Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπερα.. Εγώ δεν ξέρω αν έχω δυο η ένα θα σας πω τη τρίτη. Ωστόσο ήθελα να σας πω  το εξής ότι από συμπτώματα τίποτα απολυτως. Βέβαια είμαι στη 5η εβδομάδα. 

Εγω λεω 2 ! Μα ειναι πολυ υψηλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μπραβο κοριτσι !! Ναι!! αα να σου πω εκανες νιπτ ολο το πακετο που κανει 900 ευρω δηλαδή και καρυοτυπο εμβρυων;Ή το μισο με τα 3 βασικα με  450 €; Και μενα λογω ηλικιας μου ειπε ας κανω καλυτερα και ας βγουνε ολα τελεια στην αυχενικη πχ 

Έκανα το απλό που κάνει 470 ευρώ!! Αυτό μου είπαν ότι έχουν στο neoscreen που πήγα!! Και τώρα ξέρεις στην αναμονή για τα αποτελέσματα!!! Σου εύχομαι να έχεις μία πολύ καλή αυχενική!!!! 

@Σταυρι με το καλό κοριτσάκι να ακούσεις καρδούλες και να σου πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!!!!

@melodyyκαι μένα το στήθος από την αρχή έχει μεγαλώσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω λεω 2 ! Μα ειναι πολυ υψηλη..

Μακάρι καλοδεχουμενα.. Ρε κορίτσια μ εχει πιασει άγχος τώρα λέτε να είναι εξωμητριο;;; υπάρχει περίπτωση με τέτοια χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι καλοδεχουμενα.. Ρε κορίτσια μ εχει πιασει άγχος τώρα λέτε να είναι εξωμητριο;;; υπάρχει περίπτωση με τέτοια χοριακη;

Αντε παλι !!βρε προχθες δε τα λεγαμε ;!οτι και εγώ πηγα 6 +4 για υπερηχο; Παρα πολυ αργα δηλαδη! Οχι μωρε μην εχεις αγχος τωρα δεν λεει..κριμα δηλαδη..ποτε θα σε δει; Τι σου ειπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αντε παλι !!βρε προχθες δε τα λεγαμε ;!οτι και εγώ πηγα 6 +4 για υπερηχο; Παρα πολυ αργα δηλαδη! Οχι μωρε μην εχεις αγχος τωρα δεν λεει..κριμα δηλαδη..ποτε θα σε δει; Τι σου ειπε; 

Ναι τα λέγαμε δίκιο έχεις όταν έγραψα το μνμ το θυμήθηκα.. Υπερυχο έχω τρίτη αρχή 6ης εβδομάδας αντε να δουμε τι θα δουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι καλοδεχουμενα.. Ρε κορίτσια μ εχει πιασει άγχος τώρα λέτε να είναι εξωμητριο;;; υπάρχει περίπτωση με τέτοια χοριακη;

Γιατί το λες αυτό κορίτσι μου; Δεν υπάρχει περίπτωση με τόσο καλή αύξηση της χοριακης! Μην αγχώνεσαι για τέτοια! Όλα τέλεια θα σου πάνε!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι τα λέγαμε δίκιο έχεις όταν έγραψα το μνμ το θυμήθηκα.. Υπερυχο έχω τρίτη αρχή 6ης εβδομάδας αντε να δουμε τι θα δουμε 

Αντε ωραιααααα!!!! Ολα καλά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι τα λέγαμε δίκιο έχεις όταν έγραψα το μνμ το θυμήθηκα.. Υπερυχο έχω τρίτη αρχή 6ης εβδομάδας αντε να δουμε τι θα δουμε 

Μην σκέφτεσαι έτσι βρε κορίτσι μου!! Και γω το θεωρώ απίθανο με τέτοια χοριακη. Αυτές είναι σπάνιες περιπτώσεις δεν είναι ο κανόνας!! Πάντως και γω πιστεύω για δίδυμα. Βρε ας είναι γερό/γερά και όσα να ναι !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μην σκέφτεσαι έτσι βρε κορίτσι μου!! Και γω το θεωρώ απίθανο με τέτοια χοριακη. Αυτές είναι σπάνιες περιπτώσεις δεν είναι ο κανόνας!! Πάντως και γω πιστεύω για δίδυμα. Βρε ας είναι γερό/γερά και όσα να ναι !! 

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστω πολυ μου φυγε το άγχος!!! @annie @Nefeliap @Ευάγγελοςτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε σήμερα??? Μία απορία έχει καμία σας αυτό το αίσθημα της συχνοουριας??? 

Μια χαρά!!!Εδώ στη δροσιά του σπιτιού. Είχα ειδικά το βράδυ μέχρι τη 12η εβδομάδα. Τώρα έχει μειωθεί αισθητά. Σκέψου σηκωνόμουν 5-6 φορές τη νύχτα και τώρα 1-2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μια χαρά!!!Εδώ στη δροσιά του σπιτιού. Είχα ειδικά το βράδυ μέχρι τη 12η εβδομάδα. Τώρα έχει μειωθεί αισθητά. Σκέψου σηκωνόμουν 5-6 φορές τη νύχτα και τώρα 1-2.

Γιατί έχω μια αίσθηση συχνοουριας συνέχεια σήμερα και φοβήθηκα για ουρολιμωξη.. χωρίς βέβαια να έχω κάτι άλλο.. τώρα την Τετάρτη που θα πάω να με δει θα τον ρωτήσω.

Απο εξετάσεις αίματος και ούρων κάνατε δεύτερη φορά ή μόνο στην αρχή??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

Γιατί έχω μια αίσθηση συχνοουριας συνέχεια σήμερα και φοβήθηκα για ουρολιμωξη.. χωρίς βέβαια να έχω κάτι άλλο.. τώρα την Τετάρτη που θα πάω να με δει θα τον ρωτήσω.

Απο εξετάσεις αίματος και ούρων κάνατε δεύτερη φορά ή μόνο στην αρχή??? 

Μόνο μια φορά έχω κάνει προς το παρόν. Φαντάζομαι στο επόμενο ραντεβού θα γράψει πάλι. Εγώ έχω 20/8. Τσούζεις όταν πας; Το πιθανότερο είναι να μην είναι τίποτα αλλά καλά θα κάνεις να το συζητήσεις με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν με τσούζει.. μάλλον είναι και στο μυαλό μου τι να πω.. άσε με έχει πιάσει μια αγωνία πάλι να δω τι κάνουν τα μωράκια μου που δε περνάνε οι μέρες... κι εγώ μια φορά έχω κάνει ελπίζω τώρα να μου δώσει!!! Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε σήμερα??? Μία απορία έχει καμία σας αυτό το αίσθημα της συχνοουριας??? 

Καλέ όλες... Το πόσα χαρτιά υγείας ξοδεύω κ πόσα καζανάκια...χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Όχι δεν με τσούζει.. μάλλον είναι και στο μυαλό μου τι να πω.. άσε με έχει πιάσει μια αγωνία πάλι να δω τι κάνουν τα μωράκια μου που δε περνάνε οι μέρες... κι εγώ μια φορά έχω κάνει ελπίζω τώρα να μου δώσει!!! Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα? 

Είμαι στη 14η εβδομάδα. Νομίζω μαζί πρέπει να είμαστε. Αν θυμάμαι καλά κάναμε την ίδια μέρα χοριακή όπως και η @melodyy... Καλά από καζανάκια και χαρτιά υγείας άλλο τίποτα... Να δω πόσο θα έρθει το νερό....χαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελλή συχνοουρια κι εγώ! Τις νύχτες δε που ξυπνάω είναι τόσο έντονη η ανάγκη που νιώθω ότι θα μου φύγουν πριν προλάβω να φτάσω στην τουαλέτα!

Κορίτσια πόσο συχνά έχετε ραντεβού με το γιατρό σας; Μια φορά τον μήνα ή πιο συχνα λόγω διδύμων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Είμαι στη 14η εβδομάδα. Νομίζω μαζί πρέπει να είμαστε. Αν θυμάμαι καλά κάναμε την ίδια μέρα χοριακή όπως και η @melodyy... Καλά από καζανάκια και χαρτιά υγείας άλλο τίποτα... Να δω πόσο θα έρθει το νερό....χαχχαχα

Θυμόμουν ότι είμαστε κοντά κι εγώ για αυτό σε ρώτησα!!! 

@Antelope εγώ τώρα έχω να δω το γιατρό κάνα μήνα απλά έχει μεσολαβήσει και η αυχενική που την έκανα σε άλλον.. οπότε μάλλον για αυτό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τρελλή συχνοουρια κι εγώ! Τις νύχτες δε που ξυπνάω είναι τόσο έντονη η ανάγκη που νιώθω ότι θα μου φύγουν πριν προλάβω να φτάσω στην τουαλέτα!

Κορίτσια πόσο συχνά έχετε ραντεβού με το γιατρό σας; Μια φορά τον μήνα ή πιο συχνα λόγω διδύμων;

Μέχρι την αυχενική πήγαινα κάθε 2 βδομαδες. Τώρα θέλει μια φορά το μήνα. Πως είσαι εσυ κοπέλα μου; Όλα καλά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Τρελλή συχνοουρια κι εγώ! Τις νύχτες δε που ξυπνάω είναι τόσο έντονη η ανάγκη που νιώθω ότι θα μου φύγουν πριν προλάβω να φτάσω στην τουαλέτα!

Κορίτσια πόσο συχνά έχετε ραντεβού με το γιατρό σας; Μια φορά τον μήνα ή πιο συχνα λόγω διδύμων;

Μμμμ εξαρτάται.. Τύχαινε κ κάθε βδομάδα λόγω αιματωματος αλλά να ξέρεις η αξιολόγηση των εμβρύων γίνεται ανά 2 με 3 εβδομάδες! Πόσο είσαι;; γενικά το πιο συχνό (αν όλα είναι φυσιολογικά) είναι 1 ή 2 φορές το μήνα όπως σου είπε και η @annie!.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! και  @melodyy εγώ κάθε εβδομάδα παω λόγω αιματώματος. Σημερα είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς και έχω 10 μέρες να δω αίμα και 7 μέρες δεν εχω ούτε καφέ. Γενικά καλά είμαι αν εξαιρέσεις την κούραση και το morning sickness. 

Κι εσείς από ότι βλέπω όλες μια χαρά φτου φτου! Θα πάτε διακοπές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@annie! και  @melodyy εγώ κάθε εβδομάδα παω λόγω αιματώματος. Σημερα είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς και έχω 10 μέρες να δω αίμα και 7 μέρες δεν εχω ούτε καφέ. Γενικά καλά είμαι αν εξαιρέσεις την κούραση και το morning sickness. 

Κι εσείς από ότι βλέπω όλες μια χαρά φτου φτου! Θα πάτε διακοπές;

 Δόξα τω Θεω όλα καλά!! Σταμάτησαν και τα καφέ εχθές.. Εμείς διακοπές δε θα πάμε. Ένα ακόμα ΣΚ Χαλκιδική θα πάμε και μετά πίσω. Βασικά και με την έξαρση κρουσμάτων που υπάρχει και με τις αποκολλησούλες που έχω κάθε τρεις και δυο ψιλό φοβάμαι να σου πω την αλήθεια. Άσε που έρχονται πολλά έξοδα και θέλει και λίγο οικονομία. Εσείς θα πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@annie! και  @melodyy εγώ κάθε εβδομάδα παω λόγω αιματώματος. Σημερα είμαι 8 εβδομάδων ακριβώς και έχω 10 μέρες να δω αίμα και 7 μέρες δεν εχω ούτε καφέ. Γενικά καλά είμαι αν εξαιρέσεις την κούραση και το morning sickness. 

Κι εσείς από ότι βλέπω όλες μια χαρά φτου φτου! Θα πάτε διακοπές;

Καλημέρα!!! Ναι ναι κ εγώ πήγαινα κ ίσως ξαναπάω κάθε βδομάδα.. Απλά η αξιολόγηση των εμβρύων για να φανεί κάποια αλλαγή κ να μετρηθεί θέλει τουλάχιστον 2 βδομάδες.. Τουλάχιστον έτσι έλεγαν μέσα στο νοσοκομείο.. Γτ δε σας είπα... Ήμουν έτοιμη να φύγω σκ και με έπιασε μια αιμορραγία άλλο πράγμα και νοσηλεύτηκα 10 μέρες.... Κ από ότι κατάλαβα έτσι θα με πάει... Μου είπαν να το ξαναπεριμένω... Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν κάνουμε σχέδια... Αν μας βγει κάπως κάποια στιγμή να πάμε πουθενά 2 μέρες χωρίς επεισόδια θα ήταν τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Καλημέρα!!! Ναι ναι κ εγώ πήγαινα κ ίσως ξαναπάω κάθε βδομάδα.. Απλά η αξιολόγηση των εμβρύων για να φανεί κάποια αλλαγή κ να μετρηθεί θέλει τουλάχιστον 2 βδομάδες.. Τουλάχιστον έτσι έλεγαν μέσα στο νοσοκομείο.. Γτ δε σας είπα... Ήμουν έτοιμη να φύγω σκ και με έπιασε μια αιμορραγία άλλο πράγμα και νοσηλεύτηκα 10 μέρες.... Κ από ότι κατάλαβα έτσι θα με πάει... Μου είπαν να το ξαναπεριμένω... Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν κάνουμε σχέδια... Αν μας βγει κάπως κάποια στιγμή να πάμε πουθενά 2 μέρες χωρίς επεισόδια θα ήταν τέλεια! 

Καλημέρα κορίτσι μου.. πότε νοσηλεύτηκες?? Όλα καλά τώρα δηλαδή? Είχες αποκόλληση??? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Καλημέρα!!! Ναι ναι κ εγώ πήγαινα κ ίσως ξαναπάω κάθε βδομάδα.. Απλά η αξιολόγηση των εμβρύων για να φανεί κάποια αλλαγή κ να μετρηθεί θέλει τουλάχιστον 2 βδομάδες.. Τουλάχιστον έτσι έλεγαν μέσα στο νοσοκομείο.. Γτ δε σας είπα... Ήμουν έτοιμη να φύγω σκ και με έπιασε μια αιμορραγία άλλο πράγμα και νοσηλεύτηκα 10 μέρες.... Κ από ότι κατάλαβα έτσι θα με πάει... Μου είπαν να το ξαναπεριμένω... Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν κάνουμε σχέδια... Αν μας βγει κάπως κάποια στιγμή να πάμε πουθενά 2 μέρες χωρίς επεισόδια θα ήταν τέλεια! 

Ω ρε κοριτσι θα τρομαξες..ευτυχως περασε!!να ξεκουραζεστε κοριτσια μου βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο τοσο ..εγώ λογω ηλικιας μου κ καπως φοβου μου ολο ξαπλα ειμαι δε κανω καμια δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...