Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. πότε νοσηλεύτηκες?? Όλα καλά τώρα δηλαδή? Είχες αποκόλληση??? 

 

Όχι είχα ένα αιματωμα (έχω ακόμη βασικά αλλά έχει ηρεμήσει τώρα δε δίνει αίμα) το οποίο εν τέλει ήταν κ μεγάλο... Είχα 3 μέρες σχεδόν αίμα καθαρό και ακόμη κ τώρα έχω καφέ (σχεδόν μαύρα).. Στην αρχή φαινόταν ότι είναι πιο χαμηλά από τα μωρά αλλά μετά φάνηκε ότι τα έπιανε από κάτω.. Είχε επεκταθεί... Οπότε έμεινα 10 μέρες μέσα... Σκέψου ότι κ η αυχενική πήρε άπειρες ώρες γτ ο γιατρός δε μπορούσε να τα στρίψει γτ φοβόταν μην το ενεργοποιήσει πάλι και τα μικρά στριμωχτηκαν και ήταν δύσκολο να πάρουν θέση... Τώρα είμαι σπίτι κ αναρρωνω αλλά γενικά πρέπει να ζω με αυτό... Δε μπορούμε ούτε να το προβλέψουμε ούτε να το αποτρέψουμε... Αν είναι να γίνει θα γίνει είναι θέμα του οργανισμού μου... Απλά μ είπαν όσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνουν ότι θα μειώνονται οι πιθανότητες να το παθαίνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ω ρε κοριτσι θα τρομαξες..ευτυχως περασε!!να ξεκουραζεστε κοριτσια μου βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο τοσο ..εγώ λογω ηλικιας μου κ καπως φοβου μου ολο ξαπλα ειμαι δε κανω καμια δουλεια

Πραγματικά μόνο κάθομαι... Οι κινήσεις μου ήταν κρεβάτι καναπές ψυγείο τουαλέτα... Και κανένας καφές μέσα στην εβδομάδα... Ακόμη κ το μαγείρεμα το απέφευγα... Τπτ δεν έκανα... Οπότε σε μένα δεν ευθύνεται αυτό... Μακάρι να ήταν θέμα κούρασης κ απλά αν ξεκουραζομουν να λυνόταν... Τι να κάνουμε τώρα θα πορευτω έτσι.. Και εύχομαι σύντομα να ξεπεραστεί και αυτό το εμπόδιο και όλα να πάνε καλά στο τέλος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Πραγματικά μόνο κάθομαι... Οι κινήσεις μου ήταν κρεβάτι καναπές ψυγείο τουαλέτα... Και κανένας καφές μέσα στην εβδομάδα... Ακόμη κ το μαγείρεμα το απέφευγα... Τπτ δεν έκανα... Οπότε σε μένα δεν ευθύνεται αυτό... Μακάρι να ήταν θέμα κούρασης κ απλά αν ξεκουραζομουν να λυνόταν... Τι να κάνουμε τώρα θα πορευτω έτσι.. Και εύχομαι σύντομα να ξεπεραστεί και αυτό το εμπόδιο και όλα να πάνε καλά στο τέλος!!! 

Οποτε ναι Καταλαβα!! απλά συμβαινει..Ε βεβαια ναι κ θα ξεπεραστει μια χαρα,εχεις δικιο μια χαρα θα πανε τι στο καλό εμεις το καλυτερο θα κανουμε οτι περνά απο το χεσι μας.με τα 2 ισως ειναι κ αλλιως..εμενα μου ειπε ο γιατρος (εχω κανει 1ον υπερηχο 6+3, 2ο υπερηχο 8+3) να κανω αυχενικη 12+3 (24/8) και μετα μου ειπε μια μετρηση τραχηλου 15+3 και μετα μια φορα το μηνα θα με βλεπει @Sweetie79 και επισης συχνουρια ειχα πολυ για 2 εβδομαδες μονο αλλα και παλι οχι τοσο πολυ ωστε να παω βραδυ τουλετα 5 φορες...Μονο μία πχ πηγαιανα)τωρα δεν εχω καθολου σε αντιθεση με ολες σας..περιεργα πραγματα.επισης δεν εχω δει ουτε μια σταγονα καφε ροζ κατι τιποτα απολυτως!τωρα ειμαι 9+5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Οποτε ναι Καταλαβα!! απλά συμβαινει..Ε βεβαια ναι κ θα ξεπεραστει μια χαρα,εχεις δικιο μια χαρα θα πανε τι στο καλό εμεις το καλυτερο θα κανουμε οτι περνά απο το χεσι μας.με τα 2 ισως ειναι κ αλλιως..εμενα μου ειπε ο γιατρος (εχω κανει 1ον υπερηχο 6+3, 2ο υπερηχο 8+3) να κανω αυχενικη 12+3 και μετα μου ειπε μια μετρηση τραχηλου 15+3 και μετα μια φορα το μηνα θα με βλεπει @Sweetie79 και επισης συχνουρια ειχα πολυ για 2 εβδομαδες μονο. τωρα δεν εχω καθολου σε αντιθεση με ολες σας..περιεργα πραγματα.επισης δεν εχω δει ουτε μια σταγονα καφε ροζ κατι τιποτα απολυτως!

Μην το συζητάς καν... Και ούτε να δεις... Γτ όσες βλέπουμε δεν είναι μόνο για 1 φορά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melodyy υπομονή κοριτσάκι μου καλή ανάρρωση!!! Νομίζω όσο περνάει ο καιρός θα καλυτερευουν τα πράγματα και αισθάνεσαι κι εσύ πιο σίγουρη!!!!

@Nefeliap είναι ανάλογα τον οργανισμό δεν έχουμε όλες τα ίδια συμπτώματα.. κι εγώ έχω ραντεβού αύριο κι έχω μια αγωνία να μου μετρήσει και τον τράχηλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Μην το συζητάς καν... Και ούτε να δεις... Γτ όσες βλέπουμε δεν είναι μόνο για 1 φορά... 

Ναι τον ρωτησα και μου ειπε οτι δεν ειναι κατι κακό κ μου ειπε αν δω να μη τρομαξω καθολου ,δεν ειναι τιποτα!!απλά ειναι παλιο αιμα που αποβαλλετε με τα κολπικα υγρα.απλα θεωρω  τη ψυχολογια χαλαει..παντως μου εδωσε 2 lentogest να τις εχω σπιτι σε περιπτωση αναγκης εντονου κοκκινου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@melodyy υπομονή κοριτσάκι μου καλή ανάρρωση!!! Νομίζω όσο περνάει ο καιρός θα καλυτερευουν τα πράγματα και αισθάνεσαι κι εσύ πιο σίγουρη!!!!

@Nefeliap είναι ανάλογα τον οργανισμό δεν έχουμε όλες τα ίδια συμπτώματα.. κι εγώ έχω ραντεβού αύριο κι έχω μια αγωνία να μου μετρήσει και τον τράχηλο!!! 

Να μην αγχωνεσαι! Γιατί να μην ειναι μια χαρα δηλαδη; Στην αυχενικη ποσο σου ειχε βγαλει; γυρω στο 30 νομιζω ειναι το οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι τον ρωτησα και μου ειπε οτι δεν ειναι κατι κακό κ μου ειπε αν δω να μη τρομαξω καθολου ,δεν ειναι τιποτα!!απλά ειναι παλιο αιμα που αποβαλλετε με τα κολπικα υγρα.απλα θεωρω  τη ψυχολογια χαλαει..παντως μου εδωσε 2 lentogest να τις εχω σπιτι σε περιπτωση αναγκης εντονου κοκκινου..

Ούτε του παπά μη το πεις και όπως είπε και η φίλη @melodyy να μη δεις!!!  Και γω πλέον έχω συνηθίσει κ έχω μάθει με τα καφέ. Καλά νομίζω όλες μας έχουμε μια lentogest να βρίσκεται.. χαχαχαχα

@melodyy Όλα καλά θα μας πάνε ακούς;;;;;; Μας αξίζει ρε γαμώτο τόσο κόπο κάναμε και κάποιες από σας πολύ μεγαλύτερο!!!! Θα φέρουμε στον κόσμο υγιέστατα μωράκια θα το δείτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την @annie!μια χαρα θα παμε ολες!! καταρχας ο κινδυνος ξεπεραστηκε για εσας που κανατε αυχενική ,μη φοβαστε τιποτα!το 1ο τριμηνο ειναι το σημαντικό ολοι το λενε!! Και μην αγχωνεστε το αγχος ειναι κακό πραγμα εγώ δεν εχω αγχος φαντασου και ειμαι κ 42 λεω οτι ειναι να γινει θα γινει δεν ειναι στο χερι μου τι να κανω ;θα κατσω 8 μηνες να αγωνιω; Χειροτερα θα ειναι! Εχω μια αγωνια για τα συνδρομα σε λογικα πλαισια αλλα και εκει δεν αγχωνομαι θα κανω οτι περνά απο το χερι μου,οτι μου πουνε και προχωραμε δυνατα κοριτσια μου  καλημερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Συμφωνω με την @annie!μια χαρα θα παμε ολες!! καταρχας ο κινδυνος ξεπεραστηκε για εσας που κανατε αυχενική ,μη φοβαστε τιποτα!το 1ο τριμηνο ειναι το σημαντικό ολοι το λενε!! Και μην αγχωνεστε το αγχος ειναι κακό πραγμα εγώ δεν εχω αγχος φαντασου και ειμαι κ 42 λεω οτι ειναι να γινει θα γινει δεν ειναι στο χερι μου τι να κανω ;θα κατσω 8 μηνες να αγωνιω; Χειροτερα θα ειναι! Εχω μια αγωνια για τα συνδρομα σε λογικα πλαισια αλλα και εκει δεν αγχωνομαι θα κανω οτι περνά απο το χερι μου,οτι μου πουνε και προχωραμε δυνατα κοριτσια μου  καλημερα!!!!

Πολύ σωστά τα λες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliapδε μου το μέτρησε στην αυχενική γιατί με ρώτησε αν μου το μετράει ο γιατρός μου και του είπα ναι, οπότε αύριο θα δούμε, το είχαμε δει και στην αρχή αλλά τότε ήταν νωρίς!! Κοίταξε αυτό με τα σύνδρομα κι εγώ το σκέφτομαι αλλά ελπίζω για το καλύτερο!!!

@Σταυρι κοριτσάκι μου μπράβο όλα να σου πάνε υπέροχα και να έχεις μία τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Ούτε του παπά μη το πεις και όπως είπε και η φίλη @melodyy να μη δεις!!!  Και γω πλέον έχω συνηθίσει κ έχω μάθει με τα καφέ. Καλά νομίζω όλες μας έχουμε μια lentogest να βρίσκεται.. χαχαχαχα

@melodyy Όλα καλά θα μας πάνε ακούς;;;;;; Μας αξίζει ρε γαμώτο τόσο κόπο κάναμε και κάποιες από σας πολύ μεγαλύτερο!!!! Θα φέρουμε στον κόσμο υγιέστατα μωράκια θα το δείτε!!!

Χαχαχαχα θα μας πάνε θα μας πάνε... Τώρα σιγά σιγά που θα ξεκινήσουμε να τα νιώθουμε θα έχουμε κ άλλη αυτοπεποίθηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσι μου @melodyy μακάρι να ήταν η τελευταία φορά που είδες αίμα. Το ίδιο εύχομαι για όλες μας. Κι εμένα μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ. Κάνω και τις αντιπηκτικες που κάνουν το αίμα να ρέει και είναι πιο τρομακτικό. 

Τι να κανουμε που ειμαστε εξ ορισμου υψηλου κινδύνου ακομα κι αν ολα κυλησουν ιδανικά.

Κορίτσια τι σας αγχώνει/φοβίζει περισσότερο στη δίδυμη κύηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ κορίτσι μου @melodyy μακάρι να ήταν η τελευταία φορά που είδες αίμα. Το ίδιο εύχομαι για όλες μας. Κι εμένα μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ. Κάνω και τις αντιπηκτικες που κάνουν το αίμα να ρέει και είναι πιο τρομακτικό. 

Τι να κανουμε που ειμαστε εξ ορισμου υψηλου κινδύνου ακομα κι αν ολα κυλησουν ιδανικά.

Κορίτσια τι σας αγχώνει/φοβίζει περισσότερο στη δίδυμη κύηση;

Πολλά είναι... Εγώ αγχώνομαι με τις αποκολλήσεις προς το παρόν και φοβάμαι την προωρότητα πάρα πολύ, αλλά αυτό είναι ακόμα μακρυά.. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ κορίτσι μου @melodyy μακάρι να ήταν η τελευταία φορά που είδες αίμα. Το ίδιο εύχομαι για όλες μας. Κι εμένα μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ. Κάνω και τις αντιπηκτικες που κάνουν το αίμα να ρέει και είναι πιο τρομακτικό. 

Τι να κανουμε που ειμαστε εξ ορισμου υψηλου κινδύνου ακομα κι αν ολα κυλησουν ιδανικά.

Κορίτσια τι σας αγχώνει/φοβίζει περισσότερο στη δίδυμη κύηση;

Τις αιμορραγίες φοβάμαι προς το παρόν και μέχρι να δω τα μωρά και επειδή μένω χωρίς ενέσεις όταν συμβαίνει... Φυσικά και την προωροτητα όπως είπε η @annie!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ κορίτσι μου @melodyy μακάρι να ήταν η τελευταία φορά που είδες αίμα. Το ίδιο εύχομαι για όλες μας. Κι εμένα μου είπε ότι μπορεί να ξαναδώ. Κάνω και τις αντιπηκτικες που κάνουν το αίμα να ρέει και είναι πιο τρομακτικό. 

Τι να κανουμε που ειμαστε εξ ορισμου υψηλου κινδύνου ακομα κι αν ολα κυλησουν ιδανικά.

Κορίτσια τι σας αγχώνει/φοβίζει περισσότερο στη δίδυμη κύηση;

Εγώ δε φοβαμαι κατι ρε κοριτσια μου δεν το εχω συνηδητοποιησει ακομα για αυτο νομιζω κ λειτουργει ως αμυνα..δεν εχω κ συμπτωματα τρελα ,αλλα σε λιγο θα με πιασει και μενα κατι, δεν μπορει δηλαδη..για τα προωρα που λετε ναι αλλα μου φαινεται τοσο μακρια οποτε κ δε παει καν ο νους μου εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Εγώ δε φοβαμαι κατι ρε κοριτσια μου δεν το εχω συνηδητοποιησει ακομα για αυτο νομιζω κ λειτουργει ως αμυνα..δεν εχω κ συμπτωματα τρελα ,αλλα σε λιγο θα με πιασει και μενα κατι, δεν μπορει δηλαδη..για τα προωρα που λετε ναι αλλα μου φαινεται τοσο μακρια οποτε κ δε παει καν ο νους μου εκει

Καλά κάνεις και έτσι να μείνεις!!! Μακάρι να μπορούσα κ γω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω όταν ήταν να επιλέξω αν θα μεταφέρω ένα ή δύο έμβρυα αυτό που με απέτρεπε από το να βάλω δύο ήταν ο δύσκολος πρώτος καιρος με δίδυμα στο σπίτι (συν ένα απαιτητικό νήπιο). Δηλαδή τελείως ρεαλιστικές ανησυχίες.

Τώρα που το ζω περνάνε από το μυαλό μου χίλια δυο κακά πράγματα που καλύτερα να μην σας τα πω 😰😱

Αλλά ναι, κι εμένα η προωρότητα πριν τις 32 εβδομάδες είναι απο τα βασικά. Όπως επίσης και να έχει πρόβλημα το ένα από τα δύο και να πρέπει να κάνω μείωση.

Αν τα σκεφτώ λογικά μου φαίνονται τραβηγμένες οι σκέψεις γιατί μιλάμε για πολύ σπάνιες περιπτώσεις και επιπλέον όλα τα παραδείγματα διδυμων που έχουμε γύρω είναι πολύ καλά, ένα εκ των οποίων ειμαι κι εγω η ιδια ως δίδυμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εγω όταν ήταν να επιλέξω αν θα μεταφέρω ένα ή δύο έμβρυα αυτό που με απέτρεπε από το να βάλω δύο ήταν ο δύσκολος πρώτος καιρος με δίδυμα στο σπίτι (συν ένα απαιτητικό νήπιο). Δηλαδή τελείως ρεαλιστικές ανησυχίες.

Τώρα που το ζω περνάνε από το μυαλό μου χίλια δυο κακά πράγματα που καλύτερα να μην σας τα πω 😰😱

Αλλά ναι, κι εμένα η προωρότητα πριν τις 32 εβδομάδες είναι απο τα βασικά. Όπως επίσης και να έχει πρόβλημα το ένα από τα δύο και να πρέπει να κάνω μείωση.

Αν τα σκεφτώ λογικά μου φαίνονται τραβηγμένες οι σκέψεις γιατί μιλάμε για πολύ σπάνιες περιπτώσεις και επιπλέον όλα τα παραδείγματα διδυμων που έχουμε γύρω είναι πολύ καλά, ένα εκ των οποίων ειμαι κι εγω η ιδια ως δίδυμη!

Aaa σοβαραα ;!;αρα εχεις και καλά το κληρονομικο αχχααχα ωραιοο :-) ναι βρε ολα καλά θα ειναι! Ειναι σπανια ολα αυτα τον ρωτησα κ γω το γιατρο αφου ετρεμα για την αυχενικη κ με ησυχασε μου ειπε με σιγουρια δεν θα εχεις τιποτα!Σπανια βλεπουμε συνδρομα!!!Ο δικος μου αν δεν ειναι σιγουρος δεν μιλαει και σκυβει κεφαλι!για αυτο σας λεω μην ανησυχειτε για τιποτα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε??? Εμείς μόλις γυρίσαμε από το γιατρό όλα καλά με τα μωράκια μας!!! 😍😍😍 

Μπραβοοοοο :-)) ολα καλά κουλ και εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε??? Εμείς μόλις γυρίσαμε από το γιατρό όλα καλά με τα μωράκια μας!!! 😍😍😍 

Τελειααααα!! Θύμισε μου είδατε φύλο εσείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Τελειααααα!! Θύμισε μου είδατε φύλο εσείς;; 

Ναι μας είπε ότι είναι κοριτσάκια!!! Εσένα τι είναι δε θυμάμαι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Ναι μας είπε ότι είναι κοριτσάκια!!! Εσένα τι είναι δε θυμάμαι?? 

Με το καλό κορίτσι μου!!! Εμάς στην αυχενική μας είπε μάλλον ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι. Τώρα έχω ραντεβού στις 20/8 στο γιατρό μου που πιστεύω πως θα δούμε πιο σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Raf123 ποτε θα μας αποκαλύψεις το φύλο;;;; Ποτε θα κρυφοκοιτάξεις το χαρτάκι;;;;;
    • Καλά έχω κοιλιά που είχα στην πρώτη στον 6 μήνα. Αλλά και στον δεύτερο είχα γενικά πολύ μεγαλύτερη κοιλιά απ το πρώτο.  Ευτυχως λόγω διατροφής για τον διαβήτη δεν έχω πάρει κιλά μόνο τούρλωσα 🤣🤣🤣🤣 Γύρω στις 18 με 20 εβδομάδες θυμάμαι κι εγώ αλλά ανυπομονώ… μου αρέσει αυτή η αίσθηση!!!!!
    • Εμένα έχει κόψει γεύματα με γάλα.. πίνει τη μισή ποσότητα πλέον απ' ότι έπινε πριν. Πάει πολύ καλά το blw! Τρώει τα πάντα μόνος του και δε κάνει gagging αλλά εννοείται ότι κάθε φορά γίνεται σα λαδοποντικας 🤣 γιατί τρίβει τα μαλλιά του στα λάδια 🤯 οπότε σχεδόν μετά το μεσημεριανό κάνει μπάνιο 🤣  Πέρασε όντως ο καιρός.... Κι ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το ζω και δεν είναι όνειρο.... 💙  Δεν είμαστε σίγουροι αν θέλουμε 2ο παιδί, ίσως μετά από 3-4 χρόνια.... Ήταν πολλά τα χρόνια που κάναμε εξωσωματική οπότε θέλουμε λίγο να ηρεμήσουμε και να ευχαριστηθουμε αυτό που ζούμε τώρα! Να ξεπεταχτεί ο μικρός και βλέπουμε...   
    • καλημέρα κορίτσια πως είστε ; Εγω θα έλεγα να παρεις αυτήν που σου άρεσε και αν είναι και η πιο οικονομική ακόμα καλύτερα 😊
    • Κι εμένα! Τούρλα! Κι επειδή δεν είχα εμετούς, τα χω πάρει τα 3.5 kg μου. Δε θέλω να ξέρω πόσο θα πάει αυτό το τρίμηνο με τους ρυθμούς που τα παίρνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...