Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πες μας κοριτσι μου!

Κάτι πόνοι χαμιλα στην κοιλιά σαν κράμπες και σαν ποιασιμο είναι φυσιολογικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κάτι πόνοι χαμιλα στην κοιλιά σαν κράμπες και σαν ποιασιμο είναι φυσιολογικό? 

Σε ποια εβδομαδα εισαι;; στην αρχη νιωθουμε σαν κραμπες κ πονους περιοδου ειναι φυσιολογικο, πιο μετα ισως να σημαινουν συσπασεις οποτε θα πρεπει να το πεις στον γιατρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σε ποια εβδομαδα εισαι;; στην αρχη νιωθουμε σαν κραμπες κ πονους περιοδου ειναι φυσιολογικο, πιο μετα ισως να σημαινουν συσπασεις οποτε θα πρεπει να το πεις στον γιατρο σου!

Στην 5 βδομάδα είμαι κ 7 μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Στην 5 βδομάδα είμαι κ 7 μερα

Ναι κοπέλα μου όλες είχαμε στην αρχή πόνους σαν περιόδου. Είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Γενικά θα δεις πως σε όλη τη διάρκεια της κύηση θα έχεις κάποιες ενοχλήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι κοπέλα μου όλες είχαμε στην αρχή πόνους σαν περιόδου. Είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Γενικά θα δεις πως σε όλη τη διάρκεια της κύηση θα έχεις κάποιες ενοχλήσεις. 

Απλως επειδή είχα μια αποβολή και μια παλυνδρομη μου έχει μείνει ο φόβος και φοβάμαι μήπως γίνει παλι κάτι 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μπείτε σε site με βρεφικά.. Εγώ αυτό κάνω όλη μέρα και ούτε που καταλαβαίνω πως περνάει η ώρα

Aννυ μου τι καροτσια θα παρετε τελικα; Θυμασαι που σας ειχα στειλει με τη @melodyy ενα; Εγω δε ξερω καν τι θελω γιατί μπερδευομαι με ολα αυτα κ δεν εχω μιλησει με κανεναν για το τι θα χρειαςτω.σημερα μονο πηγα στο πρενατάλ στο αβενιου κοριτσια κ πηρα ρουχα για μενα τελεια ποιοτητα και τζαμπα 10€ μονο,ειχε τρελες προσφορες!!επισης και διπλα στο triumph

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 @annie υπέρηχο απλό έχουμε, β επιπέδου στις 28!!!Αλλά έχουμε να τα δούμε πάνω από μήνα και μία αγωνία την έχω πως θα είναι τα πράγματα!

Εμενα πάλι μου φαίνεται ότι είναι νωρίς ακόμη για ψώνια, τουλάχιστον να κάνουμε και τη β επιπέδου και μετά σιγά σιγά θα κάνω μια έρευνα στο ίντερνετ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Aννυ μου τι καροτσια θα παρετε τελικα; Θυμασαι που σας ειχα στειλει με τη @melodyy ενα; Εγω δε ξερω καν τι θελω γιατί μπερδευομαι με ολα αυτα κ δεν εχω μιλησει με κανεναν για το τι θα χρειαςτω.σημερα μονο πηγα στο πρενατάλ στο αβενιου κοριτσια κ πηρα ρουχα για μενα τελεια ποιοτητα και τζαμπα 10€ μονο,ειχε τρελες προσφορες!!επισης και διπλα στο triumph

Αλήθεια λες;;  Στο prenatal στο σαιτ πάντως δεν βρήκα κάτι. Και δεν έκανα τον κόπο να πάω από κοντά.,, (στη Λάρισα βέβαια) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@Ioann89 @annie υπέρηχο απλό έχουμε, β επιπέδου στις 28!!!Αλλά έχουμε να τα δούμε πάνω από μήνα και μία αγωνία την έχω πως θα είναι τα πράγματα!

Εμενα πάλι μου φαίνεται ότι είναι νωρίς ακόμη για ψώνια, τουλάχιστον να κάνουμε και τη β επιπέδου και μετά σιγά σιγά θα κάνω μια έρευνα στο ίντερνετ!!! 

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου !!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Στην 5 βδομάδα είμαι κ 7 μερα

Πιστευω οτι ειναι φυσιολογικα γτ εισαι στην αρχη, αν εσυ ομως θες να μιλησεις με τον γιατρο για να νιωσεις καλα να μιλησεις να στο επιβεβαιωσει κ εκεινος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αλήθεια λες;;  Στο prenatal στο σαιτ πάντως δεν βρήκα κάτι. Και δεν έκανα τον κόπο να πάω από κοντά.,, (στη Λάρισα βέβαια) 

Επαθα πλακα αφου μου λεει η μανα μου παμε μεσα γιατι εχει καλή ποιοτητα & της λεω ναι καλά στα πανακριβα θες;; και είχε απειρα 9€ ρε συ!!!Ολα βαμβακι τοπ δε το περιμενα !! το h&m πιο ακριβα και ναυλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Aννυ μου τι καροτσια θα παρετε τελικα; Θυμασαι που σας ειχα στειλει με τη @melodyy ενα; Εγω δε ξερω καν τι θελω γιατί μπερδευομαι με ολα αυτα κ δεν εχω μιλησει με κανεναν για το τι θα χρειαςτω.σημερα μονο πηγα στο πρενατάλ στο αβενιου κοριτσια κ πηρα ρουχα για μενα τελεια ποιοτητα και τζαμπα 10€ μονο,ειχε τρελες προσφορες!!επισης και διπλα στο triumph

Σχεδόν έχω αποφασίσει το peg perego team pop up. Μετατρέπεται και σε μονό καρότσι. Τα καθισματακια του είναι 0+. Live το είχαν μόνο στα orchestra αλλά οποία μαγαζιά φέρνουν της peg perego μπορούν να το παραγγείλουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα κρεβάτακι από το Mothercare από 300 150 προσφορά κ γίνετε κ προεφηβικο.κ λίκνο που ενώνεται με το κρεβάτι πήρα για να την έχω δίπλα μου γιατί θέλω να θηλάσω.κ ενα μαξιλάρι θηλασμού τα υπόλοιπα σιγά σιγά μετά την β επιπέδου που έχουμε την άλλη εβδομάδα με το καλό... πήγα στα μαγαζιά κ τα ήθελα όλα..χιχιχι αλλά έκανα κρατι..αύριο έχω καμπύλη σακχάρου κ έχω ανχοθει!έχει κάνει καμία ?πως βγήκαν τα αποτελέσματα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Πήρα κρεβάτακι από το Mothercare από 300 150 προσφορά κ γίνετε κ προεφηβικο.κ λίκνο που ενώνεται με το κρεβάτι πήρα για να την έχω δίπλα μου γιατί θέλω να θηλάσω.κ ενα μαξιλάρι θηλασμού τα υπόλοιπα σιγά σιγά μετά την β επιπέδου που έχουμε την άλλη εβδομάδα με το καλό... πήγα στα μαγαζιά κ τα ήθελα όλα..χιχιχι αλλά έκανα κρατι..αύριο έχω καμπύλη σακχάρου κ έχω ανχοθει!έχει κάνει καμία ?πως βγήκαν τα αποτελέσματα!?

Μπραβο κοπελα μου αντε με το καλο και στα επομενα ψωνια😊 μην αγχωνεσαι οσο μπορεις να εισαι χαλαρη γτ το αγχος ανεβαζει το σαγχαρο, εγω δεν την εχω κανει ακομα αλλα στις τελευταιες αιματος ευτυχως ηταν καλο το σαγχαρο!! Ο γιατρος μου ειπε οτι σπανια χρειαζεται ινσουλινη στις περισσοτερες περιπτωσεις με διατροφη ρυθμιζεται, οποτε ενταξει ολα καλα θα ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο κοπελα μου αντε με το καλο και στα επομενα ψωνια😊 μην αγχωνεσαι οσο μπορεις να εισαι χαλαρη γτ το αγχος ανεβαζει το σαγχαρο, εγω δεν την εχω κανει ακομα αλλα στις τελευταιες αιματος ευτυχως ηταν καλο το σαγχαρο!! Ο γιατρος μου ειπε οτι σπανια χρειαζεται ινσουλινη στις περισσοτερες περιπτωσεις με διατροφη ρυθμιζεται, οποτε ενταξει ολα καλα θα ειναι!!

Όντως ρυθμίζεται με διατροφή!εγω εμφάνισα σακχαρώδη διαβήτη κυήσεως από την 15η εβδομάδα!αλλα κάνοντας διατροφή είναι όλα υπό έλεγχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamaa35 είπε:

Όντως ρυθμίζεται με διατροφή!εγω εμφάνισα σακχαρώδη διαβήτη κυήσεως από την 15η εβδομάδα!αλλα κάνοντας διατροφή είναι όλα υπό έλεγχο!

Κ εγω στις πρωτες εξετασεις ειχα 97 κ μου ειπε αμεσως για διατροφη, αλλα ειχα πολλους εμετους δεν μπορουσα να φαω κ να πιω τπτ, οποτε το αφησαμε για να δουμε πως θα ειναι στις επομενες!! Τωρα που τρωω προσεχω οσο μπορω και πηγα προσφατα κ σε διατροφολογο για να μη βαλω κ πολλα κιλα γτ ηδη εχω παραπανω, αλλα ευτυχως κ οι εξετασεις ηταν ενταξει οι τελευταιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ χαίρομαι που τα πήγατε καλά στις εξετάσεις εύχομαι κ εγώ γιατί με έχουν τρομάξει λίγο κ προσέχω σχετικά από την αρχή έχω πάρει 4-5 κιλά κ είμαι στην 21 εβδ.εσεις έχετε βάλει τπτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Αχχχ χαίρομαι που τα πήγατε καλά στις εξετάσεις εύχομαι κ εγώ γιατί με έχουν τρομάξει λίγο κ προσέχω σχετικά από την αρχή έχω πάρει 4-5 κιλά κ είμαι στην 21 εβδ.εσεις έχετε βάλει τπτ?

Ενταξει μια χαρα εισαι πιστευω στα κιλα, εγω εχω βαλει 3,5 και ειμαι στην 20η αλλα στην αρχη ειχα χασει απο τους εμετους!! Μια χαρα θα ειναι κ οι εξετασεις θα δεις, με τη διατροφη ρυθμιζεται το σακχαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ενταξει μια χαρα εισαι πιστευω στα κιλα, εγω εχω βαλει 3,5 και ειμαι στην 20η αλλα στην αρχη ειχα χασει απο τους εμετους!! Μια χαρα θα ειναι κ οι εξετασεις θα δεις, με τη διατροφη ρυθμιζεται το σακχαρο!!

Έχεις καμία να αναιβασεις να παίρνω ιδέες γιατί δυστυχώς είμαι μακαρόνου κ μόνο αυτά θέλω να τρώω χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Έχεις καμία να αναιβασεις να παίρνω ιδέες γιατί δυστυχώς είμαι μακαρόνου κ μόνο αυτά θέλω να τρώω χιχιχι

Ααα καλα κ εγω μονο μακαρονια να ετρωγα δεν θα ειχα κανενα θεμα😅 εχω διατροφη αλλα δεν ειναι διαβητη αυτη, δες πως θα ειναι η καμπυλη σου και αν ειναι τσιμπημενη το καλυτερο θα ηταν να σου βγαλει ενας διατροφολογος η ακομα κ ενδοκρινολογος μια για σενα!! Εγω δεν εχω κανενα θεμα να στη στειλω προς Θεου απλα για σενα το λεω🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Πήρα κρεβάτακι από το Mothercare από 300 150 προσφορά κ γίνετε κ προεφηβικο.κ λίκνο που ενώνεται με το κρεβάτι πήρα για να την έχω δίπλα μου γιατί θέλω να θηλάσω.κ ενα μαξιλάρι θηλασμού τα υπόλοιπα σιγά σιγά μετά την β επιπέδου που έχουμε την άλλη εβδομάδα με το καλό... πήγα στα μαγαζιά κ τα ήθελα όλα..χιχιχι αλλά έκανα κρατι..αύριο έχω καμπύλη σακχάρου κ έχω ανχοθει!έχει κάνει καμία ?πως βγήκαν τα αποτελέσματα!?

Μεγεια μεγεια ❤️❤️❤️να ρωτήσω το λίκνο σε τι τιμή το βρήκες;;; Ούτε εγώ έκανα ακόμη, έκανα στην αρχή μόνο γιατί μου ζήτησε ο ενδοκρινολόγος μου ,, όλα καλά ήταν.., Μετράω βέβαια στο σπίτι γιατί είχα κάτι υπογλυκαιμίες στην αρχή. απλά είναι λίγο γλυκο αυτό που θα πιεις. Εμένα μ αρέσει στο μικροβιολογικό που πήγα είχε και γεύσεις και μ άρεσε.,, όπως σου είπαν το άγχος το ανεβάζει λιγο.,, όποτε πήγαινε χαλαρά!!!!! Και εγώ 5 κιλά πήρα.,, εμένα από διατροφή μου είπε να συνδυάζω κρέας με υδατάνθρακα, και μακαρόνια μπορώ να τρώω αλλά να είναι με κιμα, και το φρούτο το τρώω με ξηρούς καρπούς. Έτσι κρατάμε το σάκχαρο σε καλά επίπεδα και δεν μας πιάνουν λιγούρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Απλως επειδή είχα μια αποβολή και μια παλυνδρομη μου έχει μείνει ο φόβος και φοβάμαι μήπως γίνει παλι κάτι 😥

Το καταλαβαίνω κοπέλα μου και είναι απόλυτα λογικό. Στο γιατρό πήγατε να δείτε το σποράκι σας; Συζήτησε το και μαζί του είναι ο μόνος ο οποίος μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Αχχχ χαίρομαι που τα πήγατε καλά στις εξετάσεις εύχομαι κ εγώ γιατί με έχουν τρομάξει λίγο κ προσέχω σχετικά από την αρχή έχω πάρει 4-5 κιλά κ είμαι στην 21 εβδ.εσεις έχετε βάλει τπτ?

Εγώ 20η εβδομάδα με διδυμάκια 4.5 κιλά έχω πάρει. Νομίζω είμαστε καλά όλες στα ίδια πάνω κάτω. Κοιτα θα σου πω ότι ο γιατρός μου που είναι υπερβολικά, υπερβολικά όμως αυστηρός με το θέμα των κιλών πριν 20 μέρες που πήγαμε και ήμουν +4 ακριβώς δεν μου είπε απολύτως τίποτα😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...