Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Το είχες καταλάβει πάλι γρήγορα οτι ήσουν έγκυος;; 

Ναι αλλά επειδή είχα μια αποβολή πριν μου ειπΕ να πάω αφού περάσουν 2 βδομαδες τουλάχιστον και πήγα στις 3 αν θυμάμαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Ναι αλλά επειδή είχα μια αποβολή πριν μου ειπΕ να πάω αφού περάσουν 2 βδομαδες τουλάχιστον και πήγα στις 3 αν θυμάμαι καλά 

Άρα γι αυτό είχες ακούσει καρδούλα μάλλον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου έκανα χοριακη σήμερα κ έχει πάει 14.678 από 478 που ήταν τη προηγούμενη εβδομάδα..  Μου είπε ο γιατρός ειναινπολυ καλά κ τέλος Μάιου θα πάω να με δει.. Εγώ πάντως τα βράδια κουράζομαι πάρα πολύ..  Τώρα που σας μιλάω είναι έτοιμη να κοιμηθώ..  Δεν έχω αντοχές..  Προς το παρόν το μόνο σύμπτωμα..  Αλλά έχουμε μέλλον ακόμα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κοριτσια μου έκανα χοριακη σήμερα κ έχει πάει 14.678 από 478 που ήταν τη προηγούμενη εβδομάδα..  Μου είπε ο γιατρός ειναινπολυ καλά κ τέλος Μάιου θα πάω να με δει.. Εγώ πάντως τα βράδια κουράζομαι πάρα πολύ..  Τώρα που σας μιλάω είναι έτοιμη να κοιμηθώ..  Δεν έχω αντοχές..  Προς το παρόν το μόνο σύμπτωμα..  Αλλά έχουμε μέλλον ακόμα..  

Μπράβο έτσι να συνεχίσεις εύχομαι..μόνο ύπνο..😆😁😆😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κοριτσια μου έκανα χοριακη σήμερα κ έχει πάει 14.678 από 478 που ήταν τη προηγούμενη εβδομάδα..  Μου είπε ο γιατρός ειναινπολυ καλά κ τέλος Μάιου θα πάω να με δει.. Εγώ πάντως τα βράδια κουράζομαι πάρα πολύ..  Τώρα που σας μιλάω είναι έτοιμη να κοιμηθώ..  Δεν έχω αντοχές..  Προς το παρόν το μόνο σύμπτωμα..  Αλλά έχουμε μέλλον ακόμα..  

Τέλεια η χοριακη σου!!! Το σποράκι σου μεγαλώνει πολύ καλά!!!!! ❤️❤️❤️Λογικό  να νιώθεις κουρασμένη...Φροντίζεις και το μεγάλο σου παιδακι,,, έχεις πιο απαιτητική μέρα!!! Εγώ με τα utragestan είμαι σαν κοτόπουλο..,, όλο κοιμάμαι.,, 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κοριτσια μου έκανα χοριακη σήμερα κ έχει πάει 14.678 από 478 που ήταν τη προηγούμενη εβδομάδα..  Μου είπε ο γιατρός ειναινπολυ καλά κ τέλος Μάιου θα πάω να με δει.. Εγώ πάντως τα βράδια κουράζομαι πάρα πολύ..  Τώρα που σας μιλάω είναι έτοιμη να κοιμηθώ..  Δεν έχω αντοχές..  Προς το παρόν το μόνο σύμπτωμα..  Αλλά έχουμε μέλλον ακόμα..  

Μπράβο μπράβο τέλεια η χοριακή σου ❤️❤️❤️ Η πρώτη σου εγκυμοσύνη σου πως ήταν;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια η χοριακη σου!!! Το σποράκι σου μεγαλώνει πολύ καλά!!!!! ❤️❤️❤️Λογικό  να νιώθεις κουρασμένη...Φροντίζεις και το μεγάλο σου παιδακι,,, έχεις πιο απαιτητική μέρα!!! Εγώ με τα utragestan είμαι σαν κοτόπουλο..,, όλο κοιμάμαι.,, 😂😂😂

Αχ κ εγώ παίρνω utrogestan το βράδυ κ αυτό με κάνει ακόμα χειρότερα.... Δεν είδα αίμα Αλλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα δει κ είπα με να πάρω πάλι κ σε αυτή την εγκυμοσύνη..  πάντως αυτά χάπια φέρνουν τρελή υπνηλία χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Μπράβο μπράβο τέλεια η χοριακή σου ❤️❤️❤️ Η πρώτη σου εγκυμοσύνη σου πως ήταν;; 

Στο πρώτο μου παιδάκι είχα δει λίγο αίμα στην αρχή αλλά μου είχε πει είναι φυσιολογικό Αλλά παρόλα αυτά έκατσα κατω για 3 4 μέρες και συνέχισα με utrogestan Αλλά θύμισε είχα υπνηλία ζαλάδες μου μύριζαν τα πάντα δεν ήθελα ούτε το αποσμητικό που έβαζα κ έκανα εμετούς με το που βούρτσισμα δόντια..  Μετά το πρώτο τρίμηνο όμως όλα είναι πολύ καλύτερα..  Κ θεωρώ είναι κ τονκαλυτερο το δεύτερο τρίμηνο έχεις κοιλίτσα όχι πολύ δεν έχεις ζαλάδες κ είναι όλα σουπερ..Στο τρίτο τρίμηνο φουσκώνει ή κοιλιά κ όλα γίνονται πιο δύσκολα..  το στομάχι φτάνει ψηλά κ δυσκολεύει τα πάντα... να μη πω για την τουαλέτα..  όλη την ώρα τσισα χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Στο πρώτο μου παιδάκι είχα δει λίγο αίμα στην αρχή αλλά μου είχε πει είναι φυσιολογικό Αλλά παρόλα αυτά έκατσα κατω για 3 4 μέρες και συνέχισα με utrogestan Αλλά θύμισε είχα υπνηλία ζαλάδες μου μύριζαν τα πάντα δεν ήθελα ούτε το αποσμητικό που έβαζα κ έκανα εμετούς με το που βούρτσισμα δόντια..  Μετά το πρώτο τρίμηνο όμως όλα είναι πολύ καλύτερα..  Κ θεωρώ είναι κ τονκαλυτερο το δεύτερο τρίμηνο έχεις κοιλίτσα όχι πολύ δεν έχεις ζαλάδες κ είναι όλα σουπερ..Στο τρίτο τρίμηνο φουσκώνει ή κοιλιά κ όλα γίνονται πιο δύσκολα..  το στομάχι φτάνει ψηλά κ δυσκολεύει τα πάντα... να μη πω για την τουαλέτα..  όλη την ώρα τσισα χαχααα

Ελπίζω να περάσει πιο ανώδυνα αυτό το τρίμηνο ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ευα90 είπε:

Ναι αλλά επειδή είχα μια αποβολή πριν μου ειπΕ να πάω αφού περάσουν 2 βδομαδες τουλάχιστον και πήγα στις 3 αν θυμάμαι καλά 

Κορίτσι μου εμείς οι 2 είμαστε στην ίδια φάση κ εγώ τώρα περιμένω με το καλο το δεύτερο μωράκι μου αλλά πριν από το πρώτο είχα μια αποβολή..  Αλλά τώρα θα μας πάνε όλα καλά... Πρέπει να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας όσο δεν πάει..  Πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου εμείς οι 2 είμαστε στην ίδια φάση κ εγώ τώρα περιμένω με το καλο το δεύτερο μωράκι μου αλλά πριν από το πρώτο είχα μια αποβολή..  Αλλά τώρα θα μας πάνε όλα καλά... Πρέπει να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας όσο δεν πάει..  Πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι?

Με το καλό !!! Τώρα είναι 10 μηνών ... εσένα ;μακάρι να καταφέρουμε να το χαρούμε εγώ νιώθω σαν να μην είμαι έγκυος από το άγχος .. ποσό είσαι τώρα σε μήνες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευα90 είπε:

Με το καλό !!! Τώρα είναι 10 μηνών ... εσένα ;μακάρι να καταφέρουμε να το χαρούμε εγώ νιώθω σαν να μην είμαι έγκυος από το άγχος 

Με τι καλό κορίτσι μου... εμένα είναι 14 μηνών... αγοράκι ή κοριτσάκι? Εχωωεχω ένα κουκλο γιο χαχααα όλες οι μαμάδες το ίδιο λέμε... σε ταλαιπωρεί το μωράκι σου? Εμένα Γενικά είναι πολύ καλός..  να φανταστείς μου φιλάει συνέχεια τη κοιλίτσα ο γλυκός μου.. να δεις μετά χρόνο κάνουν τόσα πολλά πράγματα που μένεις με το στόμα ανοιχτό.. Όσο για το δεύτερο θα έρθει κ θα είναι όλα υπέροχα..  Πότε είχες τελευταία περίοδο? Πρέπει να είμαστε πολύ κοντά.. Μην αγχώνεσαι βέβαια το λέω για να το ακούσω κ εγώ... Αλλά πρέπει να χαλαρώσουμε..  Ο γιατρός μου είπε να πάω τέλος του μήνα να ακούσουμε καρδιά..  Δεν θα ξεχάσω πως ένιωσα όταν άκουσα τηβκαρδουλα του γιου μου αχ κ περιμένω πως κ πως να το ξανακούσω..  Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία από τα παιδάκια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Με τι καλό κορίτσι μου... εμένα είναι 14 μηνών... αγοράκι ή κοριτσάκι? Εχωωεχω ένα κουκλο γιο χαχααα όλες οι μαμάδες το ίδιο λέμε... σε ταλαιπωρεί το μωράκι σου? Εμένα Γενικά είναι πολύ καλός..  να φανταστείς μου φιλάει συνέχεια τη κοιλίτσα ο γλυκός μου.. να δεις μετά χρόνο κάνουν τόσα πολλά πράγματα που μένεις με το στόμα ανοιχτό.. Όσο για το δεύτερο θα έρθει κ θα είναι όλα υπέροχα..  Πότε είχες τελευταία περίοδο? Πρέπει να είμαστε πολύ κοντά.. Μην αγχώνεσαι βέβαια το λέω για να το ακούσω κ εγώ... Αλλά πρέπει να χαλαρώσουμε..  Ο γιατρός μου είπε να πάω τέλος του μήνα να ακούσουμε καρδιά..  Δεν θα ξεχάσω πως ένιωσα όταν άκουσα τηβκαρδουλα του γιου μου αχ κ περιμένω πως κ πως να το ξανακούσω..  Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία από τα παιδάκια... 

Αγοράκι έχω και γω προς το παρόν μόνο χάδια στο πρόσωπο έχουμε και όταν τελειώνει τον θηλασμό μπυ φυλάει στνεχεια την κοιλιά εννοείται ότι δεν καταλαβαίνει αλλά το κανει συνέχεια ο γλυκούλης μου .... αν εξαιρέσεις ότι ακόμα Ξυπνάει το βράδυ συνέχεια αν και μάλλον εγώ φταίω που δεν τον αφήνω και λίγο να κλάψει ( λίγο παραπάνω ) είναι πολύ καλός ... εμένα μου είπε να πάω 6 Ιουνίου να το ακούσω και έχω αγχωθει πολύ μάλλον επειδή δεν έχω κι κανένα σύμπτωμα πέρα από εξάψεις και κούραση . Πραγματικά η μεγαλύτερη ευτυχία εοναι όπως και β περίοδος της εγκυμοσύνης μακάρι να το ακούσω να ησυχάσω να την ζήσω ... 9 Απριλίου τελευταία αλλά με τον θηλασμό ο κύκλος έχει γίνει 30 μέρες σχεδόν από 28 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευα90 είπε:

Αγοράκι έχω και γω προς το παρόν μόνο χάδια στο πρόσωπο έχουμε και όταν τελειώνει τον θηλασμό μπυ φυλάει στνεχεια την κοιλιά εννοείται ότι δεν καταλαβαίνει αλλά το κανει συνέχεια ο γλυκούλης μου .... αν εξαιρέσεις ότι ακόμα Ξυπνάει το βράδυ συνέχεια αν και μάλλον εγώ φταίω που δεν τον αφήνω και λίγο να κλάψει ( λίγο παραπάνω ) είναι πολύ καλός ... εμένα μου είπε να πάω 6 Ιουνίου να το ακούσω και έχω αγχωθει πολύ μάλλον επειδή δεν έχω κι κανένα σύμπτωμα πέρα από εξάψεις και κούραση . Πραγματικά η μεγαλύτερη ευτυχία εοναι όπως και β περίοδος της εγκυμοσύνης μακάρι να το ακούσω να ησυχάσω να την ζήσω ... 9 Απριλίου τελευταία αλλά με τον θηλασμό ο κύκλος έχει γίνει 30 μέρες σχεδόν από 28 

Θα το ακούσεις κορίτσι μου κ εγώ δεν εχωωτρελα συμπτώματα είναι πολύ νωρίς ακόμα... Κ εγώ στις 10 Απριλίου είχα τελευταία περίοδο Αλλά εχωω25 μέρες κυκλο ... το γλυκό μου είναι τρελά τα παιδάκια... να τα χαιρόμαστε κ με το καλό όλες οι μανούλες με γερά παιδάκια.. αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Αχ κ εγώ παίρνω utrogestan το βράδυ κ αυτό με κάνει ακόμα χειρότερα.... Δεν είδα αίμα Αλλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα δει κ είπα με να πάρω πάλι κ σε αυτή την εγκυμοσύνη..  πάντως αυτά χάπια φέρνουν τρελή υπνηλία χαχαα

Σκέψου ότι παίρνω 3 φορές την ημέρα.,, ζαλίζομαι και κοιμάμαι ,,,, όλη μέρα το ίδιο 😂😂😂😂 ευτυχώς τα παίρνεις βράδυ και μπορείς να εξυπηρετήσεις το μπεμπακι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Θα το ακούσεις κορίτσι μου κ εγώ δεν εχωωτρελα συμπτώματα είναι πολύ νωρίς ακόμα... Κ εγώ στις 10 Απριλίου είχα τελευταία περίοδο Αλλά εχωω25 μέρες κυκλο ... το γλυκό μου είναι τρελά τα παιδάκια... να τα χαιρόμαστε κ με το καλό όλες οι μανούλες με γερά παιδάκια.. αγκαλια

Με το καλό όλες μας να έχουμε παιδάκια με υγεία !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση; τι σας έχει πει ο γυναικολόγος για τον καφέ;; 

Εμένα από την προηγούμενη θυμάμαι ένα την ημέρα αφού το θέλω τόσο έναν καφέ . Μάλλον δλδ θα ήταν καλύτερα καθόλου ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ευα90 είπε:

Εμένα από την προηγούμενη θυμάμαι ένα την ημέρα αφού το θέλω τόσο έναν καφέ . Μάλλον δλδ θα ήταν καλύτερα καθόλου ..... 

Πω πω.. Εντάξει προσπαθώ να πίνω μέρα παρά μέρα.. Αλλά μου φαίνεται βουνό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Πω πω.. Εντάξει προσπαθώ να πίνω μέρα παρά μέρα.. Αλλά μου φαίνεται βουνό.. 

Δοκίμασε με decaf . Εγώ λόγω εγκυμοσύνης και μετά λόγω θηλασμού πίνω decaf. Αλλοι λένε δεν κάνει άλλοι λένε δεν υπάρχει θέμα εμένα μου είχε πει να πονώ έναν όπως θέλω . Δεν είναι ότι καλύτερο σαν γεύση αλλά συνήθεια είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση; τι σας έχει πει ο γυναικολόγος για τον καφέ;; 

Εμένα δεν μου έχει πει κάτι ακόμη.,, άλλοι λένε όχι άλλοι λένε ναι.,, πάντως αν πάρεις decaf να κοιτάξεις να έχει τη σταγόνα από πίσω.,, δείχνει ότι έγινε με φυσικό τρόπο η επεξεργασία για να γίνει decaf αλλιώς έχει πολλά χημικά και καλύτερα να μην πιεις.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα δεν με είπε κάτι για καφέ..με το τσιγάρο για πείτε ρε κορίτσια πως το βγάζουμε από το μυαλό μας?από την μέρα που το έμαθα το έχω κόψει αλλά το σκέφτομαι συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Κ εμένα δεν με είπε κάτι για καφέ..με το τσιγάρο για πείτε ρε κορίτσια πως το βγάζουμε από το μυαλό μας?από την μέρα που το έμαθα το έχω κόψει αλλά το σκέφτομαι συνέχεια...

Θα το ξεχάσεις εγώ το θυμώνουν τους πρώτους δυο μήνες είχα επίτηδες ένα πακέτο τσιγάρα σπίτι ( μαζόχα ) και μια μέρα το πέταξα γιατί κατάλαβα ότι ήταν πιο σημαντικό αυτό που είχα μέσα μου . Έκανα το πρώτο τώρα μετά από δυο χρόνια μέχρι που έμαθα ότι είμαι έγκυος και πρόλαβα να κάνω δλδ ούτε πακέτο χα χα χα . Το ήξερα δλδ ότι το είχα κόψει και ότι θα το ξαναρχίσω πάντα το έλεγα αλλά ήξερα ότι θα το έκανα αφού γένναγα και αφού αποθηλαζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Κ εμένα δεν με είπε κάτι για καφέ..με το τσιγάρο για πείτε ρε κορίτσια πως το βγάζουμε από το μυαλό μας?από την μέρα που το έμαθα το έχω κόψει αλλά το σκέφτομαι συνέχεια...

Εγώ ευτυχώς δεν καπνίζω.. Απλά σκέφτομαι ότι είναι πολλά αυτά που πρέπει να κοπούν για 9 μήνες.. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση; τι σας έχει πει ο γυναικολόγος για τον καφέ;; 

Καφές επιτρέπεται αλλά με μέτρο! Εγώ πίνω ένα μικρό φλιτζάνι καφέ φίλτρου κάθε πρωί και προσέχω να μην καταναλώνω άλλα προϊόντα με καφεΐνη μέσα στην ημέρα (όπως σοκολάτα, αναψυκτικά τύπου κόκα κόλα κ.α.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...