Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι είναι πολύ ωραίος συνδυασμός!!! Εμας έτσι είναι βαμμένο σ αυτό το χρωμα! Αλλά έλεγα να το βάψω μπεζ απαλό και να βάλω αερόστατα σε αυτό το χρωμα της μέντας! Αλλιώς ότι θα έχει η κουνια . Και στο δωμάτιο μ που θα είναι το λίκνο (έτσι το σκέφτομαι) να βάλω αυτοκόλλητα Σε ότι θέμα μ. Αρέσει 

Ναι θα ταιριαζει κ εσενα αυτο που σκεφτεσαι σιγουρα, ναι καλυτερα μπεζ νομιζω γτ θα ναι μπεμπακος κ να ταιραζει με ολα τα χρωματα πιο ευκολα τα αγοριστηκα😊  ωραιες αυτες οι ετοιμασιες🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι θα ταιριαζει κ εσενα αυτο που σκεφτεσαι σιγουρα, ναι καλυτερα μπεζ νομιζω γτ θα ναι μπεμπακος κ να ταιραζει με ολα τα χρωματα πιο ευκολα τα αγοριστηκα😊  ωραιες αυτες οι ετοιμασιες🥰

Εννοείται!!!οι πιο γλυκές ετοιμασίες!!!!! ❤️❤️❤️❤️Όλο τέτοια κοιτάω! Η το δωμάτιο η ρούχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!! Μην κατηγορεις τον εαυτο σου, ειναι κατι καθαρα οργανικο, αφου εκανες οτι σου ειπαν κ δεν πεφτει δεν φταις σε τπτ εσυ!! Και ενταξει δεν πειραζει που θα κανεις ινσουλινη ειναι για το καλο σας αυτο να σκεφτεσαι!! Μολις γεννησεις ολα θα φτιαξουν και θα τα ξεχασεις😊

Ναι έχεις δίκιο όταν έρθει η μπουμπού θα φύγουν όλα με το καλό!!!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Εννοείται!!!οι πιο γλυκές ετοιμασίες!!!!! ❤️❤️❤️❤️Όλο τέτοια κοιτάω! Η το δωμάτιο η ρούχα! 

Κ εγω ασε, προχθες ειχα παει με την ξαδερφη μου να παρει κατι ρουχαλακια για τη μπουμπου της που θα ρθει σε λιγο κ αυτη,κ πραγματικα τα παιξα, λεω με βλεπω να τρωω απο δω κ περα ολα τα λεφτα μου σε αυτα🤣🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κοριτσάκι μ! Πολύ πάνω από το όριο; Εγώ παίζω 95-105 αλλά μ είπε ότι αφού έπεσε (Είχα από 120-140 την προηγούμενη εβδομάδα) δεν θα τον απασχολήσει αυτή η τιμή μέχρι να γεννήσω γιατί ξέραμε ότι έχω αντίσταση! Βέβαια Παρατήρησα πως με πειράζει η προγεστερονη και τώρα μόνο κολπικά! Και αυτά τα 2 που άλλαξα είναι πως πρόσθεσα ένα γεύμα προ ύπνου. Πίνω γάλα και τρώω ένα φρούτο (η φρυγανιά μου ανέβαζε το σάκχαρο) και δευτερον πριν μετρήσω το πρωί περίμενω μισή με μια ώρα και περπατάω 2 φορές πάνω κάτω το σπίτι! Βέβαια μου είπε 28η εβδομάδα θα κάνω Doppler για να δούμε αν επηρέασε τον πλακούντα και από εκεί και πέρα θα δουμε! Απλά απ ότι κατάλαβα θα ξανά κάνω και άλλη φορά Doppler! Το συζήτησα με την γυναικολόγο και μην κατηγορείς καθόλου τον εαυτό σου ! Μου είπε πως και όλα αυτά που παίρνουμε (βιταμίνες -συμπληρώματα ) να το προκάλεσαν αυτό Σε συνδυασμό με τις ορμονες ! 1 στις 3 γυναίκες πια κάνει ινσουλίνη και μόνο καλό θα κάνει στο μωρό! Μην κατηγορείς τον εαυτό σου λοιπόν !  Για το καλύτερο προσπαθεισ Και Όλα καλά ❤️❤️

Εμένα ήταν μέχρι 96 97 κ τώρα έχει πάει 100 110 με διατροφή αυστηρή σκέψου ότι τώρα μπαίνω στον 7 κ έχω πάρει μόνο 5 κιλά που είναι από την πολύ αρχή..κ δεν θελουν να αδυνατίσω.ντοπλερ θα κάνω κ εγώ δεν ξέρω πότε να σ πω την αλήθεια.αλλα λόγο του διαβήτη μου είπε.ελπθζω να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μας μόνο αυτό σκέφτομαι εμείς αντέχουμε 😉😉😉δεν ξέρω άμα βιάζονται να με δώσουν δεν είμαι ειδική αλλά ξέρω ότι είναι καλύτερο από το να φανεί στο μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου σε καμία περίπτωση δεν φταις εσύ! Είναι θέμα οργανισμού. Η ινσουλίνη μόνο καλό θα σου κάνει και σε σένα και στο μωράκι σου, μη τη φοβάσαι δεν είναι τίποτα τραγικό. Το σημαντικό είναι πως ξέρεις οτι κάνεις διαβήτη κύησης και θα το αντιμετωπισεις. 

Έχεις δίκιο όλα για τα μωράκια μας τι να κάνουμε.θα προσπαθήσω να κάνω πολλά πράγματα να ξεχνιέμαι.σημερα θα πάω για ψώνια στο Μακεδονία που έχει οικονομικά εγκυμοσύνης γιατί δεν Μ κάνει τπτ.ξερετε καθόλου που έχει οικονομικές πυτζάμες γιατί τις εγκυμοσύνης μόνο κάτι 50ευρω σετ βλέπω κ τρελενομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Εμένα ήταν μέχρι 96 97 κ τώρα έχει πάει 100 110 με διατροφή αυστηρή σκέψου ότι τώρα μπαίνω στον 7 κ έχω πάρει μόνο 5 κιλά που είναι από την πολύ αρχή..κ δεν θελουν να αδυνατίσω.ντοπλερ θα κάνω κ εγώ δεν ξέρω πότε να σ πω την αλήθεια.αλλα λόγο του διαβήτη μου είπε.ελπθζω να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μας μόνο αυτό σκέφτομαι εμείς αντέχουμε 😉😉😉δεν ξέρω άμα βιάζονται να με δώσουν δεν είμαι ειδική αλλά ξέρω ότι είναι καλύτερο από το να φανεί στο μωρό.

Εννοείται παιδί μου!!!!ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα! Καλά εμείς αντέχουμε το μόνο σίγουρο ! Οταν λες αυστηρή διατροφή; Εμένα με «μάλωσε « γιατί την προηγούμενη εβδομάδα προσπάθησα να τρώω σαλάτα +ψητό!και είπε αυτό που ειπες και εσυ ότι δεν θέλει να χάσω ,που πήρα και παραπάνω κιλά από εσένα!   Και μου λέει ότι θέλει υδατάνθρακα σε κάθε γεύμα( μεσημέρι -βράδυ) Το χρειάζεται το μωρό για να μεγαλώσει! Σε εμας εδώ όλες κάνουν ντοπλερ . Σκέψου πως το κλείνουν από την β επιπέδου! Δεν το θεωρώ κακό εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγω ασε, προχθες ειχα παει με την ξαδερφη μου να παρει κατι ρουχαλακια για τη μπουμπου της που θα ρθει σε λιγο κ αυτη,κ πραγματικα τα παιξα, λεω με βλεπω να τρωω απο δω κ περα ολα τα λεφτα μου σε αυτα🤣🥰

Αστα να πάνε. Εγώ από τώρα ξεκίνησα και βάζω στην άκρη (έξτρα από αυτά που ξέρει ο άντρας μ🤣😉) γιατί είμαι και χαζό μαμά και σίγουρα θα θέλω την υπερβολή! Εδώ στα ανηψια και στο βαφτηστηρι μ έκανα την υπερβολή δεν θα καμω στον γιο μου ; Αν είναι δυνατόν! 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Αστα να πάνε. Εγώ από τώρα ξεκίνησα και βάζω στην άκρη (έξτρα από αυτά που ξέρει ο άντρας μ🤣😉) γιατί είμαι και χαζό μαμά και σίγουρα θα θέλω την υπερβολή! Εδώ στα ανηψια και στο βαφτηστηρι μ έκανα την υπερβολή δεν θα καμω στον γιο μου ; Αν είναι δυνατόν! 🤣🤣🤣🤣

Χαχαχα αστα μια απ τα ιδια κ εγω🤣🤣 θα τρελαθουμε τελειως αμα γεννηθουν το ξερω😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα αστα μια απ τα ιδια κ εγω🤣🤣 θα τρελαθουμε τελειως αμα γεννηθουν το ξερω😜

🥰🥰🥰🥰😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εννοείται παιδί μου!!!!ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα! Καλά εμείς αντέχουμε το μόνο σίγουρο ! Οταν λες αυστηρή διατροφή; Εμένα με «μάλωσε « γιατί την προηγούμενη εβδομάδα προσπάθησα να τρώω σαλάτα +ψητό!και είπε αυτό που ειπες και εσυ ότι δεν θέλει να χάσω ,που πήρα και παραπάνω κιλά από εσένα!   Και μου λέει ότι θέλει υδατάνθρακα σε κάθε γεύμα( μεσημέρι -βράδυ) Το χρειάζεται το μωρό για να μεγαλώσει! Σε εμας εδώ όλες κάνουν ντοπλερ . Σκέψου πως το κλείνουν από την β επιπέδου! Δεν το θεωρώ κακό εγώ! 

Ανά 3 ώρες σίγουρα βράδυ όχι υδατάνθρακες μόνο πρωί κ μεσιμερι βράδυ με αναιβαζει αλλά συνδιασμό πάντα με πρωτεινη αλλιώς είμαστε στα κόκκινα.κ πάντα μετριμενα όλα εκτός από το κρεας που με αφήνει να φάω παραπάνω .εκλεισες εσύ ντοπλερ?εμένα δεν μ είπε ποτέ να κλείσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Έχεις δίκιο όλα για τα μωράκια μας τι να κάνουμε.θα προσπαθήσω να κάνω πολλά πράγματα να ξεχνιέμαι.σημερα θα πάω για ψώνια στο Μακεδονία που έχει οικονομικά εγκυμοσύνης γιατί δεν Μ κάνει τπτ.ξερετε καθόλου που έχει οικονομικές πυτζάμες γιατί τις εγκυμοσύνης μόνο κάτι 50ευρω σετ βλέπω κ τρελενομαι.

Στη Μαρτίου στο comfort.. Και στο lc waikiki που θα πας πρέπει να έχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αστα να πάνε. Εγώ από τώρα ξεκίνησα και βάζω στην άκρη (έξτρα από αυτά που ξέρει ο άντρας μ🤣😉) γιατί είμαι και χαζό μαμά και σίγουρα θα θέλω την υπερβολή! Εδώ στα ανηψια και στο βαφτηστηρι μ έκανα την υπερβολή δεν θα καμω στον γιο μου ; Αν είναι δυνατόν! 🤣🤣🤣🤣

Εγώ βάζω στην άκρη από τη στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος... Δε θα μείνει ούτε cent με τα δίδυμα... Έχω χαζέψει με αυτά που βλέπω η τρελή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ανά 3 ώρες σίγουρα βράδυ όχι υδατάνθρακες μόνο πρωί κ μεσιμερι βράδυ με αναιβαζει αλλά συνδιασμό πάντα με πρωτεινη αλλιώς είμαστε στα κόκκινα.κ πάντα μετριμενα όλα εκτός από το κρεας που με αφήνει να φάω παραπάνω .εκλεισες εσύ ντοπλερ?εμένα δεν μ είπε ποτέ να κλείσω.

Να συννενοηθεις για το ποτέ! Γιατί εγώ δεν βρήκα τότε που ήθελα! Θα μιλήσει και η γιατροσ Μ μήπως μπορεσει. Στο βραδινό δεν τρως ούτε μια φετούλα ψωμί; Να σου πω το πιο κούλο που μου έτυχε; Έφαγα κρουασάν φουρνου με φουλ μερεντα. Και είχα μεταγευματικο 92 !!!! 😍😍😍😍😍 και έφαγα φρυγανιά με τυρί φέτα και είχα μεταγευματικο 155! Μου είπε πως είναι στον άνθρωπο αλλά να μην το παρακάνω με τα κρουασάν ! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ βάζω στην άκρη από τη στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος... Δε θα μείνει ούτε cent με τα δίδυμα... Έχω χαζέψει με αυτά που βλέπω η τρελή!!!

Εγώ με τα χίλια ζόρια! Είχαμε φουλ έξοδα και με μετακινήσεις γιατρούς (εκτός από γυναικολόγο ) και δεν μπόρεσα! Και κακά τα ψέματα είμαι 200€ κάτω ! Θα μπορούσα να τα βάλω στην άκρη αλλά δεν πειράζει καλά να είμαστε και θα τα καταφέρουμε και με λιγότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Να συννενοηθεις για το ποτέ! Γιατί εγώ δεν βρήκα τότε που ήθελα! Θα μιλήσει και η γιατροσ Μ μήπως μπορεσει. Στο βραδινό δεν τρως ούτε μια φετούλα ψωμί; Να σου πω το πιο κούλο που μου έτυχε; Έφαγα κρουασάν φουρνου με φουλ μερεντα. Και είχα μεταγευματικο 92 !!!! 😍😍😍😍😍 και έφαγα φρυγανιά με τυρί φέτα και είχα μεταγευματικο 155! Μου είπε πως είναι στον άνθρωπο αλλά να μην το παρακάνω με τα κρουασάν ! 😂😂😂

Τι ωραίο κουλό... χαχαχαχ τέτοια θέλω κ εγώ...αχ τι με έκανες τώρα ...ελπίζω με την ινσουλίνη να μπορώ να κάνω καμιά τρέλα .όχι βράδυ ούτε φέτα ψωμί.θα μιλήσω σήμερα να κλείσω άμα είναι.ξερεις πόσο κοστίζει το ντοπλερ.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στη Μαρτίου στο comfort.. Και στο lc waikiki που θα πας πρέπει να έχει

Οοοο τέλεια σε ευχαριστώ πολυυυυ😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Τι ωραίο κουλό... χαχαχαχ τέτοια θέλω κ εγώ...αχ τι με έκανες τώρα ...ελπίζω με την ινσουλίνη να μπορώ να κάνω καμιά τρέλα .όχι βράδυ ούτε φέτα ψωμί.θα μιλήσω σήμερα να κλείσω άμα είναι.ξερεις πόσο κοστίζει το ντοπλερ.?

Οχιιιι.,, ξέχασα να ρωτήσω!!!! Και τώρα ντρέπομαι  να πάρω να ρωτήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ με τα χίλια ζόρια! Είχαμε φουλ έξοδα και με μετακινήσεις γιατρούς (εκτός από γυναικολόγο ) και δεν μπόρεσα! Και κακά τα ψέματα είμαι 200€ κάτω ! Θα μπορούσα να τα βάλω στην άκρη αλλά δεν πειράζει καλά να είμαστε και θα τα καταφέρουμε και με λιγότερα! 

 Βρε εννοείται πως θα τα καταφέρουμε είτε με λίγα είτε με πολλά. Τα μωράκια μόνο την αγάπη μας θέλουν και το βυζι μας στην κυριολεξία... Τα υπόλοιπα είναι επειδή μας πιάνει το να πάρουμε τα καλύτερα για τα παιδιά μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Τι ωραίο κουλό... χαχαχαχ τέτοια θέλω κ εγώ...αχ τι με έκανες τώρα ...ελπίζω με την ινσουλίνη να μπορώ να κάνω καμιά τρέλα .όχι βράδυ ούτε φέτα ψωμί.θα μιλήσω σήμερα να κλείσω άμα είναι.ξερεις πόσο κοστίζει το ντοπλερ.?

Ελπίζω να μην είναι κ αυτό πιο ακριβό.. Ήδη η β έτσουξε πολύ... εμάς μας βγήκε 60€ πάνω από την αυχενική. Αν ανεβεί τόσο κ το ντοπλερ μας τσάκισαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ελπίζω να μην είναι κ αυτό πιο ακριβό.. Ήδη η β έτσουξε πολύ... εμάς μας βγήκε 60€ πάνω από την αυχενική. Αν ανεβεί τόσο κ το ντοπλερ μας τσάκισαν..

Είναι ντροπή λέτε να πάρω να ρωτήσω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 Βρε εννοείται πως θα τα καταφέρουμε είτε με λίγα είτε με πολλά. Τα μωράκια μόνο την αγάπη μας θέλουν και το βυζι μας στην κυριολεξία... Τα υπόλοιπα είναι επειδή μας πιάνει το να πάρουμε τα καλύτερα για τα παιδιά μας 

Ε πραγματικά όπως το λες! Αλλά να πάρω και αυτό να πάρω και εκείνο και Αν πάρω και το άλλο θα ειναο τέλειο! Και στην τελική μόνο φαΐ κ αγάπη Θέλουν τα μωρακιά μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Είναι ντροπή λέτε να πάρω να ρωτήσω; 

Καλε ρωτα τι ντροπη να ειναι;; παρτους ενα τηλ!! Εμενα η ξαδερφη μου σημερα εκανε ντομπλερ κ εδωσε 134€ αλλα αυτα τωρα πανε λογικα αναλογα την κλινικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλε ρωτα τι ντροπη να ειναι;; παρτους ενα τηλ!! Εμενα η ξαδερφη μου σημερα εκανε ντομπλερ κ εδωσε 134€ αλλα αυτα τωρα πανε λογικα αναλογα την κλινικη!

Α για πες τι σου είπε; Κρατάει όση ώρα η β επιπέδου; Και κοιτάνε τα ίδια πράγματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Α για πες τι σου είπε; Κρατάει όση ώρα η β επιπέδου; Και κοιτάνε τα ίδια πράγματα; 

Περιπου ιδια ωρα ειναι λεει, κοιτανε αν αναπτυσσετε σωστα με βαση την εβδομαδα που ειναι, αν ειναι σε καλη κατασταση ο πλακουντας κ οι αρτηριες που το θρεφουν το μωρο, αυτα δλδ πιο πολυ τους νοιαζουν τωρα να μην τυχον κ δεν καλυπτεται το μωρο απ οτι καταλαβα!! Και τις φωτο που μου δειξε φαινεται τελειως διαφορετικο το μωρουλι, αλλαξε απο την Β😊 φαινονται οι μαγουλιθρες της εχει μεγαλη διαφορα δλδ!! Δεν ξερω αν σε ολα αλλαζουν ετσι!! Κ τρελαθηκα σε μια φωτο φαινεται να κλαιει το μωρο, λεω δες εδω!! Μαγικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...