Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

παντως κοριτσια αυτη τη φορα μου εκατσε πολυ στραβα το οτι αδιαθετησα.....Ισως γιατι ειχα κι εκεινο το ροζ την περασμενη εβδομαδα και πιστεψα οτι επιτελους το πετυχαμε

Μάζεψε όλη την θετική σου ενέργεια και πιστεψε ότι θα γίνει αυτόν τον μήνα.. Ακομα θα είναι ο τυχερός Ιούνιος που τόσα κορίτσια είδαν θετικά τεστακια ❤️ εσύ πόσο καιρό προσπαθείς;; συγνώμη που ρωτάω όλες απλά επειδή είμαι 2 μηνες δε σας έχω μάθει όλες.. Μόνο τα ονόματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Πόσο χάρηκα και ανακουφιστηκα για σένα κορίτσι μουυυυ..από δω και πέρα μόνο ηρεμία και χαρές σου εύχομαι..<3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ δεν κατάλαβα πως το μετράς.. 4 εβδομάδες είναι από την τελευταία περίοδο.. Ας πούμε αν έκανε ωορηξία την 9 μέρα γτ βάζουμε συν μια εβδομάδα;; 

Είσαι στις 12 εβδομάδες πχ από το τέλος της περιόδου και το μωρό όταν το μετράνε πρέπει να είναι κάποια συγκεκριμένα εκατοστά ας πούμε πχ 6 εκατοστα. Αν έχεις κάνει ωορρηξια πιο νωρις πας το μετράνε και το βρίσκουν 7 εκατοστα οπότε λενε συν μια εβδομάδα γιατί είναι πιο μεγάλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Μάζεψε όλη την θετική σου ενέργεια και πιστεψε ότι θα γίνει αυτόν τον μήνα.. Ακομα θα είναι ο τυχερός Ιούνιος που τόσα κορίτσια είδαν θετικά τεστακια ❤️ εσύ πόσο καιρό προσπαθείς;; συγνώμη που ρωτάω όλες απλά επειδή είμαι 2 μηνες δε σας έχω μάθει όλες.. Μόνο τα ονόματα 

Καλησπέρα από τον Ιανουάριο προσπαθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα από τον Ιανουάριο προσπαθώ 

@Lacostaki @A&O Εγω απο τον Απριλιο και καθε μηνα νιωθω κ εγω απογοητευμενη..σημερα 25η μερα παλι καφε υγρα..αυριο 26η θα μου ερθει η περιοδος..οπως καθε μηνα..κ μενα ξαφνικα η ελπιδα..μετατρεπεται σε απογοητευση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

παντως κοριτσια αυτη τη φορα μου εκατσε πολυ στραβα το οτι αδιαθετησα.....Ισως γιατι ειχα κι εκεινο το ροζ την περασμενη εβδομαδα και πιστεψα οτι επιτελους το πετυχαμε

Σε καταλαβαίνω τόσο πολύ... Εγώ είχα δει μια φορά ένα πολύ πολύ αχνό τεστ κ το είχα πιστέψει κ μετά ήρθε κανονικα.... Πρώτη φορά στεναχωρεθηκα τόσο που μου ήρθε περιοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου κοριτσι μου !!! 🥰 ναι γιατι εκανα την 18η και ηταν αρνητικο το πρωι!!! Απλα ηθελα να ρωτησω γινεται να εχει ξεκινησει η ωορρηξια και να βγαινουν θετικα ? Για να γινει η ωορρηξια δε πρεπει να εχει πεσει η ορμονη??? 

Ακριβώς. Η ορμόνη που ανιχνεύεται απ τα τεστ πέφτει όταν γίνεται η ωορρηξία. Οπότε σίγουρα η 18η μέρα ήταν η καλή! Ελπίζω να είχες επαφούλες από τη 17η το βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

@Lacostaki Να σας πω κάτι μέσω όρο λένε από την στιγμή που ξεκινάς για παιδάκι θέλεις 6 μήνες... Έχετε κάνει εξετάσεις;; 

Ορμονολογικα είμαι μια χαρά... Ωορυξια κάνω κάθε μήνα αλλιώς δεν θα είχα τόσο σταθερό κύκλο μήτρα ωοθήκες ενδομητριο είναι πολύ καλά. Τώρα μια εξέταση ΑΜΗ τυπικά θα κάνω κι ένα σπέρμοδιαγραμμα ο άντρας μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ορμονολογικα είμαι μια χαρά... Ωορυξια κάνω κάθε μήνα αλλιώς δεν θα είχα τόσο σταθερό κύκλο μήτρα ωοθήκες ενδομητριο είναι πολύ καλά. Τώρα μια εξέταση ΑΜΗ τυπικά θα κάνω κι ένα σπέρμοδιαγραμμα ο άντρας μου 

Ευχομαι τώρα το καλοκαίρι που θα είστε πιο χαλαροί να πάρουν όλα το δρόμο τους.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Κορίτσια μου όμορφα μην απογοητεύεστε. Προσπαθώ 2 χρόνια αλλάαααααα το καλό πράγμα αργεί να γίνει λένε!

Κι εγώ στα δύο είμαι. Παρηγοριά στον άρρωστο τώρα θα μου πεις.....αλλά ακόμη προσπαθούμε! Με ψηλά το κεφάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Κορίτσια μου όμορφα μην απογοητεύεστε. Προσπαθώ 2 χρόνια αλλάαααααα το καλό πράγμα αργεί να γίνει λένε!

Αν ισχύει αυτό κοριτσάκι μου εγω θα κανω το καλύτεροοοοοο με 4 χρόνια προσπαθειών😂😂🤣

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ορμονολογικα είμαι μια χαρά... Ωορυξια κάνω κάθε μήνα αλλιώς δεν θα είχα τόσο σταθερό κύκλο μήτρα ωοθήκες ενδομητριο είναι πολύ καλά. Τώρα μια εξέταση ΑΜΗ τυπικά θα κάνω κι ένα σπέρμοδιαγραμμα ο άντρας μου 

Λακοστακι μου γλυκο.. δεν συνδέεται παντα ο σταθερος κύκλος με καλα ορμονολογικα, γνωριζω κοριτσια που ειχαν θεματακια ενω ο κυκλος τους ηταν σταθερος.. επισης κ εγω ειχα μητρα -ωοθηκες -ενδομητριο τελεια, όμως εν τέλει είχα ενδομητριωση, συμφυσεις στις σαλπιγγες και μολυνση στη μητρα τα οποια όμως δεν φαίνονταν απο τον απλό υπερηχο! Για αυτο κ ολοι μου έλεγαν ότι το άγχος φταίει!

Κοριτσια μου ο γιατρος ειναι πολύυυυ σημαντικο να ειδικεύεται στην υπογονημότητα, δεν ειναι σε θεση όλοι οι γυναικολόγοι να διαχειριστουν τετοιες περιπτωσεις. Η δική μου συμβουλη ειναι μετα τους 6 μηνες- μαξ 1 χρονο να γινεται πλήρη έλεγχος με σωστη κατεύθυνση απο ειδικό.. Ανεξαρτητα απο την ηλικια, και εγω 28 χρονο πηγα στον ειδικο αλλα μετα τα 30 με βλέπω με παιδι😅

Λακοστακι μου εκανες σαλπιγγογραφία?

(Συγνώμη για το κατεβατό φίλες μ😋)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Ακριβώς. Η ορμόνη που ανιχνεύεται απ τα τεστ πέφτει όταν γίνεται η ωορρηξία. Οπότε σίγουρα η 18η μέρα ήταν η καλή! Ελπίζω να είχες επαφούλες από τη 17η το βράδυ. 

Ειχαμε 17η απογευμα και εννοειται προηγουμενες μερες .. οχι καθε μερα  ομως ειχαμε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου!Χαθηκα αλλα τουλαχιστον εχω καλα νεα...Βγηκαν πριν λιγο ολα τα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης κ το μωρακι μου ειναι γερο!!!!!Ειναι γερο κοριτσια,το γραφω κ κλαιω...Ειναι γερο το αγορακι μου,ο Θεος τον προστατευει για καποιο λογο!

Μπράβο κοριτσάκι μου είμαι τόσο χαρούμενη κ πραγματικά συγκινήθηκα.... Γερό να είναι πάντα αγάπη μ το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κ όλα τα παιδάκια του κόσμου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Αν ισχύει αυτό κοριτσάκι μου εγω θα κανω το καλύτεροοοοοο με 4 χρόνια προσπαθειών😂😂🤣

Λακοστακι μου γλυκο.. δεν συνδέεται παντα ο σταθερος κύκλος με καλα ορμονολογικα, γνωριζω κοριτσια που ειχαν θεματακια ενω ο κυκλος τους ηταν σταθερος.. επισης κ εγω ειχα μητρα -ωοθηκες -ενδομητριο τελεια, όμως εν τέλει είχα ενδομητριωση, συμφυσεις στις σαλπιγγες και μολυνση στη μητρα τα οποια όμως δεν φαίνονταν απο τον απλό υπερηχο! Για αυτο κ ολοι μου έλεγαν ότι το άγχος φταίει!

Κοριτσια μου ο γιατρος ειναι πολύυυυ σημαντικο να ειδικεύεται στην υπογονημότητα, δεν ειναι σε θεση όλοι οι γυναικολόγοι να διαχειριστουν τετοιες περιπτωσεις. Η δική μου συμβουλη ειναι μετα τους 6 μηνες- μαξ 1 χρονο να γινεται πλήρη έλεγχος με σωστη κατεύθυνση απο ειδικό.. Ανεξαρτητα απο την ηλικια, και εγω 28 χρονο πηγα στον ειδικο αλλα μετα τα 30 με βλέπω με παιδι😅

Λακοστακι μου εκανες σαλπιγγογραφία?

(Συγνώμη για το κατεβατό φίλες μ😋)

Καλημέρα κορίτσι μου.. Όταν λέω ότι έχω σταθερό κύκλο το λέω σε σχέση με την ωορυξια.. Ορμονολογικες έχω κάνει και είναι όλα μια χαρά.. Σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει και το ξέρω ότι δεν φαίνονται οι συμφυσεις με έναν απλό υπέρηχο αλλά πιστεύω ότι σε ένα ανοιχτό χειρουργείο φαίνονται τα πάντα.. Εκτός και αν δημιουργήθηκαν μετά το χειρουργείο.. Το δικό μου πρόβλημα είναι κυρίως η ηλικία μου και ξέρω πολύ καλά ότι οι πιθανότητες είναι εναντίον μου και είμαι απόλυτα εξοικειωμένη με αυτό.. Απλά αυτή τη φορά μου έκατσε λίγο στραβα.. Αλλά θα μου περασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Όταν λέω ότι έχω σταθερό κύκλο το λέω σε σχέση με την ωορυξια.. Ορμονολογικες έχω κάνει και είναι όλα μια χαρά.. Σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει και το ξέρω ότι δεν φαίνονται οι συμφυσεις με έναν απλό υπέρηχο αλλά πιστεύω ότι σε ένα ανοιχτό χειρουργείο φαίνονται τα πάντα.. Εκτός και αν δημιουργήθηκαν μετά το χειρουργείο.. Το δικό μου πρόβλημα είναι κυρίως η ηλικία μου και ξέρω πολύ καλά ότι οι πιθανότητες είναι εναντίον μου και είμαι απόλυτα εξοικειωμένη με αυτό.. Απλά αυτή τη φορά μου έκατσε λίγο στραβα.. Αλλά θα μου περασει

Οι ορμονολογικες που έχεις κάνει ηραν καλές για εκείνον το συγκεκριμένο μήνα.... Για να δεις πως είσαι κάθε μήνα πρέπει κάθε μήνα να κάνεις ορμονολογικες.. 🤔 Υεπρηχο από το γιατρό που να χετε στοχευμενες επαφουλες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Όταν λέω ότι έχω σταθερό κύκλο το λέω σε σχέση με την ωορυξια.. Ορμονολογικες έχω κάνει και είναι όλα μια χαρά.. Σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει και το ξέρω ότι δεν φαίνονται οι συμφυσεις με έναν απλό υπέρηχο αλλά πιστεύω ότι σε ένα ανοιχτό χειρουργείο φαίνονται τα πάντα.. Εκτός και αν δημιουργήθηκαν μετά το χειρουργείο.. Το δικό μου πρόβλημα είναι κυρίως η ηλικία μου και ξέρω πολύ καλά ότι οι πιθανότητες είναι εναντίον μου και είμαι απόλυτα εξοικειωμένη με αυτό.. Απλά αυτή τη φορά μου έκατσε λίγο στραβα.. Αλλά θα μου περασει

Τι χειρουργίο έχεις κάνει κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου θα ηθελα να σας πω κατι που μου συνεβη χθες τ βραδυ... 

καθε βραδυ πριν κοιμηθω δε γινεται να ξαπλωσω εαν δε παω στο μπανιο.. ετσι εγινε κ χθες πηγα πριν κοιμηθω  .. την νυχτα σηκωθηκα και πηγα ξανα .. οπως και νωρις το πρωι.. μετα απο καμια ωρα παλι... Κοριτσια φοβαμαι μηπως με επιασε καμια ουρολοιμωξη ... δεν εχω κανενα συμπτωμα περα απο την συχνουρια ... 

συνηθως βραδυ δεν σηκωνομαι ποτε ... μεσα στην νυχτα !!! 
:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Τι χειρουργίο έχεις κάνει κορίτσι μου; 

αφαιρεσα ενα ινωμυωμα 13 εκατοστα τον περασμενο ιουνιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες!!! Βρε κοριτσια να σας πω?? ειναι η πρωτη φορα που εχω τοσο πολυ αιμα....ουτε οσο ειχα το ινωμυωμα δεν ειχα πολυ αιμα και σκεφτομαι επειδη ειχα και εκεινο το ροζ που κι αυτο πρωτη φορα μου συνεβει..λετε να ειναι καμια βιοχημικη γιαυτο να ειναι πολυ το αιμα?? Δεν μιλαμε για αιμοραγια αλλα για τα δικα μου δεδομενα ειναι πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

αφαιρεσα ενα ινωμυωμα 13 εκατοστα τον περασμενο ιουνιο

Δεν φαίνεται κορίτσι μου οι σάλπιγγες αν είναι ανοιχτες ή όχι από αφαίρεση ινωμυώματος, μπορεί να ελέγξει αν υπάρχει ενδψμητρίωση, να ελέγξει εξωτερικά τις σάλπιγγες πως είναι όχι όμως εσωτερικά αν είναι διαβατές ή όχι.. βγάλτε ένα πλάνο με τον γιατρό σου να δεις πώς θα προχωρήσετε εφόσον πιέζει και η ηλικία, θα σε κάνει και εσένα να χαλαρώσεις.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Οι ορμονολογικες που έχεις κάνει ηραν καλές για εκείνον το συγκεκριμένο μήνα.... Για να δεις πως είσαι κάθε μήνα πρέπει κάθε μήνα να κάνεις ορμονολογικες.. 🤔 Υεπρηχο από το γιατρό που να χετε στοχευμενες επαφουλες... 

οχι κοριτσι μου δεν μπορω να μπω σε τετοιες διαδικασιες να εχω επαφες με προγραμμα. ετσι κι αλλιως οι επαφες μας ειναι σχεδον καθημερινες και σε ολο τον μηνα. Οποτε δεν μπορω να κανω κατι αλλο....Απλα αυτη τη φορα με πειραξε γιατι ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ειχα αιμα εμφυτευσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα σε ολες!!! Βρε κοριτσια να σας πω?? ειναι η πρωτη φορα που εχω τοσο πολυ αιμα....ουτε οσο ειχα το ινωμυωμα δεν ειχα πολυ αιμα και σκεφτομαι επειδη ειχα και εκεινο το ροζ που κι αυτο πρωτη φορα μου συνεβει..λετε να ειναι καμια βιοχημικη γιαυτο να ειναι πολυ το αιμα?? Δεν μιλαμε για αιμοραγια αλλα για τα δικα μου δεδομενα ειναι πολυ

Εγώ μετά την βιοχημικη είχα αίμα κανονικό σαν περίοδου.. Το μόνο ότι κράτησε μια μέρα παραπάνω.. Μήπως φταίει η ζέστη;; 

Μόλις έκανα μια χοριακή. Απο το να κάνω τεστ λέω καλύτερα χοριακή. Σε ένα 2ωρακι θα ξέρω αν και δεν έχω ελπίδες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...