Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

Αφού δουλεύει σε νοσοκομείο μην σε ανχωνει ξέρει ποιος έχει τι αν είναι νοσηλευτής οπότε πολύ καλύτερα απ' τον έξω κόσμο αν κάνει κάτι άλλο εκεί πάλι είναι μια μικρή κοινωνία αρκεί να φοράει μάσκες στο λέω σαν νοσηλεύτρια κ που δούλευα επίσης χρόνια κ εγώ σε ιδιωτικό.Νικολετα και Δήμητρα έβγαλα τα δικά σας αποθημενα τελικά μετά θα γίνει το αντίθετο μου φαίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Αφού δουλεύει σε νοσοκομείο μην σε ανχωνει ξέρει ποιος έχει τι αν είναι νοσηλευτής οπότε πολύ καλύτερα απ' τον έξω κόσμο αν κάνει κάτι άλλο εκεί πάλι είναι μια μικρή κοινωνία αρκεί να φοράει μάσκες στο λέω σαν νοσηλεύτρια κ που δούλευα επίσης χρόνια κ εγώ σε ιδιωτικό.Νικολετα και Δήμητρα έβγαλα τα δικά σας αποθημενα τελικά μετά θα γίνει το αντίθετο μου φαίνεται

Είναι στον τομέα της πληροφορικής οπότε δεν έρχεται σε άμεση επαφή. Αλλά είναι στον ίδιο χώρο .

Πιστεύω θα πάνε όλα καλά. Τόσο καιρό πήγαιναν καλά, γιατί να γίνει τώρα ; Πρέπει να το αποβάλλω σαν ιδέα :)

Εσυ είσαι του τομέα και ξέρεις καλά :) μπράβο !!

Χαχα όντως θα γίνει το αντίθετο :) . Του ύψους καΙ του βάθους είμαστε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι με το καλό το αγοράκι σου.

Χαχα κι εγώ μόλις γεννήσω θέλω να φάω ό,τι δεν έχω φάει τόσο καιρό.

Άσε που έχω και αϋπνίες και αυτό έχω διαβάσει ότι ανεβάζει το ζάχαρο.

Ναι το έχω ακούσει . Αν δεν κοιμόμαστε κανονικά είναι πιο πιθανό να ξυπνήσουμε με υψηλότερο . Δεν το έχω ρωτήσει τον γιατρό αλλά το έχω διαβάσει και εγώ !

Εγω ευτυχώς κοιμάμαι . Απλά είναι πολύ πολύ πολύ δραστήριο το μωρό όλη μέρα και ειδικά το βράδυ όταν ξαπλώνω κάνει τρέλες . Απίστευτα ζωηρός. Κάθε φορά ο γιατρος δίνει αγώνα να τον μετρήσει κλπ . Σχεδόν όλη μέρα . Οπότε το βράδυ δεν μπορεί εύκολα να με πάρει ο ύπνος από τις τρέλες του μπουρμπουληθρα μου. Όταν όμως αποκοιμηθω μετά είμαι τέλεια μέχρι το πρωί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τον ζωηρουλη😀😀😀εμένα μου δίνει κλωτσιές ο μικρός απ' έξω στην κοιλιά καταλάθος εννοείται είναι μωράκι συμπληρώνει και αυτός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σάκχαρο απορυθμιζεται όταν γίνεται συνεχόμενα αυτό με τον ύπνο κ όταν είναι υψηλό όπως και το οτιδήποτε στον οργανισμό μας.αν συμβεί που κ που δεν παθαίνουμε κάτι.Ακομη κ για να χάσουμε κιλά πρέπει να κλείνουμε οχτάωρο ύπνου.ο ύπνος είναι υγεία όπως και να χει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Βρε τον ζωηρουλη😀😀😀εμένα μου δίνει κλωτσιές ο μικρός απ' έξω στην κοιλιά καταλάθος εννοείται είναι μωράκι συμπληρώνει και αυτός.

Το γλυκούλι :) ! Τι να κάνει και αυτός , συμπληρώνει :) !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Το σάκχαρο απορυθμιζεται όταν γίνεται συνεχόμενα αυτό με τον ύπνο κ όταν είναι υψηλό όπως και το οτιδήποτε στον οργανισμό μας.αν συμβεί που κ που δεν παθαίνουμε κάτι.Ακομη κ για να χάσουμε κιλά πρέπει να κλείνουμε οχτάωρο ύπνου.ο ύπνος είναι υγεία όπως και να χει.

Το πιστεύω . Είναι πολύ σημαντικός ο ύπνος πάντα . Ηρεμεί και ξεκουράζεται ο οργανισμός μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά τα λέμε πράξη δεν τα κάνουμε μιλάμε για τον ύπνο κ ο ύπνος δεν μας θέλει😂😂κοντεύει 2πμ.εγκυες είμαστε οτι θέλουμε κανουμε κ λέμε! ορμόνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Ναι το έχω ακούσει . Αν δεν κοιμόμαστε κανονικά είναι πιο πιθανό να ξυπνήσουμε με υψηλότερο . Δεν το έχω ρωτήσει τον γιατρό αλλά το έχω διαβάσει και εγώ !

Εγω ευτυχώς κοιμάμαι . Απλά είναι πολύ πολύ πολύ δραστήριο το μωρό όλη μέρα και ειδικά το βράδυ όταν ξαπλώνω κάνει τρέλες . Απίστευτα ζωηρός. Κάθε φορά ο γιατρος δίνει αγώνα να τον μετρήσει κλπ . Σχεδόν όλη μέρα . Οπότε το βράδυ δεν μπορεί εύκολα να με πάρει ο ύπνος από τις τρέλες του μπουρμπουληθρα μου. Όταν όμως αποκοιμηθω μετά είμαι τέλεια μέχρι το πρωί 

Και το να περπατάς έχω διαβάσει ότι κάνει καλό άμα έχεις διαβήτη.

Αχ εγώ δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου. Και στην 1η εγκυμοσύνη είχα αϋπνίες, αλλά ξυπνούσα και ό,τι ώρα ήθελα. Τώρα έχω και τον μικρό και όταν ξυπνήσει πρέπει να σηκωθώ κι εγώ να του κάνω γάλα. Άσε που δεν κοιμάται σερί κάθε βράδυ ακόμα.

Και σηκώνομαι το βράδυ πάντα τουλάχιστον 1 φορά για τουαλέτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Εγώ κορίτσια μιας κ λέτε για κιλά ο μικρός μου είναι 24 μηνών κ είχα πάρει 20 κιλά τα έχασα όλα κ τώρα που σε τρεις εβδομάδες γεννάω πήρα 30 κιλά άλλος άνθρωπος λέω να γεννήσω κ να ξεκινήσω απ' την πρώτη μέρα δίαιτα σαλάτα κ γιαουρτακι το αντίθετο από εσάς έχω ανχος να δω ότι πέφτω δεν με αναγνωρίζω χι χι χι😀έχω ξεφύγει τελείως

Χαχα, εσύ το ευχαριστήθηκες το φαγητό βλέπω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ασε το ευχαριστήθηκα χωρίς τύψεις αλλά μετα από κάποιο σημείο κ μετά με χάλασε πολύ όταν ειδα την εξέλιξη.Αλλα ευτυχώς με ξέρω κ ξέρω θα μπω αμέσως στο πρόγραμμα φαντάσου απ' τα τόσα κιλά όλοι μπορεί να κρυώνουν κ εγώ να είμαι με το κοντομανικο κ να ζεσταίνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioanna85a είπε:

Νικολέτα Δήμητρα τι σκέφτεστε θα θηλασετε?

Καλημέρα :)!! Εσείς το ξενυχτήσατε πιο πολύ χθες :)

Εγώ αποκοιμήθηκα και τώρα σηκώθηκα . Εντάξει σηκώνομαι 2-3 φορές για τουαλέτα αλλά ξανά πέφτω ξερή. Ας χορτάσω τώρα γιατί μετά ... ;) 

 

Ναι εγώ θέλω πολύ να θηλάσω . Μακάρι να τα καταφέρω!! Εσείς ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...εγώ σηκώνομαι νωρίς λόγου του μικρού κ γενικώς δεν κοιμάμαι  συνεχόμενα αν κ ο μικρός κοιμάται συνεχόμενα αλλά πονάνε τα κόκκαλα μου.εγω σκέφτομαι πως όχι με δύο μικρά είναι δύσκολο θήλαζα το πρώτο κ μου άρεσε πολύ αλλά μετά από κάποιο σημείο κ μετά καταπιεστικά έχω απ' το 2018 δύο εγκυμοσύνες ξάπλα κ έναν θηλασμό για έναν χρόνο οπότε με καταπιέζει πολυ σαν ιδέα κ να σου πω νιώθω άσχημα που το λέω ότι δεν θέλω κ απ' την άλλη νιώθω άσχημα γιατί ξέρω δεν θα είμαι ο ευατος μου εάν το κάνω.θα ζοριστω πάρα πολύ θεωρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Καλημέρα...εγώ σηκώνομαι νωρίς λόγου του μικρού κ γενικώς δεν κοιμάμαι  συνεχόμενα αν κ ο μικρός κοιμάται συνεχόμενα αλλά πονάνε τα κόκκαλα μου.εγω σκέφτομαι πως όχι με δύο μικρά είναι δύσκολο θήλαζα το πρώτο κ μου άρεσε πολύ αλλά μετά από κάποιο σημείο κ μετά καταπιεστικά έχω απ' το 2018 δύο εγκυμοσύνες ξάπλα κ έναν θηλασμό για έναν χρόνο οπότε με καταπιέζει πολυ σαν ιδέα κ να σου πω νιώθω άσχημα που το λέω ότι δεν θέλω κ απ' την άλλη νιώθω άσχημα γιατί ξέρω δεν θα είμαι ο ευατος μου εάν το κάνω.θα ζοριστω πάρα πολύ θεωρώ.

Σε καταλαβαίνω . Μη νιώθεις άσχημα.  Έχεις και άλλο παιδάκι και θα είναι δύσκολο . Θα είναι διαφορετικοί οι ρυθμοί σου και η καθημερινότητα. Θα έχεις  βοήθεια σπίτι ;

Εμάς είναι το πρώτο οπότε μη έχοντας άλλο παιδί μπορώ να αφοσιωθώ απόλυτα σε αυτόν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοήθεια έχω πάρα πολύ απ' τους γονείς μου αλλά τα μωράκια μας όση βοήθεια κ να έχουμε ψάχνουν μανούλα αυτό που έλεγα τις προάλλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Βοήθεια έχω πάρα πολύ απ' τους γονείς μου αλλά τα μωράκια μας όση βοήθεια κ να έχουμε ψάχνουν μανούλα αυτό που έλεγα τις προάλλες 

Έχεις δίκιο ! Την μανούλα θέλουν :) 

Εμείς δεν έχουμε κανέναν εδώ αλλά ευτυχώς δεν με τρομάζει . Θα τα καταφέρουμε που θα πάει . Μόνο τις πρώτες ημέρες θα έρθει η μητέρα μου . Είναι και η καραντίνα και όλα πια . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Μ τι κάνετε?εμείς προσπαθούμε ακόμα να δούμε άμα φταίνε οι κολικοι η μάλλον έχουμε γοπ κ δεν κοιμάται καθόλου η μικρή μας από την ο ζόρι της.ποσες ώρες κοιμούνται εσάς τα μωράκια σάς. ?????Εμένα το πρόγραμμα είναι μαμ κανένα εικοσαλεπτο στο στήθος μετά ρέψιμο άλλο τόσο την κοιμάται λίγο μετά βγάζει γουλιτσα κ σφίγγεται κ ξυπνάει στο μισάωρο κ μετά πάλι όλα από την αρχή.επισης ερώτηση όταν τα κάνετε μπανάκι μετά κλαίνε??γιατί εμένα μόλις την βγάλω πλανταζει μέχρι να την ντύσω κ δεν με αφήνει να στην κάνω μασάζ.πειτε κανένα κόλπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια Μ τι κάνετε?εμείς προσπαθούμε ακόμα να δούμε άμα φταίνε οι κολικοι η μάλλον έχουμε γοπ κ δεν κοιμάται καθόλου η μικρή μας από την ο ζόρι της.ποσες ώρες κοιμούνται εσάς τα μωράκια σάς. ?????Εμένα το πρόγραμμα είναι μαμ κανένα εικοσαλεπτο στο στήθος μετά ρέψιμο άλλο τόσο την κοιμάται λίγο μετά βγάζει γουλιτσα κ σφίγγεται κ ξυπνάει στο μισάωρο κ μετά πάλι όλα από την αρχή.επισης ερώτηση όταν τα κάνετε μπανάκι μετά κλαίνε??γιατί εμένα μόλις την βγάλω πλανταζει μέχρι να την ντύσω κ δεν με αφήνει να στην κάνω μασάζ.πειτε κανένα κόλπο!!!

Αγάπη μ εμείς πίνουμε χαμομήλι ! Πρωί και βράδυ πριν από το γεύμα και έφτιαξε το εντερακι μας και δεν κάνει αυτά τα σφιξιματα!μπορει μια φορά στην μέρα!  Αλλά μας το έδωσε η παιδίατρος.., Νομίζω όλα τα μωράκια κλαίνε μετά το μπάνιο,,, όταν την κανείς  δεν το ευχαριστιέται; Και εμένα κλαει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Αγάπη μ εμείς πίνουμε χαμομήλι ! Πρωί και βράδυ πριν από το γεύμα και έφτιαξε το εντερακι μας και δεν κάνει αυτά τα σφιξιματα!μπορει μια φορά στην μέρα!  Αλλά μας το έδωσε η παιδίατρος.., Νομίζω όλα τα μωράκια κλαίνε μετά το μπάνιο,,, όταν την κανείς  δεν το ευχαριστιέται; Και εμένα κλαει!!! 

Το ευχαριστιεται το μπανάκι μετά είναι το δύσκολο.αλλαζει χρωμα η καημένη κβτης κόβεται η ανάσα .δεν το αντέχω κάθε μερα.κοιμαται πολλές ώρες την ημέρα εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Το ευχαριστιεται το μπανάκι μετά είναι το δύσκολο.αλλαζει χρωμα η καημένη κβτης κόβεται η ανάσα .δεν το αντέχω κάθε μερα.κοιμαται πολλές ώρες την ημέρα εσένα?

Καλησπέρα κορίτσι μου τι κανεις; μετά το μπάνιο κ εμένα κλαίει πάρα πολύ τσιρίζει, μέσα στο μπάνιο κυριολεκτικά κοιμαται, μετά χαμός! Και στην αλλαγή της πάνας κλαίει πολύ! Πάντως εμένα η γιατρός απο την ρώτησα σήμερα μου είπε αν θέλουμε και μετά πάρα μετά μπορούμε να την κάνουμε μπάνιο, αλλά αν νομίζω ότι την ηρεμεί και κάθε μέρα! Εμείς μέρα πάρα μέρα την κάνουμε να σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου τι κανεις; μετά το μπάνιο κ εμένα κλαίει πάρα πολύ τσιρίζει, μέσα στο μπάνιο κυριολεκτικά κοιμαται, μετά χαμός! Και στην αλλαγή της πάνας κλαίει πολύ! Πάντως εμένα η γιατρός απο την ρώτησα σήμερα μου είπε αν θέλουμε και μετά πάρα μετά μπορούμε να την κάνουμε μπάνιο, αλλά αν νομίζω ότι την ηρεμεί και κάθε μέρα! Εμείς μέρα πάρα μέρα την κάνουμε να σου πω!

Το κανω πιο πολύ μπας κ χαλαρώσει να κοιμηθώ κάνα 2ωρο.με τα άλλα που ρώτησα πιο πάνω πως τα πας,??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Το κανω πιο πολύ μπας κ χαλαρώσει να κοιμηθώ κάνα 2ωρο.με τα άλλα που ρώτησα πιο πάνω πως τα πας,??

Εμένα στη διάρκεια της μερα τρώει και κοιμάται συνήθως μέχρι να ξανά πεινάσει, το βράδυ τώρα είναι άλλη υπόθεση τις τελευταίες μέρες είχε κολικους και δεν κοιμηθήκαμε σχεδόν καθόλου, σήμερα αλλάξαμε το γάλα αν και της δίνω πολύ λίγο μεσα στη μέρα συμπλήρωμα, μας έχει δώσει και κάτι σταγόνες προβιοτικα κ εγώ έκοψα τα γαλακτοκομικά γτ ίσως κ αυτά την πείραξαν! Και θα το πάμε βλέποντας και κάνοντας όπως πάει! Σήμερα μέχρι τώρα μου φαίνεται πιο ήσυχη για βράδυ! Για τα πονακια της δεν σου έχει δώσει κάτι μηπως βοηθηθει; κ εμένα πάντως όπως λες κ εσυ έτσι σφίγγεται και κλαίει όταν την πιανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Ναι ασε το ευχαριστήθηκα χωρίς τύψεις αλλά μετα από κάποιο σημείο κ μετά με χάλασε πολύ όταν ειδα την εξέλιξη.Αλλα ευτυχώς με ξέρω κ ξέρω θα μπω αμέσως στο πρόγραμμα φαντάσου απ' τα τόσα κιλά όλοι μπορεί να κρυώνουν κ εγώ να είμαι με το κοντομανικο κ να ζεσταίνομαι.

Για το καλό το δικό σου θα πρέπει να χάσεις. Αν μπεις σε διατροφή και έχεις και καλό μεταβολισμό θα τα καταφέρεις.

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Νικολέτα Δήμητρα τι σκέφτεστε θα θηλασετε?

Άσε πονεμένη ιστορία. Τον γιό μου τον θήλασα ελάχιστα, γιατί μάτωναν οι θηλές μου. Και εκτός από αυτό δεν είχα καλή ψυχολογία επειδή δεν είχα και πολύ γρήγορη ανάρρωση. Δεν μπορούσα καν να κάτσω. Αλλά εντάξει συγνώμη που το λέω, αλλά δε νιώθω άσχημα που δεν τον θήλασα.

Αυτή τη φορά λέω να είμαι πιο προετοιμασμένη μπας και τα καταφέρω να θηλάσω. Αλλά σήμερα που πήγα στον γιατρό μου είπε πως κόντυνε κι άλλο ο τράχηλος και μπορεί ανά πάσα στιγμή να γεννήσω. Αν γεννήσω τώρα θα μπει θερμοκοιτίδα, άρα πάει ο θηλασμός, γιατί θα είναι πιο δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Εγώ αποκοιμήθηκα και τώρα σηκώθηκα . Εντάξει σηκώνομαι 2-3 φορές για τουαλέτα αλλά ξανά πέφτω ξερή. Ας χορτάσω τώρα γιατί μετά ... ;) 

Ναι χόρτασε τώρα τον ύπνο που μπορείς. Γιατί μετά λίγο δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...