Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια πήγα τουαλέτα και είδα αίμα.. Πήρα αμέσως τον γιατρό μου και θα πάω σε μια ώρα να με δει... Έχω φοβηθεί πάρα πολύ ότι μου συμβαίνει πάλι το ίδιο με την τελευταία φορά...

Κοριτσι μου ολα να πανε καλα! Μην αγχωνεσαι! Μπορει να μην ειναι τιποτα! Μολις τελειωσεις, ενημερωσε μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki @Άντρεα πριν λιγες μερες εκανα οοοοολες τις ορμονες και ηταν τελειες! Ο γιατρος ειπε οτι εινΙ ολα οκ κ δεν υπαρχει θεμα με τα καφε υγρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσι μου ολα να πανε καλα! Μην αγχωνεσαι! Μπορει να μην ειναι τιποτα! Μολις τελειωσεις, ενημερωσε μας..

Δεν μπορώ να μην αγχώνομαι.. Φοβάμαι πάρα πολύ ότι θα μου πει ότι πάλι τελείωσε το όνειρο που ακόμα δεν ξεκίνησε καλά καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Δεν μπορώ να μην αγχώνομαι.. Φοβάμαι πάρα πολύ ότι θα μου πει ότι πάλι τελείωσε το όνειρο που ακόμα δεν ξεκίνησε καλά καλά... 

Πηγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marina22 είπε:

Πηγες;

Όχι τώρα σε μισή ώρα θα πάω.. Τον αναστάτωσα τον ανθρωπο βραδιάτικα αλλά είπε ότι θέλει να με δει σημερα και θα ανοίξει το ιατρείο μόνο για μένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Όχι τώρα σε μισή ώρα θα πάω.. Τον αναστάτωσα τον ανθρωπο βραδιάτικα αλλά είπε ότι θέλει να με δει σημερα και θα ανοίξει το ιατρείο μόνο για μένα.. 

Κορίτσι μου πολυ αίμα είδες??ελπίζω να είναι όλα καλά και να δείτε μόνο ευχάριστα στον υπέρηχο..εγώ πάντως σε ολόκληρη την εγκυμοσύνου είχα κατά καιρούς ροζ υγρα..ίσως απλά χρειάζεσαι λίγη προγεστερόνη να βοηθήσει την κατάσταση..προσπάθησε να είσαι λίγο ήρεμη..όσο γίνεται..ξέρω πόσο δύσκολο είναι ❤️ περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kalina είπε:

Καλησπέρα σας. Εγώ μόλις γύρισα από την δουλειά και είδα καφέ υγρά στο σερβιετακι. Δεν έχω προλάβει να πάω για χοριακη ακόμα λόγω δουλειάς. Έλεγα να πάω την Πέμπτη. Να ανησυχήσω; Το τεστ το είχα κάνει 3με 4μερες πριν την περίοδο και θεωρητικά σήμερα είναι η 1η μέρα καθυστέρησης. Έκανα και βλακεία χθες και έφαγα παγωτό και από χθες το βράδυ με έχει ταράξει το έντερο. 

Αγάπη εγω στη 2η μερα καθυστέρησης ειχα καφε την επόμενη δεν πήγα για δουλεια κ ξαπλωσα κ ολα ηταν καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Όχι τώρα σε μισή ώρα θα πάω.. Τον αναστάτωσα τον ανθρωπο βραδιάτικα αλλά είπε ότι θέλει να με δει σημερα και θα ανοίξει το ιατρείο μόνο για μένα.. 

Περιμένουμε νεα σου κοπελα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Αγάπη εγω στη 2η μερα καθυστέρησης ειχα καφε την επόμενη δεν πήγα για δουλεια κ ξαπλωσα κ ολα ηταν καλα.

Είχες και ενοχλήσεις; Με πιάνουν αραιά και που κάτι ψιλό ενοχλήσεις χαμηλά. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το έντερο (έχω σύνδρομο του ευερέθιστου εντέρου) αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Όχι τώρα σε μισή ώρα θα πάω.. Τον αναστάτωσα τον ανθρωπο βραδιάτικα αλλά είπε ότι θέλει να με δει σημερα και θα ανοίξει το ιατρείο μόνο για μένα.. 

Παααρα πολλές γυναίκες βλέπουν αίμα.. Και πολλές έχουν δει ζωντανό αίμα κόκκινο και τελικά δεν ήταν τίποτα.. Θα είναι όλα καλά.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kalina είπε:

Είχες και ενοχλήσεις; Με πιάνουν αραιά και που κάτι ψιλό ενοχλήσεις χαμηλά. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το έντερο (έχω σύνδρομο του ευερέθιστου εντέρου) αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτό. 

Κοίτα το εχω κ γω το σύνδρομο ευερεθιστπυ εντέρου . Είχα ενοχλησουλες σαν να μ ερχετε περίοδος παρατήρησε πως θα παει. Κ πάρε τν γιατρο σ τ πρωί για σιγουριά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Παααρα πολλές γυναίκες βλέπουν αίμα.. Και πολλές έχουν δει ζωντανό αίμα κόκκινο και τελικά δεν ήταν τίποτα.. Θα είναι όλα καλά.. ❤️❤️

Εγώ στις 13 εβδομάδες ειχα κανονική αιμοραγια με κατακόκκινο αίμα κ εβγαλα κ ολόκληρο κοκκινο κομμάτι τ ελεγες κ μεγαλο. Τωρα ειμαι 22 εβδομάδων κ προσεύχομαι στ θεο ολα να πανε καλα κ να μη συμβεί τπτ αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kardoula1991 ελπίζω να πήγαν όλα καλά κορίτσι μου..είχα κ εγώ στην μικρή μου αίμα στο σκούπισμα κυρίως για λίγες 2-3 ημέρες αλλά δεν ήταν κάτι..μια μέρα μάλιστα ξύπνησα με πόνους περιόδου κ ανησύχησα αλλά ήταν όλα καλά!!ήμουν για 1 εβδομάδα ξάπλα κ χαλαρή κ λύθηκε το θέμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evie2 είπε:

Εγώ στις 13 εβδομάδες ειχα κανονική αιμοραγια με κατακόκκινο αίμα κ εβγαλα κ ολόκληρο κοκκινο κομμάτι τ ελεγες κ μεγαλο. Τωρα ειμαι 22 εβδομάδων κ προσεύχομαι στ θεο ολα να πανε καλα κ να μη συμβεί τπτ αλλο.

Είναι όλα καλά όμως;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είναι όλα καλά όμως;; 

Ναι ναι δοξα το θεο . Ένα αιμάτωμα ειπαν ειχα 6 εκατοστά. Ελπίζω όλα θα πάνε καλά κ με την @Kardoula1991 και με την @kalina 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ναι ναι δοξα το θεο . Ένα αιμάτωμα ειπαν ειχα 6 εκατοστά. Ελπίζω όλα θα πάνε καλά κ με την @Kardoula1991 και με την @kalina 

Ολα καλά θα πάνε.. Να σκέφτεσαι θετικά.. Και τα κορίτσια το ίδιο.. Σε λίγο καιρό θα κρατάτε τα μωράκια σας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από τον γιατρό... Όλα καλά κορίτσια μου ευτυχώς🙏🙏🙏 είδαμε σάκο με μια κουκίδα μεσα😍😍 θέλει όμως να με ξανά δει σε 10 μέρες για να ακούσουμε ίσως και καρδούλα... Ήταν πολύ ικανοποιημένος με την εικόνα που είδε και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι φυσιολογικό στο πρώτο 3ημηνο.. Μου έδωσε και προγεστερονη για 10 μέρες και αύριο τελικά θέλει να πάω για χοριακη για να δούμε ότι διπλασιάετε ενώ δεν είναι καθόλου φαν της χοριακης χάχα... Είμαι πολύ χαρούμενη και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος από πάνω μου🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kardoula1991 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό... Όλα καλά κορίτσια μου ευτυχώς🙏🙏🙏 είδαμε σάκο με μια κουκίδα μεσα😍😍 θέλει όμως να με ξανά δει σε 10 μέρες για να ακούσουμε ίσως και καρδούλα... Ήταν πολύ ικανοποιημένος με την εικόνα που είδε και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι φυσιολογικό στο πρώτο 3ημηνο.. Μου έδωσε και προγεστερονη για 10 μέρες και αύριο τελικά θέλει να πάω για χοριακη για να δούμε ότι διπλασιάετε ενώ δεν είναι καθόλου φαν της χοριακης χάχα... Είμαι πολύ χαρούμενη και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος από πάνω μου🤗🤗

Μπράβο κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε θα το δεις 💖💖💖πρόσεχε κ όλα θα είναι τέλεια 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό... Όλα καλά κορίτσια μου ευτυχώς🙏🙏🙏 είδαμε σάκο με μια κουκίδα μεσα😍😍 θέλει όμως να με ξανά δει σε 10 μέρες για να ακούσουμε ίσως και καρδούλα... Ήταν πολύ ικανοποιημένος με την εικόνα που είδε και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι φυσιολογικό στο πρώτο 3ημηνο.. Μου έδωσε και προγεστερονη για 10 μέρες και αύριο τελικά θέλει να πάω για χοριακη για να δούμε ότι διπλασιάετε ενώ δεν είναι καθόλου φαν της χοριακης χάχα... Είμαι πολύ χαρούμενη και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος από πάνω μου🤗🤗

Ολα καλα λοιπόν!!! Ξεκούραση τώρα ωραίες σκέψεις και όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό... Όλα καλά κορίτσια μου ευτυχώς🙏🙏🙏 είδαμε σάκο με μια κουκίδα μεσα😍😍 θέλει όμως να με ξανά δει σε 10 μέρες για να ακούσουμε ίσως και καρδούλα... Ήταν πολύ ικανοποιημένος με την εικόνα που είδε και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι φυσιολογικό στο πρώτο 3ημηνο.. Μου έδωσε και προγεστερονη για 10 μέρες και αύριο τελικά θέλει να πάω για χοριακη για να δούμε ότι διπλασιάετε ενώ δεν είναι καθόλου φαν της χοριακης χάχα... Είμαι πολύ χαρούμενη και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος από πάνω μου🤗🤗

Αααχ πολυ χαρηκααααα κοριτσακι μου ομορφοοοοο να που ολα καλααααα. Μπράβο μπραβοοο. Κάνε ότι σ ειπε ο γιατρος αγαπη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό... Όλα καλά κορίτσια μου ευτυχώς🙏🙏🙏 είδαμε σάκο με μια κουκίδα μεσα😍😍 θέλει όμως να με ξανά δει σε 10 μέρες για να ακούσουμε ίσως και καρδούλα... Ήταν πολύ ικανοποιημένος με την εικόνα που είδε και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι φυσιολογικό στο πρώτο 3ημηνο.. Μου έδωσε και προγεστερονη για 10 μέρες και αύριο τελικά θέλει να πάω για χοριακη για να δούμε ότι διπλασιάετε ενώ δεν είναι καθόλου φαν της χοριακης χάχα... Είμαι πολύ χαρούμενη και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος από πάνω μου🤗🤗

Μπράβοοο. Σου είπε να κάτσεις και από την δουλειά ή δεν χρειάζεται;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μπράβοοο. Σου είπε να κάτσεις και από την δουλειά ή δεν χρειάζεται;; 

Όχι όχι δεν μου είπε τίποτα.. Ούτε για ξάπλα και τέτοια.. Μου είπε όλα καλά να περνώ τα χάπια για 10 μέρες και μετά θα με δει για να δούμε και πως πάνε τα πράγματα και αν τα σηκώνει και ο οργανισμός μου γιατί λέει πολλές γυναίκες δεν τα μπορούν.. Αλλιώς μου είπε απλά να προσέχω με βάρος και ότι τρώω να είναι καλά πλυμένο.. Τίποτα άλλο.. Τώρα αναμένουμε τα την χοριακη αύριο... Ένα μικρό άγχος το έχω αλλά πάνω απ όλα θετική ενέργεια☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kardoula1991 είπε:

Όχι όχι δεν μου είπε τίποτα.. Ούτε για ξάπλα και τέτοια.. Μου είπε όλα καλά να περνώ τα χάπια για 10 μέρες και μετά θα με δει για να δούμε και πως πάνε τα πράγματα και αν τα σηκώνει και ο οργανισμός μου γιατί λέει πολλές γυναίκες δεν τα μπορούν.. Αλλιώς μου είπε απλά να προσέχω με βάρος και ότι τρώω να είναι καλά πλυμένο.. Τίποτα άλλο.. Τώρα αναμένουμε τα την χοριακη αύριο... Ένα μικρό άγχος το έχω αλλά πάνω απ όλα θετική ενέργεια☺️☺️☺️

Αφού είναι εκεί το σπορακι να μη φοβάσαι τίποτα.. Την προηγούμενη φορά ήταν και η χοριακή σου μικρη.. Τώρα είναι αλλιώς και όλα θα πάνε καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Όχι όχι δεν μου είπε τίποτα.. Ούτε για ξάπλα και τέτοια.. Μου είπε όλα καλά να περνώ τα χάπια για 10 μέρες και μετά θα με δει για να δούμε και πως πάνε τα πράγματα και αν τα σηκώνει και ο οργανισμός μου γιατί λέει πολλές γυναίκες δεν τα μπορούν.. Αλλιώς μου είπε απλά να προσέχω με βάρος και ότι τρώω να είναι καλά πλυμένο.. Τίποτα άλλο.. Τώρα αναμένουμε τα την χοριακη αύριο... Ένα μικρό άγχος το έχω αλλά πάνω απ όλα θετική ενέργεια☺️☺️☺️

Μπραβο κοτιτσακι μου! Χαρηκα πολυ!! Καλη συνεχεια κ θετικες εξελιξεις απο εδω και περα!! Το πρωτο βημα εγινε!! Την ειδες την κουκιδιτσα σου❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τώρα μπόρεσα να διαβάσω με την ησυχία μου τα μηνύματα σας. 🥰

@Kardoula1991 πόσο χάρηκα που είδατε το σπορακι σας. 😃 Συμβαίνουν αυτά κορίτσι μου στις περισσότερες εγκυμοσύνες. Για να είδε όμως τον σάκο ο γιατρός και το μπεμπουλινι σου η χοριακη σου σίγουρα έχει ανέβει καλά. Εσύ να είσαι αισιόδοξη και να μην σκέφτεσαι αρνητικά κι όλα θα πάνε τέλεια!😉

@kalina μου κι εγώ είχα καφέ όταν ήμουν έγκυος. Είναι παλιό αιματακι.  Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου. Αν θέλεις την γνώμη μου όμως προσπάθησε να βρεις χρόνο να πας για χοριακη και να πάρεις τον γιατρό μήπως σου δώσει προγεστερόνη. Προτεραιότητα σου πρέπει να είναι το πλασματακι τώρα! Όσο για το έντερο εμένα με πονούσε πολύ εκείνο το μήνα που έμεινα έγκυος. Τόσο που πήγα σε γαστεντερολογο από το φόβο μου. Μου είχε δώσει κάτι χάπια αλλά δύο ημέρες πρόλαβα να τα πάρω γιατί έμαθα ότι ήμουν έγκυος και τα σταμάτησα. Ευτυχώς μου πέρασε μετά. Κάπου διάβασα ότι μπορεί η εγκυμοσύνη να προκαλεί ενοχλήσεις στο έντερο λόγω των ορμονών! Ποιός ξέρει;

@st3llina μου πόσο σε σκέφτομαι κοριτσάκι μου! Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
    • Κορίτσια αποφάσισα να αλλάξω γιατρό. Ή τουλάχιστον να πάρω δεύτερη γνώμη. Τα PI της μητριαίας αρτηρίας είναι πάνω από 2..δν ξέρω. Έχω αγχωθεί με την απάθεια του γιατρού και ότι είναι τόσο απρόσιτος.  Θέλω να ξέρω ότι έχω κάνει ό,τι μπορώ για να προλάβω τις πιθανότητες. Έστω ασπιρίνη προληπτικά.. δεν ξέρω. Ακόμη και το μέτρο στο αλάτι εγώ του το ρώτησα.. καμία οδηγία.. απλά "συνεχίζουμε κανονικά".
    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
    • Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...