Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 7/5/2020 at 10:12 ΜΜ, ο/η AnnaS. είπε:

Εχω δυο γιατρούς.. Εναν στην Αθήνα ο οποίος θα με ξεγεννήσει και αυριο θα δω και μια στο Ναύπλιο που μένω για να κανω υπέρηχο επειδή στον πρώτο ηταν νωρίς και δεν ειδαμε το μωρό. Ειναι και οι δυο πολύ χαλαροί εγω ομως ανησυχώ για τα πάντα διότι ειχα μια αποβολή το Φεβρουάριο. Τωρα που μου ειπες για τις συσπάσεις που είχες @Angie1106 καταλαβαίνεις πως δεν υπαρχει περίπτωση να δοκιμάσω κερί σίγουρα.... 😂 😂 😂 

Πατριωτισσα! Κι εγώ από Ναύπλιο είμαι! Πωωω μικρος ο κόσμος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 12/5/2020 at 12:00 ΜΜ, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ερώτηση, η μικρή μου αύριο γιβεται 5 μηνών. Από τον τρίτο μήνα έχει ρουθούνισμα. Ειδικά κατά τη διάρκεια του ύπνου γ το καταλαβαίνω πιο έντονα ενώ μέσα στη μέρα όχι. Συν του ότι κάνει ανήσυχο ύπνο. Ο γιατρός μου λέει βάζε ορο. Βάζω αλλά πάλι τα ίδια. Αντιμετώπισε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο; Βρήκε λύση;; 

Πως βάζεις τον όρο? Εγώ χρησιμοποιώ το έμβολο της σύριγγας με πίεση μία από το ένα ρουθούνι και μια από το άλλο. Θέλει 2 με 3 φορές την μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η satya είπε:

Πως βάζεις τον όρο? Εγώ χρησιμοποιώ το έμβολο της σύριγγας με πίεση μία από το ένα ρουθούνι και μια από το άλλο. Θέλει 2 με 3 φορές την μέρα. 

Εγώ ρίχνω σταγόνες σε κάθε ρουθούνι μια δυο φορές τη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ ρίχνω σταγόνες σε κάθε ρουθούνι μια δυο φορές τη μερα

Γι αυτό ίσως δεν κάνει τπτ. Δοκίμασε όπως περιέγραψα και θα δεις διαφορά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Γι αυτό ίσως δεν κάνει τπτ. Δοκίμασε όπως περιέγραψα και θα δεις διαφορά.

 

Σ ευχαριστω πολυ,θα το δοκιμάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/5/2020 at 7:11 ΠΜ, ο/η despoina46 είπε:

Καλημέρα,ναι θηλάζω,ίσως να ναι φυσιολογικό απλά κρατλαει καιρό και κυρλιως την πιάνει το βράδυ

Και εμένα ρουθούνιζε κυρίως το βράδυ αλλά δεν έφτασε σε σημείο να ξυπνάει από αυτό οπότε περίμενα λίγο καιρό και πέρασε από μόνο του. Εμένα πάντως τυχαίνει ακόμα και γαλατάκι να τρέξει από τη μυτούλα της γιατί τη θηλάζω ξαπλωτή αλλά δεν έχει δείξει να την ενοχλεί εκείνη τρώει κανονικά... όταν συμβαίνει βέβαια την αλλάζω στήθος ώστε να είναι πιο άδειο και να μην τρέχει. Πάντως αν ήταν μπουκωμένη από κρυολόγημα θα είχε πρόβλημα και μέσα στη μέρα στον ύπνο της όχι μόνο το βράδυ. Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει να βάζω ορό μόνο αν δυσκολεύεται να φάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η St@s@ είπε:

Και εμένα ρουθούνιζε κυρίως το βράδυ αλλά δεν έφτασε σε σημείο να ξυπνάει από αυτό οπότε περίμενα λίγο καιρό και πέρασε από μόνο του. Εμένα πάντως τυχαίνει ακόμα και γαλατάκι να τρέξει από τη μυτούλα της γιατί τη θηλάζω ξαπλωτή αλλά δεν έχει δείξει να την ενοχλεί εκείνη τρώει κανονικά... όταν συμβαίνει βέβαια την αλλάζω στήθος ώστε να είναι πιο άδειο και να μην τρέχει. Πάντως αν ήταν μπουκωμένη από κρυολόγημα θα είχε πρόβλημα και μέσα στη μέρα στον ύπνο της όχι μόνο το βράδυ. Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει να βάζω ορό μόνο αν δυσκολεύεται να φάει. 

Μέσα στη μέρα δν έχει θέμα. Τ βράδυ τ ακούω. Όχι σε σημείο να δυσκολεύεται να αναπνεύσει αλλά ρουθούνι ζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η despoina46 είπε:

Μέσα στη μέρα δν έχει θέμα. Τ βράδυ τ ακούω. Όχι σε σημείο να δυσκολεύεται να αναπνεύσει αλλά ρουθούνι ζει. 

Κ μια ακόμη ερώτηση; πόσες φορές ξυπνάει τη νύχτα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!σαν πιο έμπειρες θέλω να σας ρωτησω κάτι!!ο μπεμπης μου είναι 3,5 μηνων έχει καιρο που βαζει τα χερια στο στόμα,τρωεει τις μπλούζες μου τρέχανουν σαλάκια!!υπάρχει περίπτωση να ξεκινουν τα δόντια?εχει κ γκρίνια 2 μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα μανούλες!!σαν πιο έμπειρες θέλω να σας ρωτησω κάτι!!ο μπεμπης μου είναι 3,5 μηνων έχει καιρο που βαζει τα χερια στο στόμα,τρωεει τις μπλούζες μου τρέχανουν σαλάκια!!υπάρχει περίπτωση να ξεκινουν τα δόντια?εχει κ γκρίνια 2 μέρες

Καλησπέρα! Κι εμείς κάπου εκεί ξεκινήσαμε, τώρα σχεδόν 6 μηνών ακόμα το κάνουμε έντονα αλλά ακόμα τπτ από δοντακια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Καλησπέρα! Κι εμείς κάπου εκεί ξεκινήσαμε, τώρα σχεδόν 6 μηνών ακόμα το κάνουμε έντονα αλλά ακόμα τπτ από δοντακια...

 

Κ μεις 5 μηνών, από 2 το έκανε αλλά ακόμη τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/5/2020 at 1:07 ΜΜ, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ ρίχνω σταγόνες σε κάθε ρουθούνι μια δυο φορές τη μερα

Οπως σου ειπανε 

μπάρα μια συριγγα ινσουλίνης και βαζε μια απο το ενα μια απο το άλλο με πίεση και γυρισμένο στο πλαι. Μόνο έτσι καθαρίζει ;) 

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα μανούλες!!σαν πιο έμπειρες θέλω να σας ρωτησω κάτι!!ο μπεμπης μου είναι 3,5 μηνων έχει καιρο που βαζει τα χερια στο στόμα,τρωεει τις μπλούζες μου τρέχανουν σαλάκια!!υπάρχει περίπτωση να ξεκινουν τα δόντια?εχει κ γκρίνια 2 μέρες

Η μεγαλη μου κορη το εκανε απο 3 μηνων η μικρη ξεκίνησε στον 4ο μην αγχωνεσε ειναι φυσιολογικο και τα σάλια (παλιά έλεγαν οτι ειναι απο τα δόντια ή οτι το μωρο θα μιλησει.) τπτ απο τα δυο δεν έγινε απλα το κανουν γι αυτο και πολλοί παιδίατροι λενε απο τον 3ο μηνα κόβεις αποστείρωση απο τη στιγμη που βαζει τα χέρια του και τα παιχνίδια στο στομα δεν έχει νόημα πλεον :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/5/2020 at 1:21 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα μανούλες!!σαν πιο έμπειρες θέλω να σας ρωτησω κάτι!!ο μπεμπης μου είναι 3,5 μηνων έχει καιρο που βαζει τα χερια στο στόμα,τρωεει τις μπλούζες μου τρέχανουν σαλάκια!!υπάρχει περίπτωση να ξεκινουν τα δόντια?εχει κ γκρίνια 2 μέρες

Να σου ζησει!!βεβαια απο 2 μηνων ξεκινουν και πρηζονται τα ουλα ..τη ςβαζω  τοgelfrezyderm καποιες φορες επισης βοηθουν τα μασητικα που ειναι μαλακα και μπαινουν ψυγειο τουλαχιστον τη μπεμπα μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/5/2020 at 12:07 ΜΜ, ο/η satya είπε:

Πατριωτισσα! Κι εγώ από Ναύπλιο είμαι! Πωωω μικρος ο κόσμος 

Αααα τι ωραία.. Βέβαια εγω απο Κρήτη είμαι.. Ο σύντροφος μου ειναι απο εδω και ειμαι τωρα 3 μηνες μονο στο Ναύπλιο.. Μονη μου ουτε μεχρι το περίπτερο δεν ξερω ακομα να πάω.. 😂 😂 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Κορίτσια μου μαλλάκια βαφετε κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;; κι αν ναι τι προϊόντα χρησιμοποιείτε;; 

Μόνο με φυτική απο το φαρμακείο ή τις inoa αν θυμαμαι καλα έτσι λέγονται κομμωτηρίου χωρίς αμμωνία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Κορίτσια μου μαλλάκια βαφετε κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;; κι αν ναι τι προϊόντα χρησιμοποιείτε;; 

Tα έαψα μία φορά μετά το πρώτο τρίμηνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2020 at 1:28 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Να σου ζησει!!βεβαια απο 2 μηνων ξεκινουν και πρηζονται τα ουλα ..τη ςβαζω  τοgelfrezyderm καποιες φορες επισης βοηθουν τα μασητικα που ειναι μαλακα και μπαινουν ψυγειο τουλαχιστον τη μπεμπα μου !

ευχαριστώ πολύ!πως ειναι η μπεμπούλα σου?

να ρωτήσω αν δν κόψουμε αποστειρωση που ειναι το πιο πιθανο αλλα λεμε τα μασητικα πως αποστειρωνονται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Κορίτσια μου μαλλάκια βαφετε κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;; κι αν ναι τι προϊόντα χρησιμοποιείτε;; 

εγω τα εβαψα μια φορα μετα την αυχενικη με φυτικη βαφη την πήγα στο κομμωτήριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Άλμα 23-26.τι γκρίνια αφόρητη Θεε μου. Εσείς πως το περάσατε; 

Χαχα...με υπομονή! Εμείς χαλάσαμε κ τον ύπνο, ούτε νεογέννητο τόσα ξυπνήματα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Χαχα...με υπομονή! Εμείς χαλάσαμε κ τον ύπνο, ούτε νεογέννητο τόσα ξυπνήματα!

 

ασε κοντευω να σαλταρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

ασε κοντευω να σαλταρω

Εμείς ξεκινήσαμε κ λίγο κλάμα που δεν έκλαιγε γενικά...με τόσες αλλαγές που τους συμβαίνουν, δύσκολο να μείνουν ήρεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gretula είπε:

Εμείς ξεκινήσαμε κ λίγο κλάμα που δεν έκλαιγε γενικά...με τόσες αλλαγές που τους συμβαίνουν, δύσκολο να μείνουν ήρεμα

Εμείς πάντα κλαιγαμε κ είχαμε γκρίνια; αλλά τώρα πάλι έγινε ανυπόφορη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εμείς πάντα κλαιγαμε κ είχαμε γκρίνια; αλλά τώρα πάλι έγινε ανυπόφορη.. 

Μπορεί να ετοιμάζεται για μεγάλη αλλαγή! Κουράγιο...☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...