Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 27/7/2019 at 10:54 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Άντε να περνάει ό καιρός !!!πως πας τη νιώθεις όλο και πιο Πολύ?

Ναιιι οσο περνάει ο καιρός τη νιώθω όλο και περισσότερο και πιο έντονα!!!αύριο μπαίνω 22η εβδομάδα!δλδ στον 6ο! Με βάση περιόδου γιατι υπερηχογραφικά τώρα στη β επιπέδου ενω ήμουνα με βάση περίδου 21+2 υπερηχογραφικά ελεγε 21+6 τι να πιστεψω τελικα?? αχαχαχα εε εγώ το πάω με βάση τελευταίας περιόδου να μην μπερδεύομαι?εσύ πως πάς??τη νιώθεις πλέον??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια εγώ όλο το ΣΚ και σήμερα Δευτέρα δεν το ένιωσα το μωράκι μου  ?? και σήμερα πήρα το γιατρό και μου κλείσε ραντεβού το βραδάκι να πάω να με δει.. αν και με καθησύχασε ότι σε αυτές τις εβδομάδες δεν είναι τόσο έντονη η κίνηση για να το νιώθουμε κάθε μέρα..  ευχηθείτε μου καλή επιτυχία.. ανησυχώ και έχω αγχωθεί... 

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου,μην αγχώνεσαι..μπορεί το μωράκι σου να είναι γυρισμένο προς τη σπονδυλική σου στήλη γι αυτό να μη το νιώθεις..συνβαινει και αυτό κάποιες φορες..θα περιμένουμε να μας ενημερώσεις..όλα καλά θα πάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ναιιι οσο περνάει ο καιρός τη νιώθω όλο και περισσότερο και πιο έντονα!!!αύριο μπαίνω 22η εβδομάδα!δλδ στον 6ο! Με βάση περιόδου γιατι υπερηχογραφικά τώρα στη β επιπέδου ενω ήμουνα με βάση περίδου 21+2 υπερηχογραφικά ελεγε 21+6 τι να πιστεψω τελικα?? αχαχαχα εε εγώ το πάω με βάση τελευταίας περιόδου να μην μπερδεύομαι?εσύ πως πάς??τη νιώθεις πλέον??? 

Πιάσε ότι σε συμφέρει!!!!!χαχαχαχαχχα??????και εμένα βάση υπέρηχου με δείχνει 20+5  ενώ βάσει περιόδου 20+3 χαχχα μην κλέβεις ο 6ος ξεκινάει από την επόμενη εβδομάδα  για μένα !!!!!!!!!!Άσε και εγώ μετράω τις μερες λες και ειμαι φαντάρος και βασικά Ανυπομονώ να μπω 7ο για να ξεκινήσω να φτιάχνω τα πραγματάκια να αγοράσουμε ότι λείπει!!!!!!???τη νιώθω αρκετά μπορώ να πω μέσα στη μερα !!!Αλλά είχα και έντονες κράμπες στη κοιλιά και σήμερα θα ξεκινησω μαγνήσιο να δω αν βοηθήσει !! Εσύ έχεις τίποτα περίεργα?????

Screenshot_20190701-230148.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Πιάσε ότι σε συμφέρει!!!!!χαχαχαχαχχα??????και εμένα βάση υπέρηχου με δείχνει 21+5  ενώ βάσει περιόδου 21+3 χαχχα μην κλέβεις ο 6ος ξεκινάει από την επόμενη εβδομάδα !!!!!!!!!!Άσε και εγώ μετράω τις μερες λες και ειμαι φαντάρος και βασικά Ανυπομονώ να μπω 7ο για να ξεκινήσω να φτιάχνω τα πραγματάκια να αγοράσουμε ότι λείπει!!!!!!???τη νιώθω αρκετά μπορώ να πω μέσα στη μερα !!!Αλλά είχα και έντονες κράμπες στη κοιλιά και σήμερα θα ξεκινησω μαγνήσιο να δω αν βοηθήσει !! Εσύ έχεις τίποτα περίεργα?????

Απο 22η εβδομάδα μπαίνουμε στον 6ο εγώ έτσι ξέρω!έχω μια εικόνα και το λέει!χαχαχαχχα μπράβο κορίτσι μου που τη νιώθεις συχνα,μια  χαρά!εμένα χθες ήτανε πιο ήσυχη γενικά και με άγχωσε λίγο..αλλα σήμερα τρελάθηκε πάλι!χαχαχ όσο για τις κράμπες ευτυχώς εγω δεν έχω καθόλου!δεν ξέρω αν βοηθάει που παίρνω 3 μαγνήσια την ημέρα,αλλα και πρίν τα μαγνήσια πάλι δεν είχα τοσο έντονες..είχα λίγα πονάκια όταν άλλαζα εβδομάδα συνήθως..τώρα τίποτα!ευτυχώς!μόνο κάποιες ενοχλήσεις μικρές εχω στο διαφραγμά..του τύπου οτι δυσφοφώ κάποιες φορες μέσα στη μέρα...σαν να μου έχει κάτσει το φαγητό εκει..και όταν γενικα πάω να ξαπλώσω λαχανιάζω πολύ μόλις ξάπλωσω και νιώθω δυσφορία για λίγα λεπτά!δεν ξέρω τώρα αν ειναι επειδή έκανα αρκτετά μεγάλη κοιλιά ανέβηκαν τα οργανά μου και πιέζονται όλα..και φυσικά μόλις φάω,αμέσως μετα για κανένα 10 λεπτο έχω ταχυκαρδία!αυτα τα λιγα χαχαχαχαχαχ ενα μαγνήσιο παίρνεις??ισως αν στα κάνει 2 να μην εχεις τοσες κράμπες!ο γιατρός σου τι λεει??είδα πήγες και στο νοσοκομείο ε??ευτυχώς ομως όλα καλα..εκεί τι σου είπανε για τις κράμπες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Απο 22η εβδομάδα μπαίνουμε στον 6ο εγώ έτσι ξέρω!έχω μια εικόνα και το λέει!χαχαχαχχα μπράβο κορίτσι μου που τη νιώθεις συχνα,μια  χαρά!εμένα χθες ήτανε πιο ήσυχη γενικά και με άγχωσε λίγο..αλλα σήμερα τρελάθηκε πάλι!χαχαχ όσο για τις κράμπες ευτυχώς εγω δεν έχω καθόλου!δεν ξέρω αν βοηθάει που παίρνω 3 μαγνήσια την ημέρα,αλλα και πρίν τα μαγνήσια πάλι δεν είχα τοσο έντονες..είχα λίγα πονάκια όταν άλλαζα εβδομάδα συνήθως..τώρα τίποτα!ευτυχώς!μόνο κάποιες ενοχλήσεις μικρές εχω στο διαφραγμά..του τύπου οτι δυσφοφώ κάποιες φορες μέσα στη μέρα...σαν να μου έχει κάτσει το φαγητό εκει..και όταν γενικα πάω να ξαπλώσω λαχανιάζω πολύ μόλις ξάπλωσω και νιώθω δυσφορία για λίγα λεπτά!δεν ξέρω τώρα αν ειναι επειδή έκανα αρκτετά μεγάλη κοιλιά ανέβηκαν τα οργανά μου και πιέζονται όλα..και φυσικά μόλις φάω,αμέσως μετα για κανένα 10 λεπτο έχω ταχυκαρδία!αυτα τα λιγα χαχαχαχαχαχ ενα μαγνήσιο παίρνεις??ισως αν στα κάνει 2 να μην εχεις τοσες κράμπες!ο γιατρός σου τι λεει??είδα πήγες και στο νοσοκομείο ε??ευτυχώς ομως όλα καλα..εκεί τι σου είπανε για τις κράμπες??

Ναι πήγαμε γιατί μιλάμε είχα διπλωθει δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω. Και εγώ πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα κράμπες τώρα τελευταία με ε χουν πιάσει . Στο μητέρα μου έκαναν μια μπουσκοπανκαιμε έπιασε μετά και καρδιοτοκογραφο είδαν ότι δεν κάνω  συσπάσεις και τέλος έκανα υπέρηχο και είδανπρηαμενοκαι το έντερο οπότε αυτά μάλλον είναι αλληλένδετα . Εσύ πως το πίνεις το μαγνήσιο πρωι μεσημέρι βραδυ ??τρως κάτι η σκέτο?Επίσης τα max σου έδωσαν η τα απλά?ανά 12 ώρες περίπου κάνουν κινήσεις τα μωράκια !!!Επίσης όντως μπαίνεις στον 6ο μπερδεύτηκα με τις δικές μου βδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι πήγαμε γιατί μιλάμε είχα διπλωθει δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω. Και εγώ πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα κράμπες τώρα τελευταία με ε χουν πιάσει . Στο μητέρα μου έκαναν μια μπουσκοπανκαιμε έπιασε μετά και καρδιοτοκογραφο είδαν ότι δεν κάνω  συσπάσεις και τέλος έκανα υπέρηχο και είδανπρηαμενοκαι το έντερο οπότε αυτά μάλλον είναι αλληλένδετα . Εσύ πως το πίνεις το μαγνήσιο πρωι μεσημέρι βραδυ ??τρως κάτι η σκέτο?Επίσης τα max σου έδωσαν η τα απλά?ανά 12 ώρες περίπου κάνουν κινήσεις τα μωράκια !!!Επίσης όντως μπαίνεις στον 6ο μπερδεύτηκα με τις δικές μου βδομάδες!

Ααα τότε υπάρχει μεγαλη πιθανότητα να αντανακλούσε το εντεράκι σου!εγω τα παίρνω ανα 6 με 7 ώρες αναλόγως!δεν μου είπε συγκεκριμένα απλως μου είπε 3 να παίρνω την ημέρα!παίρνω τα Trofocard των 60.77 mg χαχαχααχ λέω και εγω αφου στον 6ο μπαίνωωωω!!μήπως δεν πας τουαλέτα??εγω έχει τώρα μια βδομάδα που ξεκίνησα τον σίδηρο,και ίσα ίσα με κάνει να πηγαίνω τουαλέτα!χαχαχ παίρνω ενα φακελάκι το πρωι σκόνη είναι με γευση πορτοκαλι!τον βάζω σε ενα ποτήρι φυσικο  χυμό πορτοκάλι!παίρνω τον Ferretti! Τι ανα 12 ωρες??χαχαχχα εμενα όλη μερα χορευεί!!!χαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου!

μολις γυρίσαμε από το γιατρό. Η μπεμπουλα μας είναι μια χαρά και ο πλακουντας ακομι καλύτερα :)

ευτυχως οι δύσκολες μέρες άγχους περάσανε! Ήτανε αρκετά ζωηρή (τόσο που την ένιωθα και εγώ) και άλλαζε συνεχώς θέση με αποτέλεσμα να μας ζορίσει λίγο!

 

Διαβάζω ότι έχετε πονάκια κ ξεκινάτε μαγνήσιο. Είναι φυσιολογικό αυτό εμένα ήδη μου τα ανέβασε στα 3 την ημέρα λόγω συσπάσεων

@Mantarini μου όλα καλά θα πάνε θα το δεις αλλά καλά έκανες κ ενημερώσεις το γιατρό σου, και εγώ το ίδιο θα έκανα.

κοριτσια αλήθεια πήρατε κιλάκια; Εγώ δεν τολμάω να ανέβω στη ζυγαριά πια ???

Όσες  έχετε θέμα με το έντερο φάτε λίγη βρώμη βοηθάει πολύ! Όσο για το φούσκωμα θα το έχετε δυστυχώς και φούσκωμα και δυσφορία και καούρες πλέον το γάλα αρχίζει να μου γίνεται συνήθεια γιατί μόνο έτσι ηρεμώ (και όχι ζεστό) 

@Nektarinaki_love και που σαι ακομι.... εμένα χορεύει επίσης συνέχεια ευτυχώς όμως ακομι είναι light έκδοσης οι κλωτσιές τις και κοιμάμαι λίγο ???

 

καλο απόγευμα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου!

μολις γυρίσαμε από το γιατρό. Η μπεμπουλα μας είναι μια χαρά και ο πλακουντας ακομι καλύτερα :)

ευτυχως οι δύσκολες μέρες άγχους περάσανε! Ήτανε αρκετά ζωηρή (τόσο που την ένιωθα και εγώ) και άλλαζε συνεχώς θέση με αποτέλεσμα να μας ζορίσει λίγο!

 

Διαβάζω ότι έχετε πονάκια κ ξεκινάτε μαγνήσιο. Είναι φυσιολογικό αυτό εμένα ήδη μου τα ανέβασε στα 3 την ημέρα λόγω συσπάσεων

@Mantarini μου όλα καλά θα πάνε θα το δεις αλλά καλά έκανες κ ενημερώσεις το γιατρό σου, και εγώ το ίδιο θα έκανα.

κοριτσια αλήθεια πήρατε κιλάκια; Εγώ δεν τολμάω να ανέβω στη ζυγαριά πια ???

Όσες  έχετε θέμα με το έντερο φάτε λίγη βρώμη βοηθάει πολύ! Όσο για το φούσκωμα θα το έχετε δυστυχώς και φούσκωμα και δυσφορία και καούρες πλέον το γάλα αρχίζει να μου γίνεται συνήθεια γιατί μόνο έτσι ηρεμώ (και όχι ζεστό) 

@Nektarinaki_love και που σαι ακομι.... εμένα χορεύει επίσης συνέχεια ευτυχώς όμως ακομι είναι light έκδοσης οι κλωτσιές τις και κοιμάμαι λίγο ???

 

καλο απόγευμα σε όλες!

Εγώ τρώω πολύ λιγότερες ποσότητες από πριν τη εγκυμοσύνη..... Κ έχω πάρει ήδη 8 κιλά κια.... Δεν ξερω πως...... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ααα τότε υπάρχει μεγαλη πιθανότητα να αντανακλούσε το εντεράκι σου!εγω τα παίρνω ανα 6 με 7 ώρες αναλόγως!δεν μου είπε συγκεκριμένα απλως μου είπε 3 να παίρνω την ημέρα!παίρνω τα Trofocard των 60.77 mg χαχαχααχ λέω και εγω αφου στον 6ο μπαίνωωωω!!μήπως δεν πας τουαλέτα??εγω έχει τώρα μια βδομάδα που ξεκίνησα τον σίδηρο,και ίσα ίσα με κάνει να πηγαίνω τουαλέτα!χαχαχ παίρνω ενα φακελάκι το πρωι σκόνη είναι με γευση πορτοκαλι!τον βάζω σε ενα ποτήρι φυσικο  χυμό πορτοκάλι!παίρνω τον Ferretti! Τι ανα 12 ωρες??χαχαχχα εμενα όλη μερα χορευεί!!!χαχαχαχαα

Πήρε από σένα τη χορευταρου !!!!!!χαχαχχαχααχα πόσο αιματοκρίτη είχες και σε ξεκίνησε σίδηρο??εμένα όχι ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Πήρε από σένα τη χορευταρου !!!!!!χαχαχχαχααχα πόσο αιματοκρίτη είχες και σε ξεκίνησε σίδηρο??εμένα όχι ακόμη 

ΧΑχαχααχχ ναι πηρε απο εμενα το αστερι μου!εξετασεις δεν μου βαζει καθε μηνα ο δικος μου!καθε 2 μου βαζει!εχω να κανω απο αρχες Ιουνιου,και τωρα θα μου βαλει μαζι με την καμπυλη 20 Αυγουστου που εχω το ραντεβου!οποτε δεν ξερω τωρα ποσο ειναι!την τελευταια φορα ητανε 36 ο αιματοκριτης και ο σιδηρος 87 και η αιμοσφαιρινη 12.ο γιατρος τα θεωρησε πολυ καλα!δεν ειχε σκοπο να μου δωσει σιδηρο,εγω φαγωθηκα να παρω!χωρις να εχω κατι ατονια ας πουμε η κατι αλλο!αλλα εγω ηθελα να παρω ετσι καλου κακου!ε αν δω τωρα οτι εχω καλες αιματολογικες ισως τον κοψω!θα δω!αν δεν τον χρειαζεσαι καλα εκανε και δε σου ξεκινησε!εμενα μου ειπε ο δικος μου αν τρως καλα και τρως και κρετακι δεν εχεις αναγκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου!

μολις γυρίσαμε από το γιατρό. Η μπεμπουλα μας είναι μια χαρά και ο πλακουντας ακομι καλύτερα :)

ευτυχως οι δύσκολες μέρες άγχους περάσανε! Ήτανε αρκετά ζωηρή (τόσο που την ένιωθα και εγώ) και άλλαζε συνεχώς θέση με αποτέλεσμα να μας ζορίσει λίγο!

 

Διαβάζω ότι έχετε πονάκια κ ξεκινάτε μαγνήσιο. Είναι φυσιολογικό αυτό εμένα ήδη μου τα ανέβασε στα 3 την ημέρα λόγω συσπάσεων

@Mantarini μου όλα καλά θα πάνε θα το δεις αλλά καλά έκανες κ ενημερώσεις το γιατρό σου, και εγώ το ίδιο θα έκανα.

κοριτσια αλήθεια πήρατε κιλάκια; Εγώ δεν τολμάω να ανέβω στη ζυγαριά πια ???

Όσες  έχετε θέμα με το έντερο φάτε λίγη βρώμη βοηθάει πολύ! Όσο για το φούσκωμα θα το έχετε δυστυχώς και φούσκωμα και δυσφορία και καούρες πλέον το γάλα αρχίζει να μου γίνεται συνήθεια γιατί μόνο έτσι ηρεμώ (και όχι ζεστό) 

@Nektarinaki_love και που σαι ακομι.... εμένα χορεύει επίσης συνέχεια ευτυχώς όμως ακομι είναι light έκδοσης οι κλωτσιές τις και κοιμάμαι λίγο ???

 

καλο απόγευμα σε όλες!

Μπράβο κορίτσι μουυυ συγχαρητηρια!!!αντε μια μια να τελειωνουνε αυτες οι β επιπεδου!ποσα γραμμαρια ειναι το μπουμπουκι σου?σου ειπε??χαχαχααχ ξερωωω ακομη δεν ειδαμε τιποτα ακομη ειναι light οπως λες!!μετα να δεις πως θα τρελαινονται!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μπράβο κορίτσι μουυυ συγχαρητηρια!!!αντε μια μια να τελειωνουνε αυτες οι β επιπεδου!ποσα γραμμαρια ειναι το μπουμπουκι σου?σου ειπε??χαχαχααχ ξερωωω ακομη δεν ειδαμε τιποτα ακομη ειναι light οπως λες!!μετα να δεις πως θα τρελαινονται!!!!????

410 γραμμάρια είναι όσο κ προχθεςνποσα κιλάκια πήρες εσυ;

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ τρώω πολύ λιγότερες ποσότητες από πριν τη εγκυμοσύνη..... Κ έχω πάρει ήδη 8 κιλά κια.... Δεν ξερω πως...... ??

Μόλις τόλμησα να ανέβω και εγώ!!! 

Μην σκας παρέα τα περνούμε ??? 

στην κόρη μου είχα πάρει 18 συνολικά και όλα στο τελος. Σε αυτή εδώ αρχίζω να ανησυχώ ποσά θα φτάσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

410 γραμμάρια είναι όσο κ προχθεςνποσα κιλάκια πήρες εσυ;

Μόλις τόλμησα να ανέβω και εγώ!!! 

Μην σκας παρέα τα περνούμε ??? 

στην κόρη μου είχα πάρει 18 συνολικά και όλα στο τελος. Σε αυτή εδώ αρχίζω να ανησυχώ ποσά θα φτάσω....

Μια χαρααα και εμενα 461 ητανε στη β επιπεδου!λιγο πιο χοντρουλα χαχαχαχαα!εγω πήρα 3 κιλά μεχρι στιγμης!αλλα αν συνεχισω να τρωω με αυτούς τους ρυθμους,με βλεπω σε λιγο να παιρνω 23???πολυ πεινα ρε κοριτσια πολυ!δεν μπορω να με χορτασω πια!πηγαμε χθες στην πεθερα μου και ψησαμε,και οι αλλοι ακομη δεν καθισαν στο τραπεζι,εγω ειχα καθησει εβαλα ηδη τα ψητα και οτι αλλο χωρουσε στο πιατο μου και ξεκινησα να τρωω σαν να μην υπαρχει αυριο!!!???πω πωω με φοβηθηκε το ματι μου!χαχαααχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@netspirit μου μπραβοοο !!!Όλα καλά λοιπόν!!!!!!!τι αλλο λένε στη β επιπέδου???είχες και εσύ κράμπες ?κορίτσια όντως πολύ πείνα μιλάμε κάθε 2 ώρες πεινάω .

πίνω και εγώ αρκετό γάλα.τα κιλά που έχω πάρει ως τώρα είναι 5 αλλά  από ότι καταλαβαίνω θα έρθουν και άλλα !!!Όπως το πάω με το φαγητό !!Και ειδικά τα αλμυρά τα τσάκιζω????? αυτήν την εβδομάδα ε χουμε άλλη β επιπέδου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@netspirit μου μπραβοοο !!!Όλα καλά λοιπόν!!!!!!!τι αλλο λένε στη β επιπέδου???είχες και εσύ κράμπες ?κορίτσια όντως πολύ πείνα μιλάμε κάθε 2 ώρες πεινάω .

πίνω και εγώ αρκετό γάλα.τα κιλά που έχω πάρει ως τώρα είναι 5 αλλά  από ότι καταλαβαίνω θα έρθουν και άλλα !!!Όπως το πάω με το φαγητό !!Και ειδικά τα αλμυρά τα τσάκιζω????? αυτήν την εβδομάδα ε χουμε άλλη β επιπέδου??

Ναι δόξα το θεό όλα καλα

μετράει καλύτερα όλα τα όργανα του μωρού εμένα βασικά βρήκε μια ηχογενη εστία στην καρδιά του μικρή την ίδια την είχε και η κόρη μου και μας είπε να μην ανησυχούμε όποτε και το αφήνουμε έτσι μέχρι το ντοπλερ που θα το ξαναδεί.

κοριτσια όλες τρώμε σαν γουρούνες τελικά χαχαχαχαχα

εγω έχω πονάκια και τραβήγματα αρκετά ειδικά χαμηλά αλλά μαγνήσιο μου δίνει εδώ και δυο μήνες δλδ αμέσως μετά την αυχενική. Επίσης παίζει σημαντικό ρόλο ότι δεν κάθομαι μιας και κυνηγάω συνεχώς το θηρίο μου που περιμένει την αδερφούλα τπυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Ναι δόξα το θεό όλα καλα

μετράει καλύτερα όλα τα όργανα του μωρού εμένα βασικά βρήκε μια ηχογενη εστία στην καρδιά του μικρή την ίδια την είχε και η κόρη μου και μας είπε να μην ανησυχούμε όποτε και το αφήνουμε έτσι μέχρι το ντοπλερ που θα το ξαναδεί.

κοριτσια όλες τρώμε σαν γουρούνες τελικά χαχαχαχαχα

εγω έχω πονάκια και τραβήγματα αρκετά ειδικά χαμηλά αλλά μαγνήσιο μου δίνει εδώ και δυο μήνες δλδ αμέσως μετά την αυχενική. Επίσης παίζει σημαντικό ρόλο ότι δεν κάθομαι μιας και κυνηγάω συνεχώς το θηρίο μου που περιμένει την αδερφούλα τπυ :)

Καλα κανεις !!!ετσι να περναει ο καιρος !αντε τωρα λιγες διακοπουλες σιγα σιγα ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1κορίτσια  πήγαμε στο γιατρό..  ευτυχώς όλα καλά..  το μωρό μας μια χαρά είναι!! Άλλαξε θέση... γύρισε με το κεφάλι κάτω και τα πόδια οκλαδον..γι αυτό δεν το νιώθω τόσο έντονα... Φυσικά το φύλο για τρίτη φορά δεν μας το έδειξε... Είναι απίστευτο... Αλλά δεν με νοιάζει πλέον.. το άγχος που πέρασα σήμερα... Καλά να είναι..  

@netspirit συγχαρητήρια κοπέλα μου!! ευχάριστα τα νέα σου!! ποια είναι η επόμενη κορίτσια;; εγώ έχω την άλλη βδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Ναι δόξα το θεό όλα καλα

μετράει καλύτερα όλα τα όργανα του μωρού εμένα βασικά βρήκε μια ηχογενη εστία στην καρδιά του μικρή την ίδια την είχε και η κόρη μου και μας είπε να μην ανησυχούμε όποτε και το αφήνουμε έτσι μέχρι το ντοπλερ που θα το ξαναδεί.

κοριτσια όλες τρώμε σαν γουρούνες τελικά χαχαχαχαχα

εγω έχω πονάκια και τραβήγματα αρκετά ειδικά χαμηλά αλλά μαγνήσιο μου δίνει εδώ και δυο μήνες δλδ αμέσως μετά την αυχενική. Επίσης παίζει σημαντικό ρόλο ότι δεν κάθομαι μιας και κυνηγάω συνεχώς το θηρίο μου που περιμένει την αδερφούλα τπυ :)

Και εμείς έχουμε ηχογενης εστια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

1κορίτσια  πήγαμε στο γιατρό..  ευτυχώς όλα καλά..  το μωρό μας μια χαρά είναι!! Άλλαξε θέση... γύρισε με το κεφάλι κάτω και τα πόδια οκλαδον..γι αυτό δεν το νιώθω τόσο έντονα... Φυσικά το φύλο για τρίτη φορά δεν μας το έδειξε... Είναι απίστευτο... Αλλά δεν με νοιάζει πλέον.. το άγχος που πέρασα σήμερα... Καλά να είναι..  

@netspirit συγχαρητήρια κοπέλα μου!! ευχάριστα τα νέα σου!! ποια είναι η επόμενη κορίτσια;; εγώ έχω την άλλη βδομάδα..

Μανταρινακο μπράβο κοπελα μου !!!ήρεμα τώρα για β επιπέδου καλά αποτελέσματα!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα!!! Όσες πίνετε μαγνήσιο επιβεβαιώστε μου κάτι ..μολις το πίνουμε μετά μπορούμε να φάμε γαλακτοκομικά η περιμένουμε ρ ώρες??????????τα έχω μπερδέψει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

1κορίτσια  πήγαμε στο γιατρό..  ευτυχώς όλα καλά..  το μωρό μας μια χαρά είναι!! Άλλαξε θέση... γύρισε με το κεφάλι κάτω και τα πόδια οκλαδον..γι αυτό δεν το νιώθω τόσο έντονα... Φυσικά το φύλο για τρίτη φορά δεν μας το έδειξε... Είναι απίστευτο... Αλλά δεν με νοιάζει πλέον.. το άγχος που πέρασα σήμερα... Καλά να είναι..  

@netspirit συγχαρητήρια κοπέλα μου!! ευχάριστα τα νέα σου!! ποια είναι η επόμενη κορίτσια;; εγώ έχω την άλλη βδομάδα..

Άντε μπράβο κ περίμενα να δω πως πήγε :) άντε με το καλό κ την Β

στις πριν 11 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και εμείς έχουμε ηχογενης εστια?

Και εγώ είχα και στην πρώτη και σε αυτη

παιζει ρόλο ότι κάπνιζα λέει. Εσένα σου είπε τπτ τέτοιο;

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!!! Όσες πίνετε μαγνήσιο επιβεβαιώστε μου κάτι ..μολις το πίνουμε μετά μπορούμε να φάμε γαλακτοκομικά η περιμένουμε ρ ώρες??????????τα έχω μπερδέψει!!!

Καλημέρα ! Το μαγνήσιο δεν πρέπει μια ώρα πριν κ μετά να φας ή να παρεις άλλο φαρμακο

το γάλα μειώνει τη δράση του σιδήρου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η netspirit είπε:

Άντε μπράβο κ περίμενα να δω πως πήγε :) άντε με το καλό κ την Β

Και εγώ είχα και στην πρώτη και σε αυτη

παιζει ρόλο ότι κάπνιζα λέει. Εσένα σου είπε τπτ τέτοιο;

Καλημέρα ! Το μαγνήσιο δεν πρέπει μια ώρα πριν κ μέρα να φας ή να παρεις άλλο φαρμακο

το γάλα μειώνει τη δράση του σιδήρου :)

Όχι μου είπε ότι η ηχογενης εστία δεν επηρεάζει τη καρδιακή λειτουργία. Εξαφανίζεται έως 2 ετών. Εάν δεν έχεις κάποιο σύμπτωμα. Κ αφορά ως σύμπτωμα για σύνδρομο down.... Αν είχαμε κάποιο άλλο σύμπτωμα πχ ρινικο θα έπρεπε να κάνουμε αμνιο η μία εξέταση αίματος που στέλνεται Αμερική. Αλλά τώρα όλα καλά. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι μου είπε ότι η ηχογενης εστία δεν επηρεάζει τη καρδιακή λειτουργία. Εξαφανίζεται έως 2 ετών. Εάν δεν έχεις κάποιο σύμπτωμα. Κ αφορά ως σύμπτωμα για σύνδρομο down.... Αν είχαμε κάποιο άλλο σύμπτωμα πχ ρινικο θα έπρεπε να κάνουμε αμνιο η μία εξέταση αίματος που στέλνεται Αμερική. Αλλά τώρα όλα καλά. ?

Και εμένα είπε πτι μειώνετε και στις δυο κ εξαφανίστηκε Σε που σου εντοπίστηκε ; Εμένα στην καρδιά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!!! Όσες πίνετε μαγνήσιο επιβεβαιώστε μου κάτι ..μολις το πίνουμε μετά μπορούμε να φάμε γαλακτοκομικά η περιμένουμε ρ ώρες??????????τα έχω μπερδέψει!!!

Καλημέρα, μακριά από γαλακτοκομικά το μαγνήσιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Και εμένα είπε πτι μειώνετε και στις δυο κ εξαφανίστηκε Σε που σου εντοπίστηκε ; Εμένα στην καρδιά  

Στη καρδιά μόνο υπάρχει η ηχογενης εστία. Αυτό είναι η ένδειξη για σύνδρομο down. Αλλά αφού έχουμε μόνο αυτό δεν αλλάζουν τα ποσοστά για το σύνδρομο. Εγώ συγκεκριμένα έχω 1:5.000. Μου είπε άμα θέλω να κλείσω ραντεβού σε παιδοκαρδιολογο. Αλλά το ραντεβου πάει 17 Αυγούστου.... Και 150 ευρώ... Κ το σκέφτομαι. Αφού δεν άλλαξε κάτι να ακυρώσω το ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...