Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου θα ηθελα να σας πω κατι που μου συνεβη χθες τ βραδυ... 

καθε βραδυ πριν κοιμηθω δε γινεται να ξαπλωσω εαν δε παω στο μπανιο.. ετσι εγινε κ χθες πηγα πριν κοιμηθω  .. την νυχτα σηκωθηκα και πηγα ξανα .. οπως και νωρις το πρωι.. μετα απο καμια ωρα παλι... Κοριτσια φοβαμαι μηπως με επιασε καμια ουρολοιμωξη ... δεν εχω κανενα συμπτωμα περα απο την συχνουρια ... 

συνηθως βραδυ δεν σηκωνομαι ποτε ... μεσα στην νυχτα !!! 
:) 

Σε τι μέρα του κύκλου σου είσαι κορίτσι μου; :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ μετά την βιοχημικη είχα αίμα κανονικό σαν περίοδου.. Το μόνο ότι κράτησε μια μέρα παραπάνω.. Μήπως φταίει η ζέστη;; 

Μόλις έκανα μια χοριακή. Απο το να κάνω τεστ λέω καλύτερα χοριακή. Σε ένα 2ωρακι θα ξέρω αν και δεν έχω ελπίδες.. 

Εννοείς ότι κράτησε 1 μέρα περισσότερο από άλλες φορές; Για παράδειγμα αντί 5 μέρες κράτησε 6 μέρες; Ή ότι κράτησε μόνο 1 μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Εννοείς ότι κράτησε 1 μέρα περισσότερο από άλλες φορές; Για παράδειγμα αντί 5 μέρες κράτησε 6 μέρες; Ή ότι κράτησε μόνο 1 μέρα;

Ακριβώς αυτό αντί για 5 μέρες κράτησε 6..απο πόνους κλπ ήταν σαν κανονική περίοδος. Αν δηλαδη δεν είχα καθυστερηση δε θα το καταλάβαινα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ακριβώς αυτό αντί για 5 μέρες κράτησε 6..απο πόνους κλπ ήταν σαν κανονική περίοδος. Αν δηλαδη δεν είχα καθυστερηση δε θα το καταλάβαινα.. 

Συγνώμη κοριτσάκι μου αλλά κάτι δεν καταλαβαίνω😛 Εφόσον είχες περίοδο και μάλιστα πιο έντονη από άλλες φορές γιατί έκανες χοριακή; Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μπορεί να είσαι εγκυούλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Συγνώμη κοριτσάκι μου αλλά κάτι δεν καταλαβαίνω😛 Εφόσον είχες περίοδο και μάλιστα πιο έντονη από άλλες φορές γιατί έκανες χοριακή; Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μπορεί να είσαι εγκυούλα; 

Τον προηγούμενο μήνα ειχα βιοχημικη 😂😂 

Τωρα έχω καθυστέρηση 4 μέρες και από το να κάνω και άλλο τεστ είπα να κάνω μια χοριακή γτ έρχεται και σκ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki στη βιοχημική που είχα αυτό το μήνα είχα αρκετό αίμα στην περίοδο(βέβαια έτσι είμαι γενικά μετά τη γέννα) κ αρκετά πηγματα!! Επίσης μου κράτησε μια μέρα παραπάνω..είχες καθυστέρηση; γιατί εγώ αν δεν έκανα νωρίς το τεστ για να καταλάβω την εγκυμοσύνη, θα ήταν σαν να είχα 3-4 ημέρες καθυστέρηση.. ακόμα κ έτσι να είναι σε σένα πάρτο σαν θετικό ότι έγινε η αρχή!! αλλιώς μπορεί απλά να είναι του κύκλου τα καμώματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Τον προηγούμενο μήνα ειχα βιοχημικη 😂😂 

Τωρα έχω καθυστέρηση 4 μέρες και από το να κάνω και άλλο τεστ είπα να κάνω μια χοριακή γτ έρχεται και σκ.. 

Με το καλό κορίτσι μου... Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!αχ αυτές οι βιοχημικές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου... Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!αχ αυτές οι βιοχημικές....

Πραγματικά. Αφού έλεγα καλύτερα να μην είχα σταθερό κύκλο για να μην το είχα καταλάβει. Έχω κάνει ένα τεστακι ήδη την Τρίτη που ήταν να έρθει η περίοδος και ήταν αρνητικό οπότε δεν πιστεύω ότι θα έχω θετικό αποτέλεσμα. Θα έχει πάθει απλά σοκ ο οργανισμός από τον προηγούμενο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τον προηγούμενο μήνα ειχα βιοχημικη 😂😂 

Τωρα έχω καθυστέρηση 4 μέρες και από το να κάνω και άλλο τεστ είπα να κάνω μια χοριακή γτ έρχεται και σκ.. 

Αγαπημένη μου με συγχωρείς! Κάτι δεν καταλαβαίνω (είμαι ξανθιά!😂) Είδες περίοδο ή έχεις καθυστέρηση; Μπερδεύτηκα😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πραγματικά. Αφού έλεγα καλύτερα να μην είχα σταθερό κύκλο για να μην το είχα καταλάβει. Έχω κάνει ένα τεστακι ήδη την Τρίτη που ήταν να έρθει η περίοδος και ήταν αρνητικό οπότε δεν πιστεύω ότι θα έχω θετικό αποτέλεσμα. Θα έχει πάθει απλά σοκ ο οργανισμός από τον προηγούμενο μήνα. 

Μην απελπίζεται όμως γιατί συνήθως μετά τη βιοχημική έρχεται κ άλλη εγκυμοσύνη από πίσω. .

το ίδιο ανυπόμονη ήμουν κ εγώ για αυτό το κατάλαβα νωρίς.. μέχρι κ αντιπηκτική αγωγή ξεκίνησα!!

Περιμένουμε νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αγαπημένη μου με συγχωρείς! Κάτι δεν καταλαβαίνω (είμαι ξανθιά!😂) Είδες περίοδο ή έχεις καθυστέρηση; Μπερδεύτηκα😜

Έχω καθυστέρηση τώρα... Περίοδο τελευταία είχα 18/5 που ήταν κυηση (βιοχημικη) πλά έγινε αποβολή αλλά μετριέται σαν περίοδο κανονικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Μην απελπίζεται όμως γιατί συνήθως μετά τη βιοχημική έρχεται κ άλλη εγκυμοσύνη από πίσω. .

το ίδιο ανυπόμονη ήμουν κ εγώ για αυτό το κατάλαβα νωρίς.. μέχρι κ αντιπηκτική αγωγή ξεκίνησα!!

Περιμένουμε νέα!!!

Εχεις θρομβοφιλια ;;; Και εγώ.. Θα κανω ενεσακια δηλαδή στην εγκυμοσύνη αλλά μου ειπε η αιματολογος ότι θα τα ξεκινήσω με το που δω ότι είναι ενδομητρια κυηση όταν με το καλό γίνει. Δεν ξέρω αν θα μου δώσει σαλοσπιρ από την αρχή. Εγώ έχω χαμηλή πρωτεΐνη s και σε κάποιες μεταλλάξεις έχω αλλά αυτές θα είναι οκ απλά με σαλοσπιρ και φυλλικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έχω καθυστέρηση τώρα... Περίοδο τελευταία είχα 18/5 που ήταν κυηση (βιοχημικη) πλά έγινε αποβολή αλλά μετριέται σαν περίοδο κανονικά... 

Αχχ κοριτσάκι μου τώρα κατάλαβα!! εντελώς ξανθιά εγώ!! 😂Με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Έχεις αρκετές μέρες καθυστέρηση η αλήθεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια είναι θετική.. Αλλά χαμηλή 38.8.. Δε θα χαρώ ακόμα.. Θα περιμένω την Δευτέρα να δω πόσο θα ανέβει.. 

Τι λες τώωωωωρα!!!! Προτείνω να είσαι χαρούμενη και να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο γίνεται!!!! Να πάνε όλα καλά βρε κορίτσι μου!!!!!

Μήπως να πάρεις τον αιματολόγο σου να τον ενημερώσεις? Ίσως θα πρέπει να ξεκινήσεις να παίρνεις κάτι λόγω της θρομβοφιλίας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

Τι λες τώωωωωρα!!!! Προτείνω να είσαι χαρούμενη και να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο γίνεται!!!! Να πάνε όλα καλά βρε κορίτσι μου!!!!!

Μήπως να πάρεις τον αιματολόγο σου να τον ενημερώσεις? Ίσως θα πρέπει να ξεκινήσεις να παίρνεις κάτι λόγω της θρομβοφιλίας..

Ναι ναι τώρα θα πάρω... Σ ευχαριστώ πολύ.. Εύχομαι να πάει καλά τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια είναι θετική.. Αλλά χαμηλή 38.8.. Δε θα χαρώ ακόμα.. Θα περιμένω την Δευτέρα να δω πόσο θα ανέβει.. 

Μπράβοοο βρε κοριτσάκιι μου!! Συγχαρητήριαα!! Πολύ χαίρομαι που και τα δύο κοριτσάκια που είχαν βιοχημική τον προηγούμενο μήνα είναι πάλι εγκυούλες!! Να το χαρείτε κορίτσια μου!!! @Kardoula1991

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Προσπάθησε να μην κάνεις αρνητικές σκέψεις... Ένας τρόπος να το πετύχεις είναι να σκέφτεσαι το σήμερα!! Σήμερα είναι ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου που χρειάζεται από εσένα να του παρέχεις ένα ήρεμο περιβάλλον! Κάντο και άσε και αυτό να κάνει τα δικά του! ❤️

 Και θα περάσουν έτσι οι μέρες και θα έρθει η στιγμή που θα μπορείς να σκέφτεσαι τι θα γίνει σε 9 μήνες χωρίς να φοβάσαι τόσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μπράβοοο βρε κοριτσάκιι μου!! Συγχαρητήριαα!! Πολύ χαίρομαι που και τα δύο κοριτσάκια που είχαν βιοχημική τον προηγούμενο μήνα είναι πάλι εγκυούλες!! Να το χαρείτε κορίτσια μου!!! @Kardoula1991

Είμαι αλήθεια πολύ συγκρατημένη... Σ ευχαριστώ πολύ πολύ.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εχεις θρομβοφιλια ;;; Και εγώ.. Θα κανω ενεσακια δηλαδή στην εγκυμοσύνη αλλά μου ειπε η αιματολογος ότι θα τα ξεκινήσω με το που δω ότι είναι ενδομητρια κυηση όταν με το καλό γίνει. Δεν ξέρω αν θα μου δώσει σαλοσπιρ από την αρχή. Εγώ έχω χαμηλή πρωτεΐνη s και σε κάποιες μεταλλάξεις έχω αλλά αυτές θα είναι οκ απλά με σαλοσπιρ και φυλλικο. 

Σου το είπα για τις βιοχημικές!!! συγχαρητήρια... όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά...

Είχα εμφανίσει θρομβοφιλια κύησης κ έκανα αντιπηκτική αγωγή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, οπότε με το που πήρα θετικό τεστ ενημέρωσα την αιματολογο..αρχίσαμε ενέσεις κ σαλοσπιρ με την προϋπόθεση να κάνω έλεγχο την 8η εβδομάδα για να δούμε πως κ αν θα συνεχίσουμε..προτείνω να ενημερώσεις για την εγκυμοσύνη!!! και πάλι συγχαρητήρια κορίτσι μου 🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

@Clairy. Προσπάθησε να μην κάνεις αρνητικές σκέψεις... Ένας τρόπος να το πετύχεις είναι να σκέφτεσαι το σήμερα!! Σήμερα είναι ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου που χρειάζεται από εσένα να του παρέχεις ένα ήρεμο περιβάλλον! Κάντο και άσε και αυτό να κάνει τα δικά του! ❤️

 Και θα περάσουν έτσι οι μέρες και θα έρθει η στιγμή που θα μπορείς να σκέφτεσαι τι θα γίνει σε 9 μήνες χωρίς να φοβάσαι τόσο!

Είχα πει ότι αν έρθει πάλι αυτόν τον μήνα θα προσέχω πολύ και θα το πιστέψω περισσότερο ❤️ αχχ

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Σου το είπα για τις βιοχημικές!!! συγχαρητήρια... όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά...

Είχα εμφανίσει θρομβοφιλια κύησης κ έκανα αντιπηκτική αγωγή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, οπότε με το που πήρα θετικό τεστ ενημέρωσα την αιματολογο..αρχίσαμε ενέσεις κ σαλοσπιρ με την προϋπόθεση να κάνω έλεγχο την 8η εβδομάδα για να δούμε πως κ αν θα συνεχίσουμε..προτείνω να ενημερώσεις για την εγκυμοσύνη!!! και πάλι συγχαρητήρια κορίτσι μου 🌺🌺

Ναι ενημέρωσα ήδη.. Μου έδωσε salospir και μου είπε ότι όταν δούμε ενδομητρια κυηση να την παίρνω τηλεφωνο να κάνουμε πάλι κάποιες εξετασουλες και να μου γράψει και τα ενεσακια.. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Σε τι μέρα του κύκλου σου είσαι κορίτσι μου; :) 

Ειμαι 21η !!! 30/6 Περιμενω περιδο 

θετικο ωορρηξιας ειχα 15η βραδυ..16η 17η !!! 
18η ηταν αρνητικο !!! Δεν ξερω παντως εχω και υγρα ασπρα !!! Αλλα ισως ειναι απο την ζεστη δεν ξερω !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Ειμαι 21η !!! 30/6 Περιμενω περιδο 

θετικο ωορρηξιας ειχα 15η βραδυ..16η 17η !!! 
18η ηταν αρνητικο !!! Δεν ξερω παντως εχω και υγρα ασπρα !!! Αλλα ισως ειναι απο την ζεστη δεν ξερω !!! 

Είναι πολύ νωρίς ακόμη! Αυτή είναι η χειρότερη περίοδος αναμονής! ΠΡοσπάθησε να αποσχολείς το μυαλό σου με κάτι άλλο για να μην το σκέφτεσαι συνέχεια γιατί δεν θα περάσουν οι μέρες εύκολα :) εύχομαι να μας ανακοινώσεις σύντομα τα ευχάριστα κορίτσι μου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Οι ορμονολογικες που έχεις κάνει ηραν καλές για εκείνον το συγκεκριμένο μήνα.... Για να δεις πως είσαι κάθε μήνα πρέπει κάθε μήνα να κάνεις ορμονολογικες.. 🤔 Υεπρηχο από το γιατρό που να χετε στοχευμενες επαφουλες... 

Τις ορμόνες τις ελέγχουμε max κάθε 6μηνο. Όχι πιο νωρίς. Δεν μπορεί να στις γράψει και ο γιατρός πιο νωρίς έτσι κι αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Είναι πολύ νωρίς ακόμη! Αυτή είναι η χειρότερη περίοδος αναμονής! ΠΡοσπάθησε να αποσχολείς το μυαλό σου με κάτι άλλο για να μην το σκέφτεσαι συνέχεια γιατί δεν θα περάσουν οι μέρες εύκολα :) εύχομαι να μας ανακοινώσεις σύντομα τα ευχάριστα κορίτσι μου :) 

Σε ευχαριστω κοριτσι μου για τα καλα σου λογια μακαρι να σας πω ευχαριστα νεα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...