Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια εμένα Μ είπε ότι χρησιμοποιουσα κ πριν.κ τώρα που πήγα ρώτησα για βάψιμο μαλλιών κ νυχιών κ μου είπε ότι θέλω.εσας τι σας είπαν??

Νύχια με άφηνε εξ αρχής,Μαλλιά μετά την αυχενική. Και όπως είπες και συ ότι χρησιμοποιούσα και πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Νύχια με άφηνε εξ αρχής,Μαλλιά μετά την αυχενική. Και όπως είπες και συ ότι χρησιμοποιούσα και πριν.

Κανονική βαφή?η φυτική?

Για τα νύχια ημιμόνιμο μπορείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια εμένα Μ είπε ότι χρησιμοποιουσα κ πριν.κ τώρα που πήγα ρώτησα για βάψιμο μαλλιών κ νυχιών κ μου είπε ότι θέλω.εσας τι σας είπαν??

Καλημερα!!!! Εγώ για μακιγιάζ δεν ρωτήσα.... αλλά για μαλλιά και νύχια μου είπε όχι ότι δεν συμφωνεί... φυσικά και μπορώ να κάνω ότι θέλω λέει αλλά η γιατρός είναι αντίθετη σε αυτά.,,, αλλά ξέρω φίλες μου που έχουν κάνει και μαλλιά και νύχια.,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κανονική βαφή?η φυτική?

Για τα νύχια ημιμόνιμο μπορείς?

Κανονική, σκέψου εγώ κάνω ξανθιστική κιόλας. Δεν υπάρχει φυτική βαφή.. Μπαίνει το οξυζενέ οπότε ποια φυτική; Εγώ κάνω τζελ. Γενικά σε όλα οκ μου είπε εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κανονική, σκέψου εγώ κάνω ξανθιστική κιόλας. Δεν υπάρχει φυτική βαφή.. Μπαίνει το οξυζενέ οπότε ποια φυτική; Εγώ κάνω τζελ. Γενικά σε όλα οκ μου είπε εμένα. 

Πρέπει να πάω να τα βάψω επιγοντως γιατί το παιδί αντί για μαμά θα με λέει γιαγιά χαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Πρέπει να πάω να τα βάψω επιγοντως γιατί το παιδί αντί για μαμά θα με λέει γιαγιά χαχαχαχχα

Άσε εγώ είχα 3 δάχτυλα ρίζα.... Χάλια ήταν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο ένιωσα μια πίεση η τράβηγμα κοντά στον αφαλό.υπαρχει περίπτωση να είναι η μικρή μου?(16κ6 σήμερα)

Μακαρι να μπορούσα να σου απαντησω.,. Δεν έχω ιδέα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο ένιωσα μια πίεση η τράβηγμα κοντά στον αφαλό.υπαρχει περίπτωση να είναι η μικρή μου?(16κ6 σήμερα)

Αλήθεια??? Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.. οπότε δε ξέρω!! Αντε να αρχίσουμε να τις νιώθουμε, κι εγώ ανυπομονώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο ένιωσα μια πίεση η τράβηγμα κοντά στον αφαλό.υπαρχει περίπτωση να είναι η μικρή μου?(16κ6 σήμερα)

Πολύ πιθανό.. Κάπου εκεί που είσαι λογικά θα τα νιώσουμε... Αχ τι καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Πολύ πιθανό.. Κάπου εκεί που είσαι λογικά θα τα νιώσουμε... Αχ τι καλά!!! 

Για να δούμε θα Συνεχίσει η από την αγωνία μου νιώθω πράγματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Για να δούμε θα Συνεχίσει η από την αγωνία μου νιώθω πράγματα!!

Ελπίζω να συνεχίσει και να είναι το μπεμπακι σου 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααχ κοριτσια κ εγω ανυπομωνω να την αιστανθω😊δεν ξερω πως θα ναι κιολας σαν αισθηση κ δεν ξερω αν το καταλαβω η το περασω για κατι αλλο😜βεβαια νομιζω ειναι νωρις ακομα για μενα θελω μερικες εβδομαδες αλλα απο τωρα ανυπομωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααχ κοριτσια κ εγω ανυπομωνω να την αιστανθω😊δεν ξερω πως θα ναι κιολας σαν αισθηση κ δεν ξερω αν το καταλαβω η το περασω για κατι αλλο😜βεβαια νομιζω ειναι νωρις ακομα για μενα θελω μερικες εβδομαδες αλλα απο τωρα ανυπομωνω!

Νομίζω όλες μας πια.,,, ανυπομονούμε για αυτήν Την αίσθηση.,,,, Μια μήτρα που κάνει διαφορά μια το έντερο πως θα το καταλάβουμε εμείς οι πρωτάρες;;!; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Νομίζω όλες μας πια.,,, ανυπομονούμε για αυτήν Την αίσθηση.,,,, Μια μήτρα που κάνει διαφορά μια το έντερο πως θα το καταλάβουμε εμείς οι πρωτάρες;;!; 

Ελα ντε, δεν ξερω καθολου! Εμενα μια ξαδερφη μου που ειναι κ αυτη πρωτη φορα αλλα εχουμε σχεδον 2 μηνες διαφορα εκει γυρω στη 18η μου λεει οτι ενιωσε αμεσως σαν κλωτσια κ οταν συνεχιστηκε σιγουρευτηκε πως ηταν αυτο!! Δεν ενιωσε πριν που λενε σαν γουργουρισμα η σαν πεταλουδες! Η δεν το καταλαβε κ να τα ενιωσε😅 αντε να δουμε κ εμεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την Κυριακή ήμουν ξαπλωμένη και ένιωσα κάτι σαν μπουρμπουλήθρες.,,, αλλά δεν το ξανά ένιωσα.,, νιώθω κάτι πραγματάκια όχι σαν κλωτσιά πιο πολύ σαν να κουνιέται κάτι χαμηλά στη μήτρα... τώρα είναι συσπάσεις είναι έντερο είναι ο μπεμπουλης μου δεν ξερω 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ την Κυριακή ήμουν ξαπλωμένη και ένιωσα κάτι σαν μπουρμπουλήθρες.,,, αλλά δεν το ξανά ένιωσα.,, νιώθω κάτι πραγματάκια όχι σαν κλωτσιά πιο πολύ σαν να κουνιέται κάτι χαμηλά στη μήτρα... τώρα είναι συσπάσεις είναι έντερο είναι ο μπεμπουλης μου δεν ξερω 😂😂😂😂

Μπορει να ειναι κ ο μπεμπουλης😊 συσπασεις δε νομιζω να ναι γτ λεει το νιωθουμε σαν να πετρωνει η κοιλια οχι οπως νιωθουμε αλλους μυς!! Σε λιγο εσυ θα νιωσεις και κλωτσουλες λογικα, οποτε υπομονη εισαι κοντα😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω είναι λίγο νωρίς ακόμη για να τα νιώσουμε. Εγώ μάλλον για συσπάσεις τα λέω αυτά καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Σε έναν υπέρηχο σε προηγούμενη εβδομάδα το μωρό μου φαινόταν ότι με πίεζε με το ποδαράκι του αλλά εγώ δεν το ένιωθα αυτό.

Όσον αφορά τις βαφές στο κομμωτήριο μου είχε πει απ'τον έβδομο μήνα, τον γιατρό δεν τον ρώτησα. Ρώτησα τη μαία για τα σπρέι και εκείνη μου είπε ούτε αυτά ούτε μανικιούρ. Όμως γιατί να φταίει το μανό;

Επίσης κορίτσια, με τα κιλά πώς τα πάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πολύ χαίρομαι που βρήκα το θεμα και την παρέα σας!!!

 

Είμαι έγκυος στην 16η εβδομάδα θεωρητικά αλλά το μωρό φαίνεται μια βδομάδα μικρότερο περίπου! Μάλλον άργησε η σύλληψη! Χιχιχι! 

Έχω κάνει την Α' επιπέδου και όλα ήταν πολύ καλά εκτός από το ότι έχω πολύ μεγάλες πιθανότητες για προεκλαμψία και για μικρό μωράκι! 

Έως τώρα έχω δει δύο φορές αίμα αλλά όχι κάτι σοβαρό απλά είμαι ξάπλα για καλό και για κακό! 

Περιμένω να τελειώσει εντελώς η αιμορραγία να συνεχίσει η αγωγή για την προεκλαμψία!

Μαλλάκι δεν έχω βάψει ακόμα γιατί η γιατρός ήθελε να κλείσω τον 4ο 😱😱

Επισης περίπου μία βδομάδα νιώθω κάτι σαν μικρή κλωτσιά στην κοιλιά μου! Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είναι το μωρό μου και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Νομίζω είναι λίγο νωρίς ακόμη για να τα νιώσουμε. Εγώ μάλλον για συσπάσεις τα λέω αυτά καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Σε έναν υπέρηχο σε προηγούμενη εβδομάδα το μωρό μου φαινόταν ότι με πίεζε με το ποδαράκι του αλλά εγώ δεν το ένιωθα αυτό.

Όσον αφορά τις βαφές στο κομμωτήριο μου είχε πει απ'τον έβδομο μήνα, τον γιατρό δεν τον ρώτησα. Ρώτησα τη μαία για τα σπρέι και εκείνη μου είπε ούτε αυτά ούτε μανικιούρ. Όμως γιατί να φταίει το μανό;

Επίσης κορίτσια, με τα κιλά πώς τα πάτε;

Γιατί το μανό έχει χημικές ουσίες και από το νυχι απορροφούνται από τον οργανισμό.,,Υπαρχπυν μερικά παιδικά όμως που μπορεος να χρησιμοποιήσεις.,, φεύγουν με το νερό αλλά έστω και για λίγο περιποιημένα θα είναι τα νυχάκια μας 😉 

όσο για τα κιλά μέχρι πριν 1 εβδομάδα είχα πάρει 2 κιλάκια.,, εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Νομίζω είναι λίγο νωρίς ακόμη για να τα νιώσουμε. Εγώ μάλλον για συσπάσεις τα λέω αυτά καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Σε έναν υπέρηχο σε προηγούμενη εβδομάδα το μωρό μου φαινόταν ότι με πίεζε με το ποδαράκι του αλλά εγώ δεν το ένιωθα αυτό.

Όσον αφορά τις βαφές στο κομμωτήριο μου είχε πει απ'τον έβδομο μήνα, τον γιατρό δεν τον ρώτησα. Ρώτησα τη μαία για τα σπρέι και εκείνη μου είπε ούτε αυτά ούτε μανικιούρ. Όμως γιατί να φταίει το μανό;

Επίσης κορίτσια, με τα κιλά πώς τα πάτε;

Ο κάθε γιατρός αλλα μας λέει τι να πω!εγώ έχω πάρει 4 από την αρχή της εγκυμοσύνης χωρίς να τρώω πολλά πολλά.ελπιζω να μην συνεχίσει έτσι κ τα βάζω τόσο γρήγορα.η μικρή ακόμα είναι 140γρ οπότε τα υπόλοιπα είναι πάνω Μ 🤭🤭🤭.τώρα έχω φόβο για την καμπύλη γιατί Μ είπαν να προσέχω..έχει καμία θέμα με σάκχαρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ο κάθε γιατρός αλλα μας λέει τι να πω!εγώ έχω πάρει 4 από την αρχή της εγκυμοσύνης χωρίς να τρώω πολλά πολλά.ελπιζω να μην συνεχίσει έτσι κ τα βάζω τόσο γρήγορα.η μικρή ακόμα είναι 140γρ οπότε τα υπόλοιπα είναι πάνω Μ 🤭🤭🤭.τώρα έχω φόβο για την καμπύλη γιατί Μ είπαν να προσέχω..έχει καμία θέμα με σάκχαρο?

Καλησπερα κοπελα μου, εγω στις πρωτες εξετασεις ειχα λιγο τσιμπημενο το σαγχαρο, ηταν 97 για την ακριβεια! Μου χτυπησε καμπανακι ο γιατρος κ μου πε για διατροφη αλλα εγω μεχρι κ πριν λιγο οτι ετρωγα το εβγαζα οποτε δεν γινοταν!απο βδομαδα θα ξανα κανω εξετασεις κ αναλογως πως θα ειναι το σαγχαρο θα δουμε πως θα κινηθουμε, μαλλον με διατροφη αρχικα αν ειναι ακομα τσιμπημενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοπελα μου, εγω στις πρωτες εξετασεις ειχα λιγο τσιμπημενο το σαγχαρο, ηταν 97 για την ακριβεια! Μου χτυπησε καμπανακι ο γιατρος κ μου πε για διατροφη αλλα εγω μεχρι κ πριν λιγο οτι ετρωγα το εβγαζα οποτε δεν γινοταν!απο βδομαδα θα ξανα κανω εξετασεις κ αναλογως πως θα ειναι το σαγχαρο θα δουμε πως θα κινηθουμε, μαλλον με διατροφη αρχικα αν ειναι ακομα τσιμπημενο!

Κ μένα ήταν 86 κ της φάνηκε πολύ της ενδοκρινολόγου κ τώρα αναιβηκε 92 οπότε περιμένω από Δευτέρα να με πάρει να δούμε τι θα κάνουμε αλλά έχω ανχοθει πολύ γιατί δεν τρώω πολύ! εύχομαι να στρώση κ σε σένα να μην τρέχουμε γι'αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Κ μένα ήταν 86 κ της φάνηκε πολύ της ενδοκρινολόγου κ τώρα αναιβηκε 92 οπότε περιμένω από Δευτέρα να με πάρει να δούμε τι θα κάνουμε αλλά έχω ανχοθει πολύ γιατί δεν τρώω πολύ! εύχομαι να στρώση κ σε σένα να μην τρέχουμε γι'αυτό!

Ναι κ εγω το ευχομαι να γλιτωσουμε τη ταλαιπωρια!! Αλλα να ξερεις πως το αγχος αυξανει το σαγχαρο οποτε παρτο οσο χαλαρα μπορεις, ειναι κατι που ρυθμιζεται παντως οποτε μην σε αγχωνει!! Ολα να μας πανε καλα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...