Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Ναι το ξερω οτι σεν ειμαστε για πολλα πολλα...αν και δεν ειχα καμια ενοχληση μετα!!π γιατρος μ γενικοτερα μ εχει πει οτι δεν ειναι τοσο ευαισθητο οσο νομιζουμε!!προστατευεται αρκετα!!αλλα παντα υπαρχει ο φοβος...

παμτρευομαι αρχες ιουλιου!!!??????

Με το καλό κοριτσάκι μου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βλεπω οτι πολλες κοπελες πατε συχνα στον γιατρο...εμενα με ειδε την πρωτη φορα και μ ειπε θα με ξαναδει μετα την αυχενικη...βεβαια εγω απο μονη μ ξαναπηγα γιατι δεν ενιωθα ασφαλης να κανω τοσο καιρο να με ξαναδει!!αλλα και με αλλες κοπελες μ εζω μιλησει ετσι μ εχουν πει οτι μια φορα σε βλεπει και μετα ξανα οταν βγει η αυχενικη....εσας σας το ειχαν πει απο μονοι τιυα οι γιατροι σας να πηγενετε καθε 2 βδομαδες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

αχ τέλεια Ήταν!! Θέλω κάθε μέρα να το βλέπω... χαχαχα εγώ τώρα θα το ξαναδώ στις 3/6 με την Αυχενική και επόμενο ραντεβού στις 27/6 ππφφ.. πολύς καιρός..  

Μαζι εχουμε αυχενικη!!3/6 κ εγω δεκα το πρωιιιιι!!!!Πωπω εχω πολυ αγωνιαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Βλεπω οτι πολλες κοπελες πατε συχνα στον γιατρο...εμενα με ειδε την πρωτη φορα και μ ειπε θα με ξαναδει μετα την αυχενικη...βεβαια εγω απο μονη μ ξαναπηγα γιατι δεν ενιωθα ασφαλης να κανω τοσο καιρο να με ξαναδει!!αλλα και με αλλες κοπελες μ εζω μιλησει ετσι μ εχουν πει οτι μια φορα σε βλεπει και μετα ξανα οταν βγει η αυχενικη....εσας σας το ειχαν πει απο μονοι τιυα οι γιατροι σας να πηγενετε καθε 2 βδομαδες;;

Εγω απο την πεμπτη εβδομαδα μεχρι την 11 παει 8 φορες.Αλλα ειχα πολυ αγχος.Τελευταια ειδαμε το μωρο την δευτερα κ τωρα θα παω σε δυο εβδομαδες για την αυχενικη.Απλα ο γιατρος με ξερει κ για να ειμαι ηρεμη ηθελε να πηγαινω μια φορα την εβδομαδα.Κ τωρα μου ειπε αν θελω κατι να ξαναπαω.Ειναι αναλογωςκ τον χαρακτηρα της εγκυου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι κάθε φορά που πηγαίνεις σου παίρνει λεφτά;;  καλά αποτέλεσματα να έχεις!! 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι κάθε φορά που πηγαίνεις σου παίρνει λεφτά;;  καλά αποτέλεσματα να έχεις!! 

Οχι εχω παει 8 φορες κ εχω πληρωσει 30 ευρω 2 φορες.Τις αλλες δεν μου παιρνει λεφτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;πάω και εγώ για χριστουγεννιάτικο δωράκι!!! Τελευταία ημερομηνία έχω 29/12 χτες είχα ραντεβού και είδαμε το σπορακι και ακούσαμε και καρδούλα είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Βλεπω οτι πολλες κοπελες πατε συχνα στον γιατρο...εμενα με ειδε την πρωτη φορα και μ ειπε θα με ξαναδει μετα την αυχενικη...βεβαια εγω απο μονη μ ξαναπηγα γιατι δεν ενιωθα ασφαλης να κανω τοσο καιρο να με ξαναδει!!αλλα και με αλλες κοπελες μ εζω μιλησει ετσι μ εχουν πει οτι μια φορα σε βλεπει και μετα ξανα οταν βγει η αυχενικη....εσας σας το ειχαν πει απο μονοι τιυα οι γιατροι σας να πηγενετε καθε 2 βδομαδες;;

Εμένα ναι μου το έλεγε κάθε 2 εβδομάδες, αλλά εγώ είχα και άλλους 2 σάκους που δεν προχώρησαν τα έμβρυα οπότε ήθελε να το παρακολουθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Κοριτσια εγω εχω 3 ιουνιου,και κοστιζει 150 ευρω ολα κ οι αιματος!!!

Εγώ την κάνω στο νοσοκομείο και δεν πληρώνω για την Pap-A

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

εγω μπηκα σημερα στην εντεκατη  εβδομαδα.Στον γιατρο παω για υπερηχο μια φορα την εβδομαδα γιατι αγχωνομαι κ λογω οτι ειχα καφε υγρα πηγαινα πιο συχνα.Τωρα πηγα την δευτερα κ ηταν 4 εκατοστα.Θα ξαναπαω αυριο πρωι για να δωσω αιμα για τις αιματος της αυχενικης,κ θα πω να το ξαναδουμε στον υπερηχο!!!

Άντε με το καλό να το δεις!

Προσωπικά ο γιατρός μου στην πρώτη εγκυμοσύνη κατά τον 7-8ο μήνα  επειδή είχαμε κάνει αρκετούς υπερήχους εκείνο το μήνα γιατί η μικρή ήτανε χαμηλά μου είχε πει μια φορά «δεν σου κάνω υπέρηχο σήμερα, μη τρελαίνουμε το έμβρυο με τους υπερήχους» 

απλα σε ενημερώνω μην αγχωνεσε όλα καλά πάνε χάιδευε το και μιλά του να σε ακούει :)

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η marzou είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!εχετε φουσκωσει καθολου;;;εγω ειμαι στην 9η βδομαδα και βλεπω διαφορα κατω κατω!!??

χθες εκανα κατι ταρζανιες γιατι καναμε ενα βιντεο για το γαμο μου!!

ψηλοσοροπηδησα για πολυ λιγο!!και μετα φοβηθηκα λετε να εκανα τπτ κακο;;;

Εμένα με πήρανε χαμπάρι ναι έχω φουσκώσει και φαίνεται η κοιλιτσα μου αλλά δεν την κρύβω κιολας την καμαρώνω :) είμαι 10εβδ+5ημ βάση τελευταίας περιόδου αλλά στον υπέρηχο το βγάζει μια εβδομάδα πιο μεγάλο.

στην πρώτη εγκυμοσύνη χοροπηδούσα σαν το κατσίκι δεν καταλάβαινα τίποτα σε αυτή είμαι πιο μαζεμένη γιατί κουράζομαι πολύ και το καταλαβαίνω :)

 

@Μπεμπελουκα μου εγώ μια φορά το μήνα θα πηγαίνω πλέον στις αρχές πήγαινα κάθε 2 εβδομάδες μέχρι να το ακούσουμε πλέον κάθε μήνα για εξετασεις κ υπέρηχο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Εγώ την κάνω στο νοσοκομείο και δεν πληρώνω για την Pap-A

 

Άντε με το καλό να το δεις!

Προσωπικά ο γιατρός μου στην πρώτη εγκυμοσύνη κατά τον 7-8ο μήνα  επειδή είχαμε κάνει αρκετούς υπερήχους εκείνο το μήνα γιατί η μικρή ήτανε χαμηλά μου είχε πει μια φορά «δεν σου κάνω υπέρηχο σήμερα, μη τρελαίνουμε το έμβρυο με τους υπερήχους» 

απλα σε ενημερώνω μην αγχωνεσε όλα καλά πάνε χάιδευε το και μιλά του να σε ακούει :)

 

Εμένα με πήρανε χαμπάρι ναι έχω φουσκώσει και φαίνεται η κοιλιτσα μου αλλά δεν την κρύβω κιολας την καμαρώνω :) είμαι 10εβδ+5ημ βάση τελευταίας περιόδου αλλά στον υπέρηχο το βγάζει μια εβδομάδα πιο μεγάλο.

στην πρώτη εγκυμοσύνη χοροπηδούσα σαν το κατσίκι δεν καταλάβαινα τίποτα σε αυτή είμαι πιο μαζεμένη γιατί κουράζομαι πολύ και το καταλαβαίνω :)

 

@Μπεμπελουκα μου εγώ μια φορά το μήνα θα πηγαίνω πλέον στις αρχές πήγαινα κάθε 2 εβδομάδες μέχρι να το ακούσουμε πλέον κάθε μήνα για εξετασεις κ υπέρηχο :)

Κι εγώ 10+4 είμαστε πολύ κοντά! Πόσα εκατοστά το βγάζει το νινί σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κι εγώ 10+4 είμαστε πολύ κοντά! Πόσα εκατοστά το βγάζει το νινί σου?

Τώρα έχω να πάω από 6 Μαΐου ήτανε 2,39cm τώρα σε μια εβδομάδα θα πάω να κάνω ρην αυχενική κ θα δούμε :) 

εσενα ποσό είναι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Τώρα έχω να πάω από 6 Μαΐου ήτανε 2,39cm τώρα σε μια εβδομάδα θα πάω να κάνω ρην αυχενική κ θα δούμε :) 

εσενα ποσό είναι ;

Την Τρίτη που πήγα ήταν 3.2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;πάω και εγώ για χριστουγεννιάτικο δωράκι!!! Τελευταία ημερομηνία έχω 29/12 χτες είχα ραντεβού και είδαμε το σπορακι και ακούσαμε και καρδούλα είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών!!

Καλώς ήρθες κοριτσάκι όλα με το καλό και σε σένα πιο Χριστούγεννα δεν πάει χιχιιι???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;πάω και εγώ για χριστουγεννιάτικο δωράκι!!! Τελευταία ημερομηνία έχω 29/12 χτες είχα ραντεβού και είδαμε το σπορακι και ακούσαμε και καρδούλα είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών!!

Είμαστε ακριβώς τα ίδια,ίδια ΠΗΤ και ίδια εβδομάδα και μέρα. Εγώ πήγα όταν ήμουν 6 εβδ και 1 ημ. και θα ξαναπάω 3/6, σε έναν μήνα μου είπε.εσένα πότε θα σε ξαναδεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Είμαστε ακριβώς τα ίδια,ίδια ΠΗΤ και ίδια εβδομάδα και μέρα. Εγώ πήγα όταν ήμουν 6 εβδ και 1 ημ. και θα ξαναπάω 3/6, σε έναν μήνα μου είπε.εσένα πότε θα σε ξαναδεί?

Εγώ θα ξανά πάω 20/6 για την Αυχενική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ θα ξανά πάω 20/6 για την Αυχενική!!

Mια χαρά,κι εμένα λογικά όπου να ναι θα μου κλείσει για αυχενική!Μεγάλη αγωνία να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Μαζι εχουμε αυχενικη!!3/6 κ εγω δεκα το πρωιιιιι!!!!Πωπω εχω πολυ αγωνιαααα!!!!

εγώ το μεσημέρι στις 3!! και εγώ έχω αγωνία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Mια χαρά,κι εμένα λογικά όπου να ναι θα μου κλείσει για αυχενική!Μεγάλη αγωνία να πάνε όλα καλά!

Όντως η αγωνία δεν περιγράφεται και το άγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια ερώτηση είμαι από νησί και σκέφτομαι να κάνω την Αυχενική και στην Αθήνα σε έναν γιατρό στο Ιασώ που μ σύστησαν Για να είναι 10000% σιγουρη..γνωρίζει κάποια τιμή στο περιπου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε;;;πάω και εγώ για χριστουγεννιάτικο δωράκι!!! Τελευταία ημερομηνία έχω 29/12 χτες είχα ραντεβού και είδαμε το σπορακι και ακούσαμε και καρδούλα είμαι 8 εβδομάδων και 4 ημερών!!

Καλησπέρα κι καλώς όρισες στη. Παρέα μας!!! 

στις πριν 4 ώρες, ο/η marzou είπε:

Βλεπω οτι πολλες κοπελες πατε συχνα στον γιατρο...εμενα με ειδε την πρωτη φορα και μ ειπε θα με ξαναδει μετα την αυχενικη...βεβαια εγω απο μονη μ ξαναπηγα γιατι δεν ενιωθα ασφαλης να κανω τοσο καιρο να με ξαναδει!!αλλα και με αλλες κοπελες μ εζω μιλησει ετσι μ εχουν πει οτι μια φορα σε βλεπει και μετα ξανα οταν βγει η αυχενικη....εσας σας το ειχαν πει απο μονοι τιυα οι γιατροι σας να πηγενετε καθε 2 βδομαδες;;

Προσωπικά στην πρώτη εγκυμοσύνη πήγα σε ιδιώτη αλλά αυτούς κυρίως τους νοιάζουν πως να στα πάρουν.

 μετα όμως πήγα στο δημόσιο νοσοκομείο, γιατί ο συγκεκριμένος γιατροσ που με ανέλαβε είναι πολύ καλός και δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Είμαι της αποψησ Ότι έχουν και περισσότερη εμπειρία στα δημόσια καθωσ Αντιμετωπίζουν κάθε μέρα εγκυμονούσες και τοκετούς, αρκεί να βρεις τον σωστό άνθρωπο- γιατρό. 

Τον αγαπάω το γιατρό μου δεν τον αλλάζω με τίποτα. Απανταει στο τηλέφωνο και στα μηνύματα κι αν δεν απαντήσει στο τηλέφωνο θα με πάρει πίσω άμεσα. 

Θα πηγαίνω κάθε μήνα όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη, απλά σε αυτή εδώ στις αρχές με είδε 3 φορές σε ένα μήνα λόγω των καφέ υγρών και της κούρασης γιατί έχω πολύ μικρό μωρό και ήθελε να ακούσει την καρδούλα του να δούμε ότι αναπτύσσεται σωστά.

οι μόνες εξετασεις που θα κάνω έξω είναι αυχενική, β´ επιπέδου και ντοπλερ

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

6 Ιουνίου! Εσύ?

30 του μήνα σε μια εβδομάδα ακριβώς :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Εσύ έχεις καθόλου συμπτώματα; 

Το στήθος μου με πονάει απίστευτα και έχει γινει ηδη διπλάσιο και δεν μπορώ να φάω πολύ φουσκωνω με το πάρα μικρό δεν μπορώ να χωνέψω ,νιώθω συχνά ατονία αλλά νομίζω ότι φταίει η προγεστερόνη που παίρνω εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση είμαι από νησί και σκέφτομαι να κάνω την Αυχενική και στην Αθήνα σε έναν γιατρό στο Ιασώ που μ σύστησαν Για να είναι 10000% σιγουρη..γνωρίζει κάποια τιμή στο περιπου;;;

Καλησπερα κορίτσι μου γύρω στα 160 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@netspirit σε ιδιωτη παω και ειμαι ετχαριστημενη παρα πολυ!!οντως εχουν μεγαλυτερη εμπειρια στο δημοσιο αλλα το θεμα ειναι να εμπιστευεσαι τον γιατρο σ!!εχω ρωτησει και αλλες κοπελες και δν τις βλεπει πχ καθε βδομαδα αν δεν εχουν καποιο θεμα..γ αυτο μ εκανε εντυπωση!!βεβαια μ ειπε οποτε θελω να πηγενω να με βλεπει προκειμενου να μν εχω αγχος!!ο καθε γιατρος βεβαια εχει τη δικη του σειρα και αποψη τι να πω!!

ολα καλα να ειναι σε ολες μας...και να εχουμε φετος τα χριστουγεννα τα μπεμπακια μας στολισμενα..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...