Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Είναι 56 ημέρες πριν. Οπότε όλο τον Σεπτέμβρη θα δουλέψω!!!! 

Πόσο είσαι?Τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Από 7ο μήνα-9ο βάσει νόμου παίρνεις άδεια τοκετού όλες την παίρνουν είτε είναι ιδιωτικό είτε δημόσιο 

Ακομι και ανεργία να έχεις πέσει περνεις το επίδομα 

εγω γέννησα Μάρτιο και μέχρι το. Προηγούμενο οκτωμβριο δούλευα κι πήρα επίδομα τοκετού και λοχείας όποτε αν κάποια κοπέλα είναι στην ίδια φάση με εμένα τότε ας μην το αφησει

 

@Nektarinaki_love να ζήσετε κοπέλα μου πτι καλύτερο με το καλό να δεχτείτε και το μέλος της οικογένειας σας!!!

(τελικά κατάφερες κρατηθηκες ή σε εποιασε συχνουρία;;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Ακομι και ανεργία να έχεις πέσει περνεις το επίδομα 

εγω γέννησα Μάρτιο και μέχρι το. Προηγούμενο οκτωμβριο δούλευα κι πήρα επίδομα τοκετού και λοχείας όποτε αν κάποια κοπέλα είναι στην ίδια φάση με εμένα τότε ας μην το αφησει

 

@Nektarinaki_love να ζήσετε κοπέλα μου πτι καλύτερο με το καλό να δεχτείτε και το μέλος της οικογένειας σας!!!

(τελικά κατάφερες κρατηθηκες ή σε εποιασε συχνουρία;;;)

Επίδομα τοκετού πόσους μήνες πήρες.? Από Οκτώβριο κ γέννησες Μάρτιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Ακομι και ανεργία να έχεις πέσει περνεις το επίδομα 

εγω γέννησα Μάρτιο και μέχρι το. Προηγούμενο οκτωμβριο δούλευα κι πήρα επίδομα τοκετού και λοχείας όποτε αν κάποια κοπέλα είναι στην ίδια φάση με εμένα τότε ας μην το αφησει

 

@Nektarinaki_love να ζήσετε κοπέλα μου πτι καλύτερο με το καλό να δεχτείτε και το μέλος της οικογένειας σας!!!

(τελικά κατάφερες κρατηθηκες ή σε εποιασε συχνουρία;;;)

@netspirit μου θυμάσαι πόσο είναι το επίδομα τοκετού και λοχείας αυτά τα 2 από το ΙΚΑ τα παίρνεις έτσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Επίδομα τοκετού πόσους μήνες πήρες.? Από Οκτώβριο κ γέννησες Μάρτιο? 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@netspirit μου θυμάσαι πόσο είναι το επίδομα τοκετού και λοχείας αυτά τα 2 από το ΙΚΑ τα παίρνεις έτσι??

Καλησπέρα κοριτσια

λοιπον εγώ δούλευα μέχρι Οκτωμβριο 17

τον Μάρτιο του 18 γεννησα

πηρα κανονικά τα επίδοματα τοκετού και λοχείας 56 μέρες πριν γεννήσω και αφότου γέννησα 

αυτο πήγαινε βάση μισθού του προηγούμενου έτους και αν θυμάμαι καλά ήτανε γύρω στα 1000-1100€

Και τα δυο από το ΙΚΑ απλά πήγα 56 ημέρες πριν στο γυναικολόγο τπυ ΙΚΑ με την αυχενική και μου ενέκρινε τα επιδοματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η netspirit είπε:

 

Καλησπέρα κοριτσια

λοιπον εγώ δούλευα μέχρι Οκτωμβριο 17

τον Μάρτιο του 18 γεννησα

πηρα κανονικά τα επίδοματα τοκετού και λοχείας 56 μέρες πριν γεννήσω και αφότου γέννησα 

αυτο πήγαινε βάση μισθού του προηγούμενου έτους και αν θυμάμαι καλά ήτανε γύρω στα 1000-1100€

Και τα δυο από το ΙΚΑ απλά πήγα 56 ημέρες πριν στο γυναικολόγο τπυ ΙΚΑ με την αυχενική και μου ενέκρινε τα επιδοματα

56 ημέρες πριν από τον Μάρτιο είναι ο Οκτώβριος??? Γιατί εγώ πχ έχω πητ 21.11 και βγαίνω σε άδεια αρχές Οκτωβρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

56 ημέρες πριν από τον Μάρτιο είναι ο Οκτώβριος??? Γιατί εγώ πχ έχω πητ 21.11 και βγαίνω σε άδεια αρχές Οκτωβρίου. 

Όχι!

απλα εννοώ ότι δούλευα και σταμάτησα εγώ τη δουλειά μου βασικά μου έκαναν απόλυση κ έπεσα ΟΑΕΔ.

οι56 μέρες πριν ήτανε το Γεναρη

εννοω ότι επίδομα από το ΙΚΑ μπορείς να παρεις ακομι και αν έπεσες στην ανεργία αφού δούλευες το προηγούμενο έτος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Όχι!

απλα εννοώ ότι δούλευα και σταμάτησα εγώ τη δουλειά μου βασικά μου έκαναν απόλυση κ έπεσα ΟΑΕΔ.

οι56 μέρες πριν ήτανε το Γεναρη

εννοω ότι επίδομα από το ΙΚΑ μπορείς να παρεις ακομι και αν έπεσες στην ανεργία αφού δούλευες το προηγούμενο έτος 

Α το ξέρω αυτό. Αλλά δεν  πέφτει. Θα δουλεύω. Δυστυχώς η ευτυχώς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@netspirit πες μας και κάτι ακόμη!!Πότε μπορούμε να κάνουμε αυτήν την αίτηση στο ικαεπισηςθυμασαι πόσο είναι το επίδομα λοχείας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@netspirit πες μας και κάτι ακόμη!!Πότε μπορούμε να κάνουμε αυτήν την αίτηση στο ικαεπισηςθυμασαι πόσο είναι το επίδομα λοχείας?

Πάνε ανάλογα τον μισθό σου. Σου τα βγάζει το ΙΚΑ. Είναι κάτι λιγότερο από τον μισθό. Μπορείς να πας από την 1ηγ ημέρα της άδειας κύησης. Με χαρτιά από την δουλειά σου και του γιατρού για την πητ. Κ οταν με το καλό γεννησουμε ξανά πάμε. Όταν τελειώσουν αυτά και τα πάρεις κ τα δύο. Πας στον οαεδ. Για το συμπληρωματικο επίδομα μητέρας. Που είναι το υπόλοιπο ποσό στην ουσία. Από αυτά που σου κόβει το ΙΚΑ.... Απλά πρέπει να χεις ενεργή σύμβαση όταν πας να κάνεις την αίτηση στον οαεδ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@netspirit πες μας και κάτι ακόμη!!Πότε μπορούμε να κάνουμε αυτήν την αίτηση στο ικαεπισηςθυμασαι πόσο είναι το επίδομα λοχείας?

Μα κάλυψε η Star!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πάνε ανάλογα τον μισθό σου. Σου τα βγάζει το ΙΚΑ. Είναι κάτι λιγότερο από τον μισθό. Μπορείς να πας από την 1ηγ ημέρα της άδειας κύησης. Με χαρτιά από την δουλειά σου και του γιατρού για την πητ. Κ οταν με το καλό γεννησουμε ξανά πάμε. Όταν τελειώσουν αυτά και τα πάρεις κ τα δύο. Πας στον οαεδ. Για το συμπληρωματικο επίδομα μητέρας. Που είναι το υπόλοιπο ποσό στην ουσία. Από αυτά που σου κόβει το ΙΚΑ.... Απλά πρέπει να χεις ενεργή σύμβαση όταν πας να κάνεις την αίτηση στον οαεδ.. 

@Starrr μπράβο ρε κορίτσι μου μην νομίζεις ότι θα την γλιτώσεις θα σε ξαναρώτησω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε;;;

να σας κανω μια ερωτηση....νιωθω τωρα τις τελευταιες μερες κατι πινακια χαμηλα πολυ ελαχιστα...που δεν τα ειχα πιο πριν!!εχετε και εσεις κατι αναλογο;;ειναι φυσιοκογικο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποια.. Θέλω να κάνω απεντωμωση στο σπίτι για κατσαρίδες...ξέρετε αν επιτρέπεται ;έχετε ακούσει τιποτα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marzou είπε:

Κοριτσια τι κανετε;;;

να σας κανω μια ερωτηση....νιωθω τωρα τις τελευταιες μερες κατι πινακια χαμηλα πολυ ελαχιστα...που δεν τα ειχα πιο πριν!!εχετε και εσεις κατι αναλογο;;ειναι φυσιοκογικο;;;;

Μήπως κουράστηκες ; Ή μήπως αλλάζεις μήνα;

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποια.. Θέλω να κάνω απεντωμωση στο σπίτι για κατσαρίδες...ξέρετε αν επιτρέπεται ;έχετε ακούσει τιποτα;;

Δεν γνωρίζω αλλά οι εταιρείες απεντόμωσης απ ότι θυμάμαι έχουν φάρμακα που δεν έχουν θέμα τα παιδιά άρα δεν νομίζω κ οι εγκυμονούσες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα εχω και εγω πητ 3/12 τελευταία περιοδος 23/2. Ειμαι 15+4 εχετε νιώσει τα μωρακια σας εγω οχι ακομη και ανυσηχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marzou τα πονακια είναι μέσα στο πρόγραμμα ιδιαίτερα αν περίμενες αυτές τις ημέρες περίοδο.μην ανυσηχεις! @maroulli εμείς κάναμε κανονικά αοσμοαπο φυτώριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! @Nektarinaki_love να ζήσετε κορίτσι μου!! ευτυχισμένοι να είστε και με το καλό το μωράκι Σας!!  

Καλή εβδομάδα να έχουμε!! @marzou τις προηγούμενες μέρες είχα και εγώ έντονα πονακια.. Τώρα πέρασαν.. Γενικά απ ότι καταλαβαίνω θα τα έχουμε αυτά..  

Εχτές έκανα και την πρώτη βουτιά!! τέλεια ήταν κορίτσια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Και εγώ έκανα 2 μπανακια.ηταν πολύ ωραία.... Σα να νιωσα μια ξεκούραση.. Κολύμπησε. Ισιωσε κ η πλατουλα μου. Γιατί είχα πόνους. Πρέπει να κολυμπώ κ με prenatal yoga που πηγαίνω ελπίζω κάποια στιγμή να μειωθεί ο πόνος.... Εσείς πότε λέτε να ξεκινάτε να παίρνετε πραγματάκια? Εγω είμαι αναίσθητη κ δεν αγχώνομαι κ λέω έχω χρόνο μωρέ. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Και εγώ έκανα 2 μπανακια.ηταν πολύ ωραία.... Σα να νιωσα μια ξεκούραση.. Κολύμπησε. Ισιωσε κ η πλατουλα μου. Γιατί είχα πόνους. Πρέπει να κολυμπώ κ με prenatal yoga που πηγαίνω ελπίζω κάποια στιγμή να μειωθεί ο πόνος.... Εσείς πότε λέτε να ξεκινάτε να παίρνετε πραγματάκια? Εγω είμαι αναίσθητη κ δεν αγχώνομαι κ λέω έχω χρόνο μωρέ. ??

Καλημέρα κορίτσια!!!Εμείς προς το τέλος θα πάρουμε πραγματάκια και να σας πω την αλήθεια ευτυχώς που έχουμε φίλες και θα μας δώσουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Εμείς προς το τέλος θα πάρουμε πραγματάκια και να σας πω την αλήθεια ευτυχώς που έχουμε φίλες και θα μας δώσουν!!

Εγώ έχω τριγύρω μου κοριτσομανες.... Αγόρια πουθενά.... Σίγουρα κάπου τον Σεπτέμβριο θα πάω να κάνω σε 2 καταστήματα λίστα γέννας. Αλλά τα ρουχαλάκια παπουτσάκια καλτσουλες σεντόνια προίκα κτλ. Πρέπει να την πάρω Ιούλιο - Αύγουστο που έχει και εκπτώσεις.... Εγώ είμαι περισσότερο από εσάς. Τώρα είμαι 18η εβδομάδα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ έχω τριγύρω μου κοριτσομανες.... Αγόρια πουθενά.... Σίγουρα κάπου τον Σεπτέμβριο θα πάω να κάνω σε 2 καταστήματα λίστα γέννας. Αλλά τα ρουχαλάκια παπουτσάκια καλτσουλες σεντόνια προίκα κτλ. Πρέπει να την πάρω Ιούλιο - Αύγουστο που έχει και εκπτώσεις.... Εγώ είμαι περισσότερο από εσάς. Τώρα είμαι 18η εβδομάδα!! 

Έχει πολύ ωραία σεντονακια και η palamaiki !!θα κανεις λίστα γέννας??λες να την ακολουθήσουν οι συγγενείς??Σε ποια καταστήματα σκέφτεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ αντίθετα δεν μπορούσα με τπτ να κοιμηθώ! Πήγε 5.30 η ώρα και ακόμα στριφογυρνουσα.  Ε και σηκώθηκα έκανα δύο τοστ κάθισα στο μπαλκόνι να φάω πρωινό 🤣🤣και κατά τις 7 κοιμήθηκα μέχρι τις 10.30 Θα προσπαθήσω σήμερα να μην κοιμηθώ το μεσημέρι μπας και το βράδυ κοιμηθώ σε νορμάλ ώρα! @Elkωραίο ακούγεται το πρόγραμμα σας! Θα περάσει ωραία και η μικρή σας!!
    • Καλημέρα κορίτσια ! εγω πάλι με χίλια ζορια ξύπνησα 😅 έπρεπε να σηκωθώ να φάω και αναγκάστηκα ξύπνησα αλλιώς ακόμα θα κοιμόμουν 😂 Καλή Κυριακή να έχουμε ! Θα κάνετε τίποτα σήμερα ; Εμείς μάλλον θα πάμε για κανένα καφέ με ένα ζευγάρι που είναι και η κοπέλα εγκυος 4,5 μηνών έχει και ένα ένα κοριτσάκι 4 μήνες μικρότερη από την δικιά μου μπας και τα παμε λίγο παιδική να παίξουν 
    • Καλημέρα κορίτσια !!! Τι κάνετε ; εαν σου πω ότι σε σκέφτηκα εχτές το βράδυ και έλεγα τελικά να το έκανε το παρτυ ; με το καλό η Μπέμπα σου λοιπόν 🩷 και εγω έτσι για κοριτσάκι σε είχα από αυτά που μας έλεγες σαν αίσθηση 😂 τρομαξε μωρέ ο μικρούλης εντάξει λογικό το είχες πει κιολας ότι θα τρομάξει δεν πειράζει τουλάχιστον να βγάλατε πολλές φωτογραφίες να έχεις να τους δείχνεις με το καλό όταν μεγαλώσουν  1 και 1 τα έβγαλες τα παιδάκια σου τέλεια!!! Θα τρελαθείς τώρα στα φουστανάκια στα κοτσιδάκια και στην τσαχπινιά 😂 Ωραία ακούγονται έτσι όπως τα έχετε διοργανώσει μπράβο σας που είχατε και την υπομονή να περίμενε τόσο 😊 σε πια βδομαδα είσαι τώρα ;
    • Καλημέρα κορίτσια μου, καλή Κυριακή!! Τι θα κάνετε σήμερα; Εμένα μόλις μου ήρθε περίοδος..😞 Δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο. Κ με τόση αντιβίωση αυτό το μήνα καλύτερα..  @Raf123 Με το καλό κοπέλα μου η πριγκίπισσα σας!!! Τρόμαξε το πουλάκι μου; Το αγοράκι μου το γλυκό!! Γενικά τα αγοράκια είναι λίγο χεστηδες🤣🤣🤣 Εμένα η μικρή είναι ατρόμητη κ ο μικρός φοβιτσιάρης γενικά🤣🤣🤣 Αγόρια…   @anna_30 μαζί θα είμαστε κοριτσάκι μου πάλι πάμε δυνατά αυτό το μήνα!!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈
    • Είναι 18 μηνών, ενώ όταν ήταν μικρότερος δε φοβόταν τώρα φοβάται αλλά νομίζω τώρα άρχισε να νιώθει το αίσθημα του φόβου γιατί άρχισε να φοβάται κ τα σκοτεινά… αρχισα να το νιώθω όταν είχα τα πολλά συμπτώματα, λεω θα είναι κορίτσι γιατί τόση ταλαιπωρία δεν γίνεται να είναι αγόρι που είναι πιο αγαθά 🤪🤪🤪 τα κορίτσια είναι πιο τσαχπίνες 😂 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...