Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε? πόσες μπήκατε στο άλμα 15-19 εμείς είμαστε στην 14 εβδομάδα κ ήδη έχει αρχίσει να χαλάει ότι πρόγραμμα είχαμε.εχετε καταλάβει διάφορα σημεία στα παιδάκια σας?

Καλημερα κορίτσι μου.., πως είσαι; Δηλαδή τ κάνει η Ζουζουνα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου.., πως είσαι; Δηλαδή τ κάνει η Ζουζουνα ; 

Άστα λέμε καλά .ώρες ώρες ρίχνω κάτι κλάματα δεν μπορώ άλλο έχει τόση γκρίνια αυτές τιςερες που δε. Την χαίρομαι καθόλου.ολο θέλει ν κοιμάται την μέρα το βράδυ κοιμόταν κ άρχισε να ξυπνάει κάθε 2 ώρες μετά τις 4 κ τώρα όλο δεν θέλει στήθος για να κοιμηθεί κ πεδευομαι να την κοιμησω κ μόνο πάνω μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Άστα λέμε καλά .ώρες ώρες ρίχνω κάτι κλάματα δεν μπορώ άλλο έχει τόση γκρίνια αυτές τιςερες που δε. Την χαίρομαι καθόλου.ολο θέλει ν κοιμάται την μέρα το βράδυ κοιμόταν κ άρχισε να ξυπνάει κάθε 2 ώρες μετά τις 4 κ τώρα όλο δεν θέλει στήθος για να κοιμηθεί κ πεδευομαι να την κοιμησω κ μόνο πάνω μ

Καλά κανείς και κλαις να ξεσπάς..,και εγώ κλαίω άπειρες φορές ... θα τα καταφέρεις μια χαρά.,, φάση περναει ... που θα την περάσουν όλα τα μωρα μας.,, δεν θέλει να φάει και θέλει μόνο ύπνο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά κανείς και κλαις να ξεσπάς..,και εγώ κλαίω άπειρες φορές ... θα τα καταφέρεις μια χαρά.,, φάση περναει ... που θα την περάσουν όλα τα μωρα μας.,, δεν θέλει να φάει και θέλει μόνο ύπνο; 

Κάποιες φορές νιώθω τόσο άχρηστη που δεν καταλαβαίνω τι θέλει.σε ένα καναπέ αγκαλιά την βγάζω όλη μέρα ναι θέλει να κοιμάται συνέχεια κ κλαίει γι'αυτό όχι για να φάει κ άμα θέλει να κοιμηθεί δεν θέλει καθόλου στήθος ενώ πρίν την κοιμιζα έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Κάποιες φορές νιώθω τόσο άχρηστη που δεν καταλαβαίνω τι θέλει.σε ένα καναπέ αγκαλιά την βγάζω όλη μέρα ναι θέλει να κοιμάται συνέχεια κ κλαίει γι'αυτό όχι για να φάει κ άμα θέλει να κοιμηθεί δεν θέλει καθόλου στήθος ενώ πρίν την κοιμιζα έτσι.

Νομίζω πως όλες το ίδιο σκεφτόμαστε! Είμαστε απλά πρωτάρες . Αυτό να σκέφτεσαι.., και εγώ σου λέω ότι είσαι πολύ καλά μαμά... αλλιώς δεν  θα ήσουν όλη μέρα στον καναπέ με το μωρό.., αυτό και μόνο δείχνει ποσό καταπληκτική μαμά είσαι που την νοιάζει μόνο το καλό του μωρού της και όλα τα αλλά σε δεύτερη μοίρα.,, μα είναι δυνατόν να ξέρουμε τι θελει πάντα το μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Άστα λέμε καλά .ώρες ώρες ρίχνω κάτι κλάματα δεν μπορώ άλλο έχει τόση γκρίνια αυτές τιςερες που δε. Την χαίρομαι καθόλου.ολο θέλει ν κοιμάται την μέρα το βράδυ κοιμόταν κ άρχισε να ξυπνάει κάθε 2 ώρες μετά τις 4 κ τώρα όλο δεν θέλει στήθος για να κοιμηθεί κ πεδευομαι να την κοιμησω κ μόνο πάνω μ

Καλημέρα κοριτσι μου, όλες περνάμε τέτοιες φάσεις, είναι λογικό να φτάνουμε στα όρια μας κάποιες φορές!! Κ εγώ 2 μέρες τώρα έχω ζοριστεί πολυ δεν ξέρω τι την έχει πιάσει και την μερα δεν κοιμαται, πααρα πολυ δύσκολα έχω απηυδήσει!! Τι να κάνουμε; περνάνε φάσεις και πρέπει να το πάρουμε απόφαση, όπως μου λένε οι πιο πολλές 2 βήματα θα κάνουμε μπροστά και 1 πίσω!! Μέχρι να ισορροπησουν🙏🙏 μήπως είστε σε αλμα παντως, γτ από αυτά που λες μου κανει κ για αλμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου, όλες περνάμε τέτοιες φάσεις, είναι λογικό να φτάνουμε στα όρια μας κάποιες φορές!! Κ εγώ 2 μέρες τώρα έχω ζοριστεί πολυ δεν ξέρω τι την έχει πιάσει και την μερα δεν κοιμαται, πααρα πολυ δύσκολα έχω απηυδήσει!! Τι να κάνουμε; περνάνε φάσεις και πρέπει να το πάρουμε απόφαση, όπως μου λένε οι πιο πολλές 2 βήματα θα κάνουμε μπροστά και 1 πίσω!! Μέχρι να ισορροπησουν🙏🙏 μήπως είστε σε αλμα παντως, γτ από αυτά που λες μου κανει κ για αλμα!

Τα ειπες τέλεια!!!!στο δεύτερο παιδακι θα τα παίζουμε στα δάχτυλα αυτά! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2021 at 8:06 ΜΜ, ο/η Ioann89 είπε:

Νομίζω πως όλες το ίδιο σκεφτόμαστε! Είμαστε απλά πρωτάρες . Αυτό να σκέφτεσαι.., και εγώ σου λέω ότι είσαι πολύ καλά μαμά... αλλιώς δεν  θα ήσουν όλη μέρα στον καναπέ με το μωρό.., αυτό και μόνο δείχνει ποσό καταπληκτική μαμά είσαι που την νοιάζει μόνο το καλό του μωρού της και όλα τα αλλά σε δεύτερη μοίρα.,, μα είναι δυνατόν να ξέρουμε τι θελει πάντα το μωρό; 

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου, όλες περνάμε τέτοιες φάσεις, είναι λογικό να φτάνουμε στα όρια μας κάποιες φορές!! Κ εγώ 2 μέρες τώρα έχω ζοριστεί πολυ δεν ξέρω τι την έχει πιάσει και την μερα δεν κοιμαται, πααρα πολυ δύσκολα έχω απηυδήσει!! Τι να κάνουμε; περνάνε φάσεις και πρέπει να το πάρουμε απόφαση, όπως μου λένε οι πιο πολλές 2 βήματα θα κάνουμε μπροστά και 1 πίσω!! Μέχρι να ισορροπησουν🙏🙏 μήπως είστε σε αλμα παντως, γτ από αυτά που λες μου κανει κ για αλμα!

Κοριτσάκια Μ σας ευχαριστώ πολύ για τη. Στήριξη με κάνετε ν νιώθω καλύτερα.ειστε καταπληκτικές μανουλες όλες!♥️♥️♥️σε λίγο καιρό θα κλείσουμε ένα χρόνο γνωριμίας..γεμάτο αγωνία χαρά κ πολύ στήριξη η μία στην άλλη.γιαυτο θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα κορίτσια που πάνω στα ανχη σας βοηθουσατε η μία στην άλλη σε ότι προέκυπτε.να χαίρεστε τα παιδάκια σας υπέροχα πλάσματα .. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

 

Κοριτσάκια Μ σας ευχαριστώ πολύ για τη. Στήριξη με κάνετε ν νιώθω καλύτερα.ειστε καταπληκτικές μανουλες όλες!♥️♥️♥️σε λίγο καιρό θα κλείσουμε ένα χρόνο γνωριμίας..γεμάτο αγωνία χαρά κ πολύ στήριξη η μία στην άλλη.γιαυτο θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα κορίτσια που πάνω στα ανχη σας βοηθουσατε η μία στην άλλη σε ότι προέκυπτε.να χαίρεστε τα παιδάκια σας υπέροχα πλάσματα .. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ♥️♥️♥️♥️

Ετσι❣❣❣ από πριν στη προσπάθεια σύλληψης, μετα στην εγκυμοσύνη και τωρα με τα μωράκια μας μοιραζόμαστε εμπειρίες και βοηθάμε η μια την άλλη κ ας μην γνωριζόμαστε από κοντα, είναι ανεκτιμητο😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Τα ειπες τέλεια!!!!στο δεύτερο παιδακι θα τα παίζουμε στα δάχτυλα αυτά! 😂😂

Τα δεύτερα καλα λενε ότι μπαίνουν στον αυτόματο πιλοτο😅🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σαφώς και είστε πολύ καλές μανούλες. Σκεφτείτε μόνο αυτό, δεν μας νοιάζει εάν έχουμε προλάβει να φάμε, να κάνουμε πχ ένα μπάνιο, όλα είναι σε δεύτερη μοίρα, προέχουν τα παιδάκια μας. Εγώ κορίτσια μου συγκινουμαι τόσο πολύ όταν ο μικρός μου μπορεί να κλάψει κ να τον πάρω στην αγκαλιά μου κ να ηρεμήσει. Αυτό με κάνει να νιώθω τόσο μοναδική. Κ αυτά τα γελακια που κάνουν τώρα, δεν είναι υπέροχα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου ❣️❣️Πως είστε εσείς και τα μωράκια σας; Πραγματικά μαγικό πέρασε ένας χρόνος σχεδόν και πως άλλαξε η ζωή μας έτσι.,, όλα  μαζί τα περάσαμε άγχη φουλ μέχρι να μείνουμε έγκυες μετά στην εγκυμοσυνη και τώρα με τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας! Υπάρχουν δύσκολες στιγμές σίγουρα αλλά όταν είναι στην αγκαλιά μας και μας σκάσουν ένα χαμόγελο όλα περνάνε ως δια μαγείας! Και κλάματα έχω ρίξει φουλ και μέρες που λέω πως θα τα καταφέρω και μου φαίνεται το 1 λεπτό αιώνας αλλά πάντα όλα λύνονται.είμαστε τυχερές που έχουμε τα Ζουζουνακια μας στην αγκαλιά μας! Το θέμα είναι να το σκεφτόμαστε και πάνω στον πανικό 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου ❣️❣️Πως είστε εσείς και τα μωράκια σας; Πραγματικά μαγικό πέρασε ένας χρόνος σχεδόν και πως άλλαξε η ζωή μας έτσι.,, όλα  μαζί τα περάσαμε άγχη φουλ μέχρι να μείνουμε έγκυες μετά στην εγκυμοσυνη και τώρα με τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας! Υπάρχουν δύσκολες στιγμές σίγουρα αλλά όταν είναι στην αγκαλιά μας και μας σκάσουν ένα χαμόγελο όλα περνάνε ως δια μαγείας! Και κλάματα έχω ρίξει φουλ και μέρες που λέω πως θα τα καταφέρω και μου φαίνεται το 1 λεπτό αιώνας αλλά πάντα όλα λύνονται.είμαστε τυχερές που έχουμε τα Ζουζουνακια μας στην αγκαλιά μας! Το θέμα είναι να το σκεφτόμαστε και πάνω στον πανικό 🤣

Συμφωνώ απόλυτα χθες έλεγα στο άντρα. Μ ότι δεν μπορώ άλλο τον θηλασμό σήμερα το έχω ξεχάσει.πρεπει ν περνάνε άλμα το απόγευμα μέχρι ν κοιμηθεί είναι μια γέλιο μια κλάμα δεν ξέρει τι θέλει μέχρι κ στο στήθος κλαιει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! Μου θα ήθελα αν δεν σου είναι κόπος να μου πείς τι τρόφιμα έχεις βρει για την απόχη από γαλακτοκομικά κ σόγια γιατί η μικρή Μ είχε αίμα στα κακακια κ ο γιατρός είπε να κόψω κ την σόγια που ήταν το μόνο π έτρωγα σε κάποια.κ να σε ρωτήσω δεν τρως κ αυτά που γράφουν για ίχνη??γιατί ο γιατρός είπε αυτά δεν πειράζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα χθες έλεγα στο άντρα. Μ ότι δεν μπορώ άλλο τον θηλασμό σήμερα το έχω ξεχάσει.πρεπει ν περνάνε άλμα το απόγευμα μέχρι ν κοιμηθεί είναι μια γέλιο μια κλάμα δεν ξέρει τι θέλει μέχρι κ στο στήθος κλαιει.

Έτσι είναι και εμένα 2 μέρες τώρα.,, γέλιο κλάμα εναλλάξ ουτε αυτός δεν ξέρει τι θέλει.., 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

@Κατερίνα!!! Μου θα ήθελα αν δεν σου είναι κόπος να μου πείς τι τρόφιμα έχεις βρει για την απόχη από γαλακτοκομικά κ σόγια γιατί η μικρή Μ είχε αίμα στα κακακια κ ο γιατρός είπε να κόψω κ την σόγια που ήταν το μόνο π έτρωγα σε κάποια.κ να σε ρωτήσω δεν τρως κ αυτά που γράφουν για ίχνη??γιατί ο γιατρός είπε αυτά δεν πειράζει.

Αγάπη αν είναι για αλλεργία ούτε τα ίχνη επιτρέπονται.,, 

C43FFBA5-7356-47A6-BAFD-BC0F66CCC47F.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να πίνεις γάλα αμυγδάλου βρωμης ρυζιού φουντούκιου 

δημητριακα τα κλασσικά με τον κόκορα 

Βιταμ Μινέρβα φαςτ

Κασέρι βιοτρος νηστίσιμο (σε κατάστημα με βιολογικά ) 

φετες κοτόπουλο εν Ελλάδα η Α-Β βασιλόπουλος

ταχινι Ολύμπος 

Αυτα τα έχω ψάξει και είναι σίγουρα .,, @Dona90

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

@Κατερίνα!!! Μου θα ήθελα αν δεν σου είναι κόπος να μου πείς τι τρόφιμα έχεις βρει για την απόχη από γαλακτοκομικά κ σόγια γιατί η μικρή Μ είχε αίμα στα κακακια κ ο γιατρός είπε να κόψω κ την σόγια που ήταν το μόνο π έτρωγα σε κάποια.κ να σε ρωτήσω δεν τρως κ αυτά που γράφουν για ίχνη??γιατί ο γιατρός είπε αυτά δεν πειράζει.

Έλα κοριτσι μου, η σογια απαγορεύεται στην αποχη γαλακτοκομικων γτ κανει διασταυρουμενη αλλεργια! Εγω δεν τρώω ούτε ίχνη!! Επίσης δεν κανει οτιδήποτε από πίσω στα συστατικά γραφει βιταμίνες όπου δεις δλδ D B12 κτλ δεν κανει, επίσης ότι γράφει φυτικα έλαια αρωματικές και χρωστικές ύλες επίσης δεν κάνουν, ερεθίζουν το έντερο, από βιταμ κανενα μα κανένα ούτε φυτικα τυριά πολυ χημεία!! Δεν είμαι σπίτι μόλις πάω η αύριο θα σου στείλω αυτά που έχω, απλά εχε στο μυαλό σου ότι δεν τρως απ εξω τπτ και κοιτάς ετικέτες σε ολα!! Μην στεναχωριέσαι σε ένα μήνα περίπου αν την κανεις σωστα θα στρώσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Μπορεις να πίνεις γάλα αμυγδάλου βρωμης ρυζιού φουντούκιου 

δημητριακα τα κλασσικά με τον κόκορα 

Βιταμ Μινέρβα φαςτ

Κασέρι βιοτρος νηστίσιμο (σε κατάστημα με βιολογικά ) 

φετες κοτόπουλο εν Ελλάδα η Α-Β βασιλόπουλος

ταχινι Ολύμπος 

Αυτα τα έχω ψάξει και είναι σίγουρα .,, @Dona90

Αγαπη επειδή το έχω ψάξει παρα παρα πολυ με τη μικρη μου δεν κάνουν κάποια από αυτά που λες, βέβαια είναι και σ ερι βαθμό πειράζουν το κάθε παιδί, είναι παιδακια που και με ίχνη να τρώνε οι μανούλες δεν τα ενοχλεί, αν βλέπεις ότι τα τρως κ ειστε καλα οκ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αγαπη επειδή το έχω ψάξει παρα παρα πολυ με τη μικρη μου δεν κάνουν κάποια από αυτά που λες, βέβαια είναι και σ ερι βαθμό πειράζουν το κάθε παιδί, είναι παιδακια που και με ίχνη να τρώνε οι μανούλες δεν τα ενοχλεί, αν βλέπεις ότι τα τρως κ ειστε καλα οκ!! 

Αγάπη η γιατρός μου τα έδωσε και είμαστε οκ . Δοκιμασμένα όλα . Αλλά όπως το λες είναι και στο κάθε παιδακι , εμείς ας πούμε από πίτες καμία ούτε ετοιμες ούτε αυτές που θέλουν ψήσιμο ούτε αυτές που αγοράζεις τα φύλλα ούτε 100% σπιτική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι είναι και εμένα 2 μέρες τώρα.,, γέλιο κλάμα εναλλάξ ουτε αυτός δεν ξέρει τι θέλει.., 

Καλή αρχή λοιπόν εύχομαι ν τελειώσει γρήγορα... ετοιμάζονται για μεγάλα κατορθώματα!!

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Αγάπη αν είναι για αλλεργία ούτε τα ίχνη επιτρέπονται.,, 

C43FFBA5-7356-47A6-BAFD-BC0F66CCC47F.jpeg

Ο παιδίατρος μας είναι πιστοποιημένος σύμβουλος θηλασμού κ Μ είπε δεν χρειάζεται.εγω θέλω ν ψαχτω κ για τα κρυφά αλλά κ ο άντρας Μ επιμένει επειδή ασχολητε με συσκευασίες τροφίμων λέει ότι είναι πολύ σπάνιο ν περιέχει κάτι.εχω κουραστεί με τις διατροφές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλή αρχή λοιπόν εύχομαι ν τελειώσει γρήγορα... ετοιμάζονται για μεγάλα κατορθώματα!!

Ο παιδίατρος μας είναι πιστοποιημένος σύμβουλος θηλασμού κ Μ είπε δεν χρειάζεται.εγω θέλω ν ψαχτω κ για τα κρυφά αλλά κ ο άντρας Μ επιμένει επειδή ασχολητε με συσκευασίες τροφίμων λέει ότι είναι πολύ σπάνιο ν περιέχει κάτι.εχω κουραστεί με τις διατροφές.

Ξα σου κορίτσι μου ότι θέλεις εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

@Ioann89Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια μου πραγματικά χρειάζομαι ιδέες.εσεις τι συμπτώματα έχετε στα μωράκια σάς κ ξεκινήσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...