Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σκέφτομαι να κάνω οικογένεια (άντρας εδώ)


kynodontas

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 28χρονών, τελειώνω το διδακτορικό μου. Είχα πρόσφατα την  απώλεια του πατέρα μου και από τότε μου καρφώθηκε η ιδέα να κάνω οικογένεια. Πάντα το  ήθελα, από μικρός δηλαδή, απλώς δεν  το είχα  πιέσει ή τοποθετήσει χρονικά. Αλλά τώρα νιώθω  την ανάγκη να το επισπεύσω.  Θέλω  να κάνω παιδιά νεός, δηλαδή να πάω φαντάρος και μετά, αφού βρω μια δουλειά να πάρει μπρος αυτό. Μαρέσει η ιδέα να είμαι  μπαμπάς και νεός (κάποιοι μου λένε ότι κακός θεωρώ ότι 30χρονών θα θεωρούμαι νέος μπαμπάς).  Απλά θέλω ν το μοιραστώ με κάποιον όλο αυτό το συναίσθημα, να ακούσω   κάποια γνώμη. Βλέπω καθηγητές μου  που 45-50 κάνουν παιδιά και δεν μου αρέσει θα ήθελα να είμαι νεώτερος. Συνειδητοποιήσα ότι το να στρέφεις όλη σου την προσοχή στην καριέρα και τα λεφτά και ξαφνικά  να θυμάσαι να κάνεις παιδιά, να τους στέλνεις αβέρτα λεφτά και εσύ να λείπεις όλη την ώρα  από το  σπίτι δεν μου ταιριάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marakipap είπε:

Μπράβο σου!Να βρεις κ μια καλή σύντροφο σου ευχομαι

Να  σαι καλά. Με απασχολεί το οικονομικό πολύ. Βλέπω κόσμο γύρω μου με χρήματα στην άκρη  και περιουσίες. Εγώ ένα σπίτι έχω και όταν τελειώσω να βρω μια δουλειά. Δεν ξέρω κατά πόσο θα δρα αποτρεπτικά αυτό στο να θέλει και το ταίρι μου να κάνουμε οικογένεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kynodontas είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 28χρονών, τελειώνω το διδακτορικό μου. Είχα πρόσφατα την  απώλεια του πατέρα μου και από τότε μου καρφώθηκε η ιδέα να κάνω οικογένεια. Πάντα το  ήθελα, από μικρός δηλαδή, απλώς δεν  το είχα  πιέσει ή τοποθετήσει χρονικά. Αλλά τώρα νιώθω  την ανάγκη να το επισπεύσω.  Θέλω  να κάνω παιδιά νεός, δηλαδή να πάω φαντάρος και μετά, αφού βρω μια δουλειά να πάρει μπρος αυτό. Μαρέσει η ιδέα να είμαι  μπαμπάς και νεός (κάποιοι μου λένε ότι κακός θεωρώ ότι 30χρονών θα θεωρούμαι νέος μπαμπάς).  Απλά θέλω ν το μοιραστώ με κάποιον όλο αυτό το συναίσθημα, να ακούσω   κάποια γνώμη. Βλέπω καθηγητές μου  που 45-50 κάνουν παιδιά και δεν μου αρέσει θα ήθελα να είμαι νεώτερος. Συνειδητοποιήσα ότι το να στρέφεις όλη σου την προσοχή στην καριέρα και τα λεφτά και ξαφνικά  να θυμάσαι να κάνεις παιδιά, να τους στέλνεις αβέρτα λεφτά και εσύ να λείπεις όλη την ώρα  από το  σπίτι δεν μου ταιριάζει.

Συγχαρητηρια για την ωριμοτητα σου! Πολυ καλο ευχομαι να βρεις μια Καλη κοπελιτσα να πορευτειτε μαζι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Εγώ πιστεύω ότι ο γάμος και γενικά οι επιθυμίες μας έχουν να κάνουν καθαρά με την προσωπικότητα μας. Δεν έχει σημασία η ηλικία αλλά το πότε νιώθεις έτοιμος. Καλά τα λεφτά, καλή η άνεση αλλά σαν την οικογένεια και σαν μια ζεστή αγκαλιά δεν υπάρχει τίποτα. Να κάνεις αυτό που επιθυμείς κι αυτό που σε γεμίζει. Είσαι νέος! Είναι στο χέρι σου να κάνεις την ζωή σου τον μικρό σου παράδεισο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αν και κατά πόσο θα ασχολείσαι με το παιδί σου και θα είσαι καλός γονιός δεν έχει να κάνει με το αν θα γίνεις μπαμπάς 30-40 ή 50 χρ, έχει να κάνει κατά τη γνώμη μου κυρίως με το πότε θα βρείς τον άνθρωπο που θα σε κάνει ΝΑ ΘΕΣ οκογένεια κι όχι απλά επειδή ΘΕΣ ΝΑ πιέσεις μια κατάσταση γιατί αυτό δεν βγαίνει σε καλό. Επίσης δεν έχει σίγουρα να κάνει με τα χρήματα η ηλικία....το ότι θα βοηθήσεις το παιδί σου (σύμφωνα πάντα με τις δυνατότητες σου) είναι δεδομένο είτε είσαι 30 είτε 50 χρ. Σε αυτό που θα συμφωνήσω είναι ότι σίγουρα αλλιώς θα χαρείς και θα παίξεις με το παιδί σου όταν είσαι 30χρ και αλλιώς όταν είσαι 50. Αυτό δλδ που για μένα αλλάζει είναι οι αντοχές και όχι η διάθεση. Όταν υπάρχει αγάπη και θέληση όλα γίνονται είτε 30 είτε 50 χρ. Σου εύχομαι σύντομα να βρείς το άλλο σου μισό και να φτιάξεις την οικογένεια που επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Επίσης δεν έχει σίγουρα να κάνει με τα χρήματα η ηλικία....το ότι θα βοηθήσεις το παιδί σου (σύμφωνα πάντα με τις δυνατότητες σου) είναι δεδομένο είτε είσαι 30 είτε 50 χρ. Σε αυτό που θα συμφωνήσω είναι ότι σίγουρα αλλιώς θα χαρείς και θα παίξεις με το παιδί σου όταν είσαι 30χρ και αλλιώς όταν είσαι 50.

Σίγουρα ισχύει αυτό.. ειδικά κάτι άβολες στιγμές που έχω δει να λένε τον πατέρα κάποιου παππού του ήταν ότι χειρότερο θεωρώ για αυτούς που τους το είπανε. Αλλά αν είσαι νεός και θα τρέχεις με το παιδί σου και βόλτες και από  δω και από εκεί.. και χαζομάρες μαζί.. 
 

και ναι σίγουρα πρέπει να βρεις ένα άτομο που να λες με αυτόν θέλω να κάνω οικογένεια. Είναι σαν κάποιους που επειδή εμφανισιακά υπάρχει έλξη θεωρούν ότι αυτό  σημαίνει ότι θα πάει καλά η σχέση τους ενώ δεν έχουν κάτι κοινό.

Γενικά όμως έχω βάλει σε άμεση προτεραιότητα το παιδί (αφού τελειώνω το φανταριλίκι δηλαδή του χρόνου που θα μπω, να είναι κάτι που θα γίνει σχετικά άμεσα). Υπάρχουν βέβαια άνθρωποι  που δεν θέλουν παιδιά σεβαστό απόλυτα. Αλλά με βάση τη δικιά μου φιλοσοφία, αυτό που μετράει στη ζωή σου είναι να γυρνάς σπίτι και να έχεις δημιουργήσει κάτι όμορφο για σενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γυναίκα ψαχνεις ή μου φαίνεται?????😂😂😂

ούτε και εγώ ξέρω τι ψάχνω :P
Υπάρχει κάποια που με θέλει για πατέρα των παιδιών της αλλά εγώ δε τη θέλω για μητέρα των παιδιών μου (αν και πιστεύω θα ήταν πολύ καλή, απλά δεν υπάρχει τόση έλξη από πλευράς μου).
Υπάρχει ακόμα μια που ήταν και ο πρώτος μου έρωτας που υπάρχει αμοιβαίο ενδιαφέρον (αλλά θα φάω κέρατο και όχι ότι το βρίσκω συγκλονιστικό, αλλά θα ξέρω και με ποιους έχει γίνει και δεν μαρέσει)
Οπότε θα βρω κάτι άλλο :P
Δεν είμαι δύσκολος, μια καλή κοπέλα να ερωτευτώ ψάχνω. Ελπίζω να βρεθεί στο δρόμο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kynodontas εννοείται...το κάτι όμορφο βέβαια για τον καθένα είναι διαφορετικό.Όπως και να χει προτεραιότητα δεν πρέπει να είναι το παιδί αλλά κατά κύριο λόγο μια κοπέλα που θα σε κάνει να βγάλεις τον καλύτερο σου εαυτό και μετά όλα τα υπόλοιπα. Το παίδι όταν έρθει η ώρα δεν σε πείραν και τα χρόνια..... είχα γνωστό (παλιό γείτονα βασικά) ο οποίος λίγο πρίν τα 40 είχε πάθει πανικό και όποια κοπέλα γνώριζε μετά από καμιά εβδομάδα ξεκινούσε να της μιλάει για σπίτια κλπ...... το αποτέλεσμα??? Σήμερα σχεδόν 10χρ. μετά είναι ακόμα μόνος του από ότι έχω μάθει. Μην φτάσουμε δλδ στο άλλο άκρο! Όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@kynodontas εννοείται...το κάτι όμορφο βέβαια για τον καθένα είναι διαφορετικό.Όπως και να χει προτεραιότητα δεν πρέπει να είναι το παιδί αλλά κατά κύριο λόγο μια κοπέλα που θα σε κάνει να βγάλεις τον καλύτερο σου εαυτό και μετά όλα τα υπόλοιπα. Το παίδι όταν έρθει η ώρα δεν σε πείραν και τα χρόνια..... είχα γνωστό (παλιό γείτονα βασικά) ο οποίος λίγο πρίν τα 40 είχε πάθει πανικό και όποια κοπέλα γνώριζε μετά από καμιά εβδομάδα ξεκινούσε να της μιλάει για σπίτια κλπ...... το αποτέλεσμα??? Σήμερα σχεδόν 10χρ. μετά είναι ακόμα μόνος του από ότι έχω μάθει. Μην φτάσουμε δλδ στο άλλο άκρο! Όλα θα γίνουν!

Σίγουρα ο πανικός δεν βοηθάει. Αυτό το κάνουν και πολλές γυναίκες. Είναι κάπως πιεστικό. Ίσως προχώραγε κάποιος/κάποια σε γάμο γρήγορα αν πάθαινε αυτό που λέμε κεραυνοβόλο έρωτα ή προέκυπτε παιδί και θελαν να το κρατήσουν. Αλλά είναι λίγο τρομακτικό να σοτ λέει στη βδομάδα. Πιστεύω αυτά τα πράγματα δε λέγονται, δείχνονται. Δλδ φαίνεται αν το πας σοβαρά, αν νοιάζεσαι, αν επενδύεις σε μια σχέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2020 at 10:36 ΜΜ, ο/η kynodontas είπε:

ούτε και εγώ ξέρω τι ψάχνω :P
Υπάρχει κάποια που με θέλει για πατέρα των παιδιών της αλλά εγώ δε τη θέλω για μητέρα των παιδιών μου (αν και πιστεύω θα ήταν πολύ καλή, απλά δεν υπάρχει τόση έλξη από πλευράς μου).
Υπάρχει ακόμα μια που ήταν και ο πρώτος μου έρωτας που υπάρχει αμοιβαίο ενδιαφέρον (αλλά θα φάω κέρατο και όχι ότι το βρίσκω συγκλονιστικό, αλλά θα ξέρω και με ποιους έχει γίνει και δεν μαρέσει)
Οπότε θα βρω κάτι άλλο :P
Δεν είμαι δύσκολος, μια καλή κοπέλα να ερωτευτώ ψάχνω. Ελπίζω να βρεθεί στο δρόμο μου.

Κ ειπες να μπεις στο mammyland μπας κ κανεις τη τύχη σου? 😂😁 Σε λάθος site μπηκες, σε σελιδα γνωριμιών έπρεπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κ ειπες να μπεις στο mammyland μπας κ κανεις τη τύχη σου? 😂😁 Σε λάθος site μπηκες, σε σελιδα γνωριμιών έπρεπε. 

Δεν μπήκα για να κάνω γνωριμία, απλά  θέλω να συζητήσω τις σκέψεις μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kynodontas είπε:

Δεν μπήκα για να κάνω γνωριμία, απλά  θέλω να συζητήσω τις σκέψεις μου

Μωρέ εγώ κατάλαβα γιατί μπηκες😅😅😅 άντε συνέχισε τις σκέψεις σου μη σας ενοχλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kynodontas πολύ θα ήθελα να σου απαντήσω σοβαρά αλλά όπως έχει δείξει η ιστορία οι περισσότεροι άντρες που μπαίνουν εδώ με τέτοιου είδους προβληματισμούς που εξιστορούν με το Καλημέρα το δράμα τους είναι troll και για αυτό το λόγο αντιμετωπίζονται με δυσπιστία και σαρκασμό. 

Το να ψάχνεις για γυναίκα δεν ειναι κακό, αλλά βρε καλέ μου εδώ μέσα ΟΛΕΣ είναι σε γάμο/σταθερή σχέση και προσπαθούν για παιδί ή έχουν ήδη παιδι και συζητάνε για το πώς βγαίνουν τα κακάκια μωρου από τα ρούχα (φοβερό θεμα! το θυμαστε οι παλιες;). Δεν είναι καν σέξι ακόμα κι όταν συζητάμε με ποια στάση έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες για σύλληψη!

Οπότε λύσε μου την απορία, τι σε έφερε εδώ; Έχεις παρακολουθήσει καθολου τις συζητησεις στο φόρουμ και σε ενδιαφέρουν ή απλά είδες φως και μπήκες;

Με ειλικρινή διάθεση να μπω στη θέση σου και να βοηθήσω εφόσον όντως χρειάζεσαι τη δική μας γνώμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@kynodontas πολύ θα ήθελα να σου απαντήσω σοβαρά αλλά όπως έχει δείξει η ιστορία οι περισσότεροι άντρες που μπαίνουν εδώ με τέτοιου είδους προβληματισμούς που εξιστορούν με το Καλημέρα το δράμα τους είναι troll και για αυτό το λόγο αντιμετωπίζονται με δυσπιστία και σαρκασμό. 

Το να ψάχνεις για γυναίκα δεν ειναι κακό, αλλά βρε καλέ μου εδώ μέσα ΟΛΕΣ είναι σε γάμο/σταθερή σχέση και προσπαθούν για παιδί ή έχουν ήδη παιδι και συζητάνε για το πώς βγαίνουν τα κακάκια μωρου από τα ρούχα (φοβερό θεμα! το θυμαστε οι παλιες;). Δεν είναι καν σέξι ακόμα κι όταν συζητάμε με ποια στάση έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες για σύλληψη!

Οπότε λύσε μου την απορία, τι σε έφερε εδώ; Έχεις παρακολουθήσει καθολου τις συζητησεις στο φόρουμ και σε ενδιαφέρουν ή απλά είδες φως και μπήκες;

Με ειλικρινή διάθεση να μπω στη θέση σου και να βοηθήσω εφόσον όντως χρειάζεσαι τη δική μας γνώμη

Καλέ τι δε καταλαβες ετοιμάζεται να πάει φαντάρος κ ψάχνει ξέρεις τι με τη προοπτική οοοταν τελειώσει κ οοοταν βρει δουλειά να κάνει οικογένεια.αλλα απ ότι κατάλαβα θέλει ένα καλό κορίτσι να μη τη μοιάζουν τα πολλά λεφτά ( είπαμε ένα σπίτι έχω)😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@kynodontas πολύ θα ήθελα να σου απαντήσω σοβαρά αλλά όπως έχει δείξει η ιστορία οι περισσότεροι άντρες που μπαίνουν εδώ με τέτοιου είδους προβληματισμούς που εξιστορούν με το Καλημέρα το δράμα τους είναι troll και για αυτό το λόγο αντιμετωπίζονται με δυσπιστία και σαρκασμό. 

Το να ψάχνεις για γυναίκα δεν ειναι κακό, αλλά βρε καλέ μου εδώ μέσα ΟΛΕΣ είναι σε γάμο/σταθερή σχέση και προσπαθούν για παιδί ή έχουν ήδη παιδι και συζητάνε για το πώς βγαίνουν τα κακάκια μωρου από τα ρούχα (φοβερό θεμα! το θυμαστε οι παλιες;). Δεν είναι καν σέξι ακόμα κι όταν συζητάμε με ποια στάση έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες για σύλληψη!

Οπότε λύσε μου την απορία, τι σε έφερε εδώ; Έχεις παρακολουθήσει καθολου τις συζητησεις στο φόρουμ και σε ενδιαφέρουν ή απλά είδες φως και μπήκες;

Με ειλικρινή διάθεση να μπω στη θέση σου και να βοηθήσω εφόσον όντως χρειάζεσαι τη δική μας γνώμη

Δεν ψάχνω γνωριμία εδώ, το είπα και σε προηγούμενη ανάρτηση. Εξάλλου δεν είμαι πολύ "αισιόδοξος" για γνωριμίες από το fb κτλ. Ούτε εξιστορώ κάποιο δράμα, ούτε τρολλάρω κάποιον. Εξήγησα απλά ότι σκέφτομαι να κάνω οικογένεια (όταν τελειώσω με στρατό κτλ) αλλά το έχω σύντομα στο πλάνο. Μια σκέψη λοιπόν είναι το ποστ μου που ήθελα να τη μοιραστώ. Δεν είχα ξανασυζητήσει ποτέ το θέμα οικογένεια με κάποιον, πιστεύω ότι θα γέλαγαν οι περισσότεροι, ότι είμαι μικρός κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προφανώς και είναι τρολ κορίτσια.. Για να ανοίξει θέμα συζήτησης να γίνει χαμός, να διαφωνήσουμε κτλ κτλ..  καλή τύχη εύχομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2020 at 8:55 ΜΜ, ο/η kynodontas είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 28χρονών, τελειώνω το διδακτορικό μου. Είχα πρόσφατα την  απώλεια του πατέρα μου και από τότε μου καρφώθηκε η ιδέα να κάνω οικογένεια. Πάντα το  ήθελα, από μικρός δηλαδή, απλώς δεν  το είχα  πιέσει ή τοποθετήσει χρονικά. Αλλά τώρα νιώθω  την ανάγκη να το επισπεύσω.  Θέλω  να κάνω παιδιά νεός, δηλαδή να πάω φαντάρος και μετά, αφού βρω μια δουλειά να πάρει μπρος αυτό. Μαρέσει η ιδέα να είμαι  μπαμπάς και νεός (κάποιοι μου λένε ότι κακός θεωρώ ότι 30χρονών θα θεωρούμαι νέος μπαμπάς).  Απλά θέλω ν το μοιραστώ με κάποιον όλο αυτό το συναίσθημα, να ακούσω   κάποια γνώμη. Βλέπω καθηγητές μου  που 45-50 κάνουν παιδιά και δεν μου αρέσει θα ήθελα να είμαι νεώτερος. Συνειδητοποιήσα ότι το να στρέφεις όλη σου την προσοχή στην καριέρα και τα λεφτά και ξαφνικά  να θυμάσαι να κάνεις παιδιά, να τους στέλνεις αβέρτα λεφτά και εσύ να λείπεις όλη την ώρα  από το  σπίτι δεν μου ταιριάζει.

Καλησπέρα! Και μπράβο για την ωριμότητά σου! Να κάνεις αυτό που σε κάνει εσένα να νιώθεις καλά! Υπάρχουν άντρες που έχουν σαν προτεραιότητα την καριέρα και κάνουν παιδιά στα 40, άλλοι που θέλουν να κάνουν παιδιά μικροί για να έχουν όπως λες πιο πολύ όρεξη και να’ναι πιο κοντά ηλικιακά..υπάρχουν κ αυτοί που άλλα θέλουν, και τελικά γνωρίζουν τη γυναίκα της ζωής τους και αναθεωρούν..σου εύχομαι να βρεις την κοπέλα που θες και θα ταιριάξετε, και να κάνεις το όνειρό σου πραγματικότητα!

Δε μου φάνηκε ότι θες να κοροιδέψεις ούτε ότι ψάχνεις κοπέλα από εδώ, ίσα ίσα μιλάς πολύ σοβαρά και νιώθω την ανάγκη σου να συζητήσεις και να πάρεις γνώμες για κάτι που δυσκολεύεσαι να συζητήσεις με τους φίλους σου και εδώ το εκφράζεις πιο εύκολα...και καλά έκανες και έγραψες!!

Εγώ θα σου πω ότι εφόσον νιώθεις την ανάγκη να κάνεις οικογένεια, και ίσως έπαιξε ρόλο και η απώλεια του πατέρα σου σε αυτό, να το κάνεις. Δεν είσαι μικρός, μέχρι να τελειώσεις το στρατό να βρεις την κοπέλα κ να έρθει το μωράκι σου στον κόσμο μπορεί να έχεις περάσει και τα 30, αφού τώρα είσαι ήδη 28! Επίσης γιατί λες ότι η κοπέλα που έχεις έρωτα θα σε απατήσει; Μπορεί και να μην είναι έτσι και να είχε γίνει από ανωριμότητα όταν ήσασταν μικροί! Συνήθως ακολουθούμε την καρδιά μας, δεν είμαι της γνώμης κι εγώ να κάνεις οικογένεια με κάποιον μόνο κ μόνο επειδή είναι καλός άνθρωπος(όπως πχ η άλλη κοπέλα), αλλά επειδή αγαπιέστε και είστε ο ένας για τον άλλον. Καταλαβαίνω την επιφύλαξή σου αλλά εγώ προσωπικά πάω όπου με πάει η καρδιά. Αν αυτή η κοπέλα νιώθει το ίδιο για σένα και είσαι και εκείνης ο έρωτάς της και θέλει να κάνετε παιδάκια, ίσως να μην το ρισκάρει να το χαλάσει για κανένα λόγο! Αν πάλι κάτι σε κρατάει από αυτήν, ίσως να μην είναι αυτή η κατάλληλη για σένα..όταν θα γνωρίσεις αυτή που θες θα είσαι σίγουρος! Εύχομαι να σου έρθουν όλα όπως τα θες και σύντομα!

Υ.Γ. Κάτι τελευταίο! Ο άντρας μου κι εγώ στα 28 αρχίσαμε να σκεφτόμαστε σοβαρά για παιδί και έμεινα έγκυος και είμαστε πολύ ευτυχισμένοι με αυτό παρόλο που είμαστε οι πρώτοι απ’τους φίλους μας, ίσα ίσα όλοι χαίρονται και θα’ναι το πρώτο παιδάκι της παρέας άρα θα πάρει πολύ αγάπη!❤️❤️ Δεν είσαι μικρός 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Προφανώς και είναι τρολ κορίτσια.. Για να ανοίξει θέμα συζήτησης να γίνει χαμός, να διαφωνήσουμε κτλ κτλ..  καλή τύχη εύχομαι.. 

Δηλαδή πόσος χαμός μπορεί να γίνει επειδή κάποιος λέει ότι σκέφτεται να κάνει οικογένεια; Η από το αρχικο ποστ προκύπτει ότι υπάρχει κάτι  παράξενο που θα φαινόταν παράλογο να θέλω να αποκτήσω οικογένεια και θα πυροδοτούσε αντιπαραθέσεις; Ο μοναδικός λόγος που έκανα αυτό το ποστ ήταν για να συζητήσω μια σκέψη μου. Τόσο κακό ακούγεται δηλαδή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα! Και μπράβο για την ωριμότητά σου! Να κάνεις αυτό που σε κάνει εσένα να νιώθεις καλά! Υπάρχουν άντρες που έχουν σαν προτεραιότητα την καριέρα και κάνουν παιδιά στα 40, άλλοι που θέλουν να κάνουν παιδιά μικροί για να έχουν όπως λες πιο πολύ όρεξη και να’ναι πιο κοντά ηλικιακά..υπάρχουν κ αυτοί που άλλα θέλουν, και τελικά γνωρίζουν τη γυναίκα της ζωής τους και αναθεωρούν..σου εύχομαι να βρεις την κοπέλα που θες και θα ταιριάξετε, και να κάνεις το όνειρό σου πραγματικότητα!

Δε μου φάνηκε ότι θες να κοροιδέψεις ούτε ότι ψάχνεις κοπέλα από εδώ, ίσα ίσα μιλάς πολύ σοβαρά και νιώθω την ανάγκη σου να συζητήσεις και να πάρεις γνώμες για κάτι που δυσκολεύεσαι να συζητήσεις με τους φίλους σου και εδώ το εκφράζεις πιο εύκολα...και καλά έκανες και έγραψες!!

Εγώ θα σου πω ότι εφόσον νιώθεις την ανάγκη να κάνεις οικογένεια, και ίσως έπαιξε ρόλο και η απώλεια του πατέρα σου σε αυτό, να το κάνεις. Δεν είσαι μικρός, μέχρι να τελειώσεις το στρατό να βρεις την κοπέλα κ να έρθει το μωράκι σου στον κόσμο μπορεί να έχεις περάσει και τα 30, αφού τώρα είσαι ήδη 28! Επίσης γιατί λες ότι η κοπέλα που έχεις έρωτα θα σε απατήσει; Μπορεί και να μην είναι έτσι και να είχε γίνει από ανωριμότητα όταν ήσασταν μικροί! Συνήθως ακολουθούμε την καρδιά μας, δεν είμαι της γνώμης κι εγώ να κάνεις οικογένεια με κάποιον μόνο κ μόνο επειδή είναι καλός άνθρωπος(όπως πχ η άλλη κοπέλα), αλλά επειδή αγαπιέστε και είστε ο ένας για τον άλλον. Καταλαβαίνω την επιφύλαξή σου αλλά εγώ προσωπικά πάω όπου με πάει η καρδιά. Αν αυτή η κοπέλα νιώθει το ίδιο για σένα και είσαι και εκείνης ο έρωτάς της και θέλει να κάνετε παιδάκια, ίσως να μην το ρισκάρει να το χαλάσει για κανένα λόγο! Αν πάλι κάτι σε κρατάει από αυτήν, ίσως να μην είναι αυτή η κατάλληλη για σένα..όταν θα γνωρίσεις αυτή που θες θα είσαι σίγουρος! Εύχομαι να σου έρθουν όλα όπως τα θες και σύντομα!

Υ.Γ. Κάτι τελευταίο! Ο άντρας μου κι εγώ στα 28 αρχίσαμε να σκεφτόμαστε σοβαρά για παιδί και έμεινα έγκυος και είμαστε πολύ ευτυχισμένοι με αυτό παρόλο που είμαστε οι πρώτοι απ’τους φίλους μας, ίσα ίσα όλοι χαίρονται και θα’ναι το πρώτο παιδάκι της παρέας άρα θα πάρει πολύ αγάπη!❤️❤️ Δεν είσαι μικρός 😊

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ιδανικά θα ήθελα να κάνω μια όμορφη γνωριμία και πριν ξεκινήσω το στρατιωτικό. Ούτως ή άλλως 8 μήνες θα είναι οπότε δε θα σταματήσει και τόσο η ζωή μου. Επίσης υπάρχει κάποια που σκέφτομαι, φοβάμαι λίγο να την προσεγγίσω όμως. Κατα τ'αλλα η πεθερά μου (χαριτολογώντας το λέω) με θέλει για γαμπρό της από παιδί. Η κόρη είναι το θέμα :P Πάντα θεωρούσα ότι το να κάνει κανείς παιδιά είναι ότι πιο όμορφο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Προφανώς και είναι τρολ κορίτσια.. Για να ανοίξει θέμα συζήτησης να γίνει χαμός, να διαφωνήσουμε κτλ κτλ..  καλή τύχη εύχομαι.. 

Αν όντως έγραφε σοβαρά κατ αρχήν θα είχε τσαντιστει τωρα αλλά απτόητος😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η kynodontas είπε:

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ιδανικά θα ήθελα να κάνω μια όμορφη γνωριμία και πριν ξεκινήσω το στρατιωτικό. Ούτως ή άλλως 8 μήνες θα είναι οπότε δε θα σταματήσει και τόσο η ζωή μου. Επίσης υπάρχει κάποια που σκέφτομαι, φοβάμαι λίγο να την προσεγγίσω όμως. Κατα τ'αλλα η πεθερά μου (χαριτολογώντας το λέω) με θέλει για γαμπρό της από παιδί. Η κόρη είναι το θέμα :P Πάντα θεωρούσα ότι το να κάνει κανείς παιδιά είναι ότι πιο όμορφο.

Σωστή η κόρη, βλέπει και λέει "που να μπλέξω..." 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...