Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

@nik_02 είχα κάνει δύο αυχενικες με διαφορά κάπου μια εβδομάδα μια στον Μιχάλη Ρώτα και δεν βγήκε και τόσο καλή εκεί στης προγνώσεις με είχε για πρόωρο τοκετό και έκανα και δεύτερη μετά στον Νικολαΐδη ταραγμένη λίγο ξέχασα να πω στην αρχή ότι ήταν κύηση από εξωσωματική καθώς συζητούσαμε του λέω πάνω σε κουβέντα θα αλλάξουν μου λέει τώρα τα ποσοστά λέει στην γραμματέα του δες και όντως από κάπου 1 στης 3000 λόγο ηλικίας από την εξωσωματική πέσαμε στης 1 στης 600 για το σύνδρομο νταουν ρώτα και τον γιατρό που σου έκανε την εξωσωματική 

Σε ευχαριστώ, ναι θ τον ρωτήσω.. Όπως και να έχει θα πάω για αμνιο παρακέντηση.,το έχω αποφασίσει, δεν μπορώ να ζω στο άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η nik_02 είπε:

Σε ευχαριστώ, ναι θ τον ρωτήσω.. Όπως και να έχει θα πάω για αμνιο παρακέντηση.,το έχω αποφασίσει, δεν μπορώ να ζω στο άγχος..

 Σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ μαζί σου θα δεις όλα καλά θα είναι και κράζουμε τους γιατρούς μετά ότι μας παίρνουν λεφτά χωρίς λόγους 🤩🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

 Σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ μαζί σου θα δεις όλα καλά θα είναι και κράζουμε τους γιατρούς μετά ότι μας παίρνουν λεφτά χωρίς λόγους 🤩🤩🤩

ας είναι όλα καλά και χαλάλι τα λεφτά... Έτσι κι αλλιώς έχουν να φάνε τα ζουζουνακια μας,!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα!! Με το καλό τον δεύτερο αγοράκι 💙💙 εγώ αύριο έχω nipttest  θα το praenatest αυτό έγραφε το φυλλάδιο που μας δώσανε.

Εγώ έχω γίνει βιγκαν με ενοχλεί και η μυρωδιά από κρέας και τα λοιπα το στομάχι χάλια ούτε καφέ τσάι μπορώ ήρεμο μόνο με νεράκι με λαιμ που και που κανένα εμετό κατά τα άλλα μια χαρά 😂😂

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου! Χθες το ίδιο έλεγα Κ εγώ στον άντρα μου, ότι θα βγει βιγκαν το παιδί! Ψάρι ειδικά, αλλά Κ κρέας δεν θέλω καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sova είπε:

Με το καλό το αγοράκι σου! Όλα να πάνε τέλεια :) έχω υπέρηχο σήμερα ! Ανυπομονώ να δω τα μικρά μου θα έχουν μεγαλώσει :)))) και λογικά το επόμενο ραντεβού θα είναι αυχενική ! 9+4 σήμερα εσύ πόσο είσαι ?

Πόσο ωραία είναι αυτά τα ραντεβού!!! Να ρουφήξεις τη στιγμή!!!! Εγώ είμαι 11 και 5 σήμερα, 12 βάσει υπερηχου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@Vivi.Nik. με το καλό το αγοράκι σου..  Τι τεστ έκανες;;

Σ ευχαριστώ πολύ Σταύρι μου!!! Πότε έχεις Αυχενική εσύ;

Στο τεστ εγκυμοσύνης αναφερόμουν, που ήταν ροζ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου! Χθες το ίδιο έλεγα Κ εγώ στον άντρα μου, ότι θα βγει βιγκαν το παιδί! Ψάρι ειδικά, αλλά Κ κρέας δεν θέλω καθόλου!

Στον πρώτο δεν έτρωγα γαλακτωμικα το παιδί μου δεν τρώει τίποτα από γαλακτωμικα χωρίς να έχει κάποια ευαισθησία στην λακτόζη αυτός τώρα σίγουρα θα είναι βιγκαν γιατί τρώω σαλάτα και νιώθω υπέροχα σας λέω και τι δεν ανακατεύω σεφ της σαλάτας έχω γίνει 🥗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Πόσο ωραία είναι αυτά τα ραντεβού!!! Να ρουφήξεις τη στιγμή!!!! Εγώ είμαι 11 και 5 σήμερα, 12 βάσει υπερηχου.

Σε 15 μέρες αυχενική :) μεγαλωσαμε 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Συγγνωμη που χάθηκα αλλα απο που να αρχίσω και που να τελειώσω! Εχω ταλαιπωρηθεί πολυ έπαθα υπερεμεση και νοσηλευόμουν. Εχω αρρυθμίες αρκετά και το παρακολουθώ. Ευτυχώς έκοψα τα ουτρογεσταν γιατι αυτα μου τις δημιούργησαν τις αρρυθμίες.. 

το θετικο οτι το μωράκι μεγαλώνει μια χαρα !!♥️ Εγω εκανα την κυστικη ίνωση στο KARYO 85% μου την έγραψε ο γιατρός. Και απο 150€ πλήρωσα 100€. 
σε 2 εβδομάδες εχω αυχενική κ οπως το ειδαμε στον υπέρηχο τελικά ειμαι παραπάνω 10+3... Φιλια σε όλες σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Συγγνωμη που χάθηκα αλλα απο που να αρχίσω και που να τελειώσω! Εχω ταλαιπωρηθεί πολυ έπαθα υπερεμεση και νοσηλευόμουν. Εχω αρρυθμίες αρκετά και το παρακολουθώ. Ευτυχώς έκοψα τα ουτρογεσταν γιατι αυτα μου τις δημιούργησαν τις αρρυθμίες.. 

το θετικο οτι το μωράκι μεγαλώνει μια χαρα !!♥️ Εγω εκανα την κυστικη ίνωση στο KARYO 85% μου την έγραψε ο γιατρός. Και απο 150€ πλήρωσα 100€. 
σε 2 εβδομάδες εχω αυχενική κ οπως το ειδαμε στον υπέρηχο τελικά ειμαι παραπάνω 10+3... Φιλια σε όλες σας!!! 

Λεω και εγω δε μου απαντας αλλά σκεφτηκα ηθελες ενα κενο απο το φορουμ που ειναι απολυτως αποδεκτο..αλλα ησουν τοσο τυχερη ;!;γαμωτο ..καταλαβα..συνηλθες τωρα !!ποσα κιλα εχασες; Τελος τα ουτρο!! Θα εισαι καλά τωρα θα δεις ! Αλλος ανθρωπος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Σταύρι μου!!! Πότε έχεις Αυχενική εσύ;

Στο τεστ εγκυμοσύνης αναφερόμουν, που ήταν ροζ!

Σε 10 μέρες.. Εγώ έχω κάνει τα τεστ με τα μαχαίρια και τα ψαλίδια🤣🤣🤣 και με τα ουρά και τη σόδα😂😂😂😂 κορίτσι εβγαλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μένα! Είμαι στην πέμπτη εβδομάδα και έχω ΠΗΤ 25/5. έχω ήδη ένα αγοράκι 2 χρονών και 3 μηνών. Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί βρισκόμαστε σε δύσκολες εποχές. Εγω φοβάμαι λίγο φέτος γιατί ο γιος μου πάει παιδικό σταθμό πρώτη φορά και ήδη κόλλησα μια ίωσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2020 at 8:47 ΜΜ, ο/η sova είπε:

Κορίτσια οι καούρες περνάνε ? Η πάμε έτσι μέχρι τέλους ?

Τα περισσότερα ασχημα περνάνε το Β τρίμηνο στις περισσότερες εγκύους. Αλλά οι καούρες ειναι απο αυτά που επιστρέφουν στο Γ τρίμηνο με την μεγάλη κοιλιά που πιέζει το στομάχι. Έχεις μεγάλο θέμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε μανούλες; Εγώ είμαι πολύ καλύτερα από θέμα συμπτωμάτων και τα μωράκια χαίρουν άκρας υγείας. Όμως η μήτρα μου δεν συνεργάζεται και έκανε πάλι αιμάτωμα με αποτέλεσμα να γεμίσω αίματα πάλι ξαφνικά. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ και δεν επηρεάστηκαν τα έμβρυα αλλά καταλαβαίνετε την αγωνία μου... Και πάλι ξάπλα και τρόμος κάθε φορά που πάω τουαλέτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τι κάνετε μανούλες; Εγώ είμαι πολύ καλύτερα από θέμα συμπτωμάτων και τα μωράκια χαίρουν άκρας υγείας. Όμως η μήτρα μου δεν συνεργάζεται και έκανε πάλι αιμάτωμα με αποτέλεσμα να γεμίσω αίματα πάλι ξαφνικά. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ και δεν επηρεάστηκαν τα έμβρυα αλλά καταλαβαίνετε την αγωνία μου... Και πάλι ξάπλα και τρόμος κάθε φορά που πάω τουαλέτα 

Γεια σου κοριτσι! Αμαν παλι;;! Ευτυχως !!!ε ναι τρελη αγωνια!!ξαπλα και ολα θα ειναι οκ..εγω τα ιδια ,δεν εχω κατι για να γραψω φοβερο.απλα το μονο που εχω ειναι οτι δεν πειναω αλλα αν πεινασω θα πεινασω πολύ και θα λυσσαω.οποτε προσπαθω να τρωω λιγο ανα 3 ωρες αλλα δε τα καταφερνω δυστυχως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τι κάνετε μανούλες; Εγώ είμαι πολύ καλύτερα από θέμα συμπτωμάτων και τα μωράκια χαίρουν άκρας υγείας. Όμως η μήτρα μου δεν συνεργάζεται και έκανε πάλι αιμάτωμα με αποτέλεσμα να γεμίσω αίματα πάλι ξαφνικά. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ και δεν επηρεάστηκαν τα έμβρυα αλλά καταλαβαίνετε την αγωνία μου... Και πάλι ξάπλα και τρόμος κάθε φορά που πάω τουαλέτα 

Ωχ κορίτσι μ, ξάπλα και θα περάσει ο καιρός. Το σημαντικό είναι τα μωράκια μας να είναι καλά. Εγώ από συμπτώματα έχουν υποχωρήσει όλα..ετοιμαζομαι για αμνιοπαρακεντηση την ερχόμενη εβδομάδα, έχω ηρεμήσει αρκετά, δεν θέλω να αγχώνομαι κι έχω πίστη ότι όλα θα πάνε καλά...θα κάτσω και εγώ λίγες μέρες σπίτι οπότε θα έχεις συμπαράσταση.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου κοριτσι! Αμαν παλι;;! Ευτυχως !!!ε ναι τρελη αγωνια!!ξαπλα και ολα θα ειναι οκ..εγω τα ιδια ,δεν εχω κατι για να γραψω φοβερο.απλα το μονο που εχω ειναι οτι δεν πειναω αλλα αν πεινασω θα πεινασω πολύ και θα λυσσαω.οποτε προσπαθω να τρωω λιγο ανα 3 ωρες αλλα δε τα καταφερνω δυστυχως..

Κι εγώ το έχω αυτό. Γενικά δεν μπορώ να φάω αλλά αν με πιάσει θα είναι ξαφνικά και τα θέλω όλα εκείνη τη στιγμή! Πόσα κιλά έχεις παρει; Εγώ τίποτα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Ωχ κορίτσι μ, ξάπλα και θα περάσει ο καιρός. Το σημαντικό είναι τα μωράκια μας να είναι καλά. Εγώ από συμπτώματα έχουν υποχωρήσει όλα..ετοιμαζομαι για αμνιοπαρακεντηση την ερχόμενη εβδομάδα, έχω ηρεμήσει αρκετά, δεν θέλω να αγχώνομαι κι έχω πίστη ότι όλα θα πάνε καλά...θα κάτσω και εγώ λίγες μέρες σπίτι οπότε θα έχεις συμπαράσταση.. ❤️

Πανε και τα συμπτώματα, είδες; τελεια δεν ειναι; Αχ άντε να κάνεις την εξέταση να ηρεμήσεις μια και καλή. Σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια! Που θα είναι δηλαδή. Πόσες μέρες πρέπει να μείνεις σπίτι; σου είπαν ακινησία; Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Πανε και τα συμπτώματα, είδες; τελεια δεν ειναι; Αχ άντε να κάνεις την εξέταση να ηρεμήσεις μια και καλή. Σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια! Που θα είναι δηλαδή. Πόσες μέρες πρέπει να μείνεις σπίτι; σου είπαν ακινησία; Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση ❤

Ναι ωραία που τρώω κ δεν ανακατεύομαι. Βέβαια νομίζω σιγά σιγά θα ανεβαίνει η ζυγαριά και αγχώνομαι. Κάτσε ν βγουν όλα καλά και μετά βουρ σε διατροφολογο. Προς το παρόν έχω πάρει 1,5 κιλό αλλα από τον άλλο μήνα αρχίζουν τα δύσκολα. Καλά εσύ με διδυμακια και τίποτα!! Πολύ καλά!Θα κάτσω καμία βδομαδουλα σπίτι γιατί στη δουλειά μ έχω και ένταση και δεν θέλω να αγχώνομαι. Ας βγουν όλα καλά και κάθομαι όσο χρειαστεί ακουνητη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κι εγώ το έχω αυτό. Γενικά δεν μπορώ να φάω αλλά αν με πιάσει θα είναι ξαφνικά και τα θέλω όλα εκείνη τη στιγμή! Πόσα κιλά έχεις παρει; Εγώ τίποτα :(

Α ναι ε; Αυτο ακριβως!!! Πηρα 2 ειμαι τωρα 16 εβδομαδων ακριβως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Τι κάνετε μανούλες; Εγώ είμαι πολύ καλύτερα από θέμα συμπτωμάτων και τα μωράκια χαίρουν άκρας υγείας. Όμως η μήτρα μου δεν συνεργάζεται και έκανε πάλι αιμάτωμα με αποτέλεσμα να γεμίσω αίματα πάλι ξαφνικά. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ και δεν επηρεάστηκαν τα έμβρυα αλλά καταλαβαίνετε την αγωνία μου... Και πάλι ξάπλα και τρόμος κάθε φορά που πάω τουαλέτα 

Καλημέρα κορίτσι μου! Τώρα διάβασα τα νέα σου... φαντάζομαι τη λαχτάρα που πέρασες πάλι... να σκέφτεσαι ότι έχουν γαντζωθει καλα τωρα τα μωράκια, αλλά να ξεκουράζεσαι κιόλας όσο γίνεται περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια έχω πάρει 2 κιλά και μου φαίνονται πολλά για 13 εβδ. Αλλά τρώω ποσότητες... συχνά γεύματα πολύ και στο σύνολο της μέρας μαζεύονται! Δεν έχω καθόλου αναγούλες πλέον και νιώθω ακριβώς όπως πριν την εγκυμοσύνη! Την απολαμβάνω τόσο πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Εγώ κορίτσια έχω πάρει 2 κιλά και μου φαίνονται πολλά για 13 εβδ. Αλλά τρώω ποσότητες... συχνά γεύματα πολύ και στο σύνολο της μέρας μαζεύονται! Δεν έχω καθόλου αναγούλες πλέον και νιώθω ακριβώς όπως πριν την εγκυμοσύνη! Την απολαμβάνω τόσο πολύ!!!

Μπράβο με το καλό το καλό το μωρό σου. Πόσο εβδομάδων είσαι να αρχίζω να ελπίζω κ εγώ ότι θα σταματήσουν οι Εμετοι κ οι αναγουλες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. υπέροχη αίσθηση! μια ανεφελη εγκυμοσύνη που νιώθεις γεμάτη ενέργεια και έτοιμη να κάνεις τα πάντα! Έτσι ήμουν την πρώτη φορά και είμαι ευγνώμων που το έχω ζήσει. Τώρα το σώμα μου λέει ότι δεν είμαι για πολλά. Δεν νομίζω ότι είναι πολλά τα 2 κιλά βρε στη βδομάδα σου. Κυρίως κατακράτηση είναι. 

@lactaki κορίτσι μου είσαι έγκυος; σε θυμάμαι από της μανούλες εξωσωματικής! Πολύ χάρηκα. Μια καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι! Πόσων εβδομάδων είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...