Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι δικαιούμαστε τα πάντα !σε μένα θα μπει 15/7

οκ να ξέρω τι να ζητήσω δηλαδή.Την άδεια θα την πάρουμε του χρόνου με το καλό μετά το 6μηνο του οαεδ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

οκ να ξέρω τι να ζητήσω δηλαδή.Την άδεια θα την πάρουμε του χρόνου με το καλό μετά το 6μηνο του οαεδ?

Εγώ έτσι θα το κάνω!Εκτός αν θέλεις να την πάρεις τώρα η να την πληρωθείς Επίσης μου ζήτησαν από το λογιστήριο ένα χαρτί του γιατρού ο που να γράφει αναμενόμενη η μέρα τοκετού για να βγάλουν την άδεια τοκετού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ έχω υγρά κ βάζω σερβιετακια. Από την αρχή της εγκυμοσύνης!!!! ??

Οκ !!θα ρωτήσω σήμερα και θα σας πω και εγώ σερβιετακια πάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εγώ έτσι θα το κάνω!Εκτός αν θέλεις να την πάρεις τώρα η να την πληρωθείς Επίσης μου ζήτησαν από το λογιστήριο ένα χαρτί του γιατρού ο που να γράφει αναμενόμενη η μέρα τοκετού για να βγάλουν την άδεια τοκετού 

Τώρα πως να την πάρω εφόσον κάθομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Τώρα πως να την πάρω εφόσον κάθομαι?

Μπορείς να γράψεις μέχρι αρχές Αυγούστου την ασθένεια σου και άλλες 15 μέρες κανονική αδεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μπορείς να γράψεις μέχρι αρχές Αυγούστου την ασθένεια σου και άλλες 15 μέρες κανονική αδεία

όχι γιατί δεν νομίζω πως έχει νόημα αυτό,προτιμώ να την πάρω του χρόνου προκειμένου να κάτσω παραπάνω σε συνέχεια του 6μηνου του οαεδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

όχι γιατί δεν νομίζω πως έχει νόημα αυτό,προτιμώ να την πάρω του χρόνου προκειμένου να κάτσω παραπάνω σε συνέχεια του 6μηνου του οαεδ.

Κ εγώ αυτό θα κάνω !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσια δνε παίρνω αυτές τις άδειες δυστυχώς. Οπότε πάρτε τις εσείς που μπορείτε. Ότι δικαιούστε πάρτε το❤️

Γιατί ?είσαι με σύμβαση?αυτές οι άδειες είναι με χαρτί γιατρού αν πας χαρτί γιατρού δε  σου λέει κάνεις ότι δεν το δέχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσια δνε παίρνω αυτές τις άδειες δυστυχώς. Οπότε πάρτε τις εσείς που μπορείτε. Ότι δικαιούστε πάρτε το❤️

Γιατί δεν διακαιούσαι?Εγώ μετά από αυτές τις άδειες θα αναγκαστώ να παραιτηθώ γιατί το κλίμα είναι τεταμένο,θέλανε να με απολύσουν και μάθανε για την εγκυμοσύνη οπότε νευρίασαν ένα παραπάνω που τους άλλαξα τα σχέδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γιατί ?είσαι με σύμβαση?αυτές οι άδειες είναι με χαρτί γιατρού αν πας χαρτί γιατρού δε  σου λέει κάνεις ότι δεν το δέχεται 

Είμαι αναπληρώτρια. Δεν δέχονται ούτε αναρρωτική από ιδιώτη.... Κ αν τυχόν πάρω από δημόσιο μας κόβουν 20 ευρώ από το μισθό μας κάθε μέρα.... Τώρα τελείωσα από το σχολείο. Σεπτέμβριο κανονικά. Κ αρχές Οκτωβρίου παίρνω άδεια εγκυμοσύνης. 56 ημέρες πριν την πητ. Μόνο αυτό δικαιούμαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Γιατί δεν διακαιούσαι?Εγώ μετά από αυτές τις άδειες θα αναγκαστώ να παραιτηθώ γιατί το κλίμα είναι τεταμένο,θέλανε να με απολύσουν και μάθανε για την εγκυμοσύνη οπότε νευρίασαν ένα παραπάνω που τους άλλαξα τα σχέδια.

Έλεος αλήθεια. Δεν επιτρέπεται να σε απολύσουν αν είσαι έγκυος. Τι είναι αυτά τα πράγματα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Έλεος αλήθεια. Δεν επιτρέπεται να σε απολύσουν αν είσαι έγκυος. Τι είναι αυτά τα πράγματα??? 

κατάλαβα πως το αποφάσισαν πριν μάθουν την εγκυμοσύνη. Το θέμα είναι αν του ζητήσω να με απολύσει κ όχι να παραιτηθώ αυτό επιτρέπεται? Το λέω για να μπορώ να βγω στο ταμείο ανεργίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

κατάλαβα πως το αποφάσισαν πριν μάθουν την εγκυμοσύνη. Το θέμα είναι αν του ζητήσω να με απολύσει κ όχι να παραιτηθώ αυτό επιτρέπεται? Το λέω για να μπορώ να βγω στο ταμείο ανεργίας

Δεν θα μπορείς να πάρεις επίδομα..... ? Πρέπει να σε απολύσουν. Αλλά αν βγει η απόλυση ενώ είσαι έγκυος δνε επιτρέπεται. Δεν θα το δεχτούν. Γιατί μπορεί να φοβούνται ότι θα τους πας δικαστικά. Γιατί στην ουσία είναι παράνομο να σου δώσουν απόλυση ενώ είσαι εγκυμονουσα.... Εκτός κι αν δώσεις παραίτηση κ έχεις κάποιον άλλον να βάλεις 3 μέρες δουλειά με ένσημα να σου βάλει αυτός απόλυση για να πάρεις το επίδομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Δεν θα μπορείς να πάρεις επίδομα..... ? Πρέπει να σε απολύσουν. Αλλά αν βγει η απόλυση ενώ είσαι έγκυος δνε επιτρέπεται. Δεν θα το δεχτούν. Γιατί μπορεί να φοβούνται ότι θα τους πας δικαστικά. Γιατί στην ουσία είναι παράνομο να σου δώσουν απόλυση ενώ είσαι εγκυμονουσα.... Εκτός κι αν δώσεις παραίτηση κ έχεις κάποιον άλλον να βάλεις 3 μέρες δουλειά με ένσημα να σου βάλει αυτός απόλυση για να πάρεις το επίδομα!!! 

Δεν εννοώ να ζητήσω απόλυση όσο είμαι έγκυος,αυτό άλλωστε δεν με συμφέρει. Λέω να τη ζητήσω μετά,όταν θα πρέπει να επιστρέψω,αλλά κι αυτό δεν ξέρω αν γίνεται, μαλλον θα βρω κάποιον για εικονική πρόσληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Δεν εννοώ να ζητήσω απόλυση όσο είμαι έγκυος,αυτό άλλωστε δεν με συμφέρει. Λέω να τη ζητήσω μετά,όταν θα πρέπει να επιστρέψω,αλλά κι αυτό δεν ξέρω αν γίνεται, μαλλον θα βρω κάποιον για εικονική πρόσληψη

Αυτό θεωρώ είναι το καλύτερο. Να σαι σίγουρη.!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είμαι αναπληρώτρια. Δεν δέχονται ούτε αναρρωτική από ιδιώτη.... Κ αν τυχόν πάρω από δημόσιο μας κόβουν 20 ευρώ από το μισθό μας κάθε μέρα.... Τώρα τελείωσα από το σχολείο. Σεπτέμβριο κανονικά. Κ αρχές Οκτωβρίου παίρνω άδεια εγκυμοσύνης. 56 ημέρες πριν την σαιπητ. Μόνο αυτό δικαιούμαι.... 

Ε οκ αφού τώρα τελείωσαν τα σχολεία μια χαρά  και μετά για 1 μήνα θα πας χαλαρά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ε οκ αφού τώρα τελείωσαν τα σχολεία μια χαρά  και μετά για 1 μήνα θα πας χαλαρά !

Και μετά έχω άδεια 64 ημέρες λοχειας. Κ ευτυχώς πριν 1 μήνα υπέγραψαν φεκ κ δικαιούμαστε συν 3.5 μήνες άδεια θηλασμού... Οπότε μια χαρά μου έκατσε.... Άλλες γυρνούν 64 μέρες μετά δυστυχώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια +εγκυουλες μου!!♥️♥️♥️♥️????εγώ καλά Ανυπομονώ να δω τη μπεμπούλα μου !!!!??????????? κοριτσιαα ήθελα να ρωτήσω έχετε κολπικα υγρά?

Καλησπέρα κορίτσι μουυυ και στα άλλα τα κορίτσιαααα!!!καλά και εγωωω εδώ,ερωτεύομαι όλη μέρα γιατι η μπεμπούλα μου συνέχεια με χτυπάειιιι!!!❤️❤️❤️?σαν χαζομαμά κάνω απο τώρα!!!!και εγώ εχω αρκετά υγράκια!ρώτησα τον γιατρό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικά!είναι απο τις ορμόνες!εμένα συνήθως είναι λευκά κρεμώδες(συγγνμώμη για την περιγραφή)και κάποιες φορες λίγοοο κιτρινίζουν!αλλα δεν εχουνε οσμή!αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μουυυ και στα άλλα τα κορίτσιαααα!!!καλά και εγωωω εδώ,ερωτεύομαι όλη μέρα γιατι η μπεμπούλα μου συνέχεια με χτυπάειιιι!!!❤️❤️❤️?σαν χαζομαμά κάνω απο τώρα!!!!και εγώ εχω αρκετά υγράκια!ρώτησα τον γιατρό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικά!είναι απο τις ορμόνες!εμένα συνήθως είναι λευκά κρεμώδες(συγγνμώμη για την περιγραφή)και κάποιες φορες λίγοοο κιτρινίζουν!αλλα δεν εχουνε οσμή!αυτα!

Κοριτσάκια πήγα μόλις στο γιατρό μου !μου έγραψε να κάνω κολπική καλλιέργεια αν και μου είπαν ότι δε χρειάζεται να ανησυχώ..ολα καλά επιβεβαιωθηκε το φύλο του ...κοριτσακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσάκια πήγα μόλις στο γιατρό μου !μου έγραψε να κάνω κολπική καλλιέργεια αν και μου είπαν ότι δε χρειάζεται να ανησυχώ..ολα καλά επιβεβαιωθηκε το φύλο του ...κοριτσακι 

μπράβο βρε κορίτσι!!! άντε  ωραία επιβεβαιώθηκε το φύλο!! μην αγχώνεσαι για την καλλιέργεια.. και κάτι να βρεθεί θα σου δώσει αγωγή συμβατή με εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

μπράβο βρε κορίτσι!!! άντε  ωραία επιβεβαιώθηκε το φύλο!! μην αγχώνεσαι για την καλλιέργεια.. και κάτι να βρεθεί θα σου δώσει αγωγή συμβατή με εγκυμοσύνη.

Ναι ναι άντε τώρα έχεις και εσύ ραντεβουδακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσάκια πήγα μόλις στο γιατρό μου !μου έγραψε να κάνω κολπική καλλιέργεια αν και μου είπαν ότι δε χρειάζεται να ανησυχώ..ολα καλά επιβεβαιωθηκε το φύλο του ...κοριτσακι 

@Nektarinaki_love από ποια εβδομάδα το ακούς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι ναι άντε τώρα έχεις και εσύ ραντεβουδακι!!

πως και πως το περιμένω!! 3 βδομάδες πέρασαν από την τελευταία φορά που το είδαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κ εμένα χαίρεται με τα μωρά κ τα παιδάκια αλλά δεν καταλαβαίνει του λεω που είναι το μωρό μας αλλά τίποτα του δείχνω τη κοιλια μου αλλά μας δείχνει κ αυτος τη δικιά του 😂
    • @arntalia κορίτσι μου γλυκο μην απελπίζεσαι. Πρεπει να βρεις τον καταλληλο γιατρο που θα σε βάλει σε σειρα. Τοσες διέγερσεις διχως νοημα, δίχως τις βασικες εξετασεις. Θα βρεις εναν γιατρο κε εξειδικευση στην υπογονιμοτητα. Και ένα ενα θα τα βρειτε. Θα τα ψαξετε. Όταν τον βρεις θα δεις πως θα καταλάβεις ότι τωρα κανεις κατι ουσιαστικο.
    • Καλημέρα σας, εμεις ειχαμε εχθες γιατρό και ο μπέμπης είναι 2400 και εχει παρει θεση 💙 μου ειπε να ξεκινησω και σιγα σιγα περπάτημα. @Katiana1987 να κάνεις ότι πιστεύεις εσυ οτι ειναι καλύτερο αλλα πιστεύω το απο κοντά θα σε ταράξει καλύτερα για εσένα και το νινι να το αποφυγεις @Christi.D. εγω εχω παρει δυο πικε απο spitishop nef nef και ενα σετ σεντονια για την ωρα για το κρεβατάκι, σεντονακια πιο πολλα εχω για το λίκνο, σελτεδακια πήρα απο το kiddo και τις γουλιτσες που λέμε τα πιο μικρά πετσετάκια απο εκεί και απο το ικέα έχει 10 πετσετακια μαζι θα τα βρεις στο ικέα εκει στις πετσέτες στα ήδη μπάνιου αν χρειάζεσαι. για μεγάλες πετσετες για την ωρα εχω καπες δεν πηρα σετ, τις καπες απο kiddo και h&m
    • Χαχαχα και εγω οργάνωση μηδέν δεν έχω κάνει πολλά πργαματα κάτι φορμάκια έχω πλύνει μόνο και μια παραγγελία από πανες έκανα που θα χρειαστώ σίγουρα στο νοσοκομείο τώρα όταν πάω Δευτέρα θα ρωτήσω αν υπάρχει καποια λίστα με το τι να παρω για το παιδί να τα ετοιμάσω αν χρειαστεί να ψωνίσω και τίποτα  εεε την λεω έχει πλάκα έρχεται φιλάει την κοιλιά την δείχνει λεει νινι αν δει κανένα μωρο στην τηλεόραση φωνάζει νινί την λέω θες να πάρουμε και εμείς ένα νινί; Θα σε φέρει και εσενα η μαμα ένα νινί τέτοια γενικα και έξω όταν είμαστε και δει κανένα μωρο δείχνει ενθουσιασμό αλλα δεν νομίζω ότι καταλαβαίνει τι της ερχεται 😂 γιατί όταν δει ότι θα με μοιράζετε μπορεί να της φύγει η χαρά 😂
    • Την Τετάρτη!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά το θέλουμε πολύ!!!💜💜💜 είπα του γιατρού αν κάτι δε πάει καλά θα το καταλάβω? Θα δω αιμα κάτι? Η δε θα νιωθω κραμπες? Γιατί νιωθω κραμπες έχω υπνηλια όλα αυτά.... μου λέει μπορεί ναι μπορει και όχι! Επίσης δουλεύω έχω ορθοστασια βαρη προσέχω πλέον κ δε σηκώνω εγώ αντε 1,2 κιλά μέχρι εκεί αλλά δεν κάνω αυτά που έκανα πριν...θα δούμε πως θα εξελιχθεί κ τι θα κάνω με τη δουλειά! Είμαι στον ιδιωτικό τομέα σε επιχείρηση με τυροκομικά αλλά αν νιώσω εγώ ότι θέλω να σταματήσω γιατί προέχει το μωρό κ όχι η δουλειά θα γίνει.... ο νόμος σου λέει δούλευε μέχρι τον 7ο. Ούτε καννν!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...