Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσιαα!! Ααα κ εγω ανυπομωνω να παω να την δωω😊😊🙏🙏🧿🧿

Άντε περνάνε οι μέρες!!! Όλα καλά να είναι!!!! 🧿🧿🙏🏻🙏🏻Πως είσαι σήμερα κοριτσάκι μ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Άντε περνάνε οι μέρες!!! Όλα καλά να είναι!!!! 🧿🧿🙏🏻🙏🏻Πως είσαι σήμερα κοριτσάκι μ; 

Αντε ναι θα χω αγχος τρελο κλασσικα αλλα ελπιζω πως ολα θα ειναι καλα🙏🙏

Καλα δοξα το Θεο προς το παρον δεν εχω κατι, σκεφτομουν οτι ισως ηταν κ απο το αγχος γτ ηταν να κανει μια εγχειρηση ο αδερφος μου κ ειχα αγχωθει πολυ, εχθες τελικα ακυρωθηκε κ επειδη χαλαρωσα μπορει να μου βγηκε ετσι😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αντε ναι θα χω αγχος τρελο κλασσικα αλλα ελπιζω πως ολα θα ειναι καλα🙏🙏

Καλα δοξα το Θεο προς το παρον δεν εχω κατι, σκεφτομουν οτι ισως ηταν κ απο το αγχος γτ ηταν να κανει μια εγχειρηση ο αδερφος μου κ ειχα αγχωθει πολυ, εχθες τελικα ακυρωθηκε κ επειδη χαλαρωσα μπορει να μου βγηκε ετσι😕

Μπορεί και από αυτό!!!!να προσπαθήσεις να είσαι χαλαρή!!! Να αποφευγεις βέβαια και την ζεστη και την κούραση! Καλά ότι θα έχεις άγχος μέχρι να κανείς την εξέταση δεν το συζητώ ! Επειδή σε ξέρω! 🤣🤣 προσπάθησε να χαλαρώσεις και να απολαύσεις εκείνη την μέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Μπορεί και από αυτό!!!!να προσπαθήσεις να είσαι χαλαρή!!! Να αποφευγεις βέβαια και την ζεστη και την κούραση! Καλά ότι θα έχεις άγχος μέχρι να κανείς την εξέταση δεν το συζητώ ! Επειδή σε ξέρω! 🤣🤣 προσπάθησε να χαλαρώσεις και να απολαύσεις εκείνη την μέρα!!! 

Ναι το παλευω, ενταξει πλεον με πιανει πριν τους υπερηχους πιο πολυ, το συνεχεια που ειχα στην αρχη ευτυχως μου χει φυγει😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι το παλευω, ενταξει πλεον με πιανει πριν τους υπερηχους πιο πολυ, το συνεχεια που ειχα στην αρχη ευτυχως μου χει φυγει😜😜

Και θα δεις όταν θα θα νιώθεις το μωρό σίγουρα  δεν θα έχεις άγχος για τους υπερήχους! Εγώ μέχρι να μάθω αυτό με τον τράχηλο ήμουν πολύ χαλαρή! Ε τώρα λίγο με πιάνει ! Ξέρεις 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και θα δεις όταν θα θα νιώθεις το μωρό σίγουρα  δεν θα έχεις άγχος για τους υπερήχους! Εγώ μέχρι να μάθω αυτό με τον τράχηλο ήμουν πολύ χαλαρή! Ε τώρα λίγο με πιάνει ! Ξέρεις 😉😉

Εε ενταξει λογικο ειναι να το σκεφτεσαι αλλα ολα καλα θα ειναι, αυτο εφοσον το ειδατε νωρις δεν θα εχεις θεμα😉αλλα οτι ειμαστε αγχωδεις ειμαστε😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα!!!! (Μου έχει γίνει συνήθεια και ξυπνάω στις 5  🤣🤣) Στην ουσία είναι ένας μεγάλος υπέρηχος!!! Κοιτάει τα πάντα για το παιδί και την ανάπτυξη . Κεφάλι ,εγκέφαλο ,αυτιά ,μάτια, μυτη ,στόμα καρδιά, πνευμονία ,νεφρά ,Στομάχι,χέρια ,πόδια ,το σώμα του αν είναι σωστά αναπτυγμένο!!!! Τα πάντα με λεπτομερείς(Σαν την αυχενική,γίνεται και πάλι επιβεβαίωση, αλλά μπορεί και κάνει περισσότερες Και καλύτερες μετρησεις αφού έχει μεγαλώσει πιο πολύ το μωρό) ! Και αφού εξετάσει το μωρό μετά κάνει υπέρηχο κολπικο και στη μαμά και βλέπει τον τράχηλο και τον πλακούντα ! Απλά κοιτάνε τόση ώρα το μωρό μέχρι να γίνουν όλες οι μετρήσεις που απλά απολαμβάνεις να κοιτάς! Και μόλις τελειώσουν όλα αυτά βρίσκει την τέλεια στάση για να φαίνεται καθαρό το πρόσωπο του μωρού. Το κάνει έγχρωμο και βγάζει φωτογραφίες❣️❣️❣️❣️❣️❣️

Εμένα δεν μ έκανε κολπικό έπρεπε λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Εμένα δεν μ έκανε κολπικό έπρεπε λες?

Δεν ξέρω... μπορεί να μ έκανε επειδή ήξερε ότι είχα θέμα... δεν έχω μιλήσει με άλλες κοπελες όποτε δεν έχω ιδέα αν πρέπει η όχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Εμένα δεν μ έκανε κολπικό έπρεπε λες?

Κ εμενα παντως της ξαδερφης μου που εκανε εκει που θα παω κ εγω δεν της εκανε στη Β!! Ισως επειδη το κοριτσι μας εχει θεμα με τον τραχηλο να της εκανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εμενα παντως της ξαδερφης μου που εκανε εκει που θα παω κ εγω δεν της εκανε στη Β!! Ισως επειδη το κοριτσι μας εχει θεμα με τον τραχηλο να της εκανε!!

Και εγώ αυτό πιστεύω! Μην ανησυχείς @Dona90!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και εγώ αυτό πιστεύω! Μην ανησυχείς @Dona90!!! 

Ναστε καλά κορίτσια μου!! @Ioann89 k @Κατερίνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Εμένα δεν μ έκανε κολπικό έπρεπε λες?

Αν το βλεπουνε καθαρα τον τραχηλο απο το κοιλιακο κ ειναι οκ τοτε σιγουρα δε χρειαζεται να κανουν και κολπικό!Προφανως εισαι σουπερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αν το βλεπουνε καθαρα τον τραχηλο απο το κοιλιακο κ ειναι οκ τοτε σιγουρα δε χρειαζεται να κανουν και κολπικό!Προφανως εισαι σουπερ

Αα φαινεται κ απο τον διακοιλιακο;; νομιζα μονο με κολπικο φαινοταν, ωραια τελεια γτ το σκεφτομουν αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα φαινεται κ απο τον διακοιλιακο;; νομιζα μονο με κολπικο φαινοταν, ωραια τελεια γτ το σκεφτομουν αυτο!

Ναι κορίτσι μου φαίνεται. Όπως είπε και η @Nefeliap, αν όλα είναι οκ δεν κάνουν κολπικο. Εμένα πχ στην αυχενική ήταν 39mm από τον κοιλιακό όποτε δε μπήκε στη διαδικασία κολπικού υπερήχου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Ναι κορίτσι μου φαίνεται. Όπως είπε και η @Nefeliap, αν όλα είναι οκ δεν κάνουν κολπικο. Εμένα πχ στην αυχενική ήταν 39mm από τον κοιλιακό όποτε δε μπήκε στη διαδικασία κολπικού υπερήχου. 

Ωραια τελεια!! Γτ σκεφτομουν οτι δεν μου χει κανει τελευταια κολπικο κ ελεγα αν επρεπε για να τον δουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!! Μάλλον έχει να κάνει με το κέντρο που κανείς την β επιπέδου! Στο συγκεκριμένο που πήγα το κάνουν γενικά υπάρχει δεν υπάρχει θεμα απο επιλογή τους Προφανως!!(Έκαναν και στην αδερφή μ πριν χρόνια χωρίς να έχει θέμα) με μια φίλη μ που μίλησα Και πήγε σε ένα άλλο που έχουμε εδώ δεν της έκανε από κάτω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!! Μάλλον έχει να κάνει με το κέντρο που κανείς την β επιπέδου! Στο συγκεκριμένο που πήγα το κάνουν γενικά υπάρχει δεν υπάρχει θεμα απο επιλογή τους Προφανως!!(Έκαναν και στην αδερφή μ πριν χρόνια χωρίς να έχει θέμα) με μια φίλη μ που μίλησα Και πήγε σε ένα άλλο που έχουμε εδώ δεν της έκανε από κάτω! 

Καλημεραα!! Εε ισως ειναι θεμα κλινικης η γιατρου τοτε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημεραα!! Εε ισως ειναι θεμα κλινικης η γιατρου τοτε!! 

Μην αγχώνεστε!! Αν δει κάτι ο γιατρός σας θα σας πει να κάνετε!!!! Εννοείται πως μετριέται και από πάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Μην αγχώνεστε!! Αν δει κάτι ο γιατρός σας θα σας πει να κάνετε!!!! Εννοείται πως μετριέται και από πάνω! 

Ναι μωρε αφου φαινεται κ απο πανω αν δουν κατι σιγουρα θα κανουν κ κολπικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχετε παρει επιπλα για το δωματιο των μωρων;; εχει προσφορες το mothercare και σκεφτομουν να παω να τα κλεισω γτ βλεπω τρελες τιμες σε κουνιες σιφινιερες κτλ😕 ελεγα να περιμενα μετα την Β αλλα δεν ξερω αν τις εχουν μεχρι τοτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αν το βλεπουνε καθαρα τον τραχηλο απο το κοιλιακο κ ειναι οκ τοτε σιγουρα δε χρειαζεται να κανουν και κολπικό!Προφανως εισαι σουπερ

Έχω την εντύπωση ότι από την κοιλιά ξεγελάει ο τράχηλος.. Η σίγουρη μέτρηση είναι από τον κόλπο.. Αλλά γενικά αξιολόγηση του τραχηλου γίνεται μετά τις 16 εβδομάδες.. Και αν δεν υπάρχει κάποια ένδειξη πχ αιμορραγία δε γίνεται συχνά η μέτρηση του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια εχετε παρει επιπλα για το δωματιο των μωρων;; εχει προσφορες το mothercare και σκεφτομουν να παω να τα κλεισω γτ βλεπω τρελες τιμες σε κουνιες σιφινιερες κτλ😕 ελεγα να περιμενα μετα την Β αλλα δεν ξερω αν τις εχουν μεχρι τοτε!!

Ήδη έχουν εξαντληθεί κάποια κ δεν τα έχουν ανανεώσει στο site 😩.. Δες κ στα Λητώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Ήδη έχουν εξαντληθεί κάποια κ δεν τα έχουν ανανεώσει στο site 😩.. Δες κ στα Λητώ.. 

Ααα τελεια😕 θα παω αυριο απο κοντα να δω τι υπαρχει λοιπον!! Στο Λητω ειχα μπει στο σαιτ αλλα δεν ειχε κατι, απο κοντα τωρα δεν ξερω αν εχουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα τελεια😕 θα παω αυριο απο κοντα να δω τι υπαρχει λοιπον!! Στο Λητω ειχα μπει στο σαιτ αλλα δεν ειχε κατι, απο κοντα τωρα δεν ξερω αν εχουν!!

Άστα να πάνε... Εγω βασικά σε αυτά τα 2 πήγα... Τα Mothercare πιο ακριβά από τα Λητώ αλλά στα Λητώ δεν είδα εκπτώσεις... Παρόμοια προϊόντα πάντως.. Δες από κοντά ωστόσο γτ δε ξέρεις τι άλλο θα δεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Άστα να πάνε... Εγω βασικά σε αυτά τα 2 πήγα... Τα Mothercare πιο ακριβά από τα Λητώ αλλά στα Λητώ δεν είδα εκπτώσεις... Παρόμοια προϊόντα πάντως.. Δες από κοντά ωστόσο γτ δε ξέρεις τι άλλο θα δεις.. 

Να σου πω εγω ειχα δει 2 κουνιες στο mother 150 και 200 και απο οσα σαιτ μπηκα δεν βρηκα πιο κατω!! Ισα ισα ηταν πανακριβα δλδ 350 και 500€ κουνια;; ελεος ρε παιδια ουτε νυφικο κρεβατι!! Και ελεγα να επαιρνα καποια απο αυτες!! Τωρα αν δεν τις βρω δεν ξερω τι θα κανω θα ψαξω σε ολα κ βλεποντας κ κανοντας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...