Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

@Λουλακι καλή μέρα !!!κάτσε σπιτι χαλαρά!!Και μην κάνεις τίποτα!!!μπες κιψωνισε για τονινακι σου τα πράγματα   on line . Mην στενοχωριέσαι γιατί επιβαρύνεις την κατάσταση. Κοίτα να τρως καλά 

Τώρα όσον αφορά τον πρόωρο μην ανυσηχεις δεν στο πε κιολας ότι έτσι θα γίνουν τα πράγματα αλλά ακόμη και ετσινα γίνουν έχεις μπεις σε καλές βδομάδες και πλέον με τα πρωορακια πηγαίνουν όλα μια Χαρούλα!!!!!Μήπως σου έδωσε προγεστερόνη??Όσο για τον τράχηλο όσο ανεβαίνουν εβδομάδες μικραίνει με ξεκούραση θα δεις θα φτάσεις και πιο μετά!!!????κάτσε χαλαρά όμως κρεβάτι καναπέ οκ ??άντε και καμία χαλαρή βολτούλα χωρίς πίεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 28/8/2019 at 6:19 ΜΜ, ο/η Angie1106 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ! ???

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου  ??όλα οκ με τις εξετάσεις σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Είναι πολύ λίγα για τη εβδομάδα που σου είπε? Το μηχάνημα δεν έβγαζε διαφορετική εβδομάδα λόγω των γραμμαρίων του???. Πότε θα ξανά πας? 

Όχι τ είπα ότι εκανα λάθος μ τν ημερομηνία με εξέτασε κ μ είπε είσαι 26εβδομαδων περίπου..  25 κ κτ μερες.. Κ ότι είναι 750γρ... Εγω σήμερα θα κάνω κτ εξετάσεις π μ έδωσε... Κ τν Δευτέρα θ πάω κ σ ένα άλλο γιατρό ν πάρω δεύτερη γνώμη κ να τ εξηγήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Λουλακι καλή μέρα !!!κάτσε σπιτι χαλαρά!!Και μην κάνεις τίποτα!!!μπες κιψωνισε για τονινακι σου τα πράγματα   on line . Mην στενοχωριέσαι γιατί επιβαρύνεις την κατάσταση. Κοίτα να τρως καλά 

Τώρα όσον αφορά τον πρόωρο μην ανυσηχεις δεν στο πε κιολας ότι έτσι θα γίνουν τα πράγματα αλλά ακόμη και ετσινα γίνουν έχεις μπεις σε καλές βδομάδες και πλέον με τα πρωορακια πηγαίνουν όλα μια Χαρούλα!!!!!Μήπως σου έδωσε προγεστερόνη??Όσο για τον τράχηλο όσο ανεβαίνουν εβδομάδες μικραίνει με ξεκούραση θα δεις θα φτάσεις και πιο μετά!!!????κάτσε χαλαρά όμως κρεβάτι καναπέ οκ ??άντε και καμία χαλαρή βολτούλα χωρίς πίεση..

Κοριτσάκι μ... Δεν μ αφήνουν ν σηκωθώ.. Μόνο για τα απσραιτητα... Θα δούμε τώρα κ τ θ γίνει μέσα στην εβδομα... Ναι προγεστερονη σε κολπικό υπόθετο.. Κ για τς συσπάσεις ένα αρκετά βαρύ... Θ πάω σίγουρα σ ακόμη έναν ν πάρω δεύτερη γνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Όχι τ είπα ότι εκανα λάθος μ τν ημερομηνία με εξέτασε κ μ είπε είσαι 26εβδομαδων περίπου..  25 κ κτ μερες.. Κ ότι είναι 750γρ... Εγω σήμερα θα κάνω κτ εξετάσεις π μ έδωσε... Κ τν Δευτέρα θ πάω κ σ ένα άλλο γιατρό ν πάρω δεύτερη γνώμη κ να τ εξηγήσω... 

Μπράβο αυτό θα σου λεγα. Να πήγαινες σε ένα άλλο γιατρό. Γιατι κάτι δε μ αρέσει στο δικό σου που τόσο καιρό δε είχε πάρει χαμπάρι πως έχεις κάνει λάθος. Σορρυ κιόλας... Δε μου πέφτει λόγος... Εμένα το μηχάνημα 750 γρ έδειχνε 24 κ 4 ημέρες. Ενώ ημερολογιακα ήμουν 24 κ 2 ημέρες. Το Σάββατο που ήμουν 27 κ 2 ημερολογιακα ο μπέμπης ήταν 1.100 που 1.100 αντιστοιχούν σε 27 κ 1ημ. Δηλαδή τα μηχανήματα βγάζουν ημερολογιακα κ ανάλογα τα γραμμάρια. Για να βλέπουν οι γιατροί αν μεγαλώνει ομοιόμορφα το μωρό κ συνολικά κ αν μεγαλώνει κ οξυγονωνεται σωστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μπράβο αυτό θα σου λεγα. Να πήγαινες σε ένα άλλο γιατρό. Γιατι κάτι δε μ αρέσει στο δικό σου που τόσο καιρό δε είχε πάρει χαμπάρι πως έχεις κάνει λάθος. Σορρυ κιόλας... Δε μου πέφτει λόγος... Εμένα το μηχάνημα 750 γρ έδειχνε 24 κ 4 ημέρες. Ενώ ημερολογιακα ήμουν 24 κ 2 ημέρες. Το Σάββατο που ήμουν 27 κ 2 ημερολογιακα ο μπέμπης ήταν 1.100 που 1.100 αντιστοιχούν σε 27 κ 1ημ. Δηλαδή τα μηχανήματα βγάζουν ημερολογιακα κ ανάλογα τα γραμμάρια. Για να βλέπουν οι γιατροί αν μεγαλώνει ομοιόμορφα το μωρό κ συνολικά κ αν μεγαλώνει κ οξυγονωνεται σωστά. 

Θα πάω κορίτσι μ εννοείται κ μένα δν μ άρεσε η συμπεριφορά γνκ... Ισως λόγω δημοσίου.. Δν ξέρω... Θ πάω σ έναν πολύ καλό ιδιωτικό π έχω ν μ τα εξηγήσεικ ν τ εξηγήσω.. Κ βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μια κ διαβάζω κανένα νεάκι πού και πού, κ έπεσα πάνω στη συζήτησή σας, έχω να πω με το καλό τα μπεμπεδάκια σας, αλλά και μια γνώμη στο @Λουλακι .

Να μην αγχώνεσαι και να προσπαθείς να είσαι ήρεμη, το πρώτο και το κυριότερο!

Εγώ ανήκω στην κατηγορία με τον επιπωματικό πλακούντα και έτυχε να γεννήσω στην 32+2, στο Αττικό (τελικά κ ευτυχώς), η μικρή μπήκε στη μενν (άψογη) για 10 μέρες και κατόπιν πήγαμε σπιτάκι μας και όλα είναι μια χαρά (σήμερα είναι ένα τερατάκι που τον Δεκέμβριο κλείνει τα 5 ❤️ ). Αυτά σου τα λέω για να καταλάβεις εμένα κ την περίπτωση. 

Σαφώς θα πάρεις γνώμη και από έναν άλλο γιατρό, αλλά αυτά με τις εβδομάδες και τα γραμμάρια/κιλά πάντα παίζουν, οπότε εάν είσαι στα λογικά πλαίσια, οκ, ξέρει ο γιατρός. Πιο πολύ όμως ξέρουν τα μωράκια (χιχι). Στο πρώτο μου παιδάκι, είχα πητ 29/3, κατόπιν πήγε 21/3, έπειτα βάσει μετρήσεων είπε ο γιατρός 9/3 ότι θα περιμένουμε και τελικά - μάντεψε - έσπασαν τα νερά στις 19/2 !! και γέννησα έναν ωραιότατο μπέμπη στις 35w+1d, 3 κιλά και μια χαρά! Στη μικρή μου, επειδή υπήρχε θέμα, ξέραμε ότι θα είναι πρόωρη, γεννήθηκε βέβαια 2400. Οι μετρήσεις είναι ενδεικτικές.

Σε ό,τι αφορά τον γιατρό.. Πάρε γνώμη, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη κράτα επαφή με δημόσιο νοσοκομείο λόγω της εξειδίκευσης, που δεν θα βρεις εύκολα σε ιδιωτικό. Επίσης, η πορεία θα δείξει, οπότε μην προκαταβάλλεσαι σώνει και ντε για πρόωρο τοκετό κ επιβαρύνεις την ψυχολογία σου. Όλα μπορεί να λειτουργήσουν ρολόι κ να μη χρειαστεί κάτι. 

Από την καρδιά μου εύχομαι ό,τι μα ό,τι καλύτερο και όχι άγχος και στενοχώρια! Αισιόδοξη διάθεση, κοιτάμε μπροστά, και με καλή αγωγή να κυλούν οι εβδομάδες. Στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, ως ανήκουσα άλλοτε στα ... Χριστουγεννιάτικα δωράκια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Λουλακι τι έγινε κοπελα μου όλα καλά τελικά με την Πήτ @γιωτα22 πήγες στο γιατρό!!?

@μπεμπελουκα πηγα στον γιατρο.Ο μπεμπης μια χαρα,μονο το αμνιακο αυξημενο.Βγηκαν κ οι εξετασεις αιματος που εκανα για τα συνδρομα,ολα αρνητικα.Εκανα εξετασεις αιματος,ουρων κ καλλιεργεια,ολα κομπλε.Απλα το παρακολουθουμε μου ειπε ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου τι κάνετε;

@Λουλακι μου να μην αγχωνεσε πίστεψε με ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά.

εμενα στην πρώτη εγκυμοσύνη με είχανε ξάπλες από τον 7 λόγω του τραχήλου, και έβαζα και μια αλοιφή για τις συσπάσεις. Μαγνήσιο περνεις;;;

εν τελεί μόλις μπήκα στον 8ο μου έκαναν ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονία του μωρού, και τελικά ενώ περίμεναν ότι θα γεννήσω πρόωρα, γέννησα ακριβώς μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη μια κουκλα 3.600

υπομονη για το μωράκι σου και όλα καλά θα πάνε! Σίγουρα κια δεύτερη βρώμη Πατρών για να είσαι και πιο σίγουρη.

@γιωτα22 χαίρομαι που όλα πήγανε καλά κορίτσι μου !

εγω Κοριτσια έκανα την καμπύλη χθες κι βγήκε λίγο τσιμπημένη αλλά ίσως φταίει ότι είχα χτυπήσει πολλά ζαχαροειδή την προηγούμενη.... θα ξανακάνουμε επαναληπτική σε λίγες μέρες γιατί δεν ήταν και τόσο υψηλή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2019 at 12:04 ΜΜ, ο/η demie_14 είπε:

Καλημέρα! Μια κ διαβάζω κανένα νεάκι πού και πού, κ έπεσα πάνω στη συζήτησή σας, έχω να πω με το καλό τα μπεμπεδάκια σας, αλλά και μια γνώμη στο @Λουλακι .

Να μην αγχώνεσαι και να προσπαθείς να είσαι ήρεμη, το πρώτο και το κυριότερο!

Εγώ ανήκω στην κατηγορία με τον επιπωματικό πλακούντα και έτυχε να γεννήσω στην 32+2, στο Αττικό (τελικά κ ευτυχώς), η μικρή μπήκε στη μενν (άψογη) για 10 μέρες και κατόπιν πήγαμε σπιτάκι μας και όλα είναι μια χαρά (σήμερα είναι ένα τερατάκι που τον Δεκέμβριο κλείνει τα 5 ❤️ ). Αυτά σου τα λέω για να καταλάβεις εμένα κ την περίπτωση. 

Σαφώς θα πάρεις γνώμη και από έναν άλλο γιατρό, αλλά αυτά με τις εβδομάδες και τα γραμμάρια/κιλά πάντα παίζουν, οπότε εάν είσαι στα λογικά πλαίσια, οκ, ξέρει ο γιατρός. Πιο πολύ όμως ξέρουν τα μωράκια (χιχι). Στο πρώτο μου παιδάκι, είχα πητ 29/3, κατόπιν πήγε 21/3, έπειτα βάσει μετρήσεων είπε ο γιατρός 9/3 ότι θα περιμένουμε και τελικά - μάντεψε - έσπασαν τα νερά στις 19/2 !! και γέννησα έναν ωραιότατο μπέμπη στις 35w+1d, 3 κιλά και μια χαρά! Στη μικρή μου, επειδή υπήρχε θέμα, ξέραμε ότι θα είναι πρόωρη, γεννήθηκε βέβαια 2400. Οι μετρήσεις είναι ενδεικτικές.

Σε ό,τι αφορά τον γιατρό.. Πάρε γνώμη, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη κράτα επαφή με δημόσιο νοσοκομείο λόγω της εξειδίκευσης, που δεν θα βρεις εύκολα σε ιδιωτικό. Επίσης, η πορεία θα δείξει, οπότε μην προκαταβάλλεσαι σώνει και ντε για πρόωρο τοκετό κ επιβαρύνεις την ψυχολογία σου. Όλα μπορεί να λειτουργήσουν ρολόι κ να μη χρειαστεί κάτι. 

Από την καρδιά μου εύχομαι ό,τι μα ό,τι καλύτερο και όχι άγχος και στενοχώρια! Αισιόδοξη διάθεση, κοιτάμε μπροστά, και με καλή αγωγή να κυλούν οι εβδομάδες. Στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, ως ανήκουσα άλλοτε στα ... Χριστουγεννιάτικα δωράκια ??

Καλησπέρα κορίτσι μ... Σε ευχαριστώ κ εσένα πολύ π πήρες θέση σ όλο αυτό... Έκανα κ τν καμπύλη σήμερα.. Μ πήραν κ κολπικό υγρό... Η ψυχολογία μ είναι σχετικά καλή.. Απλά κ μόνο π μ είπε για εισαγωγή άρχισα να αγχώνομαι... Πιο πολύ για τ πράγματα τ μωρού.. Μακάρι να πάνε όλα καλά κ σε ευχαριστώ για τς ευχές σ... Πήγα κ σ άλλο γιατρό κ μ είπε ακριβώς τα ίδια... Εννοείται πως θα μείνω σ δημόσιο.. Γτ οικονομικά η τσέπη μ δν μ τ επιτρέπει.. Κ τ 3.000 θ ήθελα να τα φάω στ μωράκι μ... Να είναι καλά κ σένα τ παιδάκια σ... ❤️❤️❤️Κ πάλι σ ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου τι κάνετε;

@Λουλακι μου να μην αγχωνεσε πίστεψε με ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά.

εμενα στην πρώτη εγκυμοσύνη με είχανε ξάπλες από τον 7 λόγω του τραχήλου, και έβαζα και μια αλοιφή για τις συσπάσεις. Μαγνήσιο περνεις;;;

εν τελεί μόλις μπήκα στον 8ο μου έκαναν ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονία του μωρού, και τελικά ενώ περίμεναν ότι θα γεννήσω πρόωρα, γέννησα ακριβώς μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη μια κουκλα 3.600

υπομονη για το μωράκι σου και όλα καλά θα πάνε! Σίγουρα κια δεύτερη βρώμη Πατρών για να είσαι και πιο σίγουρη.

@γιωτα22 χαίρομαι που όλα πήγανε καλά κορίτσι μου !

εγω Κοριτσια έκανα την καμπύλη χθες κι βγήκε λίγο τσιμπημένη αλλά ίσως φταίει ότι είχα χτυπήσει πολλά ζαχαροειδή την προηγούμενη.... θα ξανακάνουμε επαναληπτική σε λίγες μέρες γιατί δεν ήταν και τόσο υψηλή

Καλησπέρα κοπέλα μ κ σ σένα... Μαγνήσιο σίδηρο φολικο οξύ κλπ παίρνω απ τν αρχή τς εγκυμοσύνης μ... Αυτές τς μέρες π ξεκουράζομαι νιώθω πολύ καλύτερα... Σ ευχαριστώ κ σένα πολύ... Κ μ ένα πόνο κορίτσια μ.. Πλησιάζουμε... Εμένα μ έχει ταράξει στην κλωτσιά πάντως...  Πήρα κ δεύτερη γνώμη τα ίδια μ είπε... Είναι μια χαρά τ κιλακια τρέφεται σωστά... Ο πλακούντας μ ευτυχώς μια χαρά... Εγώ έχω υπόσταση αυτές τς μέρες... Έκανα κ τν καμπύλη μ πήραν κ υγρό απ τν τράχηλο κ περιμένουμε αποτελέσματα Τρίτη Τετάρτη... Κ βλέπουμε.. Εύχομαι ν είστε όλες καλά.. Κ ν ετοιμάζεται τον ερχομό τ μωρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε καλό φθινόπωρο!!!!!άντε να δροσίζει σιγά σιγα...

Καλό μήνα °°♤♤♡♡♡◇◇◇◇◇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2019 at 10:11 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου  ??όλα οκ με τις εξετάσεις σου??

Σήμερα είμαι 27+1! Έχω ένα θέμα με την καμπύλη ζαχάρου αλλά κάνω μετρήσεις με το μηχάνημα 1 ώρα μετά το φαγητό και όλα καλά! Το ελένχω αν προσέχω ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλό Μήνα κορίτσια μου!! Με υγεία!! Εμείς σήμερα έχουμε επέτειο γάμου με τον άντρα μου!! ❤️

Χρόνια πολλά κορίτσι μου να είστε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι!!!!!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλό Μήνα κορίτσια μου!! Με υγεία!! Εμείς σήμερα έχουμε επέτειο γάμου με τον άντρα μου!! ❤️

Να ζήσετε!!πόσα χρόνια?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Σήμερα είμαι 27+1! Έχω ένα θέμα με την καμπύλη ζαχάρου αλλά κάνω μετρήσεις με το μηχάνημα 1 ώρα μετά το φαγητό και όλα καλά! Το ελένχω αν προσέχω ☺️☺️☺️

Μπράβο κορίτσι μου θέλει όντως προσοχή!!σου έδωσε κάτι?Η μόνο μετρησεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μπράβο κορίτσι μου θέλει όντως προσοχή!!σου έδωσε κάτι?Η μόνο μετρησεις??

Όχι ευτυχώς προς το παρόν μόνο μετρήσεις! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/8/2019 at 8:36 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου τι κάνετε;

@Λουλακι μου να μην αγχωνεσε πίστεψε με ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά.

εμενα στην πρώτη εγκυμοσύνη με είχανε ξάπλες από τον 7 λόγω του τραχήλου, και έβαζα και μια αλοιφή για τις συσπάσεις. Μαγνήσιο περνεις;;;

εν τελεί μόλις μπήκα στον 8ο μου έκαναν ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονία του μωρού, και τελικά ενώ περίμεναν ότι θα γεννήσω πρόωρα, γέννησα ακριβώς μια εβδομάδα πριν την αναμενόμενη μια κουκλα 3.600

υπομονη για το μωράκι σου και όλα καλά θα πάνε! Σίγουρα κια δεύτερη βρώμη Πατρών για να είσαι και πιο σίγουρη.

@γιωτα22 χαίρομαι που όλα πήγανε καλά κορίτσι μου !

εγω Κοριτσια έκανα την καμπύλη χθες κι βγήκε λίγο τσιμπημένη αλλά ίσως φταίει ότι είχα χτυπήσει πολλά ζαχαροειδή την προηγούμενη.... θα ξανακάνουμε επαναληπτική σε λίγες μέρες γιατί δεν ήταν και τόσο υψηλή

Ευχαριστω κοριτσι μου,να εισαι κ εσυ καλα κ να μην αγχωνεσαι για το ζαχαρο.Με διατροφη το ρυθμιζεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Να ζήσετε!!πόσα χρόνια?????

Καλο μηνα σε ολα τα κοριτσια της παρεας!!!Εγω εχω επετειο γαμιυ την πεμπτη κ κλεινουμε 4 χρονια με τον αντρα μου!!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλο μηνα σε ολα τα κοριτσια της παρεας!!!Εγω εχω επετειο γαμιυ την πεμπτη κ κλεινουμε 4 χρονια με τον αντρα μου!!!!❤❤❤

Εμείς έχουμε τον επόμενο μήνα και κλείνουμε 4 χρόνια !!!????να ζήσετε κοπελα μου ότι καλυτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2019 at 11:55 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Να μην αγχωνεσε καθόλου για το βιβλιάριο. Πλέον τα έχουν καταργήσει φαντάσου ότι έχω να χρησιμοποιήσω βιβλιάριο πάνω από 3 χρόνια! Μόνο ΑΜΚΑ και στην κόρη μ με το ΑΜΚΑ και τον ΑΜ ΙΚΑ έκανα τα χαρτιά μου 

Κοριτσάκι μου να μην αγχωνεσε χειρότερα τα κανείς! Όλα καλά θα πάνε απλά θα σου δώσει διατροφή και ίσως το παρακολουθήσετε πιο στενά. Ο διαβήτης κύησης είναι πολύ συχνό φαινόμενο μείωσε λίγο το άμυλο (ψωμιά, μακαρόνια)

και εγώ αναμένω να την κάνω μεθαύριο να τελειώνω με αυτή την αηδία....

Κοριτσάκι μου εσυ κρατά στο μυαλό σου τις εξής ημ/νιες:

τελευταια περίοδο που ειχες

πητ που αναφέρει επάνω στη αυχενική σου. 

Ο γιατρός λογικά κίνητε με την ΠΗΤ αυτή.

 

Κοριτσια σε λίγες μέρες λήγουν οι εκπτώσεις , γι αυτό τρέξτε να ψωνίσετε ???

ένα ακόμη κατάστημα που μπορείτε να δείτε είναι τα kiddo ελληνική εταιρεία με καλές τιμές σε εξόπλισμο.

 

ερωτηση: κάνει κάποια αντιπικτηκες;;;

Ναι κάνω εγώ αντιπηκτικές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2019 at 12:12 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι κορίτσι μου πονάει πολύ το φάρμακο κάντεςοσο πιο αριστερά γίνεται είτε δεξιά στην άκρη της κοιλιάς. Την ώρα που κανεις την ένεση ακουμπά με το άλλο σου χεράκι το σημείο μπας κ σου σταματήσει το πόνο. Να είσαι προετοιμασμένη κάνει μαυριλες και θρομβακιαπου φεύγουν τον καιρό . Εγώ κοπελα μου τις κάνω από την αρχή αρχή λόγω εξωσωματικής μετά την εμβρυομεταφορα και θα τις συνεχίσω μέχρι τέλους 

Και κάτι ακόμη μην βάζεις οινόπνευμα μετά την ένεση το κάνει χειρότερο καθώς κανεις την ένεση ριχνεσιγασιγατο φάρμακο.οταν φτάσει η μέρα του τοκετού την κόβεις ένα 24ωρο στο πριν !

Εαν έχεις θρομβοφιλία δεν τις κόβεις μετά την γέννα, θέλει και 40 μέρες μετά την γέννα. Εγώ επίσης βάζω πάγο πριν και μετά την ένεση και ούτε μελανιά ούτε τίποτα. Μόνο ένα απλό σημαδάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2019 at 11:03 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Μπράβο αυτό θα σου λεγα. Να πήγαινες σε ένα άλλο γιατρό. Γιατι κάτι δε μ αρέσει στο δικό σου που τόσο καιρό δε είχε πάρει χαμπάρι πως έχεις κάνει λάθος. Σορρυ κιόλας... Δε μου πέφτει λόγος... Εμένα το μηχάνημα 750 γρ έδειχνε 24 κ 4 ημέρες. Ενώ ημερολογιακα ήμουν 24 κ 2 ημέρες. Το Σάββατο που ήμουν 27 κ 2 ημερολογιακα ο μπέμπης ήταν 1.100 που 1.100 αντιστοιχούν σε 27 κ 1ημ. Δηλαδή τα μηχανήματα βγάζουν ημερολογιακα κ ανάλογα τα γραμμάρια. Για να βλέπουν οι γιατροί αν μεγαλώνει ομοιόμορφα το μωρό κ συνολικά κ αν μεγαλώνει κ οξυγονωνεται σωστά. 

Κι εμένα 24+3 ήταν 766 η μπέμπα, οπότε όντως κάτι δεν της λέει καλά μάλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...