχουμε καταλήξει ακόμα σκεφτόμαστε το νούμερο 7. Γκρι είναι .. όλα ωραία είναι κ το πέτρολ ωραίο αλλά πολύ τολμηρο Μ αρέσει μόνο να το βλέπω χαχαχ... Κ το μαύρο χρυσό είναι ωραίο αλλά είπα μήπως πέσει πολύ μαυρίλα.. το έχεις δει ότι είναι δέρμα κ όχι ύφασμα έτσι??

Α ωραιο κ το 07! Αχ το πετρολ κ μενα μου αρεσε αλλά ναι τολμηρο! Το 01 κλασσικο! Το διάβασα γιατί μην φανταστείς ότι απο τις εικόνες καταλαβα και πολλά! Αχ μακάρι να μας βολέψει! Καλά εμεις στην επαρχία που μενουμε δεν θα γράψουμε και χιλιόμετρα! Οπότε δεν αγχώνομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Τι δυσκολες λέξεις! Να ρωτησω παλι κάτι! Αφού ειναι 3 σε 1, έτσι κ αλλιως μέσα δεν ειναι τα καθισματάκια; Τα βλεπουμε τωρα στην φωτο! Γιαυτο ρωταω! Μηπως δεν βλεπουμε κάτι; Το ενα ειναι αυτο η καλαθούνα, το άλλο τα καθισματάκια και το τριτο αυτα που ειναι να καθονται απο λιγο πιο μετα. Καλά τα λεω; Χριστέ μου κοντευω να γεννησω κ ακόμα να καταλαβω τις εννοιες κ την χρησιμότητα του κάθε πράγματος! Βοήθεια!

Ποσο σε καταλαβαίνω🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ποσο σε καταλαβαίνω🤣🤣🤣🤣

Χαχαχα και συ νεα στο κλαμπ; Εγω νομιζα θα βρεθει καποιος θα μου πει θα παρεις αυτο κ το άλλο. Δεν βρέθηκε.. λεω αντε ας διαβασω. Δεν εβγαλα κ πολλη ακρη γιατι ο καθενας βολευεται με διαφορετικα πράγματα.. ενα μπερδεμα στο μυαλο μου γενικώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Χαχαχα και συ νεα στο κλαμπ; Εγω νομιζα θα βρεθει καποιος θα μου πει θα παρεις αυτο κ το άλλο. Δεν βρέθηκε.. λεω αντε ας διαβασω. Δεν εβγαλα κ πολλη ακρη γιατι ο καθενας βολευεται με διαφορετικα πράγματα.. ενα μπερδεμα στο μυαλο μου γενικώς

Αστα να πάνε εγώ παλι έχω τρελό άγχος για τα ρουχα λέω τώρα τι θα κάνω μ αυτά;; πως θα ξέρω τι πρεπει να βάλει;; ένα χάος στο κεφαλι μου ευτυχώς είχε Ρόκκο στο mega σήμερα και ξεχαστηκα🥰🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου βγήκα από την εντατική. Ευτυχώς ξεπεράστηκε ο κίνδυνος και σταθεροποιηθηκε το νάτριο. Επίσης μεταφέρθηκα πάλι πίσω στην πόλη που μένω. Λόγικα τις επόμενες 2-3 μέρες θα πάρω εξιτήριο. Σκέφτομαι να πάρω το αεροπλάνο και να έρθω Ελλάδα. Έχω τρομάξει πολύ και αμφιβαλλω εάν αντέχω να μείνω άλλο στην Γερμανία. Η κατάσταση είναι τραγική.🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου βγήκα από την εντατική. Ευτυχώς ξεπεράστηκε ο κίνδυνος και σταθεροποιηθηκε το νάτριο. Επίσης μεταφέρθηκα πάλι πίσω στην πόλη που μένω. Λόγικα τις επόμενες 2-3 μέρες θα πάρω εξιτήριο. Σκέφτομαι να πάρω το αεροπλάνο και να έρθω Ελλάδα. Έχω τρομάξει πολύ και αμφιβαλλω εάν αντέχω να μείνω άλλο στην Γερμανία. Η κατάσταση είναι τραγική.🙁

Δόξα τω Θεω κορίτσι μου!! Περαστικά!! Από θέμα γιατρών ή από θέμα κορονοϊού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου βγήκα από την εντατική. Ευτυχώς ξεπεράστηκε ο κίνδυνος και σταθεροποιηθηκε το νάτριο. Επίσης μεταφέρθηκα πάλι πίσω στην πόλη που μένω. Λόγικα τις επόμενες 2-3 μέρες θα πάρω εξιτήριο. Σκέφτομαι να πάρω το αεροπλάνο και να έρθω Ελλάδα. Έχω τρομάξει πολύ και αμφιβαλλω εάν αντέχω να μείνω άλλο στην Γερμανία. Η κατάσταση είναι τραγική.🙁

Μπραβο κοριτσι μου δοξα τω θεω !συμφωνω αυτο θα εκανα στη θεση σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου βγήκα από την εντατική. Ευτυχώς ξεπεράστηκε ο κίνδυνος και σταθεροποιηθηκε το νάτριο. Επίσης μεταφέρθηκα πάλι πίσω στην πόλη που μένω. Λόγικα τις επόμενες 2-3 μέρες θα πάρω εξιτήριο. Σκέφτομαι να πάρω το αεροπλάνο και να έρθω Ελλάδα. Έχω τρομάξει πολύ και αμφιβαλλω εάν αντέχω να μείνω άλλο στην Γερμανία. Η κατάσταση είναι τραγική.🙁

Αχ μπράβο βρε κορίτσι, χαίρομαι που πάνε καλά τα πράγματα. Έχεις γιατρό στην Ελλάδα να σε αναλάβει τώρα; Αν δεν τίθεται θέμα να γεννήσεις άμεσα, δηλαδή μέσα στις επόμενες μέρες, Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να έρθεις. Πάρε τον γιατρό που εμπιστεύεσαι στην Ελλάδα και συζήτησε το. Είναι βασικό να νιώθεις ασφάλεια.  

Τα μωρά πως ειναι; όταν σου κάνανε κολπική με το χέρι πώς τον είδαν τον τράχηλο; και πόσων εβδομαδων είσαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δόξα τω Θεω κορίτσι μου!! Περαστικά!! Από θέμα γιατρών ή από θέμα κορονοϊού; 

Γιατρών.. Δεν ξέρω που θα καταλήξω πάλι εάν έρθουμε στο νοσοκομείο και δεν έχει θέσεις. Θα μας στείλουν πάλι κάπου που μπορεί να μου κάνουν ζημιά. Την περιδεση κυρίως φοβάμαι μην σπάσει το ράμμα.. Ελπίζω να μην σπάνε εύκολα τα ράμματα. 2.5 ώρες με το αεροπλάνο είναι και θα πρέπει να κάθομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ μπράβο βρε κορίτσι, χαίρομαι που πάνε καλά τα πράγματα. Έχεις γιατρό στην Ελλάδα να σε αναλάβει τώρα; Αν δεν τίθεται θέμα να γεννήσεις άμεσα, δηλαδή μέσα στις επόμενες μέρες, Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να έρθεις. Πάρε τον γιατρό που εμπιστεύεσαι στην Ελλάδα και συζήτησε το. Είναι βασικό να νιώθεις ασφάλεια.  

Τα μωρά πως ειναι; όταν σου κάνανε κολπική με το χέρι πώς τον είδαν τον τράχηλο; και πόσων εβδομαδων είσαι τωρα;

Δε νιώθω καθόλου ασφαλής εδώ. Γιαυτό θέλω να πάρω το ρίσκο. Αλλιώς με τίποτα δεν θα το ρισκάρα.

Δεν μου είπαν πως ήταν ο τράχηλος. Τίποτα.. Φοβάμαι μήπως τον μαλακωσαν πολύ που κάνανε αυτή την εξέταση. Καταλαβαίνουν από αυτή την εξέταση πόσο κοντά είσαι στο να γεννήσεις; Ο γιατρός απο Ελλάδα πιστεύει ότι κρατάει το ράμμα.. Είμαι στην 30η εβδομάδα (29+4). Με δίδυμα μπορείς να ταξιδέψεις μέχρι την 32η αλλά με ιατρική βεβαίωση.. Αλλιώς απαγορεύεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττώματα του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...