Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

 Μήπως έχει κολικούς;

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Τώρα το είδα κ εγώ  infacolic του δίνω. Κλαίει συνέχεια ή έχεις παρατηρήσει το πότε, πχ όταν πεινάει;

Καλημερα κορίτσι μου .,, ναι έχουμε. Κολικούς.,,, όχι κλαει ασταμάτητα! Κάποια στιγμή η τπυ παίρνανε η σταματάει από την κούραση και κοιμάται ψόφιος! Εσείς περνάτε κολικούς; Πως είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

 

Καλημερα κορίτσι μου .,, ναι έχουμε. Κολικούς.,,, όχι κλαει ασταμάτητα! Κάποια στιγμή η τπυ παίρνανε η σταματάει από την κούραση και κοιμάται ψόφιος! Εσείς περνάτε κολικούς; Πως είστε;

Έκλαιγε κι εμένα ξαφνικά χωρίς λόγο δηλαδή ούτε πειναγε ούτε είχε λερωμένη πάνα.Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι κολικοί οπότε του δίνω το infacolic. Μας βοήθησε εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2021 at 2:35 ΠΜ, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θηλάζετε όλες αποκλειστικά;

Εγω κοριτσι μου ξεκίνησα κ έδινα λιγο ξενο συμπληρωμα αλλα το έχουμε κόψει τωρα κ θηλαζει αποκλειστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2021 at 2:04 ΠΜ, ο/η Eiffel είπε:

Και χορταίνει το μωρό; 

 

Ναι κορίτσι μμ με το. Θηλασμό μην φοβάσαι είναι πολύ σπάνιο να μην έχεις γάλα.οσο το βάζεις στήθος τόσο αυξάνεται η παραγωγή σ.γιατι έχεις κάποιο θέμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eiffel χορταίνει κοπέλα μου μην ανησυχείς. Εδώ χορταίνουν τα δίδυμα που κατά τη διάρκεια της ημέρα μόνο θηλάζουν. Το βράδυ δίνω συμπλήρωμα για δική μου ευκολία για να κοιμούνται περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Εμένα κορίτσια είναι πολύ απότομος και μου τραυματίζει τις θηλές. Χρησιμοποιώ θηλαστρο.

Έχεις δοκιμάσει με ψευδοθηλες; Εμένα με βοήθησαν πολύ στην αρχή καθώς δεν έπιαναν καλά ειδικά η μικρούλα μου. Βοηθανε κ στο να βγει η θηλή σωστά κ μετά είναι πολύ πιο εύκολος ο θηλασμός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Έχεις δοκιμάσει με ψευδοθηλες; Εμένα με βοήθησαν πολύ στην αρχή καθώς δεν έπιαναν καλά ειδικά η μικρούλα μου. Βοηθανε κ στο να βγει η θηλή σωστά κ μετά είναι πολύ πιο εύκολος ο θηλασμός. 

Μου βγαίνει η ψευδοθηλη γιατί είναι λαίμαργος ο μικρός μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Μου βγαίνει η ψευδοθηλη γιατί είναι λαίμαργος ο μικρός μου

Κ μένα εβγαινε κ την κρατούσα με το άλλο χέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, αισίως μπαίνω 39η εβδομαδα και έχω αγχωθεί λιγο με το ενδεχόμενο της ξαφνική έναρξης του τοκετού. Στο μαιευτήριο δεν επιτρέπεται ο συζυγος αν δεν έχει  τεστ covid λιγότερο από 48 ωρών. . Τι γίνεται αν σπάσουν τα νερά?όλες έχετε γεννήσει προγραμματισμένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, αισίως μπαίνω 39η εβδομαδα και έχω αγχωθεί λιγο με το ενδεχόμενο της ξαφνική έναρξης του τοκετού. Στο μαιευτήριο δεν επιτρέπεται ο συζυγος αν δεν έχει  τεστ covid λιγότερο από 48 ωρών. . Τι γίνεται αν σπάσουν τα νερά?όλες έχετε γεννήσει προγραμματισμένα?

Καλημέρα κοριτσι μου,με το καλό το μωράκι σου!! Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου, θα έρθει όταν θελει το μωρο σου, εμένα μου έσπασαν τα νερά κ όταν πήγαμε στο μαιευτήριο μας έκαναν τεστ κ στους 2 μας! Εμενα με ετοίμασαν κανονικα κ όταν βγήκαν τα τεστ ανέβηκε και ο άντρας μου μαζί μου! Ρωτησε στο μαιευτήριο σου η τον γιατρό σου τι γινεται σε αυτή την περίπτωση που θα ξεκινήσει αυτόματα ο τοκετος να ξέρεις ώστε να μην το σκέφτομαι🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, αισίως μπαίνω 39η εβδομαδα και έχω αγχωθεί λιγο με το ενδεχόμενο της ξαφνική έναρξης του τοκετού. Στο μαιευτήριο δεν επιτρέπεται ο συζυγος αν δεν έχει  τεστ covid λιγότερο από 48 ωρών. . Τι γίνεται αν σπάσουν τα νερά?όλες έχετε γεννήσει προγραμματισμένα?

Εγώ που πήγα με ραντεβού για καισαρική είχα κάνει από την προηγούμενη μοριακό τεστ κ τη μέρα της γέννας ο σύζυγος έκανε το rapid. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα! Τ κάνετε; Να σας ρωτήσω όσες δίνεται συμπλήρωμα πιο γάλα δίνεται; 

Καλημέρα κοπέλα μου, καλά εσύ; Πως είναι ο μικρούλης; Εγώ δίνω το humana 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου,με το καλό το μωράκι σου!! Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου, θα έρθει όταν θελει το μωρο σου, εμένα μου έσπασαν τα νερά κ όταν πήγαμε στο μαιευτήριο μας έκαναν τεστ κ στους 2 μας! Εμενα με ετοίμασαν κανονικα κ όταν βγήκαν τα τεστ ανέβηκε και ο άντρας μου μαζί μου! Ρωτησε στο μαιευτήριο σου η τον γιατρό σου τι γινεται σε αυτή την περίπτωση που θα ξεκινήσει αυτόματα ο τοκετος να ξέρεις ώστε να μην το σκέφτομαι🙂

Μου είπαν από το μαιευτήριο ότι ο σύνοδος πρέπει να έχει αποκλειστικά μοριακό εντός 48ωρων που σημαίνει ότι μέχρι να βγει το μοριακό δεν μπορεί ν μπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα! Τ κάνετε; Να σας ρωτήσω όσες δίνεται συμπλήρωμα πιο γάλα δίνεται; 

Καλημέρα :)  !! Εμείς το frisolac 1 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Γέννησα κ εγώ με φυσιολογικό τοκετό στις 12 του μήνα!!!Ο μπεμπακος είναι τέλειος έχει όμως τις 2 τελευταίες μέρες και κυρίως νύχτες για την ακρίβεια και ενώ τρώει μετά αρχίζει τρώει τα χέρια του χτυπάει το κεφάλι του ...γενικά είναι πολύ αναστατωμένος και δεν τον κάνω εύκολα καλά..μερικές φορές δέχεται την πιπίλα που μόλις την αφήσει από το στόμα ξανά κλαίει..κανει σπασμωδικές κινήσεις με το κεφάλι με τα χέρια στο προσωπάκι του αλλά κυρίως τα βάζει μέσα στο στόμα...ξέρετε τι μπορεί να είναι??μου περνάει από το μυαλό Μήπως δεν έχω πολύ γάλα..Αλλά όταν τελειώνει το θηλασμό βλέπω γαλατακι στο στόμα του...Τι μπορεί να φταίει??:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου κ εγώ στις 12 του μηνός γέννησα το πιο πιθανό είναι ότι πεινάει να τον βάζεις να ρευεται κ να του δίνεις λίγο ακόμη.κ αγκαλίτσα εννοείται επίσης έχω ακούσει ο τι η πιπίλα τον πρώτο καιρό δεν κάνει το απαγορευουν οι γιατροι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Iwannab91 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Γέννησα κ εγώ με φυσιολογικό τοκετό στις 12 του μήνα!!!Ο μπεμπακος είναι τέλειος έχει όμως τις 2 τελευταίες μέρες και κυρίως νύχτες για την ακρίβεια και ενώ τρώει μετά αρχίζει τρώει τα χέρια του χτυπάει το κεφάλι του ...γενικά είναι πολύ αναστατωμένος και δεν τον κάνω εύκολα καλά..μερικές φορές δέχεται την πιπίλα που μόλις την αφήσει από το στόμα ξανά κλαίει..κανει σπασμωδικές κινήσεις με το κεφάλι με τα χέρια στο προσωπάκι του αλλά κυρίως τα βάζει μέσα στο στόμα...ξέρετε τι μπορεί να είναι??μου περνάει από το μυαλό Μήπως δεν έχω πολύ γάλα..Αλλά όταν τελειώνει το θηλασμό βλέπω γαλατακι στο στόμα του...Τι μπορεί να φταίει??:

Καλησπέρα κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου😊 το θηλαζεις;; για σημάδια πείνας μου κανουν οι κινήσεις του μωρου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου😊 το θηλαζεις;; για σημάδια πείνας μου κανουν οι κινήσεις του μωρου!!

Το θηλάζω Ναιιι...Μήπως δεν του φτάνει το γάλα μου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Iwannab91 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!Γέννησα κ εγώ με φυσιολογικό τοκετό στις 12 του μήνα!!!Ο μπεμπακος είναι τέλειος έχει όμως τις 2 τελευταίες μέρες και κυρίως νύχτες για την ακρίβεια και ενώ τρώει μετά αρχίζει τρώει τα χέρια του χτυπάει το κεφάλι του ...γενικά είναι πολύ αναστατωμένος και δεν τον κάνω εύκολα καλά..μερικές φορές δέχεται την πιπίλα που μόλις την αφήσει από το στόμα ξανά κλαίει..κανει σπασμωδικές κινήσεις με το κεφάλι με τα χέρια στο προσωπάκι του αλλά κυρίως τα βάζει μέσα στο στόμα...ξέρετε τι μπορεί να είναι??μου περνάει από το μυαλό Μήπως δεν έχω πολύ γάλα..Αλλά όταν τελειώνει το θηλασμό βλέπω γαλατακι στο στόμα του...Τι μπορεί να φταίει??:

Καλησπέρα :) !!!

Να σας ζήσει !!! Πάντα υγιής και καλότυχος!!

Και εμάς έκανε και κάνει γενικά τέτοιες κινήσεις . Όταν πεινάει τα κάνει σε εμένα ή εάν δέχεται κάποιο ερέθισμα όπως πχ αν ακουμπάει στο στοματάκι του το φορμάκι κλπ μου είπε και ο παιδίατρος .

Εμείς θηλάζουμε , σταματάει όταν θέλει κ δείχνει πως χόρτασε. Τον ρεύουμε και ξανά ζητάει λίγο . Τον βάζω ξανά και μετά κοιμάται . Αλλά με τον θηλασμό μου ξυπνάει και στις 2 ώρες την νύχτα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Iwannab91 είπε:

Το θηλάζω Ναιιι...Μήπως δεν του φτάνει το γάλα μου ??

 

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Iwannab91 είπε:

Το θηλάζω Ναιιι...Μήπως δεν του φτάνει το γάλα μου ??

Αφηνει μόνο του το στήθος; οσο ειναι το μωρο στο στηθος τόσο θε κατεβαίνει το γαλα! Απλά τωρα στην αρχή μπορεί να πεινάει συνέχεια, να το ταΐζεις να φαίνεται ότι χορτασε κ σε 5 10 λεπτά μισή ώρα μια ώρα να ξανά ζητάει να φάει!! Εσυ θα το βάζεις στο στηθος χωρίς πρόγραμμα,  όσες φορές θελει το μωρο για οση ώρα θέλει! Κ θα περιμένεις να αφησει μόνο του το στηθος, επειδή είναι μικρακι όταν βλέπεις να κοιμάται πειραζε του τα μαγουλάκια κ τις πατουσιτσες να δεις αν συνεχιζει να πινει γτ μπορεί να ξεκουράζεται κ να συνεχίσει!! Μην αγχώνεσαι θα τα πας τελεια, οι πρώτες μέρες είναι λίγο δύσκολες αλλα μετα μπαίνουν σε ένα ρυθμό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

 

Αφηνει μόνο του το στήθος; οσο ειναι το μωρο στο στηθος τόσο θε κατεβαίνει το γαλα! Απλά τωρα στην αρχή μπορεί να πεινάει συνέχεια, να το ταΐζεις να φαίνεται ότι χορτασε κ σε 5 10 λεπτά μισή ώρα μια ώρα να ξανά ζητάει να φάει!! Εσυ θα το βάζεις στο στηθος χωρίς πρόγραμμα,  όσες φορές θελει το μωρο για οση ώρα θέλει! Κ θα περιμένεις να αφησει μόνο του το στηθος, επειδή είναι μικρακι όταν βλέπεις να κοιμάται πειραζε του τα μαγουλάκια κ τις πατουσιτσες να δεις αν συνεχιζει να πινει γτ μπορεί να ξεκουράζεται κ να συνεχίσει!! Μην αγχώνεσαι θα τα πας τελεια, οι πρώτες μέρες είναι λίγο δύσκολες αλλα μετα μπαίνουν σε ένα ρυθμό 😊

Το αφήνει μόνο του είναι η αλήθεια δεν του το παίρνω ποτέ εγώ αλλά μετά από κάνα 20λεπτο για παράδειγμα κάνει αυτές τις κινήσεις..Μπορεί να πεινάει ακόμα δλδ??Να το ξαναβάζω??φοβάμαι μην μάθει το στήθος για πιπίλα και το κάνει έτσι!!!μου φαίνονται όλα δύσκολα ρε κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα :) !!!

Να σας ζήσει !!! Πάντα υγιής και καλότυχος!!

Και εμάς έκανε και κάνει γενικά τέτοιες κινήσεις . Όταν πεινάει τα κάνει σε εμένα ή εάν δέχεται κάποιο ερέθισμα όπως πχ αν ακουμπάει στο στοματάκι του το φορμάκι κλπ μου είπε και ο παιδίατρος .

Εμείς θηλάζουμε , σταματάει όταν θέλει κ δείχνει πως χόρτασε. Τον ρεύουμε και ξανά ζητάει λίγο . Τον βάζω ξανά και μετά κοιμάται . Αλλά με τον θηλασμό μου ξυπνάει και στις 2 ώρες την νύχτα . 

Ευχαριστούμε πολυυ 💗💗 θα το βάζω πάλι να δω τ γίνεται...κάθε φορά που το θηλάζεις πόση ώρα το αφήνεις??εμένα μ έχει πει η παιδιατρος 20 λεπτά στο ένα στήθος κ 20 στο άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Iwannab91 είπε:

Το αφήνει μόνο του είναι η αλήθεια δεν του το παίρνω ποτέ εγώ αλλά μετά από κάνα 20λεπτο για παράδειγμα κάνει αυτές τις κινήσεις..Μπορεί να πεινάει ακόμα δλδ??Να το ξαναβάζω??φοβάμαι μην μάθει το στήθος για πιπίλα και το κάνει έτσι!!!μου φαίνονται όλα δύσκολα ρε κορίτσια!!!

Ναι να το ξανά βάζεις κοριτσι μου, να προσπαθείς να βαζει στο στοματάκι του όλη τη θηλη και την περισσότερη θηλαια αλω, το σκούρο μέρος γύρω γύρω!! Μην ανησυχείς πεινάνε συνέχεια στην αρχή, αλλά και να πιπιλαει και λιγο παλι καλο ειναι γτ δίνει σημα να κατέβει το γαλα!! Ο θηλασμος τις πρώτες 40 μερες ειδικά δεν θέλει ρολόι, μην ακούς 20 λεπτά απ το καθε στήθος που λένε, αυτο γινεται πιο μετά και μπορεί και πιο λίγο από 20 λεπτά! Τωρα όμως όσες φορές θελει οση ώρα θέλει, μόνο έτσι θα κατέβει το γαλα για να το καλύπτει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...