Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οχι αγαπη μου νομιζω καποιο δειγμα θα ειχες, μην το πολυ σκεφτεσαι γτ το αγχος το αυξανει το σαγχαρο!! Εγω κ πριν την εγκυμοσυνη ειχα καποιες φορες τσιμπημενο, κ μια προδιαθεση στην αντισταση ινσουλινης κ με αγχωνε κ εμενα στην αρχη! Αλλα εφοσον οι εξετασεις ειναι καλες ελπιζω οτι κ η καμπυλη θα ειναι καλη!!

Θα ειναι, θα ειναι!!! Να σκεφτομαστε θετικα!!! Μονο αυτο βοηθαει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Θα ειναι, θα ειναι!!! Να σκεφτομαστε θετικα!!! Μονο αυτο βοηθαει!! 

Ναι αυτο λεω κ εγω, θετικες σκεψεις κ ολα θα πανε καλα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Το νηστείας ήταν κοντά στο 110. Αλλά τον προβλημάτισαν τα μεταγευματικα έφτανα 150. Την προηγούμενη εβδομάδα μια φορά και λέει τυχαιο ! Αλλά αυτήν την εβδομάδα 3 φορές. Και λέει δεν γίνεται άλλο! Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα για υπέρηχο δεν φαινόταν κάτι (δόξα το θεό ) τώρα την εβδομάδα που μας έρχεται θα πάω ,,, ελπίζω και πάλι να μην έχει επηρεαστεί! Ποιο μηχάνημα έχεις για την μέτρηση σακχάρου; 

Όλα μια ιδέα είναιολα καλά θα πάνε!τρως η κάνεις διατροφή κ αναιβηκε τόσο?μόνο με μακαρόνια έχει πάει 150 εμενα.εγω πήρα το freestyle precision neo.γιατι κάτι αλλά που είχα πάρει από την μαμά Μ κ την πεθερά Μ δεν έχουν τόση ακρίβεια.κ μου προτείνετε αυτό ο ενδοκρινολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Όλα μια ιδέα είναιολα καλά θα πάνε!τρως η κάνεις διατροφή κ αναιβηκε τόσο?μόνο με μακαρόνια έχει πάει 150 εμενα.εγω πήρα το freestyle precision neo.γιατι κάτι αλλά που είχα πάρει από την μαμά Μ κ την πεθερά Μ δεν έχουν τόση ακρίβεια.κ μου προτείνετε αυτό ο ενδοκρινολόγος.

Εμένα μ είχε προτείνει ο ενδοκρινολόγος στην Αθήνα ένα και δεν το είχε στο φαρμακείο που πηγαίνω Και πήρα ένα άλλο! είχα πει βέβαια να το παραγγείλουν και χτες πήγα για το εμβόλιο και το έφεραν! Ε άκου λοιπόν ! Μέτρημα στο ίδιο τρύπημα με τα δυο μηχανήματα 20 μονάδες διαφορά! Το καινούριο Πιο κάτω! Και τώρα το μεσημέρι 156 αυτό που χρησιμοποιούσα 127 με το καινούριο! Και μ είπε ο ενδοκρινολόγος ότι θα πάρουμε και άλλες μετρησεις σίγουρα πριν ξεκινήσω ινσουλίνη! Και λέω φαντάζεστε να πέρασα όλο αυτό άδικα; Και το πρωί νηστική 97 με το καινούριο 123 με το παλιό! Σου λέω όλες οι μετρησεις είχαν διαφορά! Και έχω πάθει σοκ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα μ είχε προτείνει ο ενδοκρινολόγος στην Αθήνα ένα και δεν το είχε στο φαρμακείο που πηγαίνω Και πήρα ένα άλλο! είχα πει βέβαια να το παραγγείλουν και χτες πήγα για το εμβόλιο και το έφεραν! Ε άκου λοιπόν ! Μέτρημα στο ίδιο τρύπημα με τα δυο μηχανήματα 20 μονάδες διαφορά! Το καινούριο Πιο κάτω! Και τώρα το μεσημέρι 156 αυτό που χρησιμοποιούσα 127 με το καινούριο! Και μ είπε ο ενδοκρινολόγος ότι θα πάρουμε και άλλες μετρησεις σίγουρα πριν ξεκινήσω ινσουλίνη! Και λέω φαντάζεστε να πέρασα όλο αυτό άδικα; Και το πρωί νηστική 97 με το καινούριο 123 με το παλιό! Σου λέω όλες οι μετρησεις είχαν διαφορά! Και έχω πάθει σοκ ! 

Πωω δεν το πιστευω ρε κοριτσι μου, λες να ηταν ολα λαθος τελικα και να φταιει το μηχανακι; απιστευτο!!! Βεβαια μακαρι να ηταν λαθος τελικα!! Τι να πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πωω δεν το πιστευω ρε κοριτσι μου, λες να ηταν ολα λαθος τελικα και να φταιει το μηχανακι; απιστευτο!!! Βεβαια μακαρι να ηταν λαθος τελικα!! Τι να πεις!

Μακαρι δεν το συζητώ! Ευτυχώς θα ξεκινήσω μετά το Doppler ινσουλίνη όποτε σίγουρα θα έχω και άλλες μετρησεις! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μακαρι δεν το συζητώ! Ευτυχώς θα ξεκινήσω μετά το Doppler ινσουλίνη όποτε σίγουρα θα έχω και άλλες μετρησεις! 🙏🏻

Ποτε θα το κανεις το κλεισατε τελικα;; ευχομαι να ειναι ολα καλα εν τελεικ να ηταν ενα λαθος🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ποτε θα το κανεις το κλεισατε τελικα;; ευχομαι να ειναι ολα καλα εν τελεικ να ηταν ενα λαθος🙏😊

Την Δευτέρα!!! Άσε έχω αγχωθεί λιγακιιιιι!!!! Ελπίζω να είναι όλα καλά με το μωράκι να έχει μεγαλώσει σωστά και να μη έχει επηρεαστεί κιολας ! Μακαρι κατερινακι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Την Δευτέρα!!! Άσε έχω αγχωθεί λιγακιιιιι!!!! Ελπίζω να είναι όλα καλά με το μωράκι να έχει μεγαλώσει σωστά και να μη έχει επηρεαστεί κιολας ! Μακαρι κατερινακι μου!!! 

Μια χαρα θα ειναι κοριτσακι μου το μωρακι σου ειμαι σιγουρη, θα το δειτε και σχεδον οπως θα ειναι οταν γεννηθει😊😊 θα παθεις πλακα εγω που ειδα τις φωτο της ξαδερφης μου πραγματικα, νομιζω οτι ειναι η πιο εντυπωσιακη απο τις 2 προηγουμενες εξετασεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μια χαρα θα ειναι κοριτσακι μου το μωρακι σου ειμαι σιγουρη, θα το δειτε και σχεδον οπως θα ειναι οταν γεννηθει😊😊 θα παθεις πλακα εγω που ειδα τις φωτο της ξαδερφης μου πραγματικα, νομιζω οτι ειναι η πιο εντυπωσιακη απο τις 2 προηγουμενες εξετασεις!!

Αλήθεια;;;;; Αχ!!!! Τι καλά! Ας είναι όλα καλά και να δούμε μετά και την φατσούλα του να αποτρελαθούμε 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Iwannab91 είπε:

Ο γιατρός γενικά μου είπε ότι μέχρι 15 του φαίνονται εντάξει αλλά μέχρι 15...εγώ είχα πολύ όρεξη τον πρώτο καιρό πεινούσα πάρα πολύ!Τώρα όσο περνάει ο καιρός δν έχω ούτε λιγουρες ούτε τπτ ..κ δν Ζητάω καθόλου γλυκά..μόνο αλμυρά.. απλά τ βράδυ δεν ξέρω τι μα τρώω...θα δοκιμάσω σαλάτες κι άλλες κ αν έχετε κ άλλες ιδέες να μ.δωσετε πολύ ευχαρίστως...Εσύ πόσα είχες πάρει!?Επίσης τώρα έχεις γεννήσει?γιατί δεν κατάλαβα από το post...Ευχαριστώ πολύ για τομ μπέμπακο τον περιμένω πως κ πως αν και ακόμα δεν το έχω συνειδητοποίησει πλήρως να πω την αλήθεια χιχι 😍😍😍😍😍

Όχι και εγώ περιμένω ένα μπεμπακο💙💙Εμένα μέχρι 18 μ είπε! Στα 9 ήμουν Κάτι θα πήρα και τώρα φαντάζομαι! Πάντως στο μικροβιολογικό μ είπαν καλά Καλε δεν πήρες τίποτα ; Ελπίζω να μην το είπαν από ευγένεια 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Όχι και εγώ περιμένω ένα μπεμπακο💙💙Εμένα μέχρι 18 μ είπε! Στα 9 ήμουν Κάτι θα πήρα και τώρα φαντάζομαι! Πάντως στο μικροβιολογικό μ είπαν καλά Καλε δεν πήρες τίποτα ; Ελπίζω να μην το είπαν από ευγένεια 😂😂😂

Χαχαχαχα για να το είπαν έτσι θα είναι!!Με το καλό με το καλό και ο δικός σου ο μπεμπακος 💗💗 πόσο μηνών είσαι τώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Iwannab91 είπε:

Χαχαχαχα για να το είπαν έτσι θα είναι!!Με το καλό με το καλό και ο δικός σου ο μπεμπακος 💗💗 πόσο μηνών είσαι τώρα??

Διανυω την 28η εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Αλήθεια;;;;; Αχ!!!! Τι καλά! Ας είναι όλα καλά και να δούμε μετά και την φατσούλα του να αποτρελαθούμε 💙

😊❣❣🤰🙏🙏🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kallia13 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, 

Αυριο θα πάω να κανω καμπύλη... Πριν απο την εξεταση εσεις αποφεύγατε καποια τροφή; 

Επισης εχω αρχισει να βγαζω ελαχιστο διαφανο υγρό απο το στηθος... Ειναι το πρωτογαλα; 

Προσπάθησε να μην είσαι πολλές ώρες νηστική κ να τρως ότι θα έτρωγες κανονικά για να μην επιρεαστει η εξέταση όλα καλά εύχομαι.κ είναι πολύ ωραίο που ξεκίνησες κ βγάζεις πρωτογαλα..λένε ότι βοηθάει πολύ στις ορμόνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Εμένα μ είχε προτείνει ο ενδοκρινολόγος στην Αθήνα ένα και δεν το είχε στο φαρμακείο που πηγαίνω Και πήρα ένα άλλο! είχα πει βέβαια να το παραγγείλουν και χτες πήγα για το εμβόλιο και το έφεραν! Ε άκου λοιπόν ! Μέτρημα στο ίδιο τρύπημα με τα δυο μηχανήματα 20 μονάδες διαφορά! Το καινούριο Πιο κάτω! Και τώρα το μεσημέρι 156 αυτό που χρησιμοποιούσα 127 με το καινούριο! Και μ είπε ο ενδοκρινολόγος ότι θα πάρουμε και άλλες μετρησεις σίγουρα πριν ξεκινήσω ινσουλίνη! Και λέω φαντάζεστε να πέρασα όλο αυτό άδικα; Και το πρωί νηστική 97 με το καινούριο 123  λέω όλες οι μετρησεις είχαν διαφορά! Και έχω πάθει σοκ ! 

Λες να έχεις πάθει τέτοια νιλα? Εγώ στα πρώτα μηχανάκια έκανα μετρισεις στο ίδιο 2 3 φορές κ είχαν μεγάλη διαφορά την ίδια ώρα κ έτσι ψαχτικα κ Μ έδωσε η ενδοκρινολόγος ένα που η διαφορά ειναι 4 5 μονάδες κ είναι καλύτερο για κύηση.ευχομαι όλα καλά κορίτσι Μ  ...κ θα είναι!!!εγώ χθες κ σήμερα είχα χαμηλά κ κατέβηκα γιατί φοβόμαστε για υπογλυκαιμία... νηστεία 75 κ με παστίτσιο 84.για να δούμε!εμένα ντοπλερ δεν Μ είπε να κάνω ακόμα μετά στην 30εβδ. Ξέρεις τιμή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Λες να έχεις πάθει τέτοια νιλα? Εγώ στα πρώτα μηχανάκια έκανα μετρισεις στο ίδιο 2 3 φορές κ είχαν μεγάλη διαφορά την ίδια ώρα κ έτσι ψαχτικα κ Μ έδωσε η ενδοκρινολόγος ένα που η διαφορά ειναι 4 5 μονάδες κ είναι καλύτερο για κύηση.ευχομαι όλα καλά κορίτσι Μ  ...κ θα είναι!!!εγώ χθες κ σήμερα είχα χαμηλά κ κατέβηκα γιατί φοβόμαστε για υπογλυκαιμία... νηστεία 75 κ με παστίτσιο 84.για να δούμε!εμένα ντοπλερ δεν Μ είπε να κάνω ακόμα μετά στην 30εβδ. Ξέρεις τιμή?

Καλημερα!!!! Ναι 120€ ! Μπράβο που έπεσε! Άρα Το βρήκατε και σε πιάνει η ινσουλίνη σωστά; Η υπογλυκαιμία δεν παλευεται! Είχα στην αρχή, δεν μπορείς να φανταστείς ζαλιζόμουν και κοιμόμουν.,, είχα μεταγευματικα από 75 και κατω! Και ζορίζεται και το μωρό οπωσ Στην υπέργλυκαιμια! Στο παραπάνω τουλάχιστον  (αν έχω ) δεν καταλαβαίνω κάτι! Καλά σ είπε για Doppler! Ξεκινάει 28-32 και όπως σε όλες τις εξετάσεις προς το τέλος γίνονται καλύτερες μετρησεις του μωρού! Απλά εγώ θα κάνω τώρα να δω αν επηρεάστηκε ο μπεμπης και μετά θα ξανά κάνω μάλλον ! Έτσι μ είπε τουλαχιστον ! Όλα καλά να είναι για όλες μας κορίτσια !!! Να ηρεμήσουμε λιγάκι 🙏🏻🧿❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα!!!! Ναι 120€ ! Μπράβο που έπεσε! Άρα Το βρήκατε και σε πιάνει η ινσουλίνη σωστά; Η υπογλυκαιμία δεν παλευεται! Είχα στην αρχή, δεν μπορείς να φανταστείς ζαλιζόμουν και κοιμόμουν.,, είχα μεταγευματικα από 75 και κατω! Και ζορίζεται και το μωρό οπωσ Στην υπέργλυκαιμια! Στο παραπάνω τουλάχιστον  (αν έχω ) δεν καταλαβαίνω κάτι! Καλά σ είπε για Doppler! Ξεκινάει 28-32 και όπως σε όλες τις εξετάσεις προς το τέλος γίνονται καλύτερες μετρησεις του μωρού! Απλά εγώ θα κάνω τώρα να δω αν επηρεάστηκε ο μπεμπης και μετά θα ξανά κάνω μάλλον ! Έτσι μ είπε τουλαχιστον ! Όλα καλά να είναι για όλες μας κορίτσια !!! Να ηρεμήσουμε λιγάκι 🙏🏻🧿❤️💙

Όλα καλά κορίτσι Μ να μου πεις νέα όταν πας .τα ζάχαρομωράκια ναναι καλά κ όλα θα τελειώσουν σε 2μιση μήνες.μονο αυτό μετράει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε??? 

Εμείς χθες πήγαμε για υπέρηχο, όλα καλά με τα μωράκια πήγαν 900 γραμμάρια!!! 

Κι εμεις τώρα εκτός από το dopler θα πάμε και στις 28 εβδομάδες στον εμβρυολογο να τις ξαναδεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε??? 

Εμείς χθες πήγαμε για υπέρηχο, όλα καλά με τα μωράκια πήγαν 900 γραμμάρια!!! 

Κι εμεις τώρα εκτός από το dopler θα πάμε και στις 28 εβδομάδες στον εμβρυολογο να τις ξαναδεί!!! 

Καλημερα!!!! Μεγάλωσαν Τα Ζουζουνακια !!!! Ωραία ❣️❣️❣️
Ποτε έχεις Doppler εσυ κοπέλα μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα!!!! Μεγάλωσαν Τα Ζουζουνακια !!!! Ωραία ❣️❣️❣️
Ποτε έχεις Doppler εσυ κοπέλα μου; 

Δεν έχω κλείσει doppler ακόμη γιατί θέλει να με δει και στις 28 εβδομάδες, λόγω του ότι είναι δίδυμα!!! Εσύ πώς τα πας με το ζάχαρο, βρήκες άκρη με το μηχάνημα που μετράς??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε??? 

Εμείς χθες πήγαμε για υπέρηχο, όλα καλά με τα μωράκια πήγαν 900 γραμμάρια!!! 

Κι εμεις τώρα εκτός από το dopler θα πάμε και στις 28 εβδομάδες στον εμβρυολογο να τις ξαναδεί!!! 

900 γραμμάρια;; Σούπερ!! Μεγάλωσαν πολύ τα κορίτσια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Δεν έχω κλείσει doppler ακόμη γιατί θέλει να με δει και στις 28 εβδομάδες, λόγω του ότι είναι δίδυμα!!! Εσύ πώς τα πας με το ζάχαρο, βρήκες άκρη με το μηχάνημα που μετράς??? 

Οχιιιι ακόμη!!!! Τώρα το πρωί είχα 103 με το ένα μηχάνημα και 123 με το άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε??? 

Εμείς χθες πήγαμε για υπέρηχο, όλα καλά με τα μωράκια πήγαν 900 γραμμάρια!!! 

Κι εμεις τώρα εκτός από το dopler θα πάμε και στις 28 εβδομάδες στον εμβρυολογο να τις ξαναδεί!!! 

Αχχ τι ωραία ... πόσο γρήγορα μεγαλώνουν!!!🤰👣♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie ναι ναι μεγάλωσαν!!! Εσύ τι κάνεις κοριτσάκι μου πώς είσαι???

@Ioann89κατάλαβα, και τι θα κάνεις τώρα ποιο θα λάβεις υπόψη??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...