Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα  ειμαι εγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου! 

Το πρώτο το γεννησα 37κ 2 με φυσιολογικό τοκετό μετα απο σπασιμο νερων .. 

Τώρα είμαι 38 και 2.. 

Είχα προωρες συσπάσεις, εξαληψη τραχηλου και χοανη απο νωρις και ήμουν για αρκετό καιρό ξάπλα σε ακινησία για να γλυτώσουμε τον προωρο τοκετο.. 

Τελικά τον γλυτώσαμε!! Αλλα τωρα ειναι που δεν αντεχω αλλο !! 

Ήταν και η καραντινα που με έριξε πολυ και η κύηση που ήταν δύσκολη.. 

Είχα γενικός πονους πόλους .. Και ακόμα εχω 😒 

Κάθε βράδυ δεν μπορω να κοιμηθω από πονους στη μεση και συσπασεις που είναι ακανονιστες και δεν καταλήγουν σε τοκετο .. 

Χτες ένιωθα σα να με τρυπάνε απο κατω ..

Έχω ήδη διαστολη 3 και τραχηλο μαλακο .. 

Πριν 1 εβδομαδα ειχα τεραστια βλενα διαφανη σε μέγεθος καπάκι από μπουκάλι νερού.. χτες μετα απο εξέταση του γιατρού ειχα καφέ.. σημερα καθάρισα και ειχα βλενα μπεζ .. 

Στο προηγούμενο παιδακι μου απλα μου είχαν σπάσει τα νερά.. δεν τα είχα ολα αυτα .. 

Το θέμα είναι ότι ειναι ψυχοφθόρο γιατι ολο λεω παμε για γέννα και ολο γυρνάμε σπίτι.. Και όλο μονο πονους εχω .. 

Πότε το κόβετε να γενναω μετα απο ολα αυτα τα συμπτώματα;;!!!! Ειχατε εσεις καποια απο αυτά και μετα γεννησατε;;

Σόρρυ για το σεντόνι!!!! 😍😘🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Anzeline1 είπε:

Κοριτσια καλησπερα  ειμαι εγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου! 

Το πρώτο το γεννησα 37κ 2 με φυσιολογικό τοκετό μετα απο σπασιμο νερων .. 

Τώρα είμαι 38 και 2.. 

Είχα προωρες συσπάσεις, εξαληψη τραχηλου και χοανη απο νωρις και ήμουν για αρκετό καιρό ξάπλα σε ακινησία για να γλυτώσουμε τον προωρο τοκετο.. 

Τελικά τον γλυτώσαμε!! Αλλα τωρα ειναι που δεν αντεχω αλλο !! 

Ήταν και η καραντινα που με έριξε πολυ και η κύηση που ήταν δύσκολη.. 

Είχα γενικός πονους πόλους .. Και ακόμα εχω 😒 

Κάθε βράδυ δεν μπορω να κοιμηθω από πονους στη μεση και συσπασεις που είναι ακανονιστες και δεν καταλήγουν σε τοκετο .. 

Χτες ένιωθα σα να με τρυπάνε απο κατω ..

Έχω ήδη διαστολη 3 και τραχηλο μαλακο .. 

Πριν 1 εβδομαδα ειχα τεραστια βλενα διαφανη σε μέγεθος καπάκι από μπουκάλι νερού.. χτες μετα απο εξέταση του γιατρού ειχα καφέ.. σημερα καθάρισα και ειχα βλενα μπεζ .. 

Στο προηγούμενο παιδακι μου απλα μου είχαν σπάσει τα νερά.. δεν τα είχα ολα αυτα .. 

Το θέμα είναι ότι ειναι ψυχοφθόρο γιατι ολο λεω παμε για γέννα και ολο γυρνάμε σπίτι.. Και όλο μονο πονους εχω .. 

Πότε το κόβετε να γενναω μετα απο ολα αυτα τα συμπτώματα;;!!!! Ειχατε εσεις καποια απο αυτά και μετα γεννησατε;;

Σόρρυ για το σεντόνι!!!! 😍😘🥰

ετσι οπως τα ποεριγραφεις το πολυ τρεις με τεσσερις μερες θα εχεις γεννησει πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

ετσι οπως τα ποεριγραφεις το πολυ τρεις με τεσσερις μερες θα εχεις γεννησει πιστευω

Μακάρι γιατι δεν αντεχω αλλο !! 

Κάθε φορά που πάω στο γιατρό μου λεει , είσαι έτοιμη, μπορει να έρθεις και το βράδυ!!Και καθε μερα τίποτα.. 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι όλα αυτά δείχνουν ότι είσαι κοντά μόνο ότι έχεις διαστολή 3 είναι από μόνο του καλό!! Καλό θα μου πεις πονάς προφανος!!! Πως και αφού είσαι σε τέτοιο σημείο δε σε βάζει με πρόκληση να τελειώνεις!!! Σε καταλαβαίνω και εγώ προς το τέλος των κυήσεων δεν κρατιεμαιιι!!!! Με το καλό το μωράκι σου εύχομαι με το καλό και με ένα πόνο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/5/2020 at 9:47 ΜΜ, ο/η Mamounitsa είπε:

Η αλήθεια είναι ότι όλα αυτά δείχνουν ότι είσαι κοντά μόνο ότι έχεις διαστολή 3 είναι από μόνο του καλό!! Καλό θα μου πεις πονάς προφανος!!! Πως και αφού είσαι σε τέτοιο σημείο δε σε βάζει με πρόκληση να τελειώνεις!!! Σε καταλαβαίνω και εγώ προς το τέλος των κυήσεων δεν κρατιεμαιιι!!!! Με το καλό το μωράκι σου εύχομαι με το καλό και με ένα πόνο!!!!

Δεν ήθελε ο γιατρος να με βαλεί με πρόκληση γιατι λεει οτι ειμαι σε πολυ καλο στάδιο για φυσιολογικό τοκετό και φοβάται μην τελικά καταλήξουμε σε καισαρική 🙄 

Ακόμα δεν εχω γεννησει .. Έχει βολευτεί για τα καλά ο μικρουλης..!! Αν μεχρι Τετάρτη δεν εχει αποφασίσει να έρθει θα πάμε μαλλον με πρόκληση γιατι ειναι και τα αμνιακα στο κατώτατο όριο.. 

Με φοβίζει βεβαια λίγο η πρόκληση καθώς εχω ακούσει ότι πονάει περισσότερο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Anzeline1 είπε:

Δεν ήθελε ο γιατρος να με βαλεί με πρόκληση γιατι λεει οτι ειμαι σε πολυ καλο στάδιο για φυσιολογικό τοκετό και φοβάται μην τελικά καταλήξουμε σε καισαρική 🙄 

Ακόμα δεν εχω γεννησει .. Έχει βολευτεί για τα καλά ο μικρουλης..!! Αν μεχρι Τετάρτη δεν εχει αποφασίσει να έρθει θα πάμε μαλλον με πρόκληση γιατι ειναι και τα αμνιακα στο κατώτατο όριο.. 

Με φοβίζει βεβαια λίγο η πρόκληση καθώς εχω ακούσει ότι πονάει περισσότερο ..

Καλημέρα κορίτσι μου δεν ξέρω πως είναι οι πόνοι χωρίς πρόκληση αλλά δεν πονάει τόσο!! Η διαδικασία τις πρόκλησης μπορεί να έχει πολλές πιθανότητες για καισαρική αλλά αν δεν υπάρχει διαστολή εσύ έχεις ευνοϊκά σύμπτωματα και τράχηλος μαλακός και διαστολή νομίζω πως θα εξελιχθεί μια χαρά!! Και εγώ έλεγα μέχρι τώρα θα είχες γεννήσει!! Με το καλό εύχομαι να μη καθηστερισει άλλο!!! Ανέβα καμία σκάλα περπατά λίγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου δεν ξέρω πως είναι οι πόνοι χωρίς πρόκληση αλλά δεν πονάει τόσο!! Η διαδικασία τις πρόκλησης μπορεί να έχει πολλές πιθανότητες για καισαρική αλλά αν δεν υπάρχει διαστολή εσύ έχεις ευνοϊκά σύμπτωματα και τράχηλος μαλακός και διαστολή νομίζω πως θα εξελιχθεί μια χαρά!! Και εγώ έλεγα μέχρι τώρα θα είχες γεννήσει!! Με το καλό εύχομαι να μη καθηστερισει άλλο!!! Ανέβα καμία σκάλα περπατά λίγο!!!

Ευχαριστώ πολύ!!

Απο σκαλιά άλλο τίποτα! Έχω κάνει γενική σε όλο το σπίτι,  περπατάω, κάνω καθίσματα, πίνω χαμομήλι και τίποτα! 

Αύριο πρωί μπαίνουμε τελικά με προκληση !

Ελπίζω να ειναι γρήγορος ο τοκετος Γιατί ο προηγούμενος πήρε 14 ωρες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anzeline1 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!

Απο σκαλιά άλλο τίποτα! Έχω κάνει γενική σε όλο το σπίτι,  περπατάω, κάνω καθίσματα, πίνω χαμομήλι και τίποτα! 

Αύριο πρωί μπαίνουμε τελικά με προκληση !

Ελπίζω να ειναι γρήγορος ο τοκετος Γιατί ο προηγούμενος πήρε 14 ωρες !!!

Όντος!!!?? Με το καλό σου εύχομαι όχι μόνο με ένα πόνο αλλά και όλα να εξελιχθουν καλά και γρήγορα να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σού!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...