Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Το νηστείας είναι δύσκολο πράγμα.μεταγευματικα πάνω από όριο έχω πολύ καιρό αν κ αυτή τη εβδομάδα αναιβει λίγο με τα ίδια που έτρωγα.λεω από αύριο να τρώω πιο λίγο μήπως δεν προλαβαίνω να χωνέψω.

Ποσό νηστείας έχεις; Εμένα μου είπε αν δεν έχω κοιμηθεί συνεχόμενο 8ωρο να μην μετράω καν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! @Ioann89 δεν είναι θέμα αν κρατιέμαι ή όχι. Δεν παλεύεται αλλιώς!! Ο μικρός είναι ψηλά πολύ πάνω στο στομάχι μου.. Για κανένα λόγο δε μπορώ να φάω πολύ, δεν κατεβαίνει το φαγητό. Και μετά η ταχυπαλμία πάει φουλ.. Αυτό έλεγα στον άντρα μου σου ετοιμάζω λίστα με το τι θέλω να φάω μετά τη γεννα😂😂😂.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Κατερίνα!!! @Ioann89 δεν είναι θέμα αν κρατιέμαι ή όχι. Δεν παλεύεται αλλιώς!! Ο μικρός είναι ψηλά πολύ πάνω στο στομάχι μου.. Για κανένα λόγο δε μπορώ να φάω πολύ, δεν κατεβαίνει το φαγητό. Και μετά η ταχυπαλμία πάει φουλ.. Αυτό έλεγα στον άντρα μου σου ετοιμάζω λίστα με το τι θέλω να φάω μετά τη γεννα😂😂😂.. 

Αυτό λέω και εγώ! Για μια εβδομάδα θα τρώω «βρώμικα» μόνο !!! Εμένα όταν ανεβαινει ψηλά απλά μου κόβει την ανάσα! Μια χαρά χωράει το φαγητό!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αυτό λέω και εγώ! Για μια εβδομάδα θα τρώω «βρώμικα» μόνο !!! Εμένα όταν ανεβαινει ψηλά απλά μου κόβει την ανάσα! Μια χαρά χωράει το φαγητό!! 😂😂😂

Όχι ρε συ δεν χωράει τίποτα.. Νομιζω Παίζει ρόλο το ότι είναι 2... Να το δείτε ότι κιλά δεν πάρω στην εγκυμοσύνη θα τα πάρω μετά στη λοχεία.. Θα βγάλω τα απωθημένα μου αν προλαβαίνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Κατερίνα!!! @Ioann89 δεν είναι θέμα αν κρατιέμαι ή όχι. Δεν παλεύεται αλλιώς!! Ο μικρός είναι ψηλά πολύ πάνω στο στομάχι μου.. Για κανένα λόγο δε μπορώ να φάω πολύ, δεν κατεβαίνει το φαγητό. Και μετά η ταχυπαλμία πάει φουλ.. Αυτό έλεγα στον άντρα μου σου ετοιμάζω λίστα με το τι θέλω να φάω μετά τη γεννα😂😂😂.. 

Καλα εσενα ειναι κ δυο κ ειναι μεγαλυτερη η πιεση στο στομαχι προφανως😜παντως κ εγω αν φαω πολυ η δυσπνοια θα με πιασει η ταχυπαλμια που λες!! Πιο συχνα βεβαια νιωθω τη δυσπνοια, αλλα καποιες φορες ξεφευγω ενω το ξερω😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Ποσό νηστείας έχεις; Εμένα μου είπε αν δεν έχω κοιμηθεί συνεχόμενο 8ωρο να μην μετράω καν! 

92 με 110 ήμουν αυτή την εβδομάδα δεν έπεσε καθόλου.με ινσουλίνη.δεν κοιμάμαι καλά να σου πω την αλήθεια αλλά δεν Μ έχουν πει τπτ κ έχω αρχίσει να νευριάζω που προσπαθώ να βγάλω άκρη μόνη Μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

92 με 110 ήμουν αυτή την εβδομάδα δεν έπεσε καθόλου.με ινσουλίνη.δεν κοιμάμαι καλά να σου πω την αλήθεια αλλά δεν Μ έχουν πει τπτ κ έχω αρχίσει να νευριάζω που προσπαθώ να βγάλω άκρη μόνη Μ.

Βρε κοριτσακι μου συγγνωμη δεν θελω να σε αγχωσω κ εγω, αλλα μηπως να επαιρνες κ αλλη γνωμη απο αλλον ενδοκρινολογο; για να μη σε αγχωνει η ολη κατασταση το λεω! Γιατι απο μονο του αυτο αυξανει το σαγχαρο!! Και ειναι κ σημαντικο να εισαι καλα κ ηρεμη ετσι κ αλλιως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Βρε κοριτσακι μου συγγνωμη δεν θελω να σε αγχωσω κ εγω, αλλα μηπως να επαιρνες κ αλλη γνωμη απο αλλον ενδοκρινολογο; για να μη σε αγχωνει η ολη κατασταση το λεω! Γιατι απο μονο του αυτο αυξανει το σαγχαρο!! Και ειναι κ σημαντικο να εισαι καλα κ ηρεμη ετσι κ αλλιως!

Μην ζητάς συγνώμη .Κοίτα η αλήθεια είναι ότι θα άλλαζα αλλά συμφωνούν στα πάντα με την γυναικολόγο οπότε λέω κάτι θα ξέρουν.τελος του μηνός έχω ντοπλερ οπότε ελπίζω να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα μετά κ να ηρεμήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

92 με 110 ήμουν αυτή την εβδομάδα δεν έπεσε καθόλου.με ινσουλίνη.δεν κοιμάμαι καλά να σου πω την αλήθεια αλλά δεν Μ έχουν πει τπτ κ έχω αρχίσει να νευριάζω που προσπαθώ να βγάλω άκρη μόνη Μ.

Την μέρα που ζυγίστηκα ήταν απόγευμα  και το βράδυ δεν κοινηθηκα γιατί στεναχωρήθηκα πολύ! Και το πρωί είχα ανεβασμένο και τους πήρα τηλ και μου είπαν αυτό! Μην μπεις στον κόπο να ξανά μετρησεις αν δεν κοιμάσαι συνεχόμενα. Και το άγχος μετράει πολύ! Είναι θέμα σίγουρα αφού προσπαθείς και δεν βγάζεις άκρη . Το νηστείας είναι πιο δύσκολο από το μεταγευματικο  να ρυθμιστεί . Υπομονή και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι ! Όσο μπορείς εννοείται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Μην ζητάς συγνώμη .Κοίτα η αλήθεια είναι ότι θα άλλαζα αλλά συμφωνούν στα πάντα με την γυναικολόγο οπότε λέω κάτι θα ξέρουν.τελος του μηνός έχω ντοπλερ οπότε ελπίζω να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα μετά κ να ηρεμήσω.

Αφου συμφωνουν σε ολα ισως απλως θελει το χρονο του να ρυθμιστει να βρεις κ εσυ τους ρυθμους σου!! Παντως επειδη στην αρχη ειχα κ εγω νηστειας αυξημενο κ το εψαξα οσους γιατρους ρωτησα μου ειπαν οτι τα μωρακια επηρεαζονται δυσκολα, δλδ να το εχεις αφησει στο ελεος το σαγχαρο!! Μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου θα το δεις κ στο ντομπλερ!! Κανεις ολα οσα πρεπει, μη νιωθεις ασχημα που καμια φορα ξεφευγει, η ψυχολογια η ατιμη παιζει ρολο σε πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! Κ @Ioann89 ευχαριστω πολύ κορίτσια Μ για τα λόγια σας με βοηθάνε πολύ ελπίζω όλα να γίνονται για καλό στα μωράκια μας μόνο αυτό μετράει.να είναι προστατευμένα μέσα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

@Κατερίνα!!! Κ @Ioann89 ευχαριστω πολύ κορίτσια Μ για τα λόγια σας με βοηθάνε πολύ ελπίζω όλα να γίνονται για καλό στα μωράκια μας μόνο αυτό μετράει.να είναι προστατευμένα μέσα μας.

Ολα καλα θα ειναι κοριτσακι μου, αυτα καλοπερνανε εκει μεσα😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε σημερα; πως ειστε;;

Επλυνα σημερα καποια απο τα μωρουδιακα, τις ταμπελιτσες απο τα ρουχα τις κοβουμε, ξερετε; σκεφτηκα μηπως ειδικα στα ζιπουνακια τα ενοχλουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε σημερα; πως ειστε;;

Επλυνα σημερα καποια απο τα μωρουδιακα, τις ταμπελιτσες απο τα ρουχα τις κοβουμε, ξερετε; σκεφτηκα μηπως ειδικα στα ζιπουνακια τα ενοχλουν!!

Καλησπέρα!!!καλα είμαστε!! Εσυ; Δεν έχω ιδέα ... θα ρωτήσω και θα σου πω!! Ξεκινάς με την βαλίτσα η θα τα βάλεις στα συρτάρια κανονικά;; Και εγώ έλεγα να τα κάνω αλλά θα πάρω αυτό το σπρέι baby planet πρώτα που μου είπατε και μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλησπέρα!!!καλα είμαστε!! Εσυ; Δεν έχω ιδέα ... θα ρωτήσω και θα σου πω!! Ξεκινάς με την βαλίτσα η θα τα βάλεις στα συρτάρια κανονικά;; Και εγώ έλεγα να τα κάνω αλλά θα πάρω αυτό το σπρέι baby planet πρώτα που μου είπατε και μετά! 

Καλα κ εγω!! Ναι κ εγω θα παω να το παρω αυριο να κανω τη συρταριερα και μετα θα τα σιδερωσω να τα βαλω!! Οχι δεν κανω ακομα βαλιτσα, βασικα περιμενω την παραγγελια απο το hm για να βαλω απο εκεινα στη βαλιτσα, και θελω να βρω και φορμακο εξοδου να παρω ακομα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε σημερα; πως ειστε;;

Επλυνα σημερα καποια απο τα μωρουδιακα, τις ταμπελιτσες απο τα ρουχα τις κοβουμε, ξερετε; σκεφτηκα μηπως ειδικα στα ζιπουνακια τα ενοχλουν!!

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Καλά εσύ;

Εγω τα έβγαλα.. Γενικά και από τα ρούχα μου τα βγάζω γιατί με ενοχλούν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Καλά εσύ;

Εγω τα έβγαλα.. Γενικά και από τα ρούχα μου τα βγάζω γιατί με ενοχλούν... 

Καλα κ εγω!! Απο τα ρουχα μου κ εγω τα βγαζω ναι😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε σημερα; πως ειστε;;

Επλυνα σημερα καποια απο τα μωρουδιακα, τις ταμπελιτσες απο τα ρουχα τις κοβουμε, ξερετε; σκεφτηκα μηπως ειδικα στα ζιπουνακια τα ενοχλουν!!

Σε κάποιες εταιρείες είναι πολύ μαλακά κ δεν χρειάζεται.σε αλλά είναι σαν πλαστικά κ θέλουν κόψιμο αλλά αρκετά γιατί μετά είναι σαν αγκάθια.κ εγώ αυτό θα παραγγείλω orchestra κ hm.πετσετες κ λαβετες πόσες πήρατε κ από πού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Σε κάποιες εταιρείες είναι πολύ μαλακά κ δεν χρειάζεται.σε αλλά είναι σαν πλαστικά κ θέλουν κόψιμο αλλά αρκετά γιατί μετά είναι σαν αγκάθια.κ εγώ αυτό θα παραγγείλω orchestra κ hm.πετσετες κ λαβετες πόσες πήρατε κ από πού?

Πήρα 10 απο ήρα αλλα μαλλον θελω κ αλλες..θεωρω οτι ολες οι ετικέτες πρεπει να κοβονται..σεντονια down town ειναι καλά.βαμβάκι με βαμβάκι εχει διαφορα κ σιγουρα θελουμε 100% καλό βαμβάκι σε ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Σε κάποιες εταιρείες είναι πολύ μαλακά κ δεν χρειάζεται.σε αλλά είναι σαν πλαστικά κ θέλουν κόψιμο αλλά αρκετά γιατί μετά είναι σαν αγκάθια.κ εγώ αυτό θα παραγγείλω orchestra κ hm.πετσετες κ λαβετες πόσες πήρατε κ από πού?

Από πετσέτες παρήγγειλα ένα σετ των 2 για κάθε μωράκι κ από ένα μπουρνούζι-κάπα για αρχή. Λαβέτες θα πάρω καμμία 20αρια σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Σε κάποιες εταιρείες είναι πολύ μαλακά κ δεν χρειάζεται.σε αλλά είναι σαν πλαστικά κ θέλουν κόψιμο αλλά αρκετά γιατί μετά είναι σαν αγκάθια.κ εγώ αυτό θα παραγγείλω orchestra κ hm.πετσετες κ λαβετες πόσες πήρατε κ από πού?

Καλημερα!! Ναι αυτο σκεφτηκα οτι μετα ισως τσιμπαει χειροτερα γι αυτο δεν ημουν σιγουρη αν πρεπει να τις κοψω!! Πετσετουλες πηρα 2 μπουρνουζακια με κουκουλα προς το παρον, λαβετες δεν πηρα αλλα θεμε καμποσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου τι κάνετε;; Πως είστε; Χτες το βράδυ είχα συσπάσεις Κάθε 10 λεπτά για καμία ώρα.  και φοβήθηκα λιγο’! πήρα ένα επιπλέον μαγνήσιο όπως μ είπε ο γιατρός ξάπλωσα. Αργήσε λίγο να με πιάσει αλλά μου πέρασε πάλι καλά!! Όλα καλά σήμερα! Πως είστε εσείς ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου τι κάνετε;; Πως είστε; Χτες το βράδυ είχα συσπάσεις Κάθε 10 λεπτά για καμία ώρα.  και φοβήθηκα λιγο’! πήρα ένα επιπλέον μαγνήσιο όπως μ είπε ο γιατρός ξάπλωσα. Αργήσε λίγο να με πιάσει αλλά μου πέρασε πάλι καλά!! Όλα καλά σήμερα! Πως είστε εσείς ; 

Καλημερα κοριτσακι μου!! Μιλησες με τον γιατρο σου δλδ;; ενταξει αφου περασε ευτυχως!! Εγω καλα εδω σπιτι κλασσικα😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!! Μιλησες με τον γιατρο σου δλδ;; ενταξει αφου περασε ευτυχως!! Εγω καλα εδω σπιτι κλασσικα😜

Ναι ναι!!! Ξέρεις στην αρχή το έπαιζα κουλ αλλά μετά που είδα ότι πέρασε σχεδόν ώρα λέω εντάξει θα πάρω ! Ναι ναι ευτυχώς!  Καλά πλέον όλοι σπίτι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι ναι!!! Ξέρεις στην αρχή το έπαιζα κουλ αλλά μετά που είδα ότι πέρασε σχεδόν ώρα λέω εντάξει θα πάρω ! Ναι ναι ευτυχώς!  Καλά πλέον όλοι σπίτι!! 

Καλα το εκανες εννοειται κ πηρες!! Ειχες πονο στις συσπασεις;; η ηταν οι προπαρασκευαστηκες που λεμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...