Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος μετά από εμβρυομεταφορά...


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες κοριτσαρες. Είναι πρώτη φορά που γράφω σε φόρουμ και ελπίζω να γράφω στο σωστό μέρος.. να σας πω και εγώ την ιστορία μου και οποία συμπασχει μαζί μου ας συζητήσουμε 😊..  Λοιπόν 27.6 έκανα εμβρυομεταφορα δύο εμβρυακια, το ένα πολύ καλό το άλλο καλό μου είπε η γιατρός.. Πέρασε η πρώτη εβδομάδα πολύ ήρεμα πολύ χαλαρά με πολύ πρησμένο στήθος και κάτι τραβήγματα στη μήτρα, ξεκινάει η άλλη εβδομάδα πολύ χάλια την Τρίτη βλέπω σκούρο καφέ στο χαρτί και αν και από το κέντρο μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό εγω ήμουν στα χειρότερα μου άσχημες σκέψεις κλπ ως που τη Παρασκευή μου ήρθε αίμα κανονικό δηλαδή ξεκίνησε η περίοδος μου (27η ημέρα του κύκλου μου) όπως και τους άλλους μήνες. Την Δευτέρα έχω χοριακη αλλά δεν έχω καθόλου άγχος γιατί ξέρω τη θα ακούσω... Συγνώμη για το σεντόνι αλλά ήθελα κάπου να τα πω γιατί δεν το έχω πει σε ΚΑΝΕΝΑΝ ότι έκανα εξωσωματική και ολα αυτό το πέρασα μόνη μου με τον άντρα μου.. Εύχομαι σύντομα όλες μας να έχουμε το πολυπόθητο 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marakipap είπε:

Να πας όμως για χοριακη γιατί ποτέ δε ξέρεις. 

Ναι σίγουρα θα πάω αλλά τι πιθανότητες έχω από τη στιγμή που μου ήρθε κανονικά η περίοδος μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αντζυ 30 είπε:

Ναι σίγουρα θα πάω αλλά τι πιθανότητες έχω από τη στιγμή που μου ήρθε κανονικά η περίοδος μου? 

Μίλησες με το γιατρό κορίτσι; Τι σου είπε; Το αίμα δε σημαίνει απαραίτητα περίοδος. Θεωρητικά με τα φάρμακα που παίρνουμε δεν γίνεται να έρθει περίοδος. Μπορεί να είναι από την εμφύτευση ή κάποια αποκόλληση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μίλησες με το γιατρό κορίτσι; Τι σου είπε; Το αίμα δε σημαίνει απαραίτητα περίοδος. Θεωρητικά με τα φάρμακα που παίρνουμε δεν γίνεται να έρθει περίοδος. Μπορεί να είναι από την εμφύτευση ή κάποια αποκόλληση. 

Κοίτα μένω Γερμανία και εδώ είναι λίγο περίεργα τα πράγματα, όταν είδα τα καφέ υγρά μίλησα με την γραμματεία στο κέντρο εξωσωματικής και μου είπε τα καφέ είναι φυσιολογικά και όταν μου ήρθε η περίοδος ήταν κλειστά.. Και να σου πω ότι από φάρμακα περνώ μόνο βιταμίνες femibion 0 και duphaston 3 φορές την ημέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αντζυ 30 είπε:

Κοίτα μένω Γερμανία και εδώ είναι λίγο περίεργα τα πράγματα, όταν είδα τα καφέ υγρά μίλησα με την γραμματεία στο κέντρο εξωσωματικής και μου είπε τα καφέ είναι φυσιολογικά και όταν μου ήρθε η περίοδος ήταν κλειστά.. Και να σου πω ότι από φάρμακα περνώ μόνο βιταμίνες femibion 0 και duphaston 3 φορές την ημέρα.. 

Δεν ξέρω κοπέλα μου. Εδώ είναι αρκετά διαφορετικά και χαπακωνόμαστε περισσότερο οπότε σίγουρα δεν μπορεί να έρθει η περίοδος. Καφέ έχουν πολλές κοπέλες, κ γω είχα ελάχιστο εμφύτευσης 3 μέρες πριν τη χοριακή αλλά και αίμα 2 φορές στην αρχή της κύησης με 2 βδομάδες καφέ σίγουρα. Εύχομαι να είναι θετικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Δεν ξέρω κοπέλα μου. Εδώ είναι αρκετά διαφορετικά και χαπακωνόμαστε περισσότερο οπότε σίγουρα δεν μπορεί να έρθει η περίοδος. Καφέ έχουν πολλές κοπέλες, κ γω είχα ελάχιστο εμφύτευσης 3 μέρες πριν τη χοριακή αλλά και αίμα 2 φορές στην αρχή της κύησης με 2 βδομάδες καφέ σίγουρα. Εύχομαι να είναι θετικό

Δεν ξέρω βρε παιδιά θα δείξει αύριο πως θα είναι η χοριακη 😕αλλά γενικά εδώ στη Γερμανία οι γιατροί δεν είναι πολύ συζητήσιμη... Αλλά και πάλι δεν έπρεπε να έχω κάποιο σύμπτωμα? Εγώ από την αρχή της δεύτερης εβδομάδας δεν είχα τίποτα ούτε πρισμενο στήθος ούτε τραβηγματακια τίποτα απολύτως και τα υγρά και η περίοδος μου ήρθαν όπως ακριβώς του άλλους μήνες 3 μέρες υγρά και μετά αίμα και μπόλικο.. Τελως πάντων δεν το βάζουμε κάτω θα ξαναπροσπαθησω.. Σας ευχαριστώ πολύ παντως🙏😊❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...