Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κοιμάσαι και δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Σε ξυπνάνε μετά από λίγη ώρα. Η διαδικασία της ωοληψίας είναι 20 λεπτά και μετά σε ξυπνάνε σιγά σιγά... Κάθεσαι όμως 15-20 λεπτά ξαπλωμένη για να συνέλθεις γιατί είσαι ζαλισμένη από την μέθη. 

Με εχει πιάσει μια αγωνία αλλο πραγμα. Δεν ηξερα ότι είσαι τελείως αναίσθητη 😟. Αφου σημερα από την υπερένταση πηγα για τεστ κοβιντ και εβαλα τα κλάματα. Με κοιταγε ο άνθρωπος και αναρωτιόταν καλα τι της εκανα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εχω μια ερώτηση.  Όταν κάνεις μεθη στην ωοληψια κοιμάσαι τελειως ή εισαι ξύπνια χωρίς να καταλαβαίνεις πολλα? Την Παρασκευή θα κανω και εχω αγχωθεί. 

Οταν εκανα ωοληψια η μέθη ηταν νομίζω η καλύτερη στιγμή ολης μου της ζωής...... Μολις μ εβαλε το αναισθητικο η αναισθησίολογος μ λεει καληνύχταααααα κ απλα δεν θυμάμαι τπτ αλλο... Ξύπνησα μετα απο ώρα σε ενα δωματιο ανανηψης που μ φωναζαν με το ονομα μου.... Έλεγα θυμαμαι στον άντρα μου ότι θελω πάλι..... Κ με έλεγε αγάπη μ κοιτα να γίνεις πρεζάκι.... 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Οταν εκανα ωοληψια η μέθη ηταν νομίζω η καλύτερη στιγμή ολης μου της ζωής...... Μολις μ εβαλε το αναισθητικο η αναισθησίολογος μ λεει καληνύχταααααα κ απλα δεν θυμάμαι τπτ αλλο... Ξύπνησα μετα απο ώρα σε ενα δωματιο ανανηψης που μ φωναζαν με το ονομα μου.... Έλεγα θυμαμαι στον άντρα μου ότι θελω πάλι..... Κ με έλεγε αγάπη μ κοιτα να γίνεις πρεζάκι.... 🤣🤣🤣🤣🤣

Χαχαχα  ωραια τα λες μακάρι να είναι κιολας ετσι ακριβως 😁. Εγω Φοβαμαι μην δεν ξυπνάω 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα μηνύματα σας!Εύχομαι ειλικρινά καμια ποτε να μην βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση!Σε όλες να σας έρθουν όπως ακριβώς τα θέλετε!Και να μην το βάζετε κάτω ότι ατυχία και να σας συμβεί!Να περνετε δύναμη από την οποιαδήποτε δυσκολία όσο δύσκολο και να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα μηνύματα σας!Εύχομαι ειλικρινά καμια ποτε να μην βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση!Σε όλες να σας έρθουν όπως ακριβώς τα θέλετε!Και να μην το βάζετε κάτω ότι ατυχία και να σας συμβεί!Να περνετε δύναμη από την οποιαδήποτε δυσκολία όσο δύσκολο και να είναι!

Εισαι πολλή δυνατή .αυτο μόνο .. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα μηνύματα σας!Εύχομαι ειλικρινά καμια ποτε να μην βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση!Σε όλες να σας έρθουν όπως ακριβώς τα θέλετε!Και να μην το βάζετε κάτω ότι ατυχία και να σας συμβεί!Να περνετε δύναμη από την οποιαδήποτε δυσκολία όσο δύσκολο και να είναι!

Λυπαμαι πολυ😢.. δε ξερω τι να πω να απαλύνει τον πονο σου.. κουράγιο,υπομονη.. σου στελνω ομως μια ζεστη αγκαλια κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου γέννησα το Σάββατο κ είμαι σε βάρδια νυχτερινή! Χαχαχ 

Μπήκα όμως γιατί θέλω να το πω άλλη μια φορά... Έλεγχος σε 3ης μέρας ΔΕΝ γίνεται πια... Κάποτε το έκαναν όμως από τη στιγμή που έχουμε τις βλαστοκυστες γίνεται μόνο σε αυτές γιατί αντέχουν!!! Κ δίνουν κ αποτέλεσμα καθώς έχεις το περιθώριο να πάρεις κάμποσα κύτταρα! 

Εμείς κάναμε σε 4 κ άντεξαν όλες, μια είναι στην αγκαλιά μου αυτή τη στιγμή... 

Κάναμε τον έλεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες όχι κάποια ασθένεια κ το κάναμε προληπτικά λόγω ηλικίας (38). Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα σε όλες!

😃😃😃😃😃 Τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!!!! Να σου ζήσει κοριτσάκι μου! Να είναι γερό και ευλογημένο! Όλα τα καλά να του δίνει η ζωή! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου γέννησα το Σάββατο κ είμαι σε βάρδια νυχτερινή! Χαχαχ 

Μπήκα όμως γιατί θέλω να το πω άλλη μια φορά... Έλεγχος σε 3ης μέρας ΔΕΝ γίνεται πια... Κάποτε το έκαναν όμως από τη στιγμή που έχουμε τις βλαστοκυστες γίνεται μόνο σε αυτές γιατί αντέχουν!!! Κ δίνουν κ αποτέλεσμα καθώς έχεις το περιθώριο να πάρεις κάμποσα κύτταρα! 

Εμείς κάναμε σε 4 κ άντεξαν όλες, μια είναι στην αγκαλιά μου αυτή τη στιγμή... 

Κάναμε τον έλεγχο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες όχι κάποια ασθένεια κ το κάναμε προληπτικά λόγω ηλικίας (38). Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα σε όλες!

Να σου ζήσει η μπεμπουλίνα! Θυμάμαι όταν πρωτομπηκα στο forum, διάβαζα την προσπάθειά σου και όλα όσα πέρασες! Να που τα κατάφερες! Μας δίνεις δύναμη να παλέψουμε! Ότι καλύτερο με υγεία και ευτυχισμένες στιγμές!

στις πριν 15 ώρες, ο/η Despina87 είπε:

Καλημερα κοπέλα μου!Ναι πήγα στον γιατρό δυστυχώς τα πράγματα δεν πήγαν καλά σε μένα!Το αίμα δεν σταμάτησε λόγο της αποκόλλησης και παλλινδρομησαν και τα 2 μου έμβρυα!Σήμερα πάω για αποξεση!Με μια ψυχολογία στα πατώματα 

Δεν ξέρω τι να πω! Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν το πόσο στενοχωρήθηκα! Φαντάζομαι εσύ... Κουράγιο και ψυχική δυναμη να συνεχίσεις για την επόμενη προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εχω μια ερώτηση.  Όταν κάνεις μεθη στην ωοληψια κοιμάσαι τελειως ή εισαι ξύπνια χωρίς να καταλαβαίνεις πολλα? Την Παρασκευή θα κανω και εχω αγχωθεί. 

Κορίτσι μου καλο σε νιώθω απόλυτα.αυτη τη σκέψη είχα και έχω πριν κάνω.εγω έκανα πριν δύο βδομάδες ωοληψια.κοιμασαι τελείως.νιωθεις ένα μούδιασμα και κοιμάσαι μετά.ολα καλά πήγαν ..αυτό να σκεφτεσαι.ουτε πόνος ούτε τίποτα όλα καλά θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Οταν εκανα ωοληψια η μέθη ηταν νομίζω η καλύτερη στιγμή ολης μου της ζωής...... Μολις μ εβαλε το αναισθητικο η αναισθησίολογος μ λεει καληνύχταααααα κ απλα δεν θυμάμαι τπτ αλλο... Ξύπνησα μετα απο ώρα σε ενα δωματιο ανανηψης που μ φωναζαν με το ονομα μου.... Έλεγα θυμαμαι στον άντρα μου ότι θελω πάλι..... Κ με έλεγε αγάπη μ κοιτα να γίνεις πρεζάκι.... 🤣🤣🤣🤣🤣

Σαν να ακούω εμένα! Έλεγα τι ωραία που ήταν και ότι θέλω να το ξανα κάνω κ με λέει ο άντρας μου κανόνισε να γίνεις πρεζάκι!!! 😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Με εχει πιάσει μια αγωνία αλλο πραγμα. Δεν ηξερα ότι είσαι τελείως αναίσθητη 😟. Αφου σημερα από την υπερένταση πηγα για τεστ κοβιντ και εβαλα τα κλάματα. Με κοιταγε ο άνθρωπος και αναρωτιόταν καλα τι της εκανα 😅

Κορίτσι μου όπως έγραψα κ πιο πάνω εμένα μου άρεσε τόσο που ήθελα να ξανα κάνω! Μη φοβάσαι η δόση είναι τέτοια που σε ένα τέταρτο ξυπνάς. Φαντάσου χειρουργεία που κρατάνε ώρες και ξυπνάνε όλοι. Μη φοβάσαι. Μόνο μετά θα είσαι ψιλοζαλισμένη για λίγο! Απο τη στιγμή που σου βάζει τη πεταλούδα στη φλέβα, σε λίγα δευτερόλεπτα έχεις ναρκωθεί. Δεν είναι τίποτα και θα λες στο τέλος "τσάμπα αγχωνόμουν"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Σαν να ακούω εμένα! Έλεγα τι ωραία που ήταν και ότι θέλω να το ξανα κάνω κ με λέει ο άντρας μου κανόνισε να γίνεις πρεζάκι!!! 😂

Κορίτσι μου όπως έγραψα κ πιο πάνω εμένα μου άρεσε τόσο που ήθελα να ξανα κάνω! Μη φοβάσαι η δόση είναι τέτοια που σε ένα τέταρτο ξυπνάς. Φαντάσου χειρουργεία που κρατάνε ώρες και ξυπνάνε όλοι. Μη φοβάσαι. Μόνο μετά θα είσαι ψιλοζαλισμένη για λίγο! Απο τη στιγμή που σου βάζει τη πεταλούδα στη φλέβα, σε λίγα δευτερόλεπτα έχεις ναρκωθεί. Δεν είναι τίποτα και θα λες στο τέλος "τσάμπα αγχωνόμουν"

Οντως η μέθη ηταν πολυ καλη! Βυθίζεσαι τελειως!! Εγω μετα συνήλθα μια χαρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Σαν να ακούω εμένα! Έλεγα τι ωραία που ήταν και ότι θέλω να το ξανα κάνω κ με λέει ο άντρας μου κανόνισε να γίνεις πρεζάκι!!! 😂

Κορίτσι μου όπως έγραψα κ πιο πάνω εμένα μου άρεσε τόσο που ήθελα να ξανα κάνω! Μη φοβάσαι η δόση είναι τέτοια που σε ένα τέταρτο ξυπνάς. Φαντάσου χειρουργεία που κρατάνε ώρες και ξυπνάνε όλοι. Μη φοβάσαι. Μόνο μετά θα είσαι ψιλοζαλισμένη για λίγο! Απο τη στιγμή που σου βάζει τη πεταλούδα στη φλέβα, σε λίγα δευτερόλεπτα έχεις ναρκωθεί. Δεν είναι τίποτα και θα λες στο τέλος "τσάμπα αγχωνόμουν"

Το μονο σαν σύμπτωμα μεθης που είχα ηταν οτι μολις φτάσαμε σπίτι εκανα εμετο..... Μ ειπαν απ το κέντρο μολις πηρα τηλ οτι ειναι απ το φάρμακο..... 🤮🤮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η pelochris είπε:

Κορίτσι μου καλο σε νιώθω απόλυτα.αυτη τη σκέψη είχα και έχω πριν κάνω.εγω έκανα πριν δύο βδομάδες ωοληψια.κοιμασαι τελείως.νιωθεις ένα μούδιασμα και κοιμάσαι μετά.ολα καλά πήγαν ..αυτό να σκεφτεσαι.ουτε πόνος ούτε τίποτα όλα καλά θα πανε

Καλημερα κοριτσι μου σε ευχαριστώ που μοιράστηκες την εμπειρία σου να παρω λιγο θάρρος 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Σαν να ακούω εμένα! Έλεγα τι ωραία που ήταν και ότι θέλω να το ξανα κάνω κ με λέει ο άντρας μου κανόνισε να γίνεις πρεζάκι!!! 😂

Κορίτσι μου όπως έγραψα κ πιο πάνω εμένα μου άρεσε τόσο που ήθελα να ξανα κάνω! Μη φοβάσαι η δόση είναι τέτοια που σε ένα τέταρτο ξυπνάς. Φαντάσου χειρουργεία που κρατάνε ώρες και ξυπνάνε όλοι. Μη φοβάσαι. Μόνο μετά θα είσαι ψιλοζαλισμένη για λίγο! Απο τη στιγμή που σου βάζει τη πεταλούδα στη φλέβα, σε λίγα δευτερόλεπτα έχεις ναρκωθεί. Δεν είναι τίποτα και θα λες στο τέλος "τσάμπα αγχωνόμουν"

Να σαι καλα κοπέλα μου σε ευχαριστώ για το κουράγιο 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Το μονο σαν σύμπτωμα μεθης που είχα ηταν οτι μολις φτάσαμε σπίτι εκανα εμετο..... Μ ειπαν απ το κέντρο μολις πηρα τηλ οτι ειναι απ το φάρμακο..... 🤮🤮

Να οριστε κατι τετοια σκεφτομαι 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Χαχαχα  ωραια τα λες μακάρι να είναι κιολας ετσι ακριβως 😁. Εγω Φοβαμαι μην δεν ξυπνάω 😔

Καλημέρα Αλεξούλι, έχω κάνει δύο φορές. Την πρώτη δεν κοιμήθηκα, είχα κανονικά τις αισθήσεις μου αλλά ένιωθα μια παραζαλη γι αυτό είχα κλειστά τα μάτια και δεν αισθάνθηκα απολύτως τίποτα από τη διαδικασία. Την δεύτερη κοιμήθηκα. Και οι δύο φορές ηταν μια χαρά, καθόλου δυσάρεστη εμπειρία. Μην ανησυχείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jaipur είπε:

Καλημέρα Αλεξούλι, έχω κάνει δύο φορές. Την πρώτη δεν κοιμήθηκα, είχα κανονικά τις αισθήσεις μου αλλά ένιωθα μια παραζαλη γι αυτό είχα κλειστά τα μάτια και δεν αισθάνθηκα απολύτως τίποτα από τη διαδικασία. Την δεύτερη κοιμήθηκα. Και οι δύο φορές ηταν μια χαρά, καθόλου δυσάρεστη εμπειρία. Μην ανησυχείς 

Καλημέρα κοριτσάκι μου . Σε ευχαριστώ τα λόγια σου ειναι βάλσαμο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Να οριστε κατι τετοια σκεφτομαι 😒

Χιχι μπροστά στους εμετούς της εγκυμοσύνης αυτός είναι αστείος..... Θες να γίνεις μανούλα έχει να διανύσεις δροοοοομο με περίεργα συμπτώματα.... Μη σε φοβιζουν..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Χιχι μπροστά στους εμετούς της εγκυμοσύνης αυτός είναι αστείος..... Θες να γίνεις μανούλα έχει να διανύσεις δροοοοομο με περίεργα συμπτώματα.... Μη σε φοβιζουν..... 

 

Παναγία μου τι μας περιμένει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι αν μπορείτε.. Πήγα σε δύο κέντρα το ένα είναι στο γέννημα και το άλλο στον Πετρογιαννη που είναι στο Μητέρα.. Ο ένας γιατρός μου είπε να κάνω υστεροσκοπηση κατά την διάρκεια της ωοληψιας ο άλλος πριν για να χουμε χρόνο.. Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ. Το ένα κέντρο είναι ακριβό πολύ το άλλο είναι πιο νορμάλ στις τιμές.. Έχει κάνει καμία σε κανένα από τα δύο κέντρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι αν μπορείτε.. Πήγα σε δύο κέντρα το ένα είναι στο γέννημα και το άλλο στον Πετρογιαννη που είναι στο Μητέρα.. Ο ένας γιατρός μου είπε να κάνω υστεροσκοπηση κατά την διάρκεια της ωοληψιας ο άλλος πριν για να χουμε χρόνο.. Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ. Το ένα κέντρο είναι ακριβό πολύ το άλλο είναι πιο νορμάλ στις τιμές.. Έχει κάνει καμία σε κανένα από τα δύο κέντρα;

Καλημερα  κοριτσι μου

Εχω κανει στο μητερα ετυχα σε ημερα πανικου ουτε στο ικα  ετσι 

Ολα πηγαν καλα σημασια εχει ο γιατρος 

Δεν εχω ακουσει ωοληψια με υστεροσκοπηση μαζι γιατι υστεροσκπηση γινεται μετα  την περιοδο 

Δεν ξερω.....

Σε ποιον γιατρο κατεληξες τελικα ?

Μην βιαζεσαι με ηρεμια αποφασισε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mamamaria είπε:

Καλημερα  κοριτσι μου

Εχω κανει στο μητερα ετυχα σε ημερα πανικου ουτε στο ικα  ετσι 

Ολα πηγαν καλα σημασια εχει ο γιατρος 

Δεν εχω ακουσει ωοληψια με υστεροσκοπηση μαζι γιατι υστεροσκπηση γινεται μετα  την περιοδο 

Δεν ξερω.....

Σε ποιον γιατρο κατεληξες τελικα ?

Μην βιαζεσαι με ηρεμια αποφασισε 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση... Δεν έχω αποφασίσει ακόμα... Πάνω κάτω τα ίδια μας είπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση... Δεν έχω αποφασίσει ακόμα... Πάνω κάτω τα ίδια μας είπαν

Αν επιτρέπετε ποσό κοστίζει ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairaki είπε:

Αν επιτρέπετε ποσό κοστίζει ;;;; 

Λογω pgd και άλλων θεμάτων το ένα κέντρο μας έρχεται 5990 και το άλλο 4200...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Λογω pgd και άλλων θεμάτων το ένα κέντρο μας έρχεται 5990 και το άλλο 4200...

Δεν το γνώριζα το pgd τι είναι;; Εμένα ο Γυναικολογος μου που ρώτησα στο ΡΕΑ που είναι μου είπε 2000 με 2500€ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...