Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Με το καλο! Τι έχεις; αγοράκι ή κοριτσάκι; 

Εγω εχω δίδυμα και θα γεννήσω νωρίτερα. Δεν ξέρω καν αν θα προλάβω τα ψάρια. Μπορεί να βγουν υδροχόοι! Τι είναι καλύτερο; Τι να προτιμήσω; 😊

Το καλύτερο είναι να είναι γερά τα παιδάκια μας!!Με το καλό να τα αγκαλιάσεις και τα δύο ♥️Εγώ έχω αγοράκι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fwteinh είπε:

Καλησπερα σας!! Ηθελα να σας ρωτησω..Με τον Αντρα μ προσπαθουμε για παιδακι εδω και 8Μηνες καθε μερα τον προηγουμενο Μηνα μ ηρθε η ακατανομαστη αλλα οχι πολλες μερες κ στην αρχη μ ηρθε λιγο ροζ μετα σταματησε τελειος και την επομενη μερα κανονικα..Τωρα αυτο το Μηνα πονουσα παρα πολυ χαμηλα δεξια και αριστερα στην κοιλια μ περπατησα λιγο και κουραστηκα αμεσως ποναγε ολο μου τ σωμα και ζαλιζομουν νομιζα οτ ειχε ερθει η ακατανομαστη αλλα ειχα πολυ ασπρα κολπικα και πηχτα υγρα και μετα τ βραδυ εβγαλα λιγο αιμα..Υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης

Φυσικά και υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης!!Να πάρεις ένα τεστ μέσα στην εβδομάδα για να σιγουρευτείς!Πάντως αν και δεν είμαι ειδικός το διάστημα που προσπαθείτε δεν είναι μεγάλο και το κάθε μέρα μου φαίνεται λίγο αγχωτικό!Χαλαρώστε και απολαύστε το αν δεν υπάρχει ήδη εγκυμοσύνη!καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαθήκαμε όντως κορίτσια τι κάνετε ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Εγω τελικά βγηκα με διαβήτη κάνω διατροφή και συνεχή παρακολούθηση με μέτρημα 7 φορές την ημέρα μέχρι στιγμής όλα καλά ετοιμάζω και τα πράγματα της μπεμπούλας οποτε χρόνο ούτε για τουαλέτα περιμένουμε τους παππούδες από βδομάδα να ηρεμήσουμε λίγο γιατί ο μικρος με εχει βγάλει οφφφφφφφφ κάτι τον έχει πιάσει τελευταία και όλο με θέλει από πάνω του δεν φταίει κιόλας του λείπει το παιδικό μάλλον εγω όσο να είναι δεν μπορώ να παίζω συνέχεια μαζί του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Χαθήκαμε όντως κορίτσια τι κάνετε ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Εγω τελικά βγηκα με διαβήτη κάνω διατροφή και συνεχή παρακολούθηση με μέτρημα 7 φορές την ημέρα μέχρι στιγμής όλα καλά ετοιμάζω και τα πράγματα της μπεμπούλας οποτε χρόνο ούτε για τουαλέτα περιμένουμε τους παππούδες από βδομάδα να ηρεμήσουμε λίγο γιατί ο μικρος με εχει βγάλει οφφφφφφφφ κάτι τον έχει πιάσει τελευταία και όλο με θέλει από πάνω του δεν φταίει κιόλας του λείπει το παιδικό μάλλον εγω όσο να είναι δεν μπορώ να παίζω συνέχεια μαζί του .

Γεια σου κουκλα! Αφού τον ελέγχεις το διαβήτη με διατροφή μια χαρά! Είναι λίγο σπαστικό το τρύπημα τόσες φορές. Από Ελλάδα θα έρθουν οι παππούδες; επιτρέπεται; Θα είναι παντως μια ανάσα για σένα. Κι αν μπορούν να κάτσουν και μετά τη γέννα θα ήταν μεγάλη βοήθεια γιατί αναμένεται να ειναι δύσκολη περίοδος..ς

Μωρέ σαν να καταλαβαίνουν τα παιδάκια μας ότι δεν θα μας έχουν αποκλειστικότητα και θέλουν συνέχεια να είναι πάνω μας. Εγώ ειδικά αν μου πάει καλά ο θηλασμός φαντάζομαι θα είμαι συνέχεια με ένα μωρό (ή δυο) στο στήθος και δεν θα μπορώ να κάνουμε πράγματα με τον μεγάλο.Ε με το δικιο του να δυσανασχετεί!

Εσύ πώς το βλέπεις; Θα θηλάσεις την μπέμπα αποκλειστικά και πολύ καιρό όπως τον γιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σου κουκλα! Αφού τον ελέγχεις το διαβήτη με διατροφή μια χαρά! Είναι λίγο σπαστικό το τρύπημα τόσες φορές. Από Ελλάδα θα έρθουν οι παππούδες; επιτρέπεται; Θα είναι παντως μια ανάσα για σένα. Κι αν μπορούν να κάτσουν και μετά τη γέννα θα ήταν μεγάλη βοήθεια γιατί αναμένεται να ειναι δύσκολη περίοδος..ς

Μωρέ σαν να καταλαβαίνουν τα παιδάκια μας ότι δεν θα μας έχουν αποκλειστικότητα και θέλουν συνέχεια να είναι πάνω μας. Εγώ ειδικά αν μου πάει καλά ο θηλασμός φαντάζομαι θα είμαι συνέχεια με ένα μωρό (ή δυο) στο στήθος και δεν θα μπορώ να κάνουμε πράγματα με τον μεγάλο.Ε με το δικιο του να δυσανασχετεί!

Εσύ πώς το βλέπεις; Θα θηλάσεις την μπέμπα αποκλειστικά και πολύ καιρό όπως τον γιο;

Καλημέρα!!! Αν καταλαβαίνουν τα παντα βλέπουν της αλλαγές ήδη ευτυχώς δυστυχώς ανήκω στην ομάδα των φανατικών μαμάδων υπέρ του θηλασμο και εννοείτε πως θα κάνω τα πάντα για το θηλασμό αλλα ας πω και την περιβόητη φράση βλέποντας και κάνοντας γιατι η αλήθεια είναι ότι ποτέ μα ποτέ δεν ξέρεις πως θα πανε τα πράγματα . Νομίζω όμως έχουμε πειρα από τα πρώτα και πλέον θα είναι πιο εύκολα να αντιμετωπίσουμε της δυσκολίες .Εσύ θα μπεις με πρόκληση η καισαρική??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα!!! Αν καταλαβαίνουν τα παντα βλέπουν της αλλαγές ήδη ευτυχώς δυστυχώς ανήκω στην ομάδα των φανατικών μαμάδων υπέρ του θηλασμο και εννοείτε πως θα κάνω τα πάντα για το θηλασμό αλλα ας πω και την περιβόητη φράση βλέποντας και κάνοντας γιατι η αλήθεια είναι ότι ποτέ μα ποτέ δεν ξέρεις πως θα πανε τα πράγματα . Νομίζω όμως έχουμε πειρα από τα πρώτα και πλέον θα είναι πιο εύκολα να αντιμετωπίσουμε της δυσκολίες .Εσύ θα μπεις με πρόκληση η καισαρική??

Κι εγώ θέλω πολύ να θηλάσω πάλι αποκλειστικά αλλα λόγω διδύμων κρατάω μικρό καλάθι. Η μαία βέβαια μου είπε ότι θα είναι πιο εύκολο αυτή τη φορά γιατί το σώμα θυμάται και ανταποκρίνεται πιο γρηγορα συν η δική μου εμπειρία. Θα δούμε, δεν θα τρελαθούμε κι όλας! 

Πρόκληση όχι δεν θα κάνω. Αυριο θα προγραμματίσουμε καισαρική αλλά θα κόψω και τα φάρμακα. Και αν ξεκινήσει τοκετός μόνος του θα τον αφήσουμε να εξελιχθεί φυσιολογικά. Μόνο όμως μέχρι την ημερομηνία που θα ήταν η καισαρική. Δεν θέλει να με αφήσει παραπάνω.

Εσύ φυσιολογικά ε; Έχει πάρει θέση το μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι απλα δεν εχω καθηστεριση κατι μονο τα συμπτωματα που σας ειπα και κατι τραβηγματα στην μητρα μου και γενικα νοιωθω πολυ κουρασμενη και συνηθως τ απογευμα νωρις μ βγαινει ολη η κουραση..Σας ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mamamia eirini είπε:

Φυσικά και υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης!!Να πάρεις ένα τεστ μέσα στην εβδομάδα για να σιγουρευτείς!Πάντως αν και δεν είμαι ειδικός το διάστημα που προσπαθείτε δεν είναι μεγάλο και το κάθε μέρα μου φαίνεται λίγο αγχωτικό!Χαλαρώστε και απολαύστε το αν δεν υπάρχει ήδη εγκυμοσύνη!καλή επιτυχία!!

Ναι απλα δεν εχω καθηστεριση κατι μονο τα συμπτωματα που σας ειπα και κατι τραβηγματα στην μητρα μου και γενικα νοιωθω πολυ κουρασμενη και συνηθως τ απογευμα νωρις μ βγαινει ολη η κουραση..Και τα υγρα μου ειναι πολυ λευκα και πυχτα..αλλα μακαρι..Σας ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κι εγώ θέλω πολύ να θηλάσω πάλι αποκλειστικά αλλα λόγω διδύμων κρατάω μικρό καλάθι. Η μαία βέβαια μου είπε ότι θα είναι πιο εύκολο αυτή τη φορά γιατί το σώμα θυμάται και ανταποκρίνεται πιο γρηγορα συν η δική μου εμπειρία. Θα δούμε, δεν θα τρελαθούμε κι όλας! 

Πρόκληση όχι δεν θα κάνω. Αυριο θα προγραμματίσουμε καισαρική αλλά θα κόψω και τα φάρμακα. Και αν ξεκινήσει τοκετός μόνος του θα τον αφήσουμε να εξελιχθεί φυσιολογικά. Μόνο όμως μέχρι την ημερομηνία που θα ήταν η καισαρική. Δεν θέλει να με αφήσει παραπάνω.

Εσύ φυσιολογικά ε; Έχει πάρει θέση το μωρό; 

Ευτυχώς γυρισε και έχει πάρει θέση η μπέμπα και πάμε για φυσιολογικα μέχρι που να αποφασίσει να βγει μετά αν ξεπεράσουμε την πητ θα δούμε ανυπομονώ να την πάρω αγκαλίτσα την πριγκίπισσα μου . Με τον θηλασμο δεν το συζητάμε ότι το σώμα μας ξέρει πολύ καλύτερα πως να ανταποκριθεί αλλα εγω σκέφτομαι και τον μεγάλο γιαυτό λέω θα δούμε αλλα ούτε μπορώ να με φανταστώ με μπουκάλια και να φτιάχνω γάλατα δεν το έχω καθόλου μου φαίνεται πολύ χρονοβόρα και κουραστικό και ποτε δεν κατάλαβα την φράση δωσε ξενο να ξεκουρασεσαι .Γερά να ειναι και εκείνα και εμείς και ότι καλύτερο θα γίνει συνήθως στα δίδυμα δεν αφήνουν πανω από 37 βδομάδες αν και συνήθως ξεκινάει νωρίς αυτόματος τοκετός με έναν πόνο σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 εγώ νομίζω αυτό με το μπουκάλι που λένε ισχύει σε περίπτωση που έχεις κάποιον άλλον για βοήθεια να πλένει, αποστειρώνει, ταΐζει, κρατάει να ρευτεί. Οπότε μπορείτε να τα μοιράζετε και να ξεκουράζεστε εναλλάξ.

Γιατί αν είσαι μόνη σου δεν το συζητώ ότι είναι πολλαπλάσιος ο κόπος. Καλύτερα στήθος άμεσα και γρήγορα όπου βρίσκεσαι. 

Επίσης με το μπουκάλι μάλλον είναι πιο εύκολο να φτιάξεις πρόγραμμα πχ κάθε 3 ώρες. Εγώ προσωπικά δεν το είχα καταφέρει ποτέ αυτό με αποκλειστικό θηλασμό :(

Τώρα δεν ξέρω αν θα έχουμε την "πολυτέλεια" για μαραθώνιους θηλασμούς έχοντας κι άλλο μεγαλύτερο παιδί που μας χρειάζεται

Αλλά όπως λες γερά να είναι και θα τη βρούμε τη λύση. Εξάλλου η πολύ κουραστική περίοδος κρατάει λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Sunshine 88 εγώ νομίζω αυτό με το μπουκάλι που λένε ισχύει σε περίπτωση που έχεις κάποιον άλλον για βοήθεια να πλένει, αποστειρώνει, ταΐζει, κρατάει να ρευτεί. Οπότε μπορείτε να τα μοιράζετε και να ξεκουράζεστε εναλλάξ.

Γιατί αν είσαι μόνη σου δεν το συζητώ ότι είναι πολλαπλάσιος ο κόπος. Καλύτερα στήθος άμεσα και γρήγορα όπου βρίσκεσαι. 

Επίσης με το μπουκάλι μάλλον είναι πιο εύκολο να φτιάξεις πρόγραμμα πχ κάθε 3 ώρες. Εγώ προσωπικά δεν το είχα καταφέρει ποτέ αυτό με αποκλειστικό θηλασμό :(

Τώρα δεν ξέρω αν θα έχουμε την "πολυτέλεια" για μαραθώνιους θηλασμούς έχοντας κι άλλο μεγαλύτερο παιδί που μας χρειάζεται

Αλλά όπως λες γερά να είναι και θα τη βρούμε τη λύση. Εξάλλου η πολύ κουραστική περίοδος κρατάει λίγο

Χαχαχα ούτε ο δικός μου ειχε ποτε πρόγραμμα με το θηλασμό οποτε ηθελε έμπαινε και όσο ηθελε καθόταν αλλά δεν μπορώ να πω  ότι με κουρασε ποτε αλλα ειχα μόνο εκείνον και ήμουν αποκλειστικά για εκείνον....

Κοντεύουμε επιτέλους μετά από όσα περάσαμε τους πρώτους τρεις μήνες για μας που είναι για δεύτερη φορά θα τρέχει ο χρόνος και εμείς να τα προλάβουμε μεγαλώνουν τόσο γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Sunshine 88 εγώ νομίζω αυτό με το μπουκάλι που λένε ισχύει σε περίπτωση που έχεις κάποιον άλλον για βοήθεια να πλένει, αποστειρώνει, ταΐζει, κρατάει να ρευτεί. Οπότε μπορείτε να τα μοιράζετε και να ξεκουράζεστε εναλλάξ.

Γιατί αν είσαι μόνη σου δεν το συζητώ ότι είναι πολλαπλάσιος ο κόπος. Καλύτερα στήθος άμεσα και γρήγορα όπου βρίσκεσαι. 

Επίσης με το μπουκάλι μάλλον είναι πιο εύκολο να φτιάξεις πρόγραμμα πχ κάθε 3 ώρες. Εγώ προσωπικά δεν το είχα καταφέρει ποτέ αυτό με αποκλειστικό θηλασμό :(

Τώρα δεν ξέρω αν θα έχουμε την "πολυτέλεια" για μαραθώνιους θηλασμούς έχοντας κι άλλο μεγαλύτερο παιδί που μας χρειάζεται

Αλλά όπως λες γερά να είναι και θα τη βρούμε τη λύση. Εξάλλου η πολύ κουραστική περίοδος κρατάει λίγο

Χαχαχα ούτε ο δικός μου ειχε ποτε πρόγραμμα με το θηλασμό οποτε ηθελε έμπαινε και όσο ηθελε καθόταν αλλά δεν μπορώ να πω  ότι με κουρασε ποτε αλλα ειχα μόνο εκείνον και ήμουν αποκλειστικά για εκείνον....

Κοντεύουμε επιτέλους μετά από όσα περάσαμε τους πρώτους τρεις μήνες για μας που είναι για δεύτερη φορά θα τρέχει ο χρόνος και εμείς να τα προλάβουμε μεγαλώνουν τόσο γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σας μετά από τόσο καιρό! @Antelope έφτασε κιόλας η ώρα ε;; σου έχει κλείσει ήδη ραντεβού ο γιατρός σου; πως νιώθεις;

@Sunshine 88 μεγάλο ζόρι η διατροφή διαβήτη ε; τι ωραία που έχει πάρει θέση η μπέμπα!

Εγω είμαι 34 κ 4 εβδ σήμερα, ο μπέμπης επίσης με το κεφάλι κάτω, μεγαλώνει με τους δικούς του χαμηλούς ρυθμους. Είναι στην 8η εκατοστιαία θέση, λογικά λόγω των αιματολιμνων που έχω στον πλακούντα. Τον παρακολουθούμε όμως κ είναι καλά μέχρι τώρα. Την Πέμπτη θα πάω γιατρό παλι. Όσο για το θηλασμό κ εγώ θέλω να τον θηλασω παλι για καιρό, όπως τον μεγάλο κ πιστεύω θα τα καταφέρω, δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα γι αυτό. Ο μεγάλος μου ανυπομονεί τόσο πολύ να γνωρίσει τον αδερφούλη του. Στεναχωριέμαι που θα τον αφήσουμε 3 βραδιά με τη γιαγιά. Δεν έχει ξαναμεινει νύχτα μακριά μου. Αλλά ευτυχώς συνεννοουμαστε κ παρ ότι δνε του αρέσει η ιδέα, καταλαβαίνει κ πιστεύω καλά θα περάσει. Σκέφτομαι να του αφήσουμε κ ένα δώρο-εκπληξη φεύγοντας να έχει κάτι καινούριο να ασχολείται όσο λείπουμε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mamamia eirini είπε:

Φυσικά και υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης!!Να πάρεις ένα τεστ μέσα στην εβδομάδα για να σιγουρευτείς!Πάντως αν και δεν είμαι ειδικός το διάστημα που προσπαθείτε δεν είναι μεγάλο και το κάθε μέρα μου φαίνεται λίγο αγχωτικό!Χαλαρώστε και απολαύστε το αν δεν υπάρχει ήδη εγκυμοσύνη!καλή επιτυχία!!

Ναι απλα δεν εχω καθηστεριση κατι μονο τα συμπτωματα που σας ειπα και κατι τραβηγματα στην μητρα μου και γενικα νοιωθω πολυ κουρασμενη και συνηθως τ απογευμα νωρις μ βγαινει ολη η κουραση..Και τα υγρα μου ειναι πολυ λευκα και πυχτα..αλλα μακαρι..Σας ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κορίτσια μου πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σας μετά από τόσο καιρό! @Antelope έφτασε κιόλας η ώρα ε;; σου έχει κλείσει ήδη ραντεβού ο γιατρός σου; πως νιώθεις;

@Sunshine 88 μεγάλο ζόρι η διατροφή διαβήτη ε; τι ωραία που έχει πάρει θέση η μπέμπα!

Εγω είμαι 34 κ 4 εβδ σήμερα, ο μπέμπης επίσης με το κεφάλι κάτω, μεγαλώνει με τους δικούς του χαμηλούς ρυθμους. Είναι στην 8η εκατοστιαία θέση, λογικά λόγω των αιματολιμνων που έχω στον πλακούντα. Τον παρακολουθούμε όμως κ είναι καλά μέχρι τώρα. Την Πέμπτη θα πάω γιατρό παλι. Όσο για το θηλασμό κ εγώ θέλω να τον θηλασω παλι για καιρό, όπως τον μεγάλο κ πιστεύω θα τα καταφέρω, δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα γι αυτό. Ο μεγάλος μου ανυπομονεί τόσο πολύ να γνωρίσει τον αδερφούλη του. Στεναχωριέμαι που θα τον αφήσουμε 3 βραδιά με τη γιαγιά. Δεν έχει ξαναμεινει νύχτα μακριά μου. Αλλά ευτυχώς συνεννοουμαστε κ παρ ότι δνε του αρέσει η ιδέα, καταλαβαίνει κ πιστεύω καλά θα περάσει. Σκέφτομαι να του αφήσουμε κ ένα δώρο-εκπληξη φεύγοντας να έχει κάτι καινούριο να ασχολείται όσο λείπουμε. 

 

Και σε είχα στο νου μου πώς προχωράει ο μπεμπούλης με τον πλακούντα. Μια χαρά αφού είναι μέσα στις καμπύλες. Απλά θα γεννηθεί λίγο μικρούλης. Θα τα πάρει μετά με το θρεπτικό σου γαλατάκι! Σου είπαν ενδεχόμενο να γεννήσεις νωρίτερα ή όσο πάει; Είσαι πάντως πολύ καλά και στις εβδομάδες αν χτύπα ξύλο τα φτύσει τελείως ο πλακουντας και δεν έχει να δώσει άλλο. Άμα πιάσει τα 2 κιλάκια εισαι σουπερ!

Αχ τι καλός που είναι ο μεγάλος σου που ανυπομονεί να γνωρίσει το αδερφάκι του, συγκινήθηκα! Ο δικος μου μάλλον αδιάφορος προς το παρόν. Στην πράξη να δούμε...

Αύριο nonstress και αν δει οτιδήποτε περίεργο μπορεί να με βάλει και άμεσα. Αλλιώς μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας θα έχω γεννήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Και σε είχα στο νου μου πώς προχωράει ο μπεμπούλης με τον πλακούντα. Μια χαρά αφού είναι μέσα στις καμπύλες. Απλά θα γεννηθεί λίγο μικρούλης. Θα τα πάρει μετά με το θρεπτικό σου γαλατάκι! Σου είπαν ενδεχόμενο να γεννήσεις νωρίτερα ή όσο πάει; Είσαι πάντως πολύ καλά και στις εβδομάδες αν χτύπα ξύλο τα φτύσει τελείως ο πλακουντας και δεν έχει να δώσει άλλο. Άμα πιάσει τα 2 κιλάκια εισαι σουπερ!

Αχ τι καλός που είναι ο μεγάλος σου που ανυπομονεί να γνωρίσει το αδερφάκι του, συγκινήθηκα! Ο δικος μου μάλλον αδιάφορος προς το παρόν. Στην πράξη να δούμε...

Αύριο nonstress και αν δει οτιδήποτε περίεργο μπορεί να με βάλει και άμεσα. Αλλιώς μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας θα έχω γεννήσει

Αχ έφτασε ο καιρός!! Βγάλατε τον πεσσο;; Τι καλά που έφτασες στον μήνα σου! Θυμάμαι που μετρουσες εβδομάδες ασφαλείας όπως κάνω εγώ τώρα..όλα με το καλό εύχομαι και ειλικρινά παίρνω δύναμη και το πιστεύω ακόμα περισσότερο ότι θα φτάσω κ εγώ τελειομηνα 🙏🙏 ευτυχώς η μικρή προσαρμόστηκε σχετικά γρήγορα! Περιμένουμε να μας πεις νέα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!!! Χαιρομαι παρα πολυ που διαβαζω τα ομορφα νεα σας💖 Εφτασα κ εγω αισιως στην 31η εβδομαδα!!!!!!!!!!! Η μπεμπα μεγαλωνει μια χαρα💖 χθες ειχαμε ραντεβου, αλλα δεν πηγαμε, εχει βαλει 1,5 μετρα χιονι εδω🤣🤣 Ελπιζω να μπορεσω να παω ως τελος εβδομαδας! Μου φαινεται απιστευτο οτι σε 1 μηνα μπαινω στον 9ο!! ✌🏻🎀💖😍👧🏼🥳🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγω ειμαι 33η εβδομαδα! Ολα καλα με τη μπεμπα...💕💕εχει πάρει θεση εδω και μερες! Εκανα καμπυλη σακχάρου κ βγήκε ανεβασμένη η τριτη ωρα το παρακολούθησα με διατροφή και ποσεσ μετρήσεις μεσα στη μερα αλλα τελικά ολα καλα...δε χρειάστηκε να κανω κατι παραπάνω!!! Ειδα αυτα που λέγατε για το θηλασμό όλο μου το άγχος εκει το εχω ρίξει!! Ποσο πολυ θελω να θηλάσω και να τα καταφέρω..όλο εφιάλτες βλέπω!!! 
χαιρομαι παρα πολυ για όλες μας!!

Πριν ενα χρόνο σχεδόν μάθαμε για το πρόβλημα υπογονιμότητας,φέτος θα έχουμε πρώτα ο θεός το θαύματακι μας στην αγκαλιά μας!🙏🏻 Ποσο ευγνώμων νιώθω..και ποσο υπερευαίσθητη εχω γίνει με αυτο το θεμα ούτε οταν τα περασα ολα αυτα ενέσεις και παλι ενέσεις φάρμακα με τις σακούλες  τόση ευαισθησία!!ελεγα πάμε και όπου βγει!! τωρα οτι εχει να κανει με ολα αυτα ποτάμι τα ζουμιαααα!!! Αχ βρε κορίτσια να πάνε για όλες μας ολα τέλεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 14/2/2021 at 10:34 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Και σε είχα στο νου μου πώς προχωράει ο μπεμπούλης με τον πλακούντα. Μια χαρά αφού είναι μέσα στις καμπύλες. Απλά θα γεννηθεί λίγο μικρούλης. Θα τα πάρει μετά με το θρεπτικό σου γαλατάκι! Σου είπαν ενδεχόμενο να γεννήσεις νωρίτερα ή όσο πάει; Είσαι πάντως πολύ καλά και στις εβδομάδες αν χτύπα ξύλο τα φτύσει τελείως ο πλακουντας και δεν έχει να δώσει άλλο. Άμα πιάσει τα 2 κιλάκια εισαι σουπερ!

Αχ τι καλός που είναι ο μεγάλος σου που ανυπομονεί να γνωρίσει το αδερφάκι του, συγκινήθηκα! Ο δικος μου μάλλον αδιάφορος προς το παρόν. Στην πράξη να δούμε...

Αύριο nonstress και αν δει οτιδήποτε περίεργο μπορεί να με βάλει και άμεσα. Αλλιώς μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας θα έχω γεννήσει

Κοριτσακι μου να σας ζησουν τα διδυμακια σας!!!!! Να ειναι γερα, καλοτυχα και χαμογελαστα παντα!!! Στειλε μας την εμπειρια σου και πως τα πατε τωρα! Εισαι η πρωτη νομιζω της παρεας που γεννησες!!! Φανταζομαι ζορι τωρα στην αρχη με 2 βρεφη και 1 νηπιο στο σπιτι! Εχεις κθλ βοηθεια;

Εγω ειμαι 36 και 2 σημερα, εκανα nst χθες, ολα καλα με τον μπεμπη, θα τον ξαναδουμε στον υπερηχο σε 10 μερες περιπου, οποτε θα ειμαι 37 και 5! Το χω ριξει στο περπατημα τις τελευταιες μερες και απολαμβανουμε την ανοιξη με τον γιο μου! 

Θα χαρω πολυ να μαθω νεα σου, σε εχω κι εγω στο μυαλο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Έκανα την αρχή, ήμουν κι από τις πρώτες, ήταν και δίδυμα. Εσείς κρατηθείτε λίγο ακόμα! Έκανα καισαρική που μου φάνηκε πολύ δύσκολη την πρώτη μέρα γιατί είχα 100 σωληνάκια που με δυσκολευαν και πονούσα πολύ για να περπατήσω. Ποσο μαλλον να κρατήσω τα μωρά, να τα θηλάσω, να τα αλλάξω  κλπ. Τα μωρά γεννήθηκαν 2650 & 2700, δυνατα και υγιή παρόλο που δεν είχαν κλείσει τις 37 εβδομαδες. Δεν χρειάστηκαν καμία έξτρα παρακολούθηση. Τα κοιτάω και δεν μπορώ να το πιστέψω ότι εγώ τα γέννησα!

Από την 2η μέρα άρχισα να συνέρχομαι. Τώρα είμαστε σπίτι, ψάχνουμε ακόμα τους ρυθμούς, επικρατεί ένα χάος αλλά και μια διάχυτη ευτυχία. Έχω πάρει και μια κοπέλα λίγες ώρες την ημέρα, βοηθάνε και οι γιαγιάδες κυρίως με τον μεγάλο, το φαγητό και μικροδουλειες του σπιτιού κι έτσι κούτσα κουτσα τη βγαλαμε την πρωτη εβδομάδα! 

Εύχομαι σε όλες με το καλό να πάρετε στην αγκαλιά σας τα όμορφα μωράκια σας και να ξεχειλίσετε απο ευτυχία! Περιμένω νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2021 at 10:22 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Έκανα την αρχή, ήμουν κι από τις πρώτες, ήταν και δίδυμα. Εσείς κρατηθείτε λίγο ακόμα! Έκανα καισαρική που μου φάνηκε πολύ δύσκολη την πρώτη μέρα γιατί είχα 100 σωληνάκια που με δυσκολευαν και πονούσα πολύ για να περπατήσω. Ποσο μαλλον να κρατήσω τα μωρά, να τα θηλάσω, να τα αλλάξω  κλπ. Τα μωρά γεννήθηκαν 2650 & 2700, δυνατα και υγιή παρόλο που δεν είχαν κλείσει τις 37 εβδομαδες. Δεν χρειάστηκαν καμία έξτρα παρακολούθηση. Τα κοιτάω και δεν μπορώ να το πιστέψω ότι εγώ τα γέννησα!

Από την 2η μέρα άρχισα να συνέρχομαι. Τώρα είμαστε σπίτι, ψάχνουμε ακόμα τους ρυθμούς, επικρατεί ένα χάος αλλά και μια διάχυτη ευτυχία. Έχω πάρει και μια κοπέλα λίγες ώρες την ημέρα, βοηθάνε και οι γιαγιάδες κυρίως με τον μεγάλο, το φαγητό και μικροδουλειες του σπιτιού κι έτσι κούτσα κουτσα τη βγαλαμε την πρωτη εβδομάδα! 

Εύχομαι σε όλες με το καλό να πάρετε στην αγκαλιά σας τα όμορφα μωράκια σας και να ξεχειλίσετε απο ευτυχία! Περιμένω νέα σας!

Πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά και τα μωράκια σου γεννήθηκαν μεγάλα και δυνατά, χωρίς να χρειαστούν θερμοκοιτίδα. Και απ ότι καταλαβαίνω έχεις ήδη τον έλεγχο με τον ένα ή τον άλλο τροπο. :) Καλές αγκαλίτσες τώρα κ καλή δύναμη στις οποιες δυσκολίες!

37 εβδομαδωβ ακριβώς εγώ σήμερα, αύριο θα πάω γιατρό για nst. Περπατάω πολύ αυτές τις μέρες κ έχω ξεπατωσει και τον μεγάλο μου! Αλλά τις απολαμβανουμε τις βόλτες μας. Σταμάτησα κ τη δουλειά κ ξεκουράζομαι όσο μπορώ! Μαζεύω δυνάμεις! 

Την Τρίτη θα κάνω κ υπέρηχο να δούμε πως πάει με την ανάπτυξη κ τον πλακούντα. Ελπιζω να φτάσουμε μέχρι το τέλος :)

Φιλάκια πολλά πολλά στα μικρά πατουσάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope να σου ζησουν κοριτσι μου τα διδυμακια σου!!!!!!!!!! Να ειναι υγιη & καλοτυχα παντα💖💖 εγω κοριτσια μου μπηκα 34η εβδομαδα! Η μπεμπουλα εχει παρει θεση, ελπιζω να μην ξαναγυρισει! Γυριζει λετε; Η τωρα τελος; Ο γιατρος μου ειπε περπατημα φουλ! Αλλα μηπως ετσι ξανα γυρισει;; Επισης μου ειπε οτι στις 36+3 που θα με δει, θα με δει απο κατω🙈 δεν ειναι λιγο νωρις ρε κοριτσια; Ποναει;; Εχω λιιιιιιιγο φοβηθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ γιατι να σε δει?? υπαρχει θεμα εχει κατι ο τραχηλος?? Εγω στην πρωτη εγκυμοσηνη μεχρι 38 δεν μου ειχαν κοιταξει κατι απο κατω εκτος βεβαια με τον υπερηχο που οκ δεν ποναει,

38 και μια μερα επαθα αιμοραγια απο τον τραχηλο, βασικα προετοιμαζοταν ο τραχηλος για την γεννα αλλα ειχα αρκετο αιμα και εκει μου εβαλαν πρωτη φορα χερι, μου ειπαν οτι ποναει οσο το τεστ παπ, Μπουρδες εγω στο τεστ παπ δεν καταλαβαινω τιποτα στην εξεταση με χερι παιθανα στον πονο, οποτε προετοιμασου ψυχολογικα, βασικα αυτο με πονεσε πιο πολυ και απο την γεννα, αλλα μπορει επειδη ειχα και την αιμοραγια να ηταν σε φλεγμονη το σημειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια μου τι κάνετε; φαντάζομαι οι περισσότερες έχετε γεννήσει ήδη! Εγώ γέννησα την Παρασκευή μετά από ένα ζόρικο τοκετο, πήγαν όμως όλα καλά κ γέννησα φυσιολογικά, χωρίς επισκληριδιο το δεύτερο αγορακι μου. Θηλάζει αποκλειστικά κ είναι μεγάλος αγκαλίτσας. Αύριο απόγευμα γυρνάμε σπιτάκι μας να συναντηθούμε για πρώτη φορά οι 4 μας! Ανυπομονώ να μάθω νέα σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...