Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Εμενα μου είπε δε χαλει η ποιότητα τους απλα μπορει να το χάσεις τελείως τη στιγμή που το πειράζεις. Πχ ένα μέτριο εμβρυο υγιες που το πειράζεις,μετά το καταψύχεις και μετά το τοποθετείς,ε αν πιάσει ειναι τούμπανο χαχαχ

Μάλιστα.. Τι να πω.. .  Ελπίζω όταν ξαναπροσπαθησω να έχω κανένα τούμπανο αχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ..
 Εύχομαι να πάνε όλα καλά..  Εμείς και λόγω αζωοσπερμιας νομίζω ποτέ δε θα δούμε ΑΑ βλαστοκυστες

Θα τα κατέφερετε κι εσεις κοριτσι μου!!! Που θα παει ολες θα εχουμε θετικά αποτελέσματα!!! 👍🏻🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Εμενα μου είπε δε χαλει η ποιότητα τους απλα μπορει να το χάσεις τελείως τη στιγμή που το πειράζεις. Πχ ένα μέτριο εμβρυο υγιες που το πειράζεις,μετά το καταψύχεις και μετά το τοποθετείς,ε αν πιάσει ειναι τούμπανο χαχαχ

Εμ αυτα τα τούμπανα θελουμε!!! 😉🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια τελικά δεν άντεξα και πήγα και έκανα την εξεταση.

0,01 το αποτέλεσμα, οπότε πάω για λαπαροσκοπηση να δω αν έχω ενδομητριωση.

Θα επαναλάβω βέβαια την εξέταση την Παρασκευή που έπρεπε εξ αρχής να την κάνω για να είμαι 1000% σίγουρη, αλλά αν υπήρχε υποψία εγκυμοσύνης,  τόσες μέρες μετά την ετ (6/3) την είχα κάνει,  θα είχα τουλάχιστον 20 μονάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω κορίτσια τελικά δεν άντεξα και πήγα και έκανα την εξεταση.

0,01 το αποτέλεσμα, οπότε πάω για λαπαροσκοπηση να δω αν έχω ενδομητριωση.

Θα επαναλάβω βέβαια την εξέταση την Παρασκευή που έπρεπε εξ αρχής να την κάνω για να είμαι 1000% σίγουρη, αλλά αν υπήρχε υποψία εγκυμοσύνης,  τόσες μέρες μετά την ετ (6/3) την είχα κάνει,  θα είχα τουλάχιστον 20 μονάδες...

Κάνε πρώτα την εξέταση την Παρασκευή και πότε δεν ξέρεις!!!! Μην απελπίζεσαι...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω κορίτσια τελικά δεν άντεξα και πήγα και έκανα την εξεταση.

0,01 το αποτέλεσμα, οπότε πάω για λαπαροσκοπηση να δω αν έχω ενδομητριωση.

Θα επαναλάβω βέβαια την εξέταση την Παρασκευή που έπρεπε εξ αρχής να την κάνω για να είμαι 1000% σίγουρη, αλλά αν υπήρχε υποψία εγκυμοσύνης,  τόσες μέρες μετά την ετ (6/3) την είχα κάνει,  θα είχα τουλάχιστον 20 μονάδες...

Ποσο λυπάμαι...κανε μια ακόμα εξεταση την Παρασκευή δεν ξερεις ποτε μ αυτές τις χοριακες! αν και το 0,01 ειναι όντως μικρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κάνε πρώτα την εξέταση την Παρασκευή και πότε δεν ξέρεις!!!! Μην απελπίζεσαι...!!!!

Δεν απελπιζομαι. Είναι κάτι που ήμουν απολύτως προετοιμασμενη. Το ήξερα από την αρχή ότι δεν θα πάει καλά... αλλά 2, 3 μέρες τώρα με είχε κυριεύσει το άγχος. Και σήμερα που ξύπνησα δεν αισθανόμουν καλά,  ανακατευομαι,  έχω αυτή την κούραση που είχα τις άλλες φορές.  Και λέω μπας και... για αυτό και πήγα. Δεν περιμένω να αλλάξει κάτι την Παρασκευή, απλά τόσες προσπάθειες κάνουμε,  μια ακόμα χοριακη τι θα πειράξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσια; Για εσάς που έχετε ήδη κάνει μια ετ. Τελικά καλύτερα είναι να είσαι πεπεισμένη ότι όλα θα πάνε καλά και θα καταφέρεις να είσαι έγκυος ή να είσαι προετοιμασμένη και για το κακο αποτελέσματα; Λέμε ότι βοηθάει η καλή ψυχολογία! Αλλά αν έρθει το αρνητικό αποτέλεσμα τι γίνεται; Μήπως είναι χειρότερο να πιστεύεις ότι είσαι και ότι θα τα καταφέρεις και τελικά να παίρνεις μια αρνητική χοριακή;

Για όσες δεν γνωρίζουν περιμένω να βρούμε τον "καλό κύκλο" για να ξεκινήσω διέγερση αλλά δεν ξέρω τελικά με τι ψυχολογία θα πρέπει να είμαι μετά της ετ μέχρι τη χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tonakiv είπε:

Να κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσια; Για εσάς που έχετε ήδη κάνει μια ετ. Τελικά καλύτερα είναι να είσαι πεπεισμένη ότι όλα θα πάνε καλά και θα καταφέρεις να είσαι έγκυος ή να είσαι προετοιμασμένη και για το κακο αποτελέσματα; Λέμε ότι βοηθάει η καλή ψυχολογία! Αλλά αν έρθει το αρνητικό αποτέλεσμα τι γίνεται; Μήπως είναι χειρότερο να πιστεύεις ότι είσαι και ότι θα τα καταφέρεις και τελικά να παίρνεις μια αρνητική χοριακή;

Για όσες δεν γνωρίζουν περιμένω να βρούμε τον "καλό κύκλο" για να ξεκινήσω διέγερση αλλά δεν ξέρω τελικά με τι ψυχολογία θα πρέπει να είμαι μετά της ετ μέχρι τη χοριακή!

Θα σου πω την προσωπική μου εμπειρία.. Εγώ έκανα 1 ετ. με 2 εμβρυομεταφορες..  Στην 1η ήμουν απαισιόδοξη καθώς δεν είχε γίνει βλαστοκύστη, ήταν και κάπως ο γιατρός και κατάλαβα ότι δεν θα πετύχει. Στην 2η ήμουν αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρω και πάλι απέτυχα.  Εγώ από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι πρέπει να είσαι σίγουρη ότι έχεις κάνει τα πάντα που χρειάζεται από εξετάσεις, να εμπιστεύεσαι τον γιατρό και αν έχεις αυτά τα δύο να είσαι αισιόδοξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν απελπιζομαι. Είναι κάτι που ήμουν απολύτως προετοιμασμενη. Το ήξερα από την αρχή ότι δεν θα πάει καλά... αλλά 2, 3 μέρες τώρα με είχε κυριεύσει το άγχος. Και σήμερα που ξύπνησα δεν αισθανόμουν καλά,  ανακατευομαι,  έχω αυτή την κούραση που είχα τις άλλες φορές.  Και λέω μπας και... για αυτό και πήγα. Δεν περιμένω να αλλάξει κάτι την Παρασκευή, απλά τόσες προσπάθειες κάνουμε,  μια ακόμα χοριακη τι θα πειράξει...

Περιμενε και για την Παρασκευή. Αυτο που λες, τοσα κανουμε, σε μια ακομα χοριακη θα κολλήσουμε; Ελπιζω κι εγω να εχει γινει κάποιο λαθος κοριτσακι μου... 

 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Να κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσια; Για εσάς που έχετε ήδη κάνει μια ετ. Τελικά καλύτερα είναι να είσαι πεπεισμένη ότι όλα θα πάνε καλά και θα καταφέρεις να είσαι έγκυος ή να είσαι προετοιμασμένη και για το κακο αποτελέσματα; Λέμε ότι βοηθάει η καλή ψυχολογία! Αλλά αν έρθει το αρνητικό αποτέλεσμα τι γίνεται; Μήπως είναι χειρότερο να πιστεύεις ότι είσαι και ότι θα τα καταφέρεις και τελικά να παίρνεις μια αρνητική χοριακή;

Για όσες δεν γνωρίζουν περιμένω να βρούμε τον "καλό κύκλο" για να ξεκινήσω διέγερση αλλά δεν ξέρω τελικά με τι ψυχολογία θα πρέπει να είμαι μετά της ετ μέχρι τη χοριακή!

Συμφωνω με τη φιλη @Ιωάννα28iwantababy ως προς την εμπιστοσύνη στο γιατρο (να τον ρωτας οτι σου ερχεται στο κεφαλι) και ως προς τις εξετασεις!! 
Εγω ημουν αισιόδοξη γιατι οταν ξεκινάμε κατι καλο ειναι να εχουμε και καλη διάθεση... αλλα ειχα πολυ πολυ αγχος σε κάθε βήμα!! Αισιόδοξη μεν αλλα ρεαλίστρια να βλεπω το κάθε βήμα πως παει. 
Κι εγω ένιωθα τις τελευταίες μερες οτι κατι δεν πηγαίνει καλα! Η γνώμη μου ειναι να ακούμε και το σώμα μας ώστε να μπορουμε να λεμε τι νιώθουμε στο γιατρο. Δυστυχως επιβεβαιώθηκα... κατι δεν πηγε καλα! 
Τωρα περιμενω να ξεκινήσω απο την αρχη τη διαδικασία και θα κανω κι αλλες εξετασεις οπως μου ειπε ηδη ο γιατρος. Σιγουρα δεν εχω την ιδια αισιοδοξία αλλα θα ξεκινήσω παλι σιγουρα με αγχος  αλλα και θάρρος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Να κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσια; Για εσάς που έχετε ήδη κάνει μια ετ. Τελικά καλύτερα είναι να είσαι πεπεισμένη ότι όλα θα πάνε καλά και θα καταφέρεις να είσαι έγκυος ή να είσαι προετοιμασμένη και για το κακο αποτελέσματα; Λέμε ότι βοηθάει η καλή ψυχολογία! Αλλά αν έρθει το αρνητικό αποτέλεσμα τι γίνεται; Μήπως είναι χειρότερο να πιστεύεις ότι είσαι και ότι θα τα καταφέρεις και τελικά να παίρνεις μια αρνητική χοριακή;

Για όσες δεν γνωρίζουν περιμένω να βρούμε τον "καλό κύκλο" για να ξεκινήσω διέγερση αλλά δεν ξέρω τελικά με τι ψυχολογία θα πρέπει να είμαι μετά της ετ μέχρι τη χοριακή!

Το λεω συνέχεια και το ξερω καλα... Έχοντας στο ιστορικό μου 2 εξωσωματικές και 5 εμβρυομεταφορές και μάλιστα τελευταια φορά αποβολή στην 6η εβδομαδα δίδυμη κύηση υγιών εμβρύων απο προεμφυτευτικο έλεγχο... Η εξωσωματική είναι ενα απρόβλεπτο ταξίδι, δε ξερεις ποτε θα φτασεις κι απο που θα περάσεις, το μόνο που γνωρίζεις είναι ο προορισμός.. Δε χρειαζεται υπερμετρη αισιοδοξία ουτε όμως και απαισιοδοξία..  συγκρατημένη αισιοδοξία μάλλον θα έλεγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Να κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσια; Για εσάς που έχετε ήδη κάνει μια ετ. Τελικά καλύτερα είναι να είσαι πεπεισμένη ότι όλα θα πάνε καλά και θα καταφέρεις να είσαι έγκυος ή να είσαι προετοιμασμένη και για το κακο αποτελέσματα; Λέμε ότι βοηθάει η καλή ψυχολογία! Αλλά αν έρθει το αρνητικό αποτέλεσμα τι γίνεται; Μήπως είναι χειρότερο να πιστεύεις ότι είσαι και ότι θα τα καταφέρεις και τελικά να παίρνεις μια αρνητική χοριακή;

Για όσες δεν γνωρίζουν περιμένω να βρούμε τον "καλό κύκλο" για να ξεκινήσω διέγερση αλλά δεν ξέρω τελικά με τι ψυχολογία θα πρέπει να είμαι μετά της ετ μέχρι τη χοριακή!

Νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα ανθρώπου.  Εγώ από την εμπειρία μου τι έχω καταλάβει?

Όταν δεν υπάρχει κάποιο δυσεπιλυτο θέμα, τότε είσαι αισιοδοξη.  Ξεκινάς την πρώτη εξωσωματικη και θεωρείς ότι όλα θα πάνε καλά. Έτσι και εγώ την πρώτη φορά είχα μια βιοχημικη και μου στοίχισε πάρα πολύ...

Όταν μετά έμεινα έγκυος φυσιολογικά, παρά τα όσα έλεγαν οι γιατροί,  ήταν ένα θαύμα,  έτσι το χαρακτήρισαν αφού μας είχαν δώσει κατω από 5% πιθανοτητες να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Μάλιστα το έμβρυο επέζησε της υστεροσκοπησης. Το φωνάζαμε Μαγκαιβερ... ακούσαμε καρδούλα, όλα πήγαιναν τέλεια.  Δεν γινόταν ο Θεός να μου πάρει πίσω το θαυματακι μου... και όμως... παινδρομησε στην 8η εβδομάδα.  Εγω στα τάρταρα... έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου...

Στη δεύτερη εγκυμοσυνη και αυτή φυσιολογική συλληψη, ήμουν πιο απαισιόδοξη,  γιατί ήδη είχα πάθει όλα αυτά. Και πάλι βγήκα αληθινή... πάλι παλινδρομησε... ούσα πιο υποψιασμενη αυτή τη φορά, προφανώς και πονεσα αλλά συνήλθα πιο γρήγοροα.  Θύμωσα και πείσμωσα περισσότερο...

Τωρα σε αυτή την αποτυχημένη εξωσωματικη, δεν ξέρω γιατί,  αλλά το περίμενα εξ αρχής. Για κάποιον λόγο το ήξερα...

Στεναχωρηθηκα? Προφανώς...αλλά με το να μην περιμενω πολλά, είμαι πολύ πιο ηρεμη και απλά περιμένω τηλέφωνο του γιατρού για να δω πώς θα προχωρήσουμε.

Άρα για να κλείσω αυτό το μεγάλο μου μήνυμα εξαρταται και από τον άνθρωπο, αλλά και από την εκάστοτε φορά. Δυστυχώς μαγική συνταγή δεν υπάρχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δυστυχως τα δικα μου νεα δεν ειναι καλα....

η δευτερη χοριακη εμεινε στασιμη, 35

με πηρε ο γιατρος κ μου ειπε να κανω κ μια 3η χοριακη την παρασκευη αλλα η εμπειρια του δειχνει μαλλον πρωιμη αποβολη..γιατι;; Ελα ντε αφου ειχα κανει ελεγχο για χρωμοσωμικα, μπορει να φταιει η δυναμικη του εμβρυου η η θεση που μπορει να πιαστηκε να κην ηταν καλη..κανεις δεν ξερει...

μονο ενα θαυμα μπορει να το ανατρεψει ολο αυτο κ εγω πια δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια δυστυχως τα δικα μου νεα δεν ειναι καλα....

η δευτερη χοριακη εμεινε στασιμη, 35

με πηρε ο γιατρος κ μου ειπε να κανω κ μια 3η χοριακη την παρασκευη αλλα η εμπειρια του δειχνει μαλλον πρωιμη αποβολη..γιατι;; Ελα ντε αφου ειχα κανει ελεγχο για χρωμοσωμικα, μπορει να φταιει η δυναμικη του εμβρυου η η θεση που μπορει να πιαστηκε να κην ηταν καλη..κανεις δεν ξερει...

μονο ενα θαυμα μπορει να το ανατρεψει ολο αυτο κ εγω πια δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη...

Κρίμα κοριτσι μου...ειλικρινά λυπάμαι πολύ... εγώ σου εύχομαι ολόψυχα να γίνει ένα θαύμα και να ανατραπούν τα δεδομένα. 

Αν πάλι όχι, τότε να θυμάσαι ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Καλύτερα τώρα παρά μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν απελπιζομαι. Είναι κάτι που ήμουν απολύτως προετοιμασμενη. Το ήξερα από την αρχή ότι δεν θα πάει καλά... αλλά 2, 3 μέρες τώρα με είχε κυριεύσει το άγχος. Και σήμερα που ξύπνησα δεν αισθανόμουν καλά,  ανακατευομαι,  έχω αυτή την κούραση που είχα τις άλλες φορές.  Και λέω μπας και... για αυτό και πήγα. Δεν περιμένω να αλλάξει κάτι την Παρασκευή, απλά τόσες προσπάθειες κάνουμε,  μια ακόμα χοριακη τι θα πειράξει...

Δεν ξερω τι να σου πω, αληθεια....Σε καταλαβαινω απολυτα πιστεψε με! Πανω κατω στην ιδια φαση...στασιμη χοριακη εγω, θα παω την Παρασκευη αλλα δυσκολο το βλεπω... 

Μαζευουμε κουραγιο για την συνεχεια κ ελπιζουμε οτι καποια στιγμη θα ειναι η στιγμη μας!!

μετα διαβασα το μνμ σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια δυστυχως τα δικα μου νεα δεν ειναι καλα....

η δευτερη χοριακη εμεινε στασιμη, 35

με πηρε ο γιατρος κ μου ειπε να κανω κ μια 3η χοριακη την παρασκευη αλλα η εμπειρια του δειχνει μαλλον πρωιμη αποβολη..γιατι;; Ελα ντε αφου ειχα κανει ελεγχο για χρωμοσωμικα, μπορει να φταιει η δυναμικη του εμβρυου η η θεση που μπορει να πιαστηκε να κην ηταν καλη..κανεις δεν ξερει...

μονο ενα θαυμα μπορει να το ανατρεψει ολο αυτο κ εγω πια δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη...

Ελα ρε κοριτσι μου λυπάμαι παρα πολυ!!! Σε καταλαβαινω, αυτη η πίκρα που ερχεται στο λαιμό και κάθεται σαν βάρος στο στηθος!!! Αχ ρε γαμωτη! 
Μακαρι να ερθει η ανατροπή!!! Αν οχι εδω ειμαστε ολες, να σταθεί η μια στην αλλη, να παρουμε δύναμη και παααααμε παλι!! Συμφωνω με τη φιλη @twinkletwinlkleκαλυτερα τωρα παρα μετα, η στενοχώρια ειναι χειρότερη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ελα ρε κοριτσι μου λυπάμαι παρα πολυ!!! Σε καταλαβαινω, αυτη η πίκρα που ερχεται στο λαιμό και κάθεται σαν βάρος στο στηθος!!! Αχ ρε γαμωτη! 
Μακαρι να ερθει η ανατροπή!!! Αν οχι εδω ειμαστε ολες, να σταθεί η μια στην αλλη, να παρουμε δύναμη και παααααμε παλι!! Συμφωνω με τη φιλη @twinkletwinlkleκαλυτερα τωρα παρα μετα, η στενοχώρια ειναι χειρότερη... 

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για την στηριξη!! Ετσι ακριβως  μεγαλη πικρα...ειναι σκωτσεζικο ντους την μια στιγμη να χαιρεσαι κ την αλλη να γκρεμιζεται το ονειρο...βεβαια τι να πω ειναι η πρωτη μου αποτυχια, υπαρχουν κοριτσια εδω μεσα που εχουν περασει πολυ χειροτερα κ βρισκουν δυναμη κ συνεχιζουν ετσι θα κανω κ εγω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια δυστυχως τα δικα μου νεα δεν ειναι καλα....

η δευτερη χοριακη εμεινε στασιμη, 35

με πηρε ο γιατρος κ μου ειπε να κανω κ μια 3η χοριακη την παρασκευη αλλα η εμπειρια του δειχνει μαλλον πρωιμη αποβολη..γιατι;; Ελα ντε αφου ειχα κανει ελεγχο για χρωμοσωμικα, μπορει να φταιει η δυναμικη του εμβρυου η η θεση που μπορει να πιαστηκε να κην ηταν καλη..κανεις δεν ξερει...

μονο ενα θαυμα μπορει να το ανατρεψει ολο αυτο κ εγω πια δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη...

Λυπάμαι κοπέλα μου εύχομαι να αλλάξει και να ανεβεί!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια δυστυχως τα δικα μου νεα δεν ειναι καλα....

η δευτερη χοριακη εμεινε στασιμη, 35

με πηρε ο γιατρος κ μου ειπε να κανω κ μια 3η χοριακη την παρασκευη αλλα η εμπειρια του δειχνει μαλλον πρωιμη αποβολη..γιατι;; Ελα ντε αφου ειχα κανει ελεγχο για χρωμοσωμικα, μπορει να φταιει η δυναμικη του εμβρυου η η θεση που μπορει να πιαστηκε να κην ηταν καλη..κανεις δεν ξερει...

μονο ενα θαυμα μπορει να το ανατρεψει ολο αυτο κ εγω πια δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη...

Θαύματα γίνονται! Γιατί όχι και σε εσένα;; Κι αν δεν γίνει το θαύμα, ίσως όπως λένε τα κορίτσια να μην ήταν η ώρα του! Να είσαι δυνατή!! Δύσκολος ο δρόμος για εμάς! Είμαστε όλες δίπλα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για την στηριξη!! Ετσι ακριβως  μεγαλη πικρα...ειναι σκωτσεζικο ντους την μια στιγμη να χαιρεσαι κ την αλλη να γκρεμιζεται το ονειρο...βεβαια τι να πω ειναι η πρωτη μου αποτυχια, υπαρχουν κοριτσια εδω μεσα που εχουν περασει πολυ χειροτερα κ βρισκουν δυναμη κ συνεχιζουν ετσι θα κανω κ εγω...

 

Εχε λίγο υπομονή ακόμα..καμια φορά η δεύτερη χοριακη μετα απο εξωσωματικη κάνει περίεργα...εγώ μια φορά είχα 89 ,μετά 112 μετα 137 μετα 600 μετα 1200.μετα προχωρησε,άκουσα καρδιά αλλα παλινδρομησε αργότερα, δεν είχε σχέση με τις αρχικες χοριακες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κ κατι αλλο, να μου πειτε την γνωμη σας; Σχετικα με την προγεστερονη, την ημερα της ετ ειχα 17,10 κ την ημερα της 1ης χοριακης επεσε στο 12,7, σημερα στην 3η πηγε 13,1. Απο την πρωτη στιγμη ειπα στην μαια οτι με προβληματιζει που ειναι τοσο χαμηλη, μηπως πρεπει να αυξησω τα χαπια, μηπως δεν κανω καλη απορροφηση; 2-3 φορες τους το ειπα...Η απαντηση της οχι δεν χρειαζεται μια χαρα ειναι την θελουμε πανω απο 10 κ να παραμενει σταθερη...λετε αυτο να επαιξε καποιο ρολο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια πείρα το πράσινο φως μόνο για διεργεση!! Κάτι είναι και αυτό να μαζέψω να έχω στην κατάψυξη! 

Αντε κι εσυ σιγα σιγα... με το καλο!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Εχε λίγο υπομονή ακόμα..καμια φορά η δεύτερη χοριακη μετα απο εξωσωματικη κάνει περίεργα...εγώ μια φορά είχα 89 ,μετά 112 μετα 137 μετα 600 μετα 1200.μετα προχωρησε,άκουσα καρδιά αλλα παλινδρομησε αργότερα, δεν είχε σχέση με τις αρχικες χοριακες 

Ναι αλλα εγω δεν ειχα καμια αυξηση ηταν 35,34 κ πηγε 35,72..αν ειχε μια μικρη αυξηση θα ηλπιζα μηπως παρει φορα μετα...εντωμεταξυ στην εξεταση εγραφε οτι το δειγμα δουλευτηκε δυο φορες...μαλλον γιατι τους εκανε εντυπωση την μια κ σου λεει ας το ξανακανουμε μηπως εγινε καποιο λαθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για την στηριξη!! Ετσι ακριβως  μεγαλη πικρα...ειναι σκωτσεζικο ντους την μια στιγμη να χαιρεσαι κ την αλλη να γκρεμιζεται το ονειρο...βεβαια τι να πω ειναι η πρωτη μου αποτυχια, υπαρχουν κοριτσια εδω μεσα που εχουν περασει πολυ χειροτερα κ βρισκουν δυναμη κ συνεχιζουν ετσι θα κανω κ εγω...

 

Κατσε να δεις και τη τελευταία σου χοριακη για να σιγουρευτείς... 

Και ειπαμε αν τελικα δεν κατσει, παμε δυναταααα! Συνεχίζουμε! (στα λεω για να ακουω κι εγω κοριτσι μου, μη νομιζεις...) 

Φιλια πολλα πολλα!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...