Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ❣️

Να σας ρωτήσω..εγώ θα αλλάξω γιατρό γτ είχα μια αποτυχημένη εξωσωματική πρίν από ένα μήνα.

Τα φάρμακα τα πήρα 3 Δεκεμβρίου οπότε αρχές Απριλίου θα πάω στην επιτροπή να πάρω φάρμακα για δεύτερη φορά.

Η ερώτηση μου είναι δικαιούμαι τα φάρμακα που πήρα την πρώτη φορά ή αν μου γράψει ο καινούργιος γιατρός αλλά φάρμακα μπορώ να τα πάρω??

Επίσης πρέπει να έχω μαζί μου κάποια έγγραφα?

Κορίτσι σου παραθέτω τα ακόλουθα: Στη δεύτερη προσπάθεια κάθε εγκριτικής απόφασης  οι θεράποντες ιατροί θα πρέπει να συνυπολογίζουν τις ποσότητες φαρμάκων που δεν χρησιμοποιήθηκαν στην προηγούμενη προσπάθεια της ίδιας εγκριτικής απόφασης (σύμφωνα με τα οριζόμενα στο υπ’ αριθμ. ΔΒ4Α/Φ36/50/οικ. 19840/25-05-2016 έγγραφό μας) και να συνταγογραφούν την υπόλοιπη ποσότητα μέχρι εκείνη που έχει εγκρίνει η αρμόδια Επιτροπή.

Η Επιτροπή εγκρίνει αριθμό μονάδων και, ως εκ τούτου, η ευθύνη για την επιλογή του σκευάσματος ανήκει στον θεράποντα ιατρό. Αλλαγή σκευάσματος στη δεύτερη προσπάθεια δεν συνεπάγεται αλλαγή στον αριθμό των μονάδων που χορηγούνται από τον Οργανισμό βάσει των  αποφάσεων των αρμόδιων Επιτροπών. Η θεραπευτική ανταπόκριση των ενδιαφερομένων αποτελεί ευθύνη των θεραπόντων ιατρών.

Άρα φάρμακο ναι, μπορείς να αλλάξεις. Αριθμό μονάδων όμως όχι.

Από έγγραφα χρειάζεται να έχεις βεβαίωση ότι τα φάρμακα έχουν χρησιμοποιηθεί, το αποτέλεσμα της προσπάθειας (αρνητικό), ότι δεν έχεις κρατήσει στην κατάψυξη.

Θα έχεις μαζί σου το βιβλιάριο κ την αρνητική χοριακή (δέκα ημερών)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Εγω που εκανα εκει καρυοτυπο ζευγους ειπαν τοσο αλλα τα στειλανε πολυ νωριτερα...να ελεγχεις το mail...σε εικοσι περίπου μερες με ενα μηνα τα ειχαν στείλει..

Μακάρι, σε ευχαριστώ! Γιατί ήταν και αυστηρές οι κοπέλες στη γραμματεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η TRigirl είπε:

Μακάρι, σε ευχαριστώ! Γιατί ήταν και αυστηρές οι κοπέλες στη γραμματεία. 

Ένα μήνα έκαναν να βγουν και σε μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι σου παραθέτω τα ακόλουθα: Στη δεύτερη προσπάθεια κάθε εγκριτικής απόφασης  οι θεράποντες ιατροί θα πρέπει να συνυπολογίζουν τις ποσότητες φαρμάκων που δεν χρησιμοποιήθηκαν στην προηγούμενη προσπάθεια της ίδιας εγκριτικής απόφασης (σύμφωνα με τα οριζόμενα στο υπ’ αριθμ. ΔΒ4Α/Φ36/50/οικ. 19840/25-05-2016 έγγραφό μας) και να συνταγογραφούν την υπόλοιπη ποσότητα μέχρι εκείνη που έχει εγκρίνει η αρμόδια Επιτροπή.

Η Επιτροπή εγκρίνει αριθμό μονάδων και, ως εκ τούτου, η ευθύνη για την επιλογή του σκευάσματος ανήκει στον θεράποντα ιατρό. Αλλαγή σκευάσματος στη δεύτερη προσπάθεια δεν συνεπάγεται αλλαγή στον αριθμό των μονάδων που χορηγούνται από τον Οργανισμό βάσει των  αποφάσεων των αρμόδιων Επιτροπών. Η θεραπευτική ανταπόκριση των ενδιαφερομένων αποτελεί ευθύνη των θεραπόντων ιατρών.

Άρα φάρμακο ναι, μπορείς να αλλάξεις. Αριθμό μονάδων όμως όχι.

Από έγγραφα χρειάζεται να έχεις βεβαίωση ότι τα φάρμακα έχουν χρησιμοποιηθεί, το αποτέλεσμα της προσπάθειας (αρνητικό), ότι δεν έχεις κρατήσει στην κατάψυξη.

Θα έχεις μαζί σου το βιβλιάριο κ την αρνητική χοριακή (δέκα ημερών)

Οντως και γω στην πρώτη προσπάθεια ειχα παρει menopur και στην δεύτερη gonal

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Εγώ παίρνω της lifertil!

Κ μενα λιφερτιλ μου εδωσε ο γιατρος και εχω κακο ορμονικο προφιλ.οταν του ειχα προτεινει απο μονη να παρω φερτιλιμαξ και ντεα μου ειχε πει ΟΧΙ. @Alexouliρωτα καλυτερα γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και οι φερτιλιμαξ που εχουν ντεα μεσα μπορει να μη σου κανουνε καλό

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Τελικά μάλλον άκυρη η προσπάθεια η δική μου! Έκανα και χτες τεστ εμπορίου κ βγηκε αρνητικο και αυριο εχω να κανω χοριακή! Μονο θαυμα με σώζει! Και θαυματα γίνονται; Μπααα! Σε μενα ηταν η πεμπτη προσπαθεια! Τις αλλες 4 της ειχα κανει 2011-2013! Σε μια απο αυτες το επιασα αλλα αναγκαστηκα να κανω αποξυση γιατι παλινδρομησε μετα απο λίγες εβδομαδες! Είμαι στα πατωματα! Γιατι να θέλω τοσο πολυ να γινω μανούλα και να μην μπορω; Γιατι; Γιατι; Γιατι; 😔

Λετε να ελπιζω ακομα στην αυριανη χοριακη; Λενε η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια! 😔😔😔 

Μην απελπίζεσαι, όλες θέλουμε πολύ και έχουμε αποτυχίες... Αυτό το έκανα κι εγώ την 2η και 3η φορά, το προηγούμενο πρωί πριν κάνω χοριακή έκανα τεστ φαρμακείου και έβγαινε αρνητικό. Μεγάλο λάθος. Κατευθείαν χοριακή από δω και στο εξής. Κοίταξε αν είναι πολύ κοντά στην χοριακή δεν κάνουν λάθος συνήθως. Να μην σου «χρυσώνω το χάπι».  Το clearblue είναι 99% ακριβές με πρωινά ούρα. Εμένα δεν έκανε λάθος πάντως. Είχα αρνητική χοριακή μετά από αρνητικό τεστ. Έχω ακούσει όμως για περιπτώσεις που το τεστ βγήκε αρνητικό και η χοριακή θετική. Οπότε μην χάνεις την ελπίδα σου μέχρι αύριο. Εγώ φαντάσου ότι βγήκε η χοριακή αρνητική το Σάββατο κι έκανα τεστ φαρμακείου την Δευτέρα πάλι! Τόσο psycho. 
Θα ξαναπροσπαθήσεις αν δεν πάει καλά, όπως όλες μας και στο τέλος θα το πετύχεις. Ο επιμένων νικά! Ξέρω πολύ καλά πως νιωθεις, είναι μεγάλη η απογοήτευση και χάνεις την πίστη σου, αλλά δεν πρέπει!

Κι εμένα η 4η φορά θα είναι η επόμενη με την πρώτη να είναι παλίνδρομη.. Δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μόνη. Αυτό σκέψου! 
Εύχομαι αύριο να έχεις μια τεράστια χοριακή αλλά και να μην έχεις μη το βαζεις κάτω! Σε φιλώ και σου στέλνω θετική ενέργεια!  ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Τις είδα και με έπιασε εγκεφαλικό με το κόστος 😅

Καλυτερα να παρεις τις pregnacare conception που ειναι απλες πολυβιταμινες κ οικονομικές ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κ μενα λιφερτιλ μου εδωσε ο γιατρος και εχω κακο ορμονικο προφιλ.οταν του ειχα προτεινει απο μονη να παρω φερτιλιμαξ και ντεα μου ειχε πει ΟΧΙ. @Alexouliρωτα καλυτερα γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και οι φερτιλιμαξ που εχουν ντεα μεσα μπορει να μη σου κανουνε καλό

 

Γιατί να μην κάνουν καλό οι fertilimax? Υπάρχει κάποιος λόγος; Εγώ αυτές παίρνω και τις novofertil και όταν έμεινα την πρώτη φορά δεν έπαιρνα τίποτα . Και μου τις είπε ένας άσχετος γιατρός, όχι ο γιατρος μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Τελικά μάλλον άκυρη η προσπάθεια η δική μου! Έκανα και χτες τεστ εμπορίου κ βγηκε αρνητικο και αυριο εχω να κανω χοριακή! Μονο θαυμα με σώζει! Και θαυματα γίνονται; Μπααα! Σε μενα ηταν η πεμπτη προσπαθεια! Τις αλλες 4 της ειχα κανει 2011-2013! Σε μια απο αυτες το επιασα αλλα αναγκαστηκα να κανω αποξυση γιατι παλινδρομησε μετα απο λίγες εβδομαδες! Είμαι στα πατωματα! Γιατι να θέλω τοσο πολυ να γινω μανούλα και να μην μπορω; Γιατι; Γιατι; Γιατι; 😔

Λετε να ελπιζω ακομα στην αυριανη χοριακη; Λενε η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια! 😔😔😔 

Εχεις καλο ορμονικο προφιλ;ποσο ειναι αμη κ fsh?  Παντως εγω μετραω ως πρωτη σου την τωρινή.τις αλλες δεν τις μετραω καν.θα γινεις μανουλα κ ασε τα τεστ.δε δειχνουν πολλες φορες. αν δεν πιασεις τωρα χτυπα ξυλο θα πιασεις σε επομενες διοτι τα ποσοστα δυστυχως ειναι χαμηλα οπως και να εχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κ μενα λιφερτιλ μου εδωσε ο γιατρος και εχω κακο ορμονικο προφιλ.οταν του ειχα προτεινει απο μονη να παρω φερτιλιμαξ και ντεα μου ειχε πει ΟΧΙ. @Alexouliρωτα καλυτερα γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και οι φερτιλιμαξ που εχουν ντεα μεσα μπορει να μη σου κανουνε καλό

 

Ειχες δίκιο για τις fertilimax  τηλ στον γιατρό μου μόλις και μου είπε ότι δεν τις θέλει, γιατί αυτές έχουν τεστοστερόνη και ανδρογόνα μέσα και είναι αρκετά παρεμβατικές στη γυναικεία φύση. Μπορεί μου είπε να κάνω τριχοφυΐα, να γίνει πιο βραχνή η φωνή μου και να μεγαλώσει η κλειτορίδα!!! Φανταστείτε ότι παίρνω 3 την ημέρα και είναι το 3ο κουτί που αγοράζω, ενώ η δοσολογία λέει 2 την ημέρα, ο συγκεκριμένος γιατρος τότε μου είπε να παίρνω 3 !! 😱😱😱

Ευχαριστώ κορίτσι μου, γιατί τις έπαιρνα συνέχεια και δεν είχα ενημερωσει καν το γιατρό μου! Απαράδεκτη!!

Οι profertil είναι οι πιο γνωστές πάντως απ’ ότι έχω καταλαβει.
Εγώ παίρνω τις novofertil. Μου είπε ότι όλες αυτές είναι παρόμοιες και να τις παίρνω με μέτρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλυτερα να παρεις τις pregnacare conception που ειναι απλες πολυβιταμινες κ οικονομικές ..

Εψω ακουσει και για τις inofert. Έχετε ιδέα για αυτες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλυτερα να παρεις τις pregnacare conception που ειναι απλες πολυβιταμινες κ οικονομικές ..

Διάβασα ότι είναι καλές κι αυτές. Τι να πω μπερδεύτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ειχες δίκιο για τις fertilimax  τηλ στον γιατρό μου μόλις και μου είπε ότι δεν τις θέλει, γιατί αυτές έχουν τεστοστερόνη και ανδρογόνα μέσα και είναι αρκετά παρεμβατικές στη γυναικεία φύση. Μπορεί μου είπε να κάνω τριχοφυΐα, να γίνει πιο βραχνή η φωνή μου και να μεγαλώσει η κλειτορίδα!!! Φανταστείτε ότι παίρνω 3 την ημέρα και είναι το 3ο κουτί που αγοράζω, ενώ η δοσολογία λέει 2 την ημέρα, ο συγκεκριμένος γιατρος τότε μου είπε να παίρνω 3 !! 😱😱😱

Ευχαριστώ κορίτσι μου, γιατί τις έπαιρνα συνέχεια και δεν είχα ενημερωσει καν το γιατρό μου! Απαράδεκτη!!

Οι profertil είναι οι πιο γνωστές πάντως απ’ ότι έχω καταλαβει.
Εγώ παίρνω τις novofertil. Μου είπε ότι όλες αυτές είναι παρόμοιες και να τις παίρνω με μέτρο. 

Έχω σοκαριστεί και εγώ αυτές παίρνω και μάλιστα γυναικολόγος μου τις έδωσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ειχες δίκιο για τις fertilimax  τηλ στον γιατρό μου μόλις και μου είπε ότι δεν τις θέλει, γιατί αυτές έχουν τεστοστερόνη και ανδρογόνα μέσα και είναι αρκετά παρεμβατικές στη γυναικεία φύση. Μπορεί μου είπε να κάνω τριχοφυΐα, να γίνει πιο βραχνή η φωνή μου και να μεγαλώσει η κλειτορίδα!!! Φανταστείτε ότι παίρνω 3 την ημέρα και είναι το 3ο κουτί που αγοράζω, ενώ η δοσολογία λέει 2 την ημέρα, ο συγκεκριμένος γιατρος τότε μου είπε να παίρνω 3 !! 😱😱😱

Ευχαριστώ κορίτσι μου, γιατί τις έπαιρνα συνέχεια και δεν είχα ενημερωσει καν το γιατρό μου! Απαράδεκτη!!

Οι profertil είναι οι πιο γνωστές πάντως απ’ ότι έχω καταλαβει.
Εγώ παίρνω τις novofertil. Μου είπε ότι όλες αυτές είναι παρόμοιες και να τις παίρνω με μέτρο. 

Έλα ρε συ . Πω πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ειχες δίκιο για τις fertilimax  τηλ στον γιατρό μου μόλις και μου είπε ότι δεν τις θέλει, γιατί αυτές έχουν τεστοστερόνη και ανδρογόνα μέσα και είναι αρκετά παρεμβατικές στη γυναικεία φύση. Μπορεί μου είπε να κάνω τριχοφυΐα, να γίνει πιο βραχνή η φωνή μου και να μεγαλώσει η κλειτορίδα!!! Φανταστείτε ότι παίρνω 3 την ημέρα και είναι το 3ο κουτί που αγοράζω, ενώ η δοσολογία λέει 2 την ημέρα, ο συγκεκριμένος γιατρος τότε μου είπε να παίρνω 3 !! 😱😱😱

Ευχαριστώ κορίτσι μου, γιατί τις έπαιρνα συνέχεια και δεν είχα ενημερωσει καν το γιατρό μου! Απαράδεκτη!!

Οι profertil είναι οι πιο γνωστές πάντως απ’ ότι έχω καταλαβει.
Εγώ παίρνω τις novofertil. Μου είπε ότι όλες αυτές είναι παρόμοιες και να τις παίρνω με μέτρο. 

Τι εννοούσε με μετρο ομως? Δηλαδή λιγότερο διάστημα? Ή λιγοτερη δοσολογια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Έχω σοκαριστεί και εγώ αυτές παίρνω και μάλιστα γυναικολόγος μου τις έδωσε 

Και μένα ένας γυναικολόγος μου τις είπε για να με βοηθήσουν.
Απλά δεν είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί. Ο δικός μου είπε ότι τέτοιου είδους βιταμίνες με dhea ήταν κάπως στην μόδα στην Αμερική πριν χρόνια. Ουσιαστικά δεν έχουν κάποιο βοηθητικό αποτέλεσμα εκτός του να αυξάνουν την λίμπιντο λόγω της τεστοστερονης. Επιπλέον μπορεί να συμβούν όλα αυτά που έγραψα παραπάνω και γενικά δεν τις αγαπάει. Να πω την αλήθεια δεν έχω τέτοια συμπτώματα και ειναι το 3ο κουτί όπως σας είπα. Μου είπε γενικά να μην το παρακάνω. Επιπλέον όλα αυτά τα συμπληρώματα παχαίνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Τι εννοούσε με μετρο ομως? Δηλαδή λιγότερο διάστημα? Ή λιγοτερη δοσολογια?

Λιγότερη δοσολογία καθημερινά. Αν λέει 2 να παίρνω 1. Ή μέρα παρά μέρα.
Εγώ έκανα το αντίθετο, έλεγε 2 κι έπαιρνα 3 γιατί έτσι μου είχε πει ο άλλος γυναικολόγος.
Πάντως δεν είδα καμία βελτίωση, το αντίθετο θα έλεγα! Είχα μειωμένη ανταπόκριση στην διέγερση με όλα αυτά τα συμπληρώματα. Γιατί έχω να συγκρίνω πριν και μετά τις βιταμίνες.. Τι να πω.. μπορεί να ήταν και τυχαίο γεγονός..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Λιγότερη δοσολογία καθημερινά. Αν λέει 2 να παίρνω 1. Ή μέρα παρά μέρα.
Εγώ έκανα το αντίθετο, έλεγε 2 κι έπαιρνα 3 γιατί έτσι μου είχε πει ο άλλος γυναικολόγος.
Πάντως δεν είδα καμία βελτίωση, το αντίθετο θα έλεγα! Είχα μειωμένη ανταπόκριση στην διέγερση με όλα αυτά τα συμπληρώματα. Γιατί έχω να συγκρίνω πριν και μετά τις βιταμίνες.. Τι να πω.. μπορεί να ήταν και τυχαίο γεγονός..  

Ναι ε? Πω πω τι να κανω ρε γαμωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Γιατί να μην κάνουν καλό οι fertilimax? Υπάρχει κάποιος λόγος; Εγώ αυτές παίρνω και τις novofertil και όταν έμεινα την πρώτη φορά δεν έπαιρνα τίποτα . Και μου τις είπε ένας άσχετος γιατρός, όχι ο γιατρος μου.  

Γιατι εχεi dhea που ειναι κ αυτη ορμονη κ δε ταιριαζει σε ολα τα ορμονικά προφιλ..εχεις κανει εξ.αιματος κ γνωριζεις αν σου λειπει ή αν εχεις αυξημενη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Τις είδα και με έπιασε εγκεφαλικό με το κόστος 😅

Το ξερω ειναι πολυ καλες ...τις επαιρνα τωρα σταματησα...λογω που πλησιαζει η ωοληψια...εχει μεσα dhea ορμονη που ειναι σημαντική οταν υπαρχει φτωχη ανταποκριση στις ωοθηκες...εμενα ειχε πει και fertilimax kai ovamax

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fotinible είπε:

Το ξερω ειναι πολυ καλες ...τις επαιρνα τωρα σταματησα...λογω που πλησιαζει η ωοληψια...εχει μεσα dhea ορμονη που ειναι σημαντική οταν υπαρχει φτωχη ανταποκριση στις ωοθηκες...εμενα ειχε πει και fertilimax kai ovamax

150€ κοστος δυο κουτια άστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Το ξερω ειναι πολυ καλες ...τις επαιρνα τωρα σταματησα...λογω που πλησιαζει η ωοληψια...εχει μεσα dhea ορμονη που ειναι σημαντική οταν υπαρχει φτωχη ανταποκριση στις ωοθηκες...εμενα ειχε πει και fertilimax kai ovamax

Εγώ πάντως δεν είχα φτωχή ανταπόκριση πριν παρότι τα έχω τα χρονάκια μου.. Μάλλον έγινε πιο φτωχή όταν άρχισα να τις παίρνω. Εσένα σε βοήθησαν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ πάντως δεν είχα φτωχή ανταπόκριση πριν παρότι τα έχω τα χρονάκια μου.. Μάλλον έγινε πιο φτωχή όταν άρχισα να τις παίρνω. Εσένα σε βοήθησαν; 

Με τις συγκεκριμενες δηλαδη μειωθηκαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Έχω σοκαριστεί και εγώ αυτές παίρνω και μάλιστα γυναικολόγος μου τις έδωσε 

Δυο την ημέρα εμενα μου ειπε ειναι η μέγιστη ποσοτητα...επισης παιρνω και ινοφερτ πλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...