Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση 4 ημέρες και 2 αρνητικά τέστ


lydaki

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Έχω τέσσερις μέρες καθυστέρηση και 2 αρνητικά τέστ (2η hometest και 4η μέρα predictor early). Συμπτώματα περιόδου είχα την προηγούμενη εβδομάδα και από τότε τίποτα.Ειχα μόνο πόνο περιόδου 1-2 μέρες πριν την περίοδο.Τι να κάνω???Να περιμένω και άλλο μήπως αδιαθετησω????Να ξανακάνω τέστ?Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το έμαθα 10 μέρες πριν την περίοδο (4/2/2018 έκανα τέστ με τελευταία περίοδο στις 14/1/2018).Τώρα όμως έχω τρομερό άγχος με αυτή την καθυστέρηση..... Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να μην δείχνουν τα τέστ με τόσες μέρες καθυστέρηση????Τι να κάνω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lydaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Έχω τέσσερις μέρες καθυστέρηση και 2 αρνητικά τέστ (2η hometest και 4η μέρα predictor early). Συμπτώματα περιόδου είχα την προηγούμενη εβδομάδα και από τότε τίποτα.Ειχα μόνο πόνο περιόδου 1-2 μέρες πριν την περίοδο.Τι να κάνω???Να περιμένω και άλλο μήπως αδιαθετησω????Να ξανακάνω τέστ?Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το έμαθα 10 μέρες πριν την περίοδο (4/2/2018 έκανα τέστ με τελευταία περίοδο στις 14/1/2018).Τώρα όμως έχω τρομερό άγχος με αυτή την καθυστέρηση..... Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να μην δείχνουν τα τέστ με τόσες μέρες καθυστέρηση????Τι να κάνω????

Ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία και πότε είχες επαφές; Μήπως έγινε καθυστερημένη σύλληψη δλδ.
Πάντως όσο δεν έρχεται περίοδος να ελπίζεις!
Και κάνε και καμιά χοριακή! Δίνει πιο σίγουρα αποτελέσματα! 
Εύχομαι να είσαι εγκυούλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία και πότε είχες επαφές; Μήπως έγινε καθυστερημένη σύλληψη δλδ.
Πάντως όσο δεν έρχεται περίοδος να ελπίζεις!
Και κάνε και καμιά χοριακή! Δίνει πιο σίγουρα αποτελέσματα! 
Εύχομαι να είσαι εγκυούλα! 

Μόλις γύρισα από την χοριακη.... Απορώ πως δεν το είχα σκεφτεί νωρίτερα.....Μια συνάδελφος μου μου το θύμησε 😅....Αχ τι να πω.... μακάρι.....Αλλά δεν θυμάμαι καθόλου ημερομηνίες από τις επαφές....είναι ο μόνος μήνας που δεν σημείωσα απολύτως τίποτα από συμπτωματα και επαφές 😂.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

 

Αρνητική η χοριακη τελικά ☹️ ....Μου είπε ο μικροβιολόγος να περιμένω λίγο ακόμη και βλέπουμε.....Άντε να δούμε.....Θα σκάσω όμως.....δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lydaki είπε:

Αρνητική η χοριακη τελικά ☹️ ....Μου είπε ο μικροβιολόγος να περιμένω λίγο ακόμη και βλέπουμε.....Άντε να δούμε.....Θα σκάσω όμως.....δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου.....

Λυπάμαι κορίτσι μου... ίσως να έγινε πραγματικά αργά η σύλληψη για αυτό να μην δείχνουν. Περίμενε λίγες μέρες ακόμα και μίλα και με τον γιατρό σου. Είναι η πρώτη φορά που το παθαίνεις ή σου έχει ξανατύχει να έχεις τόση καθυστέρηση χωρίς να υπάρχει εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου... ίσως να έγινε πραγματικά αργά η σύλληψη για αυτό να μην δείχνουν. Περίμενε λίγες μέρες ακόμα και μίλα και με τον γιατρό σου. Είναι η πρώτη φορά που το παθαίνεις ή σου έχει ξανατύχει να έχεις τόση καθυστέρηση χωρίς να υπάρχει εγκυμοσύνη;

Πρώτη φορά.. συνήθως να καθυστερήσει καμιά μέρα.. μακάρι να μην εμφανιστεί και να είναι όντως καθυστερημένη σύλληψη ☹️ Αλλά δεν πέφτει το ηθικό μου....Και να έρθει θα ξαναπροσπαθησουμε...... Υπομονή και χαλάρωση θέλει!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...