Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια κ από μένα.. Τι κάνετε??? Σήμερα εμείς πήγαμε κ κάναμε τη λίστα γέννας στο Λητώ... Κ νιώθω ανακοθφισμενη πλέον... Είμαστε έτοιμοι!!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια κ από μένα.. Τι κάνετε??? Σήμερα εμείς πήγαμε κ κάναμε τη λίστα γέννας στο Λητώ... Κ νιώθω ανακοθφισμενη πλέον... Είμαστε έτοιμοι!!!!! ??

τι ακριβώς είναι η λίστα γέννας;; διαλέγεις πράγματα και λες στους συγγενείς και φίλους πάτε από εκεί έχω κάνει λίστα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

τι ακριβώς είναι η λίστα γέννας;; διαλέγεις πράγματα και λες στους συγγενείς και φίλους πάτε από εκεί έχω κάνει λίστα;;

Ναι εμείς εδώ έτσι το χουμε. Η ξαδέρφη μου πχ Αθήνα δεν το ήξερε κ της άρεσε πολύ η ιδέα κ θα πάει κ εκείνη!!!. Ναι πηγαίνεις διαλέγεις το τι θες. Σου σκαναρει τα προϊόντα... Κ πχ εάν θέλει κάποιος να πάρει κάτι κ σε ρωτήσει του λες ότι έχω κάνει λίστα σε αυτά τα μαγαζιά. Οποτς δεν τρέχει να ψάχνει τι θα σου πάρει. Ούτε πας κ εσύ να τα αλλάζεις αν τα χεις. Είναι εξυπηρετικό. Εμείς βάλαμε από μπουκάλια, πιπιλες, θήκη πιπίλα, αλυσίδα πιπίλα, καδρακια, αποστειρωτή, βραστήρα, διακοσμητικά, θήλαστρο, δοχεία αποθήκευσης, καρεκλάκι φαγητού, σετ περιποίησης, σετ φαγητού, ποτηράκια, κουταλάκια κτλ....... Οπότε τα έχω όλα έως 1 χρόνων!!!. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ναι εμείς εδώ έτσι το χουμε. Η ξαδέρφη μου πχ Αθήνα δεν το ήξερε κ της άρεσε πολύ η ιδέα κ θα πάει κ εκείνη!!!. Ναι πηγαίνεις διαλέγεις το τι θες. Σου σκαναρει τα προϊόντα... Κ πχ εάν θέλει κάποιος να πάρει κάτι κ σε ρωτήσει του λες ότι έχω κάνει λίστα σε αυτά τα μαγαζιά. Οποτς δεν τρέχει να ψάχνει τι θα σου πάρει. Ούτε πας κ εσύ να τα αλλάζεις αν τα χεις. Είναι εξυπηρετικό. Εμείς βάλαμε από μπουκάλια, πιπιλες, θήκη πιπίλα, αλυσίδα πιπίλα, καδρακια, αποστειρωτή, βραστήρα, διακοσμητικά, θήλαστρο, δοχεία αποθήκευσης, καρεκλάκι φαγητού, σετ περιποίησης, σετ φαγητού, ποτηράκια, κουταλάκια κτλ....... Οπότε τα έχω όλα έως 1 χρόνων!!!. ❤️

Σαν τις λίστες γάμου δηλαδή.. Μια χαρά... Εμείς δεν το έχουμε αυτό.. θα ήταν εξυπηρετικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Σαν τις λίστες γάμου δηλαδή.. Μια χαρά... Εμείς δεν το έχουμε αυτό.. θα ήταν εξυπηρετικό... 

Ναι ναι!!!!. Εμάς είναι πιο διαδεδομένες οι λίστες γέννας!!. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είχα μια ευχάριστη έκπληξη σήμερα απ τη δουλειά.. ήρθε η @satya και γνωριστήκαμε από κοντά!! ?? τι όμορφο να γνωρίζεις από κοντά ανθρώπους που έχεις μοιραστεί τις ίδιες αγωνίες...  χάρηκα πολύ κοπέλα μου που σας γνώρισα σήμερα!! Μακάρι να καταφέρω με τη δουλειά να βγούμε και για καφεδάκι να χουμε ώρα μπροστά Μας να τα πούμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια είχα μια ευχάριστη έκπληξη σήμερα απ τη δουλειά.. ήρθε η @satya και γνωριστήκαμε από κοντά!! ?? τι όμορφο να γνωρίζεις από κοντά ανθρώπους που έχεις μοιραστεί τις ίδιες αγωνίες...  χάρηκα πολύ κοπέλα μου που σας γνώρισα σήμερα!! Μακάρι να καταφέρω με τη δουλειά να βγούμε και για καφεδάκι να χουμε ώρα μπροστά Μας να τα πούμε!! 

Τέλειο !!!τι ωραία να βρείτε χρόνο να πιείτε καφεδάκι!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;

θελω να σας ρωτησω κατι μηπως σας εχει τυχει γιατι εχω ανησυχισει παρα πολυ!!!

ειμαι 21 βδομαδων και σημερα που ξαπλωσα δν ενιωσα καθολιυ το μωρο...πολυ λιγο αιστανθηκα κατι αλλα οχι οπως συνηθως...εχω αγχωθει λεω να περιμενω και μεχρι αυριο μηπως απλα ειναι θεμα θεσης κλπ!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;

θελω να σας ρωτησω κατι μηπως σας εχει τυχει γιατι εχω ανησυχισει παρα πολυ!!!

ειμαι 21 βδομαδων και σημερα που ξαπλωσα δν ενιωσα καθολιυ το μωρο...πολυ λιγο αιστανθηκα κατι αλλα οχι οπως συνηθως...εχω αγχωθει λεω να περιμενω και μεχρι αυριο μηπως απλα ειναι θεμα θεσης κλπ!!

 

Και εγώ σε αυτή την εβδομάδα δεν τον είχα νιώσει για 1-2 μερούλες, μόνο κάτι λίγα..... Κ μετά όταν ξεκίνησε δεν σταματάει να με κλωτσάει. Κάθε ώρα κ χτύποι....δες το πως θα πάει κ αναλογα δες το. Φάε κ κάτι γλυκό να δεις αντίδραση. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;

θελω να σας ρωτησω κατι μηπως σας εχει τυχει γιατι εχω ανησυχισει παρα πολυ!!!

ειμαι 21 βδομαδων και σημερα που ξαπλωσα δν ενιωσα καθολιυ το μωρο...πολυ λιγο αιστανθηκα κατι αλλα οχι οπως συνηθως...εχω αγχωθει λεω να περιμενω και μεχρι αυριο μηπως απλα ειναι θεμα θεσης κλπ!!

 

και εγώ σε αυτή την εβδομάδα ένα ολόκληρο ΣΚ δεν την ένιωθα καθόλου.. οπότε πήρα το γιατρό και πήγα να δούμε τι γίνεται.. Τελικά απλα είχε αλλάξει θέση και είχε χώρο η μαντάμ να απλωθεί γι αυτό και δεν την ένιωθα... φάε κάτι γλυκό όπως είπε και η @Starrr και μιλά και με το γιατρο σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr @Mantarini ευχαριστω για τις απαντησεις σας...θα το δω και αυριο πως θα παει...γιατι εχω ανησυχισει!!και ο γιατρος μ λειπει για να παω!! 

Ελπιζω να ειναι τυχαιο η να εχει αλλαξει θεση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συν γκαστρούλες!!!καλή Παναγία να έχουμε,η Παναγίτσα να βοηθάει τα μπεμπάκια μας!!!χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουνε!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! τι κάνετε;; εύχομαι να περάσετε όμορφα εχτές.. @marzou τελικά τι έγινε;; όλα καλά;; 

Τελικα το ενιωσα απλος εχει μειωθει η ενταση της κινητικοτητας...ναι μεν το νιωθω αλλα οχι οπως τις προηγουμενες βδομαδες!!τη δευτερα εχω τη β επιπεδου οποτε θα ρωτησω και τον γιατρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου,

χρονια πολλά σε όσες γιορταζαν!

εμεις είμαστε μια χαρά σήμερα είδαμε την Μπέμπα μας και μεγάλωσε αρκετά έφτασε κιολας τα 650γρ.

ψωνισαμε και εμείς λίγα πραγματάκια της μπέμπας κυρίως προίκα μιας και είχα αφησει από το γάμο μας σε δυο μαγαζιά υπόλοιπο και έτσι τώρα που είναι εκπτώσεις το εκμετάλλευτηκαμε με τον άνδρα μου και της πήραμε λίγα, όχι πολλά γιατί τα περισσότερα τα έχουμε από την κόρη μας.

ευχομαι να περάσατε όμορφα και όσες κάνουν διακοπές να το απολαύσουν μιας και από του χρόνου θα χουμε άλλες έννοιες και διπλές ?

καλο Σαββατοκύριακο με υγεία και κλωτσιές :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2019 at 9:43 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια είχα μια ευχάριστη έκπληξη σήμερα απ τη δουλειά.. ήρθε η @satya και γνωριστήκαμε από κοντά!! ?? τι όμορφο να γνωρίζεις από κοντά ανθρώπους που έχεις μοιραστεί τις ίδιες αγωνίες...  χάρηκα πολύ κοπέλα μου που σας γνώρισα σήμερα!! Μακάρι να καταφέρω με τη δουλειά να βγούμε και για καφεδάκι να χουμε ώρα μπροστά Μας να τα πούμε!! 

Ναιι κι εγώ! Είστε πολύ ευγενικά παιδιά και εσύ και ο άντρας σου! Ελπίζω κάποια στιγμή να τα ξαναπούμε! Σορρυ δεν μπήκα καθόλου από εκείνη την μέρα! Εαν δεν σας προλάβουμε καλές διακοπές και καλή αντάμωση! Φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας... Εγώ έχω ΠΗΤ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΊΟΥ... Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ τα έχω παίξει μ αυτή την ζέστη... Δν μπορώ ν πάω πουθενά εκτός του σπιτιού πριν τς 6 7 τ απόγευμα.. Έχετε κάποια λύση?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας... Εγώ έχω ΠΗΤ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΊΟΥ... Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ τα έχω παίξει μ αυτή την ζέστη... Δν μπορώ ν πάω πουθενά εκτός του σπιτιού πριν τς 6 7 τ απόγευμα.. Έχετε κάποια λύση?? Με το καλό κ ολας τα μωράκια σας.. ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας... Εγώ έχω ΠΗΤ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΊΟΥ... Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ τα έχω παίξει μ αυτή την ζέστη... Δν μπορώ ν πάω πουθενά εκτός του σπιτιού πριν τς 6 7 τ απόγευμα.. Έχετε κάποια λύση?? 

 Και εγώ μια από τα ίδια... Ντουζ όλη μέρα... Κ αν θέλω βγαίνω τέτοιες ώρες!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

 

Τέλεια στα ίδια είμαστε..  Που θα πάει ν περάσει κ ο Σεπτέμβριος.. Κ μτ δροσούλα και ετοιμασίες.. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κοριτσια!!

τι κανετε;;

εγω χθες εκανα την β επιπεδου και μου εφυγε ενα μεγακο αγχος...ευτυχως ειναι ολα καλα!!

Με το καλο και στα επομενα κοριτσια...

Αυτο το συναισθημα δεν συγκρινεται με τιποτα!! Αντε να περασουν οι μηνες να τα κρατησουμε στην αγκαλιτσα μας...??????????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marzou είπε:

Καλημερααα κοριτσια!!

τι κανετε;;

εγω χθες εκανα την β επιπεδου και μου εφυγε ενα μεγακο αγχος...ευτυχως ειναι ολα καλα!!

Με το καλο και στα επομενα κοριτσια...

Αυτο το συναισθημα δεν συγκρινεται με τιποτα!! Αντε να περασουν οι μηνες να τα κρατησουμε στην αγκαλιτσα μας...??????????

 

Μπράβο κοπελα μου !!με το καλό όλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marzou είπε:

Καλημερααα κοριτσια!!

τι κανετε;;

εγω χθες εκανα την β επιπεδου και μου εφυγε ενα μεγακο αγχος...ευτυχως ειναι ολα καλα!!

Με το καλο και στα επομενα κοριτσια...

Αυτο το συναισθημα δεν συγκρινεται με τιποτα!! Αντε να περασουν οι μηνες να τα κρατησουμε στην αγκαλιτσα μας...??????????

 

Tέλεια,μπράβο!Εγώ έχω την Παρασκευή,δεν περνάνε οι μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marzou είπε:

Καλημερααα κοριτσια!!

τι κανετε;;

εγω χθες εκανα την β επιπεδου και μου εφυγε ενα μεγακο αγχος...ευτυχως ειναι ολα καλα!!

Με το καλο και στα επομενα κοριτσια...

Αυτο το συναισθημα δεν συγκρινεται με τιποτα!! Αντε να περασουν οι μηνες να τα κρατησουμε στην αγκαλιτσα μας...??????????

 

Μπράβο κορίτσι μου!!!όλα με το καλό απο εδώ και πέρα σε όλες μας!!άντε να κάνουνε και οι υπόλοιπες που έμειναν!και εσύ το πατουσάκι έβαλες φώτο προφίλ?τέλειοοο και εγώ το πατουσάκι έχω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Την κόρη μου την πρώτη την γέννησα σε ιδιωτική κλινική εκεί οι μαίες βοήθησαν για θηλασμό όταν ήθελες βοήθεια.. εκεί είχα και την δικιά μου μαία την πρώτη μέρα οπότε ήταν πιο εύκολα και επίσης είχα και ένα μωρό που συνεργάστηκε άψογα  τώρα γέννησα σε δημόσιο εκεί οι μαίες μου είχαν σπάσει τα νεύρα για μπουκάλι με είχαν τρελάνει.. εγώ είχα και το θέμα ότι το μωρό δεν μπορούσα να το βάλω αμέσως στήθος λόγο ολικής ναρκώσεις οπότε πέρασαν 3 ώρες μέχρι να βάλω το μωρό στήθος.. ο άντρας μου έκανε αγώνα για να μην δώσουν το μωρό μπουκάλι αυτές τις 3 ώρες μέχρι να ξυπνήσω  δυστηχως όμως το μωρό δεν ήταν συνεργάσιμο αυτήν την φορά δεν μπορούσε να πιάσει κοιμόταν όλη την ώρα μάλλον έφταιγαν και τα φάρμακα που μου εδιναν… οπότε έδωσα μπουκάλι με κλάματα εγώ αλλά δεν το έβαλα κάτω προσπαθούσα να την βάζω στήθος και αν μην έτρωγε ήθελα να έχει την επαφή  Τι δεν θα έδινα να νιώσω και εγώ αυτήν την εμπειρία του ΦΤ να έχω τον άντρα μου μαζί να ακούσω και εγώ το πρώτο κλάμα της  Τουλάχιστον πήγαν όλα καλά  με την καισαρική είμασταν καλά και οι δύο ( και τις δύο φορες που έκανα)  είχα καλή αποθεραπεία και τις δύο φορές χωρίς κάποιο πρόβλημα 
    • Τι να πω τώρα κι εγώ 21η μέρα και έχω τραβήγματα και ένα πολύ περίεργο feeling εσωτερικά, δεν μπορώ να το εξηγήσω!! Δεν θα πω και πολλά γιατί μετά η @Παρασκευαιδου θα με "μαλώσει" 😂 
    • Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵 εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼 Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️)  από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις  κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις.    καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 
    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...